Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. augusztus 24. 14:49280351.

    A hűvösből mi is kérnénk már,a vihart nem kérjük, de hát ez tényleg nem kívánság műsor. Most olyan lötty vagyok, de reggel én is tervezek egy kis takarítást, mert csak tologattam, mintha magától megoldódna.A filmet én is láttam, úgy megörültem a dalnak akkor. Most a duci csajjal nézek egy filmet.


    Annuska és mindenki, még egy kis kitartás, aztán lehet hogy fázni fogunk a meleg után, úgy mint Leona.

    előzmény:
    harangvirag08 (280350)
    2018-08-24  13:46
  2. 2018. augusztus 24. 13:46280350.

    Sziasztok!


    Jelentem a hidegfront"átlépte a határt"....csak el ne kiabáljam.Kezd csökkenni a meleg....néma csend van ...csak az ég morog.Nem tudom mi lesz ebből.


    Ildikém...nagyon sok szeretettel köszöntöm Beát....igazi ünnepségsorozat van nálatok....de jó is az .


    Ma nagyon tevékeny voltam /most di.csérem magam /.Reggel kicsit tovább aludtam,majd mivel a kertben semmit sem lehet csinálni..ablakpucolásba kezdtem...miután végeztem végig takarítottam.Délben elmentem a strandra...vettem sült halat meg egy lángost.


    Évikém ....a mosógép megjavult...nem tudom mi lehetett, de a szívbajt rám hozta....mivel én vettem át a futároktól ...de garanciapapirt sehol sem találtam.Ma mostam is egy adagot hamar megszáradt. Kérdezted a könyvtárat: én csak sima tag vagyok...de jól ismernek bennünket J-al a könyvtárosok.


    Annuskán jobbulást kívánok ....vigyázz nagyon magadra.


     


    Saci én láttam a Legendet...engem is meglepett a dal.Most a Wook-ot kezdtem letölteni.Tegnap egy részt megnéztem....még nagyon nem tudok eligazodni.


    Megyek...pakolok be.Majd jövök.

  3. 2018. augusztus 24. 12:42280349.

    Annuska...az én kertem jó része is kiégett.....ügyes vagyok ám, csak a szépeket mutattam Locsolni csak a cserepeseket, dézsásokat szoktuk......az őszirózsa nem tudom  miért lett ilyen szép, egyszer sem volt locsolva.... Ami iégett nem sajnálom....lassan ugyis lejárna az ideje..........A térdedre használsz valamit? Jobbulást...


    Magdi...a fehér virág varjuháj féle....azt hiszem óriás varjuháj.....van kisebb levelű és virágú is......ezt nagyon szeretem...nem kényes....először zöldes, aztán fehéres  a virága, aztán fokozatosan sötétedik és végül olyan mély bordós-barnás lesz...akkor a legszebb...


    Nem tudom nézte e valaki az Am Legend sorozatot....nagyon elcsodálkoztam amikor többször is elhangzik benn a Millió, millió, millió rózsaszál....és nagyon szépen..

    előzmény:
    Nusimama (280347)
    2018-08-24  12:14
  4. 2018. augusztus 24. 12:17280348.

    Anikó, nagyon friss voltál. Kicsit irigykedve olvasom, hogy csak gondolsz egyet és már mész is. Remélem nem kinoz meg  a közeledő időváltozás.

    előzmény:
    ancsa46 (280346)
    2018-08-24  11:40
  5. 2018. augusztus 24. 12:14280347.

    Szervusztok


      Elöször is a kedves mosolygos Bencének kivánok nagyon jó egésuséget, sok sok örömöt, bolfogságot és további sikerekek.



    Julika,,jól néz ki a kerti tank. Használd egészséggel. Komolyak vagytok a tali képen.  Biztos jól éreztétek magatokat.


    Magdika, nemcsak nálad, de a legtöbb kert- kivéve Sacit- megszenvedte ezt a hőguta időt. A mosógépnek is biztos a meleg ártott meg Boscó láttod milyen okos. Korán kell amikor még elviselhető az idő, utána már csak heverészni szabad.


    Ildike, javul a sarkad? Szép napjaitók lehetnek, Egy ilyen aranyos picur az ember lelkét gyógyitja, simogatja.


    Borsika, muszálj neked már nyitás elött a boltnál lenni és a padon szundikálva várni a nyitást.? Ez utobbit ne csináld. Remélem Teca barátnőd már jól van.


    Sacika, aranyos, aggodó családod van. Hogy vagy? Nem kell orvoshoz menned? Szép a kerted. Irigylésre méltó a sok viruló virág.


    Marika, hogy vagy?


    Erika, meddig tart a vidám élet?


    Pötyike, gondolom Ti is már nagyon várjától az enyhülést. Nemcsak a Tisza alacsony, de a Duna is.Kiváncsi vagyok mit mond majd Alexa Leona meséiről.


    Tegnap én is kipurcantam. Eddig még valahogy elviseltem a meleget, de tegnap vásárolni voltunk. Közben a melegtől a 


    térdem begyulladt, menni alig birtam, Ráadásul ugy izzadtam- ami nálam szokatlan- minden honnan folyt rólam a viz.  Hazaérve  a zuhany volt a megváltás. Azt hiszem ismerős  ez a helyzet annak aki vásárolni jár rendszeresen. Én csak idönként megyek.


    Nagyon várom az enyhébb időt. Vigyázzatok magatokra.

    előzmény:
    BORS (280345)
    2018-08-24  11:08
  6. 2018. augusztus 24. 11:40280346.

    Szervusztok.


    Ildi, Beának itt is kívánok sok boldogságot, és minden jót szülinapja alkalmából.


    Az este felénk is villámlott, de elkerült az eső, most megint fátyolosodik az égbolt, majd meglátjuk mi lesz belőle. Korán mentem a piacra, így viszonylag korán  haza is jöttem, úgy volt, hogy csak 1-2 dolog kerül a táskába, aztán alig bírtam hazacipelni. Gyorsan mostam egyet, kihasználom a nagy meleget, hamar szárad.


    Engem már gyötör az időváltozás, fejfájás, ízületi fájdalmak már az éjjel jelentkeztek.


    Borsika ez a buszozás nem annyira sipp-supp dolog, mindig kalkulálni kell az idővel, mert csak óránként közlekedik a busz. Kb. 5-6 megálló a vasútállomásig, onnan még 2-3 a belváros,persze ha ügyes vagyok, akkor egy-másfél óra alatt meg lehet fordulni. Nekem jó, mert a házam előtt van a buszmegálló.


    Julika kellemes délutánod volt, csinos a sógornő is.


    Saci gyönyörűek a virágaid, nálam szinte minden elsült, igaz nem is locsoltam annyit,mert az esővizet nagyon be kellett osztani, a csapról meg nem akartam.

  7. 2018. augusztus 24. 11:08280345.

    Jelentkezem, ...itt XYZ...csssrr.., vagyis aborsévi. Nahát, .. bedugult ez az "y"megint, sebaj.  Magdika, végül is mi baja a mosógépeteknek?  Miért nem akart leállni?  Itt közepes hőség van, ..már megjártam Tolnát és Baranyát a kis görbe lábaimmal. Voltam a kispesten hivatalos ügyben, akkor már a piacon is szilvát venni. Forgattam a fejemet - már csak úgy megszokásból - hátha hazajött Erika és kijött vásárolni. Sehol senki. Vettem még sertés belsőrészeket,  retró kajának. Talán ismeritek, a neve "pájsli". Majd csőtésztával csinálom. 


    Sacika valami szépséges a kerted, a virágjaid, az ablakpárkányon,  ..csak ezt is elfelejtettem méltatni. 


    Julika, örülök, hogy jó és szép volt az osztálytalid.  Biztos te is szép voltál.  


    Pötyike, mi újság az esküvői előkészületekkel? Halad  a szervezése?  


    Én elég tűrhetően vagyok, csak ne fáradnék el olyan hamar. 


    Ildike,  lopjál képet a kis Lucáról a diófa alá. 


    Nálunk a könyvtárban felszerelték a légkondit!  Amikor be-, és kimegyek, ..magától nyilik az ajtó - nekem!!!  Először furcsállottam, ..mindég így volt-ez?  Csak a nagy hőség miatt ruháztak be rá, hogy  továbbra is szivesen menjünk. Magdika nálatok is van ilyen?  Elmondod, hogy Neked ott vannak-e önkéntesi munka-feladataid is, vagy "sima" olvasó vagy?  


    Anikó aranyos, mindíg írígykedem, amikor írjátok, hogy csak úgy,  sipp-supp, bebuszoztatok a városközpontotokba. Jó pár megálló lehet az tesvérek közt is megszámolva. 


    Aztán Ki-Ki áll neki a további házimunkának. Én csak pár megállót megyek csak és kinyúlok  tőle! Meg aztán itt van ugye ez az általános paradicsom befőzés!  Hát, az se semmi, ahogy  olvasom. Milyen  jó lesz majd télen  előkapni  a spejzból.


    Annuska, rád is szeretettel gondoltam. Olyan sűrű felhők gyülekeztek itt késő este, még villámlott is. Felétek. Aztán gondoltam, áá..nem is arra vagy már.  Na, végül, mondanom sem kell, egy szikra eső nem lett. Kicsit  bekapcsoltam a spriccelőt. 


    Megyek főzni, ..közben Marikára is gondolok,  ...remélem vigyáz magára.  Ti miket főztök?


     

    előzmény:
    harangvirag08 (280334)
    2018-08-23  12:39
  8. 2018. augusztus 24. 10:58280344.

    Szép napot Mindenkinek!


    Itt az enyhűlésnek még nyoma sincs......Reggel óta dolgozott a Bözsi, a karosi mosnivalót is ide hozták....még egy menet lenne, de nem fér a kötelekre, talán majd délután......a mosás rész szívesen vállaltam, de vasalásról szó sem lehet......bár ők még annyit sem vasalnak, mint én..


    Tegnap nem jött senki ebédre, így mára nem kell főznöm.....talán majd este főzök holnapra...Saci ígérte, hogy bevisz reggel a vásárcsarnokba....sok minden kell és nem merem vállalni a cipelést....Szeretnék almapaprikát eltevésre, gyöngyhagymát, zöldségféléket a vegyeshez...... aztán idénre befejezem....bár azt hallottam a karfiol hétszáz forint...na annyit azért nem áldozok..ha már ott vagyunk krumpli is fogytán...és amit még meglátok...


     


     

  9. 2018. augusztus 24. 09:57280343.

    Szervusztok!


    Tegnap nagyon kellemes volt a baráti találkozó, fél 9 kor jöttem haza.  Nagyon szép, elegáns ez az új szálloda, étterem. Egy kis külön teremben voltunk, úgy hangoskodtunk ahogy akartunk. Ma meg azonnal a fűnyíráshoz kezdtem, még van egy adag de már izzadok, elfáradtam. Gondoltam gyorsan írok de csak lassan tudok mert Vince levadássza a kezemet. 


    A lakás szalad, ugye a gyapjúzás minden időmet, erőmet vitt..ne foglalkoztam vele. majd ha jön az eső


    A képen a sárga pólós nő a sógornőm. 

  10. 2018. augusztus 24. 09:41280342.

    Kipp-kopp! Bejöttem, sehol senki? És mindjárt dél van!!!


    Még ezt az egy napot kell kibírni ebben a hőségben..igaz tegnap mondta a tv-ben az orvos az még jobban megviseli majd az embert, hogy hirtelen lehűl a levegő.


    Mostam egyet és porszívóztam ott ahol a papok táncolnak. Mára elég is volt, még valami ebédet kell kitalálnom.

  11. 2018. augusztus 23. 21:58280341.

    Igy utólag kívánok Bencének boldog névnapot.

  12. 2018. augusztus 23. 20:27280340.

    Jó estét kívánok.


     


    Kedves Lányok, Bence és én is köszönöm a köszöntő sorokat.


    Szép estét kívánok nektek. 

  13. 2018. augusztus 23. 19:33280339.

    Bencének minden-minden jót kívánok!

  14. 2018. augusztus 23. 18:57280338.

    Nahát, röstellem, 


    majdnem elfelejtettem 


    B e n c é de t   köszönteni 


    neve napja alkalmán.


    Boldog Névnapot kíván: Bors mama.


     

    előzmény:
    franci47 (280325)
    2018-08-23  07:21
  15. 2018. augusztus 23. 18:53280337.

    Nagyon boldog névnapot kívánok Bencének.

  16. 2018. augusztus 23. 18:00280336.

    Szervusztok!


     


    Legelőször is Bencének kivŕnok nagyon boldog névnapot! Sok sikert az életben, teljesüljöm minden álma, vágya !! Ha mégsem most tartja, tegye el kédőbbre.


     


    Itt ma volt minden, reggel hűvös, utána hőség, most viszont nagyon kellemes az idö. Semmi újság nincs, ha az nem, hogy vasárnap haza megyünk, pár napra.


    Mindenkire gondolok, vigyázzatok magatokra!!!

  17. 2018. augusztus 23. 13:11280335.

    Sacikám ....az őszirózsák mellett az a fehér milyen virág?

    előzmény:
    Rolta (280330)
    2018-08-23  10:32
  18. 2018. augusztus 23. 12:39280334.

    .Sziasztok...innen a végekről.


    teljesen felfordult a napom.Boscó mindig jó alvó....ma fél hatkor már rendezkedett. Felkeltem ....és teljesen megzavarodott a délelőttöm.Már azt hittem lassan dél lesz ....mikor valójában 8 óra volt....igaz végeztem is a tervezett teendőimmel.Ha az embernek nincs baja keres magának.Volt némi mosnivaló a nap is süt ...gondoltam elrendezem.A mosógép megbolondult....végül kivettem a ruhát és kiteregettem.Az istennek nem akart leállni.A guta majd megütött....lekapcsolni sem tudtam.1 éves....nem mostunk 10-szer vele.Végül egy öblítő programmal kísérleteztem .....azzal ment.Ma már nem próbálkozom többet.Közben az egyik szomszédasszony bekiabált a kerítésen hozott egy nagy tál gyönyörű szilvát ....igen jólesett.


    Ildikém ...olyan ó volt olvasni milyen örömteli napjaid vannak.Bearanyozza őket Luca.Jó programot szerveztetek.


    Saci nagyon szépek a virágaid.Túlélték a szárazságot.A muskátlik még élnek nálunk is ....de a többi...


    Megyek a diófa alá ....ott hűvösebb van....remélem.

  19. 2018. augusztus 23. 11:36280333.

    De szépek a virágaid Saci!!!! Van mit locsolni!


    Borsika..hogy kerül a hűtőbe a fogkrém és a gyógyszerek?


    Nem is köszöntem..Sziasztok!


    A hét végére végre enyhül az idő! Éppen most olvastam az újságban Szentes környékén több mint 2 hónapja nem esett az eső..szaharai sivatag van. Itt az udvaron is teljesen kiszáradt az újonnan ültetett fű..elromlott a locsoló rendszer. Pedig az út túlsó oldalán ott a Tisza..biztos abból is lehetne locsolni..vagy nem, mert nagyon homokos a vize.


    Ma egy kis tök főzeléket főzök, van rá maradék cs.pörköltöm..ami egy kissé sósra sikeredett, de a főzelékkel pont jó lesz.

  20. 2018. augusztus 23. 10:45280332.

    ...bocs.nem akartam duplázni

  21. 2018. augusztus 23. 10:32280331.

    ....egy kis ősz a kertből...

  22. 2018. augusztus 23. 10:32280330.

    ....egy kis ősz a kertből...

  23. 2018. augusztus 23. 10:15280329.

    Szép napot Mindenkinek!


    Itt még most is hőség van......mjd a t6éln visszasírjuk..


    Tegnap befutottak a lányok....állandóan aggodalmaskodnak......Sci lenyírta a fűvet, pedig én is tudtam volna....aztán jót beszélgettünk.....Papát ma hozzák haza...pár napig kinn volt a birtokon, engem kicsit szabadságolandó.......Lucsi itt aludt őrzőnek..


    Tegnap  összevágtam egy csomó zöldet csalamádénak, csak mostanra....majd elosztom három felé...Az utolsó nagy adag paradicsommal kísérleteztem....készült egy nagy adag hámozva-darabolva összerottyantva /olyan olaszosan/felének a tetejére tettem tartósítót , felére nem.......aztán egy nagy adagot hidegen áttörve....egy próbát megér ..


    Ma kelkáposzta főzelék lesz és vagy tórógombóc vagy túrófánk...


    Nem igazán vagyok formában...


     


     

  24. 2018. augusztus 23. 10:10280328.

    Jóreggel, jónapot, 


    szisztok Minden kedves szerettem!


    Vigyázat velem, mert ma közveszélyes vagyok. Ááá..nem is. Inkább  Lenke. Elébb elmesélem, mert elfelejtem. Nagyon korán ébredhettem, alig világosodott. Megtisztálkodtam,  aztán összekészültem. Mehetnékem volt. Minden képpen. Mit tudom én hova. Mindég van menni való!Az idő meg fenemód  kellemes hűvös, teljesen szokatlan ez nekem.  Kimenni,  habzsolni a friss levegőt, ..parányi szellő is volt, ..had lobogtassa ősz fürtjeimet, mondok, és kibotorkáltam a kapun.  A CBA-t akkor nyitották. Én voltam a §-dik vásárló!!  ..  azon túl, terbe volt véve még a gyógyszertár, egy fontosat kellett kiváltani, és a körömerősítőre rákérdezni, hogy itt kapni-e vagy nem?  ..elszundikáltam a padon,  ..marha lassan telt az idő. Végre nyitott :  ott elmotyogtam mit akarok, ..fizettem, majd az összes apróm  kihullott a  lábaimhoz. A kedves eladólányka szedte föl.Megköszöntem.  Hazabillegtem,  mindent   a helyére pakoltam és gyorsan leheveredtem. Amikor felébredtem, első utam a hűtő: reggelit kerestem.  Mindjárt elsőre megtaláltam a középső polcon a gyógyszereket,  ...és a fogkrémet,  amit vásároltam. Na ennyi volt.  


    Ildike édes lehet az a kicsi tündérlány.  Majd hozzál róla még képet a diófa alá.  Olyan jó sokat és izgiket írtál. Olvastam a sorok közt, most Ildikénk mintha a babától egy kicsit vidámabb lenne, ..talán  a sarka sem bántja annyira, mint szokta szegényt.Ez jó, ennek örülök.  Van még más    örömöm is :  kiengedték a barátnőmet a kórházból. Ha kiengedték, akkor biztos  jól van már. Majd jelentkezik a lánya, és ha megerősödött akkor meglátogathatom. 


    Mindenkit  olvastam,  jó hogy vagytok nekem.  

    előzmény:
    franci47 (280324)
    2018-08-22  19:54
  25. 2018. augusztus 23. 10:06280327.

    Szervusztok!


    Nagyon nagyon meleg van....megjöttünk Csabáról. Jól bevásároltam a Lidlben. Aztán a Praktikerben megvettük a kerti "banyatankot"


    https://www.curver-lifestyle.hu/keter-easy-go-muanyag-ker ti-talicska-55-l-788


    Most dől rólam a víz, átültettem a bazsalikomot


    http://szupertanacsokblog.hu/ime-a-vilag-legerosebb-antio xidansa-ami-gyorsabban-leviszi-a-koleszterint-barmilyen-pati ka-szernel/


    ezt olvastam róla..ráadásul szeretem is az ízét. Most pihengetni fogok, egykor fodrász, a fél hármas busszal érettségi találkozó. 

Címlap

top