Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Baba előtti teendők..

Torolt_felhasznalo_905880
Torolt_felhasznalo_905880
Létrehozva: 2004. október 20. 08:28
Sziasztok,

nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik belevágunk...tegnap órákig könyvesboltban nézelődtem, de olyan könyvet, ami a babásodás ELŐTTI teendőkről szól nem találtam.

Tudom, egészséges táplálkozás, no cigi, no kávé....már jó ideje így élek :) sejtettem vmit? :) lehet...

De pl nem tudom hogy gyógyszer után vajon mennyit kell várni? Nőgyógyászom semmi különöset nem mondott erről. Régen szedtem 6évig, aztán volt 2 év kihagyás, szépen helyreállt GYORSAN minden, Most 3hónapja szedem. Tegnap hagytam abba.

Tudom mi a lényege a dolognak, hogy a méhnyálkahártya legyen elég vastag, hogy a baba bizton megtapadhasson.
Azt gondolom 2 év kihagyás után 3 hónap alatt nem vékonyodhatott túlzottan el.
szerintetek egy decemberi projekt kezdés korai?

Azt hiszem megosztottak lesznek a vélemények de minden jótanácsra fogékony vagyok..

Ja és a folsavról mi a véleményetek?

Írjatok, előre is köszi...

Chris (a nevem utáni 82 csak azért van mert ezt fogadta el a gép, mikor nevet választottam. Amugy 79-es vagyok)
  1. 2004. november 4. 15:31351.
    Szia! Én vagyok még egy kicsit:)
    Én a fogamzásgátlót júniusban hagytam abba, és aug. ban teherbe estem. És csak egyetlen egyszeri alkalomtól. Úgy néz ki pont akkor csináltuk amikor kellett. Én még szerettem volna akkor várni egy kicsit, hogy megvárjam a menszeszem beállását, mert a gyógyszer abbahagyását követően szinte nem is volt meg.
    Én a helyedben abbahagynám, mert én már alig birom kivárni azt az időt, amikor mi is próbálkozhatunk újra. De ezt Te döntsd el:)
    előzmény:
    atteco (350)
     
  2. 2004. november 4. 14:52350.
    Sziasztok!! Mi is szeretnék babát!! Igaz, az éles akciók csak tavasszal-nyáron kezdődnek majd. . . Most még szedem a bogyót, de egyre inkább meggyőződése, hgoy tiszta hülye vagyok, abba kellene mr hagyni!!! Csak hát ahogy olvastam a topic elejét, hogy fogigátló után könnyebb teherbe esni, stb. . . Nemtom. . .
    Remélem nem hal meg a topic, mert a többivel télleg az van, hogy régebb óta ismerik egymást. . . Bár azért én beférkőztem egybe:))
    Van itt valaki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. november 4. 14:20349.
    Miért nem megy ez a fórum?:-(((((
    Azt hittem találok egy helyet, ahol tudunk kommunikálni egymással. Tudom, hogy rengeteg fórum van itt a lapon, de ott az a gond, hogy már mindenki ismeri egymást, és már rég nem a kiírt témáról dumcsiznak:(

    Na! Lányok! Gyerünk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. november 3. 13:13348.
    Sziasztok lányok,

    ezerrel intézkedtem ma. . . megvannak a házasságkötéshez szükséges nőtlen/hajandonságot igazoló papírjaim. . . . és az előbb óriási élményben volt részem. Itt aludt rajtam a barátnőm másfél hónapos fia. . . na jó hetek szerint vasárnap lesz 8hetes :)

    óriási volt
    most itt vannak nem is tudok többet írni
    majd leszek később. . .

    sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. november 3. 12:02347.
    Az a kütyü amit említettél szerintem az ovulációs teszt. Nem tudom hogy működik. A patikában lehet kapni.
    előzmény:
    gszil (346)
     
  6. 2004. november 3. 11:20346.
    Sziasztok!
    Mindig olvasgatom ezeket a hőmérős történetek. Megmondom öszintén én még soha életemben nem hőmérőztem (e miatt) . Jó lenne ha valaki leírná pontosan hogyan is müködik ez. MIkor mit jelent a hő emelkedése vagy csökkenése stb. . . . . . . . . . . ???
    Köszönöm előre is!
    Hátha nekem is segítene.
    Egyszer olvastam valai kis kütyüről is ami ilyesmire jó. Ha valaki tud erről valamit, az is nagyon jó lenne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_464433
    Torolt_felhasznalo_464433
    2004. november 3. 09:14345.
    Hali!
    Köszi a drukkot! Ma reggel 36, 8 volt a hőm. Én szájban mérem, de úgy olvastam, hogy vannak akik hüvelyben. Ha emlékezetem nem csal, akkor a index vagy a babanet tanácsadó dokija azt javasolta v. kinek, hogy szájban mérje és lehetőleg reggel mindig ugyanakkor. Az is fontos, hogy nem szabad kikelni az ágyból.
    Arról, hogy mikor van pé szintén megoszlanak a vélemények. Valahol azt olvastam, hogy az emelkedés előtti napon / megjegyzem azt meg honnan tudja előre az ember lánya, hogy melyik lesz az emelkedés előtti nap ? Pláne rendszertelen ciklusnál! / , máshol meg azt írják, hogy az emelkedéskor van. Én az utóbbira tippelek.
    A nyák vizsgálatában viszolnt meglehetősen bizonytalan vagyok.
    Elvileg - a hőm szerint - most van pé. , de nyák sehol. . . .
    Úgy tudom, hogy pé-kor a nyák "nyúlós, átlátszó, tojásfehérje szerű", hát nekem ilyen nincs. . . .
    Chris: Mikorra "nem" várod a mensit? Bíztatók ezek a fura jelek, de nagyon kérlek ne éld bele magad ! Olyan keserves a csalódás!
    Mellesleg én is épen attól rettegek, hogy v. mi baj van velem nincs pé-m
    vagy valami más okból nem lehet babám. . :( Sajna elég sokáig 7. 5 évig szedtem tabit. Ez is aggaszt. Na de fel a fejjel! Fiatalok vagyunk és miért is ne sikerülne! Nem jó, ha már most ennyire aggodalmaskodunk! Mi lesz ha már a pocinkban lesz! Akkor még több mindentől fogunk félni ill. fogjuk félteni . Zzzzz , nyugi !
    Bocsi, kicsit hosszúra nyúlt :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. november 3. 07:05344.
    Jó reggelt mindenkinek!

    Köszi a kedves szavakat:)
    Ezt a hőmérőzést én sem igazán tudom, hogy hogyan kell csinálni. Én ma reggel mértem először, mert úgy gondoltam elkezdem már most, hogy jobban megismerjem "magam". Nekem ma 36, 1 volt. Ez elég alacsony. Tehát nekem biztos nincs peteérésem. Kiváncsi vagyok, hogy hogy fog ez változni a napok, hetek folyamán.
    Egyébként a hő tényleg fennmarad ha valaki terhes lesz, mert nekem tudom, hogy amikor az voltam fennt volt. Bár tényleg sose mértem, de emlékszem, hogy amikor még nem tudtuk a dolgot, akkor a párom egyik délután úgy érezte, hogy melegebb vagyok a kelleténél, és tényleg igaza lett, mert 37 volt a hőm. Ezt utólag kombináltam ki, hogy biztos attól volt. Ez kb. a várható ciklus előtt ill. alatti időben volt, ha jól emlékszem.
    Egyébként ti hol méritek a hőt? Mindig azonos időben kell?

    Mackaj és Chris nagy-nagy drukk:))))))))))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. november 2. 20:31343.
    Drukk neked Mackaj ezerrel és sok sok ++++++++++++

    MInd nagyon szeretnénk. . . mi még csak rövid ideje próbálkozunk, ez az első "olyan" hónap. . . remélem nem kell tovább. . .

    egy furaságom van tegnap óta abszolút "úgy" fáj a derekam. . . mint mikor megjön, de totál ninsc itt az ideje. . . .

    áá nem kombinálok. . . ja és ÉRZEM a melleim. . . nem fáj csak érzem. . . odanézek és nagyobbnak látom ( na ezt tuti bebeszélem magamnak de azt hogy ÉRZEM azt nem. . . sosem szoktam érezni. . én mensi előtt sem. . . sosem fájt még. . . mondjuk most sem. . )

    lipkat örülök, hogy csatlakoztál és minden elismerésem, hogy le bírod a történteket viselni. . . de hát muszáj tudom én :( remélem a fa alatt már gyúrhattok a kis trónörökösre :))). . . . és sok kitartást kívánok a projekthez :) és gyors ++++eredményt :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_464433 (341)
     
  10. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. november 2. 20:25342.
    Sziasztok

    üdv minden újnak és minden régi visszalátogatónak. . . . hol vannak a többiek? mindenki babás már és már nem jár a nem neki való topicba?? úgy legyen :)

    Nekem már 4napja 36, 9reggelente. . nem tudom ilynekor még "érdemes próbálkozni"? abszolút nem emlékszem mikor van a PÉ? mármint, hogy tudom hogy ha felmegy a hő akkor van, és amikor leesik mensi v ha nem esik le akkor lehet reménykedni :)

    de pontosan mikor van a totál fogamzóképes idő hő szerint???

    Annyi helyen annyi féleképp olvastam. . . vki leírja totál tisztán?

    AMúgy ha felmegy a hőm az TUTI peteérést jelez? Tehát ha a 36, 3-36, 4ről felment 36, 9-re akkor VAN peteérésem?

    Ez fontos számomra. . . . Állandóan attól félek hogy vmi baj lesz velem, v a párommal. . . . de biztos nincs. . . .

    pl a nyákról sem tudtam, hogy az PÉ-t jelez, olyanom szokott lenni. . . . de sosem figyeltem. . . bevallom :(

    Na bocsi a buta kérdésekért. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_464433
    Torolt_felhasznalo_464433
    2004. november 2. 17:32341.
    Sziasztok!
    Épphogy csatlakoztam hozzátok aztán meg összeomlott a gépünk :(
    Kaptunk v. mi rémes vírust. . . Baromi mérges voltam ! Grrr. . . .
    Szerencsére már mindent "megszerelt" a párom.
    Nagyon sajnálom azokat akik már veszítettek el babót.
    El sem tudom képzelni, hogyan tudnám elviselni ! :( Már attól is napokra
    lehangolódtam, hogy az előző hónapban megjelent a nem várt mikulás. . .
    Holtbiztosan hittem, hogy máris sikerült a babó. . . produkáltam is a tüneteket - persze most már tudom, hogy csak pszichés alapon .
    Most egyébként éppen a 14. napon vagyok. A hőm tegnap reggel 36. 4 volt, ma meg már 36. 7 . Szerintetek?
    Úgy, de úgy szertném ha sikerülne!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. november 2. 13:32340.
    Nagyon sajnálom. Nekem más oka volt. Nálam az volt, hogy nem tudtam, hogy terhes vagyok és fogyoztam. Rengeteg gyógyszert beszedtem (hashajtó stb. . . . ) ami köztudottan a terhességegész ideje allat nem valami jó. Meg elég sok dolog volt ami pont akkor nem stimmelt. Én megkérdeztem a dokit, hogy mmilyen könnyeb fogok teherbe esni és azt mondta, hogy sokkal könnyebben mint idáig, úgy hogy ha nem szeretnék babát akkor nagoyn vigyázzunk. Akkor még nem is kezdtünk el probálkozni , mert még egy kicsit várni szerettünk volna. Most kb 3 hónapja probálkozunk és még semmi. Nálam nem csináltak semmilyen viszgálatot (hormon) szerintem azt a vérvételből csinálják. Egyébként az elöző nekünk is rögtön az első "olyan" együttlét után rögtön összejött.
    előzmény:
    lipkat (339)
     
  13. 2004. november 2. 13:05339.
    Szia!
    Jól értetted. Sajna a 11 hetesen derült ki, hogy már 9 hetesen elhalt. Sajnos még nincsennek információim, csak azok, amiket a neten olvasok, meg amiket ismerősöktől kapok, mert a dokimtól a kórházban nem kérdeztem semmit. Nem tudom miért valahogy akkor nem jött ki semmi kérdés. Akkor csak általános dolgokat mondot a dokim a dologról, tehát, hogy mikor lehet újra próbálkozni. . stb.
    Tényleg Ti mennyi idő után kezdtétek újra a próbálkozást? Most viszont már alig várom, hogy menjek hozzá, mert nagyon sok kérdésem van.
    Sajnálom, hogy neked még nem sikerült teherbe esned. Ez azért bíztató, hogy 2* annyi az esélye a dolognak, bár nekem az előző is egyszeri esettel jött össze. (csak kár, hogy nem maradt meg:(, de majd a következő:))
    Az előző mennyi idő után jött össze?
    Neked mondtak valamit, hogy ez miért volt, illetve csináltak valamiféle vizsgálatot? (pl. hormon)
    Tudom, hogy nem ez a topik témája, de remélem nem bánjátok, ha ezzel is foglalkozunk:)
    előzmény:
    gszil (338)
     
  14. 2004. november 2. 12:46338.
    SZia!
    KÖszöntünk csapatunkban!
    Bocs ha rögtön kérdezek. De ha jól értettem akkor elvették a babádat. Nekem is, csak nekem márciusban. Azt szerettem volna megkérdezni, hogy mondott e valamit a dokid, hogy mekkora esélyed van a teherbe esésre? Mert nekem azt mondta 2* akkora mint idáig. Ehez képest, sajnos még nem sikerült.
    előzmény:
    lipkat (336)
     
  15. 2004. november 2. 12:37337.
    Nem tudom miért, lehet , hogy már pszichésen. Mert már annyira szeretnénk(ném). Nagyon drukkolok neked, hogy ne keljen ezt átélned, mert nem valami jó érzés. Tudod a csalódás mindig fáj. De mondjuk most számítottam rá. Az a baj, hogy már minde gondolatomat ez tölti ki és állandóan erre figyelek. Mindenki azt mondja, hogy n foglalkozzak vele ennyit , mert addig nem fog sikerülni.
    Egyébként én is hallotam ezt, hogy a gyógyszer abba hagyása után könnyeb teherbe esni. Ugy hogy nagyon szurkolok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (335)
     
  16. 2004. november 2. 12:37336.
    Sziasztok Lányok!
    Szeretnék csatlakozni hozzátok! Már én is nagyon várom a baba érkezését, de sajna nekünk még egy picit várnunk kell. Tegnap volt két hete, hogy műszeresen kellett befejezni a terhességemet:((((( Most tehát meg kell várnom hogy megjöjjön, aztán mehetek dokihoz kontrollra, és utánna 1 v 2 hónap is indulhat a projekt. Remélem már decemberben próbálkozhatunk.
    Én két naponta szedek elevitet és folsavat (felváltva), és most szedek kúra szerűen E vitamint, mert az állítólag segít a nemi működésben.
    Kata
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. november 2. 11:58335.
    Jaaaj gszil,

    nagyon sajnálom :( mi a fenéért várt 35 napot? remélem jól viseled :(

    Húú ezekre az "élményekre" nem vagyok felkészülve még azt hiszem :(

    drukkoljunk együtt egymásnak. . . . én még a reménykedő fázisban vagyok úgy 2hétig kb. . . . Illetve fogalmam sinc.

    Ha a normál mensimet tekintjük most kellett volna megjönni, de mivel kp-en hagytam el a gyógyszert kb 2 hét múlva kell ahhoz a vérzéshez viszonyítva NEM megjönnie :)
    előzmény:
    gszil (334)
     
  18. 2004. november 2. 11:54334.
    Drukkolok nektek!
    Sajnos nekem azóta megváltozott a helyzet. A reggelihez képest. HA érted mire gondolok!! De majd a jövő honapban megint lehet reménykedni. De azért nagyon sokat váratott magára, mert 35 nap volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (333)
     
  19. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. november 2. 11:37333.
    Most már 3 hete hogy abbahagytam és a várakozás tekintetében nagyon megosztottak a vélemények. Először is én csak 3 hónapig szedtem. Másodszor a dokim azt mondta ha babát akarunk csak hagyjuk abba és mehet a projekt. Harmadszor ezer helyen olvasta, hogy a gyógyi abbahagyása után gőzerővel érnek a peték és 3 hónapig sokkal nagyobb az esély mintha nem szedtem volna semmit. Így projektelünk és reménykedem :)))) Amúgy meg az egyetemes vélemény az, hogy ha teherbe tud esni a nő nem lehet már gyógyszer a szervezetében. . . . .

    Remélem nem kell sokat várnunk az örömhírre :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. november 2. 10:21332.
    Szia!
    Mikor is hagytad abba a gyógyszert? Csak azért kérdezem, mert szokták javasolni, hogy nem árt pár hónapot várni amig egy kicsit kiürül a szervezetedből.
    Mondjuk én nem nagyon tudom, mert nem szedek gyógyszert (egyszer szedtem 1 évig kb. 16 évesen) , de ezt hallotam az ismerőseimtől. VAgy már utána jártál?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (331)
     
  21. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. november 2. 09:30331.
    Sziaaa

    végre van itt valaki félek halódik a fórum. . . . nem kéne. Jó csapat verbuválódott össze itt.

    Szóval, minden nap 36, 9 a hőm reggel!!!!!!
    Most már 4 napja, és voltunk is együtt rendszeresen :))) Nagyon remélem bekopogtat a gólya :)) nagyon boldog szeretettel teli családba csöppene a kis jövevény. Nagyon várjuk. Persze tudom, mások is!!! Ti itt mind.

    Abban bízom, hogy a gyógyi után valóban extrán gyorsan teherbe lehet esni:) Olyan nagyon boldogok lennénk.

    Szóval a kis esküvőt meg már ma elkezdem szervezni.
    A családnak meg nem szólok a gyors baba tervéről mert kiakadnának, hogy még sok lesz a kiadás blablabla. . . . de később meg elismerik, ha ők aera vártak vcolna hogy minden meglegyen sosem lett volna gyerekük. . . . ezerszer jobban élünk mi most, szerintem kb mindannyian, mint mikor anyáink bevállaltak minket. . . .

    egyszómint100 jöhet a baba:)

    Meséljetek töbiek, ki ébredt hányingerre? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. november 2. 07:34330.
    Szia Chris!

    Gratula az elhatározáshoz. Tök jó , hogy így döntöttetek! NAgyon sok boldogságot kívánok nektek!
    Nálam még mindig semmi. Úgy hogy ha a héten nem is lesz, veszek egy tesztet. Azért nem akarom elsietni, mert nem akarok csalódni. Már jártam így. Hogy bele éltem magam, aztán meg semmi. Sajna azt nem mondhatom, hogy biztos vagyok a dolgomban, mert semmi bajom. Szóval nem szédelgek, meg nem vagyok rosszul a szagoktól meg semmi. . . . De azért reménykedni lehet.

    Írjatok lányok

    Puszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (329)
     
  23. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. október 31. 20:56329.
    Sziasztoook

    örülök, hogy azért néha vki csak-csak írogat ide.

    Most van időm és mostantól újra saját gépem itthon. Párom gépét is összeraktuk, így esténként egész biztos lesz némi időm fórumozni, ha napközben nem is annyira.

    Esküvő téma: háááát, úgy tűnik mégiscsak 2 tanú+MI leszünk. Annyira nehéz ez az egész. . . CSAK babát szeretnénk, és emiatt összeházasodni, hogy házasságba szülessen. DE egy "normális" esküvő rengeteg pénz, a baba cuccok szintén, és nehogymár azért ne lehessen babánk, amikor mi akarjuk, mert nagy esküvőnk van. Úgy gondoljuk, aki nem érti meg, hogy babát akarunk nem is szeret minket. NAGYON akarjuk mindketten. Egészen meglepett, hogy a párom hozza elő akárhányszor az esküvő szóbakerül, hogy de akkor mikor lesz baba, ő babát akar. Így valószínűleg egy icipici esküvőnk lesz. AZtán akivel úgy gondoljuk elmegyünk étterembe enni vmit és koccintani egyet. Ugyanis nemrég költöztünk és rengeteg vásárolni való van még. A teljes konyhát fel kell szerelnünk. . . semmink sem lesz amikr megérkezik a bútor. . . és a szobák felszereltsége is hagy némi kívánnivalót még maga után. . . nem a luxus, hanem a használhatóság terén. . . .

    És képzeljétek, nem szedek most már 2hete gyógyszert. Amikor abbahagytam megjött néhány napra. Úgy 4napig volt meg. Szerintetek már lehet peteérésem? Előző ciklus végén, amikor megjött 36, 4 volt a hőm, ma reggel 36, 9 ez JÓT jelent nem???????

    Nagyon akarom már a babucit :))))) akkor is ha egy durván jó babakocsi 100ezer. . jó lesz neki a babörzéről is féláron nem? :))))

    Jaaaj meg voltam őrülve ma a KIKA-ban néztük a babaszoba berendezéseket. . . . olyan jó lenne már "élesben" nézni :)

    Úgy érzem minden gondunkat meg fogjuk tudni oldani. Hogy nem is gondok lesznek, hanem megoldandó dolgok. . .

    Meséljetek ki hogy van??? Gszil remélem SEMMI mensi jel. . . . nagyon drukk és sok sok +++++++++++++++++++ energia és a teszt legyen +++++++++++++!!!!!!!!!!!!

    pusz
    írjatok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_240084
    Torolt_felhasznalo_240084
    2004. október 28. 15:37328.
    Háát, mára ezek szerint ennyi csevegésre futotta! :-/ Mennem kell, de azért Ti aktivizálódjatok, nehogy kihaljon a topik! Vagy már mindenkihez beköszöntött a gólya?! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_240084
    Torolt_felhasznalo_240084
    2004. október 28. 14:59327.
    Lányok! Sehol senki?! Pont ma, amikor egy kicsit jobban ráértem volna fórumozni. . . ! :-((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top