Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ILCSI-tapasztal atok?

lina29
Létrehozva: 2005. február 18. 19:15
Kozmetikusom esküszik az Ilcsi-re. Fél éve ezzel kezel. Mindenféle véleményt hallottam a termékről, nektek mik a tapasztalataitok?
  1. 2005. március 10. 12:2451.
    Én a Gigit cseréltem le Ilcsire. . .
    előzmény:
    Mangoka (12)
     
  2. 2005. március 10. 12:1950.
    Nekem nagyon bejött az Ilcsi, azóta eldobtam minden mást.
    Nekem inkábbszáraz-vízhiányos a bőröm és nagyon jó a berkenye krém, télen pedig a sárgabarackos.
    előzmény:
    lina29 (1)
     
  3. Torolt_felhasznalo_284168
    Torolt_felhasznalo_284168
    2005. március 10. 11:5049.
    S. O. S.

    Sziasztok!!

    Én egy barátnőmmel közösen vettem ultra adag Ilcsi cuccokat. Persze egyikünknek se vált be, ezért ott áll a hűtőben és foglalja a helyet.
    Valakit nem érdekelne??
    Van csipkebogyó krém, csipkebogyó-kukorica arcradír, fitoösztrogénes pakolás és egy magic krém. A krém + radír 100ml-es tégelyben van de csak a fele van benne, a fito 3/4-ig, a magic szinte tele és május végéig jók. Ezt mind eladnám vagy valamire cserélném. Az ár miatt írjatok privit!
    előzmény:
    Nafisz (48)
     
  4. 2005. március 2. 14:3348.
    Köszi a tanácsokat:)

    Én most az uborkát próbálom, remélem lesz eredménye.
    Lereszelem, és rajtahagyom 10-15 percig az arcomon.
    Ilcsin pedig gondolkodom:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. március 2. 12:5147.
    Parabenallergiám van, ami tartósítószer. Minden kozmetikumban megtalálható. Ha bármilyen arcápolási, testápolási terméket veszek, előtte kipróbálom, h. bírja-e a bőröm. Az Ilcsit eddig bírta - a kozmetikusom csak ezzel dolgozik -, most viszont telenyomatta tartósítószerrel, mert az arcomon napok alatt hatalmas vörös száraz foltok jelentkeztek. A bőrgyógyászom két hete próbálja "rendbe tenni". Halványodott, de még nem jött teljesen rendbe. Szóval ezért gurultam be. :(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552058 (46)
     
  6. Torolt_felhasznalo_552058
    Torolt_felhasznalo_552058
    2005. március 2. 12:4346.
    Mi tortent????
    előzmény:
    /Müzli/ (45)
     
  7. 2005. március 2. 12:3345.
    Ezt már egyszer az egyik fórumon leírtam, de most is megteszem:
    Soha többet Ilcsit!:((( 3 hete használtam a barackos arcpakolását és ezért két hete bőrgyógyászhoz járok, h. amit a kedves Ilcsi néni kréme tönkretett az arcomon, azt a bőrgyógyász több ezer forintért helyrehozza. :((((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. március 2. 12:3044.
    Bem J. utca, Mónika! Szerintem ő a legjobb. Arctisztás után is ki lehet menni az emberek közé, ezt eddig egy kozmetikus sem érte el az én bőrömnél. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552058 (30)
     
  9. 2005. március 2. 12:2643.
    Szia! Kevesebb, mint egy év alatt az Ilcsi kövirózsakrém eltűntette a szemem alatti két nagy pigmentfoltot (járomcsont széléről). Szeplő "halványságúak" voltak. A szeplőkre még tuti megoldás egy fehérítő krém, amit az egyik győri bőrgyógyásznőtől lehet beszerezni, nézz be a Pattanások nyomai topicba. Nekem négy hónap alatt múlt el az a pár szeplő, ami volt az arcomon, de a krémet alapvetően nem arra használtam, hanem a pattanásnyomokra.
    előzmény:
    Nafisz (42)
     
  10. 2005. március 2. 12:1542.
    Szaisztok

    Örülök , hogy rátok találtam mert azt szeretném megkérdezni, hogy valamelyikőtök próbálta e már Ilcsi kozmetikumok közül olyat, ami eltünteti a szeplőket. De ha bármi más módszer lenne ami eltünteti, vagy halványítja őket azt elfogadnám szívesen:)

    Mert én utálom a szeplőimet:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. február 28. 19:3541.
    Sziasztok.

    Elmondtatok a velemenyeteket, es el isolvastam. gondoltam irok ide par sort.
    Szerintem Ilcsi arra jo, hogy a kezdo - szarnyprobalgato kozmetikus palantak ezzel dolgozzanak, de ajanlom lecserelni.
    egyetertek Mangokaval es meg egypar hozzaszolassal. . . . nem higienikus es draga. Mit gondoltok miert romlik meg?
    amit otthoni hasznalatra tudok ajanlani a tapasztalataimbol az az Artistry markaja. Van mar mindenfele termeke, en otthoni hasznalatra merem melegen ajanlani, a kozmetikusom is hasznalja nehany darabjat. . . de nem kifejezetten oda valo termekek. Inkabb egyfajta presztizskozmetikum. Eletkortol fugg kinek mi es persze bortipustol, szintipustol. . . . stb.

    Nagyszeru a topic.
    Udv. zorcsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_342739
    Torolt_felhasznalo_342739
    2005. február 28. 08:1840.
    jó reggelt!

    a Dr. Juga egy magyar cég, a soroksári úton van a központjuk. a termékek kozmetikákban kaphatóak, a 4-6 vonalán láttam is múltkor egy kozmetikát (blaha mester utca között). ahogy hallottam, mindenki +van velük elégedve, egy kedves ismerősöm is ezzel dolgozik.
    az Ilcsi, és az összes kozmetikában vásárolható termék elvileg azért kapható ezen az úton, h a kozmetikus tanácsa után, úgymond a kezelése befejezéséül, a kívánt eredmény elérése érdekében ajánljon otthonra krémeket. ha ez nem történik meg (pl. a kozmetikus fél pillantás után nem ismeri fel a bőrtípusodat, nem tudja mit alkalmazz/mivel kezeljen) ott komoly bajok vannak!!! sztem az ilyen vendég keressen egy jobb kozmetikát!
    sajna ált. sok olyan Ilcsivel dolgozó "kozmetikus" van, akinek ez az alapvető képessége nincs meg. és az is tény, h a krémek egyre több allergiát okoznak, így egyre többen váltanak minőségibb márkára.
    ennek ellenére nem lennék hiteles, ha nem mondanék egy ellenpéldát: pont a párom esküszik a fekete szappanra. ezzel botórotválkozik, és ezzel nem pirosodik ki a nyaka, nem gyulladnak be a szőrtüszők. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_484225
    Torolt_felhasznalo_484225
    2005. február 26. 15:2039.
    Bem József utca 7 szám alatt van egy Ilcsi szalon. Voltam kezelésen is, jó volt, de időhiány miatt csak krémekért ugrom be ide. Először én is a katalógusból nekem tetsző krémeket kértem, de leállítottak, hogy melyekre nincs szükségem, és megmondták, hogy mi az ami az één bőrömre megfelel És nagyon be is vált. Nagyon szépen rendben van a bőröm a készítményeiktől.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552058 (30)
     
  14. 2005. február 26. 14:5038.
    Én is elég régóta kacérkodom a gondolattal, hogy ILCSI-t veszek, de engem is az rettent vissza, hogy egy felbontott, ki tudja, mennyire higiénikus krémet kapnék. Az ILCSI különben is úgy hirdeti magát, hogy mivel termékeiket megrendelésre gyártják, ezért a gyártástól számított két héten belül már a vevő kezében van a krém, nem áll hónapokig az üzletek polcain -> nem kell tartósítani. Ha viszont veszek egy kis krémet a kozmetikustól, mégsem mondhatom neki, hogy ugyan már, meg szeretném nézni a lejárati idejét, mert ki tudja, mióta tárolja itt felbontva. :(

    Azt is furcsállom, hogy csak kozmetikuson keresztül lehet ILCSI-termékeket venni. Én például elkértem a kozmetikustól a katalógustól, összeírtam, mi tetszik, és megkérdeztem, hogy 3-4 krém közül nekem melyik lenne megfelelő. A válasza ennyi volt: "fogalmam sincs". :( Ilyen alapon én is megvehetném akármelyik üzletben.

    Már több helyen olvastam a Dr. Jugáról is, az is felkeltette az érdeklődésemet. Nem tudjátok, hol lehetne bővebben olvani róla?
    előzmény:
    anissa (37)
     
  15. 2005. február 26. 12:1737.
    Az Ilcsi olcsó lenne, ha a kozmetikusok nem tennének rá akkora hasznot. Például ők megveszik a 250 ml. AHA-s pakolást 3000 forintért, de a vendégeknek 10 ml-t adnak el 500 forintért. . . Ráadásul úgy, hogy a legtöbb esetben abból a tégelyből kanalazzák ki, amit ők nap mint nap használnak. Szóval nem túl higiénikus.

    Szerintem ez egy elhibázott koncepció a cég részéről, mert így csak a kozmetikusok járnak jól és nem ők. Azokból a termékekből amiket otthoni használtra is szoktak adni, inkább csináljanak 30 milis gyári kiszereléseket és árusítsák egy ajánlott fogyasztói áron a vendégeknek.

    Mellesleg én nagyon jónak tartom az Ilcsi-t. Legalábbis az én pattanásra hajlamos bőrömet remekül kordában tartja. Zongorázni lehetne a különbséget az ilyen volt-ilyen lett között. Mondjuk én pár éve személyesen találkoztam Ilcsi nénivel és az általa ajánlott termékeket használom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_612670 (36)
     
  16. Torolt_felhasznalo_612670
    Torolt_felhasznalo_612670
    2005. február 26. 09:2536.
    Azt elfelejtettem még, hogy abban valóban igazad van, hogy bizony az Ilcsi már egy jó ideje nem az olcsó termékek közé tartozik!. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_612670
    Torolt_felhasznalo_612670
    2005. február 26. 09:2435.
    A Dr. Jugát nem próbáltam, így nincs összehasonlítási alapom. De nem értem, mi a baj azzal, hogy nem nyomnak tele egy terméket tartósítószerrel, és mondjuk esetleg a hűtőben kell tárolni? Engem ez nem zavar, ha a végeredménnyel elégedett vagyok. . . :O)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_342739
    Torolt_felhasznalo_342739
    2005. február 26. 07:5134.
    sztem hasonlítsuk össze egy ilcsi és egy bármely más termék csomagolását!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_428066 (33)
     
  19. 2005. február 25. 21:3133.
    Az Ilcsi Kermi által bevizsgált termék. Ha nem lenne az, nem kaphatna Kermi engedélyt és számot és nem lehetne árusítani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342739 (32)
     
  20. Torolt_felhasznalo_342739
    Torolt_felhasznalo_342739
    2005. február 25. 21:1232.
    sziasztok!

    olvastam a hozzászólásokat, és mint mindenki, én is leírom a véleményem.
    -sztem az ilcsi nem olcsó, vagyis a vendégeknek nem. mennyiért is vesztek 10 ml-t? szerintetek ennek mennyi a besz. ára?
    -sztem az Ilcsi nem higiénikus, hiszen ugye kimérten veszed. már csak a levegő által milyen dolgok kerülnek bele, amelyek tovább bomlanak, bomlasztanak.
    -az Ilcsi nem bevizsgált, ez persze csak Magyarországon lehet
    -az Ilcsitől mára kezdenek elpártolni, mert egyre több allergiát okoz
    ja és ne felejtkezzünk meg arról, hogy a hűtőbe akarsz járni a pakolásodért? nem jobb egy dekoratív, bevizsgált és megfelelően csomagolt termék?
    felmerült továbbá két név, a GIGI és a Rosa Graf. . . GIGI-t könnyebben találsz szerte az országban, de mégsem ajánlanám. h miért, az a GIGI fórumra tartozik, és ez itt az Ilcsi:)
    de ha tanácsot adhatok, igazán szívből a Dr. Jugát ajánlom. hazai és nagyon minőségi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_612670
    Torolt_felhasznalo_612670
    2005. február 25. 19:5131.
    Bár tényleg csíp, de mondom, utána szép lesz a szemed tőle. Viszont a szempillákra gyakorolt jótékony hatását nem tudom, én ricinusolajat használok a szempilláimra, és nagyon jó rájuk!! :O)) Ja, és tudom, hogy a kolléganőm, ha érzi, hogy árpás lesz a szeme, a bagzó macskát használja, és így sosem jön elő neki. . .
    előzmény:
    era777 (29)
     
  22. Torolt_felhasznalo_552058
    Torolt_felhasznalo_552058
    2005. február 25. 09:4330.
    Tudnatok mondani olyan Ilcsi kozmetikakat Pesten, amelyek Nektek bevaltak? Jol dolgozik a kozmetikus es megfizetheto aron.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. február 25. 09:3129.
    Szia!

    Köszi az infókat. :)
    Már csak azt nem értem, hogy miért jó ha csíp a szemcsepp? Elvileg ez pont arra lenne, hogy a fáradt szemet felfrissítse vagy nem?

    Ez van a leírásban:

    Milyen bőrtípusra

    irritált, hámló, piros szempillatőre
    hulló, törékeny szempillákra
    homályos, fáradt, fénytelen szemekre, különösen azokra, melyeket megvisel a számítógép és a TV képernyője, valamint a neonfény
    árpás szemhéjszélre
    hőre, szélre, fényre érzékeny szemekre
    sminkeléstől megviselt szemekre

    Hatásai a bőrre

    nyugtató
    hidratáló
    szempilla erősítő és növesztő
    antibakteriális


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_612670 (28)
     
  24. Torolt_felhasznalo_612670
    Torolt_felhasznalo_612670
    2005. február 24. 22:1528.
    Szia era! A Bagzó macskát ismerem, borzasztóan csíp, és szinte "zokogsz" tőle, úgy folyik a könnyed, de utána nagyon szép tiszta lesz a szemed fehérje tőle. Már ha ki bírod utána nyitni, hehe. . . :O))) A görögszénás krémet is ismerem (a gélt sajnos nem), szerintem nagyon klassz a szemkörnyéki bőrre. Remélem, tudtam valamennyit segíteni.
    előzmény:
    era777 (27)
     
  25. 2005. február 24. 12:0627.
    Sziasztok!

    Van valakinek tapasztalata a következő Ilcsi termékekkel kapcsolatban?

    Bagzó macska "szemcsepp" 10 ml
    Görögszénás ráncfeltöltő gél
    Birs zselé

    Előre is köszi a válaszokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top