Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. június 27. 17:44283976.

    Sziasztok!


    Megérkezett a lehűlés ...felhősödik...nem bánnám ha nem esne amíg tart a VOLT.


    Reggel már 6 órakor mentem a kertbe.Rosszul aludtam...korán ébredtem.Locsoltam , átmertem a vizet, majd előszedtem a fűnyírót.Végül  fél 12-kor lettem készen. Annyira belemerültem sem a meleget sem az idő múlását nem éreztem.Szerencsére rajtam volt egy vékony hosszú ujjú ingem a fejemen meg sapka ...így nem égtem meg.Ebédeltem ...utána már csak benti dolgokat csináltam, majd miután elmentek a kukások elindultam a város felé.Gondoltam bemegyek a temetőbe ...de nem volt erőm.Jobb is ...rengeteg motor  látszódott a buszból és sok fekete ruhás ember.Valaki modnta, hogy egy motoros fiatalembert temetnek....olyan szomorú dolog ez.


    Ildikém ...nem kell már a teljességre törekedni...amennyit bírunk ....az adott helyzetben.Ügyesen oldottad meg a ruhacserét.Rólam is szakad ez a színtelen , szagtalan  víz / még jó , hogy nincs illata. Csuromvizes vagyok  mindig , ha be kell menni egy boltba  a légkonditól meg elmegy a hangom.


    Julika ...csináltad már máskor is, hogy a kaszálékot a paradicsom alá? Én is gondoltam már rá.A fák alá szoktam tenni ....az idén / lekopogom!!!/ még nem találtam alatta csigát.


    Most esett egy kicsit ...annyi, hogy akit elkapott vizes legyen.Boscó remélem bement a házába ...most nem megyek át.


    Annuska pihend ki a " doktor járatot"....nagyon meleg volt.


    Holnap a dolgaimat kellene intéznem: varrodába menni ...minden nyári nadrágom hosszú ....megyek össze.


    Legyen szép az estétek!

  2. 2019. június 27. 16:14283975.

    Múlt nap lányok, úgy emlékszem írtam is, hogy a boltban öltöztem át. Bementem nagyon hideg volt bent, kint nagyon meleg. Minden ruhám csupa víz volt a kinti hőségtől. Nem tudom milyen meggondolásból vittem egy másik pólót is. Szinte szibériai hideget éreztem a boltba, szinte rám fagynak a ruháim. A felsőmet átcseréltem a boltban, azt h iszem egy eladó látott, de mondtam nem számít, nekem akkor is le kell vetnem, mert megfázok. Húztam is gyorsan kifelé, nem akartam megfázni. 


    Mai menet, megint vittem pólót, ezt a  vasutállomásnál lévő  kis nyitott épületben cseréltem le, egy nő elém állt.  A buszon megint rekkenő hőség, ablakokat elhúztuk, na akkor aztán a huzat adott nekünk. Szegény szomszédom mellett visszahúztam az ablakot, de láttam mennyire izzad,  kinyitottam. Nem lett semmi baj. 


    Most felhős az ég ki kellene nézni, mert a kinti növények nagyon sírnak a kapám után. Mégha csak egy ágyást kapálok is meg, az is segítség lesz. Most már nem törekszem a teljességre.


    Vigyázzatok magatokra. Jövő hét talán könnyebb lesz.


     

  3. 2019. június 27. 15:49283974.

    Szervusztok


     Nem tudom mi történt de elszállt a levelem.  Vajon merre jár?


    Julika, Ildike ebben a hőségben vigyázzatok. Én  most jöttem meg a dokitól Kutya meleg van. Minden cuccot le kellett venni, mert ugy megizzadtam.


     

    előzmény:
    BiriBiri (283971)
    2019-06-27  15:29
  4. 2019. június 27. 15:46283973.

    Ildike,  ha nem muszáj, Te se menj ilyenkor sehova.  Érdekes én sem voltam soha izzadós. Most viszont mire haza értünk mindent le kellett cserélni, mert usztam az izzadságban.


     Látszik, hogy nagyon megvisel mindenkit ez a meleg. Gondolom ezért nem jöttek a lányok.


    Erikáéknak most biztos nagyon jó ott a Duna közelébe.

    előzmény:
    franci47 (283970)
    2019-06-27  15:15
  5. 2019. június 27. 15:42283972.

    Szervusztok


     Julika, azért vigyázz ebben a melegben. Mondom én akinek 14 órára volt időpontja a dokihoz. Muszáj volt menni, mivel egy honapra elmegy. Kiirattam a bogyóimat és megkaptam a labor leletet is Viszonylag elfogadható.


     

    előzmény:
    BiriBiri (283971)
    2019-06-27  15:29
  6. 2019. június 27. 15:29283971.

    Óóóó..mafla tyúk...fél 11 kor elmentem a boltba..jó meleg volt, de közel van a bolt. Bent nagyon hideg volt, ment a légkondi..aztán ki a melegbe...azon a rövid úton a tűző napon haza. Otthon gondoltam leülök ebdelek, éhes vagyok...amint leültem egy lökést éreztem a fejemben...naaa... neee, mondtam, és feltápászkodtam és annyi erőm volt még a fürdőben bevizeítettem egy törölközőt. Tüzelt a testem,  szédültem. A törölközőt magamra tettem, és vártam a hatást. majd egy óra kellett , hogy rendeződjenek a dolgok, és feltámadtam. A nagy meleg ártott meg...mert ugye mi a fenének mentem ki? Mert eszembe jutott, hogy svéd gombasalátát ennék..és nem volt otthon minden alapanyag. Ebből tanultam.


    Egy tanulmány szerint a hosszú távon végzett kerti munkák jobb egészségi állapotot eredményeznek: a vizsgált, rendszeresen kertészkedő egyének körében kevesebb daganatos megbetegedés, szívprobléma, túlsúly és mozgásszervi betegség fordult elő. Az idősebbeknek a kertészkedés segít enyhíteni a depressziót, a magányt és az időskori demencia tüneteit. A nehéz időket, fájdalmas veszteségeket is könnyebb megélni a zöldben töltött munka segítségével.

    előzmény:
    franci47 (283970)
    2019-06-27  15:15
  7. 2019. június 27. 15:15283970.

    Sziasztok.


    Julika, köszönöm a krém meghatározást. Lehet, hogy megpróbálok venni. Bár éppen ma mentem el agyógyszeremért /az újért, de elfelejtettem  rákérdezni. 


    Kutya meleg volt. Posta volt még ilyen fontos.  Már majdnem a körmömre égett. 


    Itt most befelhősödött, ki is kapcsoltam a gépet, de nem esik, érdekes felhők vannak É-K-en. 


    Izzadok mint a ló, különben is izzadós lettem. Valahogy szombati hangulatom van. 


    Főztem egy karfiol levest, és volt pár paprika, azt is megsütöttem. 


    Még nem nyitottam ki az ablakot mert árad be a meleg. A ventillátor dolgozik. 


    Mosttalán egyet filmezek,remélem nem lesz vihar. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (283969)
    2019-06-27  08:16
  8. 2019. június 27. 08:16283969.

    Szervusztok!


    Ildi!


    Lehet, hogy a te sarkadra is jó lenne. marika olyan tégelyt adott amire az van írva Bóluszos pakolás. Azt is ugyan olyan jó.


    Már kész vagyok a fűnyírással, egy jó félórát pihentem mert a petrezselymet akartam gyomlálni de  a fejem nem engedte. Az utca fronton gyűjtővel nyírtam, a füvet a paradicsom alá szórom. Így nem nő a gyom és zöldtrágyaként is működik. De ehhez erőt, kedvet kell gyűjteni...mert nem nagy kedvem van már kint lenni...de ez időközben megszokott jönni. Persze nincs sok idő gondolkodni, egyre melegebb van. 


    Ebédem van, úgy hogy azt csinálok amit akarok. tegnap pl. a szekrényemet hoztam rendbe. Azt hittem a felét ki kell dobálni mert dőlt kifele, de rájöttem csak szépen össze kell hajtani, mint kezdetben vala..és még maradt hely isMost jól elárultam magam.

  9. 2019. június 26. 21:51283968.

    Köszönöm szépen Julika. 


    Antiflogisztin

    előzmény:
    BiriBiri (283967)
    2019-06-26  18:59
  10. 2019. június 26. 18:59283967.

    Ildi!


    Antiflogisztin .....ez nem az amit egyszer adtam...ezt adják a kezeléseknél a szanatóriumban kórházban.


    Az Antiflogisztin-pakolással csökkenthető az ízületi gyulladás és fájdalom. A pakolást 12-24 órán át kell fennhagyni.


    Nem tudom mi az összetevő.


     


     

     






     
     




     

    előzmény:
    franci47 (283961)
    2019-06-26  15:10
  11. 2019. június 26. 17:02283966.

    Anikó, az jó, hogy nem mész ki ebbe fullasztó hőségbe és fesregetsz.Na, de hol a mü ami elkészült. Szeretnénk látni. Te is olyan ügyes vagy.

    előzmény:
    ancsa46 (283963)
    2019-06-26  15:54
  12. 2019. június 26. 16:59283965.

    Ildike, nincs miért szabadkoznod. Te őstehetség vagy. Nem tanultad és még is csodás alkotások kerülnek ki kezed közűl.


    Valóban ha fiaalon kedted volna, talán ma már hirs müvész lennél.

    előzmény:
    franci47 (283961)
    2019-06-26  15:10
  13. 2019. június 26. 16:52283964.

    Ildike jól tetted, hogy nem mentél ebbe az észveszejtő melegbe. Helyette a kertet tetted rendbe, Na az sem lehetett semmi.Öröm is ért sikerült a képeket megnéznem. Nekem tetszik az öszi táj. Ugye nem változtatód?


     Julika kösz a tanács. Vissza pergettem a hozzászólésokat, mert nagyon kiváncsi voltam az egyik kedvencemre Boldira. Egy komoly fiatalember tekintett rám. Jól néz ki. 

    előzmény:
    franci47 (283958)
    2019-06-26  12:59
  14. 2019. június 26. 15:54283963.

    Ildi most néztem meg a képedet, nagyon jó lett, a színek és folyó, a partja is jól sikerült. Egyszer szeretnék egy igazi háborgó tengert festeni, nem tudom mikor lesz az  az idő, amikor veszem a bátorságot és nekiállok, sokkal egyszerűbb dolgok sem úgy sikerülnek ahogy szeretném.

  15. 2019. június 26. 15:26283962.

    Szervusztok.


    Fullasztó a hőség, egész nap itt vagyok a lesötétített lakásban, néha kimegyek egy pillanatra, és szinte mellbe vág a meleg, na majd még visszasírom ezt.


    Reggel egy kis takarítást végeztem, a radiátorok mögött szedtem le a pókhálót, azután egy napok óta készülő képet fejeztem be, vagy még igazítok rajta, nem tudom. Nem igazán lett olyan amit elképzeltem, de elfáradtam vele.


    Borsika nagyon tetszik a kavics tál nagyon ötletes. Remélem sikerül beszabni a rágókát. Jó beszélgetést.


    Magdi jó nálatok vendégeskedni, nem kis munka volt az előkészület. Olyan pucoló nekem is kellene, már nagyon életlen a régi, majd megnézem hátha van itt is.


    Julika meghálálják a paradicsomok a gondos kezek munkáját.


    Ildi az előbb kinéztem és azt hittem Te várakoztál a buszra, ezek szerint nem. Nagyon sokat dolgoztál.

  16. 2019. június 26. 15:10283961.

    Julika, sajnos nem sokra mentem a kérdéssel. 


    Valami neve csak van a kencének.  Egyszer régen adtál nekem egy kencét,  ez ugyanaz? Vagy nem tudod az sem baj.


     


    A festés: másolat valamiről, amit az ember pontosan úgy megcsinál, nem ismerve az ecset  vonásait, a színkeverést, és ha azt meg tudja csinálni, akkor már tanult valamit. Te is tudod, hogy  a hímzésnek is vannak  irányai, merre húzod a szálat, hova bököd legközelebb a tűt, hogy megkapd az eredetiséget. Te sem próbálod keresztszemessel kivarrni a laposhímzést.  Tehát megnézed,hogyan is van.  Én is megnézem. 


    Pl. a viznél is megvannak az ecsetvonások, merre kell húzni az ecsetet először másodszor, hogy tesszük bele a következő színt. Ha én most meglátok egy tavat, és le akarom festeni, látom ugyan, hogy fodrozódik, h ol szürke, kék, fehér és zöld, a tó melyik oldalán milyen, honnan jön a fény. Látom, de nem biztos, hogy meg tudom jeleníteni.  Ezt szakemberek tanítják. Amire nekem most nincs lehetőségem, hogy az ilyen előadásokat egy öregasszony látogassa, és finanszírozza. Megnéz az ember egypár festőleckét és  megpróbálja csinálni. Nem mutatnak ám mindent, nagyon fontos, mikor  vizezi, mikor kell száraz ecset, és milyen.


    Aki festő, az mind tanul anatómiát, ja és hogyan kell festeni, nem csak úgy nekiáll. Sokféle technika van, sokféle ecset, és sokféle festék is. Amiből nekem nem a legjobb van. 


    Ezt szeretném én valamennyire megtanulni. Én pl vizet abszolute nem tudtam csinálni, én most ennek a kis folyócskának nagyon örülök, és annak is, hogy a sáros partját  ennyire meg tudtam csinálni. Egy bokor festése is egészen más, mint ahogy én elképzeltem. Az arc festése is  sokféle festék felvitelét  kívánja. 


    Szóval egy másolat elkészítése igazolás arra is, mennyire sikerül az eredetit megközelíteni. Ha magamtól festek valamit, akkor olyat csinálok amilyet akarok, ha nem tudom ezt-vagy azt  lefesteni, kihagyom,  pl. nálam a kék  festéses férfi szája, azért van eltakarva, mert nem tudtam úgy megcsinálni a szájat, ahogy az eredeti kívánta.  Így inkább  betakartam egy   csador félével.


    Rengeteget gyakoroltam, ez a szórakozásom, ez a hobbim,  és rajzolás.  Elég költséges, de valamire úgy is elfogyna az a pénz.Ha anno akkor lett volna olyan lehetőségem, és ezt tudtam volna magamról,hogy ennyire érdekel,  akkor  biztos  ezt csináltam volna az életemben, mert akkor ilyen irányban indulok el. Ez a dolog akkoriban fel sem merült, mert a családban ez nem volt "szakma" bár többen is próbálkoztak  festéssel, ill. valamilyen kézműves  foglalkozással. 


    Bocs, de ezt le kellett írnom, mert így érzem.    


    Nagyon sok tehetséges ember van, és  tőlük tanulni, igazán nem szégyen, köszönet az internetnek, mert azért csak ragad rám valami.  Másnem a kosz


     


    Elzácska  remélem tanulni fog ezirányban, ő még mindent elérhet. Nagy művész válhat belőle. 


     


     


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (283959)
    2019-06-26  13:29
  17. 2019. június 26. 14:57283960.

    Sziasztok!


    Itt változatlanul meleg van.Reggel voltam a Spárban. A töltött csirkecombom már készen  van / 2.5 kg-ból /. A fölsöjét kicsontoztam....jól néz ki ,remélem finom is.A krumplit ráérek még elkészíteni.


    Már akartam írni : Ófaluban láttam egy nagyon jó zöldségpucolót WMF márkáju. Jó volt vele dolgozni.Itt a Spárban  látom ott lóg ....megnézem mégis mennyibe kerülhet...a kínaiak lekoppintották egy -az egyben ....és láss csodát 400 valahány ft-ot fizettem érte.Jó éle van.Igen kiköltekeztem .


    Sok kerti munkát elvégeztetek ....én most " szabadságon" vagyok ....majd jövő hétre lesz gaz bőven.


    Borsika ...nagyon ötletes a kavicstál.


     


     

  18. 2019. június 26. 13:29283959.

    Ildikém!


    Én nem tudom . a gyógyszertárban készítik el. Ezzel kezeltem a kezemet, illetve a mutató ujjam tövét és szépen gyógyult.


    A paradicsomban nekem is maradt még egy kis munkám..ami nekem nem is olyan kicsi, a tövét kell gyomlálni..már sokat kihúztam de nem tudok sokáig lehajolva lenni. majd este kimegyek és a virágokat gyomlálom. Olyan jó, hogy bárhová nézek a barátnőimtől származó virágok nyílnak. nagy örömömre az Anikótól kapott hagymás is kivirágzott.


    Már semmi hasznosat nem fogok csinálni, csak szórakozom és várom haza Timit, 5 kor jönnek Marikáék.kezelésre. Az egy jó kis beszélgetős délután lesz. A festményeid másolatok vagy van amit te magadtól alkottál? Nincs jelentősége, remekművek

    előzmény:
    franci47 (283958)
    2019-06-26  12:59
  19. 2019. június 26. 12:59283958.

    Sziasztok. 


     


    A kavicstál  nagyon tetszik Borsika, lehet, hogy én is csinálok egyet.  Benne a fa alakzat kőrózsa. 


     


    Itt is nagyon meleg van, így már megbeszéltem, hogy 2 hét mulva megyek, addig talán kibírom. 


    délután jön Éva a fodrászhoz, nem biztos, hogy bejön, egyenesen megy haza, ha eléri a köv. buszt. Ha jobban fáj a lába akkor sem jön. Teljesen megértem, minél előbb otthon szeretne lenni. 


    Sacikám, feltettem ide már a  képet, lentebb van, azt hiszem tegnap történt.  A Fb-re    ...... hát még nem tudom mi lesz, biztos majd felteszem. Az előbb lakkoztam le.  Majd kint a napon csinálok egy fotót róla. Ma meg akartam festeni nagyban a  virágos képet, de  nem tudok kint lenni a forróság miatt, így elmarad. Nagyon  maszatolós munka, most nem akarom felszerelvényezni a szobát mindenfélével a vizezéshez. 


    Holnap mindenképpen városba menet lesz, ott a gyogyóm még mindig, nem mentem érte. Kifizettem, meghozatták nekem, meg kell hogy várjon engem. Ja és egy postai csekk is van, már hurcoltam magammal, és nem kerültem postaközelbe. 


    Reggel 6-kor nálam is paradicsomi állapotok voltak, nagy a fű a növények tövében. uborkát kellett futtatni, közben kitéptem ahol sürü volt, mert ugye  kétszer is vetettem ugyanoda, zöldbabban is hatalmas gyomok voltak, a paradicsom hónalj hatásait mind nem sikerült leszednek, mert már folyt a fejemen az arcomon veriték. Ennyi elég is volt a tegnap készült frizurának. Őszirózsát kellett kibányásznom még a fű közül, kicsit a petr.sárgarépa   sorait meg meggyomláltam. Aztán maradt még a kapálás, amit nem lehetett elvégezni a sáros föld miatt.  Maaaaaaaaaaaajd  megleeeeeeesz.


    Nem tudom érdekel-e valakit ez a részletesség, de  majd átugorja. Nem lesz nagyon megeröltető. 


    Közben megpróbáltam rendet rakni a festékes cuccaim között, hatalmas rendetlenséget csináltam először. Még nincs vége, mert éhes lettem, és ide is benéztem. 


    Julika, mik a kence összetevői??


     

  20. 2019. június 26. 11:55283957.

    Szervusztok!


    Itt is hatalmas a meleg, de én kicseleztem. Már 6 kor a paradicsomban voltam és 9 re lenyírta a füvet. Egy kicsi maradt csak, az utca és a két ház közötti kocsibejáró, de azok nem lényegesek . majd meglesz estefele. Timi tett be mosást ágyneműt, kiteregettem, már száraz.


    Annuska!


    Elfelejtettem, hogy azt csinálják, nekem most Marika adott egy tégellyel. Meglátod, hogy használni fog. Nekem most szinte nem is fáj, de már vagy két hete minden éjjel pakolom. Kend be a térdedet, tegyél rá folpakkot és   praktikus fáslival rögzíteni.


    Én is gondolok Borsra, remélem megoldják végre azt a fránya fog problémát. Most megyek megnézem a Jóban rossz sorozatot, abba bele szoktam aludnide legalább kipihenem magam. A lakás kellemes..remélem nem melegszik tovább. Nincs kedvem boltba menni, ma jelenik meg a Nők Lapja..kibírom késő délutánig nélküle.

    előzmény:
    M12345678 (283956)
    2019-06-26  11:44
  21. 2019. június 26. 11:44283956.

    Szervusztok


     Kint nem lehet megmaradni olyan keményen süt a nap. A kukát hoztam be, de szinte égette a böröm.


    Magdika hős vagy, hogy ebben a melegben ennyit mentés, de legalább sikerrel. Jó készülödést a vendégek fogadására.


    Julika, biztos megfogod találni a hiba forrását. Ügyes voltál. Gondolom ma is korán a kertben kezdtél a paradicsom között. Tegnap a fiam meg akarta venni a krémet, de csak megtudta rendelni. Timi nagyon ügyesen főz, Ilyenkor a zöld dolgók sokkal jobbak.


    Ildike, milyen lett a frizud? Ugye felteszed a képet a fb-re? Hogy döntöttél a mai napra vonatkozóan. elmentél ?


    Borsika, biztos lesz hatása a kezeléseknek. Azért nagyon vigyázz ebben a melegben a közlekedésnél. Jó trécselést Tecával.


    Gondolom mindenki behuzodótt a hüvős helyiségekbe azért nem jelentkezett reggel óta senki.


     Vigyázzatok magatokra, holnap állitólag könnyebb napunk lesz.

    előzmény:
    BORS (283955)
    2019-06-26  09:17
  22. 2019. június 26. 09:17283955.

    Sacika, ..Lányok, emitt a kavics tál.

  23. 2019. június 26. 09:15283954.

    Julika ez az idézet nagyon tetszett! 


    Magdika, ne bánd a sikertelen napot,  majd lesz jobb is biztos. Végül is a növényeddel kapcsolatban kaptál jó tanácsot.


    Nekem sikertelen ez a pár sor, rám telepszenek a reklámok. Hogy utálom őket. 


    Sacika, olvasom, hogy marad még Nálad Misó, nyáron sosem üres a Mama-hotel!( Nem vált sort, ..nem és nem!..nem látom, amit írok). Neked kedvenced a természetes kavicsokból készült kép, ..magad is készitesz olykor ugye?  Nálunk R. csinált most  hasonló anyagból dísztálat a sírköre. Majd mutatom.


    .Ildike sokat gondolok Rád: bizony elég ez a nagy hőséget elviselni,  megváltozik a szervezetünk megszokott viselkedése,  a gyógyszerekkel is olykor melléfog az orvos. Majd figyelj nagyon, és vigyázz magadra. Pár napig tart már csak, aztán kibirható lesz. 


    Nekem a visszereim és a térdem bánja meleget,  ..szedem én a gyogyókat, de  mit sem ér. A legjobb ami velem történik, ..ha bekenem kenőccsel, az ideig óráig hűt. 


    Ma jön 5-re Teca hozzám. Nagyon bátor és határozott voltam amikor a randinkat megbeszéltük:  ..én csak este felé  vagyok használható csevegésre, ebben a hőségben. Ő szeretett ebéd után jönni, de most változtatást kezdeményeztem. Simán ment.


    Magdika, megint láttam azt a fotót, ahol Bosco egy hosszú botot harapdál, ..nevettem, ha elindul vele, ..mindenbe beleütközik majd. : - )))   Nutella, a sárga tacskó tegnap behozott egy jókora fadarabot, ..csendben szétrágogatta a kis szőnyegen . Én nem tehetek le nagyot, mert csak baj volna vele, nem győzném pucolni.


    Julika egy hős házi tunder,  gondolok itt a szőnyeg tisztításra. Mekkora munka az!  Bizony!  Mi lett  a madártetemmel, amit a cicák behoztak? 


    Mindjárt kell keszülnöm, én nem szeretek már az égadta világon semmilyen rendelésre menni. Már úgy ki vagyok facsarva.A kezelések is kimerítetek, de remélem majd hasznát veszem egykor.


    Annuskám is biztatott, köszönöm szépen. Neked is kívánok jó erőt meg sok egészséget! 


    Na, még ez hiányzott!  Bejött egy  nagy  barna lepke és magason vaaan!  Engem mindenféle állat meglátogat, de a virágok azok hűtlenek hozzám!   Ha muskátlit ültettem  volna, mint Pötyi, akkor most legalább muskátlim volna. Emlékszem írtad, hogy azok nagyon hálásak és nem kényesek.  


    Erikára, Marikára Anikóra is szeretettel gondolok, de ki kell hajtanom ezt az élő helikoptert. 


     


     


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (283941)
    2019-06-25  07:54
  24. 2019. június 25. 20:37283953.

    Ez színésznö három kükönbözö karaktert játszott. Remekül...eltudtam vonatkoztatni .,minden filmben más. Arcát mutatta..vannak kedcencfiuk iso

    előzmény:
    franci47 (283951)
    2019-06-25  20:01
  25. 2019. június 25. 20:34283952.

    Ezt a színésznőt én is kedvelem, bár most ebben a a filmben / Childress/ egy / számomra legalábbis / kőszívű anyát alakít,tele megfelelési kényszerrel....nagyon jól játszik .Ennek a sorozatnak egyetlen jó oldala van  : remek színészi alakítások.Még 2 rész van vissza.


    A férfi színészeket én is jobban kedvelem.


    Ildikém ...magamból kiindulva ....ha a nagy melegben kell menned és halasztható ...akkor inkább módosíts. Én ma is padlóra tettem magam a menéssel.Délfelé még gondoltam ...estefelé kimegyek levágom a füvet ...és kint alszom ...de nem voltam képes elindulni. Nem is tudom mit görcsölök ezen a hülye füvön ....hiszen megvár .


    Holnap korán megyek boltba...én leszek a főző.

    előzmény:
    franci47 (283951)
    2019-06-25  20:01

Címlap

top