Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cica a lakásban!

momo1
Létrehozva: 2004. október 11. 12:00
Ezt a topikot azért indítottam, hogy meg tudjuk egymással beszélni a cicáinkban lelt örömünket, kedvenceink mindennapjait, betegségeit. Én imádom Őket! Van is egy cicám, akit Cicerónak neveztem el.:)

Nagyon eleven, borzasztó játékos, és igen: néha kegyetlen rossz! Hát mit tegyek, Ő mégiscsak egy öntörvényű macsek. De találtam egy neki megfelelő időtöltést. A lézerfényt imádja üldözni! A kedvencem ilyenkor a végkimerülésig elfárad. Ennek azért örülök, mert lakásban tartom, ami nem nagy mozgást tud biztosítani neki. Néha azt is követeli, hogy kergessem meg. Addig kiabál, amíg nem teljesítem a kérését. Felpúposodik és jön felém, de amint egyet lépek az irányába, elszalad. Ilyenkor tudom, hogy nincs mit tenni, hát jól megkergetem...:)

Ilyen az én Ciceróm, neki csak úgy szép a világ, ha körülötte forog!:)

És a Te cicád?
  1. Torolt_felhasznalo_112400
    Torolt_felhasznalo_112400
    2004. október 14. 08:57151.
    komolyan, legközelebb filmrevesszük! de marad a fentrengés, vagy szobäbazäräs, mert hogy jön az ujhold azthiszem kicsit még több "ujdonsäggal" jon. . . tegnap is volt müsor. . adtunk neki egy diot focizni. . addig addig focizott, mig a fekvö kutya orra elé nem ért, na mit tesz a kutya ilyenkor? hät nem focizott , kettéharapta a jo kis focit és otthagyta a kis pelé-nek, no most focizz vele!! azt a bämulatot leirni , ahogy jimmykém nézte, de nem nyult többet a feltört diohoz. . . . .
    előzmény:
    momo1 (143)
     
  2. 2004. október 13. 21:45150.
    Még annyit, hogy felraktam az ígért fotókat, jó szórakozást:) Most már megyek tornászni tényleg. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. október 13. 21:27149.
    Itt vagyok én is. annyi mindenre akarok reagálni, ha valami kimarad, majd holnap. . . puszi??HÁÁTT. . . . naponta egypár. . . . . . én régebben nem szoktam, de a műtétje után rászoktam, olyan kis tönkretett volt akkor. Ő is ad többször is többet, néha száraz, néha nedves cicapuszi van! A férjem csak ritkán, pl. amikor elmentünk nyaralni. Zacsiba való beleköltözés napi esemény, erről is vannak tökjó fotók, na ezeket is felrakom. Tömény röhej. Egyébként ez a kis szőrös szeretetcsomag minden nap többször szívből megnevettet, rengeteget ad nekünk, de gondolom mindannyian így éreztek. nálunk kiskorában hetente szétszedett egy-két WC papírt, manapság is megesik. Egyébként szeret papírt enni! imádom, amikor - főleg nagyobb vásárlás után - hazajövünk és kezdődik a "cseking". és amikor barátok v. család jön, az az ellenőrzés se kutya. Hol olvastál Shatti? Igaz, írtam már pár helyen, mostanában nagyon rákattantam az értelmes, klassz fórumokra.
    egy kérdés:szerintetek mennyire fogja megviselni a költözés Millikét???Kb. 1. 5 hét múlva állunk neki. Reménykedem benne, hogy mivel a holmik, bútorok ugyan ezek lesznek, ezeken meg rajta van a szaga, nem viseli meg az új lakás. Hallottam már ellenpéldákat! Képzeljétek: nyár eleje óta kijár - naponta több órát tölt az erkélyen(3. -on lakunk most), eddig nagyon okos volt, csak ül, nézeget, átmegy a szomszédba, ua. nincs alul elzárva a 2 erkély, de két napja a szomszéd egy felborított asztalt tolt alulra, és ma először ez a kis dög felugrott a korlátra és úgy ment át!!!!!Szólni sem mertem, mikor megláttam a korláton, bejöttem és imádkoztam, nehogy lezuhanjon, végül aztán leszedtem. A férjem meg pont ilyenkor van tolmácsolni napokig!!!! Most nem merem kiengedni, pedig rettenetesen könyörög, megszokta, hoyg alvás előtt kint van még egy órát. Másfél hetet még kibírhatna Milli!! Na jó éjt mindenkinek, talizunk holnap, sziasztok:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. október 13. 20:12148.
    ehhez az ébresztéshez képest Marci néma cica.
    Próbáltatok már olivabogyót kostoltatni a kedvenccel?Ha műsort akartok, adjatok nekik egy picit. Imádják, semmi bajuk tőle, de olyanok, mint a drogosok, akik végre magkapják az adagukat. Hátukra fekszenek, dörgölödnek. . . .
    Vettem ma Marcinak a Roosmanban egy "akváriumot", vizzel kell feltölteni, van benne egy fatörzs , elemes és ha bekapcsolom, akkor 2 szines hal körbe úszkál. Nagyon tetszett neki, de fél óra múlva idegesen otthagyta, mert nem tudta megfogni a halakat. 599. - Ft volt. Férj reagálása: biztos Marcinak vetted. Nem mintha Ő nem venne neki 3 ezer forintos játékot. mikor megláttam, csak nyeltem egyet, hiszen "macska ide nem teszi be a lábát" mondása jutott eszembe. Én játékokat csinálok, rúdról lelógatni összekötözött kötőfonalakat, alufóliagolyó, gombok egymásra fűzve és hosszú madzagra kötve.
    Jó éjszakát a cicávalmindenkinek, engem is hiv aludni. Ez parancs számomra. Tiszta macskadilis lettem/tünk.
    előzmény:
    jumeira (141)
     
  5. 2004. október 13. 19:15147.
    Sziasztok! Még egy kicsit a körömvágásról: Nálunk is szeretgetéssel megy, különösen az egyik cicó nehéz eset, de nála úgy oldom meg, hogy mindig ahhoz a lábához kezdek hozzá, vagy folytatom, amelyiknél épp nem jut eszébe ellenkezni. :) Elég ügyes vagyok már benne. :)

    Anicska olvastalak már valahol, nagyon szimpatikus volt az az írásod is. :)

    És a kiszoktatásról: Ha tehetném visszaforgatnám az időt, és soha nem engedném ki azt a cicámat (sem) amelyiket így vesztettem el két éve. :( Egyszercsak nem jött haza. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. október 13. 16:43146.
    Én is lelépek mára. Holnap találkozunk. Mindenkinek jó estét (persze cicásat) és éjszakát kívánok!. . . . . . . . :))
    előzmény:
    MÓNCSA (145)
     
  7. 2004. október 13. 16:39145.
    Na ebben már szerintem most profi a Drágám!
    Mégegyszer köszi a jótanácsokat, mindjárt vége a melónak és megyek haza többek között cicmarekhoz, azaz becsületes nevén Marci, a tájfun. Remélem még a jövőben is fordulhatok hozzátok tanácsért.
    További szép napot Mindenkinek!
    előzmény:
    momo1 (144)
     
  8. 2004. október 13. 16:21144.
    Biztosan menni fog a kertbe szoktatás!Egy idő után már nem is kell féltened mert jobban tudja mi hól van mint te magad. . . :))
    előzmény:
    MÓNCSA (142)
     
  9. 2004. október 13. 16:17143.
    Ezt komolyan mondod?? Én még ilyet nem hallottam! Nem is tudom mit csinálnék? ideges lennék vagy fetrengenék a röhögéstől. Háááát!. . . . . . . Ez jó!. . . :))
    előzmény:
    jumeira (141)
     
  10. 2004. október 13. 16:17142.
    Köszike a jótanácsokat, megprobálom. Tudom, hogy én csinálok ebből ilyen nagy gondot, hisz más kismacska kint a szabadban, kertben nő fel, csak hát féltem az ördögpalántát. Multkor is kisliccolt a kerítés alatt az utcára, betámadott mindent növénytanilag és ugy rohangált az árok lukain ki-ba mint akinek elmentek sétálni. . . . . szóval vagy félórámba telt míg segítséggel becserkésztem és sikerült visszacsalnom a házba. Leginkább az utcabeli kutyáktól féltem mert időközönként kilógnak otthonról. De hát végtére is valahol el kell kezdeni és úgy nő mint a gomba. Egy kis idő és egy szép, nagytestű kandur lesz a cicmarekból.
    előzmény:
    momo1 (140)
     
  11. Torolt_felhasznalo_112400
    Torolt_felhasznalo_112400
    2004. október 13. 16:05141.
    nälunk a legujabb jäték és ébresztö, jimmyke sétälgat a zongorän (sajna nincs teteje) a kutya ül a zongora mellett és "äriäzik", fülsüketitöen! mär attol tartok jön az ällatvédelmi, hogy mit csinälunk az ällatkäkkal?! lassan hiszek a reinkarnäcioban!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_217476 (125)
     
  12. 2004. október 13. 15:46140.
    Hát üdvözlünk a körünkben! És gratulálok a gyögyörű cicádhoz. . . . Szerencséd van hogy még nem csinált rosszat a kis virgonc. Az enyém is így kezdte pályafutását otthonunkban, mára már belátom hogy az élet korántsem olyan egyszerű vele mint kezdetben, de mindenképp megéri hogy gondoskodjak róla, mert színt hozott a mindennapjainkba. . . . . . A szabadba szoktatás szerintem nem olyan vészes. Persze nagyon kell vigyázni eleinte hogy idegen állatkákkal ne kerüljön közvetlen kapcsolatba mert az megrémísztheti és elszaladhat, nem beszélve arról hogy a kutyus eleinte biztosan ellenségnek tekinti. Én azt tanácsolnám hogyha van rá lehetőséged csukd külön a többi állatot és csak úgy engedd ki. A ház bejárati ajtaját én ilyenkór mindig nyitva hagytam hogy bármikór vissza tudjon jönni ha veszélyben érzi magát. Így tudja hogy a biztonságot jelentő ajtó mindig nyitva áll elötte, ezért a bátorsága is nagyobb lesz a külvilág megismeréséhez. . . . . . . Nálam ez bevált annak idelyén mikór még családi házban laktam. Fokozatosan hozzászokott az udvari élethez és a többi állatkával is megbarátkozott. . . . . . . A másik megoldásnak a pórázon való sétát tartanám a ház körül. Szerintem így is hamar megszokja a kinti otthonát. . . . Hát én kimerültem tanácsilag. . . . . . Sok sikert!!
    előzmény:
    MÓNCSA (137)
     
  13. 2004. október 13. 15:41139.
    Szia!
    Hát a ma reggelem sem volt felhőtlen. DE! Most jött meg a férjem, aki miatt marci randalirozott és lefeküdt pihenni. Nem hiszitek, de Marci a hasán és mindketten édesdeden alszanak.
    beaver78! valószinű, hogy unatkozott a Te Marcid és azt követelte, hogy csak vele foglalkozz. Ismerős.

    Nálunk is a körömvágás kész ritus. A férjem fogja, én vágom a körmöt és közben férjuram magyarázza a macseknak, hogy nem Ő volt.
    A fürdetést egyedül csinálom, abba már beletörödött őkelme. A száritást viszont megint a férjemmel együtt. Régen, mikor még a poros, olcsó almot használtam, száritás után kirohant és belefetrengett az alomba.
    Ez a kristályos tényleg szuper, nem lesz piszkos tőle , nem hordja szét és majd' egy hónapig elég.
    Na Marci helyet váltott, most a radiátoron alszik. Ha nagyon beszunnyant, volt, hogy lezúgott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_661509 (100)
     
  14. 2004. október 13. 15:36138.
    éretteb nőci. . . . . jiiiiiháááááááááááá! ez naggggyon jó :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD! hát igen, be volt rezelve, az tuti :-)))
    előzmény:
    momo1 (135)
     
  15. 2004. október 13. 15:21137.
    Sziasztok!
    Mint teljesen kezdő cicatulajdonos írok nektek. 2 hete kaptunk egy gyönyörűséges 3 hónapos, ezüstös kék, középhosszú szörű, smaragd szemű cicmarekfiút. Nagyon illedelmes kiscica. Azonnal az újonnan beszerzett alomtálcába végezte el dolgát és bár eleven mint a tűz - melyik nem az ebben a korban - semmi extra rosszaságot vagy kárt még nem okozott. Pár nap alatt becserkészte a nagy családiházat és magabiztosan birtokba is vette. Ha valamit akar, kér azt egyértelműen az értésünkre adja tetteivel, helyes nyivákolásával. Szóval már most levett minket a lábunkról és imádjuk. Mivel szép nagy kertünk is van, a kérdésem az volna, hogy ha majd kiakarjuk szoktatni azt hogyan és mikor csináljuk? Jelenleg kicsi még. Kutyák, más nagy macsekok, szóval még csak felügyelettel merjük kivinni és akkor is félszemünk, ha nem az összes rajta, hogy el ne inaljon valamerre. Mi a tanácsotok? Előre is köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. október 13. 15:20136.
    Valaki kérdezte hogy szoktuk e puszilgatni a macskuszt? Hát nem tehetek róla én sem tudok neki ellenállni. . . . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. október 13. 15:17135.
    Hát én is halálra röhögtem vólna magam. Ciceró még fiataloska ezért élvezi ezt a zacskósdit. Prüntyi meg egy érettebb nőci, el tudom képzelni hogy nem esett neki jól hogy egy zacskó akadályozza a futásban ami nagy hangal még követi is. . . . . Ha nem bánod megnéztem a bem oldaladat nagyon tetszenek az állatkáid! Írtó aranyosak!!!. . . . . :))
    előzmény:
    tigrisske (133)
     
  18. 2004. október 13. 14:57134.
    na ez azért durva :-)) nálunk mostanába sorozatba minden nap, leszedik a függönyt a konyhaablakról :-( szegény függöny, már el is van szakadva :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_217476 (132)
     
  19. 2004. október 13. 14:57133.
    nálunk is volt egy ilyen sztori, a Prüntyi nyakába beleakadt a szatyor füle, és elkezdett rohangálni körbe a lakásba (de ő inkább azért mert teljesen be volt tőle tojva) a kicsik meg utána! hát betojtam a röhögéstől, nem tudtam mozdulni annyira nevettem!
    előzmény:
    momo1 (131)
     
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. október 13. 14:54132.
    éjszaka gurigatja a parkettán :-D Nálam a zsebkendő helyett a nagytekercses papírtörlő a menő, egy tekercet öt perc alatt cincál szét apró cafatokra
    előzmény:
    tigrisske (128)
     
  21. 2004. október 13. 14:25131.
    Ciceró is imádja a neylontáskát! Ha leteszem a földre nekifutásból beleugrik és élvezi hogy mekkora hangot tud vele králni. Van olyan hogy a táska füle a nyakába kerűl. Na akkór szalad a lakásban körbe-körbe és élvezi hogy milyen zajt tud csapni. . . . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. október 13. 14:20130.
    a kínai Milky haláli jó :-DDDDDDDDDDDDDDDD
    előzmény:
    Anicska (124)
     
  23. 2004. október 13. 14:19129.
    Nálunk sincs határ! Még a hátamra is felugrik amint lehajulok. Az a baj hogy egyszerűen mindenütt meglátszik a nyoma. . . . . De szerintem nem a cicókában van a baj hanem bennünk a párommal mert ilyen kényes bútórdarabokat választottunk. Szégyenlem is magam elötte és mélységes megbánást tanusítok. . . . . . . Az én táskámat is azoonal kipécézi magának amint hazaérek. . . . . :))
    előzmény:
    Anicska (124)
     
  24. 2004. október 13. 14:15128.
    és fut vele??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_217476 (125)
     
  25. 2004. október 13. 14:12127.
    júúúúúúj, de cuki :-)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_217476 (125)
     

Címlap

top