Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Izrael - Eilat

Torolt_felhasznalo_253472
Torolt_felhasznalo_253472
Létrehozva: 2005. január 1. 17:05
Sziasztok!
Január végén utazom Eilatba egy konferenciára Tel Avivi átszállással.
Tudtok nekem néhány infót adni? Mit érdemes vinni, milyenek a reptér, mire kell figyelni, ...
Megpróbáltam utána olvasni, de nem tudtam meg sokat.

Köszi.
  1. Torolt_felhasznalo_462224
    Torolt_felhasznalo_462224
    2005. június 22. 07:0655.
    Mi tortent, hogy januar ota be se neztek ide? S ha jol emlekszem mar valami 54. . . ezernel jart a topik a hozzaszolasokat illetoen. . .

    Na, hatha valaki beteved. Ratok gondoltam, amikor erre a cikkre akadtam:

    Kétezer éves magokat csíráztattak ki


    Kétezer éves datolyapálma magvait csíráztatták ki izraeli tudósok. Azt remélik, hogy újra felfedezhetik a régi idők növényének gyógyerejét. A magvak a masadai ásatások folyamán kerültek elő, Júdea sivatagi erődjéből, ahol a zsidók maroknyi csoportja i. e. 73-ban öngyilkos lett inkább, mintsem megadja magát a rómaiaknak. A kutatásokat Sarah Sallon, a jeruzsálemi Louis Borick természetgyógyászati kutatóközpont tudósa vezette. A kutató közölte: a radiokarbon kormeghatározás (C 14) szerint ezek a legrégebbi magvak, amelyek kicsíráztak. Az eddigi rekordot egy 1200 éves kínai lótuszmag tartotta. Michael Kruse, a németországi Hohenheim Egyetem tudósa, a történeti botanika szakértője ugyan nem vett részt a kutatásban, ám az eredményeket „nagyon ígéreteseknek” tartja. „Érdemes kutatnunk olyan ősi magvak után, amelyek nagyon száraz vidéken éltek. A természet újfent példát mutat arra, hogyan tehetjük jobbá környezetünket. ” A kis pálmacsemetét Matuzsálemnek nevezték el a bibliai aggastyánról, aki 969 évig élt. A növényke most 30 cm magas. A kutatócsoport tagjai egyik levelét DNS-vizsgálatnak vetették alá abban a reményben, hogy az antik növény genetikai sajátosságai felfedik azokat a gyógyászati erényeit, amelyek a modern fajokból eltűntek. Júdea híres datolyapálmái mára kihaltak, és az Izraelben ma élő növények iraki és Kaliforniából importált fajok.

    "Az elet el es elni akar. " /Ady/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2005. január 1. 18:3754.
    Na, hat akkor visszafele is meg tudod venni a csomagokat nem? Legalabb nem kell oket cipelni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253472 (53)
     
  3. Torolt_felhasznalo_253472
    Torolt_felhasznalo_253472
    2005. január 1. 18:2853.
    Gondoltam, egy kis izgalom rám fér:)))
    Nem, vissza is géppel.

    Sziasztok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394653 (52)
     
  4. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2005. január 1. 18:2752.
    Miert, hazafele busszal mesz????? :))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253472 (50)
     

Címlap

top