Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyugdíjasok klubbja

kvÁgi
Létrehozva: 2005. Április 26. 08:06
Sziasztok Kedves Nyugdíjasok!
Mivel kort jelölő topicoc már vannak ,de a nyugdíj nemcsak kortól függ,gondoltam legyen egy ilyen is.
Jó beszélgetést kívánok mindenkinek!
  1. 2013. december 22. 16:3513951.

    szervusztok

    Nagyjábol kész van a dolgom,csak azok maradtak el,amit frissen készitek,de itt a nagy DE.mert ahogy megjöttek a lányomék jól játszdtunk,föztünk és sütöttünk,de ma a férjem övsömörös lett ,ment az ügyeletre,gyogyszert kapott,közösségbe nem mehet.de nem tudjuk hogy a kislányt elhozhatjuk,mert most a másik nagyszülöknél van,nem kap-e bárányhimlöt,bár be van oltva.

    Igy elmarad a karácsonyi ebéd, a lányom, a menyem is meg vannak hülve.

    Ez ünnep igy kezdödik

    Tudtok -e valamit erröl a betegségröl,hogy fertöz-e vagy sem,mert az ügyeleten egy szükszavú orvos volt,azt mondta holnap menjen a családi orvoshoz.Nincs fájdalma és nem viszketnek a kiütései.

    Semmihez sincs kedvem.

    Na puszkó nektek és vigyázzatok magatokra.

  2. 2013. december 22. 12:2413950.

    Szervusztok Én is elökerültem. Bocs, hogy kicsit  elmaradtam, de mentségemre szolgáljon, hogy a vásárlás, készülödés mellett nálunk izgamas napra készültünk. Tegnap este volt a kis unokám szalagavatóka.

    Egy csodás estét éltem meg. A nagy uncsimnak is volt sz. avatója, de az meg sem közelitette ezt. Az a 16o fiú és lány aki tegnap  bucsuzót csodás müsort állitott ösze, ahol a végzős 5 osztály  közössen táncolt é utána külön, külön. Kemény több hónapi munka eredményeként jött létre ez a müsor. Nagyon megható és  ünnepélyes volt. Azzal zárult, hogy a végzösök felkérték egy keringöre a szüleiket.

    Szóval boldog vagyok, hogy láthattam.

     

    Ilona, Neked jó unokázást.

    Ilike, remélem jól vagy és Te is várod a gyerekeket.

    Zsóka, mivel nem tudsz elutazni, gondolom otthon  családi körben töltöd az ünnepeket.

    Ibolya, nálatok már összeállt a menü és a lányodék is ott vannak.

    Marika, te hogy állsz a készülödéssel?

    Klárika, Kata ugye nálatok lesz. Igy lesz teljes számotokra is az ünnep.

    Zsuzsa, tele mind a két kezed. gondolom Ti uton lesztek az unokákat látogatjátók.

    Nálam is már kialakult a menetrend. A hust éppen most vettem ki a hütöből elkezdem elökésziteni. 25.én nálam lesznek a gyerekek.

     

    Na, de addig még találkozzunk.

    előzmény:
    Mérleg48 (13949)
    2013-12-21  21:52
  3. 2013. december 21. 21:5213949.

    Állítólag az a férfi, aki ezt a szép látványt készítette (amit hamarosan látni fogsz), komputeres zseni. Sokan járnak a csodájára nap mint nap. A város megkérte, e remek alkotás tulajdonosát, hogy a nap bizonyos óráiban kapcsolja le a programozott dísz kivilágítását, mert közlekedési dugót okoz,


     

    Békés, boldog ünnepet!

    előzmény:
    bubamama (13948)
    2013-12-21  19:52
  4. 2013. december 21. 19:5213948.

    Szerbusztok!

     

    Valószinü már nem lesz időm jönni karácsony elótt,ezért most kívánok 

    néktek:

     

    BÉKÉS BOLDOG KARÁCSONYI ÜNNEPEKET!!!

     

    Pálfalvi Nándor: Karácsony

    Karácsony ünnepén
    az a kívánságom.
    Legyen boldog mindenki
    ezen a világon.
    Itt is, ott is mindenütt
    legyen olyan béke,
    mint amilyen bent lakik
    az emberek szívébe.

     

    Szeretettel gondolva rátok!  Zsuzsa

  5. 2013. december 21. 18:3813947.
    Köszi Klárika, nagyon szép.
    előzmény:
    Klara46 (13946)
    2013-12-21  11:01
  6. 2013. december 21. 11:0113946.
    Müller Péter: Karácsonyi üzenet

    Itt a régóta várt pillanat! Mostanáig kóboroltál az üzletekben, plázákban, butikokban. Mostanáig fizettél, szállítottál, főztél, sütöttél, csomagoltál, cetliket írtál, takarítottál, hurcoltad haza a fát, fölállítottad, gyertyákkal, izzókkal, angyalhajjal ékesítetted.

    Dolgoztál, robotoltál, igyekeztél, lihegtél, és gyötörted a lelkedet: „Kit felejtettem ki?” Most végre itt van mindenki. Akikre azt mondja a nyelvünk: a hozzátartozóid. Jó szó. A sok milliárd ember nem tartozik hozzád. Ezek igen. Ők jönnek el az ágyadhoz, ha beteg leszel, és ők állnak majd legközelebb a koporsód körül. A többi ember távolabb él tőled. Most itt van körülötted az a néhány ember, aki a sorsod játékában főszerepet kapott, nem tudni, miért. Mint egy színdarab fontos jelenetében, összejöttek mind, csomagokkal, éhesen, türelmetlenül, zajongva, zűrös és csillagtalan lélekkel – mert manapság a lelkünk zűrös, zaklatott és csillagtalan.

    Az is lehet, hogy nincs itt senki. Most van az a pillanat, karácsony estén, amikor rád szakad az érzés, amit a hétköznapok során nem éreztél, mert megszoktad – hogy egyedül élsz. Nincs senkid. Sokan éljük át ilyenkor a magányt. És sokan a lázas nyüzsgést, a zűrzavart, az örömöt, hogy együtt vagyunk végre… és azt is, hogy ebből az „együttből” hiányzik néha a meghittség. Még jó, ha a fa körül elhangzik a „Mennyből az angyal”, de ez sem az igazi, mert a mohó szemek a földet kutatják, a fa alatti csomagokat: „Mit hozott Jézuska?”

    Elfelejtettük, hogy Jézuska nem hoz semmit. Neki sem volt semmije. Csak egy szál köntöse, arra is kockát vetettek a katonák, halála után. Jézuska csak békét tud hozni. És csendet a szívben. És szeretetet – ami a világ legnémább, legnyugodtabb, legszótlanabb állapota. És láthatatlan. Nincs benne lihegés, nyugtalanság, idegesség és lárma. Szertelen lélekkel nem lehet szeretni. Benne van a csodálatos magyar szóban: hogy aki SZER-telen, az nem SZER -et.

    Nyugodj meg. Találj egy pillanatot, vagy kettőt, és menj ki a levegőre. És szívd be magadba az éltető, friss levegőt. Mélyen. Jó mélyen, és többször is. Sóhajts ki, és lélegezz be. Lassan, mert a sóhajtás és a lassú, mély lélegzés megnyugtat. És ha egy kicsit megnyugodtál végre, nézz föl az égre. Ha csillagos az ég, válassz ki egy csillagot. Ha felhős, tudd, hogy a csillagod azért ott van, csak nem látod, mert felhő takarja. Ha hull a hó, hagyd, hogy arcodra hulljanak a hópihék: az angyalok küldik neked, a végtelenből – és ingyen. Éld át a csodát. A mindenséget – és önmagadat.

    És most figyelj jól: A karácsony a születés ünnepe. Valaminek vége van – és valami most jön létre. Bárhol. Akár egy istállóban is. Állatok között, segítség nélkül, egy gyűlölettel teli, sötét világban, ahol a kis Jézus született. Mindegy. Csak szüless meg. Szüld meg magad. Lobbantsd lángra a szívedet, s hagyd, hogy ez a lángocska az egész elmúlt éved sötétségét eloszlassa! Várj egy kicsit, míg érzed, hogy a kis gyerekláng megerősödik benned. És utána menj vissza a hozzátartozóidhoz. Vidd be nekik a békédet. És az új arcodat. És azt a meggyőződésedet, hogy az életünk díszlete nem egy szoba – hanem az egész világmindenség. És a legszebb ajándék: egy ölelés. Egy mosoly. Vagy még az sem – csak egy gondolat: „Szeretlek”.
    előzmény:
    tubarózsa (13945)
    2013-12-20  20:05
  7. 2013. december 20. 20:0513945.

    Szervusztok

     

    Úgy látom mindenki nagyon el van veszve, ma még senki nem írt. Én azt hiszem nagyon jól tettem, hogy már előre dolgoztam, így remélem símán készen leszek mindennel. A vásárláson remélem már túl vagyok, ha valami kell esetleg megveszem a szomszéd kisboltban /horror áron/. Ma arról írtam egy listát hogy melyik nap mit kell még elvégeznem. Még a holnapi nap nem a készülődésé lesz, délelőtt  jön anyukámhoz a menyem nővére, levágja a haját meg az enyémet is. Az eddigi fodrászunkat sajnos két hete temették. Vasárnaptól viszont már teljes gőzzel készülök. Nagy vendégeskedés nem lesz, szinte csak egy családi ebéd 25.-én, de azért kaja lesz bőven.

     

    A menű:  halászlé - tyúkhúsleves /aki nem eszi a halászlét főleg a gyerekek/

                    rántott karaj - túróval töltött csirkemell-burgonyapüré

                    valamilyen saláta

                    töltött kápos

     

    Ti mit készítetek?   

  8. 2013. december 19. 19:4413944.

    Szervusztok kedves lányok.!Szép estét!

    Lázas  ünnepi készülődésről olvasok.Süttök föztök. Már rég jártam itt a topikban.Azért néha-néha  találkozunk...aminek mindig örülök.

    Én az idén vendég leszek.Szombaton jönnek értem a  lányomék.Egy jó hetet ismét náluk leszek.Így a karácsonyt szükebb családikörben töltjük. 

    No azért meg lesz a feladatom nekem is. Röviden rólam.

    Nektek és Kedves Szeretteiteknek kívánok Nagyon Boldog Karácsonyt!

    Áldott Ünnepet !Szeretettel :Ilonka

    előzmény:
    Nusimama (13943)
    2013-12-19  16:13
  9. 2013. december 19. 16:1313943.
    Ügyes vagy Marika. Biztos nagyon finom lesz a beiglid.
    előzmény:
    tubarózsa (13938)
    2013-12-18  20:24
  10. 2013. december 19. 16:1113942.
    Zsuzsa Te sem unatkozzól. Aranyosak lehetnek a kicsik. Milyen témában lesz az elöadás?
    előzmény:
    bubamama (13937)
    2013-12-18  18:46
  11. 2013. december 19. 16:0813941.

    Szervusztok

     

    Én is folytattam a munkám. Tegnap amit kimostam azt ma bevasaltam és el is raktam.

     

    Klárika, tudod elöfordul, hogy a ruhák, ha ritkán használjuk a szekrényben összemennek.

    előzmény:
    Klara46 (13934)
    2013-12-18  16:27
  12. 2013. december 19. 14:1513940.

    Szervusztok!

    Ma anyunak spenótot főztem,nekem pedig a nővérem adott káposztát.Két napja csak K.betüset eszem.

    Marika ez a máltai csoport gyűjtése,amin részt veszek.Szerintem jó is,hogy anyukád is kapott csomagot.Valamikor a faluban is osztottak tartós élelmiszert,amit pályázat révén kaptak és minden nyugdíjas kapott belőle.Egyre nő azoknak a száma,akik nehezen jönnek ki a nyugdíjból,és a gyermekes szülőknek is nehéz a megélhetés.A csomagok osztásánál egyszer voltam bent,de borzalmas,ahogy ott viselkednek,annak ellenére,hogy keveset tesznek azért,hogy jobb legyen az életük.

    Ibolya a googl-ba beírod a sűtő nevét és pilanatok alatt kiadja a használati utasítást.

     Zsuzsa akkor most már könnyebb a közlekedés.

    Megyek folytatom tovább a munkámat,most vasalni fogok.

    Kellemes délutánt!

    előzmény:
    tubarózsa (13938)
    2013-12-18  20:24
  13. 2013. december 19. 06:0113939.

    Szervusztok.

    Keveset vagyok gepnel,a lanyom szobaja lett az en szobam.

    Nalunk meg nincs ho,de nekem nem is hianyzik.

    Csak vasarnap kezdem a sutogetest,majd hetfon az eteleket keszitem.

    Nem tudom hogy fogok boldogulni ezzel a franya villanysutovel,egyelore a hasznalati utasitas nincs meg,akitol kerdeztem,mert neki van gyakorlata,azt irta,hogy ussem be  a keresobe,.mostanaban  meg nem nagyon van ilyesmire.

    Legyetek jok,ha tudtok.

    Puszika es egy nagy adag kave repul feletek meg egy kis afonyalikor.  

     

     

     

     

     

     

  14. 2013. december 18. 20:2413938.

    Szervusztok

     

    Klárika milyen ez az adománygyűjtés? Mi ma nagyon meglepődtünk anyukámmal, mert jött két hölgy, s anyukámnak hoztak egy kis karácsonyi csomagot. Azt mondták hogy egy bevásárlóközpont előtt gyűjtötték, s az időseket megajándékozzák vele. Nem az önkormányzaton keresztül lehetett, mert pl. anyukám húga nem kapott, gondolom anyu is csak azért mert tagja a helyi humán szervezetnek./beírták mióta viszik neki az ebédet./Nem rászorultsági alapon történt , mert az én nyugdíjam kevesebb mnt az anyué, s én nem kaptam. Nem is beszélve arról, hogy anyu is elég jó kis összeget fizet az ebédért. Talán csak egy ki  figyelmesség volt.

    Megsült a beiglim. Minden szép és jó, csak sajnos alul, oldalt egy kicsit megrepedt. Egyébként finom omlós, folpackba csomagoltam egyenként, s a kamrában vár a sorára. 

     

    előzmény:
    Klara46 (13934)
    2013-12-18  16:27
  15. 2013. december 18. 18:4613937.

    Szerbusztok!

     

    Nem vesztem el ,de sürüek a napjaink.

    Köszönöm Barnikának küldött jókiváságokat,tolmácsoltam neki.Tegnap

    nagyon szép karácsonyi müsoruk volt az iskola kápolnájában.

    Végre kész a kocsi le is van vizsgáztatva,de hogy még legyen pénzkiadás,vizsgáztatásnál mondták hogy sajnos betelt a forgalmi ezért nemtudták beragasztani az érvényességet,ezért mamehettünk az okmányirodába ahol kb.negyedóra alatt kaptun ujjat 6700 ft-ért-

    Ma sütöttem mézest és sajtost,most végeztem,a sütést majd pénteken folytatom,még zserbót,6 lapos krémest,és bejglit sütök.

    Holnap délelött fodrászhoz megyek,ebéd után vigyázok Dórikára és Balázskára mig anyukájuk vásárolni megy.4 orakor pedig a nyudijas egyetem következő előadására megyünk.

    Kár hogy távol lakunk egymástól mert szívesen segitettem volna diót pucolni.

    Puszi mindenkinek   Zsuzsa

     

  16. 2013. december 18. 16:3113936.
    Nagyon szép Paudits Z.köszöntője,azért másoltam be.
    előzmény:
    Nusimama (13933)
    2013-12-18  15:18
  17. 2013. december 18. 16:2913935.
  18. 2013. december 18. 16:2713934.

    Szervusztok!

    Én délelőtt takarítottam,majd holnap folytatom.A kelkáposzta nekünk is elég volt két napra.Holnap anyunak spenótot készítek,meg főzök ki tésztát sajttal tejföllel jó lesz.

    Sütni nem sütök semmit,mert karácsonykor úgy is sok édességet eszem,és nem lenne jó még felszedni pár kilót.Amikor készültem az ünnepélyre megpróbáltam egy másik blézert,és sajnos szűk lett.

    Pénteken délután még megyek adománygyűjtésre a Sparba.Máskor nem szoktam bemenni ehhez a szervezethez,de most nem akartam kibújni a feladat alól.

    További kellemes estét!

    előzmény:
    Klara46 (13930)
    2013-12-17  18:28
  19. 2013. december 18. 15:1813933.
    Klárika, ez a Paudits Z. által irt köszöntő, szinte egy ima.
    előzmény:
    Klara46 (13930)
    2013-12-17  18:28
  20. 2013. december 18. 15:1613932.

    Szervusztok  Egész délelött hiába irogattam, minden elszállt és nem engedte elküldeni a nlc.

     

    Nem tudom, de én most kivántam meg a kelkáposztát. Az a baj, hogy olyan keveset nem tudok fözni, hogy egyszeri étkezésnél elfogyon. Igy ma is és még holnap is ez lesz az ebéd. Pedig összesen 2 szem burgonyát tettem bele és egy kevés káposztát.

    Klárika, Te tegnap én ma huztam ágynemüt és be is inditottam a lizit. Már szárad a ruha a kisszobában. Mennyivel jobb nyáron, amikor kiteszük és a napon  rövid idő alatt megszárad.

     

    Tegnap még összeállitottam a sajtost. Ma kisütöttem. Ezenkivül azt hiszem zserbógolyót fogok még csinálni, de ezt csak 23.án.

     

    Marika, ügyes voltál, hogy már a beigli sütésre készen van. Nálatok is a fiad a halföző? Nálunk is .

    A dióm már meg van törve, csak darálni kell.

     

    Sajnos minket is utolértek a bacik. Most a fiam robbant le. remélem szombatra rendbe jön .

     

    Vigyázatok magatokra, ha mentek vásárolni, nehogy valami bacit össze szedjetek.

    előzmény:
    tubarózsa (13931)
    2013-12-17  19:53
  21. 2013. december 17. 19:5313931.

    Szervusztok

     

    Ma megcsináltam a beiglit. Nagyon egyszerű volt, igaz mindent az előírás szerint végeztem. Délután lekentem tojássárgájával, most fogom tojásfehérjével, s reggel sütöm. Holnap még készülök sütni lala kiflit is, de ezt nem karácsonyra. Anyukám is nagyon szereti a tésztákat, a fiam is tud vinni munkába, már úgyis benne vagyok a sütésben.Karácsonyra lesz még pörkölt diós sütemény, az is nagyon finom. A menyem kérésére egy meggyes kevert, meg még egy kis sós pogácsát is akarok. A menyem készít keksztekercset, ennyi elég is lesz. A fiam halászlét főz, vett vagy 15 kg halat, persze a tágabb családnak készíti. Főzök jó nagy adag töltött káposztát, meg még valami könnyű étel is kellene. Talán csirkéből valamit.

    Mindenki most kívánja meg a kelkáposztát? Én holnap frankfurti levest készülök főzni. 

    előzmény:
    Klara46 (13929)
    2013-12-17  14:43
  22. 2013. december 17. 14:4313929.

    Szervusztok!

    Most végeztem a dió pucolásával,de a darálás azt hiszem holnapra marad.

    Reggel elmentem a boltba,bekészítettem a fát,begyújtottam majd anyunak reggelit adtam.Megfőztem az ebédet,anyunak karfiol levest,nekem kelkáposztát.Ilyenkor mindig viszek át a nővéremnek is.

    Anyunak áthúztam az ágyneműjét,és mindjárt ki is mosom.Egy adagot most szedtem ki a gépből

    Anna ma egyforma ebédre gondoltunk,és hasonló a napi munkánk egy része is.Szép az idézet amit hoztál,és nagyon igaz.

    Marika nem nagyon láthatsz egyik képen sem,mert lehajtottam a fejem,amikor felénk jött ez a férfi.Kockás blézerben vagyok és csak a fejem teteje látszik.Irritáló volt ez a fotós,mert nem láttuk tőle a műsort,mert mindig fel alá mászkált.

    Zsóka nekem könnyű volt a diót pucolnom,mert vékony héjú.Kaptunk is a szomszédtól pucoltat én meg adtam helyette ribizli lekvárt.

    További kellemes délutánt!

    előzmény:
    Nusimama (13928)
    2013-12-17  13:14
  23. 2013. december 17. 13:1413928.

    mit sem ér az élet szeretet és megbocsátás nélkül...

     

    Szervusztok

     

     Itt vagyok, csak egy kicsit elvacakoltam tegnap az idöt.

     Lassan nálam is összeállnak a dolgok. Ma ágyat huztam. Még az ünnepek elött kimosom , kivasalom és megy a helyére, hogy minden rendben legyen.

     Nagyon vigyázzatok magatokra, mert egyre több helyről hallom, hogy ez is, az is lebetegedett. 

     Klárika,. egy kicsit legalább kikapcsolodtál.

     

    Marika, Ibolya, gondolom nálatok is beindult a sütési nagyüzem. 

    Klárika, a karajt miért nem boritod be husos szalonával. akkor nem szárad ki. és fóliával boritsad be, a végén  meg leveszed és akkor szép pirosra sül. A karaj amugy is elég száraz. biztos finom lesz.

     

    Én ma kelkáposztára vágytam. Most föl az ebédem. Egy kis adag. Aztán ehhez majd mit szól az epém még nem tudom.

     

    Mindenkinek jó egészséget és sikeres sütést fözést kivánok.

    előzmény:
    Mérleg48 (13927)
    2013-12-17  05:41
  24. 2013. december 17. 05:4113927.

    Pénteken Mónika "segítségével" diót tisztítottunk. a megtisztított diót neki adtam, majd én másikat tisztítok..:( rá is fáztam. Tegnap Eszterre vigyáztam,ők elmentek. megtörtem addig egy csomó diót, a tisztítás későbbre maradt. nagyon kemény héja van, ha nagyot ütök, akkor morzsolódik, ha kicsit, akkor úgy kell kivadászni. A tegnapi tisztogatás eredménye 30 dkg. ki vagyok akadva miatta,iszonyú lassan megy. Jó hogy lemodtuk a karácsonyi üdülést. barátom beteg lett, magas láza volt 2 napig, még most sem épült fel rendesen. Elkezdett fájni a foga is szegénynek, vérhígitót szed, akárhová nem mehet orvoshoz...

    Nem csinálok semmi nagy cuccot a karácsonyból....ketten leszünk, a halászlé alapot már megcsináltam, lefagyasztva vár a sorára.

    Rántott hal lesz a szentestére és halászlé, másnapt toros káposzta, húslevessel.

    Sütök hurkát, kolbászt, és természetesen bejglit megint egy csomót ajándékozásra is.

     

    előzmény:
    manyuska7 (13926)
    2013-12-16  22:18

Címlap

top