Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lombik 40 felett

Torolt_felhasznalo_604696
Torolt_felhasznalo_604696
Létrehozva: 2005. május 5. 17:41
sziasztok! a sok lombikos topik mellett gondoltam, hogy egy kicsit leszűkítve a kört, nyithatnánk egy olyat, amiben szerintem szintén sokunk édekelt. Vagy rosszul gondolom és mégsem vagyunk olyan sokan? Nagyon örülnék, ha megoszthatnánk aggályainkat, tapasztalatainkat egymással.
Magamról: idén leszek 42, az első két sikertelen lombikon vagyok túl, következik a harmadik, és addig nem adjuk fel, amíg az orvosunk azt nem mondja, hogy nincs tovább!
  1. 2012. október 27. 08:227426.

    Kedves Lányok,nagyon köszönöm én is mindenkinek a drukkokat.

    Tegnap voltunk UH-n,csak a jövő hétre volt betervezve,de pcit elkezdtem barnázgatni,nem vészesen,de elég volt ahhoz,hogy pánikba essek,hogy ennyi volt,de szerencsére nem. A pici él,dobog a szíve:) Láttam,tündéri volt.

    Eddig nem használtam az utrót ,bár kaptam ,de nem akartam,mert nem jól viselem,de most kénytelen voltam elkezdeni,el is múlt szinte rögötn a barnázásom.

    Gambi,Te is használdod ugye jól emlékszem?

     

    Nincs semmi bajod vele?

    nekem szinte azonnal vénás fájdalmaim lettek,nem bírom ezeket a nyavalyás hormonokat,és epegörcseim is:(

    reggel este 1 db,szerintetek ha levenném az adagot napi 1 szemre akkor baj lenne belőle?

    eleon,mi újság ,hogy alakult a hcg?

    Van egy lány akit lombik alatt ismertem meg,az első lombikján short protokollal 2 db sejt,egy beültetve ,nem lett semmi belőle,Zeke a dokija.

    Utána szedte a Dheat 3 hó-ig,majd most long protokoll,9 sejt,5 blasztociszta,2 embrió beültetve ,3 fagyibaba,pozitív teszt tegnap.

    Érdemes ezen elgondolkodni.

    Ja,én is szedtem a Dheat,most ebben a ciklusban is:)

    Valami hatása lehet.

     

    előzmény:
    ani66 (7425)
    2012-10-24  14:21
  2. 2012. október 24. 14:217425.

    Gratulálok Dindis!!! Majd azért írj, hogy mik a történések, természetesen Neked is drukkolunk!

     

    Eleon, nagyon szorítok Neked is, hátha...

    Nekem volt 3 vetélésem Peti előtt és csak a 3.-nál vették észre, hogy van egy kicsi ( 1,5*2 cm-es ) miómám, ami befelé nő és egy másik (2*2 cm-es ) ami kifelé nő. A kifelé növővel nincs is semmi gond, de a befelé növő deformálhatja a méhet. Kerestem egy orvost, aki hajlandó volt megműteni és a műtét utáni 5. ciklusban megfogant és meg is maradt Peti. Nem állítom, hogy ez volt az oka a vetéléseknek, de nincs kizárva, esetleg érdemes megnézetni.

     

    Gambi mindenkinek elújságoltátok már a nagy hírt? Jöttök mostanában haza, mert jó lenne találkozni?!

     

     

    előzmény:
    dindis (7421)
    2012-10-18  20:01
  3. 2012. október 20. 09:597424.

    Sziasztok Lányok!

    Dindis, Gambi: jajj de jó hírek!! Veletek örülök, erőt és reményt adtok nekem is.

    Ami engem illet, várakozó állásponton vagyok. Tegnap voltam vérvételen csak úgy magánban, mert tesztelni "hivatalosan" csak kedden kell. Akkor leszek ET + 14 napon. A HCG-m 5,5 lett, ami szerintem kevés ET + 10-hez képest. Nem akarom bevonzani a rosszat, remélem, nem méhen kívüli. Igazából a nyári is így indult, a 10. dpo-n még csak 2,3 volt, majd egy hétre rá 142. Jó helyen volt a baba, csak pár hétre rá megszakadt a terhesség

    Szóval most próbálok nem elkeseredni, de nem igazán sikerül... Az is lehet, hogy ilyen típus vagyok, mármint hogy általában később indul be a HCG-termelés?  Párom bizakodó, de hát ő az örök optimista.

  4. 2012. október 19. 20:317423.

    Sziasztok!

     

    Dindis, én is gratulálok neked, most még csak halkan. Ez tényleg mindig így volt a topic történetében (legalábbis amióta én itt vagyok - már több mint 6 éve), hogy kismama itt sosem volt egyedül. Egy kis pauza után valaki elkezdte, aztán jöttek a többiek. Én Tamikával és Anival voltam együtt terhes.

     

     

    Mi most 11+6. A helyzet változatlan, émelygés reggeltől-estig, ahogy közeledik a nap vége, egyre erősebben. Ez Gábrissal is így volt, csak már nem emlékszem pontosan meddig.

     

    Először a 7. héten voltam orvosnál, akkor már hallottunk szívhangot.

     

    Eleon?

     

    Carol, nálunk 3 UH-t fizet a TB, a többi itt is saját zsebre megy. Persze ez sem minden esetben így van, mert mint tudjátok, én Gábrissal az elején az endokrinológiára jártam a klinikára, és ott 2 hetente UH-ztak meg néztek baktériumokat kenetből, és egyről sem kaptam számlát, mindent elszámoltak a TB felé.

     

    A sógornőm nem mutatta, hogy nagyon meglepődött volna. Szerintem sejtette már, mert nem szokta meg tőlem, hogy a lambruscora többször is nemet mondok, mikor kínálgatja.Kérdezte is, hogy mi van velem, hogy nem ittam a sógor szülinapján sem, meg most sem. Látod milyen gyorsan lebukik egy "alkoholista"?

     

    Őszintén én sem hiszem el, hogy neki egymás után csináltak egy chorionbiopsziát és amniocentézist is, de ezen nem fogok vele vitatkozni, ő úgyis mindent jobban tud...

     

    A gyomrom részben az orrom miatt émelyeg. Ha nem lenne ilyen kifinomult a szaglásom, sokkal kevesebb dologtól undorodnék.

     

    Lokinak jobbulást kívánok. Vigyázz vele, a kicsik sokkal gyorsabban kiszáradnak, mint a felnőttek! A szomszéd kisfiú (1 évvel fiatalabb Gábrisnál) csak 1 napig hányt, másnap meg az intenzíven kötött ki kiszáradás miatt.

    előzmény:
    dindis (7421)
    2012-10-18  20:01
  5. 2012. október 18. 23:037422.

    Dindis, ez fantasztikus!!! Hatalmas gratula! Régen is így volt, hogy valaki beindult, aztán sorban mindenki. Bárcsak Eleon is köztetek lenne!

    Zeke meg kapjabe!

     

    Gambi, ebben az AFP-ben teljesen igazad van. Meg nálunk egy vagyont "elmoziznak" a dokik, ahhoz képest, hogy Nálatok vagy Angliában mi van. Ott asszem kettő összesen.

     

    Sógórnő le sem esett a székről??

    Azért azt kötve hiszem, hogy egy korionbiopszia után magzatvizet is néztek volna. Minek?

     

    Akkor a gyomrod már javul, vagy csak az orrod is "elromlott"?

     

    Gyomorról jut eszembe... Loki ma hányt kétszer az uszodában, azóta meg itthon már vagy ötször. Láza nincs, de nagyon gyenge szegénykém. Holnap mentem volna varratszedésre a két lekapott anyajegyem miatt, de lehet, hogy inkább Loki-dokinéni lesz helyette.

    előzmény:
    dindis (7421)
    2012-10-18  20:01
  6. 2012. október 18. 20:017421.

    Sziasztok,

    Nekem is van jó hírem,2ik lombik konzi megvolt Zekénél,megmutatta a százalékos táblácskát ,hogy mennyire kicsi eséllyel vágok bele,de ha ennyire akarom,hát rajta ne múljon,vár a köv mensi 2ik napján.

    Ami nem jött.És úgy néz ki nem is fog még jövő nyárig:-)

    Visszamentem azért,hogy nézzen már rám uh-n,diagnosztizálta ,hogy mégiscsak képes voltam vénségemre teherbe esni vhogy,ráadásul spontán,majd kissé dühösen elköszönt.

    Szóval úgy néz ki lakik az én pocakomban is vki.:)

    Igaz még nagyon picike,még bármi lehet a doki szerint ,de én érzem,hogy ez egy baba lesz:)

    Kb 6 hetes leszek vasárnap,még nem látszott uh-n csak a petezsák.

    Ti hogy vagytok,bgambi ,neked most mennyi idős a baba? 

    Mikor látták már a szívhangot is?

    Látom te is küszködsz a szagokkal,ez nálam is megy egy hete,mindent kiszagolok mint a vadászkopó.

     

    Jázmin,ha jársz erre,próbálom elolvasni a prividet de nem tudom miért,nem sikerül megnyitnom,pedig szeretnék válaszolni rá.

     

    eleon,veled mi van? 

    előzmény:
    bgambi (7420)
    2012-10-15  17:30
  7. 2012. október 15. 17:307420.

    Én látom magamon, hogy nőtt a hasam, szerintem még nem feltűnő. Viszont a szűkebb nadrágjaimba már meg sem próbálom beletuszkolni magamat, mert szörnyen kényelmetlen. Van még pár stretch nadrág, ami kényelmes, azokat használom még, míg bele nem növök a szekrény alján megtartott kismamanadrágba, mert az meg lötyög mindenütt: fenékben, combban, derékban egyaránt. Most még hihetetlen, hogy jó volt rám. A mellméretemmel viszont elégedett vagyok, maradhatna így. De sajnos, ahogy a korábbi példa mutatta, nálam ez nem valószínű.

     

    A terhességgel úgy kifinomult a szaglásom, hogy elmehetnék trifli kereső kutyának, vagy orrnak egy parfümlaborba. 2-3 hete Gábris bekakilt az oviban, és adtak rá egy csere-nadrágot. Nem tudom miért nem az ő váltónadrágját - mindegy. Hát annak olyan erős öblítőszaga volt, hogy nemcsak, hogy rögtön levettem róla, de még a gyereket is lezuhanyoztam, mert nem bírtam elviselni a szagot. A férjem szerint is intenzív szaga volt a nadrágnak, de kellemetlennek nem mondaná. A lakásban is állandóan szellőztetek, mert állottnak érzem a levegőt. 

    előzmény:
    S.Carol (7418)
    2012-10-14  22:49
  8. 2012. október 15. 17:007419.

    Carol, megértem, hogy otthon nincs annyi pénz az egészségügyre, mint pl. Ausztriában, de nem hiszem, hogy itt erről van szó. Az, hogy lazábban kezeljék az AFP-t, nem pénzkérdés. Mert minek küldik el azt a kismamát is, aki saját zsebből kifizeti a kombinált tesztet, ami sokkal korszerűbb és megbízhatóbb? Tök felesleges!

    A chorionbiopszia és az amniocentézis költsége meg nem nagyon térhet el egymástól, mert végül is ugyanaz a módszer, csak az egyiken a méhlepényből, a másiknál a magzatvízből vesz mintát. Ez szerintem csak a magyar nőgyógyász szakmai kollégium vaskalaposságán múlik.

     

    Tegnap beszélgettem a sógornőmmel az ő vizsgálatáról, miután Tobi születésnapján úgyis beavattuk az egész családot. Ő először azt mondta, hogy neki 4,5 éve még amniocentézist csináltak, nem is tudta mi a chorionbiopszia. Aztán elővette a kismama-könyvet, és abban egyértelműen benne volt a CVS (chorionic villi sampling), ami a chorionboholy-biopszia angol neve. (Én sem ilyen okosan születtem ám, csak utánanéztem, hogy mi a fene a beutalómon a CVS, merthogy az orvosom ezt írta rá: "Amniozentese/CVS"). Ezek után azt mondta, hogy akkor neki mindkettő volt, egymás után...Na, ilyen sem hallottam még.

     

    A citrom lúgosító hatása meg ezzel a magyarázattal nagyon logikus. De akkor a citrom csak akkor lúgosít, ha nem öntjük nyakon mézzel, merthogy akkor a "cukor bomlásából felszabaduló protonok letolják a pH-ját", nem?

    előzmény:
    S.Carol (7418)
    2012-10-14  22:49
  9. 2012. október 14. 22:497418.

    Logikusabb az osztrák módszer. Nálunk meg, gondolom nincs lóvé. 

     

    Kisbabának egy kis adrenalin biztos nem ártott. Vizualizáld a szép kis piros párnát, hogy gyerekecske szépen fúrja bele magát a pihe puha bársonyos anyagba, ott lesz a legjobb helye... Emlékeztek csajok, valami ilyesmi volt a könyvben.

     

    Gambi, én is így voltam a kólával, majd megvesztem érte. Se azelőtt, se azóta nem kívántam, csak épp akkor. De én is úgy hallottam, hogy a napi rendszeres literszámra ivott kóla árthat, néhány korty biztos nem.

     

    Látszik már valami rajtad?

     

    Emlékszel, egyszer beszéltünk róla, hogy lehet az, hogy a citrom lúgosít. Találtam most rá egy lehetséges választ.

     

    "A tejsav, citromsav és más savak, nagyon gyenge savak a gyomor sósavhoz képest. Ha egy erős sav mellé egy gyenge savat teszünk, akkor az eredmény, hogy a gyenge sav közömbösíti részben az erősebb savat. Egyszerűbben: a sósav felől nézve a citromsav "lúg", éppen ezért a citrom, a lime és a grapefruit lúgosítja – és nem savasítja – szervezetünket. 

    Lúgosítás történik annak ellenére, hogy a pH-juk alacsony, a kationokat (protonok vagy savak) könnyedén semlegesíti a felszabaduló szódabikarbóna. A lime lében lévő és később felszabaduló természetes anionok mennyisége messze felülmúlja a kationok mennyiségét, így nettó lúgosítás történik.

     

    Ez a folyamat azonban nem történik meg a magas cukor tartalmú gyümölcslevek esetében (pl. körte lé, alma lé,goji lé, stb.). A goji juice pH-ja 3,65 és literenként kb. 132 g cukrot tartalmaz! A cukor bomlásából felszabaduló protonok egészen 1,5-ig letolják az ital pH-ját. A goji juice tehát erősen savasít, ami dr. Young szerint mérgező az emberi szervezetre nézve.

    Ez könnyen le is ellenőrizhető, hiszen magas cukor tartalmú gyümölcslevek fogyasztása után a vizelet pH-ja savas irányba tolódik."

     

    Úgyhogy goji juice-t ne igyatok. Viszont én most megyek és kicsavarok egy citromot...

    előzmény:
    bgambi (7416)
    2012-10-13  18:07
  10. 2012. október 14. 10:387417.

    Nyugiiiii!!! Biztosan nem ártott.

     

    Egyébként a kóla sem árt, ha az ember nem literszám issza. ( ezt Gambi miatt írtam )

    előzmény:
    Eleon (7415)
    2012-10-13  17:48
  11. 2012. október 13. 18:077416.

    Ani, jól gondolod, itt nem néznek AFP-t. Már Gábrisnál sem néztek 4 éve... Nem értem otthon miért ragaszkodnak még mindig hozzá, mindenki tudja, hogy elavult vizsgálat, sok hibaszázalékkal.Itt kombibált tesztet csinálnak, és az eredményétől függően vizsgálódnak tovább.

     

    És igen, azt hangsúlyozzák, hogy a chorionbiopszia nagy előnye az idő.

    előzmény:
    ani66 (7414)
    2012-10-13  14:25
  12. 2012. október 13. 17:487415.

    Pénteken leszek ET+10, legkorábban akkor tesztelek (a terv szerint:-)).

    Szerintetek az egyszeri idegeskedés árthat a babának? Ma akaratom ellenére sikerült jól felhúzni magam:-(, most meg emiatt aggódom...

    előzmény:
    ani66 (7414)
    2012-10-13  14:25
  13. 2012. október 13. 14:257414.

    Sziasztok!

     

    Gambi nagyon drukkolok továbbra is és örülök, hogy minden rendben van :-))))!!!!

    Az is jó, hogy hamarosan túl leszel ezen a vizsgálaton és megnyugodhatsz. Nálunk alapból sokkal kevesebb choriont csinálnak, mint amniót, mert sok kismamát küldenek vizsgálatra a rossz AFP miatt, amit nálatok már szerintem nem is néznek. És mire az AFP-nek eredménye van, addigra 18-19 hetes a kismami. És mire az amniónak eredménye van, addigra már 22-24 hetes nagy babáról kell dönteni egy esetleges rossz eredmény miatt, ami nagyon nehéz döntés.

     

    A rosszullétekért nem irigyellek, emlékszem, nekem olyan sokáig volt, a 15. héten már sírtam, hogy már mindenki jól van, csak én kínlódok ennyit... De megérte :-)!!!

     

    Eleon, akkor drukk megy ezerrel neked is!!! Mikor tesztelsz?

     

    Az amh-hoz én sem tudok mit hozzászólni, nekem is új ez, 4 éve még nem nézték...

     

    előzmény:
    bgambi (7413)
    2012-10-12  14:30
  14. 2012. október 12. 14:307413.

    Csak annyit mondott, hogy alapjában ugyanaz a 2 vizsgálat, csak a méhlepényvizsgálatot korábban el tudják végezni, és pár nap alatt megvan az eredmény.

     

    Viszont most olvastam egy nagyon részletes felvilágosító német oldalt ebben a témában, ők is a chorionbiopsziát tartják jobb vizsgálatnak ugyanezek miatt. Arról is írtak, hogy akkor miért csinálnak még mindig amniocentézist is: egyrészt vannak, akik csak a 15-16. hét után végeztetik el a kromoszóma-szűrést, nekik jobb az amnio, másrészt ha valamiért meg kell ismételni a vizsgálatot, akkor szintén kifutnak a chorionbiopszia idejéből, és csak az amnio marad. A kromoszómavizsgálatok között az amniocentézis volt az első, chorionboholy-biopsziát később vezették be, és még nem mindenhol tudják rutinszerűen végezni. Ezt nem igazán értem, mert elvileg ugyanaz kell mindkettőhöz, nem?

    előzmény:
    Eleon (7412)
    2012-10-12  12:51
  15. 2012. október 12. 12:517412.
    Mi az oka annak, hogy nem csinálnak amniót? Mondtak erre valamit?
    előzmény:
    bgambi (7410)
    2012-10-12  10:26
  16. 2012. október 12. 12:477411.

    De jó olvasni, hogy minden rendben Veletek:-), tiszta szívből gratulálok!

    Igen, megkezdtük, s túl vagyok a beültetésen is. Egy manócskát ültettek be (egy petesejtet tudtak leszívni, de azzal minden rendben volt). Most pihengetek, többnyire fekszem. Jövő héttől pedig minden megy a szokásos módon (munka, stb.). Próbálok nem agyalni, önmagamhoz képest keveset is olvasok e témában, igyekszem elterelni a gondolataimat, s szurkolni a picurnak, hogy kapaszkodjon. Lassan telik az idő... tesztelni jövő hétvége után kell.

    előzmény:
    bgambi (7409)
    2012-10-11  23:29
  17. 2012. október 12. 10:267410.

    Újabb fejlemények: most beszéltem a klinikával, amniocentézist már nem is igen csinálnak, csak chorionbiopsziát a 13-14. héten, nem is értem miért beszélt az orvosom akkor csak amniocentézisről. Le van maradva, vagy mi?

     

    Időpontom van okt. 30-ra. Az asszisztens szerint rutin az egész, fél óra alatt megvan a vizsgálat, a vetélési kockázat ugyanakkora, mint az amniocentézisnél, utána megfigyelnek kb. negyed-fél óráig, attól függően hogy érzem magam, és utána mehetek is haza. Pihenést csak aznapra javasolnak, utána csak az extrém igénybevételt kell elkerülni. Eredmény állítólag pár nap alatt megvan. De jó lenne, ha ez a gyakorlatban is ilyen flottul működne!

     

     

     

    előzmény:
    bgambi (7408)
    2012-10-11  23:21
  18. 2012. október 11. 23:297409.

    Dindis, sajnos nem tudok a kérdésedre válaszolni, nekem csak short protokolom volt (Suprefact+ Gonal).

     

    Eleon, elkezdtétek a lombikot?

     

    Az AMH-hoz meg nem tudok hozzászólni, amikor én lombikoztam 5-6 éve, még nem nézték.

    előzmény:
    dindis (7404)
    2012-09-26  15:59
  19. 2012. október 11. 23:217408.

    Szia Carol!

     

    De igen, ma voltunk, és még lefekvés előtt akartam is írni ide, csak gyorsabb voltál.

     

    A baba szépen fejlődik, 4,5 cm, az UH szerint picit nagyobb a koránál. Először hasi UH-t próbált csinálni az orvos, de ott nem látta jól, így váltott hüvelyire. Nem is értem miért próbálkozott a hasi UH-val, Gábrissal a klinikán ennyi idősen csak hüvelyi UH-t csináltak. Elég sokáig nézegette a babát, mondta hogy mozgassam meg egy kicsit a hasamat, hogy mocorogjon. Jól lehetett látni, ahogy hadonászik a kis karjaival és rugdos a lábával. A nyaki redő OK, és az orvos szerint minden rendben van, amit ennyi idősen látni lehet. Jó döntésnek tartja, hogy vállaljuk az amniocentézist, mert az a biztos. Adott is beutalót a klinikára. 

     

    Én nem mondom, hogy topon vagyok, az émelygés elkísér reggeltől estig, éhes vagyok, de nem kívánok semmit enni, ha kinyitom a hűtőt és megcsap valaminek a szaga, azzal a mozdulattal már csukom is be. A hátsó fogaimat alig-alig mosom, mert folyton öklendezek tőle. Soha nem voltam coca-cola rajongó, de most az jön be a legjobban. Persze tudom, hogy most éppen nem kellene, így csak 2-3 naponta iszok 1 pohárral. Remélem ennyi nem árt. Egyébként az én laboreredményeim is jók. Az orvos a TSH miatt izgult egy kicsit - talán a korom miatt - , de éppen középérték: 1,8 (0,3-3,5 között kell lennie).

     

    Ma vagyunk 10+5 (az orvos számítása szerint a kiskönyvben 10+3, az UH-n 10+4, de ezen nem veszünk össze )

    előzmény:
    S.Carol (7407)
    2012-10-11  22:21
  20. 2012. október 11. 22:217407.

    Ma van október 11, nem? Gambi, voltatok orvosnál? Minden rendben?

    Úgy izgulok...

     

    Bocsi többiek, azért nem írok, mert gőzöm nincs a lombikos témákról, mi nem lombikoztunk. De értetek is drukkolok, még ha nem is szolgálhatok jó tanáccsal...

    előzmény:
    bgambi (7399)
    2012-09-23  19:04
  21. 2012. október 3. 00:577406.

    Sziasztok!Érdeklődnék,van valaki aki 40 év körüli és a győri Kaáliba jár mostanság?

    Esetleg 0,1 Amh-val stimuláltak valakit?

    Köszi

  22. 2012. szeptember 26. 19:177405.

    Szia! Ha minden igaz, október elején kezdődik a stimu. Még nem tudom, mi lesz. A harmadik napi UH-ra várunk. Igen, a Bp-ibe járunk.

    Nekem az első lombikból nem maradtak túl jó emlékeim a kimenetele miatt, eléggé kikészültem a kudarctól:-( Gondolom, ezzel sokan vagyunk így. Most abban bízok, hogy végül is utána csak sikerült az inszem, csak nem maradt meg a baba. Talán, ha lesz legközelebb, akkor meg fog:-)

    Szívesen olvasnék a tapasztalataidról, meg persze másokéról is. Ha minden igaz, nagyjából egy időben zajlik majd a lombikunk.

     

    előzmény:
    dindis (7404)
    2012-09-26  15:59
  23. 2012. szeptember 26. 15:597404.

    Sziasztok,

    Én is zugolvasok ,szeretnék ismeretlenül is gratulálni a kismamának,és boldog ,felhőtlen babavárást.

    Jó dolog ilyet hallani,olvasni,mert tényleg erőt ad.

    Nálunk még mindig tart a pihi,már mehettünk volna újabb lombikra,de én még nem szedtem össze magam lelkileg rá,volt egy konzi időpontom bmc-be,amit lemondtam,most van egy újabb de úgy érzem az is korai,bár tudom,hogy a korom miatt meg valójában nem az.

    eleon,mikor mentek a lombikra? Tudod már hogy kb mivel fognak stimulálni?

    Ne félj,sikerülni fog!

    Nekem is 0,3 az amh,de mégis lettek tüszők,és sejtek meg embriók is.

    Bp-i Kááliba jártok?

    Lányok,azt szeretném kérdezni tőletek,akik voltak már több lombikon,hogy mi a véleményetek a long vs short protokol közül melyik a jobb nekünk?

    Tudom,h ilyen öregen :) ,mint én is , a shortot adják főleg,de most nekem a bmc -ben felajánlották, h mi lenne ha menne egy long.

    De nem tudom merjem -e.Azt hallottam,hogy több a petesejtek száma a longból,így nagyobb esély van az osztódásra is,de elvileg rosszabb a szervezetnek,és magának a pf-nek is.

    Nektek milyen volt,van esetleg tapasztalat? Nem tudok döntenni ,és az orvos gyak rám bízta a döntést...

    okt 4 én kéne bemennem újabb adag szurikért.

    képtelen vagyok eldönteni mi legyen. a shortot vhogy elviselte, nem volt könnyű,de félek a long már sok lenne a szervezetemnek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604696 (1)
    2005-05-05  17:41
  24. 2012. szeptember 26. 00:007403.

    Szia Carol! Köszi a választ. A topikot olvasom már egy ideje, és ismeretlenül is örültem Gambiéknak:-) Szívesen olvasok mások sikeréről, és még erőt is merítek belőle.

    Nekünk a Kaáliban lesz a lombik. A missed ab után méhpempőt, barátcserjét, E-vitamint, Q10-et, folsavat, Elevitet, szelént szedtem, meg ittam peteérés után palástfű teát, plusz szedtem Utrogestant. Gyorsan regenerálódtam egyébként a műtét után, rá három hétre már érett is egy szép nagy tüsző, de mégse volt minden rendben, ha nem maradt meg:-( A hormonjaim eddig többé-kevésbé rendben voltak, az fsh-m kissé emelkedett. Egyedül az amh-m volt rossz (0,3), de ehhez képest minden hónapban volt peteérés és tüszőrepedés spontán.

    Nekem az első stimulációm most tavasszal volt, addig csak vitamint szedtem. Viszont hiába szúrtam a Merionalt, meg a Gonalt, csak két tüszöm lett, ebből is csak 1 nőtt nagyra, abban meg nem volt semmi. A következő hónapban kaptam Clostyt, ekkor volt a 6. inszem, és ez sikerült, de sajnos a 7. héten megállt a babám a fejlődésben. Most meg spontán lett volna.

    Ezek után félek a lombiktól, mert a sok hormon nem hozott igazán eredményt, viszont a clostyra, meg ezekre a gyógybigyókra jól reagáltam. Össze vagyok zavarodva, csak egyet tudok, hogy nagyon-nagyon szeretnék még egy kisbabát, és nem akarom feladni. Még nem.

    Zita West könyvét nem olvastam, de sok olyan könyvön, cikken átrágtam már magam, ami ilyen témájú. A gyerekeim pedig 14 és 6 évesek.

    Örömmel olvasnék további tanácsot, bevált praktikát, meg bármit e témában.

    előzmény:
    S.Carol (7402)
    2012-09-25  21:56
  25. 2012. szeptember 25. 21:567402.

    Eleon, mint látod, a kor önmagában nem akadály. De sok mindennek stimmelni kell, hogy össze is jöjjön.

    Hol lombikoztok?

    Látod, Gambi is babát vár, pedig Ők már nem is gondoltak rá. Mondhatni véletlenül 46 évesen.

    Ha visszaolvasol, itt a topikon 2007 körül indult be a babaeső és tartott vagy 2 évig, a törzstagok közül majdnem mindannyiunknak sikerült, volt akinek lombikból, de leginkább pár lombik után spontán.

    Eszel - iszol valami speciálisat? Mi C és E vitamint szedtünk, meg cinket, gyógyteákat. Az újabbak ittak is valami csodaszert, de már nem emlékszem mit. Zita West: Gyereket szeretnénk című könyvét olvastad?

    Mennyi idősek a nagyobb gyerekeid?

    előzmény:
    Eleon (7401)
    2012-09-25  19:28

Címlap

top