Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. június 1. 17:42283701.

    Szervusztok.


    Kihasználtam hogy egy lépéssel mindig javulgatok. Délelőtt főznöm kellett, és ebéd után mindjárt nekiálltam füvet nyírni, muszáj volt, mert ha esőt kap, akkor már nem boldogultam volna vele. Jobban elfáradtam mint szoktam,  lucskosra izzadtam a ruhám, remélem nem esek jobban vissza a kólikába.


    Ildi gyönyörűek a virágok, főleg a fehér tetszik nagyon. Holnapra terveztem a temetőmenetet, de csak délután tudok menni, mert valamikor délelőtt befut Peti egy üdvözlő puszira, barátokkal jöttek körülnézni Zalába, és délelőtt valamikor indulnak visszafelé.


    Sacikám örülök, hogy jól sikerült a pihenés, a nyaralásnak az a hátulütője, hogy   mindig a munka vár  itthon.


    Borsika használd sokáig az új szerzeményt.

  2. 2019. június 1. 17:17283700.

    Sziasztok Lányok!


     


    Szép idő lett, ki is használtam. 


    Kivittem mindent a szobából /mondjuk a szőnyeget nem/ és kiraktam szellőzni. 


    Eltartott egy darabig, míg,  visszahordtam. Kimostam az ágyneműt, de nem h úztam vissza, mert még száradás előtt  másikat húztam. Szeretem a változatosságot.


    Annuska, most ilyen időszakom van, nem tudok aludni. Remélem  majd visszaállok. Valamennyit mindig alszom. 


    Álmodtam egy régi kedves tanárommal, nem is tudom, hogy jött elő. A közgazdasági tech-ban tanított, magyart. De itt most más minőségben volt, de már nem is emlékszem tisztán. Meghalt már  talán 20 éve is van már. 


    Most ledagasztottam egy kis kenyeret, és  várom a kelését. Talán már meg is van, megnézem és visszajövök.


    Betettem a sütőbe, csak ott ne felejtsem. 


    Julika, kb én is így csinálom a dolgokat mint te. Csak néha az időjárás belekakil, akkor nagyon csúszok. 


    Most a kutyáért is aggódok, nem tudom mi van vele, olyan egykedvű, eszik is és mégis a hátsó fele olyan másmilyen lett. Ott sovány. Lehet, hogy a csipőfájdalma miatt van? Pötyi te értesz hozzá. 


    Bence visszament készül hétfőre. Áldásom rá. 


    Sacikám,de jó, hogy elmentetek egy kicsit.  Én ezt már nem érhettem meg. Örülök, hogy ti megtehetitek, biztos van más gond is ebben a korban, de azért mégis jó. 


    Erikáéknál már biztos felszáradt az út és haza tudnak jönni, ha akarnak. 


    Én is terveztem hegymenetet, de aztán nem úgy alakultak a dolgok. Később eszembe jutott a temetőlátogatás is, de mindent töröltem. 


    Filmeztem egyet.  Julika, ezt neked is látnod kell. Nem tudom mit csinál a fordítója, lehet, hogy tanul, mert most még nem hozott feliratot, én meg lassan elérem a felét. 


    Magdi remélem  már rendben vagy, és a birtok is. Megtörtént a fűnyírás. Nem bánnám, ha a hegy felé nekem is lenne buszom. Akkor többször mennék. Mégúgy is jó lenne, mint Julikának Szanába. 


    Anikó örülök, hogy jobban


    Most rajzon is gondolkodom, de még nincs itt az ihlet.


    Ma kertbe is kilátogattam.  Szép bimbós a bazsarózsám, fehér és rózsaszín kinyílt. Pünkösdi nem hozott virágot.  Fényképeztem párat, lehet, h ogy felteszem ide. 


     

  3. 2019. június 1. 15:30283699.

    Szervusz Sacika!


    Jó gazda módra futottad körbe a "birtokot". Elégedett lehetsz, minden a tervek szerint növekszik.


    Jó, hogy megint jól éreztétek magatokat, kicsit kimozdultatok.


    Én időnként kimegyek és kihúzok annyi gyomot amennyit egyszerre a derekam enged. Aztán bejövök , leülök, és olvasgatok, majd megint kimegyek. Lassan csak készen lesz. ..úgy nagyjából.

    előzmény:
    Rolta (283698)
    2019-06-01  13:24
  4. 2019. június 1. 13:24283698.

    Szép, vidám napot Mindenkinek!


    Ma égre megláttuk a napot.


    Próbáltam visszaolvasni, sajnálom az elesőket, betegeket, vízzel küzdőket...javulást minden téren-


    Boldizsárnak gratulálok a szép nemzetközi sikerhez..


    A kis beszámolóm:tegnap késő délután értünk haza.Azonnal körbefutottam a kiskertet.A paradicsom virágzik, kiheverte a rozsdát, a másodjára vetett zöldbab is kikelt a póréval együtt.A paprika gyalázatos, azért megtápoztam és kapott egy utolsó esélyt.A tök, cukkini sárgácska.


    A kiwi lugas tele virággal a benn fészkelő madár kicsinyei kikeltek, a gyerekek belefényképeztek, de még majdnem csupaszok a kicsik, remélem nem talál rájuk valami kóbor macs..


    A kiültetett muskátlik és a ládások is szépek, dédelgetett rózsáim kipattantak.


    A munka sok, bár a földre még mindig nem lehet rálépni, de sok fajta virág elnyílt, le kellene vágni majd a jövő héten.A fűnyírást viszont nem lehet elodázni, délutáni feladat...és reggel óta megy a mosógép..


    Az üdülésünk nagyon jól sikerült, hétfő estig ragyogó napsütés volt, utána vagy zuhogott, vagy csak szemerkélt a eső és hűvös lett.A szálló tele Erzsébet utalványosokkal, így a régi visszatérők,... mi is...... szobát  kaptak nagyon szépen felújítottat és ami fő, hogy nem kellett kifizetni éjszakánként a 3 ezer ft felárat....A személyzet a szállóban és a fürdőn is ismerős volt.A vendégek közt is találtunk ismerős párt és a visszatérők közül is többekkel egymásra ismertünk.


    Sok program, kirándulás, gyógynövényes előadás, nosztalgia zenés , táncos est három is.Voltam bolhapiacon és vásárolgattam üzletekben is olyan dolgokat amik kellettek, de itthon vagy nem volt időm rá, vagy elfelejtettem. A kezelések nem tudom érnek e valamit, amig ott voltunk jól esett, de a tartós hatásban nem bízom.Szóval az éjszakák kivételével minden jó volt /a diófa alatt majd írok róla/


    Itthonra kellemes meglepetésként Saci főzött gulyást és sütött rétest.Még ma is azt ebédeltük...ja és egy sárgadinnyét is hozott.


    Kicsit hosszúra sikeredett a beszámolóm.Nagyon jó lett volna veletek tölteni ott egy kis időt..


    Fotó sajnos idén nem készült. Elvittem ugyan a fényképezőgépet, de a töltőjét nem

  5. 2019. június 1. 10:55283697.

    Szervusztok


     Itt ragyogó napsütés van, és végre tegnap sem esett az eső.


     Julika, okos, segitő mama vagy. Timi biztos hálás érte.


     Borsika, használd egészséggel az új szerzeményt.  Tanulmányozd alaposan . Jó volt olvasni  soraid. Ugye már rendbe jöttél?


     Saci üdv ujra itthon.  Várjuk a beszámolót.


     Magdika, beindultá? Nagyon izgat mi van kint a kertben? Szép lehet a virágzó j. cseresznyefa.


    Ildike, mi van veled, hogy nem tudsz rendesen aludni és kipihenni magad? Fájdogálsz? Negró igazi hű barát. Tudja, hogy segithet amikor baj van.


    Remélem mindenki javulgat és  meggyogyul.


    Nagyon szép, kellemes, vidám hétvégét kivánok

    előzmény:
    BiriBiri (283696)
    2019-06-01  09:45
  6. 2019. június 1. 09:45283696.

    Szervusztok!


    Magdi! Irigyellek, hogy neked a fűnyírás terápiás. Nekem inkább munka...eleinte még boldogan tologatom, aztán egyre jobban megfájdul a térdem, a derekam. Elég nagy a terület..de amint megcsináltam boldog vagyok, és másnap már aggodalommal figyelem, már megint nő


    A szokott időben, 4.20 kor felébredtem. Timinek arra van felhúzva az órája. Én azt nem hallom, messze "lakik" tőlem. Máskor a másik oldalamra fordulok, vagy várom a cicákat, de ma Szegedre utazik, gondoltam én megyek a cicákért. Amikor vissza jöttem még nem volt mozgás, vissza feküdtem de figyeltem, mikor hallom, kijött már..és nem hallottam...háromnegyed 5 kor bekopogtam..elaludt. Csodálkoztam, nem hallottad a csengést? Nem, mert szombat van, jött a válasz. Ezt nem értettem, és csak nagyon nehezen értettem be, hétköznapra van beállítva, ezt elfelejtette. És szombat vasárnap nem csenget. Olyan okos az a telefon. meg én is ügyes , figyelmes anyuka vagyok, hogy megmentettem, el tudott utazni Szegedre.,,maradt még bőven ideje elkészülni.


    Sajnos lusta vagyok, egyenlőre csak tengek lengek, nincs kedvem semmihez. Ebédet nem kell főzni, a fagyóból vettem ki lencse levest, vettem egy diós patkót a boltba másodiknak. A boltba vissza kell menni mert elfelejtettem venni elemet a táviránytóba...így fel kell kelni ha változtatni szeretné. Úgy elkényelmesedtem, megszoktam, hogy katt és már váltott is. Naa..megyek és erőt merítek valami kis munkához. Fúj a szél, azt nem szeretem de teszek majd fülvédőt, ha úgy gondolom, hogy kimegyek.


    Borsika!


    Élvezd nagyon az új kütyüdet. Én is élvezem az enyémet bár az enyém csak "kicsit" okos, látom, hogy Timié "mindent" tud. Mondjuk az enyém uraságtól levetett, de nekem így is tökéletes.

  7. 2019. június 1. 07:59283695.

    Jó reggelt Mindenkinek!


    Sacikám üdv itthon....majd ha "elrendezkedtél" várjuk a beszámolót.Sokat gondoltam rád...meg tudod nagyon szeretem N.atádot.


    Kicsit borongós az idő ...de már "összemotyóztam"...alig várom, hogy indulhassak Tómalomra.Lenne dolgom bőven ...azt fogom csinálni amihez kedvem van. Remélem egy "terápiás" fűnyírás azért belefér.


    Borsikám ....nagy dicséret részemről.Nagyon jól tetted, hogy megvetted amire szükséged volt.Igaz én ebben a témában járatlan vagyok, de ahogy írod jó szolgálatot tesz.Muszáj néha önállónak lennünk ...persze neked ott vannak a "segítségeid"..biztos jól választottatok.


    A japán cseresznyefa nagyon szép amikor virágzik ...J-éknál kb. 5 sorház előtt van...de amikor érik  akkor tele van vele a járda ...ilyenkor nagyon nem szeretem.Zsuzsi olyan szép formásra vágta ...jól mutat a bordó leveleivel.


     


     


    Írjatok sokat ....estére mire megjövök:

  8. 2019. június 1. 07:27283694.

    Japán cseresznye fa??  Nahát, ..egyik legszebb virágú fa!  Nektek van olyan Magdika?  Szép lehet!


    Anikó kedvesem  gondolok rád, picit jobban  vigyázz az egészségedre.  Ej-ej ..Jön egy kis munka, gyorsan, mindet le szeretnéd tudni.  Persze, érthető is.


    Drága Pötyi, hogy vagytok?  T. Párodnak jó egészséget kívánok szeretettel. Van-e étvágya?..eszik rendesen?     Hogy viselkedik  a Tisza felétek biztos magas a vízállás ott is.


    Itt már süt a napocska,  nem tudom, lehet-e hinni neki, hogy szebb idő lesz. Tegnap  kerteztem egy kicsit, ..amíg újra el nem kezdett esni. Szomorúan lekonyulnak a petúniák, a muskátlik nagy része berozsdásodott a sok víztől. Ezeket csipkedtem le, az otthagyott avart,nyesedéket be a komposztba!  Mici követett.Magyarázatot kértem tőle az újabb gödrökért, a kerítés mellett. Az mondta: a tacsik csinálták.  Ildike, ..édes lehetett Negró, hogy  megnyaldosott!!! Imádni valóak. Érzékenyek, okosak. 


    Ma mit csinálok???  Nem tudom, de nekem mindíg mehetnékem van. Ja, ..


     


     


    van ám nagy hírem: Figyelem elmondom:  most jött el az ideje egy komoly (anyagi )lépésnek a további létezésem fenntartásában.  Vettem egy mini IPadot magamnak, és hozzá X kb net-et is, csak a legalacsonyabb mennyiséget, amivel "kapcsolatot"  tudok teremteni a családommal, bárhova megyek. (A mama telom használhatatlan, akár el is dobhatom.)  Most tanulgatom az új gépem  használatát, ami akkora mint egy jegyzetfüzet.   Teljesen önálló kezdeményezés volt tőlem,  erre igen büszke voltam!! A készülék hasznosságáról, paramétereiről szóban Szili unokám igazított el, a vásárlást, ügyintézést pedig Á. unokám bonyolította. Már van rajta védőfólia, benne a pici aranyos kártya, majd csak borítót kell még vásárolni. Annyira örülök és nem bántam meg. Már 2x használtam amikor "szorult" helyzetbe kerültem. Lesz még a gyakorlatban sok ilyen, gondolom. Bár,  eddig még csak  egyetlen visszajelzés jött  P.-tól, a lány-unokámtól, hogy  "ok. mama, zseniális ötlet volt". Kíváncsi  leszek, hogy vélekednek a váratlan tettemről,azt jobban  szeretik, ha előbb tanácsot kérek mindenkitől. 


    Eleget beszéltem, bocs. 

    előzmény:
    harangvirag08 (283686)
    2019-05-31  16:52
  9. 2019. május 31. 20:35283693.

    Szép estét Mindenkinek!


    Szerencsésen hazaértünk, visszaolvasok és majd holnap jövök kicsi beszámolóval.


    Hiányoztatok!

  10. 2019. május 31. 18:15283692.

    Ó de sajnállak Annuska. 


    térdreestél. Én is  elestem kb 2 hete. Térdre, betonra. Nahát annyira megijedtem.  Most kis dudor jelzi a térdemnél, hogy ez történt. Kutya rettenetesen sajnált. le is ápolt, pedig soha nem nyal. Akkor annyira jól esett, hogy észrevette hol a baj, hogy tényleg elsírtam magam.  Hamar gyógyult a seb. 


     


    A kertben nincs rend, mert mindig csak azt csinálom meg, ami  sürgős, így fűves,  majd lassanként kiszedem, de arra az előbbiek megint csak így járnak. Gyorsan fáradok és megizzadok.  Legutóbb ilyenből volt a hónapos bajom. Be kell jönni átöltözni, megint van 2 rend ruha /minden, alsó felső stb. mondanám király, disznó/.


    Borsika emlékszem erre az esetedre. 


     

    előzmény:
    Anna34 (283684)
    2019-05-31  16:02
  11. 2019. május 31. 17:51283691.

    Magdikám a virág neve: Zefirvirág. 


    Fagyérzékeny, tehát a hagymáját fel kell venni, ha szabadban van. 


    Rákeresel, akkor elődob egy csomó képet. 


    Most vissza kell olvasnom,nem tudom mi történt A-val. 


    Anikó örülök, hogy jobban vagy. 


     

    előzmény:
    harangvirag08 (283686)
    2019-05-31  16:52
  12. 2019. május 31. 17:47283690.

    Julika, júniusban  már kell virágoznia, és egész nyáron nyílik folyamatosan. Napsütés, víz és tápigényes.


    Annuska hol a poroló? Jobbulást.


    Magdikám biztos nagyon jó helye van a virágnak, és jó gazdija.

    előzmény:
    BiriBiri (283685)
    2019-05-31  16:16
  13. 2019. május 31. 17:40283689.

    Erikém, Rátok is gondolok nagy szeretettel,  sajnálom hogy sár van, majd  felszárad előbb utóbb.  Az a jó, hogy  főzni valót gondosan tároltál. De finom kajákat emlegetsz!! Paradicsom levest fogsz-e majd főzni?  Most ugye a borsó a menő,  kis apró nokkedlikkal,  váááúú  petrezselymesen berántva. Nem is tudom, ..ugye van már új répa is,  ..csak bambultam a piacon, aztán mégsem vettem. Jó szórakozást, kellemes időt madárcsicsergős, pálinkás ébredéseket,  és jó kikapcsolódást kívánok Nektek!! 


    Ja még:   mesélem:..úgy oda voltam, mert m e g i n t   tojt 6 tojást  ez a szerencsétlen rigónk és ült is rajta, még a nagy esőben is. Olyan igazságtalan sorsa van: újra elrabolták a tojásokat ill. a már kikelt kicsinyeit.!!!  Nem tudom  megóvni, biztos késő este, vagy kora reggel jön a beste. : - (((


     

    előzmény:
    erry (283673)
    2019-05-30  09:37
  14. 2019. május 31. 17:28283688.

    Kedves Lányok, ..Magdika, igen szépen írt róla :  hajó baleset engem is végtelenül elszomorít, együtt érzek  a szegény hozzátartozókkal, szörnyű veszteség lehet nekik. Nem is tudom elképzelni,  hogy történhet meg ilyen  dráma  az emberekkel?!

    előzmény:
    harangvirag08 (283669)
    2019-05-30  08:45
  15. 2019. május 31. 17:18283687.

    Kopp-kopp én vagyok borsévi,  ...hazajöttem a Menedékházba. Bejöhetek?  ..Nincs semmi felsorolni valóm, hogy hol jártam, ..nem érdekes. A szokásos. Az meg rém uncsi. Új dolog annyi történt, hogy  a hónom alá csaptam a naptáram és elvillanyosoztam a fodrásznőmhöz időpontért. Az ajtón ki volt írva, hogy "Nyitva",  de közben be volt zárva. Belestem a redőnyön, sehol egy lélek. Tán szabira mentek?  ..Nem keseredtem el, irány a piac, ott van sok látnivaló ám. 


    Ildike, sajnálom, hogy  rosszul alszol, ..az ember reggel még összetörtebben ébred, aztán egész napja oda van. Hasonlók a panaszaim, ezért,  tudod mit vettem?Boszi  Mélyalvás teakveréket. Citromfűlrvél, Golgotavirág és komlótoboz keveréke. Meglátjuk. Ma este már iszom belőle. Ha nem jönnék....akkor használt. Nem jut eszembe milyen a szagos bükköny. Meg nézem majd. 


    A cékla:  vettem 3 db-ot összekötve, majdnem 500 Ft volt. Nem is normálisak. Igaz, csak 3 helyen volt. Itt frissnek látszott. Amikor olcsó volt, akkor bezzeg nem vettem. Csinálok savságot belőle. 


    Hűű, jók a viccek Julika! Tényleg kacagtatók!  Bizony, ez is kell az embernek. A babamasszázs csuda finom ága lehet a Lánykád szaktudásának!!  Ehhez kicsit sem értek, csak elképzelem. Megyek majd 06-ától 10-szer én is. Most ott is kicserélődött a személyzet,  elment a látássérült Krisztián. Én hozzá jártam.  Nagyon összebarátkoztunk. Nagyon régen talán írtam is róla. 


    Marika, Magdika, talán  Saci sem hallotta: na, ..elsütöm még egyszer, OK?  ..: - )))   Ugy szokott lezajlani normális körülmények között, hogy: ..elkezdődött a rendelés,  én addigra lecsupaszítom  a felsőtestemet,  Ő odahúzza a forgószékemet,  a fiókjából érintésre eltalálja a kenőcsömet, .a saját székét is beigazgatja,   .a kijelölt székre ültet,  közvetlenül a keze alá. Ő kitapogat a szorgos   kezével, majd  szakszerűen  leápolt. Közben megtanácskozzuk a világ dolgait,  meg az időjárást. Amikor vége, akkor nem beszélünk, ..szertartásos "vége"  simogatás, ez ..áldás a munkára, akkor hatni fog. Julika, Timi is így fejezi be? Nos,  ..egyszer pár perccel elébb értem be, 


    gondoltam: meglepem, elképzeltem, hogy fog örülni majd,   és hamarabb is végzünk. Az Ő székét  a helyére húztam,  az enyémet is, a kenőcsöt kitettem, ja meg a kis kéztörlőket a keze ügyébe,  ..én stréber,  és vártam hogy örülni fog. Hát,  szegény ...megijedt a felfordulástól,  nem találta a szokott helyén a munkaeszközeit, ..csak tapogatott, hümmögött.  Felborítottam a forgató könyvet, amit  szokott használni.  Picit magyarázkodtam, hogy  csak segíteni akartam, ..elnézően mosolygott, de azon a kezelésen nem igen társalkodott velem. Így jártam. 


    Már többet nem fecsegek,  majd később írok, ha lesz türelmem belépegetni,  mit csinálok rosszul?  Mindig az akcióm elejére küld, hogy lépjek be!  Én az imént beléptem, és engedtem elmenteni a jelszavam. Talán így könnyebb lesz. 


    Kérek ..kérek ..kérek elnézést  hogy ilyen bőbeszédű voltam.


     


     

    előzmény:
    Anna34 (283683)
    2019-05-31  16:02
  16. 2019. május 31. 16:52283686.

    Sziasztok!


    Végre nálunk is jó idő van.Reggel elmentem a fodrászhoz, már igen lobáncás volt a fejem. Majd bevásárlónapot tartottam. Először a spárban , majd a Lidlben voltam.Kicsit megapasztottam a pénztárcámat.


    A nap többi része meg csak úgy elmegy...Voltam Boscónál.Jókor mentem mert a Szomszédzsuzsi éppen nyeste a japán cseresznyét a kapu előtt... annyira belógott a járda fölé.Nem merte jobban megvágni ...mert nem tudta J. hogyan akarja.Jót ...mondom nyugodtan vágd ahogy gondolod.Úgyis nekem kellett volna keríteni valakit.Elhordtam az ágakat. Fogom mondani Zs-nak vegyen egy ágvágót ...olyan könnyű vele dolgozni.


    Anikó ...a kis rózsaszín virágzik...igaz csak egy szál ...de szépen beindult.A hibiszkuszok még  gondolkodnak".


    Nekem is füvet kellene vágnom holnap...remélem már nem lesz annyira vizes a föld.


    Ildikém ...az én babom  sen kelt ki ...azt is kellene vetnem/ jó, hogy írtad.


    Annuska...no comment...ezer szerencse, hogy nem történt komoly bajod.


    Saciék lassan csomagolnak tán ...nem is tudom mennyi időre mentek.Nem esett ki a kerti munkából ....semmit sem lehetett csinálni.

  17. 2019. május 31. 16:16283685.

    Még nálam sem virágzik az a virág amit küldtél Ancsa, nem virágot, gumót küldtél. Annak mikor kell virágoznia?

    előzmény:
    ancsa46 (283682)
    2019-05-31  15:40
  18. 2019. május 31. 16:02283684.

    Szervusztok


     Ujra benéztem, s lám azért csak, csak jelentkeztek. 


    Julika, Ildike szorgalmasak vagytok. Biztos szép rendben van a kertetek.


    Anikó, elöször gyogyulj meg, csak utána jön a fünyirás.


    Julika irod, hogy nem birsz  sokáig hajolni. Én sem. Ráadásul tegnap nagyon lenke voltam. A nappaliban függönyt akartam cserélni és sámlira álltam. Na ez kellett, megszédültem, s a térdem is felmondta a szolgálatot. Ennek eredménye, hogy akkorát zuhantam. Még szerencse hogy parketta van, igy valamivel kisebb volt a padlóra esés. A térdem ki lett, na meg ma már a fejem is egy helyen érzékeny. Szóval vigyázzatók magatokra, s ne legyetek ilyen lenkék mint én.

    előzmény:
    ancsa46 (283682)
    2019-05-31  15:40
  19. 2019. május 31. 16:02283683.

    Szervusztok


     Ujra benéztem, s lám azért csak, csak jelentkeztek. 


    Julika, Ildike szorgalmasak vagytok. Biztos szép rendben van a kertetek.


    Anikó, elöször gyogyulj meg, csak utána jön a fünyirás.


    Julika irod, hogy nem birsz  sokáig hajolni. Én sem. Ráadásul tegnap nagyon lenke voltam. A nappaliban függönyt akartam cserélni és sámlira álltam. Na ez kellett, megszédültem, s a térdem is felmondta a szolgálatot. Ennek eredménye, hogy akkorát zuhantam. Még szerencse hogy parketta van, igy valamivel kisebb volt a padlóra esés. A térdem ki lett, na meg ma már a fejem is egy helyen érzékeny. Szóval vigyázzatók magatokra, s ne legyetek ilyen lenkék mint én.

    előzmény:
    ancsa46 (283682)
    2019-05-31  15:40
  20. 2019. május 31. 15:40283682.

    Szervusztok.


    Talán lassan kifelé megyek a nyavalyámból, igaz nem kiabálom hangosan, mert mindig megjárom.


    Végre kezd egy kicsit jó idő lenni, a mosott ruhák szépen száradnak, nyakamon a fűnyírás, de ma még nem merek /tudok/ nekiállni.


    Kicsit visszapörgettem a történéseket, Julika gratulálok Boldinak, nagyon szép sikert ért el. Kösz a tájékoztatót, én szoktam céklalevet inni, de sárgarépát és almát teszek hozzá, így finomabb, és a gyomrom sem apellál ellene.


    Ildi jó a rajzod, dolgos napod van ma. Az állatkákat zaklatja a természet, a közelünkben macska vertyogás van pár napja. Azt hiszem kikelt 1 szem rózsaszín hibiszkusz, még nagyon picike, de más nincs a cserépben, annak kell lenni.


    Magdikám talán a kis rózsaszín virág nyílik? Nálam még nem is bimbós.


    Erika élvezd a "szabadságot" most legalább tiszta a levegő, azért nem bánnám már a szép időt.


    Lassan Saciék is hazakészülődnek, igaz nem tudom mikorra várható.

  21. 2019. május 31. 15:25283681.

    Ildikém!


    Ezeket a vicceket küldik, aztán hogy teljen a papír tovább küldöm ide. Nem mentem el, nagyon változékony az idő, semmi kedvem a hűvös udvaron üldögélni. Most nem is lesz az ünnep után összeülés, Ilcsit, a dajkát, adminisztrátor, / volt óvodásunk/ tegnap műtötték, vastagbél daganattal, nagyobb lett a műtét mint amit terveztek...elég komor a hangulat..majd az ünneppel megvárjuk ha felépül. Az egyik óvónő akart tartani egy kis ünnepet 30 éves "fennállása" alkalmával. .majd ősszel összejövünk a nyugdíjas találkozón. Már senki sincs óvónő akikkel dolgoztam, egy volt óvodásunk dolgozik, ő már utánam jött.., Viki sincs , aki ősszel halt meg. egy dajka van aki még az én időmben is volt. Úgy hogy most a többiek sem mennek, úgy beszéltük meg. Ráadásul lóg az eső lába. nagyon sötét felhők gyülekeznek, szerintem nem tudják kint tartani és az valami borzasztó zsúfoltság lesz.


    Én időnként kimegyek, kihúzok pár gazt, aztán pihenek...a lehajlás nagyon nem jó, félek, hogy rossz vége lesz...még emlékszem 2 éve, hogy elájultam, attól nagyon félek. Persze akkor nagy meleg volt, most nagy hideg van de sok a gyom..jó lenne ha száradna mert nem lehet kapálni.

    előzmény:
    franci47 (283680)
    2019-05-31  14:59
  22. 2019. május 31. 14:59283680.

    Sziasztok Lányok!


     


    Tényleg nagyon ritkán vagyunk,vagyis kevesen. 


    Nincs mit írni? Nekem sem nagyon.


    az éjjel nagyon keveset aludtam, aztán reggel 7-kor fel kellett kelnem,mert már minden tagom fájt az ágyban. Többnyire ezért nem tudok tovább fekverészni. 


    Kávé, aztán itt nézegettem, olvastam ezt-azt, semmi érdekeset nem találtam.  Aztán kimentem a kertbe, közben Negróval akadt dolgom, biztos v alami kutyaforgás van, mert állandóan kerítésen kivül akart lenni.Mióta elfutott messzire azóta nem merem kiengedni.  Állandóan ugatott nekem és futott a kerítéshez.  Egy kicsit gazoltam, aztán akikelt tökpalántákat ültettem oda. Zöldbabot vetettem, mert nem kelt ki. Szagosbükkönyt is végre földbe tettem.  A kiszedett  zöldhagyma helyére tettem uj  hagymát, hogy legyen még zöldünk.


    Bejöttem elmosogattam, lábamat bele kellett tenni melegvízbe, mert ma fájdogál.  Most jobb, kicsit engedett a görcsös fájás. 


    Néztem egy rész filmet közben, ebédeltem is. 


     


    Julika, biztos elmentél az évzáróra, mert jó idő lett, talán nálatok is. Itt 20 fokot mutat a hőmérő. 


    Köszönöm a vicceket, a 3. tetszett a legjobban.


    Annuska körbenéztél a kertben, mit láttál?  Nálam most talán a legszebb a füge, és a bimbós bazsarózsa.


    Sajnos a céklától ég a gyomrom, és már sok mindentől. 


    Remélem majd a többiek is jönnek.


     

  23. 2019. május 31. 10:50283679.

    Szervusz Annuska!


    Itt reggel esegetett az eső, fújt a szél...telefonáltam az oviba, hogy ilyen időben nem megyek az évzáróra. Ha nem tudják kint tartani  az udvaron, a csoportszobába szörnyű zsúfoltság van...Aztán kisütött a nap..kimentem egyelni a palántákat, döglesztő meleg volt. nem is bírtam sokáig a hajlongást. Bejöttem..most beborult az ég..szóval nagyon kiszámíthatatlan. A paradicsomok nagyon szépek, a petrezselymet ellepte egyfajta gyom, azt próbálom kiszabadítani. Még szerencse hogy a februárban elvett magok nagyon szépen fejlődnek, úgy hogy lesz zöldem.


    Ebédem van, paradicsom szósz virslivel..lenne még aprópecsenye hentes módra, de azt meghagyom Timinek holnapra. megy Szegedre siaccu tanfolyamra, babamasszázst tanulni.


    ha kirúgom magam megint kimegyek, szép lassan gyomlálgatok.


     

    előzmény:
    Anna34 (283677)
    2019-05-31  09:31
  24. 2019. május 31. 10:43283678.

    1) Pingvin és a rendőr
    ----------------------
    A rendőr talál egy pingvint a városban. Kérdezi a főnőkét, mit
    csináljon vele.
    - Hát vidd el az állatkertbe!
    Elmegy a rendőr. Délután találkozik a főnökével, de még mindig
    mellette a pingvin.
    Kérdi a főnök:
    - Mit csinálsz? Nem azt mondtam, hogy vidd el az állatkertbe?
    - Ott már voltunk. Most moziba megyünk.

    --------------
    2) Kíváncsiság
    --------------
    A múltkor csengettek, kinyitom az ajtót, és ott áll egy magas,
    jóképű pasas, és azt kérdi, itthon van-e a férjem.
    Mondom, nincs, erre felkap, bevisz a szobába, lerak a franciaágyra, és
    jól megdug.
    Utána egy héten át minden egyes nap ugyanez történt... Na most már
    megöl a kíváncsiság, hogy vajon mit akarhat ez a pasas a férjemtől?

    -------------------------
    3) Sherlock Holmes meghal
    -------------------------
    Sherlock Holmes meghal, és felkerül a mennyországba. Ott áll Szent
    Péter előtt, aki megkérdi kilétét.
    - Sherlock Holmes vagyok.
    - Nem hiszem el... bizonyítsd be valahogy. Mondjuk... találd meg nekem
    Ádámot a tömegben!
    Sherlock fogja magát, és nem egészen 20 másodperc múlva ott áll
    Ádámmal Szent Péter előtt.
    - Hogy csináltad ezt? Itt férfiak milliárdjai vannak!
    - Nos... egyszerű. Beálltam a fickók közé, mindenkit elküldtem az
    anyjába... ez meg csak ott téblábolt egyedül.

    előzmény:
    Anna34 (283677)
    2019-05-31  09:31
  25. 2019. május 31. 09:31283677.

    Szervusztok


     Játszótársak hol vagytok? Julika volt tegnap az utolsó jelentkező az én gépem szerint.


    Képzeljétek itt kisütött a nap, igaz idönként elbujik felhők mögé, de legalább nem esik. Szegény növénykéim olyan kokadtá váltak a sok esőtől.


    Julika, jó, hogy igy felhivod a figyelmünket a természet csodáira, a természetes gyógymódokra.  Megyek körbenézek a kertbe.


     Legyen szép napotok

    előzmény:
    BiriBiri (283676)
    2019-05-30  15:25

Címlap

top