Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Te hol, kinél szültél?

Kiskata
Létrehozva: 2002. május 12. 18:12
Sziasztok, barátnőm kisbabát vár, de nincs megelégedve a dokijával. Szeretnénk találni neki egy jó szülész-nőgyógyászt. Felmerült a MÁV-kórház, sok jót hallottam róla, de én nem ismerek ott orvost. (Esetleg másik kórház is szóba jöhet. ) Kérlek titeket írjátok meg ha ismertek egy rendes, lelkiismeretes dokit. Köszi: Kata
  1. Torolt_felhasznalo_886887
    Torolt_felhasznalo_886887
    2005. január 20. 10:48426.
    Akkor szerencsed volt, mert remelem, nem hiszed, hogy hazudok. Kikotoztek es a mukormos szuleszno minden volt, csak kedves nem. Lehet, ha fogadott szulesznod van, az penzert normalis. Ahhoz kepest, hogy minden rendben volt, meglehetosen sok kotelezo beavatkozas volt, ennek tekintem a borotvalast, CTG-t, infuziot, gatmetszest. A masodikat nulla beavatkozassal megszultem, szerencsere veletlenul otthon, ezert nem volt beavatkozas, amugy a 2. is Peterfys lett volna. A szuloszoba szepsege nem sokat szamit szules kozben, en legalabbis itthon sem a tapetat meg a butorokat neztem vajudas kozben.
    előzmény:
    Kispus (422)
     
  2. Torolt_felhasznalo_281672
    Torolt_felhasznalo_281672
    2005. január 17. 14:54425.
    Kiderült, hogy az orvosom a Rókus kórházba ment át a mávból, így második bébim ott fog születni. Rémhíreket olvastam a Rókusról, segítségeteket kérném, a kórház szülészetéről tud e valaki reális képet adni nekem. Az első után a mávról rémregényt tudtam volna írni, de így a másodiknál már látom, hogy nem volt olyan szörnyű, mint ahogyan akkor átéltük, és szívesen szülnék megint ott, mert legalább bajt nem csináltak, igaz, hogy néhányszor elhanyagoltnak éreztük magunkat, de velem lehetett a gyerekem és nem nyomták agyon tápszerrel. Reménykedve várok egy tapasztalt véleményt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_519325
    Torolt_felhasznalo_519325
    2005. január 16. 18:23424.
    Sziasztok!
    Kezdő kismama vagyok és a forumozásban sincs még tapasztalatom. Május végén fogok szülni a Schöpf-Merey kórházban Arnold doktornál.
    Nincs semmilyen információm a szülészetükről, a szülésznőkről. Ha tud valaki informálni és esetleg a dokiról is tud valamit akkor megköszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. január 4. 19:58423.
    Szia,
    Nekem már 15 hónapos múlt a kisfiam. De most éppen 5 hetes terhes vagyok, ezt a manót is a Jánosban szültem. Én meg voltam elégedve, mondjuk fizetős szobát választottam, ahol külön fürdő és wc volt.
    Varga Anikót nem ismerem. . . .
    Ha érdekel vmi még nyugodtan kérdezz.
    előzmény:
    mandala76 (421)
     
  5. 2005. január 4. 08:02422.
    Már ne haragudj, de ez nem így van. Én ott szültem, és nem próbáltak meg egyáltalán kikötözni, és nem úgy tűnt, hogy a minél több beavatkozás hívei. Ráadásul a szülőszobák is nagyon szépek, és a szülésznők is kedvesek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886887 (419)
     
  6. 2005. január 3. 23:58421.
    szia !

    olvastam, hogy a jánosban szültél. milyen volt?tudsz valami infot dr. varga anikóról?
    mennyi idős a bébid?remélem jol vagytok!
    moncsi
    előzmény:
    zsizbó30 (403)
     
  7. Torolt_felhasznalo_886887
    Torolt_felhasznalo_886887
    2004. december 18. 14:56420.
    A 24 oras rooming intol nem kell ennyire felni, foleg ha szoptatni akarod a kicsit. En az elso babaval egyutt voltam vegig, szuper volt, nem sirt, 2-3 orankent szopizott, amugy szepen aludt. A masodikkal nem lehettem egyutt, es hiaba jarhattam le hozza szoptatni, es mindjart szules utan naponta 12-szer lementem a lepcson meg vissza, megis titokban itattak, tapszereztek, ugyanis neha bukott, meg szajpeneszt kapott. Ugyhogy nem ertem, miert szeretnek sokan, ha nem nala lenne a kicsi, a picurnak a mamajara van szuksege, nem egy noverre, akinek se ideje, se kedve foglalkozni vele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_330713 (412)
     
  8. Torolt_felhasznalo_886887
    Torolt_felhasznalo_886887
    2004. december 18. 14:51419.
    Kedden es csutortokon 5-tol es 6-tol van fantasztikus kismamatorna az Aranytiz Muv. hazban, ha berletet veszel, akkor 6 alkalom 5 ezer vagy 14 alkalom 10 000 ft, berlet nelkul 1500 egy ora. A metrotol 10 perc gyalog, Arany J. u. 10. En is odajartam, meg a 3 eves kisfiam is vittem, neki adtak egy csomo jatekot, eljatszott, amig tornaztam. Van zuhanyzo, teakonyha, ahol ingyen csinalhatsz teat, kavet, hozzavalok ott vannak, kekszek is vannak ingyen. Mi odajarunk gyerektornara, zenebolcsire is, miota fiam 6 honapos volt. Most mar a pindurlany is jon velunk, , aki 4 honapos.
    A klinika nagyon konzervativ, minel tobb beavatkozas, kikotozve haton szules stb. , ha neked bejon ez, akkor jo lesz, amugy nem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_559483 (418)
     
  9. Torolt_felhasznalo_559483
    Torolt_felhasznalo_559483
    2004. december 9. 17:49418.
    SZIASZTOK. KEZDŐ KISMAMA, KEZDŐ FORUMOZO VAGYOK. A 18. HÉTBEN VAGYUNK ÉS TÖBB OLYAN INFORA LENNE SZÜKSÉGEM AMIRE EDDIG NEM TALÁLTAM VÁLASZT. AZ ORVOSOM A II. klinikán van ott fogok szülni előreláthatóan május elején, és nem tudok semmit ekorházról, az osztályról. . . A másik gondom , hogy Újpesten lakunk és nem találtam kismamatornát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_281672
    Torolt_felhasznalo_281672
    2004. december 7. 14:06417.
    Szülésznővel kapcsolatban én is bajban vagyok, a MÁV-ban Mária nővért tudom ajánlani, magasan viszi a kiváló szülésznő pálmáját. Sajnos nem volt lehetőségem felfogadni és utólag sem tudtam pénzt adni a szülésznőknek. Viszont (már biztos te is tudod) Harsányi dr. elmegy a kórházból, a rendelése is csak februárig lesz ott és még nem tudni, hol fogok szülni. Ez persze technikailag nem aggaszt, mert nekem az ő személye a fontos, nem a körülmények (másodiknál már tapasztaltabb az ember), persze a szülésznőt most sem tudom szponzorálni, remélem szerencsém lesz és utólag tudok honorálni annak, akit mellém rendel a sorsom. Persze jó lenne, ha minél hamarabb kiderülne, hogy hova megy, mert azért szeretnék utána érdeklődni a kórháznak.
    Remélem neked is olyan jók a tapasztalataid vele kapcsolatban, mint nekem, a nyugalma és magabiztossága (és most az életem nehéz időszakában kiderült, hogy embersége is) olyan szintű, hogy bárkinek nyugodtan ajánlom. Én 16-án megyek legközelebb, március végére várom a bébit, te mikorra vagy kiírva?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_209038 (410)
     
  11. Torolt_felhasznalo_333883
    Torolt_felhasznalo_333883
    2004. december 4. 14:58416.
    Szia! Ács Nándi nem a Sote I-en hanem a Sote II-n dolgozik.
    Priviben küldöm az elérhetőségét.
    előzmény:
    csuti67 (375)
     
  12. Torolt_felhasznalo_333883
    Torolt_felhasznalo_333883
    2004. december 4. 14:56415.
    Szia! Elkeserít amit írsz, hiszen én is az Uzsokiban fogok jún-ban szülni.
    Mi volt ami annyira nem tetszett?? Kinél szültél??
    Várom a válaszod, előre is köszi
    előzmény:
    Crystaline (394)
     
  13. Torolt_felhasznalo_873407
    Torolt_felhasznalo_873407
    2004. december 4. 14:26414.
    Sziasztok!
    Én nyolc hónapja a Péterfyben szültem.
    Akkor az egy ágyas fizetős szoba 6900 ft volt, a kétágyas pedig 4000ft.
    Én az orvosommal nagyon megvoltam elégedve, de a többi orvos akivel találkoztam, mind rendes, és kedves volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. december 3. 12:03413.
    Sziasztok!
    Úgy látom több a kérdés mint a válasz. Azért próbálkozom.
    Szeretnék a Péterfi S. utcai kórházban szülni.
    Mondjatok egy kismamabarát, megértő és türelmes orvost! Úgy tudom van ott fizetős szoba is. Mennyiért?
    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_330713
    Torolt_felhasznalo_330713
    2004. november 29. 10:16412.
    Szia Boboca! Pont Rád vártam!

    14. hétben járunk, és szintén SOTE I. Klinika. Barátnőm ajánlotta, az orvost is (Dr. Ádám), akivel - attól eltekintve, hogy rszerint 3-4 órát kell várnom) eddig elégedett vagyok, bár első babámat várom, így nincs összehasonlítási alapom.

    Épp ez a gondom. Nem szívesen mennék innen el, mert nincs garancia, hogy máshol jobb, de sok kérdésem van. Pl. valóban ilyen komolyan veszik a 24 órás rooming-in-t, azaz -ahogy egy ott szült barátnőm mesélte - ha kéred, ha nem, melléetted tartják a picit, és szinte semmit nem tudsz aludni a nagy esemény után, mert kezdődik a 24 órás szolgálat? (bocs, ha nagyon butákat kérdezek:)) És milyenek a szülésznők? Tervezem, hogy lassan megpróbálok megismerkedni velük (még nem tudom, hogyan?) és megpróbálom egyiküket "megfogadni". Szerinted jó ötlet? Ugyanis vszínű ő lesz velem a legtöbbet, s ha valaki tud segíteni előtte/utána, akkor az a szülésznő, igaz?
    És hogyan könnyítik a vajúdást és milyen szülőpozíciókat támogatnak? Olyat is hallottam, hogy szigorúan csak a hanyattfekvős-legnehezebb póz elképzelhető náluk, ami probléma. Tényleg így van, vagy rugalmasak?

    Na, egyelőre ennyit. Ha vannak válaszaid, netán szülésznő tipped, megköszönném.
    Szép napot!
    J
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_438145 (409)
     
  16. 2004. november 29. 09:02411.
    Sziasztok!
    Jövőre fogok szülni a Rókus kórházban Dr. Bíró Lothárnál. Ha valaki a kórházról vagy az orvosról tudna bármilyen infot nagyon örülnék. Az orvost már régóta ismerem és meg vagyok elégedve vele de ez lesz az első szülésem és nem tudom pontosan mire számíthatok. Kérlek segítsetek. Nagyon köszönöm.
    Barbi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_209038
    Torolt_felhasznalo_209038
    2004. november 24. 12:20410.
    Szia Nellymami!

    Én még nem voltam nála, jövő hétre van időpontom. Eddig csak jót hallottam róla, és itt is csak jót írtatok. A kismamában is jelent meg vele egy cikk az alapján kerestem meg. Te szülésznőt is választottál? Tudnál ajánlani? A gátmetszéshez hogy áll hozzá? Nekem általában kelloidosan gyógyulnak a sebeim és nem szeretnék gátmetszést.
    Köszi
    Brigi
    előzmény:
    Nellymami (386)
     
  18. Torolt_felhasznalo_438145
    Torolt_felhasznalo_438145
    2004. november 22. 14:14409.
    Sziasztok!

    Én az I Női klinikán szültem mind a 2 gyerekemet csak jót tudok róla mondani. Az orvosok és a szülésznők is nagyon rendesek és nem pénzéhesek ez az én tapasztalatom ha valakit többet akar megtudni csak kérdezzetek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. november 21. 17:26408.
    sziasztok,

    a Szent Imre kórházban szeretnék szülni, és a védőnőm tanácsára
    szülésznőt fogok megfogadni, nem orvost /sajnos mindkettőt nem tudjuk megfizetni/
    Tud valaki nekem ajánlni egy jó szülésznőt itt?

    köszönöm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. november 16. 11:58407.
    sziasztok

    Én a Nyirőben fogok szülni, valaki szült ott, vagy esetleg a Dr. Szakonyi Tibornál??? mi a véleményetek a korházrol és a dokirol???
    én most váltottam orvost, mert az elözö nem volt tul szimpi, és nem nagyon ismerem, bár eddig csak jot hallottam rola és nekem és páromnak is szimpatikus.

    elöre is köszi Katus
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_575360
    Torolt_felhasznalo_575360
    2004. október 31. 06:06406.
    Sziasztok!
    Infóra lenne szükségem, Dr Polgár Lászlóval kapcsolatban.
    Mennyit kér a terhesgondozásért, szülésért, stb.
    Hogyan bánik a kismamával?
    Ha valaki tud róla valamit vagy nála szült nagyon hálás lennék a véleményéért.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. október 19. 12:48405.
    Sziasztok!

    Én otthon fogok szülni. Ennek érdekében mindent megteszek, viszont szeretném, ha lenne azért kórházi hátterem. A Szent Imre Kh-ról elég jó híreket hallottam.
    Tudnétok ajánlani orvosokat, ha lehet alternatív hajlamokkal. Ha muszáj kh-ban szülnöm, legalább a lehetőségek legyenek jobbak. /pl. :nem viszik el a babát. . . stb. / Ha van valami ötletetek és tudtok segíteni, azt nagyon megköszönöm. Főleg a privát címemet van időm ellenőrizni. .
    Köszi: Györgyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. október 6. 23:09404.
    Szia Anyusi!
    Szonja a Rókusban született 2 éve. Sajnos az általad emített drbácsit nem ismerem, de szívesen írok a khról, ha megmondod, mi érdekel.
    Lilla
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199646 (393)
     
  24. 2004. október 6. 21:25403.
    Szia!
    Én a Jánosban szültem. Mire vagy kíváncsi?
    Bárány dokit nem ismerem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_896576 (399)
     
  25. 2004. október 6. 20:48402.
    Sziasztok!
    Ha mar ilyen szep Szt. Imres sor lett itt a vegen. En Urban Marta doktornorol erdeklodom. Szult valaki nala? Velemenyek? Ill. EDA-rol erdekelne , van-e 24 oras ugyelet u. ebben a korhazban?? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top