Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cica a lakásban!

momo1
Létrehozva: 2004. október 11. 12:00
Ezt a topikot azért indítottam, hogy meg tudjuk egymással beszélni a cicáinkban lelt örömünket, kedvenceink mindennapjait, betegségeit. Én imádom Őket! Van is egy cicám, akit Cicerónak neveztem el.:)

Nagyon eleven, borzasztó játékos, és igen: néha kegyetlen rossz! Hát mit tegyek, Ő mégiscsak egy öntörvényű macsek. De találtam egy neki megfelelő időtöltést. A lézerfényt imádja üldözni! A kedvencem ilyenkor a végkimerülésig elfárad. Ennek azért örülök, mert lakásban tartom, ami nem nagy mozgást tud biztosítani neki. Néha azt is követeli, hogy kergessem meg. Addig kiabál, amíg nem teljesítem a kérését. Felpúposodik és jön felém, de amint egyet lépek az irányába, elszalad. Ilyenkor tudom, hogy nincs mit tenni, hát jól megkergetem...:)

Ilyen az én Ciceróm, neki csak úgy szép a világ, ha körülötte forog!:)

És a Te cicád?
  1. 2004. október 13. 14:11126.
    a papírzsepitől már hülyét kapok, nálunk szana szét cincálják, amint megtalálják! kormibaba is imád a táskámba túrni. olyan édik, mikor hazaérünk, szatyrokat letesszük, és már rögtön benne a fejük, mint a gyerekeknek: nekünk mit hoztál?? apropó ti szoktátok puszilgatni őket? a párom már ki van akadva tőlem, hogy állandóan puszilgatom őket!! de hát mit csináljak, nem bírom ki!
    előzmény:
    Anicska (124)
     
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. október 13. 14:10125.
    Szia Tigri! Most találtam ezt a topicot, asszem Sáriról is lehetne regélni. Most épp egy szívószál a kedvenc játéka. . .
    előzmény:
    tigrisske (123)
     
  3. 2004. október 13. 14:03124.
    Hehe!Ismerős. . . . . . Milky minden nap kikutatja a táskám amint hazaérek és nem húzom el a cipzárakat. . . . Általában a papírzsepit veszi ki, abba jól beleakad a karma, lehet dobálózni vele, meg a rúzst, szőlőzsírt szokta, azokkal gurigázik. . . . . Tigrisske, a te macsekjaidnak is van egy ízlése. . . . . nálunk is megy a joghurt, a fagyi, a fő kedvenc a chips! Remélem, fog működni a jelszó. Én most dolgozni fogok, este jövök újra.
    előzmény:
    tigrisske (123)
     
  4. 2004. október 13. 13:58123.
    hát azért nálunk nem másznak a fellegekbe, a legmagasabb amit eddig megmásztak, a fürdőszoba ablak, ahová a mosógépről kényelmesen fel tudtak ugrani, majd onnét át a cirkó tetejére erről szerencsére már leszoktak! az asztalon, csak akkor garázdálkodnak, mikor éjjel alszunk, vagy amíg dolgozunk, de a nappalit már kénytelenek vagyunk zárni előlük. éjjel pl. a nappali asztalról leloptak 1-2 csokis kekszet! Kormibaba múltkor a párom táskájából csórt ki egy banánt, sőt, kormibaba múltkor a reggeli szalámis szendvicsről, lelopta a paprikát. ezenkívül imádják a sárgadinnyét (ez a mindenük) a joghurtot, a fagyit, csokit :-)
    előzmény:
    Anicska (121)
     
  5. 2004. október 13. 13:54122.
    Pipogya! szerintem jól teszed ha rászólsz Franciskára. Én azt olvastam egy újságban hogy a sziámi cicákra pl nagyon jellemző a karmolás és harapdálás, ezt egy pár ilyen fajta cicuska be is bizonyította nekem. Ilyenkór mindenképpen rá kell szólni hogy ne fajuljon el a dolog. . . . . Én is megdorgálom szóval, ha túl lő a célon. . . . . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_306713 (112)
     
  6. 2004. október 13. 13:48121.
    Hol a határ????Hát, a plafonra ugye már nem tud felmenni. . . . . . még a csillárt sem próbálta. . . . Amúgy: szekrények teteje ( a konyhában a gázról, a szobában a monitorról kényelmesen fel lehet ugrani!) A fogas teteje, az ajtók(!) teteje, éle, nem tudom, hogy szabályos, na erről fotó is van, majd felrakom. Aludni a szekrény tetején lévő hifi és CD tartók teteje a legjobb, de csak azért, mert feljebb már tényleg nem lehet menni!!!!
    előzmény:
    momo1 (119)
     
  7. 2004. október 13. 13:44120.
    Mi 1200 ft. -ért vettük az ollót, még egyszerűbb vele mint a körömcsippentővel, és biztonságosabb, mert körbefogja a karmot, nem annyira roncsolósan vág. Bár előfordul, hogy nálunk még reszelés is van:)!Körömlakkot azért nem szoktam. . . . . . még fiatal hozzá:):):)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. október 13. 13:42119.
    Akkór a te cicáid sem egyszerűek! Egyébként kérdezni is szerettem volna hogy Ti mit engedtek meg a macsekoknak, tehát hogy hol a határ ahová már nem mászhatnak fel a lakáson belül?. . . :))
    előzmény:
    tigrisske (116)
     
  9. 2004. október 13. 13:42118.
    Szia, megadnád a jelszót az oldaldhoz?Csatlakozom Shattihoz ami a karomvágást illeti. Jobb, ha először megmutatja egy állatkozmetikus. Nem nagy dolog, általában 2 hetente szükséges, legalább is nálunk. Fontos, hogy megszeretessük a cicóval a dolgot, tehát halk, szép szavak, simi, jutalomfalat a dolog közben, után. Általában 3 perc alatt megvan.
    előzmény:
    tigrisske (116)
     
  10. 2004. október 13. 13:40117.
    A körömvágásnál én is nagyon figyelek nehogy túlvágjam és vérezzen. Eszközként egyébként én körömcsipeszt használok ami pillanatok alatt lecsippenti a végét. Szóval ezzel nincs is gond. Csak a cica bebeszélte magának hogy ő ezt ugyan nem engedi. De hát hogy is mondjak ellent, hiszen Ő a ház ura!!!!!!. . . . . Mindenképpen megkérdezem a kisállatkereskedőt a körömollóval kapcsolatban. . . . . . . :))
    előzmény:
    Shatti (114)
     
  11. 2004. október 13. 13:28116.
    Sziasztok lányok! én is cicabarát vagyok, nekünk 3 kis "mocsadék" van. az anyuka, és 2 ördög fiacskája. imádom őket, bár nagyon rosszak. ágyban alvás, virágzabálás, asztalra mászkálás, simán megy nekik :-) eredetileg csak 1 cicát akartunk az anyuka mellé, mert reggeltől estig mi is dolgozunk, és hogy szegényke ne kapjon hülyét az egyedül léttől, de egyszer csak meglepett minket a fiacskáival. annyira megszerettük mind a kettőt, hogy nem volt szívünk elajándékozni egyiket sem! így hát öten élünk egy 50 nm-es lakásban. pontosabban ők élnek benne, mi csak vendégeskedünk náluk :-)) képek vannak róluk a bemoldalamon. ja, a kaparófát mi úgy oldottuk meg, hogy az egyik asztalos haverunk fából vágott ki nekünk 2 kört (úgy kb 40-50 cm átmérőjű) a párom pedig plexi csőre rácsavarozott padlószőnyeget, a két fát is bevonta padlószőnyeggel, majd a 3 darabot összeeszkábálta nekik. nagyon jó lett, és imádják, olyannyira, hogy cserélni kell rajta a szőnyeget, mert teljesen szétkaparták :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. október 13. 13:21115.
    Hát nem elírtam. :) nyisszantsam akart volna lenni. :) Bocsi.
    előzmény:
    Shatti (114)
     
  13. 2004. október 13. 13:20114.
    Sziasztok. :) A karomvágáshoz állatkereskedésben lehet kapni megfelelő célszerszámot. Ez nem egy síma olló, de ott tudni fogják mit adjanak. :) Nálam a módszer az, hogy az ölembe veszem a cicákat, (egyenként persze:))) ), utána a talppárnácska karmoknál történő enyhe nyomására előbújó körmecskéket vágom le ezzel a szerszámmal, de vigyázva, hogy a köröm rózsaszín részébe ne vágjak bele, csak a többit nyisszatsam, mert ha belevágnék vérezne és fájna. Ha nem mered, keress fel kutya-, cicakozmetikust, ő megmutatja hogy kell, és legközelebb már egyedül is menni fog. :) Sok sikert!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_306713 (112)
     
  14. Torolt_felhasznalo_830980
    Torolt_felhasznalo_830980
    2004. október 13. 13:14113.
    Az tuti , hogy fel akarja hívni a figyelmemet. HÁT Ö éhes!!
    De abban igazad van , hogy csak rám számíthat , mert végül is én etetem , én fésülöm én takarítom ahelyét. A családban nálunk mindenkinek megvan a saját álatkája amivel törödnie kell.
    előzmény:
    momo1 (110)
     
  15. Torolt_felhasznalo_306713
    Torolt_felhasznalo_306713
    2004. október 13. 13:08112.
    Franciska sajna nem csak a lábaimat szokta harapdálni. Finom harapdálást szoktam neki hagyni, de ha kezd bedurvulni rászólok, és - általában - pianóban folytatja. Apropó karomvágás. Hogy kell csinálni? Kezdő cicatartó vagyok, fogalmam sincs róla, hogy mennyi időnként, hogyan, mivel lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. október 13. 12:48111.
    De jó nektek! A karomvágás nálunk szertartás szerű. Először körbeudvarolom, persze ez őt nem hatja meg. A párom lefogja én pedig bűnbe esek. Levágom a körmeit!!!!Na mire nagy nehezen lebírkóztuk és sikerült a karmait megcsonkítani ő teljesen felháborodik. . . . . Persze most is én kérek tőle bocsánatot! És szerintem meg is bocsájt. . . . . :))
    előzmény:
    Anicska (108)
     
  17. 2004. október 13. 12:36110.
    Az én cicusom nem szokta "spontán" harapdálni a lábamat. Az nagyon sűrűn előfordúl hogy felugrik rám, de ezt szerencsére karmok nélkül teszi. Ilyenkór játékra hív. . . . Szerintem ez a haraposdi azért van mert magára akarja hívni a figyelmet. Nem?És azért teszi mindezt csak veled mert te vagy a akire számíthat minden téren. . . . . . Nem lehet valami kellemes dolog, nem találtatok még ki valamit hogy leszokjon róla? Ciceró inkább a kezemet harapdálja ha játszik, csak attól félek hogyha mérges lesz agresszivitásból belém harap. Volt már rá példa hogy nem tudtam játszik vagy komolyan gondolja?. . . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830980 (107)
     
  18. 2004. október 13. 12:19109.
    Nálunk amúgy is harapós, játék közben, nem tudtuk leszoktatni. Igen, az is jellemző, hogy nekifut a lábamnak és jót harap, sőt az is, hogy egyenesen a combomra ugrik fel!!!! A miénk is vadóc. A lábtámadást általában akkor csinálja ha unatkozik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830980 (107)
     
  19. 2004. október 13. 12:16108.
    Sziasztok macskás csajok! Várom a további fotókat a bemoldalon. Mindenkié gyönyörű! Momo, az én maccsom annyira élvezi a karomvágást, épp tegnap volt, hogy még dorombolis közben, nyájasa tartja kezét-lábát. Utána mindig jutalomvitamin van:) Nálunk mostanában a popsi törlést nem bírja nagydolog után. . . . . Egyébként olyan okos, hogy nyávog, és hív a fürdőbe ha arra készül, szerencse, hogy a férjem a nap felét otthon dolgozza, de általában este szokta a Milkusz intézni ezt. Szóval utálja a popsi és lábmosást ilyenkor, de azért jelez a rendes gyerek. Néha még meg is harap, annnyi utálja, de nincs kegyelem:) Ti milyen gyakran szoktátok fürdetni?! nekünk azt mondta a dokibá' hogy nem szabad gyakran, olyan 3-4 havonta szoktuk, de állítólag még ez is sok. . . . . HM??Én viszont nem szoktam szemet mosni neki, ez nagy gáz? Vizestál borogatás nálunk nincs, inkább az a jellemző, hogy a szárazkajuszt áztatja bele, pár szemet naponta:)
    Az ilyen folyadékot tartalmazó tálakkal tessék vigyázni!!!!!!!!!Egyszer ebédeltünk, kb. 1 éve történt, még pici volt, felugrott az asztalra, lépett 2-őt, egyenesen bele a savanyústálba, amibe cékla volt, őnagysága veszettül rázta a mancsát ám szanaszét utána. . . . . . Fel a falra, bizony:( Az egész pár másodperc alatt történt!!!!!!!!!!Győztem falat, meg macskamancsot mosni!!!!:)És terítőt áztatni. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_830980
    Torolt_felhasznalo_830980
    2004. október 13. 12:05107.
    Szeretnék kérdezni valamit. A ti cicátok nem harapdálja a lábatokat?Az enyém, ha éhes , és éppen más dolgom van, és nem tudok azonnal rohanni kegyelme után , akkor figyeli merre megyek és ha nem a tálja felé vagy a dobozához akkor beleharap a lábamba(. ez egy kis veszedelem )És az az érdekes , hogy csak velem csinálja .
    előzmény:
    momo1 (105)
     
  21. Torolt_felhasznalo_830980
    Torolt_felhasznalo_830980
    2004. október 13. 11:30106.
    De azért még mindíg lökdösi csak már nem borítja fel.
    előzmény:
    momo1 (105)
     
  22. 2004. október 13. 11:21105.
    Na, jól kitoltál vele! Ez tényleg jó ötlet!. . . . . . . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830980 (104)
     
  23. Torolt_felhasznalo_830980
    Torolt_felhasznalo_830980
    2004. október 13. 11:16104.
    Sziasztok.
    Én végül úgy oldottam meg a tálka gondot . Hogy az alját(kivülröl) beöntöttem gipszel. Nekünk az a hagyományos 2-es etetö itatója van és azt gond nélkül ki lehet önteni .
    előzmény:
    momo1 (103)
     
  24. 2004. október 13. 11:06103.
    Engem nagyon érdekelnek az olcsó cuccok. Csak sajnos nem Budapesti vagyok és gondolom ott lehet kapni őket, ha valamelyik hypermarketben árulják akkor elképzelhető hogy nálunk is van. . . . Egyépként Ciceró vízestálkája kerámia és még azt is képes volt felborítani a kis ördögfióka. . . . . ajajaj! de nagy a gondunk. . . . . . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_306713 (102)
     
  25. Torolt_felhasznalo_306713
    Torolt_felhasznalo_306713
    2004. október 13. 10:26102.
    Képzeljétek, tegnap bevásároltam csomó cicadolgot Francinak (almot, száraz kaját, konzerveket, stb. ) nagyon jó áron. Ha vkit érdekel, szívesen megírom priviben hol (nem akarok reklámozni).
    Momó1 : nekem az vált be, amikor F bororgatott, hogy egyszerűen elvettem előle a vizestálat (igaz volt másik az előszobában). Arra is rájöttem, hogy kerámiát kell használni, mert azt nem olyan könnyű fölborítani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top