Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Férfit visszahódítani

DAncsa1
Létrehozva: 2005. március 25. 21:08
Hasonló témában indult topic, mégis azt kérem, hogy olyan emberek szóljanak hozzá a topichoz, akik voltak pro/kontra ilyen helyzetben.
A történetünk röviden:
A férjemmel 1 évnyi ismeretség után házasodtunk össze. Szerelmünk nagy volt, éltünk mint hal a vízben, semmiféle krízishelyzeten nem estünk át. Szinte rögtön teherbe is estem, aminek gyümölcse most 2,5 éves. Amikor ő született, kiköltöztünk egy nagyváros melletti kisvárosba. Igazából én ezt nem akartam, de a férjem teljesen "beleszeretett" a környékbe, házba, igazából nem tudtam meggyőzni, hogy nem nekünk való ez az élet, s mert az ő boldogságát is szem előtt tartottam, hát megvettük a házat, ahol kb 4 hónap alatt már ő is rájött, hogy ez nem nekünk való. A picivel teljesen elmagányosodtam. A barátaink, rokonaink, családtagjaink tőlünk 75 kmnyire laktak. Kint nem találtunk magunknak őszinte mély barátokat. Ez olyan kisváros, ahol gyerekeknek még egy játszótér sincs, kínomban kéretzkedtem be az oviba, hogy egy picit gyerekek között legyen a kisgyerekünk. A férjem -még így is elfogaható időben- este 19h körül járt haza. Egy ideig még velünk töltött egy kis időt, de mivel nem nagyon tudott mit kezdeni egy párhónapos csecsemővel, az én unalmas szoptatás-etetés-mosás-vasalás történeteim meg nem nagyon kötötték le, hát elhúzódott a dolgozó szobájába. Sokszor éjfélig is ott volt. Egyre rosszabbul éreztem magam. Nem csak egyfajta depressziós hangulat kezdett el bennem dolgozni, hanem már az is fájt, hogy miért nem foglalkozik a gyerekkel. Ahogy teltek múltak a hetek, ez a két érzés egyre nagyobb dühöt és elkeseredettséget váltott ki bennem. A végén már semmi nem volt jó, a férjem meg nem értette, hogy miért nem örülök a szép háznak, autónak a gyönyörű kisbabának. Sajnos nagyon sokszor elbeszéltünk egymás mellett házasságunk 3 éve alatt. Mondtam neki, hogy mi a baj, de ő csak az első évben mutatott megértést. Felajánlotta, hogy adjuk akkor el a házat és menjünk vissza a nagyvárosba. Ezek után meghírdettük a házat, de persze nem kellett ősszel már senkinek sem. A problémák pedig maradtak, de inkább mélyültek. Ha vitára, vagy veszkedésre került a sor, tulképp egyszer sem jutottunk kompromisszumra, csak valahogy a végén egyikünk, vagy másikunk feladta, abbahagytuk a vitát. Tavaly tavasszal azt mondta a férjem, hogy mi lenne, ha megszoknánk a házat. Persze, nem a házzal a körülményekkel volt gond. Mielőtt megismerkedtünk mindig jártunk társaságba, moziba, színházba stb. A gyerek születése után ez = 0-val. A hétvégén végre menni akartam, a férjem meg nem, mert ő egyész héten megy, meg különben is baromi messze van a város egy kis csecsemővel. A férjem egyre inkább elkülönült tőlünk. Amit nem is csodálok. Kinek van kedve hazatérni egy kedvtelen feleséghez. Aztán miután láttam, hogy a férjem nem nagyon foglalkozik semmivel ami itthon van, hát én is belekezdtem egy hobby-ba, tulképp egymás melletti szobában töltöttük az időnk nagyrészét... folytatom.
  1. Torolt_felhasznalo_368645
    Torolt_felhasznalo_368645
    2005. március 25. 22:47126.
    DAncsa velemenyeket kert.
    Az enyem az, hogy ennek a hazassagnak vege.
    A tied mas.
    DAncsa meg ugyis nelkulunk fog donteni, hogy mit csinaljon:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442552 (116)
     
  2. 2005. március 25. 22:47125.
    Jajaja!!!!!!!!!!Igen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442552 (119)
     
  3. 2005. március 25. 22:46124.
    Nagyon megfogott, amit írtál! Adj tanácsot, hogy akkor holnaptól merre tovább? Ha jön, pál-fordulat? és legyek magabiztos tuti csajszi, aki azért megkínálja egy kávéval? és ha megint elkezd mesélni a munkahelyi sikereiről? Mert azért azt megjegyezném, hogy arról egy szót sem kérdez, hogy egyébként TE HOGY VAGY? Ő elmondja, amit akar, aztán gyerekezik egy kcist, aztán puszi-puszi, megyek.
    előzmény:
    nok_apja (65)
     
  4. Torolt_felhasznalo_724701
    Torolt_felhasznalo_724701
    2005. március 25. 22:46123.
    Ez pedig így van, még ha ellenérzést vált is ki belőled. Tudom, nekünk nőknek igen szomorú és sok időbe telik belátnunk, hogy a férfiak gondolatainak mi csak igen kis hányadát töltjük ki. Ha képesek lennénk felfogni, hogy az ő gondolataik nem folyton a család/szerető/magánélet körül forognak, sőt agyi kapacitásuknak ez kb csak 20%-át veszi igénybe, akkor talán mi is kevesebbet lelkiznénk és inkább magunkkal foglalkoznánk. Sokkal boldogabbak lehetnénk mi is meg ők is :)
    előzmény:
    *icecat* (106)
     
  5. Torolt_felhasznalo_132851
    Torolt_felhasznalo_132851
    2005. március 25. 22:46122.
    Kíváncsi vagyok, te hogy bírnád, ha egy poros vidéki helyen csak babakocsit tologatva mozdulhatnál ki a házból, - egész nap nem is dolgozhatnál, nem találkoznál felnőttekkel, - csak a pároddal este nyolckor, és ez évekig menne így.
    előzmény:
    nok_apja (110)
     
  6. 2005. március 25. 22:46121.
    Minden amit ide írok, az ÉN véleményem, az én életlátásom, az én tapasztalatom. Természetesen mi (én és a többi férfi) nem vagyunk egyformák. De mint cseppben a tenger vannak alapmotívumok.
    Gondolj bele. Egy szemvillanásnyi idő alatt tudsz tájékozódni egy társaságban, a párkapcsolati erőviszonyokról, az ott jelen lévő nők céljairól, motiváltságairól. Pedig ti sem vagytok egyformák.
    előzmény:
    *icecat* (106)
     
  7. 2005. március 25. 22:45120.
    Te már szerettél valakit igazán ebben az életben?
    Vagy bazi kemény voltál mindig és sosem adtál bele szívet-lelket, mondván nehogy nagyot koppanj?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368645 (111)
     
  8. Torolt_felhasznalo_442552
    Torolt_felhasznalo_442552
    2005. március 25. 22:45119.
    Az a baj, hogy ti nagyokosak nem voltatatok ilyen helyzetben, majd gyere vissza, ha anya vagy és így jártál. De akkor ne siránkozzál. Mellesleg nem tűrjük, de hibáinkat belátjuk és EGYSZER megbocsájtunk.
    előzmény:
    *icecat* (114)
     
  9. Torolt_felhasznalo_748901
    Torolt_felhasznalo_748901
    2005. március 25. 22:43118.
    Ezzel teljesen egyettertek. Sok esteben ilyenkor ramegy a hazassag is a noseg visszateresevel. . .
    előzmény:
    nok_apja (110)
     
  10. 2005. március 25. 22:43117.
    Köszi!!
    Odáig még el sem jutottam a gondolataimban, hogy ha vissza jön, akkor mi lesz. Még idő kell ehhez. Végülis én már mos tjobban jártam, mert nálam a gyönnyörű picikénk. Én biztos, soha nem fogom őt elhagyni. Tudod, csak az a "furcsa", de inkább érthetetlen, hogy hogy tudott így elmenni, elhagyni a gyerekét, cslaádját. Azt mondja, csak negem hagyott el, de a gyerekéért felelősséget érez és akar is vállalni irányában a jövőben is. . . reméljük a legjobbakat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_540210 (62)
     
  11. Torolt_felhasznalo_442552
    Torolt_felhasznalo_442552
    2005. március 25. 22:43116.
    Nagyadri igazat szólt. Ha szereti és vissza akarja kapni, akkor minek írod, hogy váljanak. Nem ez volt a kérdés. Azért mert szerinted nem éri meg fenntartani, attól ő még akarhatja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368645 (111)
     
  12. Torolt_felhasznalo_132851
    Torolt_felhasznalo_132851
    2005. március 25. 22:42115.
    Ha én megtudnám, hogy a férjem már három hónapja megcsal, hát nem tudnám már szeretni - de főleg haragudnék rá, azonkívül hazudós, szemétnek tartanám - és most finoman fogalmaztam. Ha elém állna és azt mondaná, hogy kihült a kapcsolat - viszont nem csalt meg - akkor talán próbálnám visszahódítani. De olyan pasit, aki símán hónapokig átver valakit. . na ne!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163188 (101)
     
  13. 2005. március 25. 22:42114.
    Az a baj, hogy ti anyafeleségnők annyira birkák vagytok, ha nem tűrnétek el férjecskéknek hogy ilyen görények legyenek, akkor. . . de hagyjuk. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442552 (107)
     
  14. 2005. március 25. 22:41113.
    Ez a teljesen igaz!
    Nem folytatni kell a kapcsolatot (ha sikerül újra egymásra találni), hanem mindent átbeszélve új alapokra helyezni, és tényleg sokkal összeforrottabbak lesznek.
    Ez tapasztalat. Aki meg csak leszólja azt, hogy egy feleség vissza akarja hódítani a férjét, az tuti még soha nem volt ilyen szar helyzetben
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_724701 (100)
     
  15. 2005. március 25. 22:41112.
    lehet, hogy nagy megrázkódtatásként fog érni, de sok nő sem úgy érzi, egy házassággal tetőzik be élete:) hogy fontos számára a munka, a barátok, mindenféle dolgok:) s még össze is tudja egyeztetni ezt magánéletével.
    azért fordított helyzetben megnézném én azt a palit, kinek asszony bejelenti, szeretője van, ki ilyenolyan szuper és főleg az ágyban, ezekután visszajár palihoz vacsorázgatni meg beszélgetni:) majd utána távozik szeretőcske ágyába:)
    előzmény:
    nok_apja (103)
     
  16. Torolt_felhasznalo_368645
    Torolt_felhasznalo_368645
    2005. március 25. 22:41111.
    Szerintem el kell valniuk, mert ennek a hazassagnak vege.
    Praktikaknak semmi ertelme. Ha mar valakit VISSZA kell hoditani. . . regen rossz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442552 (102)
     
  17. 2005. március 25. 22:41110.
    Ahol virágzik az anyaság, ott hervad a nőség. Nem véletlen, hogy amikor az anyuka mellől kinőnek a gyerekek (6-8-10 évesek), amikor már nem elsősorban anyukának kell lenni, akkor visszatér a nőség. Ez a 30-40 közötti korosztály. A nőség csúcsa.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163188 (101)
     
  18. 2005. március 25. 22:41109.
    Avval nem segítetek Dancsának, hogy jól megmagyarázzátok neki, hogy ugyan már ne érezze azt a férje iránt amit érez. Attól ő még szeretni fogja és ha már nem fogja szeretni azt az idő fogja megoldani. De egy biztos, nekem az a véleményen hogy ha két ember igazán
    szerette valaha egymást akkor azok akkor sem képesek rosszat akarni a másiknak és utálni egymást ha már elmúlt ez az érzés és nincsenek együtt. Mert ha nem így van akkor nem is volt igazi a szerelem.
    A harag és a bosszú és a sértettség rossz tanácsadó és hosszútávon nem kifizetődő senkinek. Még a gyereket is hozzátenném, hogy ő aki nem tehet semmiről ő sokszor az áldozata az anya vagy az apa egymással szembeni bosszúhadjáratának.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. március 25. 22:40108.
    Hát, én fordítva is láttam már ilyen helyzetet, mámint a szerető oldaláról (nem a szerető szemével, mielőtt megköveznétek. . . ) Ott az volt a "gondja" a pasasnak, hogy ő már igaz nem szereti a feleségét, de ragaszkodik hozzá. És olyan kedves még mindig, hogy talán el sem kellene hagynia egy fellángolás miatt. Bezzeg, ha a felesége kemény lenne, akkor könnyebb lenne a szerető mellett dönteni (az asszony úgyis válni akar).

    Szerintem nem olyan jó elhidegedni sem. De vlsz minden helyzet más és más.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_442552
    Torolt_felhasznalo_442552
    2005. március 25. 22:40107.
    Egyetértek. Én is ezt tapasztaltam. Szerintem nőknek nem azon kell siránkozni, hogy pasi elmenekül, megcsalja a nőt ilyen helyzetben, ugyanis ritka kivétellel ezt teszik. Ez tény, tehát a siránkozásunkkal nem tudjuk őket megváltoztatni, tehát nekünk kell felépíteni a családot, és dolgozni a párkapcsolatért nap, mint nap.
    előzmény:
    nok_apja (103)
     
  21. 2005. március 25. 22:39106.
    bocs, de ez undorító, nem minden pasi gondolkodik így. . .
    előzmény:
    nok_apja (103)
     
  22. 2005. március 25. 22:39105.
    és egy pali miért nem érzi, hogy ha házasságban nagygond van, és kiderül szeretősditartás, akkor nem ömlengek asszonynak, kin látom, hogy szenved, és nem használom továbbra is átjáróháznak életét?:(
    előzmény:
    nok_apja (103)
     
  23. 2005. március 25. 22:38104.
    Adri, így van, kedves vagyok, de nem alázom meg magam, azért szeretem magam is egy hangyányit:)

    Asszem inkább határozottabb leszek, mert most is úgy éreztem magam, mint egy nyúl.
    előzmény:
    nagyadri (53)
     
  24. 2005. március 25. 22:37103.
    Soha nem fogunk szót érteni, mert ha megszakadok sem fogjátok átérezni, hogy egy pasit más dolgok is képesek boldogítani, mint a párkapcsolat és annak szűk territóriuma. És hogy egy pasi ha valami rosszul műkődik, akkor lustaságból egy ideig tűri, aztán feltápászkodik és megjavítja. De úgy egy férfi nem tud élni, hogy OTTHON állandóan javítgatni kelljen azt, aminek jól kéne működnie.
    Bocsánatz a profán és otromba hasonlatért. De vannak dolgok amiknek MAGUKTÓL jól kell működnie. Vízcsap, villany, gáz, asszony. Ha elromlik, akkor meg kell javítani. De állandóan javítgatni???????????????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_594970 (86)
     
  25. Torolt_felhasznalo_442552
    Torolt_felhasznalo_442552
    2005. március 25. 22:37102.
    Igen. Nálam bevált. De írj jobbat, ha tudsz erre a helyzetre. Szívesen olvassuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368645 (97)
     

Címlap

top