Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikrekről bővebben

Cukorka20
Létrehozva: 2005. január 20. 14:48
Sziasztok!
Sokat olvastam már "magamról"....de mindenhol mást. Jó lenne kicsit többet megtudni erről a jegyről. Amit igaznak olvastam,az annyi, hogy nem szeretem az unalmas, monoton dolgokat.
Kiváncsi vagyok a ti tapasztalaitokra....
  1. 2005. január 24. 16:26151.
    Hát, az biztos, hogy van köztünk valami különleges kötelék. Bár szerintem mi sose leszünk a szó hagyományos értelmében véve egy pár. De sose lehet tudni! ;)
    Ha hiszed, ha nem lassan két éve ismertük meg egymást, de eddig mindössze 16-szor találkoztunk. (Múltkor utánaszámoltam. ) Ennek ellenére közelebb érzem magamhoz, mint némely barátomat, akit már pl. tíz éve ismerek.
    Hú, így leírva is tényleg elég hihetetlennek hangzik! :)
    előzmény:
    Mnory (150)
     
  2. 2005. január 24. 16:01150.
    Hűű, ez tiszta jó. . . Szerintem ő a lelki társad. . .

    Én sajna mostanában nem nagyon tudok beszélgetni a párommal. Állandóan dolgozik, alszik. . . De nálunk ilyen amúgy se volt. Mármint nem beszélgetés nem volt, hanem olyan mint nálatok. . .
    előzmény:
    Jezabel (149)
     
  3. 2005. január 24. 15:47149.
    Szerintem is így van. Ezzel a mostani "szerelmemmel" is olyan hihetetlen dolgok történnek velünk néha. Meg is beszéltük, hogy ezt még nekünk is nehéz megérteni, nemhogy egy kívülállónak. Amikor ketten vagyunk, és jobban elmerülünk a beszélgetésben, még ha vannak is mások körülöttünk, olyan, mintha megszűnne létezni minden más, és mintha valami tapadókorongokkal rákapcsolódnánk egymás lelkére. Olyankor nagyon nagy az összhang és utána napokig valami hihetetlen nyugalom jár át. Ő már az első találkozásunk alkalmával jobban belém látott, mint eddig bárki.
    előzmény:
    Mnory (148)
     
  4. 2005. január 24. 15:23148.
    Hmmm. . . Ez aranyos :)
    Szerintem ha valaki fontos valakinek (még ha esetleg nem is ismeri be magának), akkor van köztük vmi lelki kapcs. vagy nem tudom mi, és tudat alatt megérzi, ha szüksége van rá a másiknak. . .
    előzmény:
    Jezabel (147)
     
  5. 2005. január 24. 15:01147.
    Ezek nagyon különleges, nem mindennapi dolgok szerintem. És olyan jól tudnak esni!!!! Az sms-ről jutott eszembe, volt egy régi titkos kedvesem, és amíg külföldön voltam (tanultam), csak ritkán sms-eztünk, de ha magam alatt voltam, mindig jött egy sms tőle és olyan dolgokat írt, amire konkrétan abban a helyzetben szükségem volt, anélkül, hogy tudott volna róla, hogy mi bajom.
    előzmény:
    Mnory (145)
     
  6. 2005. január 24. 14:54146.
    Látod, valójában már meg is válaszoltad, hogy mi lehet a kiváltó ok.
    Szereted a párodat, közben vonz az Oroszlán is, ez a helyzet pedig szorongást vált ki belőled. Gondolom az is benne van, hogy zavart vagy attól, hogy ha ennyire szereted a Kedvesed, miért vonz mégis annyira a másik.
    Tényleg, csak azt tudom mondani, ha kezdenek nagyon kuszálódni a dolgok, próbálj picit befelé figyelni. Semmi sem történik ok nélkül. Viszont ne rágódj magadban, mert attól nem lesz jobb, és hidd el, előbb-utóbb minden letisztul majd szépen.
    ;))
    előzmény:
    Mnory (143)
     
  7. 2005. január 24. 14:49145.
    Igen, a "levegős illatú" parfümöket én sem szeretem. A jelenlegi kedvencem az ózon-virágos kategória. Előtte pedig keleties jellegűt használtam.

    Velem is volt már ilyen, hogy nagyon szerettem volna beszélni valakivel, és épp azon gondolkodtam már kb. egy órája, hogy mit írjak neki (mert ez a beszélés ez az sms-értekezést takarja jelenleg). Erre pont mikor rászántam magam, kaptam meg az ő üzenetét, és pont arról írt, amit én nem is tudtam volna tőle hogy megkérdezni. . .
    előzmény:
    Jezabel (144)
     
  8. 2005. január 24. 14:44144.
    Igen, olvastam valahol ilyesmiről, de nekem se passzolt. Érdekes, de szerintem ezekben a leírásokban abból indulnak ki, hogy pl. az ikrek levegő jegy, ezért a friss, levegős illatok illenek hozzá. Ennek ellenére én inkább a határozottabb, virágos illatokat kedvelem, amiben megfog valami, van benne valami rafináltan különleges!

    Hát igen, a sorsszerű dolgok mindig túlmutatnak valamin, nehéz őket felfogni józan, racionális gondolkodással. :)
    előzmény:
    Mnory (141)
     
  9. 2005. január 24. 14:41143.
    Köszi a tanácsot. Figyelgetem magam. . . Lényegében nem ellenzem én a pszichológushoz járást, csak ne kerülne annyiba. . . :(
    Érdekes, de mikor Oroszlán flörtpartneremmel vagyok, nem érzem magam rosszul.
    Viszont mikor a párommal vagyok, gyakori. Főleg, mikor bűntudatom van, hogy közben esetleg a másikra is gondolok. Vagy mikor épp utálatos velem. Olyankor tiszta letargiába tudok esni. De ennek ellenére fenntartom azt a kijelentésemet, hogy velem még nem fordult elő, hogy valakit így szerettem volna, mint a mostani páromat. . . Bár tudom, semmi nem tart örökké. De amíg tart, addig legyen jó.
    Nnna, már megint kezdek homályosan fogalmazni. . . De azért gondolom érthető. . . :)
    előzmény:
    Jezabel (140)
     
  10. 2005. január 24. 14:39142.
    Most jutott eszembe, hogy nekem is volt egy kis románcom egy Skorpióval, de nem mentem bele végül, mert nem működött volna, épp a rajongása miatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. január 24. 14:37141.
    Szia Jezabel!
    Ez most kicsit más téma, mint amit írtál, de olvastál már vhol olyanokról, hogy melyik jegyhez melyik parfüm illik?
    Mert én egyszer találtam ilyet is. El is mentem egy parfümériába megszagizni az állítólag ikrekhez passzolót. Háááát. . . . Nemtudom. Én egyiket se használnám azok közül. . .

    Egyébként velem is voltak már ilyen sorszerű dolgok. . . Azóta se értem őket teljesen, de ezeken nyilván nincs is mit érteni
    :)
    előzmény:
    Jezabel (139)
     
  12. 2005. január 24. 14:37140.
    Én a saját példám alapján olyan tanáccsal tudok neked szolgálni, hogy próbáld meg megnyugtatni a lelkedet, hogy letisztuljanak az érzelmeid. Próbáld meg megfigyelni, hogy a rosszulléted milyen konkrét eseményre vezethető vissza, és abból kiindulni.
    nem tudom, segít-e ez neked, nekem bevált. :)
    előzmény:
    Mnory (137)
     
  13. 2005. január 24. 14:32139.
    :)))
    előzmény:
    protheus (136)
     
  14. 2005. január 24. 14:30138.
    Iker pasi-Skorpió nő: akiket én ismerek, azok 2, 5 évig bírták együtt. Eleinte nagy volt a szerelem. Hogy hogy lett vége nemtudom, nem találkoztam velük régóta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. január 24. 14:29137.
    Szia Protheus!
    Ájuldozni épp nem szoktam, csak ilyen szédüléses dolog, meg olyankor nem látok, zúg a fülem.
    Hogy érted hogy tud-e róla a párom? Konkrétan miről? A rosszullétről tud, meg arról is, hogy a doki szerint pszicho eset vagyok.
    Az Oroszlán-udvarlómról nem tud. . . Az kéne még csak!!! Azt hiszem oda lenne az a fene nagy Halak-nyugalma. . .

    Az Ikrek-Skorpióról annyit, hogy én 2 hónapig bírtam egy Skorpióval, de a végén már ki tudtam volna tekerni a nyakát, annyira idegesített a hülye rajongásával, meg üldözött a szerelmével. . . És nem tudtam elviselni az állandó okoskodását, és folyton azzal próbált férfiasnak tűnni, hogy engem egy elveszett kis hercegnőként kezelt, akinek mindent meg kell tanítani. . . . Borzasztó volt. . . És ha már csak ránéztem egy másik pasira (aki mondjuk haverom), akkor nem győzte előttem szidni azt az illetőt, és ott fényezte magát. És arról próbált meggyőzni, hogy én milyen jól jártam vele. . . Halál komolyan a második hónapban már nem tudtam, hogy szabaduljak meg tőle. . . Mert nem szeretek durva lenni, de nem értett a szóból. . . Csak még jobban rajongott, meg nyomult. . . (Biztos van, akinek ez bejön, de engem ezzel lehet kikergetni a világból)
    előzmény:
    protheus (129)
     
  16. 2005. január 24. 14:28136.
    Régen a zenei példaképem Jimi Hendrix volt, a feleségem ugyanazon hónapban és napon született mint ő. Persze nem ezért házasodtunk össze. Akkor ezek szerint ez is egy jel volt.
    előzmény:
    Jezabel (135)
     
  17. 2005. január 24. 14:12135.
    Én sem tudok Ikrek pasi- Skorpió nő párosításról, de majd érdeklődöm.
    Viszont most, hogy bóklásztam a topikok közt, eszembe jutott még egy jel, leírom, csak érdekességként. Múlt héten beírtam a keresőbe, hogy parfüm, kiadott egy csomó témát, én pedig egyből arra kattintottam, hogy "milyen parfümöt viselsz ma?". Amikor megláttam az indítás dátumát, azt hittem, leesek a székről. Aznap ismertem meg Őt. . .
    előzmény:
    protheus (134)
     
  18. 2005. január 24. 14:05134.
    Az igazi ritkaság, a férfi ikrek-nő skorpió párosítás, már tettem ez ügyeben felhívást ebben a topikba, hogy tud-e valaki ilyenről, de eddig nem jelentkezett senki. A szakirodalom szerint nagyon rosszúl tűrik egymást, azt szerettem volna tudni, az élet rá cáfolt-e már erre a kijelentésre. Rák haverom, alkalmi zenésztársam, nekem is volt, engem felettébb idegesített, de szerintem nem a csillagjegyéből adódó tulajdonságok miatt. ( rák pl. : Pataki A. Havas H. )
    előzmény:
    Jezabel (133)
     
  19. 2005. január 24. 13:53133.
    Most, hogy mondod, igazad lehet. Férfi Ikrek-nő Rák kapcsolatról én sem tudok. Viszont nekem több Rák jegyű ismerősöm is van, férfi, nő vegyesen, akikkel nagyon jól kijövök.
    Most, hogy ennyit beszélünk róla, rájöttem, hogy nem tudom a szerelmem aszcendensét, legközelebb meg is kérdezem!
    előzmény:
    protheus (132)
     
  20. 2005. január 24. 13:41132.
    Nem is kérdezem. Igen , a tehetség kifejezés helyett inkább adottság a helyes szó. Az viszont érdekes , hogy az ikrek nők jól kijönnek a vizjeggyel ( pl. rák ), de az ikrek férfiakkal kapcsolatban nagyon kevés, ilyen működő kapcsolatról tudok ( egyről sem ) . Talán arról van szó, hogy a vízjegyűek érzelmi világa közel áll a női szivekhez.
    előzmény:
    Jezabel (131)
     
  21. 2005. január 24. 13:20131.
    Ez nem feltétlenül tehetség kérdése, de az biztos, hogy kell hozzá bizonyos fokú fogékonyság. Nekem mindig is voltak megérzéseim, amelyek a legtöbb esteben helyesnek bizonyultak. Mostanában próbálom ezt továbbfejleszni, tudatosabb szintre emelni, de ne kérdezd, hogyan. Talán jobban próbálok befelé figyelni, a felszín alatt játszódó dolgokra.
    előzmény:
    protheus (130)
     
  22. 2005. január 24. 13:06130.
    Szia Jezabel !
    Köszi a példát, most már egyértelmű számomra, hogy ehhez a dologhoz semmi érzékem. A kártyákhoz kapcsolódó mondatok túl általánosak nekem, nincs semmi " bevillanás" a fejemben, hogy tényleg ez meg az történt az életemben és erre világít rá ez a mondat. Tehát nincs intuitív készségem. Erről az jut az eszembe, amikor a nővérem kb. 6- éven át gyakorolt gordonkázni. 3-4 darabból állt a repertoárja és képes volt mindegyiket évek múltán is ugyan annál a hangnál elrontani. Nem volt tehetsége, de erőltette. Én belátom, ezekhez a misztikus dolgokhoz nincs tehetségem, nem is erőltetem.
    előzmény:
    Jezabel (127)
     
  23. 2005. január 24. 12:34129.
    Szia Mnory !
    Ájulásos rosszullétekről van szó? Az tény, hogy a stressz csökkentésével
    lehet legjobban visszaszorítani a lelki eredetű, fizikai problémákat.
    Biztos jót tenne, ha kitudnád bogozni szerelmi fonalad gubancait, a kiegyensúlyozott érzelmi élet, az egészség alapja. Ha másképp nem megyek , érdemes szakembert igénybe venni. Egyébként a párod tud ezekről a dolgokról ?
    előzmény:
    Mnory (126)
     
  24. 2005. január 24. 12:23128.
    Kedves Mnory!
    Nekem is volt nem is olyan rég egy elég nehéz időszakom, amikor pánikrohamaim voltak és ez fizikai rosszulléttel is járt, de semmi problémát nem találtak a dokik, így elküldtek pszihiáterhez. Egy találkozóba mentem bele, mert egy nagyon kedves ismerősöm javasolta, de nem jött be nálam. Rájöttem, hogy magamat én magam tudom lelkileg meggyógyítani, és sikerült is, most már csak nagyon ritkán jelentkeznek a tünetek, ha valami lelkileg megterhelőbb dolog történik velem.
    előzmény:
    Mnory (126)
     
  25. 2005. január 24. 12:14127.
    Szia!
    Nem vagy túl indiszkrét, több különböző eset is volt, némelyik kisebb jelentőségű, ami pl. a metrón, utcán "pottyant elém", némelyik jelentősebb. Annyit még tudni kell hozzá, hogy nem vagyunk egy pár, de nem tudok jobb szót erre a kötelékre, ami köztünk van. Még az elején írtam, hogy nagyon egymásba látunk. Két olyan eset is volt egymás után, amikor már hosszabb ideje nem találkoztunk és abban a pillanatban, amikor eldöntöttem, hogy fölhívom, csörgött a telefonom, Ő keresett, hogy találkozzunk akkor és úgy, amikor és ahogy én azt javasolni akartam.
    Egy másik, amit magam sem hittem, amíg be nem jött: nemrég találtam a neten Tarot kártyavetést, gondoltam, kipróbálom a kapcsolatunkra, de egy percig nem gondoltam, hogy komoly dolog fog kijönni. Ez lett az eredmény:

    Ez történt a MÚLTBAN, ami miatt ez a jelen helyzet kialakult:
    Szerelem: Egy sorsszerű találkozás megváltoztatja az életedet.

    Ez a JELEN élethelyzetedet leíró kártya:
    Siker: Vágyaid beteljesülnek, és olyan sikerekben lesz részed, amire álmaidban sem mertél gondolni.

    Ez a JÖVŐDET írja le: a kérdésedet illetően ez a kártya mutatja az igazi választ, hiszen itt eldől, mire számíthatsz:
    Szenvedély: Az érzelmek kikerülhetetlenek. A józan megfontolás és az éles logika most nem segítenek.

    Mivel a MÚLT valóban ez volt, azért elgondolkodtatott. Akkor már 3 hete nem találkoztunk, telefonon sem beszéltünk, másnap este viszont találkoztunk teljesen véletlenül és egy csodálatos estét, éjszakát töltöttünk együtt.
    De olyan is volt már, hogy Ő járt a fejemben és a tévében láttam valamit, ami kapcsolódott a gondolataimhoz.

    Ez egyébként hasonlít ahhoz, amikor valami jobban foglalkoztat, fogékonyabb vagy észre venni az azzal kapcsolatos dolgokat.
    előzmény:
    protheus (122)
     

Címlap

top