Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Férfit visszahódítani

DAncsa1
Létrehozva: 2005. március 25. 21:08
Hasonló témában indult topic, mégis azt kérem, hogy olyan emberek szóljanak hozzá a topichoz, akik voltak pro/kontra ilyen helyzetben.
A történetünk röviden:
A férjemmel 1 évnyi ismeretség után házasodtunk össze. Szerelmünk nagy volt, éltünk mint hal a vízben, semmiféle krízishelyzeten nem estünk át. Szinte rögtön teherbe is estem, aminek gyümölcse most 2,5 éves. Amikor ő született, kiköltöztünk egy nagyváros melletti kisvárosba. Igazából én ezt nem akartam, de a férjem teljesen "beleszeretett" a környékbe, házba, igazából nem tudtam meggyőzni, hogy nem nekünk való ez az élet, s mert az ő boldogságát is szem előtt tartottam, hát megvettük a házat, ahol kb 4 hónap alatt már ő is rájött, hogy ez nem nekünk való. A picivel teljesen elmagányosodtam. A barátaink, rokonaink, családtagjaink tőlünk 75 kmnyire laktak. Kint nem találtunk magunknak őszinte mély barátokat. Ez olyan kisváros, ahol gyerekeknek még egy játszótér sincs, kínomban kéretzkedtem be az oviba, hogy egy picit gyerekek között legyen a kisgyerekünk. A férjem -még így is elfogaható időben- este 19h körül járt haza. Egy ideig még velünk töltött egy kis időt, de mivel nem nagyon tudott mit kezdeni egy párhónapos csecsemővel, az én unalmas szoptatás-etetés-mosás-vasalás történeteim meg nem nagyon kötötték le, hát elhúzódott a dolgozó szobájába. Sokszor éjfélig is ott volt. Egyre rosszabbul éreztem magam. Nem csak egyfajta depressziós hangulat kezdett el bennem dolgozni, hanem már az is fájt, hogy miért nem foglalkozik a gyerekkel. Ahogy teltek múltak a hetek, ez a két érzés egyre nagyobb dühöt és elkeseredettséget váltott ki bennem. A végén már semmi nem volt jó, a férjem meg nem értette, hogy miért nem örülök a szép háznak, autónak a gyönyörű kisbabának. Sajnos nagyon sokszor elbeszéltünk egymás mellett házasságunk 3 éve alatt. Mondtam neki, hogy mi a baj, de ő csak az első évben mutatott megértést. Felajánlotta, hogy adjuk akkor el a házat és menjünk vissza a nagyvárosba. Ezek után meghírdettük a házat, de persze nem kellett ősszel már senkinek sem. A problémák pedig maradtak, de inkább mélyültek. Ha vitára, vagy veszkedésre került a sor, tulképp egyszer sem jutottunk kompromisszumra, csak valahogy a végén egyikünk, vagy másikunk feladta, abbahagytuk a vitát. Tavaly tavasszal azt mondta a férjem, hogy mi lenne, ha megszoknánk a házat. Persze, nem a házzal a körülményekkel volt gond. Mielőtt megismerkedtünk mindig jártunk társaságba, moziba, színházba stb. A gyerek születése után ez = 0-val. A hétvégén végre menni akartam, a férjem meg nem, mert ő egyész héten megy, meg különben is baromi messze van a város egy kis csecsemővel. A férjem egyre inkább elkülönült tőlünk. Amit nem is csodálok. Kinek van kedve hazatérni egy kedvtelen feleséghez. Aztán miután láttam, hogy a férjem nem nagyon foglalkozik semmivel ami itthon van, hát én is belekezdtem egy hobby-ba, tulképp egymás melletti szobában töltöttük az időnk nagyrészét... folytatom.
  1. 2005. március 25. 23:12151.
    lelkét :-))
    előzmény:
    csikócsőr (150)
     
  2. 2005. március 25. 23:12150.
    Körülmények!
    Nagyon sokat számít ám!Le tudják rombolni az ember lekét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_594970 (146)
     
  3. 2005. március 25. 23:11149.
    Olyan könnyen ítélkeztek csak arról feledkeztek meg, hogy ha valaki szerelmes lesz nincs az az erő vagy tökéletes szexistennő-házitündér feleség akit ne hagyna ott a férje akár egy sokkal tökéletlenebért, rondábbért. És ez fordítva is így van, hány tökéletesnek (mások által) látott férjet hagytak már ott hirtelen szerelmes lett feleségek is.
    Ez bármelyikünkkel előfordulhat bármikor, nem csak a megromlott házasságokban hanem a jókban is, a szerelmes félt semmi és senki más nem érdekli tovább csak a szerelme.
    Aki itélkezik az járhat holnap ugyanígy!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_512660
    Torolt_felhasznalo_512660
    2005. március 25. 23:11148.
    Nem, nem ez az, amire én gondoltam. Majd megkeresem azt a mondást. Amúgy volt egy színdarab "A nő négy arca" címmel. Na az fedte az egészet. Jelzem szerintem mi nők is ezt várjuk a pasiktól, csak kevésbé ismerjük be. Nekik is allroundnak kell lenniük.
    előzmény:
    Guisant (136)
     
  5. 2005. március 25. 23:10147.
    Már csak egy valami, ha még itt vagy. Én azt mondtam annak idején a páromnak, hogy csak úgy jöjjön vissza, hogyha akkor is visszajönne, ha nem lennének gyerekeink, És csak úgy, hogyha igaz és teljes szívvel tudja megtenni. Félmegoldásokat SOHA ne fogadj el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163188 (144)
     
  6. 2005. március 25. 23:09146.
    itt nem a válságról van szó. hanem arról, hogy házasságban nő sem érezte jól magát. és nem olyképpen, hogy marhanagy szerelemben volt férje iránt, és szenvedett volna annak hűvösségétől. hanem egyszerűen ő sem érezte közel magát a másikhoz, ő is inkább élt mellette, mint vele. ezért érdemes átgondolni, vajon hirtelen válságok nem csak kapaszkodások meg pánikok elvesztések miatt? hisz neki sem volt jó ez a kapcsolat, kihűlt, elhidegült, szex sem volt, unatkozott, ingerékeny volt, nem vonzódott, nem szeretett igazán ő se. most meg hirtelen elhagyják, és rájön, mennyire szerelmes? talán így történt jól:( mert megvan az esélye annak, hogy ő is találjon mást, tanuljon hibákból
    előzmény:
    csikócsőr (145)
     
  7. 2005. március 25. 23:05145.
    Tudod nem mindannyian látjuk ám rögtön meg a problémáinkat, van hogy ehhez több idő kell ( szerintem a legtöbbször)
    Túl egyszerű lenne az élet, ha mindig minden válságot naprakészen tudnánk várni. Ahhoz, hogy valami ne működjön, idő kell. Mint ahogy ahhoz is , hogy rendbejöjjön, ha rendbe tud
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_594970 (140)
     
  8. 2005. március 25. 23:05144.
    De jó, hogy ilyen sokan, sokfélét írtok! Nem tudok mindenkiére már egyenként válaszolni, de köszönöm mindenkinek és még írjatok!!!
    A Kicsi úgy hallom nagyon köhög, így itt kell hagyjam valszeg hamarosan a fórumot. Nagyadriék!! Nagyon ksözi az összes hozzászólást. Nickdáma! ne hari, de ezek nekem most egyáltalán nem építő jellegű megjegyzések! Apák-lapja: szuper gondolataid vannak, kérlek hogy írj még!! Tapasztalt érett vagy, nekem ez most sokat jelent!

    Csikócsőr 113-as hozzászólástól:
    Telejsen korrekt amit írsz. Nem úgy akarom, hogy visszajöjhjön, hogy egysezrcsak becsenget, hogy íme itt vagyok. Neki ezt nagyon át kell godnolni, hogy hogyan tovább, mert így megint uoda jutunk vissza! Telesen új alapok kellenek!
    előzmény:
    csikócsőr (113)
     
  9. Torolt_felhasznalo_442552
    Torolt_felhasznalo_442552
    2005. március 25. 23:05143.
    Nagyon sok bölcsességet írsz. Lehet, hogy hülyén hangzik, de ilyen helyzetben minden reggel full sminkkel, új ruhákkal kezdtem. Így már az alaphangulatom is jó volt, és szépen indult a napom. Utána jöhetett az, amitől jobban éreztem magam és teljes volt a siker.
    előzmény:
    nok_apja (141)
     
  10. 2005. március 25. 23:04142.
    énis bírom ilyen dumákat, főleg, hogy ilyen hozzáállásokkal palikban egy szemernyi felelősség sincsen család iránt:( talán házasságokat nekik is jobban átkéne gondolni, s nem dobni mindent egy punciért. senkinek se kötelező házasodni és gyerekeket csinálnia. de éppen bazinagy férfiasságokkal talán problémák esetén is kilehetne állni család mellett
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_193462 (134)
     
  11. 2005. március 25. 23:02141.
    Te is megfogtál. Töredelmesen be kell vallanom, nincs tanácsom. Okokat látok, ide vezető utat, motívumokat. Látom, hogy újra olyannak kéne válnod, aki voltál és valahogy ki kéne kecmeregned ebből a nyomorult helyzetből. De az eszközkészletet illetően, hogy mi az ami újra életet öntene beléd, nincs tanácsom, legfeljebb kétséggel teli ötletem. Azt magadnál jobban nem tudhatja senki.
    Talán nem kéne ERRE a lóra visszakapaszkodni, hanem általában visszakapszkodni. Ha már azt látod hogy a pasik elkezdenek zümmögni körülötted, akkor nagyon jó irányba mész. Sőt, akkor már vissza is kapaszkodtál. Nyerd valahogy vissza a régi tartásod. Tök mindegy mitől (wellnes, fehérnemű, fodrász, munka, hobbi, akármi).
    Ne párod visszanyerése lebegjen a szemed előtt célként, hanem a magad visszanyerése. Az itt leírtakból sugárzik, hogy bár most megkeseredett, de nagyon okos nő vagy. Hiszem, meg találod magad!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163188 (124)
     
  12. 2005. március 25. 22:59140.
    én egész visszahódításra utaltam teljes szívvel satöbbivel. házasságban is ugyanúgy figyelni kell a kapcsolatra, nem csak benne csücsülni
    ugyan, mi működött ebben a házasságban? a kezdeti szerelem, mi minden kapcsolatban megvan? hisz már korábban elfordultak egymástól és max. problémákat beszéltek meg (mi semmirese jó, mert ha nincs meg vágy megoldani, közelíteni a másikhoz, csak fölös szájtépés és idegelése egymásnak). párhéttel ezelőttig miért nem jutott asszonynak eszibe változtatás, közeledés? miért volt akkor elég egymás mellett élés? és pali miért játszotta meg rendbehozatali szándékokat, miközben már félrekefélt, s nőért elis hagyta párját? ez lenne jólműködő házasság:(
    előzmény:
    csikócsőr (133)
     
  13. Torolt_felhasznalo_442552
    Torolt_felhasznalo_442552
    2005. március 25. 22:57139.
    Nem azt kérdezte, hogy elengedje-e. Mert ő visszaakarja kapni, tehát ehhez kért segítséget. Ajánlom figyelmedbe az első írását.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368645 (126)
     
  14. Torolt_felhasznalo_132851
    Torolt_felhasznalo_132851
    2005. március 25. 22:57138.
    Ezzel a nők is így vannak! Már nem olyan a világ, hogy mi csak az anyaszerepre készülünk. Én a gyes alatt vágytam arra, hogy dolgozhassak, hiányoztak a kollégák, az élmények, az információk, a szellemi kihívások, a felnőttek! Budapesten még megoldható talán, hogy valaki pár órában dolgozzon egy gyerek mellet, de még itt is nehéz, hát még vidéken. És itt nem az otthonvégzett munkára gondolok, hanem munkahelyre, kollégákkal! szóval az "unalom" nem a nő hibája. Ha néha eljut pl. könyvtárba, vagy tornázni - az nem ugyanaz, mintha dolgozhatna.
    előzmény:
    nok_apja (129)
     
  15. 2005. március 25. 22:57137.
    A hódítást mindekki másképp csinálja . Nem feltétlenül kell szó szerint értelmezni. Egyszerűen vissza akarja kapni. Ezért teszi, amit szerinte tennie kell. Te is vissza akarod kapni, te is teszed, amit tenned kell. Vársz.
    előzmény:
    senpenlamo (131)
     
  16. 2005. március 25. 22:57136.
    Nagymama és topmodell keveréke. Legyen olyan szeretettel, elnézésel iránta mint a nagyi, mindig legyen kész pl süteményt sütni, közben nézzen ki úgy, mint egy topmodell, és legyen jó szerető, a ház mindig ragyogjon, de ne legyen elnyűtt, fáradt az aszony stb. Kb ezt várják a férfiak a nőktől.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_512660 (130)
     
  17. 2005. március 25. 22:54135.
    Dancsa azt kérdezte tőled, hogy hogyan viselkedjen a férjével, ezt egy férfi hogyan látja? :-))))))
    előzmény:
    nok_apja (129)
     
  18. Torolt_felhasznalo_193462
    Torolt_felhasznalo_193462
    2005. március 25. 22:54134.
    Szia!

    Te feladtad önmagad ebben a házasságban! Beletörődtél mindenbe amit a férjed kitalált, akart, tett, nem tett! /házvásárlás, gyerek nevelése, gondozása/ Gondold át ki és milyen voltál anno mikor megismerkedtetek és milyen lettél a házasságban amit közösen vállaltatok!
    Ő mennyit adott fel önmagából, az életéből? És hányszor beszélgetett veled erről a problémádról? Vagy hogy nem érzed jól magad elzárva? Hogy emiatt vagy depi? Mondtad neki és meghallgatott ha színházba, vagy szórakozni akartál menni? Felajánlotta hogy menjél drágám sétálj egyet, vagy fodrászhoz stb majd én elleszek 1 órát a GYEREKÜNKEL. Mert kettőtöké, de nekem úgy tűnt, te neveled, ő "csak " az anyagiakat biztosítja. Ami szükséges, de nem minden!.

    És az évezrede duma jó amit Nők_apja mondott, de akkor azt még nem tettük helyére, hogy akkor az miért van, hogy régen ugyan otthon volt 5-10 gyerekkel asszonypajtás, és bizony erősen leamortizálódott az évek folyamán, de apjuk azért kitartott mellette egy életen át. Más kérdés, hogy lehet titokban félrejárt:) de el nem hagyta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163188 (101)
     
  19. 2005. március 25. 22:53133.
    De az ő házasságuk jól müködött, csak elmentek más irányba. Egyébként nem hinném, hogy csak házasságba kell szívet-lelket beleadni. A többit csak félgőzzel?
    Vagy csak félreértettelek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_594970 (127)
     
  20. Torolt_felhasznalo_132851
    Torolt_felhasznalo_132851
    2005. március 25. 22:53132.
    :)
    előzmény:
    nok_apja (129)
     
  21. 2005. március 25. 22:51131.
    Sziasztok!
    olyan nincs, hogy visszahódítani!
    valaki vagy szeret, vagy nem.
    Én elengedtem valakit, pedig nagyon beleszerettem.
    Elengedtem, mert ha szeret, visszajön úgyis, ha pedig nem jön vissza, soha nem is volt az enyém.
    Most várok, ez nehéz.
    de egyértelmű.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_512660
    Torolt_felhasznalo_512660
    2005. március 25. 22:51130.
    Végigolvastam. Ancsa Jól csinálod!! Bár az is tény, hogy kicsit jobban határok közé kéne szorítani a látogatásait.
    Nők_apjának is sok mindenben igaza van. Egy nőnek sok mindent kell egyszerre tudnia - legyen Anya, Feleség, Nő, Barát, Szerető - stb (van erre egy jó kis mondás, de nem pontosan jut az eszembe, hátha másnak:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163188 (124)
     
  23. 2005. március 25. 22:50129.
    Beleőrülnék. Én rosszabbul tűrném mint bármelyikőtök, mert a nekem férfinak, a monotóniatűrésem minden nőénél kevesebb. De egy biztos. Nem mástól várnám el, hogy jobb kedvre derítsen, hanem tennék érte.
    De én férfi vagyok és a CSELEKVÉS az nekem létfontosságú. Az ÉN büszkeségemet, önbecsülésemet a MAGAM által elért sikerek növelik.
    előzmény:
    Mifirc (122)
     
  24. 2005. március 25. 22:50128.
    Bocsi, hogy én szólok hozzá, de azt hiszem, amint észreveszi, hogy nem csak vele foglalkozol, meg fogja kérdezni, hogy vagy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163188 (124)
     
  25. 2005. március 25. 22:48127.
    tudod, szívet-lelket házasságban kell beleadni. utólag, mikor férj félrement és másik nőt akarja, aziránt lángol, akkor már hót fölösleges:( csak önáltatás és önalázás. vajon, ha nem lép be szeretőcske, és minden úgy megy, mint eddig volt, hová fajult volna házasság, milyen lett volna jövője? lehet, éppen asszony kapott volna ki nagyunalmában egy helybéli legényt:)
    mikor embert elhagyják, legyen bármilyen szar a kapcsolat, hirtelen érzi veszteséget, elmúlt évek ottan lebegnek nosztalgiaként. nem minden házasság megmenthető, főleg akkor nem, ha eleve rosszul működött:( mert egyik félnek sem volt hajlandósága jobbításra, max. szavakban. tettekben hűlőben volt az egész
    előzmény:
    csikócsőr (120)
     

Címlap

top