Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fiúk-lányok Olaszhonban

pelle
Létrehozva: 2002. július 5. 23:27
Ciao mindenkinek!!! Hová tűnt a mi olasz fórumunk? Hová lettetek lányok? Nem lehet egyszerre mindenki lent a parton. . . :-) Vagy esetleg esténként írjatok, amikor bemenekültök a hűvös lakásba a szúnyogok elől! Aki nem ismerte a fórumot: Olaszországban élő magyar leányok, asszonyok vagyunk, de ha fiú is olvassa ezt. . . Titeket is szívesen látunk!!! ÍRJATOK!!!!!
  1. 2009. december 15. 19:1612176.

    Szia!

     

    én még nem írtam ide, de mindig olvasgatom a topikot,mert én is itt cagyok kint.tavaly volt melóm, (angolt tanítottam nyelvsuliban), az idén nincs.

    Viszont mikor ezidencát cseréltem az idén akkor kérték a munkaszerződést tényleg, de mikor mondtam h jelenleg disocuppata vagyok, akkor annak a papírját kellett bemutatni.

    Pénzt azt nem adnak mert nem dolgoztam itt elég időt, 52 hét kell hozzá, amit meg előtte otthon melótam azt persze nem számítják bele.

    Az angol diplomámat én simán lefordítattam otthon.

    először elviszed az okatatási minisztériumba, ott rápecsételik, hogy hietels, aztán a Külügyminisztériumba viszed, ott is beleragasztanak vmi papírt 7000ért asszem, aztán az Olasz Intézetben egy Tóth Erika nevű hölgy intézi a fordítást, ami kb egy hét.

     

    Itt neki, kell kijelölnöd, hogy tanulási célra vagy munkához kell a diploma fordítása. Ha munkához, akkor 10 ezret kell fizetni majd az olasz knozulátuson mikor átveszed.

    Egy u.n. dichirazione di valore-t adnak hozz, ami egy hivatalos irat, ami leírja hogy téged a diplomád otthon milyen melór ajogosít, és elmagyarázza a magyar egyetemi/fóiskolai rendszert olaszul.

    Ezt mivel EU van, kötelesek elfogadni.

    Továbbá.

    Az EU csatlakozás utáni diplomákhoz jár egy u.n EUPASS ami egy angol leírás az összes tantárgyról,amit az egyetemen végeztél, és ezt is el kell fogadniuk.Az egyeetemek kötzelesek lennének kiadni, de nekem pl tök véletlen hog ykiderült, hogy ilyen egyáltalán létezik..

    Remélem tudtam vmi hasznosat írni..

    puszi

    Georgina 

     

    előzmény:
    Nicoleh (12175)
    2009-12-15  19:01
  2. 2009. december 15. 19:0112175.

    Sziasztok!

     

    Regen nem jartam erre, mert mindig volt valami nalunk.

     

    Latom, tobb sorstarsam van, akik a turizmusban dolgoztak otthon... En kb. 8 evet huztam le utazasi irodakban es utazasszervezoknel. Az embereket nem kell bemutatni, nemelyek abszolut nincsenek kepben az utazas mibenletevel.

     

    S azt is latom, hogy tobben vagyunk, akik az allaskeresessel bajlodnak. En kb. 6 honapja vagyok kint, 1000 cv-t kuldtunk mar ki, voltam allasinterjun, ahol azt mondtak, szuper jovo heten hivnak es egyeztetunk egy probanapot. Nem hivtak, hat hivtam oket en. Mire kozoltek, hogy meg folynak az interjuk, de ha azt mondtak, hogy ok, megfelelek, akkor ok fognak jelentkezni. Erre azota is varok... 

     

    Most eppen ismeros reven megy a huza-vona egy allas miatt, amire ma igertek valaszt. Nem, majd holnap reggel mondjak meg, hogy most kellek e es ha igen, mikortol. Elvileg kellek, csak vegleges valasz meg nincs.

     

    Az otthoni helyzet sem jobb, mielott kijottem, 2x kerultem "utcara" mondvacsinalt okokkal, ugyhogy elegem lett. Meg mi 4,5 evig ingaztunk a 2 orszag kozott.

     

    Itt senki nem nehezmenyez ram azert, mert meg semmi nem jott ossze, de az otthoniak viszont szeretnek, ha hazamennek, mert nem biznak benne, hogy itt alakul valami, s otthon csaladi szinten nagy gaz van.

     

    Nagy a kaosz, nem tudom, mi lesz, de surgosen kell munka, mint irtam fokent anyagiak miatt...

     

    Amikor kijottem, mi is intezni kezdtuk, amit csak lehetett. Codisce fiscale-m van, mert anelkul nincs munka. Munka nelkul nincs rezidenza, ha csak nem hazasodunk ossze. Igy meg biztositas sincs.

     

    A turisztikai 3 honapos tartozkodast kell hosszabbitgatnunk.

     

    Hetfon megyunk haza Magyarorszagra karacsonyozni, de elotte azt szeretnem, ha kiderulne ez az utazasi irodas munka, mert akkor lenyugodnanak a kedelyek... Csak ugye itt a jelszo: "pazienza". Amivel mi magyarok nehezen tudunk megbaratkozni...

     

    Megprobaltam a diplomam elfogadtatasanak utanajarni, de ez sem egyszeru, mivel a 2 orszag kozott nincs megallapodas. Ha jol emlekszem, 7 diplomat fogadnak el kulonbozeti vizsga nelkul. Az enyem nem tartozik ezek koze. Romai magyar konzulatus/nagykovetseg persze Budapestre kuld. Budapesten 2fele eljaras van, de mindegyik csak egyfajta cerificazione-t ad ki, amivel Romaba kell menni a cimea-hoz. Felhivtok a cimeat is, a valasz ugyanaz: ha minden megvan, akkor Pesten az olasz konzulatus ad felvilagositast, ebben ok nem tudnak segiteni. Akkor mire is vannak? S ugye, ha vegig is jarom az egesz fordittatasos, hivatalos igazolasos procedurat, ami rengeteg ido es penz, sem tudjak sehol konkretan megmondani, hogy mivel azonos vagy nagyjabol azonos a diplomam, de az tuti, hogy kulonbozeti vizsgat kell tenni. Ok, de milyen szakon??????

     

    Errol igy jelen pillanatban lemondtam, gondoltam tok mindegy, idovel majd megoldjuk, ez most nem egeto fontossagu kerdes.

     

    Azonban megvallva az oszintet, nem gondoltuk mikor kijottem, hogy 6 honapig semmi sem lesz. Mondjuk itt, Umbria-ban amugyis nehezebb a helyzet, mert a nagyobb cegek is athelyezik egyes reszlegeiket Milanoba. Igy egy baratunk, aki most vett itt lakast (hitelbol), agyalhat a tovabbiakon, mert vagy megy Milanoba, vagy keres itt a kornyeken munkat....

     

    Szoval, en sem nagyon tudom, hogy mi legyen, a holnapi naptol sok minden fog mulni...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. december 15. 16:3612174.

    Hello mindekinek, hogy s mint? Lily, gratulalok, hogy megkaptad a munkat, nagyon orulok neked, az nem szamit milyen melo, lassacskan kialakul, el kell kezdeni valahogy. Mar en is abban a stadiumban vagyok, hogy mindegy hogy mi csak dolgozzak vegre! Mar call centerekbe is bekuldozgettem pedig azt nem nagyon szeretnem csinalni-de mindegy. Eleg furanak is talalom, hogy eddig nem jelentkeztek pedig direkt olyan helyekre kuldtem ahova 2 nyelv kell, olasz nem kotelezo, es bar nem szukseges az sem hogy legyen tapasztalat (nekem az is van boven), semmi. kikeszit, hogy itt furt be kell regisztralni ha el akarod kuldeni valami munkahelyre a cv-det, mar annyi regisztraciom van hogy a fele is sok! Plusz idegesito, hogy itt nem kotelezo feltuntetni, mikor er veget a kivalaszatasi folyamat az adott munkahelyre, plusz hogy nem kuldenek semmi emailt, koszonjuk a cv-jet, de sajnos mast valasztottunk bla bla bla. Nem tudom de szlovakiaban ez torvenybol kotelezo, hogy szegeny ember ne varjon hiaba mint egy idiota.

     

     Okin-hol voltal japanban?mi is keszulnenk tokyoba, jol jonne par tipp. Romaba most megyunk csutortokon, remelem mar nem jon kozbe semmi es vegre elvezhetjuk a hetveget, bar nem panaszkodom, mert szombaton volt foglalasunk a Yacoutba milanoban. Allitolag a vilag 20legszebb restijenek egyike-es tenyleg nagyon szep, es mig ott vagy az az erzesed hogy nem olaszorszaban vagy hanem marokkoban. az izek fenomenalisak, a kiszolgalas elott le a kalappal, parkolassal nem kell bajlodni, mert kiszallsz a resti elott, odadod a kulcsot es ok elviszik az autot ami milanoban nagy elony. Csak ajanlani tudom!

     

    Aztan egesz vasarnap a fiera artigianatot jartuk, nagyon jo volt ez even is.

     

    Nem keszul veletlenul valaki haza karacsonyra?utalok egyedul utazni, jo lenne valakivel elutni az idot a gepen.

     

    Nos megyek lassan, tovabbi szep napot mindenkinek

    előzmény:
    Lilly22 (12171)
    2009-12-14  17:11
  4. 2009. december 15. 14:0312173.
    jaj de szuper! egyutt orulunk veled!!!!!!!!!
    előzmény:
    Lilly22 (12171)
    2009-12-14  17:11
  5. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2009. december 15. 02:5112172.

    GRATULALUNK!

    nem baj, ha nem top melo.

    1. nem otthon ulsz

    2. keresel €€€€

    3 kozben nyitott szemmel jarsz es kenyelmesen kereshetsz tovabb:)

     

     

    előzmény:
    Lilly22 (12171)
    2009-12-14  17:11
  6. 2009. december 14. 17:1112171.

     

      Olyan boldog vagyok madarat lehetne fogatni velem :-) !!!

     

     Nemreg jottem haza az interjurol es megkaptam a munkat, persze nem valami extra, de kezdesnek perfekt foleg,hogy turizmus. Olyan kar,hogy nincs itthon a parom ,hogy unnepeljunk egyutt, de sebaj , szerdan mar otthon leszek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. december 14. 10:5112170.

    Sziasztok,

    ismet vagyok szombaton ertunk vissza Nurmbergbol, olyan jo volt , most meg olyan nehezen teszem vissza az agyam a  melora.

    A fiam is nagyon elveztte, ugy volt hogy erre e hetre anyum megy Magyarba de az influenza jarvany miatt nem mert elindulni (otthon a tesomek egesz csaladja beteg volt- szerencsere mar jobban vannak) igyhat jott velunk nemetbe.

    sajnos havat nem fogtunk ki, de remelem a ket unnep kozott lesz magyarba ho (ugyanis megyunk haza 10 napra juuppii  )

     

    most megyek vissza melozni egy picit de meg benezek

    Sziasztok

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2009. december 12. 18:5012169.
    gyorsan le is kopogtam:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752367 (12168)
    2009-12-12  18:47
  9. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2009. december 12. 18:4712168.
    en is igy dontenek, MOST!en eddig az ittletem alatt 3 hetet voltam munka nelkul, de azt hittem, hogy belebolondulok, ahogy naprol napra lattam fogyni a penzem es nem volt bevetelem, szar egy erzes..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_606004 (12167)
    2009-12-12  18:13
  10. Torolt_felhasznalo_606004
    Torolt_felhasznalo_606004
    2009. december 12. 18:1312167.

    Tavaly nyáron ismerkedtünk meg.

    Köszönöm mindkettőtöknek a választ. Nem erőltetem a dolgot, inkább várok még.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752367 (12165)
    2009-12-12  10:29
  11. 2009. december 12. 14:1412166.

     

      Tegnap ugy jott haza ebedre a parom,hogy ma indul Marokkoba Karacsony-ig, el voltunk keseredve mind a ketten , na de en sem hagytam magam rogton lefoglaltam repjegyet ,hogy akkor en is haza megyek am, nem ulok itt egyedul. Igen, de kozben eszembe jutott,hogy hetfon interju felesegre kell mennem tehat csak szerdan tudok haza indulni. Parom delben el is indult, felcsomagoltam rendesen az urfit, persze a palinkat sem hagytam ki, ilyen helyeken kotelezo a gyomorfertotlenites foleg,hogy valami eldugott helyre megy. Ugyhogy most itt kuksolok egyedul, viszont este buliba megyek a magyar baratnommel es holnap sogor kedvenc ettermembe visz tehat nem panaszkodom.  Amugy is neki akartam fogni  a nagytakaritasnak es az nallam ugy megy hogy az egesz hazat felforditom amit parom nem bir, igy legalabb nyugodtan teszek-veszek szerdaig. 

     

      Nem jon,hogy hidjem,hogy csak eszek a nagyi finom karacsonyi sutijeibol es nem azt a passzirozott cuccott kell majd egyuk amit postan kapunk csomagban.

     

     

      Reka: Remelem vegul  eljutottatok Romaba es jol szorakoztok :)

     

     

      Szabilany: Ugy veszem eszre nem vagy biztos meg ebben a kapcsolatban tehat ne ugorj fejest. Ha o igazan akar teged akkor ne aggodj megkerdi, de biztos vagyok benne,hogy ha egy kis esze van a ragazzo-nak akkor meggondolja,hogy nagyon nehez lenne neked most ide koltozni, ebben a gazdasagi helyzetben ritka az a kulfoldi aki munkat kap tehat nagyon meg kell gondolj mindent, tudom milyen erzes mikor messze van az akit szeretsz, ugy erzed nem erdekel semmi, mindent feladnal viszont ha mar itt leszel es otthon fogsz ucsorogni munka nelkul akkor kicsit maskepp fogsz gondolkozni.  En kivanom,hogy mindkettotoknek megfelelo dontest hozzatok, es legyetek boldogok, egyszoval gyozzon a szerelem :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2009. december 12. 10:2912165.

    Aspetta e spera:)

     

    kerdes: miota vagytok "egyutt"?

     

    tudnod kell az olasz ferfiak KENYELMESEK! rajtad mulik, hogy vezeted ra, hogy tobbet is szeretnel tole. mindenesetre en nem tornem magam az osszekoltozessel, ha o nem akarja, mert futasra veszi a figurat:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_606004 (12164)
    2009-12-11  18:09
  13. Torolt_felhasznalo_606004
    Torolt_felhasznalo_606004
    2009. december 11. 18:0912164.

    Sziasztok! Új vagyok itt , remélem nem okoz gondot ha írok. A tanácsotokat szeretném kérni, vagy ha van valakinek ötlete azt is szívesen veszem. A történetem a következő: Van egy olasz barátom, én szeretem őt állítólag Ő is szeret engem, de fél a távolságtól, Veneto tartományban él, ott van háza. Én szeretnék Vele lenni, Vele élni, de ő nem mondja hogy költözzek ki hozzá. Mit csináljak? Én mondjam meg Neki kimennék hozzá? Nem tudom hogyan vezessem rá hogy együtt lehessünk. Jövőhét kedden megyek Olaszországba akkor fogok beszélni Vele.

    Minden segítséget köszönök

     

    Szabi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. december 10. 14:3612163.

    en mar Japanban is kiakadtam bizonyos dolgokon, de ez messze tultesz rajtuk...... es azt gondolta hogy ha egyre hangosabban nyomja arabul akkor majd egyszer csak megerted????

    előzmény:
    Andralin (12162)
    2009-12-10  10:59
  15. 2009. december 10. 10:5912162.

    Elindult a busz, én a hátsó ablakon bambultam kifelé, mire hangosabb beszédre lettem figyelmes mögöttem. Előre fordulok, látom, hogy az előbb még ülő pasi felállt és hangosan magyaráz nekem valamit arabul.

     

    Fogalmam sem volt, mi a francot akarhat, mondtam neki, hogy ne haradudjon, lenne szíves angolul előadni magát, mert arabul nem értek egy kukkot se. Nem igazán értette amit mondod, folytatta az arab karattyolást, sőt egyre inkább kezdett bepipulni a végén már majdnem kiabálva beszélt.

     

    Akárhogy gondolkodtam, sehogy nem jöttem rá, vajon mivel tehettem ennek a jóembernek bármi rosszat, amiért így kiakadt!  

    Persze többször elismételtem neki mutogatva, gesztikulálva, hogy nem értem, amit mond, de nem hatotta meg. 

     

    Ekkor már az egész busz minket  nézett, odafordultam a utazóközönség felé és megkérdeztem őket, nem-e esetleg valaki angolul elmagyarázná, mit is akar tőlem ez az úriember. Egyből érkezett is a közönség segítsége angolul: a hátsó üléseken ülő négy hölgy az úriember feleségei és mivel nem nagyon szereti, ha más férfi tartózkodik az asszonyai közelébe, arra próbál megkérni, hogy legyek kedves a busz közepe felé eltávolodni tőlük.   

     

    Hát azért ez tényleg durva. Elég sokat utazgattam már itt a Közel-Keleten, de még mindig tudnak meglepetést okozni az itteniek.   

     

    Egyébként meg már fent a gépen, még a beszállás közben én már a folyosón lévő ülésemben ültem, amikor emberünk elment mellettem, mellém érve barátságosan megveregette a vállamat és mosolyogva bólogatott hozzá. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. december 10. 10:5312161.

    Sziasztok Lányok! Külön üdv az új, vagy visszatérő topiktagoknak is!  

     

    Mint lentebb írtam ismét az arabusoknál vagyok. Mesélek egy kicsit  úgyis itt most "szombat" van, ma nincs munka.

     

    Hét elején rámjött egy nagyon csúnya váladékozós kötőhártya gyulladás. Szerencsémre nem kellett megismerkednem az itteni sivatagi közkórház ellátási szintjével, mert a gyógyszertárban szó nélkül adtak antobiotikum tartalmú szemcseppet (Tobradex) ami gyakorlatilag egy nap alatt rendehozott.

     

    Érdekes volt látni, hogy errefelé úgy osztogatják a patikusok az antibiotikumot mintha cukorka lenne.  

    A gyógyszertárban épp előttem volt olasz pasi, aki ugyanott dolgozik ahol én,  csak ő a turbina beüzemelésen, én meg a szokásos tréninget tartom.

    Kezdődő torokfájása és náthája volt srácnak, ezt előadta a patikusnak amikor sorra került. Az meg adott neki egy doboz Strepsils-t a torkára, meg mellé egy doboz Augmentint!!!   

     

    Hát itt már csak ilyen csodapatikusok vannak, ránézésre megmondja a betegről, hogy ennek biza nem virusos eredetű náthája van, és legjobb lesz egyből antibiotikummal tüzelni a kezdődő náthára!  

     

     

    A másik érdekes sztori idefele volt. Jeddah-ban át kellett szállnom a Kairóból érkező járatról egy belföldi járatra. Az imbarco-nál nagyrészt helybeli, arab utasok voltak a szokásos öltözékben, rajtuk kívül csak néhány ázsiai vendégmunkás utazott még a járaton.

     

    A géphez busszal vittek ki minket. Én a busz legvégébe szálltam fel, meg is örültem, mert hátul volt egy kis poggyásztartó emelvény, ahova lepakolhattam a kézipoggyászom meg a notebookom. Ezen kívül még 6 ülés volt hátul, amik egymással szembenéztek.

    Rajtam kívül nem is állt senki ott hátul, a többi utas a buszon mind előrébb volt. Az üléseken meg ült egy arab pasi, egy kisfiú meg négy hölgyemény teljesen eltakarva, az itteni szokás szerint csak a szemük látszott ki a fekete "csuhából".

     

    Folyt. köv. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. december 10. 09:2212160.

    Drága Venzone és Okin!

     

    Nagyon köszönöm a névnapi jókívánságokat, kellemes meglepetés volt!  

     

    Venzone,  

    Most jutottam csak a fórum közelébe, a sárgolyóbisnak az egyik homoktengerében leledzem éppen, Szaúd-Arábia egészen déli részén, egy picinyke városkában a sivatag közepén, Sharurahban.

     

    Remélem azóta már rendbe jött a hátad!  

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_792802
    Torolt_felhasznalo_792802
    2009. december 9. 23:0412159.

    hát.... egy olaszra lefordított magyar szakácskönyv azt írja hogy roulade con semi di papavero / con noci....

     

    Tanti auguri di Buon Natale e Felice Anno Nuovo!

     

    Mondd, lilly, mit lett volna ha ideszólsz?

    itt senyvedtünk fiak nélkül, igaz, hogy nekem ennek örömére leblokkolt a hátam - azóta azuram injekcióz, ó egek! - de amikor valamelyest engedett kackiás merevségem, biztos megvezettelek volna benneteket - MAGYARUL! na majd legközelebb.

     

    Millió pussz!!!!

    előzmény:
    Doris (12157)
    2009-12-08  20:59
  19. 2009. december 9. 11:5312158.

     

       Tenyleg igaza van Agne-nek , az olasz csajok nagyon irigyek tudnak lenni a kulfoldiekre hiszen nem vakok , evidens,hogy mennyi olasz pasi inkabb kulfoldit valaszt. Nekem szerencsem van , a barati tarsasag eleg normalis, habar hallottam vissza olyant,hogy mirol almodok,hogy munkat kapjak mikor o olasz letere nem kap.

        Aki emberekkel dolgozik annak elkerulhetetlenek az ilyen szituaciok, mivel en utazasi irodaban dolgoztam, kolleganommel folyton konnyesre rohogtuk magunkat. Volt olyan aki Kairoban kert tengerre nezo szobat, vagy hires politikus aki Bp-rol akart hajoval menni Egyiptomba vagy olyan ujgazdag pink nocike aki valamilyen szigetre akart menni, en meg hangosan gondolkozva mondom,hogy lassuk a neckermann ajanlatat, mire azt mondta,hogy jaj neckermanon a tavaly voltam. De az ilyesmi naponta tortent, jaj megint eszembe jutott,hogy hianyzik a munkam.

     

     

      Venzone: Hetvegen tobbszor is voltam Venzone-ban , mindig eszembe jutottal :) 

    előzmény:
    rekkan (12155)
    2009-12-07  06:24
  20. 2009. december 8. 20:5912157.

    Szép estét Mindenkinek!

     

    Szeretnék egy kis segít séget kérni tőletek.

     

    Van egy nagyon  kedves barátunk, aki most itt van Magyarországon, és mielőtt hazautazik, kis csomagocskát állítok neki össze. 

    Készítettem neki beiglit. Szeretném ezeket a finomságokat csomagolás után felcimkézni, hogy melyik milyen ízű.

    Próbáltam rákeresni szótárba, de tanácstalan lettem.

     

    dió: dioico

    mákos: con semi di papavero

     

    Kerestem kalács kifezésre. Találtam a 

     focaccia-t,amiről én is tudom, hogy jellegzetes, tehát nem a beigli féle kalács. A beigli szót ha jól tudom nem használják.

    A brioche kifejezés úgy gondolom valami kicsi péksütemény féle, találtam a mézeskalácsot (panpetato al mile), ill. találtam egy karácsonyi kalácsot (pangiallo), amiről úgy tudom, hogy szintén jellegzetes sütemény(római, kukoricalisztből mazsolával, dióval, mandulával és fenyőmaggal).

     

    A kérésem az lenne, hogy szerintetek a diós és mákos beiglire milyen olasz kifejezés illik leginkább, ami azért tükrözi, hogy pl. nem egy focaccia, amit először találtam a kalácsra?

     

    Ill. ha kérhetek még annyit, hogy neki és a családjának szóló karácsonyi jókvánságot írjon nekem valaki, tényleg csak 1-2 mondatban. 

     

     Priviben is jó, akkor nem zilálom szét jobban a fórumotokat.

    Előre is nagyon köszönöm Nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2009. december 8. 19:2912156.

    hahaha biztos sziiip vagy es irigyek :)

    sotetek sokszor , mint az utca black out idejen. nekem uj kolleganom van, 22 eves a csibe marokkoi , de 20 eve itt el a szuleivel, ergo nincs nyelvi problemaja. mondom a fonoknek, de jo hogy beszel arabul, most ramehetunk a dubai piacra idecsalogathatjuk a penzes foszereket.ramnez artatlanul es megkrdezi a csaj elott:" miert Dubaiban beszelnek marocchinoul?"

    azt hittem beszarok a rohogestol. utana meg megkerdezi a csajt.

    Te kereszteny vagy?

     

    hahahah

    előzmény:
    rekkan (12155)
    2009-12-07  06:24
  22. 2009. december 7. 06:2412155.

    Sziasztok csajok, megint eltuntem, nekem is az a szar 100 oras netem van es ugyebar az gyorsan fogy ha az ember egesz nap otthon van. Nos itt Monzaban minden rendben, nagyon orultem hogy vegre kiesek innen erre a csodas hosszu hetvegere. Meg voltunk hivva romaba, orultem is mint kutya a farkanak, jegyek megveve, sixtus-kapolna specialisan lefoglalva, stb stb. Persze csutortok este megfajdult a torkom es meg egy kis remennyel szegeny parom elment vonattal meg a kis csomagjaval munkaba masnap, aztan szepen vissza is vonatozzott este 8kor mivel en mar lazasan fetrengtem. Nos romantikazhattam en otthon egesz hetvegen a parnak kozott roma helyett, majd az ideg szetvetett.

    Nah, remenytelen eset vagyok-de dragam megigerte ugyis elmegyunk szoval jovo hetvegen vegre megyunk, addig is teletunningolom magam vitaminokkal, soha nem tudni...

    Amugy en meg nem kezdtem a rezidencia dolgot, paromat hozza kell rugdosni bar nagyon buszke magara mert folhivta a comunet es elmagyaraztak neki mit hova hol, nagyon egyszerunek tunve, hat majd meglatjuk. Holnap ellatogatunk az elso helyre a pandurokhoz, hat remelem tenyleg egyszeru lesz, majd pedig a biztositohoz tmira, legyszi elkuldened nekem privibe melyik biztositonal vagy te es kb. mennyit kellett fizetni, koszi elore is. 

    Jot nevettem a sztoridon a banyabol, elegge ismeros a helyzet, sok ilyennel talakoztam en is eletem soran a draga customer care altal ugyebar, hogy megemlekezzem a sky europe call centereben huztam az igat egy evig (soha nem rohogtem annyit eletemben annyit mint ott) koszonet a draga telefonoknak hogy nem lathattak a kepem. Csak egy pelda : ugyfel-meg tetszene nekem mondani hogy most hogy ilyen olcso a repjegy parizsba akkor ki is szallhatunk a gepbol egy par orara megnezni a varost  vagy csak a repteren lehetunk es megyunk is vissza!!!Dilihaz teljesen, de komolyan, hasonlo kerdesek naponta minimum 60szor. no lenyegtelen, nem untatok tovabb ezzel senkit

     Itt is talakoztam amugy beszolassal azert mert kulfoldi vagyok (megemlitenem hogy a nok 95% egyaltalan szoba sem all velem, tobben nem is koszonnek es ezek ismerosok, esetleg egy asztalnal ulok vacsoranal). Egy ilyen noszemely volt egy ilyen kedves megjegyzese ram hogy " hogy elege van az ilyen keleteuropai immigransokbol, maradjon a sajat orszagaban" nos, csak sajnalni tudom en az ilyet. 

     

    Nos mindenkinek szep napot, en megyek aludni ha tudok, ram ferne mar ilyenkor.

    Reka

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752367 (12154)
    2009-12-06  02:38
  23. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2009. december 6. 02:3812154.

    itt vagyok Komaaszzony,

     

    eltuntem de nagyon, suli , munka miegymas. az utolso heten a fold ala astam magam, mert a munkahelyem volt az ujsagokban, meg a TV-ben.mivel ez egy nyilt forum itt most nem szeretnem reszletezni.

     

    nem ertem en sem ezt a residenziahoz miota kell bankszamla?

     

    bar en ugy voltam anno, hogy alairtam az indeterminato-s szerzodest, a munkahely kerdte a residenzat en ott azt mondtam hogy folyamatban, gyorsan befutottam a comune-ba es vittem onnan az igazolast vissza a munkahelyre hogy folyamatban a residenza.bar azota melohelyet valtottam . itt kolbaszol az uj fonok. rendes pacaknak tunik. inkabb most kikpacs hjolnap jovok es visszaolvasok.

     

     

     

    előzmény:
    tmira (12152)
    2009-12-02  22:35
  24. 2009. december 3. 12:0412153.

     

         Egyelore abba hagytam a harcot a comunaval, amugy azert keri a comuna a bankszamlat mert nincs munkam es valamivel kell bizonyitsam,hogy fennt tudom tartani magam ezert 5-6 ezer euro korul kell legyen rajta, de  ugy nez ki osszejon egy munka  (meg egyszer koszonom venzone) es akkor majd meg tudom csinalni a residenzat konnyebben.

     

         Kozben elkaptam az influenzat, most mar tudom miert irrital ,hogy itt minden talalkozasnal divat ossze vissza puszilni egymast. De viszont anyosom ugy vigyaz ram mintha a lanya lennek, minden nap atjon, sot bevasarol, igazan jol esik mert ilyenkor ugy hianyzik anyukam . Persze par megjegyzest nehez lenyelni mint pl mikor kritizalja az uj haloszoba butort , de valamit valamiert.

     

        Annyira furcsa nekem,hogy ilyenkor mar minden hazbol latszik a karacsonyfa , en sem akartam le maradni igy vasarnap feldiszitettuk, gyonyoru lett, de szerintem varazsat veszti Karacsonyig.  Mar megettuk az elso panettone-t is :) sot szombatig ha helyre jovok elmegyunk a krampusz fesztivalra is. Remelem lesz ho is a hegyekbe, tavaly meseszep volt.

     

      Cloe, irigyellek ,hogy anyukad melletted van es segit, ez sokat szamit, en anyuval egesz nap beszelek messengeren, de ez se eleg...

    előzmény:
    tmira (12152)
    2009-12-02  22:35
  25. 2009. december 2. 22:3512152.

    Cloe, Signaban vagy Lastra a Signaban elsz? En Signaban eltem, az ex-anyoseknak ott van uzletuk. Lastra a Signaban tobb magyar lany/asszony is el. Anyukad kikoltozott hozzatok?

     

    Lilly, hogy halad a dokumentum beszerzesi hadjarat? Nem ertem az allando lakhelyhez miert kell bankszamla? Az Unicredit sem kert residenziat, csak igazolvanyt, ahhoz meg ugye kellett az allando lakcim.

     

    Komaasszony merre jarsz?

     

    Nicoleh, te talaltal mar valami elfoglaltsagot?

     

    Nalunk megkezdodott a karacsonyi orulet a banyaban. Tavaly azt irtam, hogy az emberek egyre korlatoltabbak. Na ez az iden sem valtozott, sot hozzajott a szemtelenseg. Ma peldaul az egyik kliens, aki olasz letere rosszabbul beszelt nalam, raadasul magaban motyogva, amihez nekem nem volt szajrol olvasoi kepessegem, megjegyezte, hogy maga is csak kulfoldi. En csak annyit kerdeztem, hogyha ez zavarja ot, szivesen hivok egy olasz kollegat. A francba azert megsem kuldhettem el. Neha tenyleg magatol toltodik a vadaszpuska a zsebemben.

     

    Ma elkezdtek a fotovoltaikus panelokat szerelni a teton. Es mi derult ki? Termeszetesen, hogy a tetot sem perfektul csinaltak meg. A parketta miatt pedig perelunk. Elkuldtem apjokot a Fogyasztovedelemhez...otthon eleg jol mukodik...es fillerekert (egy privat ugyvedhez kepest) irtak egy szivhez szolo fenyegeto levelet AZONNAL. Kivancsi vagyok mit szosszen ra a fonok. A mult heten az utcankban parkolt, de annyi faradtsagot nem vett, hogy szemelyesen megnezze a parkettankat. Legszivesebben kiszurtam volna a kereket. De, ha harc, legyen torvenyesen. Remelem valaki egyszer tesz az ilyen nagykepu rablok ellen.

     

    Vallmutet 3. szakasza is lezarult hetfon. Lassan olyan ez, mint a "Haboru es beke". Visszamentem a privatdokihoz es jol bemartottam az egesz korhazi reszleget. Megdobbenve hallgatta, hogy mik tortennek az osztalyan. Az egesz tenyleg egy jo nagy tragikomediahoz hasonlitott, amelyben az ugy alanya - vagyis en - huzta a rovidebbet. Egyreszt, mert ugy megfeszegettek a vallam, hogy majdnem ott tartunk, ahol a mutet elott. Januartol heti ket alkalommal infiltrazio, de nem Cortison (teljesen elhult, amikor mondtam, hogy az eddigi orvosok azt adtak ra). Masreszt pedig semelyik orvos nem mondhatja a betegenek, hogy menjen egy privat intezetbe, ahol elmagyarazzak a problemat.  

     

    Most megyek erot gyujteni, mert holnap ismet a popolot kell szolgalnom, ha nem mondtam volna meg, en vagyok a "casi clinici e badanti" szakosztaly.

     

    Ui.: Ugye itt nincs senki, aki kariajit es karifat mond? Ennyire gyenge elmejuek lennenk mi magyarok, hogy mar csak gugyogve tudunk kommunikalni? Lassan visszaterunk Neander-volgybe...

    előzmény:
    Cloe77 (12150)
    2009-12-02  12:00
9 10 11 12 13

Címlap

top