Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2015. október 2. 10:54240301.

    Szervusztok


     Itt is ragyogó napsütés és hüvöske van.


      Sacika, jobbulást Nektek.


    Ilike, szivből kivánom, hogy a hegyek, fenyfesek láttán el illanjon a náthád. Jó mélyeket tessék lélegezni. Érezzétek nagyon jó magatokat.


    Julika, holnapra jó pancsizást, mára kellemes találkozást. Érezd jól magad.


    Borsikám, nagyon vigyázz az ablak puceválásnál.


    Magdika,  kellems rokontalálkozást. Boscó olyan aranyos nem is lehet rá haragudni.


    Anikó, már teljesen rendbe vagy? Azért ne vidd tulzásba a munkát. gondolom egy nagy kő esett le a szivedről Peti telefonja után.


    Ilike, Anikó, köszönöm Ricsi nevébe , már is továbbitom.


     Kellemes  napot kivánok.

    előzmény:
    ancsa46 (240300)
    2015-10-02  08:45
  2. 2015. október 2. 08:45240300.

    Szép jó reggelt.


    Ricsinek boldog születésnapot kívánok, sikerüljön minden álma.


    Nekem már nagyon szép, az előbb telefonált Peti, hogy rendben megérkeztek, csípős a reggel, de ott is süt a Nap. Ma ott folytatom ahol tegnap abbahagytam, csak várom hogy egy kicsit melegebb legyen.


    Julika, igazán nem szűkölködsz programokban, érezd jól Magad. Kösz a reggelit, igazán bőséges.


    Borsika, légyszi nagyon vigyázz az ablakpucolással, sajnos már gondot okoz a létrázás, pedig az enyémekre is ráférne egy alapos tisztítás.


    Szép napot kívánok.

  3. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2015. október 2. 08:38240299.

    A hidegtál az én tetszésemet is elnyerte! Imádom a svédasztalt, ott mindig találok finomat és számomra is ehetőt.

    előzmény:
    Picivirág1 (240292)
    2015-10-02  06:30
  4. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2015. október 2. 08:36240298.

    A kakaskámat még nem ébresztettem fel... de ami késik, nem múlik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (240297)
    2015-10-02  08:34
  5. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2015. október 2. 08:34240297.

    Jó reggelt!


    Már azt hittem, nem is tudok beköszönni. Tegnap este elment az internet és a tv adás. Gondoltuk reggelre majd megjavul, de nem így történt. Csak nemrégen vettem észre, hogy tele van a modem pöttyökkel.


    Ragyogó napsütés van, de csak 4 fok volt reggel.


    Ma megint az egyszerűség jegyében lesz ebéd. Lacinak előveszek egy csülökpörit, én pedig zöldségezek. Egy nagyobb porszívózást tervezek.


    Kénytelen vagyok frizurát választani, rövidre kell vágatni. Olyan vagyok most, mint akit lenyalt a borjú. Semmi tartása nincs a hajamnak és nagyon hullik... Rövid tépett lesz. Ez Lacinak kevésbé tetszik, de én már nem bírom elviselni ezt a lenyalt fejet. Hétfőre kaptam időpontot.

  6. Torolt_felhasznalo_568468
    Torolt_felhasznalo_568468
    2015. október 2. 08:28240296.

    Érezzétek nagyon jól Magatokat a kiránduláson.Várom a képeket .


     


    Mindenkinek szép napot kívánok!


    Ha tudok jövök.


    Kicsit zsúfolt nap lesz. Az unokaöcsém jön , átutazóban Németországból.


    Annuska örömmel olvastam tegnap a jó eredményt.Azért módjával a munkával .


    Már voltam egy körön Boscóval....a családja  csak délután jön haza.Egyik este Judittal voltunk"próbasétán" akkor többé-kevésbé szót fogadott nekem.Most aztán azt csinált amit ő akart.Persze nem lehet rá haragudni....próbára teszi az embert.

    előzmény:
    fili48 (240290)
    2015-10-01  21:30
  7. 2015. október 2. 07:25240295.

    Szervusztok!


    Julika: köszönöm a csodálatos reggelit, nem is tudok választani, annyi finomságot készítettél!

    előzmény:
    Picivirág1 (240292)
    2015-10-02  06:30
  8. 2015. október 2. 07:23240294.

    Jóreggelt!! ..korán ébredtem én is. Szia Julika, mókás lehet Győzőke a göndör lobonckájával együtt. Tetszik, hogy elbújva kell öltöznöd! Az még jobban tetszik, hogy mész fürdőbe, meg ide-oda. Jaj de jól teszed. Bár én is ilyen tudnék lenni. Már nem változom, gondoltam - de találtam érdekes olvasni valót a net-en, ami alaposan elgondolkodtatott. Például magamnak, hogy még ilyen idős korban is lehet különböző hobbíkba bele kóstolni, erre itt rengeteg példa van. Elhoztam. 


    http://www.mindenegybenblog.hu/


    Érdekes dolgok vannak itt, ha lapozgatjátok, sok mindenre van jó tanács.  Természetesen az olvasói szimpátia-, v. ellenvélemény is ott lesz majd. Drágáim, ma már igazi munkám lesz, ..megpucolom akonyha és a háló ablakait. Ez nem hobbi, ez muszáj dolog. Kinézem magamból, bár ez elég  komoly  kihívásnak számít az ablakok magassága miatt. Majd integetek nektek, OK? Ha elkészült,  majd  megírom. 


    Köszönöm a reggelit, egy falatot kérek csak, a gyogyók bevétele előtt. 


    Igazándiból megpróbálok leszokni az orvosságokról. Belőlem ne húzzon hasznot a gyógyszeripar!! ..Természetesen inkább a természetes gyógymódokat választom majd, de annyi van belőlük,  nehéz kibogaszni mellik a nekem való. 


     

    előzmény:
    Picivirág1 (240291)
    2015-10-02  06:27
  9. 2015. október 2. 06:30240292.

    Egy kis reggeli!!!! 

    előzmény:
    Picivirág1 (240291)
    2015-10-02  06:27
  10. 2015. október 2. 06:27240291.

    Szervusztok!


    Még sötét van, de én már felöltözve ülök a gép előtt. Titokban szoktam öltözni, mert ha Győző látja, hogy öltözöm, azt hiszi, már megyünk is. de ki a fene akar sötétben, hajnalban az utcán bóklászni? Persze csak Győző.


    Még nem csináltam képet róla, olyan kicsi lett, olyan zsenge kutyus a morcos öregúr fizimiska után. Talán azt az arcát jobban szeretem, de már nagyon loboncos volt. Most pár nap, és megint elkezd nőni a szakálla a bundája. Remélem tavaszig kibírjuk..vagy nem...de nem hagyom, hogy annyira megnőjön a bundája. Bár télen jobb, ha védve van, de van ruhája. Majd lefényképezem.


    Úgy tűnik jó idő lesz, folytatom a kertezést. Holnap már nem érek rá. Békésre megyünk fürdőbe mert Csabán bezártak, befedik az uszodát. Délután meg osztálytalálkozóm lesz a Fiume hotelban.


    Ma nem kell főzni, van zöldborsós csirke mellem. Holnapra Timi fog főzni, már ki is vette a fagyóról...ma akarja megcsinálni, hogy sokáig alhasson...meg jönnek a szerelők a tv miatt. Addig én pancsolok

  11. 2015. október 1. 21:30240290.

    Pötyikém!


    Aranyos süteményes Zsuzsitokat sokszor puszilom 20. születésnapja alkalmából. Kívánok neki hosszú boldog életet,-álmai váljanak valóra,és legyen mindig olyan vidám,életkedvvel teli,mint amilyennek megismertem!


    Annuskám!


    Szívből örülök,hogy megtörtént a műtét,és jól vagy,jól látsz! Jóska sógoromnak alig több mint 1 év után kellett megcsinálni ezt a korrekciós műtétet,de el volt ragadtatva az eredményétől. Remélem te is úgy leszel vele.


    Köszöntöm egy szem fiú unokádat,-Ricsit holnapi szülinapja alkalmából! Kívánok neki sikereket,egészséget,boldogságot,és azt,hogy még sokáig ölelgethesse szeretett nagyanyját!


    Lányok!


    Jól ugyan még nem vagyok,de már messze nem olyan vacakul,mint akár még tegnap is! Köszönöm,hogy gondoltatok rám,segíteni próbáltok,-érzem,hat!(Ildikó kipróbálom a gyömbéres italt)


    SACI !!!!!


    Nagy meglepiben volt részem nem rég! Rakodtunk lefelé,-pakolásztunk be a kocsiba,és felfelé jövet megnéztük a postaládát! Levelet kaptam valami Sorok Józsefnétől. Bontom kifelé és mit látok? Egy kis csomagocska,-metélő fokhagyma maggal! KÖSZÖNÖM!!!  Ha haza jövünk,első dolgom lesz,hogy elvetem.


    Erika!


    Jól sejted! Még nem tudjuk mit fogunk látni,hová fogunk kirándulgatni a bázisról,de már beélesítettem a gépem,-és ezúttal Árpi is hozza a sajátját! Igen,lesznek képek,   és mindenkinek mondom:  Magdi,Ancsa,....halljátok? Én is bízom benne,hogy a maradék náthám,mikor meglátja a fenyveseket ijedtében messze menekül tőlem!


    Jaaaaa !!!!   Nyertem! Messze,magasan a mai klubnapon.Árpi lett a második!


    Gabi!


    Használd egészséggel az új tűzhelyedet. Okozzon neked annyi örömet,amennyi egy ilyen tűzhelytől csak elvárható!


    Most pedig elköszönök,de előtte még hozom a holnapi mottót,...és a névnapokat!


     


    Jókedvet adj és semmi mást, Uram!
    A többivel megbirkózom magam....
    Hadd mosolyogjak gondon és bajon,
    nem kell más, csak ez az egy oltalom,

                 Garai Gábor: Jókedvet adj


     


      Holnap  2015 okt. 2 péntek lesz


    Petra,Berengár,Örs,Örsi,Tamás,Teofil,Tomaj.


     


    Holnapután : 2015 okt.3 szombat lesz


    Helga,Gertrúd,Heliodor,Hubert,Ignác,Ilián,Ménás napja.


     


    majd  :  2015  október 4 vasárnap  lesz


    Ferenc,Ámon,Aranka,Aurélia,Bodor,Edvin,Edvina  napja.


     


    ▶ Kovácsovics Fruzsina - A szülinapos dal! - YouTube


     


    DoReMi - Szülinap (Hivatalos Videoklip - YouTube


     


    Jó éjszakát,kellemes napokat mindenkinek!!


     


     


     

    előzmény:
    potymama (240269)
    2015-10-01  14:32
  12. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2015. október 1. 21:12240289.

    Miért nem küldtél Győzőről képet? Olyan szívesen látnám az új külsejével. Szeretem, amikor látni a kis testét.

    előzmény:
    Picivirág1 (240287)
    2015-10-01  20:16
  13. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2015. október 1. 20:41240288.

    A menyemnek is gázos sütője van, és isteni sütiket csinál, teljesen egyformára süti őket. Nekem a villanyon is jobban megsült a szélén. Ki kell tapasztalni, rá kell érezni.

    előzmény:
    silinga (240286)
    2015-10-01  18:49
  14. 2015. október 1. 20:16240287.

    Szervusztok!


    Kettőre elvittük Győzőt, már az ajtóban várt a kutyakozmetikus, ölbe vette és egy óra elteltével nyírva, tisztán egy új kutyát kaptunk. Nagyon cuki, alig lehet ráismerni, Sziszinek is lesett az álla, amint meglátta. Gondolta, hogy ez egy fiatal kutya, a nagy szakáll le lett vágva, és azóta játszani akar vele.


    Amíg Győzőn dolgoztak elmentünk az Aldiba, vettem egy tálca kaját Sziszinek. le volt árazva és imádja..nagyon sokat eszik...persze, még növésben van.


    Zsuzsi nagyon aranyosimádom az ilyen fogatlan képet. Persze amikor az enyémek voltak fogatlanok akkor nem rajongtam , de azóta a legkedvesebb képeim. Akkor olyan elfogult anyuka voltam, a legjobb képet szerettem volna kapni róluk..az iskola fényképezte őket. Azóta már tudom, hogy ezek az igazi életképek.


    Én is fáradt vagyok...régen ennyi munka meg sem kottyant volna. Szombaton jönnek a tv-t beállítani.


    Megyek az ágyba, filmezni fogok.

  15. 2015. október 1. 18:49240286.

    Szép estét mindenkinek!


    Sikerült elfáradnom....és az én fáradságom sincs arányban az elvégzett munkával.....


    Gyengélkedünk is .....valami vírus beköltözött hozzánk!


    Annuska...örülök, hogy sikeres volt a műtét.....azért vigyázz még...


    Pötyike....Isten éltesse a "kis Zsuzsit" tündéri a kép....hozhatnátok többször is ilyen régebbi képeket.....


    Gabi...legyen sok szerencséd az új tűzhellyel.....én már nem tudnám elképzelni a gázos sütőt.....az inoxot viszont szeretném elfelejteni....


     

  16. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2015. október 1. 18:30240285.

    A lakótelepen ugyanaz a márkájú gáztűzhelyem volt, mint amit most vettünk (Mora, a Salgótarjáni Tűzhelygyár terméke) és 20 évig nem volt semmi baja. Akkor vettünk újat, amikor ide költöztünk.

    előzmény:
    erry (240278)
    2015-10-01  16:30
  17. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2015. október 1. 18:24240284.

    Ez egy konstrukciós hibájú leárazott tűzhely volt, viszonylag olcsón, 50%-kal. Sajnos ezek a nagy árengedmények gyanúsak, de ma már nem mondják, hogy másod-, vagy harmadosztályú, úgy tálalják, mintha csak úgy leakcióznák minden ok nélkül, jótékonyságból. Aki pedig spórolni akar, beugrik. Fűtőszálat még lehetett volna benne cserélni, de nem volt egy ép porcikája. A gombok rugóval voltak megoldva, mindig keresni kellett, hogy hová ugrottak el a távol létemben. Én nem tudtam visszaszorítani. A tűzfejek tartókarja ferdén volt beszerelve, a rózsában nem volt egyenletes a lángeloszlás. A lábasaim mind félreégtek, még a palacsinta is félresült...Aztán a négy lángból az egyiket nem lehetett égve tartani, csak ha egyfolytában nyomtam. Nem lehetett használni. Csak ennyi hibája volt. Volt, hogy már sírógörcsöt is kaptam tőle, meg belerúgtam. Na és az inox-ról nem is beszélek. Soha nem karcoltam meg, külön neki szánt tisztitószerrel mostam, de egyszerűen tisztíthatatlan volt. Üvegfedele volt, még el sem tudtam takarni az ocsmányságot. Ha lehet gyűlölni egy konyhai eszközt, én ezt gyűlöltem már ez elejétől, amikor láttam, hogy ferde a láng!


    Nekem időre kell főzni és sohasem kalkuláltam be a tűzhellyel való kínlódást. Amikor sírva mentem le a műhelybe, hogy megint szétesett a gombja, nem tudom összerakni, kimászott az aknából és koszosan feljött összerakni, akkor döntötte el, hogy kapok másikat.


     

    előzmény:
    erry (240278)
    2015-10-01  16:30
  18. 2015. október 1. 18:15240283.

    Gratulálok Zsuzsitoknak, a 20 évesnek, mert vagytok néhányan!

    előzmény:
    potymama (240269)
    2015-10-01  14:32
  19. Torolt_felhasznalo_568468
    Torolt_felhasznalo_568468
    2015. október 1. 17:29240282.

    Sok boldogságot kívánok Zsuzsinak!

  20. 2015. október 1. 16:45240281.

    Köszönöm a Zsuzsi nevében is...holnap jön haza és bulizunk!


    Természetesen átadom az üzeneteket neki...mindig szokott ám kérdezgetni felőletek.


    Meg ha fényképeket csinálunk mindig mondja a Fészbookra nem...de a barátnőidnek megmutathatod!


    Azt hiszem nem is meséltem..védve vagyunk!


    Egy csomó rendőr lakik a házunkban..pld a szembe lakásban is.


    A házban a meg nem vásárolt lakásokat kiadják albérletbe, meg apartmanoknak.


     

  21. 2015. október 1. 16:34240280.

    A "kis" Zsuzsinak nagyon sok boldogságot kívánok!!!!!!!!!

    előzmény:
    potymama (240269)
    2015-10-01  14:32
  22. 2015. október 1. 16:30240279.

    Ildike a verset az Interaktív Művészeti Portál  -ról hoztam és "Viharlámpa"  volt a szerzője. Véletlenül elfelejtettem megemlíteni  Őt, ..remélem nem lesz bajom belőle. Sehol nincs tiltva, hogy elhozhassuk onnan. Nagyon tetszenek a versei: szellemesek, humorosak. (Hogy is tudnék én ilyen jó verset írni?)


    ------------------------


    Elmegy mindjárt ez a nap is. Főztem cs.pörköltet tarhonyával, de nem ettem mert Ildi lányom hozott rántott sajtot rizs-zsel és mártogatóval. Azt választottam inkább. Aztán kis alvás. Igazad lehet a gyomorégést illetően. Nekem is bántja a gyomrom a liszt. Pl. a kifőtt tészta, ..aztán a zöldpaprika, meg minden gyüminek a héja.  


    --------------------------


    Pötyike édes az a kép, igazán!!!!  elöl nincs tejfoga ugye?


    Drága kislány Zsuzsika! Az Isten éltessen, Boldog Szülinapot, sok boldogságot és sikereket  kíván neked  egy másik 20 éves lányka nagyija: bors néni. 


    /Lányok,  csak kisZsuzsinak vok ám bors néni!!nem ám holnaptól engem lenénizni!! /

  23. 2015. október 1. 16:30240278.

    Gabi nekem is kombinált tűzhelyem van, idestova 2006 óta, de semmi változást nem észleltem a sütőnél......ugyanúgy süt, mint régen.......Pedig jó lenne már egy újabb, de amíg üzemel addig nem változtatok.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (240265)
    2015-10-01  11:02
  24. 2015. október 1. 16:28240277.

    Annuskám örülök, hogy gyorsan és jól sikerült a műtét......szép születésnapi ajándék......a doki jól megnyugtatott.....a frász jött rám ahogy olvastam....


    Ha majd minden jó lesz akkor talizunk, ugye?

    előzmény:
    Nusimama (240267)
    2015-10-01  14:13
  25. 2015. október 1. 16:19240276.

    Zsuzsinak nagyon boldog születésnapot kívánok, sok sikert az életben.


    Annuska, örülök és gratulálok, hogy már azonnal ilyen jó hatása volt a műtétnek, azért az előző felhívás a lehetséges kilátásokra nem igazán adnak nyugalmat közvetlen műtét előtt.


    Ilike, remélem jobban vagy, és nagyon szép élményekkel teli kirándulást kívánok.


    Sikerült kellőképpen elfáradnom, és a fáradtság nincs arányban az elvégzett munkával.Holnap folytatom.

  26. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2015. október 1. 15:59240275.
  27. 2015. október 1. 15:34240274.

    Pötyikém, ha beszélsz, vagy skypolsz Sütis Zsuzsival. aki szintén szemünk látára nőtt fel


     Születésnapja alkalmából nagyon jó egészséget, sok örömöt és boldogságot, illetve sikereket kivánok


     

    előzmény:
    potymama (240269)
    2015-10-01  14:32
  28. 2015. október 1. 15:33240273.

    Sok boldogságot Zsuzsinak.


     


    Édes ez a kép, nálunk is van ilyen a gyerekeknek és Bencének is.

    előzmény:
    potymama (240269)
    2015-10-01  14:32
  29. 2015. október 1. 15:31240272.

    Erre gondoltam Annuska én is.  Mert már említetted, hogy visszanőtt. Örülök, hogy jól sikerült.


     

    előzmény:
    Nusimama (240267)
    2015-10-01  14:13
  30. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2015. október 1. 15:30240271.

    Jajj, még a hideg is kirázott Annuskám, amikor olvastam az orvos "felvilágosítását"... Erős lehetett a zabszem effektus... Örülök, hogy az eredmény azonnal megmutatkozott.


    Nem is tudtam, illetve nem hittem, hogy a sz.hályog ki is újulhat! Ráadásul viszonylag ilyen hamar!

    előzmény:
    Nusimama (240267)
    2015-10-01  14:13
  31. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2015. október 1. 15:26240270.

    Veronkám, akkor szerencsés vagy! Régen villanytűzhelyem volt, ott is sorban gyengültek el a platnik. Alattomosnak neveztem őket, mert nem egyik napról a másikra mondják fel a szolgálatot, hanem fokozatosan. Onnan vettem észre, hogy hosszú idő után sem forrt fel a tej a gyerekek kakaójához.

    előzmény:
    veracsek (240268)
    2015-10-01  14:28
  32. 2015. október 1. 14:32240269.

    Annuska


    örülök, hogy itt vagy és jól sikerült a műtét. Remélem ez sokáig így is marad.


     


    ..............A kis "süteményesZsuzsink" ma 20 éves!


    Elküldtem neki ezt a képet   ->


     

  33. 2015. október 1. 14:28240268.

    Nekem 2007 óta van kombinált tűzhelyem, de még nem vettem észre, hogy gyengülne a sütője.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (240265)
    2015-10-01  11:02
  34. 2015. október 1. 14:13240267.

    Szervusztok


     Magdika, Anikó köszönöm a jókivánságokat.


    Ilike, jobbulást, remélem a hegyi levegő gyorsan helyre hoz-


     Ildike,  szép a fohász.


    Anikó, azért figyeld a darázscsipés helyét.


    Gabi használjátók sokáig  az új szerzeményt.


    Pötyikém, Te távolba látó vagy? Az este 8,30-ra értünk haza. Ugy ahogy irtad.


    A tegnapi nap története.


    Mind a két szemem már mütöt szürkehályogra. Amit először műtöttek -3 éve- azt kellett most  javitani. Az történt, hogy újra lett rajta hályog. Tegnap 17,30-ra kellett a kórházba lenni. Mi ott is voltunk - zabszem reakció volt-, 6 órakor be is hivtak. Kitágitották a pupillát, majd 6,45 kor újra behivtak. Újra alá kellett irni, hogy beleegyezek a mütétbe, majd a doki elkezdte ecsetelni, hogy  egy kereszt irányú vágást csinál a mülencsén és kihajlitja, majd elmondta, hogy valószinű jó lesz, de  elöfordul, hogy szinvesztés, homályos látás, vakság is előfordulhat. Utóbbi esetekben többszöri mütétet kell végrehajtani. Szóval szépen megvigasztalt, s ezek után  elkezdte a lézerrel a vágást. Semmi fájdalom nem volt. Érdekes volt mert piros vonalakat láttam csak. A műtét után oda ültetett a táblához, hogy olvassam a számokat. Műtét elött csak a felső 2 számot tudtam elolvasni, utána az utolsó 2 kivételével mindet. Kedden megyek hozzá kontrollra. Ennyi a tegnap este tőrténe. Haza érve a félszemem letakartuk, hogy ne érje fény. Ma már  rendesen látok, s remélem igy is marad.


    Mindenkinek nagyon köszönöm, hogy drukkolt nekem, nagyon aranyosak vagytok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (240265)
    2015-10-01  11:02
  35. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2015. október 1. 14:12240266.

    Várom Annuskát, milyen műtétje volt?

  36. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2015. október 1. 11:02240265.

    Nekem az előző tűzhelyem volt kombinált, gázfőző és villanysütő. Sajnos az elektromos sütők elvesztik a hatásfokukat egy idő után, elgyengülnek. Már maximumon sem sült meg a tököm. Én is féltem a gázsütőtől... a nagy lobbanástól. Ez nagyon jól van beállítva, nem olyan félelmetesen lobban be. Gondolom a szerelő átállítgatná a lángokat, de nekem pontosan megfelel, a láng is kék, nem sárgás, a levegőzése is jó. Lacikának van gázszerelő képesítése, Gábor meg átképezte magát olyan mindenesnek. A gáz bekötést ellenőrizte olyan sprével, hogy nem szivárog-e. "Szakszerű" munkát végzett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568468 (240264)
    2015-10-01  10:54
  37. Torolt_felhasznalo_568468
    Torolt_felhasznalo_568468
    2015. október 1. 10:54240264.

    Szép napot Mindenkinek!


     


    Nagyon kellemes,


    napsütéses igazi őszi nap van.


    Lassan cihelődnöm kellene . a varrodába kell mennem, a könyvtárba és onnan Tómalomra.Nagy munkát mára kint sem tervezek.


    Ilikém ....nagyon jó kirándulást kívánok ..csak enyhül ez a megfázás.


    Annuska vajon, hogy ébredt?


    Évike ...olyan jó volt olvasni az írásodat.Öltözz fel jól , a "hézagos" lakásban.A Lenke vers igen időszerű ....csinálom a hülyeségeket zsinórban.


    Erikának  jó "unokadédelgetést"!


    Gabi ....a mi tűzhelyünk vásárlásakor adtak egy jótállási jegyet ahol rajta voltak azok a szerelők akik jogosultak új tűzhelyet beüzemeltetni.Az én Férjem  megcsinált szinte mindent/ vízszerelés, villany, építési munkák/ ....egyedül a gáz volt tabu.


    A régi tűzhelyemnél a gázsütő begyújtásától mindig féltem. A mostani sütő villany ....szuper jó.


    Végre a citromail is megemberelte magát.A filmem minden részlete megvan .....sikeresen letöltve....ellenőrizve.


     

  38. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2015. október 1. 10:25240263.

    Igazi nagyi vagy Erika! "Fel kell hizlalni a lányt"...... haha.... Lehet, hogy majd ha visszamegy, keményen ledolgozza azt a kis pluszt, amit ráragasztasz. De az is lehet, olyan típus, aki nem hízik, ehet akármennyit. Amíg fiatal az ember, általában ilyen... csak idősebb korban kell küzdeni a kilókkal.

    előzmény:
    erry (240259)
    2015-10-01  08:28
  39. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2015. október 1. 10:21240262.

    Erikám, Lacika le tudja pecsételtetni, ha nagyon akarjuk. Laci szerint nem szükséges. A gyári beállítások tökéletesen megfelelnek. Az égőfejek csövei szoktak eltömődni hosszabb használat után, de már ezt is kitanultuk, porszívó csövével kell kiszívni. Még a lakótelepen hívtunk egyszer szerelőt mert nem égett rendesen, és kért egy porszívót... ezt mi is meg tudtuk volna csinálni...

    előzmény:
    erry (240259)
    2015-10-01  08:28
  40. 2015. október 1. 09:07240261.
  41. 2015. október 1. 08:32240260.

    Nagyon szép ez a fohász.


    A cím nagyon találó, mindig tudtam hogy kreatív vagy.

    előzmény:
    franci47 (240257)
    2015-10-01  08:20
  42. 2015. október 1. 08:28240259.

    Szép jó reggelt!


     


    Itt süt a nap, szél nem fúj, de csak 8 fok volt reggel.......de majd lesz ez melegebb is......


     


    Annuska remélem szerencsésen túl vagy a műtéten és jól érzed magad. Olyan kis titkolódzó vagy, nem is írtad meg, hogy műtétre vársz......Mivel csak ma olvastalak, így még drukkolni sem tudtam....


     


    Ilikém, azért nagyon vigyázz evvel a megfázással......remélem a kirándulásotokat nem zavarja meg.....Érezzétek magatokat nagyon jól! Nem is mondom, hogy fényképeket várok, mert biztos mindig a kezed ügyében lesz a gép......


     


    Ancsa hogy van a darázscsípésen? Nem duzzadt meg?


     


    Gabi, csak megkérdezem, hogy a garancia jegyet is le tudta pecsételni a fiatok? Mert ha nem akkor nem lesz érvényes. Nekünk az új gáztűzhelynél ki kellett hívni hivatalos szerelőt, aki lepecsételheti a garancia jegyet....pedig a családban van nekünk is szerelőnk...


     


    Mindjárt indulunk a piacra Bettivel......tegnap sikerült nagyon szép füstölt toka szalonnát venni, amit megabáltam és meg is zabáltuk.....pedig jó hetven deka volt.....A mai ebédre tarhonyás hús lett kérve....meg káposztás kocka.....jó összeállítás ugye? De fel kell hizlalni ezt a lányt.......170 magas és csak 51 kiló.......ráfér az itthoni koszt.....


    Tegnap eltettem télire a csalamádét, amíg Betti a barátnőjét látogatta meg......most már tele a kamra, jöhet a tél......de azért még nem kell sietnie.....ráér, nem hiányzik.....


     


    Mindenkinek kellemes szép napot!!!!!!!!!!

  43. 2015. október 1. 08:26240258.

    Szép jó reggelt.


    Remélem a gyengélkedőknek jó éjszakájuk volt, és már a gyógyulás útján járnak. Az én csípésem köszöni jól van, már csak egy piros folt a nyoma.


    Ilike, lehet hogy jobb lenne még a mai nap egy kúra, de hát ha menni kell, akkor kell.


    Borsika, aranyos a kis versike, közbe-közbe mindannyiunknak aktuális. Vigyázz Magadra.


    Julika, szépüljetek, biztos Győzi sem bánja.


    Erikának biztosan ma is szép napja lesz.


    Magdi, nem irigyellek ezért a szűrésért, mármint ami vele jár, remélem minden rendben.


    Gabi, akkor sikere van  az új tűzhelynek, legyen sokáig így.


    Ma kinti munkákat terveztem, van belőle bőven, most rakom össze a rakott krumplit, majd csak sütni kelljen, mosni is kell. Egyenlőre várom hogy jobb idő legyen kint..


    Legyen szép napotok.

  44. 2015. október 1. 08:20240257.

    Jó reggelt.


     


    Hűvös a reggel, a Nap viszont kisütött.  Ma kerti munkám lesz, persze csak módjával, beosztással.


     


    Borsikám vigyázz magadra.Egyél ne legyél éhes, és a gyomrod nem biztos, hogy a gyógyszerektől ég, hanem attól, amit ettél.


    Ma én is próbán vagyok, mert én mindig a lisztre gondolok, hogy attól, és valószínű így is van. Második próba eredménye is az előzőé, akkor helyes a megállapításom. Jó a Lenkés vers. Te költötted?


    Ilike, nehezen gyógyulsz, nem tudom mi lesz a hegymenet közben, jobban ki fogsz fáradni, de nem akarod elmulasztani a kirándulást, mert ugye akadályozod a másik házaspár odajutását is? Nem tudom milyen "lórúgást" alkalmazhatnál a gyors gyógyulás érdekében.


    Remélem Annuska is jobban van, valami rémlik a lézerezéssel kapcsolatban. Majd jön, elmondja, azt hiszem mégis a szürkehályog  miatt van. Jobbulást.


     


    Anikó remélem a csípés helye gyógyul. Az esemény komoly ugyanakkor komédia = Darázs a gatyában címmel.


     


    Szegény Sziszit sajnálom a forró radiátor miatt, talán nem égette meg magát nagyon.


    Úgy látom a citromél ma megint jó, amit én feltöltöttem sikerült 4 perc alatt levarázsolni.


     


    Mindenkinek szép napot és kellemes időtöltést.

  45. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2015. október 1. 08:05240256.

    Napsütötte szép reggelt mindenkinek! Itt az van, bár hideg szél fúj.


    Október 1. van! Már menthetetlenül ősz van, ezt az időjárás is jelzi, hiába süt hét ágra a nap. 


    Bosszúsan indult a nap, még az éjszaka elzárták a vizet. A kútból hoztuk vödörrel a vizet a szükségletekhez. Még jó, hogy van. Ma csak a gríznokedlit kell megfőznöm a leveshez, ahhoz talán megfelel a kútvíz is, ha addigra sem lesz. Mindig megnövelik a víznyomást és eltörik valahol egy cső. Így lesz lassan lecserélve mindenütt...


    Ilikének jó kirándulást kívánok, remélem a megfázása is el fog múlni és nem fog ráfázni.


    Mindig örömmel olvasom Pici beszámolóját az állatkákról, magam elé képzelem őket. Nagyon az életünk részévé tudnak válni. Én is várom Szafit, amióta hideg van, beköltözött a szobámba. Tegnap egész nap az ágyamban aludt.


    Várom Annuska beszámolóját a szemműtétről. Kíváncsi vagyok én is, hogy milyen műtét volt. Lehet, hogy nem is szürkehályog?

  46. 2015. október 1. 07:36240255.

    Napsugaras jó reggelt kívánok kedves menedékház lakótársak!


    Igen szép napos reggelre ébredtem,és az éjszakám is tűrhetően telt. Korántsem gyógyulok olyan sebességgel,mint szeretném,de már kezdenek besűrűsödni a képződő váladékok,és ezt már biztató jelként igyekszem felfogni. Mára elég sok dolgunk,intézni valónk van,kezdve a klubbal,majd turista térképet kell nagyíttatni,xerox-olni,gyógyszert kiíratni,mert itt az ideje,-(bár holnapra van időpontunk,de pont nem leszünk itthon),hazafelé bevásárolni,...azután végig gondolni,elkészíteni amit viszünk magunkkal,ruhát,élelmet...és bepakolni a kocsiba úgy,hogy a másik házaspárnak is elég hely maradjon a csomagtartóban.(A mi kocsinkkal megyünk) Reggel korán,már 7 előtt indulunk,hogy egész nap legyen kiránduláshoz a péntek is. Vasárnap valamikor estefelé jövünk haza,-úgy hogy kérem szépen szerezzetek be időben reggelire valókat,-nehogy éhen halljatok itt nekem!


    Annuska!  Gyógyuljon gyorsan a szemed,és Borsikám! Te is ügyelj magadra. Ancsa!-ugye neked gyógyul már a csípés helye?


    Gondolok mindannyiótokra szeretettel...és még ma (?)  jelentkezem,ha sikerül.  Puszi mindenkinek,és tudjátok?....legyetek  rosszak!


     


       Ma  :  2015  október  1  csütörtök  van,


    Malvin,Bazsó,Ludovika,Remig,Rémusz,Rómeó,Terézia  napja.

    előzmény:
    BORS (240252)
    2015-10-01  05:54
  47. 2015. október 1. 06:34240254.

    Szervusztok, szervusz Borsom!


    Jól aludtam, korán ébredtem. Ilyenkor Sziszi is felébred és incselkedik Győzivel aki még aludna. De Szszi nem hagyja, így kivonulunk, esznek, aztán jövünk a nappaliba. Sziszi a konvektoron elnyúlva alszik, Győző a fotelban. tegnap Sziszi ráugrott a forró konvektorra...na, ha láttátok volna? nem értette, eddig azon aludt, most meg nem lehet rálépni


    Pötyinek köszönöm a linket, letöltöttem. Kérek filmeket, komoly témában. Jobban szeretem mint ha "vidámkodnak".


    hatalmas a fű, talán elkezdem nyírni...talán....


    Van egy kis csirke mellem, abból fogok alkotni ebédet, azt hiszem zöldborsósan csinálom.


    kettőre megyünk Győzivel nyiratkozni. Szegénynek csúnya lett a füle. Pedig annyira szoktam figyelni rá de ez a gallér megakadályozta, hogy vakarja..pedig minden nap megdörzsöltem. A lényeg, hogy van olyan fültisztító zselé, mondom fürdés előtt megcsinálom. Szegény felordított az egyiknél...de rendbe hoztam. Most úgy néz ki mint egy tanyasi kutya

    előzmény:
    BORS (240253)
    2015-10-01  06:04
  48. 2015. október 1. 06:04240253.

    Meg lett a hsz-om  lemaradt  eleje,  - tessenek szives lenni összepasszítani. Most már tényleg zagyva lett./Kerestem is magamnak egy ÜgyetLenke c. verset./


    --------------------------------------------


     


    Intézd el az ügyed, Lenke,
    ne légy többé Ügyet Lenke,
    hisz akinek ügyes lelke,
    miért is lenne ügyetlenke?

    Intézd el az ügyet, Lenke,
    hogy neved legyen Ügyes Lenke.
    Ha nem intézed ügyed, Lenke,
    akkor leszel ügyetlenke.

  49. 2015. október 1. 05:54240252.

     


    Pici szia, jól aludtál, ..mit álmodtál? ..Én is szeretek az ágyból tv-zni. Úgy a legkényelmesebb. Emlékeztek? ..hajdan ha csatornát váltottunk, oda kellett mindíg futni és benyomatni a gombot. 


     


    Magdika, most én is "csak úgy" jöttem benézni, beköszönni, visszaolvasok, mielőtt elmegyek. Majd a piacról gondolok rátok. Voltam könyvtárban, két igazán limonádé témájú könyvvel tértem meg. Most ilyenre vágytam. 


     


    Ja, még a vetélkedős műsorokat is kedvelem, mint pl.: a Maradj talpon, v. a ismétlés Leggyengébb lánc-szem, stb. Ki szokta nézni ezeket?


     


    Mintha csitulna a migráns-helyzet. Talán az időjárás miatt kevesebben indulnak be? 


     


    Sacika, egyszer láttam füstölt  papikát az Auchanban. Meg szárított paradicsomot is. Abban mi a pláne? Biztos bizonyos olaszos ételekbe való. 


     


    Ilike, hogy érzed magad? Rendbejöttél kicsit? Hozzak neked kamilla - teát? Mit láttam? a piacon 1000 forintért adták azt a piros bogyós gyógy növényt, aminek nem jut eszembe a neve, .bokron terem,     ..igen: csipkebogyó! 


     


    Mától megint rendesen fogom szedni a gyógyszereimet. 2 napot kihagytam, mert savas volt tőle a gyomrom. De nélkülük nem működöm rendesen. A fejem is kihagy. Ugye én  Pötyikém? ..elnézést, a múltkor a szegény kutyusokat   is jól  összekevertem. 


     


    Az "igazi"  virtuális reggeliig, amit Ilike szokott idevarázsolni (ha Ő nincs, akkor Veronika) ..szóval addig álmodom ...mmm ..pirítósról, igazi házi vajjal, lágy tojásról, ..vékony szelet sonkáról és mézről, lekvárról. 


    Erika töpörtyűi úszkálnak  a szemem előtt,  vennék is zsírszalpnnát, ha kapnék. Van egy hentesünk, ahol szombaton frissen sütik, helyben. Hmm  krumplis kenyérrel enném. 


    Később igaziból főzök majd, talán csirkepörköltet. Uborkasalátával, nokedlival. -vel. Szóval galuskával. Teljesen beleéltem magam, ....püff... bumm..lefordultam az ágyról az éhségtől. 


    ---------------------------------------------------------- -


    Nem ér a nevem,  ...


    az eleje lemaradt, 


    elmerült, ..eltünt, 


    ...hova a csudába?  


    Kívánok kellemes ébredést, 


    szép napot, jó közérzetet mindenkinek. 


     


     


     

Címlap

top