Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. augusztus 6. 14:06284376.

    Szervusz Borsom!


    Bizony nagyon együtt érzek veled..nagyon nagy probléma a fog. Nem csak esztétikailag, de fontos szerepe a van a táplálkozásban..milyen szépen írtamha ennyien szurkolunk talán sikerül olyat alkotni a technikusnak, hogy az igazán testre szabott legyen. Itt Megyeren is volt egy technikus, egy anyuka, a konyhájában vette le a mintákat aztán bent megcsinálta..nagyon jó volt, ügyes volt, gyors volt, olcsó volt.../feketén dolgozott/ de aztán elköltöztek és sokan bánták.


    Ma korán kint maradtam a kertben, a szőlő alatt gyomláltam,ott a Sacitól kapott virágok virítanak ..meg a külső sorban cékla van. Jól meg is van pakolva a komposztáló..mindig azt hiszem, hogy most már semmi nem fog beleférni és láss csodát, mindig megy lejjebb és nyeli el a sok gyomot. Milyen jó, hogy az önkormányzat meglepett minket ezzel a komposztálóval.


    Láttad mit ettem ma? Sokan elfordították biztos a fejüket, mert hal volt...én szeretem..


    Kicsit varrogattam az este..maradék anyagok, csak úgy, szórakozás képen, közben hallgattam a Hegyi doktor újra rendelt meg megnéztem a Mi kis falunkat. Én szeretem ezeket a sorozatokat...na meg a mi filmjeinket sem hanyagolom.


    Lassan a frizurámat is meg kellene igazítatni..tegnap reggel láttam hogy Irénkénél járt Zsuzsika fodrászunk, nagyon csinos lett...én is kedvet kaptam de még egy kicsit várok. Szept. 3. értettségi találkozóm lesz, akkor ne legyen frissen nyírva de éppen jó legyen...és ezt a legnehezebb elkapni..olyan mulandó az ember szépsége


    Na, megyek, iszom egy gyenge kávét..olyan álmos vagyok, pedig az idő kellemes, gyenge szél fúj...de talán lesz valami időjárási akció.


     

    előzmény:
    BORS (284375)
    2019-08-06  09:19
  2. 2019. augusztus 6. 09:19284375.

    Édes Lányok, jóreggelt, ....Látom és köszönöm, hogy kiböngészitek a lüke beírásaimat, még a konyhai drámáimat is. Magdika, .óó sajnos picit ..odasült az almás morzsám. ..Sacika, sajnos, .a.sütő kikapcs.után is bent hagytam. Nem kellett volna. Erika ..kidobtad volna, szinte biztos.!! ...Pötyike, ..ha-ha, lehet, hogy még a lányodék kacsái sem ették volna meg!! Én hősiesen nyamnyogtam belőle, ...én művem, én vétkem! : - ))) 10.40-re össze kell kapnom magam, megyünk a fogpróbára. Szokatlan, de most kicsit elfáradtam : - (( Április óta fogászatra járok!!!...Látom, Julika nagyon sajnálsz, összehúztad a szemöldököd,igen ..látod én ilyen peches vagyok. Hahó...Ildike, ma felveszem az energiát adó karkötődet. Még ezt az 1-2 ülést ki kell bírnom!!


    Anikó, milyen lett a frizud? Biztos csinos lett. ..Én most havonta elmegyek, megfogadtam


    Úristen, mekkora sorközöket csinál. Bocs érte. Marika szia, írod a sok napi elfoglaltságot, ..örülök hogy megbírkózol vele. Az is jó, hogy van segítség, közösen vidámabb még egy vásárlás is.


    Annuska szia, remélem jól vagy. Neked milyen sütőd van? Az enyém olyan hálátlan, ..figyelmetlen, ..egy kicsit toleránsabb lehetne velem, tekintettel a hajlott koromra.: -)


    Tiszavirágot keresem még, hová lett? Remélem nem beteg.!! Ez esetben sajnálom és kívánok jobbulást.  Tessen csak jönni, mesélni, ..panaszkodni vagy dícsérni, ..ami éppen aktuális.  


    Egy ideg a vállamban kószál, fáj rendesen. Nem tudom megfázott, vagy valami rossz érzés váltja ki.


    Mennem kell készülni. Gondoljatok rám, akkor könnyebben veszem az akadályokat!

  3. 2019. augusztus 5. 16:46284374.

    Minden szépet és jót kivánok a Krisztináknak

    előzmény:
    Sacika44 (284373)
    2019-08-05  15:54
  4. 2019. augusztus 5. 15:54284373.

    Szervusztok!


    Köszönöm Krisztimnek küldött jókívánságaitokat!


    Szabin volt, szombaton jöttek haza.Még nem találkoztunk, csak telefonon köszöntöttük.Ausztriában és Horvátországban voltak egy menetben.


    Szlovénia elég felkapott lett mostanában.J.ott voltak.


    Velünk nincs semmi különös, elvagyunk.Kert, vásárlás.Egyik nap főztem pár üveg szilvalekvárt.A fagyasztóban volt, nem akartam már tartogatni.Lassan itt az új, annak kell a hely.


    Szombaton ebédmeghívásunk volt J.Nagyon jól éreztük magunkat.Jókat beszélgettünk, finomat ettünk.Szép a kertjük, szóval minden jó volt.

  5. 2019. augusztus 5. 14:59284372.

    Julika, küldtem  jókívánságot Krisztidnek,


    hjaj, nem tudom majd hol


    bukkan elő?! Nagyon elbarangoltam és eltévedtem.


    Minden Krisztikének boldog névnapot kívánok!


     

    előzmény:
    BiriBiri (284371)
    2019-08-05  12:56
  6. 2019. augusztus 5. 12:56284371.

    Köszönöm a Krisztinának küldött jókívánságokat. Most az Adrián, Krk szigetén nyaralnak. de átadom,mert minden nap küld képet, beszámol mit csinálnak.

  7. 2019. augusztus 5. 11:28284370.

    A Krisztináknak én is kívánok boldog névnapot!


    A csomagban az van amit szeretnének!


     

  8. 2019. augusztus 5. 11:21284369.

    Sok szeretettel köszöntöm névnapjukon a KRISZTINÁKAT!

  9. 2019. augusztus 5. 11:19284368.

    Szép napot Mindenkinek!


    Nem mondok újságor, nagyon malaeg van, szerencsére az éjszaka már kellemes


    Borsika, a kávét és a dícséretet köszönöm...az előbbit megittam az utóbbira  nem szolgáltam rá, már lassu és ügyetlen lettem. A hamvasítás csak samponnal történik, veszélye nincs, ahogy Julika írta magad csinálod..


    Anikó, várjuk a te képedet is, nem baj ha kicsit lassabban megy, a végeredmény a fontos..


    Ildikó, ti jártatok jobb agyféltekés rajzra? Ha igen mi a vélemény? Lili  megy majd augusztus végén


    Julika, holnap én is befőzöm, vagy kifőzöm a paradicsomot, az este szedtem két rekesszel, ma sóskát rakok el.A zöldbabot irigylem, az enyém többszöri vetés után sem sikerült.


    Tegnap a Saciéknak készítettünk utravalókat, sült oldalas, lecsó...ma indultak.Az Albániai foglalást visszamondták.Az új Út szlovén -olasz határtól indul , bicajjal a milleneumi vasút helyén kiépített biciklis uton /kb 70 km/, aztán másnap vissza és irány a horvát tengerpart, ahol éppen találnak kedvükre való kempinget...Izgulok, hogy baj ne érje őket ebbe a nagy nyári forgalomba.


    A szombati  vendégeskedésről majd a fa alatt írok...

  10. 2019. augusztus 5. 10:59284367.

    Szervusztok!


    Ma 5 kor ébredtem, máskor fél 5 kor szoktam...igencsak elgondolkodtam, hogy milyen nap is van? Aztán nagy nehezen rájöttem, hogy hétfő és a cicák kiengedése az én feladatom. Timi egész héten kint van Szanában. Gyorsan szaladtam a boltba mert a cicák megették az összes kaját, csak egy egy alu tasakos maradt. Incike üvöltve követelte, hogy mééég...mééég... sietve meghoztam a pótlást, úgy ettek mint ha ki lettek volna éheztetve. Aztán kifőztem, vagy befőztem?..a paradicsomot. Most megállt a az érés, nagyon sok a zöld, legalább  pihenek egy kicsit.  Ma 3és fél litert főztem. Aztán a kukába aprítottam a tegnap levágott bokor ágakat..még egy nagy adag zöld vár a sorsára. Azt talán befér a komposztálóba. Mára is van még egy adag gulyásom, vettem egy péksüteményt utána. Most azt hiszem délutánig benti szórakozás, filmezés, varrás.. aztán ha hűvösödik megyek ki.


    Borsika!


    Lehet kapni hamvasítót, nagyon egyszerű kezelni, mosás után felkened egy picit rajta hagyod és lemosod. Én is hamvasítom.


    Ildi! Kérem a film folytatását.

  11. 2019. augusztus 5. 10:36284366.

    Szervusztok.


    Krisztiknek kívánok nagyon boldog névnapot, minden jót és szépet.


    Na már ki is dolgoztam magam mára, nem volt az olyan sok, csak nekem nem megy már annyira. Gazoltam de annyira párás meleg van, hogy egyből a zuhany alá kellett állni, csípte a szemem az izzadtság.


    A tanodai foglalkozás jó volt, hamar eltelt az idő, nekem egy kicsit gyors volt a tempó, így hoztam is haza egy kis házifeladatot, majd ha kész lesz megmutatom.


    Ebéd után fodrásznál lesz jelenésem, valami jó kis frizut ki kellene találni, amivel én is boldogulok.


    Köszönöm a kávét, a munka után jól esett.

  12. 2019. augusztus 5. 10:12284365.

    Jó reggelt. 


     


    Borsika, köszönöm a kávét, meg is ittam.


    Szép napos idő van nálunk, így köszönti ő is a topik


                                        Krisztináit , akiket én is szeretettel köszöntök névnapjuk alkalmából.


     


    Mai  napom még nem tudom, hogy alakul. Kis kerti gyűjtögetés lesz. Aztán majd meglátjuk. Az udvarban is van tennivaló, a párnámat is be kéne fejezni. 


    Ti mit csináltok, vagy mihez van kedvetek. 


    Látom nem küldtem el, csak megírtam.  Na most. 


     

  13. 2019. augusztus 5. 08:10284364.

    Hoztam kávét, friss, illatos, még belefér ugye?  még csak 8 óra. 


     

  14. 2019. augusztus 5. 08:02284363.

    Köszönni meg majdnem elfelejtek, úgy elbambultam az Ildike újabb festményén. Bocs, sziasztok, Mindenkinek szép napot kívánok.Nem voltam tegnap, nem rendetlenségből, de nem igazán értem rá, Amikor meg már felszabadultam, addigra fáradt voltam írni. 2-őt "sütöttem"  és  ez elég lassan megy már nálam. Fogadok, hogy pl. Sacika vagy Pötyi fele idő alatt hazavágott volna egy tál Tiramisut, és egy tepsi szilvás lepényt. Egyik Ildiéké lett, másikat pedig O. unokámékhoz vittem tegnap. A szilvás nem lett igazán kifogástalan, de ehető volt. A net-ről veetem: fele sima-, fele pedig kukorica lisztből kellett készüljön. Élesztős volt, talán inkább vajas tésztából jobb lett volna. Már nem fürdött senki, csak az Oszkár kutya, aki beleesett a vízbe, mert egy madártollra vadázott. Ügyes, tényleg, semmi pánik, ..kiúszott. Olyan lett utána, mint egy vizes üvegmosó kefe. A gyepjük nagyon szép, de már sok helyen foltos, ..valami ismeretlen szomszéd cica összepisili, ...a nagyobb sárga foltokat ő követi el, a kisebbeket meg az Oszkár.  Semmit nem tehetnek. Pöttyös gyepjük lesz így. O. kolbászt sütögetett nekünk, ..volt házi kenyér hozzá  és savanyúság. Eszegették az én "prószámat" is. 


    Magdikám írod a híres porcelánokat. Nagy kincs ám az! Csak jól csomizd be, hogy bajuk ne essék. Már most is, ..de majd egyszer valamikor nagyon sok pénzért el lehet adni pl. gyűjtőknek. Pici Julika, tetszik a kedves családod, milyen kicsik voltak  még!! Virág is szép kis hölgy lett, szép hosszú a haja. Nekem tegnap P.-m duzzogott, hogy nem sikerült  a haját a megfelelő szinre bemosnia, ..mondom hidd el, így is szép vagy, ..de vígasztalhatatlan. Kire ütött? Én is nagyon hiú voltam, amikor ennyi idős voltam. A súlyommal volt folyvást bajom. Ahogy visszanézem a képeket, nem is értem?! ..hiszen nem voltam én kövér sosem!!                         A minap láttam egy hölgyet, tiszta ősz volt, és enyhén   be volt "hamvasítva" a haja. Mint Sacinak amikor voltunk a tavas talin. Én magamtól szeretném bemosni egy kicsit. Lehet biztos olyan szert kapni. Vagy inkább ne próbálkozzam, ugye? Mert amilyen peches vok általában, majd még elszúrom ezt a kevés hajamat is. 


    Annuska, olvastam hogy  korlátozva lészen a repülőgép forgalom azon a részen, ahol régen laktatok. Már mint az  éjszakai órákban. Ez nagyon dicséretes. Gyerekkoromban én is arra fele laktam, ..oda a ti erdőtökbe jártunk bandázni, és a vonatsineknél rosszalkodtunk. A fejünk felett zúgtak el a repülők, nagyon bírtuk. Ildiék nem rég jöttek meg Görögországból, meséli, hogy a repülőt NŐ  pilóta vezette!   Csúcs ugye?  Nagyon büszke vagyok rá, pedig nem is ismerem. Most mondjátok meg ...mekkora nagy dolog ez,  ..persze lehet hogy csak én vagyok így elájulva tőle. Mondja a lányom, hogy 35 körüli, csinos szőke nő volt. Nagyon simán letette a gépet. Ennek is örültem irtóra, mert mindíg aggódom, amikor elutaznak.Biztos Ti is így vagytok az utazó családtagokkal.


    Na elég is volt, elnézést, belefeledkezem, aztán csak telik az oldal. Mindenkit ölelek. Gondolok rátok. Megyek csigázni, mint Ildike szokott. Van pár. Láttam, volt a tormán is, de még nem vettem le őket. Úgy tapadnak. Bedobálom a zacskóba és elviszem egy messze árokba őket.


     

  15. 2019. augusztus 5. 07:20284362.

    Oh be kecses, finom karcsú, és szinte érezni, hogy éppen lépést vált,  ...biztos szép az arca, és illatosak a virágai.Ne is foglalkozz a ruha ráncaival, így gyönyörű. : - )  Tényleg elkelne már az a műterem! Volna mit kiállítanod. Gratulálok.


     


     

    előzmény:
    franci47 (284356)
    2019-08-04  15:04
  16. 2019. augusztus 4. 21:11284361.

     Jó estét, de már biztos ágyban vagytok már. 


    Én most jöttem be kintről, megnéztem a csigatelepet, párat meg is láttam, a többi éli vidáman a legelésző életét. 


    Közben befejeztem egy párnavarrást, kézzel, mert a varrógépem valahol eltemetve minden között, nem volt kedvem keresni, már annyira régen használtam, lehet, hogy nem is jó. 


     Majd holnap belerakom a szivacsot, és  kitámasztásnak, mármint a derekamnak nagyon jó lesz. 


    Temetőmenet gondolatban volt meg, mert ma a szívem úgy éreztem beindult, bár a mérő nem mutatta, de nem voltam topon.


     


    Most megnézem a kedvenc sorozatomból a 8. részt. végre megvan, igaz már végigpörgettem, kiváncsi voltam rá mi is lesz/van benne.   


     


    Bár nagyon álmos vagyok, nem biztos, hogy végig tudom nézni, de hát nagyon érdekel, így  fent maradok. Ha kész lesz küldöm. Nekem már néznem kell, ha egyszer elkezdtem. 


    Jó pihenést az éjszaka,  álmokat? talán inkább  beteljesült  jó kívánságokat, kívánalmakat kívánok.  Na mennyi egyforma betű, és szó. 


    Csináltam egy kis vacsit közben, Bence befejezte ami maradt. 


    Hajtoványom még van, de most nem kívánom. 


    Puszi mindenkinek,  itt és a tanyán lévőnek is.  


     

    előzmény:
    harangvirag08 (284360)
    2019-08-04  18:00
  17. 2019. augusztus 4. 18:00284360.

    Sziasztok....szép napot Mindenkinek!


    A Fb-on már kigyönyörködtem magam....annyira jó. Érdemes volt elmennetek.A keretezést is ott csinálták?


    Köszönöm a filmet.Csak bambulok bele a délutánba.Annyira nem volt kedvem felöltözni és elindulni valamerre...így itthon " gubbasztok ".


    Tegnap nagyon tevékeny voltam/ délelőtt/. Kiszedtem a vitrines részből az " üvegárut" ,átmostam.Közben azon morfondíroztam,hogy van olyan ami sosem volt használatban, a többi sem lesz már nagyon.Nem is tudom már pontosan mikor kezdődött a " kristály mánia". Igaz nincsen sok ...de van.Talán azzal, hogy volt egy időszak amikor tárgyjutalomként  adtak a Férjemnek..meg különböző alkalmakra pl. nyugdíjazáskor.Egyszer ...nagyon régen  gyakorlaton voltak az akkor még Csehszlovákiában ...akkor a napidíj nagy részéből kristályt hozott.Náluk a Bohémia   hasonló mint nálunk az  Ajka kristály.Van  két nagyon szép darabom ...több mint százéves ....családi örökség.


    Én Zsolnayt kaptam mikor nyugdíjba mentem, meg a kollégáim is azt vettek.Nem tudom mi lesz a sorsuk ...majd... vagy mennek a konténerbe, vagy egy dobozba és a padláson várják a "feltámadásukat". Most senkinek nem kell semmi ...pohár az IKEÁBÓL...vékony falu, be a mosogatógépbe....oszt jónapot.


    Már olyan régen elkezdtem az írást....közben szünetet tartottam.Valami "hasznosat is cselekedtem.Megcsináltam a manikür-pedikürt.Egyre nagyobb mutatvány a lábkörmök vágása.


    Nagyon jó a gondolat.


    Kicsit körbenézek ..aztán filmezek.

    előzmény:
    franci47 (284356)
    2019-08-04  15:04
  18. 2019. augusztus 4. 16:03284359.

    Szervusz Ildi!


    Nagyon jól tetted, hogy ilyen alkotásba fogtál..nagyon jól sikerült. Tényleg? Hová fejlődsz? Lottózol? Ha igen a nyereményt egy műteremre fordítsd.


    Mennyi eszed van, hogy ollóval vágtad a babot. Én szépen kicakkoltam az ujjam végét.


    Ma, vasárnap ide vagy oda, kimentem..a paradicsom már a földön volt, a nagy esőktől a karók eldőltek, gyomos volt. Aztán tüzelni való fákat rendeztem, raktam zsákba, készítve már a téli fűtést. Krisztiék kivágtak egy  kis fát, Sanyi felvágta és elhozták. Úgy tudok örülni az ilyesminek.


    Egy kicsit drukkoltam is..zacskókat csinálok, olyan jól kikapcsol..és mint tudjátok a kézimunka , a varrás agy jóga.


    Most filmezni fogok..könnyű nyári bohóság.

    előzmény:
    franci47 (284356)
    2019-08-04  15:04
  19. 2019. augusztus 4. 16:00284358.

    Szervusztok


     Borsika, remélem rendbe jön a rágokád.


    Ildike, a virágos váza  szinösszeállitása tetszik, Viszont a lány biciklivel igazán remek 


    Anikó, nagyon kifárasztotak a vendégek? A kisgyerek jól van? Te mit festettél?


    Sacika, remélem sikerült elmennedés jól is érezted magad?


    Magdika  ugye a természet sokszor közbe szól.


    Julika, a paradicsom után most z,bab. Nektek télre már azöld dolgok meglesznek.


    Itt is csöndes napok voltak. Hol esegetett, hol meg égetett a nap. Sajnos ezek a hirtelen időváltozások engem is, mind hozzám hasonlóan sok embert megvisel.


    Vigyázzatok magatokra, Szép uj hetet kivánok.

    előzmény:
    franci47 (284357)
    2019-08-04  15:24
  20. 2019. augusztus 4. 15:24284357.

    Ez a szám nekem nem annyira tetszett. Igaz csak belehallgattam. 


     

    előzmény:
    Blau Kind (284355)
    2019-08-04  14:09
  21. 2019. augusztus 4. 15:04284356.

    Sziasztok!


     


    Tegnap délutáni szakadó eső után elmentünk a Tanodába. 


    Jó idő lett, majdnem kánikula megint. 


    Belépve a helyre, lepakoltunk a napraforgós  festéshez, de közben megláttuk a biciklis lányt, annyira megtetszett, hogy váltottunk. Jó, hogy lehetett, mert a napraforgós azért nem olyan volt, mint  amilyent megálmodtam és láttam. 


    Beültünk Tündéhez, mert mégis csak ő a mester. A napraforgósat más vezette. Nagyon lassan haladtak, mi viszont mint táltos úgy kellett előre mennünk. Néha nem is igazodtam ki, mi hol van, mert körbefestettük a figurát, különböző színekkel és maradt benne egy-két kacsakaringó, amit nem is lehetett tudni mi lesz.  Nem tudtam elképzelni, hogy  lesz a ruha habkönnyű, bár a visszaszedett festékről már volt némi tapasztalatom, és a szoknyaráncról is. Kicsit boldog vagyok, hogy jobban sikerült, mint gondoltam. Bár bakiztam az elején, nem tudtam teljesen kijavítani, de nem lényeges. 


    Közben megint szakadt az eső, de Bence telefonált, hogy eljön értünk, ha gondoljuk. Gondoltuk akkor amikor még esett, de ha már így döntöttünk, haza mentünk vele. 


    A helyiség kicsit sötét és zsúfoltan voltunk.  Legközelebb a mai állás szerint egy levendulás festmény lenne, ha vállaljuk, mert ez közepes nehézségű,  a következő 4-es.  Nem láttam olyan nehéznek. Talán könnyebb mint ez volt. A levendulásban volt ház és fa is, nem baj, ha megpróbálkozunk vele. 


    Én nagyon örülök az én festményemnek, csak azt nem tudom, hova tegyem, sajnos nincs galériám. 


    Most én is zöldbabot vágtam, - én ollóval szoktam - .


    Magdi mindjárt feladom a  sorozatot. 


    Remélem mindenkinek szépen telik a  nap, csak úgy veszem észre nagyon rohan. 


    Hétfőre Éva hívott töltött paprikára, kedden megyek majd, mert akkor úgyis lesz jelenésem a lábkezelésen.


     


    Mai gondolat


                                             "Nem kezdheted elölről az életed, nem indulhatsz újra.


                                              De nekikezdhetsz most, és írhatsz magadnak egy másik befejezést."

                                              Zig Ziglar
     


     

  22. 2019. augusztus 4. 14:09284355.

    Kid Blue - Sessions 

  23. 2019. augusztus 3. 12:56284354.

    Kaptam még egy nagy vödör zöldbabot, most azzal molyolok..néha be kell jönni kiegyenesíteni a derekam, fáj a hátam. de majd milyen jó lesz télen...

    előzmény:
    harangvirag08 (284353)
    2019-08-03  12:38
  24. 2019. augusztus 3. 12:38284353.

    Sziasztok!


    Ildikém ...mit néz most a Julika? Ha küldöd kérem ..köszönöm.


    Megint jól beleválogattam.. a Ji Jin Hee ..miatt elkezdtem nézni a Sb-on az I Have a Lover-t.Az első rész után kiderült a többi csak a viki videójával van fent ...a sok hülye hirdetéssel együtt.Gondoltam sebaj , megtanítottál engem a letöltésre...nem járnak túl az eszemen.A filmmel nem is volt semmi baj, csak a feliratból 1,3,4,5,7,8 -at nem lehetett letölteni az Ázsián ....üresen jött le.Megnéztem ...senki sem tudta tölteni.Ezekkel a részekkel aztán  elszórakoztam a Sb-on...most már egyenesben vagyok.5o ...részes ...lehetne kevesebb ...na  több bajom már nincsen .


     


    Jó tanulást a tanodában ....csak elvonul addigra az eső.


    Sacikám ...érezzétek jól magatokat.Ismerem ezt az érzést...nekem a kimozdulás nehézkes mostanában.


    Julika ...beírtam én is a paradicsomokat a füzetbe.Finomat főztél.


     


     


    Legyen szép a napotok!

    előzmény:
    franci47 (284352)
    2019-08-03  11:24
  25. 2019. augusztus 3. 11:24284352.

    Sziasztok.


     


    Julika, küldöm majd ahogy tudom.  Ma lehet, hogy  kettőn kívül nem lesz több, mert megyek a tanonába.  A főszereplőt jól jegyezd meg, / fiu/mert mostanság lesz vele több films. is. Tajvani a drága.  Ezt még nem láttam, de most gyűjtöttem be, és még van kettő másik. Aki gyűjteni szeretné, az szóljon. Még időben van. 


    Köszönöm a par. neveit?  Majd felírom,  nekem is van egy kedvenc, ami most kezd érni, nevét nem tudom, valami óriás par. finom izzel, és a héja vékony. Nagyon szeretem. Kláritól kapom mindig a palántát. 


     


    Sacikám, a napraforgó festéssel nincs is akkora bajom, mert így tudom megcsinálni,  de a fényképezéssel inkább. Nem adja vissza azt a szép világító színét. Jó szórakozást  nektek, az ünnepeltnek sok boldogságot. 


    Remélem nem fogunk elázni késő este jövünk haza 21 óra után. 


    A film 33 részénél vagyok. 


    Nem tudom mit akartam még.


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (284350)
    2019-08-03  10:12

Címlap

top