Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. augusztus 1. 08:34284326.

    Szép napot Mindenkinek!


    Jöttem, hogy Julika ne légy itt egyedül..


    A tegnapi napon én is kiütöttem magam...Korán kimentem, összekészítettem a zöld hulladékot, aztán rendbe tettem az utcai járdát, ami ugye olyan több  mint 50 éve lerakott tégla, jól kikopva....közben szidtam azt is aki kitalálta.. kicsit gyomlálgattam, virágoztam, már akartam bejönni, de a szomszéd Marika kezdett füvet nyírni azzal, hogy eső jön, na én is megcsináltam, elég szép lett minden, csak én kezdtem nagyon nem jól lenni, fájt a fejem, hányingerem lett , szédültem...bejöttem és rögtön lefeküdtem, persze addig nem ettem, nem ittam.Később jobb lett, de most is szédülök, pedig egyáltalán nem vagyok szédülős....na ez volt a panasz helye


    Este későn még főztem egy babgulyást, Saci hozott palacsintát, ez lesz a festő  ...aki egyben jó barátjuk is...ebédje, ja és a miénk is....remélem haladni fog.A vőm tegnap előtt este kiment még és kinyitotta az összes ajtót és úgy maradt, hogy szellőzzön.Remélem senki nem vette észre és nem  vittek el semmit, ha mégis, akkor biztos nagyobb szüksége volt rá annak aki elvitte..


    Az este itt is nagy vihar volt, feldöntögette a virágaimat, és elég sok eső, amiből már elég lenne...


    Kaptam egy csomó uborkát és felfedeztem egy jónak tűnő receptet uborkasaláta télire, üvegben...egy próbát megér.A  jégverte paradicsom sorsán gondolkodom, megenni sok, befőzni kevés, nem szeretek kicsiben pepecselni vele, de lehet mégis ez lesz.


    Szeretnék végre kicsit filmezni is...A fodrászom szabin van, így kénytelen voltam magam megnyírni a pár szál hajamat, nem mondanám, hogy olyan jól sikerült, de elfogadható..


    Az emléknaposoknak meghitt emlékezést, talán az idő enyhitett kicsit a fájdalmon,  de tudom nem szűnik meg soha..

  2. 2019. augusztus 1. 07:10284325.

    Szervusztok!


    Megírtam egy hosszú hozzászólást és Vince kinyomta. Már eleve úgy kezdtem az írást, hogy Vince harapdálja az ujjaimat...hogy lesz ebből írás? Lett, de ki is lett törölve.


    Szóval megírtam, hogy Borsikának válaszoltam a fülhallgatóval kapcsolatban. Azt elfelejtettem írni, hogy esti imámba foglaltam, hogy egy szabadnapos fogtündér vegye már a szárnyai alá és hasson oda, végre rendeződjön pozitívan ez a sajnálatos eset.


    nagyon büszke vagyok magamra hogy tegnap az utolsó kis erőmmel de befejezem a  fűnyírást. este leszakad az ég Csabán. Itt még csak elnyelte a vizet de a városközpont el lett árasztva. Ez nem nyári zápor volt, ez monszun eső volt. Így ma nyugis napom lesz, finom ebédem még van.


    Ma emlék napom van. 14 éve hagyott itt Béla. Sajnos ez egybe esik Timi születésnapjával, holnap lesz. 14 éve én kórházban voltam, ma 14 éve műtöttek sérvre. Szomorú nap volt. De mint tegnap Borsikával kapcsolatban megbeszéltük jó, hogy mindig van valami ami átsegíti az embert. Akkor volt egy topik, a "Meghalt a férjem..." én ott sírtam el a bánatomat..ott ismertem meg akkor még Francit. És aztán jöttetek Ti és máris nem voltam egyedül. 


    Ez az enyhe idő nagyon jó azok után a kánikulák után. esőt már nem kívánok, azért sem mert Timi a jövő héten kint lesz Szanában, legyen neki kedvező idő. Meg nektek is

  3. 2019. július 31. 20:30284324.

    Blue Child

  4. 2019. július 31. 18:29284323.

    Szervusztok!


    Úgy látszik ,hogy ma mindenki nagyon elfoglalt volt. Én már 6kor lecsót főztem be...6 kis üveggel lett. Timi tegnap nagyon olcsón vett lecsó paprikát.,paradicsom meg az éjjel megint sok termett.   Aztán füvet nyírtam, az egész kertet megcsináltam mert esőt mondanak. Most is fülledt a levegő, az előbb azt hittük itt a vihar, aztán elment. Itt voltak Zsuzsiék, élménybeszámoló volt és masszázs. Nagyon fáradt vagyok, korán fürdök és megyek az ágyba. Kis filmezés, Barátok...ha ébren tudok maradni.

  5. 2019. július 31. 10:06284322.

    Sziasztok!


    Mindig úgy el vagyok maradva...a Juditoknak utólag is Boldog névnapot kívánok!!!


    Olvasom, hogy rá hozta a frászt Anikóra a hűtője. Nem tudom írtam-e már..nekünk meg a nagy tv hangja romlott el..torzított. Vagy 3x felhívtam a tv szerelőt..mindig azt mondta.."majd holnap" végül közölte..2 db hangszoró kell bele darabonként 11000 Ft + a szerelés..szóval 30 körül.


    Vasárnap itt volt Veszti..méh jó, hogy elmeséltem neki..bement Lajos szobájába kivett a fiókból két nem használt hangszórót és bedugta a tv-be..TÖKÉLETESEN MŰKÖDIK!!!


    Spórolt nekem 30 ezer Ft-ot.


    Tegnap átjöttek Dalmáék..megnéztük a nyaraláson készült képeiket...most csak 130 volt Horvát országban voltak.


     

  6. 2019. július 30. 21:27284321.

    Köszönöm, szép volt, valahol igaz. 


     

    előzmény:
    Blau Kind (284320)
    2019-07-30  20:54
  7. 2019. július 30. 20:54284320.
  8. 2019. július 30. 19:32284319.

    Szervusztok!


    Szeretném megköszönni mindenkinek, hogy gondoltatok Juditunkra.Reggel köszöntöttük és délután újra hívtam, hogy elmondjam milyen kedvesek vagytok.Jól esett neki.

  9. 2019. július 30. 19:25284318.

    MAGDIKÁM!


    Sok szeretettel köszöntöm Juditodat névnapján!


    Kívánok minden szépet és jót!

  10. 2019. július 30. 19:16284317.

    Julika, épp most érkezett a hír, hogy holnap mégis jönnek a vendégek, igaz én nem készültem ekkora lendülettel mint Marika, de szeretettel várom Őket.


    Nagy kincs, hogy a közelben van a segítség mindenféle  meghibásodásra.


     

    előzmény:
    BiriBiri (284316)
    2019-07-30  17:41
  11. 2019. július 30. 17:41284316.

    Olvasom, hogy nem mentek a vendégek Anikóhoz.


    Így járt Marika is. Már hetek óta takarít, tervez, átrendez, minden eddig elmaradt dolgot megcsináltatott...és HIÁBA!!!! mondjalemondták a vendégek a látogatást.


    Mondjuk ez annyira nem is rossz...végre Marikánál minden a helyére került, minden ami rossz volt megjavult......persze a csalódás nagy , nagyon várta őket.


    Nagy sikere volt a rántott patiszonnak a mártogatóssal együtt.


    Véletlenül vettem észre, hogy Timi kerékpárja defektes. Szerencsére , mert pénteken menne vele Szanába. Most eltolta Marikához...Marikának van egy mestere aki otthon javít. Nagyon óvatos, csak ismerősöknek, feketén dolgozik...így ő viszi el, reméljük nem nyaral és péntekre készen lesz.


    Timi nagyon haragszik, de mondtam, örüljön hogy nem valahol az országúton engedett le mert gyalogolhatott volna haza 15 kilométert.

  12. 2019. július 30. 16:47284315.

    Magdikám, ha már meg van a hortenziás kösd föl fejjel lefelé szellős, nem napos helyen, nagyon könnyen és szépen szárad

    előzmény:
    harangvirag08 (284311)
    2019-07-30  14:40
  13. 2019. július 30. 15:57284314.

    Szervusztok.


    Magdi és Marika kedves Juditjainak kívánok minden jót névnapjukon.


     


    Besántikáltam ma a városba, annyira fájt a bokám, alig tudtam ráállni, aztán egyszer csak, jó sokára elmúlt. Na ez olyan történet, amit magam is alig hiszek, az este már majdnem mankó kellett a közlekedéshez.


    Hazaérve rám hozta a frászt a hűtőm. Be akartam pakolni a vásárolt cuccomat, és ahogy kinyitottam a sötétség fogadott. Átfutott az agyamon, hogy már megint mestert kell keresni. Még hideg volt minden, gondoltam nem rég romolhatott el, aztán eszembe jutott, lehet, hogy csak az égő unta meg a sok évi szolgálatot, kerestem egyet és kicseréltem és igazam lett. Na itt koppant egy nagyot a kő.


    Hazafele a buszon találkozta Ildi unokatesójával, Évikével, megörültünk egymásnak, rég találkoztunk.


    Saci ez nagy meló volt, megérdemled a pihenést. Lassan, de nagyon lassan én is szanálom a sok felhalmozott holmit, szerintem így is sok marad majd, mintha csak hallanám már előre az utódok mormicolását.


    A virágok az ünnepelteké.


     

  14. 2019. július 30. 15:19284313.

    Kellemes délutánt kívánok Minden 


    Kedves Barátnőmnek.


    Szíves jókívánságot és virágokat is hoztam:  


    Magdika és Marika  kedves lánykáinak, a szép nevű  J u d i t o k n a k


    Névnapjuk alkalmából.


     

  15. 2019. július 30. 14:44284312.

    A kép lemaradt.

  16. 2019. július 30. 14:40284311.

    Sziasztok!


    Nagyon szépen köszönöm Judit köszöntésétI


    Marikám...Juditodnak kívánok én is sok örömöt, boldogságot!


    Sacikám ...alaposan kidolgoztátok magatokat ...rád fér a pihenés ....igaz ...most egy gonddal kevesebb.Mi az a káforka?Kaptam a névnapomra egy aranyos kis csokrot hortenziából /ezek a virágosok annyit újítanak mostanában/ azokat szeretném megszárítani.Most éppen nincs száraz csokrom.A paradicsom ....utólag már rájöttem,hogy nem ez érdekel. A hámozottat szerintem egyszer meg kell "rottyintani".


    Ildikém ...köszönöm a filmet ....kicsit tartalékba teszem.Most valami könnyebb, szerelmeset keresek.Azt hiszem a Sb-on at I Have a Lovert fogom nézni,ha befejeztem a könyvemet.Annyi  jónak ígérkező film van fordítás alatt....szerintem a fordítók is nyaralnak.A napraforgó nagyon jó.Elmentél a hegyre? Itt fojtott meleg van.


    Pötyi  láttam a Fb-on a kopogtatót.Művész vagy!!!


    Julika írtad a fenyőt....én szinte szenvedtem amikor a mienk ki lett vágva.Egy régebbi vihar picit megdöntötte.Most már nem bánom, mert amilyen szélsőséges az időjárás...előbb-utóbb kidöntötte volna.Most a hétvégén a szembe szomszédét úgy rángatta szél mint egy bábút..Ha kidől....nagy bajt okoz.


    A magok ....egyre rosszabbak.Nekem a  legényrózsából / zinnia, tortavirág/ egy szem sem kelt ki.Jövőre módosítanom kell megint a virágost....mert Boscó újabb területet foglalt el.Még jó, hogy a veteménybe nem megy bele ...ott szépen az utakon közlekedik.Csak el ne kiabáljam .


    Reggel korán elmentem a temetőbe.Vittem sót a sírok köré.Kimentem a virágoshoz kavicsért.Kétfelé szedtem...mit nem mondjak éreztem a karomat  mire a sírhoz értem.Sajnos elég messze van a kaputól.Akkor az első döbbenetben nem is gondoltunk arra, hogy valamikor a távolság is gond lesz. Igaz azt se gondoltam, hogy még élni fogok.Most még megjárom, de közel sem annyi idő alatt mint 12 éve.Most ebben a melegben nagyon ritkán mentem.Közben találkoztam egy ismerős asszonnyal...régen láttam.Most ott állt a 48 éves fia friss sírja mellett....alig tudtam megszólalni.


    Vigyázzatok magatokra!

  17. 2019. július 30. 13:44284310.




    A buddhizmus tanításai az emberi kapcsolatokról:


    1. Ne érezd magad rosszul azért, mert vannak, akiknek csak akkor jutsz eszébe, mikor szükségük van rád. Érezd magad kiváltságosnak, hogy te vagy elméjükben a gyertya, amely akkor gyullad fel, mikor sötétben van elméjük.



    2. Mindig lesz olyan ember az életedben, aki nem bánik veled jól. Köszönd meg neki, mert erősebbé tesz.


    3. Ha valaki rosszul bánik veled, emlékezz:
    Vele van valami baj, nem Veled. Egészséges emberek nem pusztítják el egymást.


    4. Amikor fáj, figyelj. Az élet próbál neked valamit tanítani.


    5. Három megoldás van minden problémára: elfogadni, változtatni, vagy elengedni. Ha nem tudod elfogadni, változtass. Ha nem tudsz rajta változtatni, akkor engedd el.


    6. Engedd, hogy az emberek megítéljenek. Engedd, hogy félreértsenek. Engedd, hogy pletykáljanak rólad. Az, amit rólad gondolnak, nem a te problémád. Véleményük nem fogja a számláidat kifizetni. Tehát maradj kedves, szeress kitartóan és légy szabad egyéniség, bármit is mondanak vagy tesznek, soha ne kételkedj értékességedben és az igazság szépségében. Ragyogj tovább és hagyd a gyűlölködőket gyűlölködni.


    7. Mindegy mennyire tanultnak, tehetségesnek, menőnek, vagy gazdagnak hiszed magad, az, ahogyan másokkal bánsz, végeredményben mindent elmond rólad. A becsületesség minden.


    8. Minél kevésbé érdekel, hogy mit gondolnak rólad az emberek, annál boldogabb leszel.


    9. A csend a legjobb válasz annak, aki nem értékeli a szavaidat.


    10. Ha azt hiszed, minden valaki másnak a hibája, akkor sokat fogsz szenvedni. Majd amikor megérted, hogy minden belőled indul ki, akkor fogsz békére és örömre lelni.


    11. Ahol nincs tisztelet, ott szeretet sincs.


    12. A kapcsolatok sohasem halnak természetes halált. Megöli őket az ego, az elutasítás és a hozzáállás.


    Forrás: Farkas András





    44
  18. 2019. július 30. 13:12284309.

    Sacikám! Sokat dolgoztatok, de lassan csak rend lesz. Az a jó, ha csak olyan dolgok vannak a nyaralóba, birtokon , amire feltétlenül szükség van. A többi csak foglalja a helyet.


    Én ma szorgalmas voltam. Már reggel megint paradicsomot főztem. tegnap este Timi leszedte az egészet, gondoltuk ezt majd ellecsózzuk, de reggelre olyan sok érett, hogy befőztem. Kis tételben nem fáraszt, olyan halászléhez való passzírozóban csinálom. Aztán megfőztem egy nagy adag lencse levest nagyon sok nyuljával. Ilyen jó nyulját még nem vettem. Friss volt, puha, még főzés nélkül is lehetett volna enni, sok hús volt rajta, ráadásul akciós volt. nem is daraboltam össze, nagy darabok, mindenki annyit vág amennyit kíván....lehet enni cukkini mártogatóval is. Marikától kaptam a receptet. Ugyan úgy kell csinálni mint a padlizsán krémet csak a cukkinit olíva olajon meg kell párolni, turmixolni és ugyan úgy fűszerezni mint a padlizsán krémet. Nagyon fonom lett. Azt hiszem máskor egy kicsit több olajat teszek bele. Sűrűbb mint a padlizsán krém de nagyon jó, könnyű étel. paníroztam ki egy patiszont, az lesz a vacsora, Timinek lesz egy munkája, utána egy jó teával és ezzel a krémmel esszük.


    Örültem, hogy a nagy meleg miatt nem kell azonnal füvet nyírni...erre a sok esőtől bizony megint megugrott...majd holnap az lesz a munkám.

  19. 2019. július 30. 12:13284308.

    Szép délutánt nektek!


    Magdi és Marika Juditját én is köszöntöm, bár nem tudom ezt tartják e?


    Ildikó, kösz, hogy ilyen gyorsan teljesült a kívánságom, gyönyörű a napraforgó...a kertemben most nyílt ki az első. szép kis törpe és még lesz majd két nyurga.Egy csomag magból van és mégse egyforma, a többi meg ki se kelt.Igaza van Annuskának megbízhatatlan a magellátás.


    Anikó, kár, hogy nem jöttek meg a vendégeid ha már készültél rá.A paradisom ötlet jóü, de nálam a fagyaszói hely korlátozott..


    Magdi, neked is köszönöm az ötletet, de nem ezt keresem.A főzöttbe soha nem teszek tartósítót.Ez paszírozás nélkül, daraolva kerül üvegbe, csak a héja van lehúzva.Az olasz darabos konzervre hasonlít.Bár most elbizonytalanodtam, lehet, hogy egyet forr és megy a száraz dunsztba...na még kigondolom.     Hortenziát mindig szárítunk, Sacinak sok szép van, de megkérdeztem tőle is, még kora..


    Tegnap végül is kimentünk a birtokra.Volt segítségünk is, a Saciék komája.A borospincét telejen kiürítették..én megtartottam egy kisebb hordót, Saci is egyet és egy káforkát/virágnak/, hármat eltettünk a festőnek, a többi nagyot szétverték Az óriás ballonokat  és egy tőtikét elvitte az Andris  .Ahogy gurították fel a hordókat eltört a hosszú létra és kiesett a dugó egyből, amiből ezer éves romlott lé ömlött ki, ami olyan büdös volt, hogy képtelen voltam feltakarítani, a fiúk bevállalták........Rengeteg haszontalan dolgot dobtunk ki, papírokat, műanyag flakonokat, ballonokat., régi szereket a borkezeléshez., amit lehetett hazafelé eldobtunk a szelektív gyűjtő helyen, a többit  apránként kirakjuk az itthoni kukákba........A pakolás után még lenyírták a fűvet a fiatalok, három fünyíróval gyorsan ment , ja és a fiatalok  szinte futva dolgoztak. Este fél tízkor értünk haza, fáradtan és büdösen.......ma mindenünket kimostam , még a  papucsokat is.


    Szerintem ma megérdemlek egy kis pihenőt.

  20. 2019. július 30. 09:52284307.

    Szervusztok!


    Látom, nem muszáj nekem reggel rohanni ajtót nyitni, megtaláljátok ti is a kulcsot.


    "Meglepve" látom, hogy ma Judit nap van. Anyósom is Judit volt és télen tartotta. Jó, hogy vannak szemfüles barátok, akik észben tudják ezt tartani így én sem maradok ki a köszöntésből.


    Marika és Magdi Juditjának boldog névnapot kívánok!!!

  21. 2019. július 30. 08:43284306.

    Marika!


     


    Juditodat sok szeretettel köszöntöm névnapja alkalmából.

  22. 2019. július 30. 07:50284305.

    Jó reggelt. 


     



    Magdikám  leánykádat sok szeretettel köszöntöm névnapja alkalmából . 

  23. 2019. július 29. 17:34284304.

    Mai napsütésben teljesen felhúzva a roló. 


    Takarítanom kell. De holnap hegymenetet terveztem, vajon melyiket hagyjam el. Vagy estefele majd mégis kezdek valamit valahol. 


    Majd meglátom h olnap mi legyen, melyiket csináljam meg. 


    Szerdán Zegmenet lesz, nem sikerült a holtert   értékelni, nincs rajta semmi. bár lehet, hogy summantás történt és elvesztek az adatok. Válámi van, nem stimmelt a hazugság. Most ujra kell rakni, még egy nap szenvedés. 


     


    Sacikám,  amit kértél itt van, egy gyors munka volt. --------------------------------


     

  24. 2019. július 29. 17:04284303.

    A reggeli borongós után gyönyörű, meleg, napos idő lett. nyoma sincs a tegnapi gyilkos időnek. Én későn este mát nem hallottam de Timi azt mondja félelmetes szél volt. Annyira félek hogy a fenyőfánk ki fog borulni. Szerintem már meg van dőlve, amikor lebontották a szomszéd ólját és letakarították a terepet ők sokkal lejjebb vannak mint mi, ott meglazult a föld. Még nincs kerítés oda dőlhetne de  nehogy már érje a melléképületet. Fájó szívvel válnánk meg tőle Béla ültette, a nyomdában vette karácsonyfának és 3x fel is vettük. Tavaly az volt a bajom, hogy majdnem kiszáradt, akkor csak a lustaságom miatt maradt meg..erre megbokrosodott és hatalmas lett.

  25. 2019. július 29. 17:01284302.

    Szervusztok.


    Lassan értem ide, igaz amennyire fáj a bokám nem is csoda ez a tempó. Nem csináltam semmit, csak úgy elért, össze akar csuklani a súlyom alatt.


    Reggel korán mentem a városba, de minek??!!!!!!


    Magdikám, bizony nem jöttek a vendégek, de nincs kizárva, hogy a héten valamelyik nap nem futnak be. No komment, gondolhatod...Még nem szárítottam hortenziát, szerintem szép lehet.


    Az előbb kisántikáltam levagdosni egy csomó mindent a holnapi zöld kukásba, nagyon nehéz, párás a levegő, nem bírtam sokáig.


    Tegnap hozott Anikó 2 tököt, el kellene rendezni télire, de nem fűlik hozzá a fogam, lehet egyiket meg is főzöm holnap, igaz holnap is menőkés napom lesz, el kell menni a receptekért, most a szabadságok miatt olyan össze-vissza helyettesítenek.


    Ildi szép lett a kép, odakívánkozok a gabonatábla szélére meglesni a naplementét, nagyon jó.


    Annuska, nem tudom mit csinálnak  a magokkal, de a kelésük sem biztos, azért az meg felháborító, hogy nem is az van benne aminek eladják.


    Saci, szoktam paradicsomot nyersen lefagyasztani nagyobb kockákba / úgy egy adagos/, télen azt használom ha kell valamibe.


    Flórikának üdvözlet, stabil személy a menedékben, legyen sokáig így.

Címlap

top