Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ILCSI-tapasztal atok?

lina29
Létrehozva: 2005. február 18. 19:15
Kozmetikusom esküszik az Ilcsi-re. Fél éve ezzel kezel. Mindenféle véleményt hallottam a termékről, nektek mik a tapasztalataitok?
  1. Torolt_felhasznalo_612670
    Torolt_felhasznalo_612670
    2005. február 22. 08:0326.
    Nekem beváltak a termékek, de csak azóta, mióta többfélét is használok, és mondjuk nem csak az arckrémjüket (pl. fekete szappan, Rozi, csipkebogyó tonik, AHA+esemény pakolás). Sokszor azt vettem észre, hogy már csak azért is fújolnak az Ilcsire, merthogy az gagyi magyar. Egyáltalán nem biztos, hogy rosszabb, mint azok a termékek, amik tizenezerbe kerülnek, szerintem csak bőrtípustól függ, kinek mi jön be. Én próbáltam pl. Clinique-t is, nem győzőtt meg, de biztos van, akinek használ. Tényleg rengeteg Ilcsi kozmetikum van, lehet, hogy valaki nem éppen a számára tökéleteset kapta, ugyanis sokszor ahány kozmetikus, annyiféle krémet ajánl (én is voltam már így).
    Ja, és nem vagyok meggyőződve róla, hogy mondjuk egy Lancome krémben nem ugyanaz van, mint egy L'orealban (ugyanaz a cég), a krémek árának nagy része pedig szerintem reklámköltség. . . nagyon sokáig én is a reklámok bűvöletében éltem, ma már igyekszem nem bedőlni egy-egy hatásos hirdetésnek. . :O)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_239868
    Torolt_felhasznalo_239868
    2005. február 21. 22:5025.
    Szia lina, kicsit késve írok, még nem ismersz- kencék területén sokat próbáltam. Minden attól függ, milyen a bőröd. Nekem problémás: vízhiányos, zsíros, un. korpás szeborhea. Nekem az Ilcsi cuccok nagyon bejöttek: feket szappa, rozi, korrektor és csipke krém- de pl. a szemránckréme(m, ég ninsc túl sok) semmit nem ér. Szerintem a problémás bőrökre (pattanás, zsíros) ideális. Ja és csipke tonik, esemény előtti. Szerintem továbbra is benne vannak sz anyagok, bár tavaly nagy balhé volt, áttértek egy új gyártási technológiára és sok termék felforrt, megromlott. ekkor az én kozmetikám is abbahagyta pedig addig csak azzal dolgoztak, 20 éve. Bevezetett, elegáns üzlet , Bp. 2. kerület és azóta a csőd szélén állnak, a vendégek elmentek ti. az új anygaok közel sem olyan jók, hatásosak. Persze az idős bőrökre nem jó, arra nem hat. Tehát ki kell tapasztalni, jó a napozója, a párom ettől nem égett le minden mástól korábban igen, a csalános alga zselé- imádom. Igaz a Shiseido arcteje is fantasztikus már ha megengedheted magadnak, én kaptam, kb. 8-12000Ft. . .
    ennyit mára még dolgoznom kell, sziasztok!
    előzmény:
    lina29 (1)
     
  3. Torolt_felhasznalo_552058
    Torolt_felhasznalo_552058
    2005. február 21. 14:4124.
    Koszi a honlapcimet, szetneztem.
    En most olyan Ilcsi-kozmetikat keresek, ami Nektek is bevalt! Tudnatok ajanlani a Blaha korul vagy a Petofi hid kornyeken?
    előzmény:
    doo-doo (22)
     
  4. 2005. február 20. 20:3623.
    Az ILCSI termékeken azért nem található az összetétele, mert nem lakossági forgalmazásra készültek, a velük dolgozó kozmetikusok pedig tudják, hogy mit tartalmaz, ezek alapján ajánlják a vendégeknek.
    És nem tartalmaznak semmiféle káros anyagokat (pl. : kollagén vagy állati eredetű anyagok) ellenben az alább említett krémekkel (is). És ez már szabvány az EU-ban.
    A gyógynövényeken kívül tartalmaz még gyümölcsöket és ezeket gyógyvizekkel és gyógyiszapokkal keverik ki. Tartósítószert sem tartalmaz, ezért a szavatossága csak pár hónap.
    Számít az is, hogy a vendég rendszeresen használja-e a terméket és hogy a kozmetikus egyáltalán a bőrtípusnak megfelelő krémet adja-e.
    előzmény:
    meddor (20)
     
  5. 2005. február 20. 18:4522.
    Akit bővebben érdekel a termékek leírása, és hogy hol lehet ilyen kozmetikát találni:

    www. ilcsi. com

    Különben én eddig egy ilyen arckezelésen voltam, de nekem kellemes érzést nyújtott. Nagyon száraz a bőröm, de nem éreztem, hogy nagyon húzódna a bőröm mondjuk a bőrradír után. Vettem egy szemránckrémet, egy ideje használom (kb. 3 hónapja), de nagy változást nem tapasztaltam. Igaz van, hogy kimarad egy-egy nap, ha épp elfelejtem bekenni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_389296
    Torolt_felhasznalo_389296
    2005. február 20. 18:1021.
    Ebben nincs teljesen igazad, mert habár a termék csomagolásán valóban nincsenek feltüntetve, a katalógusban fel van sorolva részletesen, hogy mit tartalmaz. Az már egy másik kérdés hogy nehéz katalógushoz jutni. . . .
    előzmény:
    meddor (20)
     
  7. 2005. február 20. 17:1920.
    Elmondom, nekem mi a gondom az Ilcsivel. Lehet, hogy a benne lévő növényi kivonatok hatásosak, de milyen mennyiségben vannak a krémben?? Ezenkívül, a krém egy gyógynövénytől még nem lesz krém, ahhoz mindenféle adalékok, emulgeálók stb. kellenek. Namármost azt mondják nekem, hogy ez egy esemény előtti pakolás például, honnan tudom, hogy mi a szösz van benne? 2005-ben minden kozmetikai terméken fel kell tüntetni az összetevőket, láttatok ti már Ilcsi krémen ilyet? Annál is inkább, mert pl. az én bőröm zsíros, amit ugyanúgy kell hidratálni, mint egy más bőrtípust. A NET-en több helyen elérhető egy lista, ami a pattanást okozó (komedogén) összetevőket sorolja fel. Ezt új krém kipróbálásakor minden zsíros bőrű társamnak ajánlom figyelmébe egyébként! Ilcsi kencéknél erre esélyed sincs, vakon elhiszed, hogy az van benne amit mondanak! Még egy holmi Niveán is rajta van, hogy mi van benne. Lehet, hogy normál bőröknél nincs vele gond, de aproblémás bőrnél nagyon nem mindegy4
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. február 20. 11:5719.
    szerintem nem fogod megbánni ;)
    előzmény:
    lina29 (18)
     
  9. 2005. február 20. 11:5318.
    Köszi a válaszod! Ha nem válik be Ilcsi, az általad ajánlott két kozmetikum közül az egyiket ki fogom próbálni, mert nagyon kiváncsivá tettél:)
    előzmény:
    Mangoka (17)
     
  10. 2005. február 20. 11:4517.
    A kozmetikusoknak való, kezelésekre is alkalmas termékekek közül a legolcsóbb az Ilcsi, persze az is több ezer Ft, de attól még az a legolcsóbb.

    Egyébként bőrtípus függő nem lehet, mert minden bőrre kell, hogy legyen cucca az Ilcsinek is.

    A bőröm normál kicsit vízhiányos, de ameddig Ilcsivel kezeltek addig még pattanásaim is akadtak, nem volt ilyen egyenletes, szinte hibátlan, el sem tudtam akkor képzelni, hogy igenis lehet olyan a bőrőm mint a címlapokon, pedig lehetett.

    Ja és amikor felkente rám a kozmi a különböző lekvárokat, csípet meg mart, és akkor az volt a jó, "igen annak csípnie kell".
    A nagy lófenét kellett, hogy pirosra marja a bőrömet.

    Anyósom elment egy ilyen világosító kezelésre (pigmentfoltokra), 30 rupesz volt a 4 alkalom Ilcsivel és lószar a köbön.

    De akinek beválik az használja egészséggel.

    A Rosa Graf svájci a Gigi izraeli, és nyilvánvaló, hogy nagyobb szakértelmű gárdával rendelkeznek a bőrt és az arra ható anyagokat illetően, mint egy 80 éves mama.

    Azért nekem fura, hogy van aki tényleg elhiszi, hogy az Ilcsi minőségben felveheti a versenyt az olyan kozmetikai cégekkel akik dollár milliókat költenek a kutatásokra és a legképzettebb, legelismertebb vegyészeket, bőrgyógyszokat alkalmazzák.
    előzmény:
    lina29 (16)
     
  11. 2005. február 20. 11:1216.
    Ezt nem értem. Ilcsi-t elég borsos áron veszek, egy pici tégelynyi adag is többezer pénz.
    Miben jobb Gigi és Rosa Graft szerinted? Milyen tipusú bőrőd van? Mert elképzelhető, hogy a tiedre jobb, de más bőrtípusra inkább Ilcsi kéne.
    előzmény:
    Mangoka (12)
     
  12. Torolt_felhasznalo_389296
    Torolt_felhasznalo_389296
    2005. február 20. 10:4015.
    Miket próbáltál?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844761 (14)
     
  13. Torolt_felhasznalo_844761
    Torolt_felhasznalo_844761
    2005. február 20. 10:1714.
    Ilcsi tapasztalatok? Rosszak. . . . . nekem még csak ártottak Ilcsi néni portékái, bár tul sok mindent nem próbáltam. Finom bőrnek ez nem való, szerintem. . . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_389296
    Torolt_felhasznalo_389296
    2005. február 20. 10:1613.
    Ami nekem nagyon bevált Ilcsitől, az a vérpezsdítő testápoló - csak ne lenne olyan büdös!. . . :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. február 20. 09:3012.
    Sziasztok!

    Az Ilcsi az egyik legolcsóbb kozmetikai család amivel dolgozhatnak a kozmetikusok, azért dolgoznak azzal a legtöbben.
    Az ilyen kozmetikusoknál fellelhetők még a 100 Ft-os boltban kapható Stella termékek is.

    Én is azt hittem, hogy jó az Ilcsi addig ameddig nem próbáltam a Rosa Grafot, a Gigit.

    Ilcsi néni árulta Amerikában is a kérmeit, de ott nem kellettek, ott kinn tönkre ment a boltja.

    Hiába természetes meg stb, anyósom lekvárját sem kenem az arcomra. . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. február 20. 01:0411.
    En eddig utaltam az Ilcsit, egyreszt a tapasztalataim miatt, masreszt rettento unszimpi a holgy!:)
    Most kiprobaltam az esemenyelottipakolast, hat. . . . meg mindig utalom az Ilcsit, de ez a pakolas nagyon-nagyon hatasos. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. február 19. 21:2110.
    Mindenkinek köszönöm szépen a hozzászólását!
    Lehet, hogy azért vannak még kételyeim, mert csupán fél éve használom a termékeit. Nem rosszak, de drasztikus eredményt sem tapasztaltam.
    Tanulság: várok még, nem türelmetlenkedem, hanem továbbra is használom Ilcsi-t:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_167619
    Torolt_felhasznalo_167619
    2005. február 18. 21:429.
    Szia! Én csak jót tudok mondani a termékekről. Volt, ugyan ami kevésbé használt (pl. a meggyes arckréme), de miután erősebbet kezdtem használni, szinte megújult a bőröm. Az én kozmetikusom is csak ilyet használ és örülök, hogy nem mindenféle sz@r (bocs) szintetikus anyagot ken belém. A szempillafestést is csak azóta bírom, mióta Ilcsi alapanyagú termékekből készülttel festi. Sztem a termékeken belül is ki kell tapasztalni mi igazán a legjobb neked, mi segít. Pl: korábban írtak a paradicsomos napozóról, az én párom mindentől leég (tejfehér, érzékeny a bőre), de ettől a napozótól semmi baja nem lett.
    előzmény:
    lina29 (1)
     
  19. 2005. február 18. 21:068.
    Én annak idején nyertem Ilcsi termékeket, egyébként nem vettem volna. A testápolója nagyon nehezen szívódik fel, a napozókréme (paradicsomos) meg úgy leégetett, mintha fel sem tettem volna semmit. A paprikakérme iszonyatos volt. Szóval én vagyok Ilcsi-rajongó, annak ellenére, hogy a természetes dolgokat szeretem. Egy időben olyan kozmetikushoz jártam, aki maga főzte a krémeket, gyógynövényekkel, na azok jók voltak, semmi hangzatos név, mint a mai kozmetikákban.
    előzmény:
    lina29 (5)
     
  20. Torolt_felhasznalo_885864
    Torolt_felhasznalo_885864
    2005. február 18. 21:037.
    Az én kozmetikusom is ezt használja, kb. 8 éve járok hozzá. Persze nem kellett ennyi idő ahhoz, hogy meggyőződjem, tényleg jók a termékek :-)Nyilván attól is függ a látványos eredmény, hogy milyen a bőröd, milyen gyakran jársz, stb.
    Ha az Ilcsi termékekről szeretnél többet tudni, ajánlok egy könyvet: Ilcsi néni képes füveskönyve, nagyalakú, keményfedeles, szépen illusztrált olvasmány. (Évekkel ezelőtt vettem, nem volt olcsó, ha jól emlékszem. )
    előzmény:
    lina29 (1)
     
  21. 2005. február 18. 20:276.
    Én kozmetikus vagyok és csak ezekkel a termékekkel dolgozom.
    Valóban lehet látványos dolgokat művelni ezekkel az anyagokkal, de ehhez szükséges a vendég közreműködése is. Mégpedig, rendszeresen használja az otthonra adott kezeléskiegészítő krémeket és becsületesen eljárjon a kezelésekre.
    előzmény:
    lina29 (5)
     
  22. 2005. február 18. 19:595.
    Azért kérdezek másokat is, mert semmi extra nem történt a bőrömmel, és tudni akartam, hogy mást mennyire tett rendbe. Ugyanis attól, mert a kozmetikus esküszik rá, az mégiscsak egy vélemény, nem több.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_384380 (2)
     
  23. Torolt_felhasznalo_750741
    Torolt_felhasznalo_750741
    2005. február 18. 19:534.
    Sziasztok! :)

    Én az ILCSI-től egy szoláriumkrémet használtam, azt hiszem piros-barna menyecske volt a neve. Hát az valami isteni termék volt!! Én csak ajánlani tudom nektek, ugyanis kozmetikát tanulok, és nagyjából képben vagyok ezekben a dolgokban ;)
    előzmény:
    lina29 (1)
     
  24. Torolt_felhasznalo_618319
    Torolt_felhasznalo_618319
    2005. február 18. 19:413.
    Nekem a csipkebogyó-habkrém nagyon bejött, jól felszívja a bőröm, végre nem valami vegyianyag bomba, kevés hatóanyaggal. De csak száraz bőrre jó szerintem, mert elég zsíros. Nekem nagyon száraz, úgyhogy nálam ideális. (Csak sosincs kedvem elmenni a kozmetikushoz új adagért. :)
    előzmény:
    lina29 (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_384380
    Torolt_felhasznalo_384380
    2005. február 18. 19:372.
    a lényeg hogy te meglegyél vele elégedve.
    mivel írod hogy fél éve keneget vele, akkor csak elfogadtad.
    igaz??
    előzmény:
    lina29 (1)
     

Címlap

top