Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Agresszív kamasz - SOS!!!

Blabla77
Létrehozva: 2004. október 12. 16:43
Sziasztok! Átnéztem a korábbi kamaszokról szóló topikokat, de nem találtam olyat, ami ezzel a problémával foglalkozna, és a szakértők között sincs nevelési tanácsadó (vajon miért?). Segítsetek, ha tudtok!
Anyukám egyedül nevelt fel engem is és az öcsémet is. Anyukám ötven fölött, öcsém 16, tehát jóval fiatalabb nálam. Kb 5 éve nem élek otthon, korábban sűrűn jártam haza, de most már saját életem van, és kevesebbet vagyok velük. Részben azért is, mert az öcsém ELVISELHETETLEN. Tudom, tudom, kamasz, és mindjárt kinövi, de higyjétek el, ami otthon megy az nem a szokásos lázadó kamasz - fegyelmezni próbáló szülő játék. Sajnos sokkal súlyosabb a helyzet. Az öcsém rettenetesen agresszív, tör-zúz, ocsmányul beszél az anyukámmal, torkaszakadtából ordít, és rendszeresen vannak rendőrségi ügyei. Rongálás, vandalizmus. Sajnos mindig megússza, kiskorú, és még egyik ügy sem került bíróság elé, sőt, semmilyen retorzió nem volt. Anyukám rendszerint érte megy hajnalban, kihozzák bilincsben, hazaviszi, és bár először be volt fosva a fiú, most már ez sem ijeszti meg. (Anyukámat megeskettem, hogy legközelebb nem megy érte, vagy ha muszáj akkor is csak másnap.) Én már eljutottam oda, hogy nem érdekel mi lesz a kis hülyével, már anyukámat féltem. Teljesen tönkrement, mindene beteg, egyedül van, és újabban már a testi épségét is féltem. Fogalmam sincs, mit lehetne csinálni, hiszen a kölyök kiskorú, nem teheti meg, hogy nem engedi be a lakásba. Egyszer elment a nevelési tanácsadóba is, ott azt mondták az illetékes szabin van, majd amikor másodszorra is visszament, azt mondták menjen oda a gyerekkel. Na most, nyilvánvaló, hogy a gyerek nem fog menni...
Na, egy szuszra ennyi, további részleteket majd ahogy eszembe jutnak. Olyanok írásait várom, akik voltak hasonló helyzetben vagy a környezetükben volt hasonló, vagy tudják, hogy milyen hivatalos úton-módon lehetne anyukámat megvédeni.
Előre is köszönöm.
  1. Torolt_felhasznalo_153412
    Torolt_felhasznalo_153412
    2019. július 29. 12:3653.

    A férjezett nevedet használod még itt a fórumon is - mégis, szerinted nálad minden rendben van? Szerintem te nem dolgoztad fel a válásodat - nagyon nem! A gyerekednek semmi baja, csak teljes természetességgel lereagálja azt, ami a környezetében van. A probléma veled van, nem vele!

    előzmény:
    Csorba Attiláné (48)
    2019-07-28  11:25
  2. Torolt_felhasznalo_153412
    Torolt_felhasznalo_153412
    2019. július 29. 12:3352.

    Egyébként a lányod hamarosan nagykorú lesz, és jelenleg jó úton vagy affelé, hogy soha többet ne lássad. Nem teszik gyermekotthonba, mert minek tennék a hátralévő egy évre? Vannak ott elegen nélküle is! Ha bűnöző lesz belőle, akkor fiatalkorúak börtönébe kerülhet. De gondolom, nem ezért nevelted fel, szóval jobb lesz, ha összekapod magadat!

    előzmény:
    Csorba Attiláné (48)
    2019-07-28  11:25

Címlap

top