Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2006 januári babák!!!!

re
re
Létrehozva: 2005. Április 18. 12:10
Azt hiszem, terhes vagyok... :-). A kalkulátor szerint jan. 1-én jön a baba. Mivel nem volt még ilyen topic, remélem, nem baj, ha indítottam egyet.
  1. 2010. június 18. 23:3039676.

    Sajnálom én is... nagyon. De talán tényleg így lesz a legjobb. Ez a fránya időjárás...
    Tegyük át valamikor máskorra, ha lehet.
    Puszild össze Zazit!!!
    Én ma már nem is nagyon mondtam Csengusnak, hogy már ne élje bele magát (ha össze jött volna, úgyis örült volna nagyon).

     

    Arwen, a pizzákat megrendelted? Vagy le tudod mondani?
    Mi ezzel a helyzet, mert azt sem szeretném, ha anyagi csődbe kerülnétek!

     

    Most megyek, mert a kisebbik sírdogál (4 rágófog jön egyszerre).
    Sok puszi!

    Jó éjszakát, puszi!

    Bea

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  2. 2010. június 18. 21:3439675.

    Épp most akartam írni, hogy mi ezennel fájó szívvel lemondunk erről a taliról, mert kb. egy órája szakad az eső - a föld már nem tudja beinni a vizet, így a fű cuppog a locsiban.

    Halasszuk el szárazabb időkre.....

    előzmény:
    arwen30 (39674)
    2010-06-18  21:09
  3. 2010. június 18. 21:0939674.

    Csajok!

     

    Itt sz@r a helyzet, dörög, villámlik :(

     

    Ma voltak napsütéses részek is, de a játszótér is úgy fel volt ázva, hogy üresen kongott délután.

     

    Nem szívesen mondom ki, de próbáljuk meg áttenni másik időpontra a talit, ezért tényleg kár annyit utaznia mindenkinek.

     

    Max iszapbirkózni tudnának holnap a kölkök :)

     

    Hogy hogy magyarázom el Zazinak, nem tudom, már annyira várta a pajtikákat, múlt héten már bekészültünk egy csomó játékkal. Hátevvan.

     

    Puszi mindenkinek, majd jelentkezem, ha tudok esőnapot mondani.

     

     

     

     

    előzmény:
    re (1)
    2005-04-18  12:10
  4. 2010. június 18. 20:5239673.
    Na, mi a helyzet?
    Nálunk most ömlik az eső, dörög villámlik... :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  5. 2010. június 18. 17:0539672.

    Sziasztok

     

    Kispesti időjárás jelentés: jelenleg napsütés és 20 fok körül.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  6. 2010. június 18. 15:3439671.
    Sziasztok!
    Nálunk sajnos egész délelőtt, sőt kora délután is esett az eső, elég csúnyán. (Dunakeszi)
    Nekünk ma ovis kirándulás lett volna, el is indultunk, majd végül elmentünk a Nyugatiba, és onnan vissza, a  tervezett játszóterezés sajnos elmaradt. A Nyugati környékén is esett az eső. Mostanra jó az idő, nem esik, de tele van felhővel az ég. Sajnos bármikor folytatódhat. Eléggé kiszámíthatatlannak tűnik és sajnos még mond esőt :(

    Este még jövök, aztán konzultálunk.

    Puszi!
    Bea
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  7. 2010. június 18. 12:3039670.

    bocsánat! Nem azt írta a köpönyeg.hu. hogy elvétve....hanem, hogy elszórtan.....

    Nálunk ha nem is tiszta az ég, de kivilágosodott!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  8. 2010. június 18. 10:5639669.

    Halihó! Sziasztok!

     

     

     

    Évi: gratulálok a kis Cseppekhez!!! Pihenj, pihenj sokat!!!! Használd ki, ha egy kis nyugi van!

     

     

    Rita: gratulálok a babához!!!! Hát elhiszem, hogy nagy meglepi!!! De én is biztos vagyok benne, hogy nagy örömötöket lelitek majd benne, és jó helyre kerül hozzátok!!

     

     

    Lányok! Igaz, nekem nincs beleszólási jogom, hiszen nem tudok menni.....de személy szerint én most a szeptemberi taliban reménykedem!!!! Mármint nem annak drukkolok, hogy holnap bárki is elázzon, tönkre menjen a program,vagy ilyesmi.....ugye értitek!!!

    Itt nálunk (Veszprém mellett) hatalmas égzengés és eső közepette mentek ma reggel a lányok oviba, bölcsibe. Ha nem ez lenne az utolsó nap, és nem lett volna (sajnos csak lett volna, mert minden elmarad az időjásár miatt) egy csomó jó program a gyerekeknek, be sem visszük őket. Reménykedtünk, hogy legalább a délutáni programok megússzák az esőt (szabadban lett volna)......de már reggel lefújták azokat is. Jelenelg perpill. nem esik.....de borult az idő....lóg az eső lába....és minden csurom víz. 

     

    Anyanyúl: még nem írtam.....de nagyon örülök, hogy újra együtt a család!!!! Kívánom, hogy most már minden úgy menjen, ahogyan szeretnéd!!!

     

    Blueme: jobbulást a vlladnak, nyakadnak!!!

     

    Rólunk: én dolgozom ezerrel....továbbra is fáradt vagyok, mint egy ló. Gyurinak továbbra sincs állása.....elvileg júliustól átképzésre megy (raktáros-targoncás), mondjuk ennek örülök. Lányok, főleg a Lili, nagyon sokat voltak betegek......Alig voltak oviban, bölcsiben az elmúlt 2 hónapban (kb. össz. 6 napot) Lilinek több, mint 1 hónapot kínlódtunk egy középfül gyulladással......Hiába antibiotikum hegyek.....fülfelszúrás......De november óta ez volt neki a harmadik.....elötte egyszer sem volt.....most ez az utolsó meg nagyon el is húzódott. Kedvezményesen meg fogja kapni a Prevenárt (nem egész 5000 ft-ért).....és ki kell vetetni az orrmanduláját. Meg még járhatunk egy darabig audiológiára.......csökkent a hallása.....valószínú az orrmandula és a sok gyulladás miatt.....legalábbis reménykedem.....és ha túl leszünk az orrmandula műtéten, akkor rendeződik.

    De amúgy jól vannak a lányok. Nagyot nőttek, és rém zsiványak. Sokat játszanak együtt....bár sok a konfliktus is......hiszti egy kis verekedéssel és hajtépéssel, néha harapással kombinálva. Szeptembertől Panka is ovis lesz, egy csoportban lesznek. Már nagyon várják. 

    Anyagilag továbbra is vacakul állunk.....de hogy is lennénk jobban, ha Gyuri nem dolgozik......

    Mi is lehet, hogy egy nagy változás elött álunk......januártól lehet, hogy kimegyek Hollandiába dolgozni.......aug-szept. tudnának a lányok Gyurival utánam jönni.  Nagyon sokat gondolkodtam a lehetőségen......nagyon nehéz döntés.....de úgy döntöttem, ha összejön, akkor nekivágunk. Egy 27 idősek otthonából álló céghez mennék (csoportosan szervezett). Előszőr 7 hónap intenzív holland nyelvtanfolyam Hollandiában, amit a munkáltató fizet, plussz szállást és napi 1x meleg étkezést+ havi 500 eurót (ezt majd vissza kell fizetni kamatmentesen).....és ezért 2 évet kéne aláírni. Persze vannak kötelezettségek is......a 7 hónap végén le kell tenni az eu B1 nyelvvizsgát. Bár úgy gondolom, hogy Hollandiában, hollandok között meg lehet csinálni (a 7 hónap napi 8 órában csak tanulásról szólna, dolgozni nem kell) Ahogy munkába állok, onnantól nekem kell szállást bérelnem (ez mondjuk elég drága), a fizetésem netto 1600-1700 euró lenne.Ha letellik a 2 év dönthetek, hogy maradok-e vagy hazajövünk, vagy másik munkahelyre megyek át. A cég, aki közvetít, segít a családegyesítésben is, Gyurinak is segítenek munkát keresni, hogy mire vége a tanfolyamnak, neki is legyen állása. Szóval röviden ennyi......Meglátjuk.....sok mindennek össze kellene jönni itthon is, hogy menni tudjak/junk.....pl. amíg itt maradnak, Gyurinak feltétlen kell valami munka......meg a hitelt átütemezni....ilyesmik.

     

    Közben néztem a köpönyeg.hu-t....holnapra csak elvétve mond záporokat, zivatarokat.

     

    Most elköszönök.....jövök még majd.

    Ha mégis belevágtok a holnapba, akkor szorítok, hogy jó idő legyen, és nagyon jól érezzétek magatokat!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  9. 2010. június 18. 08:1139668.

    Helló Cajok!

    Itt szép idő van (Pest mellett), de ha gondoljátok, elhalaszthatjuk a bulit későbbre. Talán tényleg jobb lenne nem az idő miatt reszketni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  10. 2010. június 18. 07:1639667.

    Sziasztok,

     

    nálunk is lóg az eső lába, úh én is a halasztás mellett szavazok, mert jó lenne, ha idén sem kéne kimaradnunk, nagyon szeretjük a talikat!

     

    Üdv. Szilvi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  11. 2010. június 18. 07:0539666.

    Sok sok Boldogságot Éviéknek a picikkel együtt, és a Biró család bővüléséhez is halkan Gratulálok :))

     

    ARwen, itt reggel 6 óta szakad ,dörög (veszprém) nem tudom siófokon miújság, arra délután megyek majd, de lehet el kellene tolni ezt az időpontot még is csak :S

    Én egész hétvégére ilyen esős ,hüvösebb időt láttam a jelentésekben.

     

    Ráadásul sokaknak nem jó ahogy olvastam a holnap...

     

    hát ahogy  a többség gondolja...

     

    üdv,Adri,Ádika

     

    előzmény:
    re (1)
    2005-04-18  12:10
  12. 2010. június 17. 21:0139665.

    Arwen, nekem nincs hozzáférésem a blogodhoz, legelábbis, mikor be akartam lépni, akkor e-mailt és jelszót kért.
    Tudsz segíteni? Írok privit is.


    Az időjárás miatt meg szerintem is nézzük meg a holnapi napot, én is azért kérdeztem, hogy mi legyen, mert úgy emlékeztem, hogy kicsi a ház. Akkor este jelentkezem én is itt a fórumon.

     

    Tényleg, kik jönnek?
    Csillannáékat tudom.

    előzmény:
    arwen30 (39662)
    2010-06-17  06:41
  13. 2010. június 17. 15:3039664.

    Sziasztok!

    Sok boldogságot Éviéknek, gratulálok! Nekem mindkét gyermekem kis súllyal született, ne aggódj, hamar összeszedik magukat. Emlékszem Milánnak is ilyen kis combocskái voltak :)) 

     

    Rita! Gratulálok, ha jól számolom, akkor megint januári baba lesz? Az jó hónap, nem? De persze a december is jó, és a február is. Meg a november.

     

    Panka, sajnos mi sem megyünk. Terveztem, és reméltem is, de nekünk is szerelőnél az autó. Nem biztos, hogy holnapra elkészül, hétvégén meg nem dolgozik.  De több, mint egy hónapja ott van.

     

    Kívánok szép időt nektek, jó szórakozást, jó étvágyat a pizzához, készítsetek fényképeket!

     

    puszi mindenkinek

    barab

    előzmény:
    Horváthevi (39655)
    2010-06-16  10:03
  14. 2010. június 17. 11:0439663.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm mindenkinek a gratulációt, jövő hétfőn tudok biztosat mondani (vagyis az biztos, hogy terhes vagyok, csak éppen még doki nem erősítette meg, hogy miért vagyok álmos és fáradt, miért émelygek egész nap, és miért késik már második hónapja,):)

     

    Panka, én szívből örülnék a szeptemberi talinak, de miattam aztán ne változtassatok, aranyos vagy, hogy hiányolsz, sajnos ez most úgy néz ki, nem fog összejönni.

     

    Remélem, jó időtök lesz, habár most már semmit sem lehet előre megjósolni.

     

    Puszi mindenkinek. Hétfőn jelentkezem uh után!

    előzmény:
    arwen30 (39662)
    2010-06-17  06:41
  15. 2010. június 17. 06:4139662.

    Ritám!

     

    Nagy gratula! Ha egy üzlet beindul .... ;) :) Én is sajnálom, hogy nem tudtok jönni, nélkületek már nem is lesz az igazi!

     

    Szamóca: Térképet tettem fel a blogra!

     

    Csajok, eddig minden évben Szent Péterhez kellett fohászkodnom az idő miatt és eddig mindig segített a vén szakállas :) Idén is így lesz. Álljunk pozitívan a dologhoz és kívánjuk erősen, hogy a tali időtartamára elkerülje Törekit az eső. Így lesz! Én tudom. Annyi rossz történik mostanság velem, legalább ez a kis örömöm meglegyen, hogy meg tudom szuggerálni az időjárást és sikerül megtartani a talit.

     

    Szerintem csajok mindenképpen maradjunk "vonalban" szombaton és értekezzünk indulás előtt. Mert igazából a ház annyira kicsi, hoyg ott nem nagyon fognak tudni mit kezdeni a kölkök magukkal, max "szétszedik" :)

     

    Vagy ha gondoljátok el is maradhat, aztán legfeljebb szeptemberben újra megpróbáljuk, ha lesz rá igény.

     

    Nem sértődöm meg, ha bárki visszamondja, én sem szívesen utaznék 100-200 km-t azért hogy x-ed magammal kuporogjak egy icipici házikóban, míg kint egész nap szakad az eső.

     

    Szóval rajtatok áll, szerintem várjuk még meg a holnapi napot, aztán este megbeszéljük mi legyen.

     

    Akinek van skype-ja , skypolhat is. Úgy talán egyszerbb lenne ezt emgbeszélni.

     

     

    előzmény:
    szami99 (39659)
    2010-06-16  20:57
  16. 2010. június 17. 06:4039661.

    Sziasztok!

     

    Szívből gratulálok Éviéknek és remélem Ritáéknak is lehet hamarosan fennhangon is !!!

     

    Mariann, én még sajna nem tudom, hogy ott leszünk-e, mert a két héttel ezelőtti derékfájás után most a nyakam-lapockám között sikerült meghúzni, úgyhogy tegnap már masszőrnél is jártam, aki felvilágosított, hogy csigolyák el vannak mozdulva, nyakamnál meg össze is csúszva, ezért van ez a sok probléma az utóbbi időben. Pár kezeléssel helyre lehet hozni szépen, úh nincs világvége, de most még nem tudom megítélni, mennyit javul addig a mozgásom, bírom-e a 3 órás buszozást. 

    Esőnapra nincs lehetőség amúgy? ( kicsit hazabeszélek)

     

    Szilvi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  17. 2010. június 16. 21:4539660.

    Évi: Gratulálok! Nagyon helyesek az ikrek és nem kicsik! Bár nem tudom hanyadik hétre születtek! Én csak két hetet voltam kórházba, de az is nehéz volt. Remélem minden jól megy nálatok. Örülök hogy benéztem egy ilyen jó hírre!!! Sok boldogságot!

    előzmény:
    Horváthevi (39654)
    2010-06-16  09:56
  18. 2010. június 16. 20:5739659.

    Ritus! Júúúj, ez nagyon izgi :). Drukkolok!!!! Sajnálom, hogy nem tudtok jönni!

     

    Mariann, köszi a térképet, várom!!!!! (írtam mailt is :))

     

    Ha nagyon esős az idő, mi legyen? Nálunk ma majdnem egész nap esett :(

     

    Horváthévi, nagy-nagy gratula!!!!!!! IWIW-en már én is leskelődtem :) Sok puszit és boldogságot küldök!!!!!

     

     

    előzmény:
    birozsoltn (39652)
    2010-06-15  14:13
  19. 2010. június 16. 19:4639658.

    Rita,

    Kár, hogy nem tudtok jönni.

    A kis váratlan vendéghez pedig azértis gratulálok, ahogy ismerünk, biztosan akkora nagy örömötök lesz benne is, mint a másik kettő törpiben.

    előzmény:
    birozsoltn (39652)
    2010-06-15  14:13
  20. 2010. június 16. 19:4439657.

    Évi, gratulálok a gyönyörűségekhez!!! (Kicsit azért irigykedem...)

     

     

    előzmény:
    Horváthevi (39655)
    2010-06-16  10:03
  21. 2010. június 16. 19:4339656.

    Szió!

    Egy Pizza Hawaii és egy Pizza Parma rendel. Nagyot!!!

    előzmény:
    arwen30 (39651)
    2010-06-15  09:04
  22. 2010. június 16. 10:0339655.

    1 Ákival

    2 Panni

    3 Áki

    4 Együtt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  23. 2010. június 16. 09:5639654.

    Sziasztok!

     

    Először is nagyon jó időt kívánok hétvégére nektek érezze mindenki nagyon jól magát és nagyon várom a beszámolókat!Sajnos megint nem tudunk elmenni,de gondolom megértitek miért.

     

    Nagyon szépen köszönöm a gratulációkat,bocsánat,hogy végül senkinél sem jelentkeztem,de ez a 3 hét kórház kikészített idegíleg,lelkileg és testileg is.

    Babáim nagyon jól vannak és édesek,aranyosak és nagyon kicsik!

     

    2006.06.04 9:00 Ákos 2330g és 46cm

    2006.06.04 9:02 Boglárka Panna 2660g és 49 cm.

     

    Sokat visszaestek a kórházban kedden jöttünk haza akkor az Ákos 2170g Panni 2460g volt. Lassan kelnek és megmérem őket 1 hét itthoni levegő mellett mennyire híztak.

     

    A kórházról majd később írok,mert lassan kelés van próbálok képet feltenni.

     

    Évi és a nagy család

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  24. 2010. június 15. 20:5339653.
    Sajnálom, hogy így alakult. Mármint azt , hogy az autó elromlott és pont akkor javítják. A babához pedig nagyon halkan de gratulálok.
    előzmény:
    birozsoltn (39652)
    2010-06-15  14:13
  25. 2010. június 15. 14:1339652.

    Szia Panka!

     

    Nem írtam eddig, mert meg akartam várni a szerelő véleményét, sajnos nem fogunk tudni menni, mert a kocsink csak jövő héten fog elkészülni, pénteken kell odavinnünk neki, hétvégén megpróbálja megcsinálni, de előbb nem tudta elvállalni.:(

    Úgyhogy most ki kell  hagynunk nagy valószínűséggel a talit, amit szívből sajnálok, mert tavaly is nagyon jól éreztük magunkat, köszönhetően a társaságnak, és persze Pankáék odaadó igyekezetének.

    Jövőre remélem, ismét találkozunk, habár nagy valószínűséggel akkor már egy fél éves pici babával és a két nagyobbal megyünk

    Ezt akartam célozni múlt héten, csak gondoltam, megvárom, míg orvoshoz eljutok... Úgy néz ki, 8 hetes terhes vagyok, ráadásul egyáltalán nem terveztük, evvan:) Amikor nagyon akartuk, nem jött, amikor nagyon nem, akkor jön. Ember tervez, .....

     

    Mindenesetre a kezdeti megdöbbenés, és kétségbeesés után kezdjük megszokni az új helyzetet, habár még sok tisztázatlan kérdés van.

    Többek között még a munkahelyemen sem közöltem, ami még csomó kérdést vet fel, mivel alig 7 hónapja dolgozom.

     

    Majd este még jövök, de most is melóból írok, és ezer a dolgom...

     

    Puszika mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    arwen30 (39651)
    2010-06-15  09:04

Címlap

top