Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lombik 40 felett

Torolt_felhasznalo_604696
Torolt_felhasznalo_604696
Létrehozva: 2005. május 5. 17:41
sziasztok! a sok lombikos topik mellett gondoltam, hogy egy kicsit leszűkítve a kört, nyithatnánk egy olyat, amiben szerintem szintén sokunk édekelt. Vagy rosszul gondolom és mégsem vagyunk olyan sokan? Nagyon örülnék, ha megoszthatnánk aggályainkat, tapasztalatainkat egymással.
Magamról: idén leszek 42, az első két sikertelen lombikon vagyok túl, következik a harmadik, és addig nem adjuk fel, amíg az orvosunk azt nem mondja, hogy nincs tovább!
  1. 2013. március 24. 13:067526.

    Sziasztok!

     

    Megint eltűnt mindenki...:-(.

    Gambi, bírod még? Egyben, ugye? Mikorra vagy kiírva pontosan? Mert már biztosan írtad, csak elfelejtettem ( közös ismerősünk, tudod :-),  május 10-re van kiírva, lehet egyszerre jönnek a babák...)

     

    Dindis, nem írtad, hogy mi lett a cukroddal, remélem nincs semmi gond!!!

     

    Karolin, veled mi újság? 

     

    Többiek???

     

    előzmény:
    bgambi (7525)
    2013-03-07  00:46
  2. 2013. március 7. 00:467525.

    Dindis, 32. héten vagyok, néha teljesen jól érzem magam, máskor meg vergődök, mint egy partra vetett bálna. Hajolgatni utálok, csakhogy ez egy 3,5 éves mellett elengedhetetlen, mert nem állíthatom mindig székre, hogy magasabban legyen.A gyomrom legtöbbször a torkomban.

    2 hete lettünk kész a gyerekszoba átalakításával (festés és új beépített szekrény), a takarítás és visszapakolás után leültem az előszobában a szőnyegre és baromian nem volt kedvem utána onnan felkelni... Kérdezte a férjem, hogy nem tudok felállni? Mondtam neki, hogy de igen, csak most még nem akarok...

     

    Még elbírom, hogy triciklivel megyünk le reggel az oviba, és én gyalog jövök haza a hegyre szép lassú, egyenletes tempóban. Ez nekem most elég is mozgásként a háztartás mellett. Tegnap okosan megjegyezte a sógorom, hogy többet kellene kinn mozognom, hogy jobb legyen az emésztésem. Tipikus férfi... Megnézném én őt, milyen fitten mozog, ha ráaggatnám deréktájra a testsúlya negyedét még pluszban, aztán cipelhetné egész nap magával. Mikor mondtam neki, hogy most már legalább nincs olyan hideg kinn, elvagyok du. is Gábrissal a kertben vagy a játszótéren, de a mínuszokban a múlt héten még lefagyott a fenekem kinn ácsorogni, azt válaszolta, hogy miért nem veszek fel sínadrágot. Kérdeztem tőle, melyiket, a férjemét??? Merthogy a sajátjaimba november óta nem férek bele deréktájon. 

     

    Itt még elég sok hó van, csak a héten kezdett el erősen olvadni, mert eddig napközben sem voltak igazán pluszok, éjjel meg lement -8,-10 fokra.

     

    Kiváncsi vagyok, hogy mit mond majd az orvos a hipoglikémiára. Nem voltál rosszul ilyen alacsony cukorértéknél?

     

    Karolin, üdv. a topicon. Ha csak most múltál 40 és egészséges vagy, még tied a világ a babázáshoz!

     

     

    előzmény:
    dindis (7521)
    2013-03-05  21:15
  3. 2013. március 6. 20:297524.
    Sziasztok,megvan a terhelésem eredménye,120 prces cukor 1,6 lett,durva hipoglikémia. Az IR miatt lehet. Nem tudom ezzel mit lehet kezdeni,illetve mit mondanak rá. Orvoshoz holnap megyek,de nem tudom a nőgyógyász ezt ki tudja-e értékelni.
    előzmény:
    ani66 (7523)
    2013-03-06  13:47
  4. 2013. március 6. 13:477523.

    Üdv köztünk Karolin!

    Akkor Neked is drukkolunk, ha még csak most múltál 40, akkor fiatalnak számítasz :-). Azért egy alapos kivizsgálás nem árt, főleg ha régóta próbálkoztok, pl. nekem volt egy befelé növő miómám és valószínű emiatt vetéltem el 3*, kb. fél évente... Megoperáltak és 4 hónap múlva megfogant Peti és vele már nem volt semmi gond :-).

     

    Dindis, azt hittem már te is a 30. hét körül vagy, de akkor még van sok időd. Azért jó, hogy jelentkeztél, ne tűnj el, adj hírt néha magatokról!

     

    Köszi, Peti jobban van, már csak akkor köhög, ha aktívan mozog, szaladgál. Persze ez sem jelent jót, ha jól tudom ez tipikusan asztmás tünet :-(((. Azért remélem mégsem... Most, hogy már 3 orvos is látta, a gyerekorvos, a fül-orr gégész és egy tüdőgyógyász allergológus. Nagyjából eddig nem derült ki semmi lényeges azon kívül, hogy kicsit piros  a torka. A gyerek meg fulladozik, ha egy kicsit szaladgál....

    előzmény:
    Karolin12 (7520)
    2013-03-05  10:22
  5. 2013. március 5. 21:197522.

    szia Karolin,

    Gondolom ha spontán próbálkoztok,akkor lombik vagy egyéb eljárás még enm jött sszóba,de ha nincs semmi egészségi probléma,peteérés hiánya vagy IR stb,akkor sztem 40 felett is bármikor összejöhet a negyedik baba nektek. Én drukkolok! :)

    előzmény:
    Karolin12 (7520)
    2013-03-05  10:22
  6. 2013. március 5. 21:157521.

    Sziasztok,rég nem voltam erre,remélem jól vagytok,gyerekek is ,mindenki!?

    Velem minden ok,megvolt a terhelés tegnap,de nem volt ma időm elmenni az eredményért,holnap tudom meg. De volt egy csík accu check még nekem,az 1 órásat meg tudtam mérni,8 volt. remélem a 2órás lement norm értékre. Amúgy semmi extra,kicsit vizesedik a lábam már,de még bírható,járok mozogni is,jó hogy kiizzadom a felesleges vizet. A jövő héten megyk védőnőhöz ,kiv vagyok mennyi kiló jött fel,sztem már 7 tuti megvan. Most kezdtem el kikerekedni,hasra is,eddig nem is látszott szinte. 26 hetes vagyok.

    gambi,te lassan szülsz ? Mennyi idős vagy most?

    Minden ok,hogy vagy? Bírod a hegyre mászsást?? :)

    Kisfiad jól van?

    s carol,ti hogy vagytok? milyen az időjárás felétek?

    ani,veletek mi újság,Peti jól van már?

     

    előzmény:
    S.Carol (7518)
    2013-03-03  17:52
  7. 2013. március 5. 10:227520.

    Sziasztok!

     

    Szeretnék csatlakozni hozzátok. Van 3 fiam, a legkisebb 9 múlt. Én is elmúltam 40, nekem még hiányzik egy baba. Igaz csak spontán szeretnék küzdeni egy babócáért, de úgy érzem a Ti topicotokban jobban helyem van. 

     

    Szép napot!

  8. 2013. március 4. 15:047519.
    Elvittem magánrendelőbe Petit, tüdőgyógyász-allergológushoz, csinált allergia tesztet is, de megállapította, hogy nincs allergiája. Azt mondta nekem, hogy most már ír fel antibiotikumot, kanalasat is, meg orrspray-t is. Kiváltottam a gyógyszereket, nézem, antihisztamin... Kérdem én, miért nem ezt mondta???? ÚÚÚÚÚtálom, ha hülyének néznek... Kaptunk még inhaláló készüléket, szerintem ez ér a legtöbbet, már sokkal jobban van.
    előzmény:
    S.Carol (7518)
    2013-03-03  17:52
  9. 2013. március 3. 17:527518.

    Hello csajok!

     

    Csak összejövünk lassacskán...

    Hello Demazoni, de jó hallani Rólad is!

    Loki is jó taknyos volt, de vittem oviba délelőttönként, mert nagyon sok tanulnivalóm volt, és szépen meggyógyult a hétvégére. Ilyen se volt még.

    Már 31. hét? Leragadtam 25-nél...

    Tényleg így van Ani, nálam is az volt régen, hogy a doki mindenre írta az antibiot én meg sokszor be sem adtam. Most meg semmire. Igaz, mi most el se mentünk a dokinénihez.

    Akkor Petinek gyógyulást, szerintem is elkelne valami gyógyszer, ha már ennyire nem tud meggyógyulni magától.

    előzmény:
    bgambi (7517)
    2013-02-28  14:32
  10. 2013. február 28. 14:327517.

    Hallo Demazoni, de jó, hogy benéztél! Örülök neki, hogy felszabadult vagy és megtaláltad a boldogságot baba nélkül is. Emlékszem úgy 4,5 évvel ezelőtt mennyi példát hoztunk fel egymásnak ezzel kapcsolatban, mikor nagyon búnak eresztettük a fejünket...

     

    Igen, én közben a második babát várom, nem egészen így terveztük, de így alakult. Gábris után szerettünk volna ugyan a lehető leggyorsabban kistestvért, de tavaly már azt mondtuk a férjemmel egymásnak, hogy úgysem lesz már, ha eddig nem sikerült, mert minden orvos azt mondja, hogy 40 után drasztikusan csökken az esély minden évvel, és a mi esélyeink már csak századszázalékban mérhetők. Kellően meg is döbbentünk mindketten a + teszten.

     

    Ani, nem tudom, hogy a mi gyerekorvosunk adott volna-e antibiotikumot Gábrisnak vagy sem. Amikor Gábris nagyon fájlalta a fülét, többször is próbáltuk hívni a rendelőt időpontért, de csak az automata jelentkezett, így a férjem nem vacakolt sokáig, hanem vitte a mi családorvosunkhoz. Ő egy középkorú pasi, a 2. gyereke épp Gábrissal egyidős, sokan járnak hozzá gyerekkel is, bár nem kimondottan gyerekorvos. Ő azt mondta, hogy nem írna fel Gábornak feltétlenül antibiotikumot, ha csak köhögne és náthás lenne, de mivel  be van gyulladva a füle, ezzel nem akar játszani. A saját fiának is ugyanezt adta pár nappal előtte. Én is úgy gondolom, hogy nem kell minden kis megfázásra antibiotikumot adni, de ha a szervezetben problémás gyulladás van, akkor már nem elég a mézestea. Jobbulást Petinek!

     

     

    előzmény:
    Demazoni (7515)
    2013-02-27  22:38
  11. 2013. február 28. 13:107516.

    Sziasztok!

    Üdv Demazoni, már azt hittem, hogy teljesen elvesztél abban a nagy és hideg országban :-)... Hogy érzed ott magad, minden rendben Veletek? Dolgozol?

     

    Gambi, nálunk is orr-porszívózás van, de ma este a 3. orvoshoz fogom vinni, mert ez nem normális állapot már. Itthon most az a divat, hogy nem adunk antibiotikumot, a nagy fiamnál meg az volt, hogy szinte mindenre kapott. Azt hiszem, hogy a kettő között van az igazság, van egy határ, amikor már muszáj valami erősebb gyógyszerhez nyúlni. Szegény Petim néha annyira köhög, hogy hány is tőle, naponta többször is és nem múlik... 

    Már a 31. hét, de jó, már nincs sok hátra, kitartás!!! 

    Dindissel mi lehet? Remélem ő is jól van!!!

    előzmény:
    Demazoni (7515)
    2013-02-27  22:38
  12. 2013. február 27. 22:387515.

    Sziasztok Lányok ill. Anyukák és leendö Anyukák!

     

    Pár év NLC-töl való távollét után csak kipróbáltam, hogy müködik-e még a régi jelszavan és lám igen 

     

    Gambi és Carol, titeket mint régi motorosokat külön üdvözöllek!

     

    És valóban jól olvasom???? Gambi te hamarosan megint szülni fogsz???? Hát ez fantasztikus hír!!!

     

     

    Nekem nincs túl sok hírem baba ügyben. Kb. 1,5 éve erröl már végérvényesen letettem, elengedtem ezt a dolgot és azóta sokkal boldogabb vagyok! Čvekig annyi energiát vett el az azzal kapcsolatos mindenféle. Most felszabadultnak érzem magam, annyi mindenre van idöm és energiám. Ha már egyszer én lettem az a X % akinek nem lett babám, akkor csak azért sem hagyhatom, hogy ez elrontsa az életem. Igyekszem megtalálni más emberekben, elfoglaltságokban és dolgokban a boldogságot és ez úgy tünik sikerült is. Ismét öszintén tudok örülni mások babás sikereinek. Néha persze elgondolkozom a sors alakulásán és az élet értelmén így gyermektelenül, de szerencsére van elég örömforrás (és egy csodálatos férfi) az életemben, hogy visszabillentsen a helyes kerékvágásba és azokon a sötétebb pillanatokon hamar felülkerekedjek.

     

    Talán be is fogok nézni ide néha-néha, hogy figyelemmel kisérhessem a régi/új kis csapatot.

     

    Gambi, a te hamarosan már kettös sikerednek meg külön nagyon örülök!

     

    Puszi nektek!

     

    Demazoni

     

     

     

     

  13. 2013. február 25. 17:057514.

    Gábris is beteg lett 1 hétre rá, hogy hazajöttünk. Itt épp streptococcus járvány dúlt, az oviba alig járt gyerek annyian betegedtek meg, az óvónéninket is beleértve. Gábris 1 hétig bírta taknyosan, hol kicsit, hol jobban köhögve, esténként hőemelkedéssel, de aztán ő is kidőlt, felment a láza és sírva fájlalta a fülét. Akkor vitte el az apja orvoshoz: középfülgyulladás. Antibiotikumot kapott 1 hétig, de már 2 nap után újra láztalan volt, de az orvos a biztonság kedvéért tovább szedette vele a gyógyszert, hogy a gyulladás teljesen lemenjen a füléről. Ani, ti használjátok a porszívós orrszívót? Én szeretem, mert rengeteg trutymót leszív, amit a gyerek nem tudna magától kifújni. Gábris már nem kedveli annyira, de azért ha nagyon náthás, akkor rá tudom venni, hogy szépen tartsa a fejét, sőt van, hogy magának szívja le, cirkusz emiatt nem szokott lenni.

     

    Én is beteg lettem Gábrissal párhuzamosan, nekem is folyt az orrom és csúnyán köhögtem, de szerencsére nekem nem ment fel a lázam 38 fölé (egy este volt csak a közelében), viszont minden erős köhögésnél fognom kellett a hasamat, mert alul belehasított a rázkódástól. Az orvos azt mondta, hogy ha nincs lázam ne vegyek be semmit, így maradt a mézes hársfavirág tea meg Gábris izlandi mohás köhögés elleni szirupja gyógymódként. Eltartott egy jó hétig, míg rendbejöttem. 

     

    Múlt héten voltam orvosnál, kismanó keresztben fekszik, vagyis inkább srég, mert a feje kicsit feljebb van. Fel is készített az orvos, hogyha elmenne a magzatvíz vagy szokatlan alhasi fájdalmaim lennének, akkor azonnal irány a klinika és császár. A méhszájat külön megnézte hüvelyi UH-n is, teljesen zárt (40 mm), így nem hiszi hogy gond lenne, és a baba be fog fordulni, de azért tudjam mit kell tennem, ha mégsem. A 31. héten vagyok, a baba számított súlya kb. 1300 gramm. A hízást úgy tűnik kordában tudom tartani, 61 kg vagyok, ez kb. plussz 11 kg a kiindulóhoz képest.

    előzmény:
    ani66 (7513)
    2013-02-25  14:13
  14. 2013. február 25. 14:137513.

    Sziasztok!

     

    Ne má', pont most halunk ki, amikor két kismamink is van?!

    ( a harmadikról nem is szólva, akinek szintén nagyon-nagyon drukkolunk :-) )

    Hogy vagytok? Minden rendben?

     

    Én most voltam a nagy fiammal síelni Ausztriában, Gambi gondoltam rád sokat, de messze voltunk ( Katschberg ).

    Petim sajnos már 3 hete betegeskedik, először a füle fájt, aztán láz, nátha, a köhögés meg szinte el sem múlt már lassan 3 hónapja. Most nem engedem oviba amíg ebből teljesen meg nem gyógyul, mert már a hallása is romlott a sok takony miatt. Gyógyszert szinte semmit nem kap, csak köptető szirupot és vitamint, remélem ez elég lesz...

     

    előzmény:
    bgambi (7512)
    2013-02-02  20:00
  15. 2013. február 2. 20:007512.

    Dindis, utánanéztem, hogy otthon milyen mértékegységben mérik a vércukor-szintet. Ezt találtam:

    Várandósoknál:
    - pozitív, ha a két mért érték nagyobb, mint a vérvételi időponthoz tartozó értékhatár (ezek 5,8 - 10,5 mmol/l között vannak).
    - csökkent glükóz-tolerancia, ha a 2 órás és még egy érték nagyobb, mint 7,8 mmol/l, de kisebb, mint 11,1 mmol/l.

     

    Gábris ezen a héten nem ment sielni. Hétfőn nem akart egyáltalán, így nem erőltettük az újabb heti sísulit, mert annak semmi értelme, hogy fenn a hegyen dacoskodjon megint, ha valami olyat kell csinálnia, ami neki nem tetszik. Ha akar, mehet majd jövőre újra kezdő csoportba.

    előzmény:
    dindis (7511)
    2013-01-31  18:26
  16. 2013. január 31. 18:267511.

    Hali, örülök,hogy jól ment a terheléses vizsi,és főleg hogy jók az eredményeid. Igen,itthon más a mértékegysége,itt 4-5,5 ig jó az éhgyomri cukor,a terhelt meg elvileg nem mehet 11 fölé. Tegnap voltam a védőnőnél,ő azt mondta hogy akkor számít vki terhességi diabosnak ha a 120 perces nem megy 11 alá. Nekem a 60 perces volt sok legutóbb,120 már alacsony ismét. Mostanában sajna kívánom az édességet,csokit főleg.Van egy kis bolt itt a közelben,csokiház a neve,ott voltunk tegnap a lányommal shoppingolni..:-)

    Én vettem 2 db diabetikus maltiolos csokit,vmi belga,de nem nagy szám .

    A kislány beteg,nem vészes de fáj a torka és most a héten ez volt a délutáni kimozdulás,cukrászda ,csokiház ,ma megint cukrászda. Én kihagytam a cukit,de a csokinak nem tudtam ellenállni.

    Eddig 3,5 kiló a súlytöbbletem,de az első mérés a 10 hét körül volt,addig is mehetett valami fel,bár az elején nem nagyon ettem a hányinger miatt.

    Nem tudom mennyi lehet még,most kezdődik a hízás gondolom. Innen még jöhet akár 10 vagy több is nem?

    Bár sokat eszem zöldséges dolgokat, nem tésztázom,kenyerezem,stb.

    Nálunk is két nyelvű lenne a két nagyobb gyerekem,de apjuk nem nagyon erőltette sosem hogy beszéljen hozzájuk ,csak magyarul . Így nagyon keveset értenek görögül,amikor kint vannak a nagyszüleiknél nyaralni valami ragad rájuk,de ott is inkább a magyart hallják,mivel az egész család itt élt régen,és félig így félig úgy beszélgetnek a mai napig.

    Nálunk a nagy fiam sokkal hamarabb beszélt,csinált mindent mint a kisasszony. Most viszont éppen fordított a helyzet,tanulásban,mindenben.

    Síelés hogy megy?

     

     

     

    előzmény:
    bgambi (7507)
    2013-01-30  19:45
  17. 2013. január 31. 15:007510.

    Carol, Gábris magyarul csaknem egyáltalán nem beszél. Mindent megért, de 1-1 igenen vagy más egyszerű szón kívül kizárólag németül válaszol. Azt tudom, hogy érti amit mondok neki, mert a válaszaiból ez kiderül. Ebből is látszik, hogy 2 melléknyelve van, de a német az erősebb.

    A vonaton meg is jegyezték többen is, hogy milyen okos kisfiú, merthogy mindent megért magyarul, de németül válaszol, tehát már 2 nyelven tud. Igen, laikusoknak ez már elég is...
    Egyébként a nyelvi készség fejletlensége Gábrisnál nem nagyon feltűnő, az óvónéni erre nem is gondolt egyáltalán, és mi sem, csak azokból a gyakorlatokból lehetett ezt kiszűrni, amit az orvos végzett célirányosan. Pl., hogy Gábris többször is hibázott olyan szavaknál, ahol tudni lehetett, hogy ismeri magát a tárgyat és az azt jelentő szót, de mégsem azt mondja. Ahogy az orvos kijavította, már rögtön helyesen ismételte meg (pl. szerszámok nevénél, állatoknál). 

     

    Minden gyerek más, Wolfi ismer egy vegyes nyelvű családot, ahol a gyerekek egyszerre 3 nyelven tanultak a szülőktől (anyanyelv, apanyelv, meg a közös kommunikációs nyelv), és az első 2 gyereknél semmi gond nem volt, megtanulták mind a 3 nyelvet. Viszont a 3. gyerek egyik nyelven sem sem volt hajlandó beszélni elég sokáig. Logopédushoz fordultak, aki azt mondta, hogy ennél a gyereknél a 3 nyelv egyszerre sajnos nem fog működni, vele csak 1 nyelven beszéljenek. Onnantól megoldódott a problémájuk, a gyereknek meglett a fő nyelv, és azon kezdett el beszélni. Szóval szerintem ez nem úgy van, hogy valamelyik nyelvtanulási irányzat az igazi, hanem úgy, hogy az egyiknél ez válik be, a másiknál más. Mint ahogy a felnőtt nyelvtanulásnál is valaki hallás után, más látás után tanul könnyebben. Nekem onnan ment könnyen a nyelvtanulás, hogy megtaláltam a rám szabott módszert, és ahhoz makacsul ragaszkodtam még akkor is, mikor egyes nyelvtanárok ezt befolyásolni akarták.

     

    Az óvónéni tegnap mondta, hogy Gábris korcsoportjához jövőre jön a logopédus, és a nem német anyanyelvű gyerekekkel külön is fog foglalkozni. Gábris csoportjában még egy ilyen kisfiú van, az ő anyukája lengyel, de az oviban szerintem vannak többen is. Azt nem mondta, hogy milyen gyakran és mennyi időre jön majd a logopédus.

    Játék- vagy viselkedésterápia? Lehet, hogy jót tenne Gábrisnak, csak mostanában nekem nem... Hozni-vinni nagy pocakkal, majd utána a picivel együtt valahova Innsbruckba. Örülök, ha most inkább nincsenek ilyen kötelezettségeim. 

    előzmény:
    S.Carol (7509)
    2013-01-31  01:01
  18. 2013. január 31. 01:017509.

    Nem is hallottam még ergoterápiáról, kicsit keresgéltem. Gábris magyarul jól beszél? Vagyis, hogy csak a némettel van baj, vagy úgy általában a beszéddel?

    Közben megint Lokin is elgondolkodtam... hogy talán egy logopédust is kellene keresni... az óvodai hol van, hol nincs, de ha van is, heti egyszer negyedóra.

    Bejelentkeztem kb. 1 hete a Vadaskertbe, majd március végén megyünk. Tornázni, úszni járunk, a kori - egyszer - nagyon nem ment. Pedig kellene valami játék vagy viselkedésterápia  - lehet, Gábrisnak is.

    előzmény:
    S.Carol (7508)
    2013-01-30  23:44
  19. 2013. január 30. 23:447508.

    Érdekes ez a nyelv dolog, amit mondasz. Ebben is van több irányzat, úgy látszik. De ez abszolút logikusan hangzik, amit a doki mondott. Viszont vannak olyan vélemények, ami szerint egy gyerek simán megtanul 2 vagy akár több nyelvet is egyszerre, csak azt mondják, olyankor a beszéd késve indul el. Viszont amiatt fontos, hogy kb. 2 éves korig alakulnak ki a csak az adott nyelvre jellemző hangok, de ezen Gábris már túl van.

    Az egyik osztálytársam a nővére gyerekéről ír szakdolgozatot. Ott a magyar anyának és horvát apának van közös gyereke, Svédországban dolgoztak, ott jöttek össze, a kisfiú is ott született, ott kezdett bölcsibe járni. A szülők otthon angolul beszélnek és nemrég költöztek át Norvégiába, a kissrác asszem most 3 éves, nyilván most norvég oviba jár. Viszont a nagymamák elég gyakran mennek 1-2 hónapra segíteni hozzájuk, és csak az anyanyelvükön tudnak...

    Franc se tudja... én tutira abban hittem, hogy az a jó, ha mindenki a saját anyanyelvén szól a gyerekhez. Nálunk ugye Ian-en megbukott a dolog, mert szinte alig szól angolul Lokihoz. Ő is annak az "iskolának" a híve, hogy elég egyszerre egy nyelvet megtanulni.

    De legalább a cukor megnyugtatóan alakult. Ez tetszik, hogy még jól is esett a "rettegett" oldat.

     

    előzmény:
    bgambi (7507)
    2013-01-30  19:45
  20. 2013. január 30. 19:457507.

    A cukorvizsgálat meglepően jól ment. Vittem magammal citromot, de nem volt szükség rá, merthogy itt az oldat eleve citrom ízű, olyasmi mint a Plussz pezsgőtabletta, csak nem pezseg. Kimondottan jólesett, olyan szomjas voltam. Az asszisztens nem is értette miért kérdezem, hogy beletehetem-e a citromot.
    Az értékek is jók: 71, 120 és 96 mg/dl éhgyomorra, 60 és 120 perc után. Dindis, úgy látom, hogy itt teljesen más mértékegységgel számolnak, itt a norma 60-100 mg/dl éhgyomorra, 60-180 60 percre, és 60-140 120 percre.

    Gratulálok az egészséges kislányhoz!

     

    Carol, tegnap voltunk Gábrissal gyerekpszichológusnál, mert a gyerekorvosunk adott beutalót még decemberben, mikor az óvónéni annyira kiakadt Gábris kezelhetetlenségén. Az orvos a hiperaktivitásról beszélni sem akart, merthogy az 7 éves kor előtt nem diagnosztizálható, mert az agyi betegség, nem pedig viselkedészavar. (Olvastam erről, a pszichológusok között 2 fő véleményirányzat van, az egyik a hiperaktivitást agyi betegségnek tartja, ami csak gyógyszeresen kezelhető, a másik irányzat pedig ide sorolja a viselkedészavart is, ami viszont terápiásan is kezelhető, pl. ergoterápiával. Ezért is van olyan nagy különbség a statisztikákban is az előfordulás tekintetében egyes országok között: 1 illetve 5 %.)

    Röviden összefoglalva 2 fontos dolgot mondott:

    - Gábris intelligenciája, főleg a logika a koránál jóval fejlettebb, átlagban 4-4,5 évesnek felel meg. Viszont a szociális fejlettsége elmarad a koránál, 2,5-3 évesnek felel meg. Ezért van egy kb. 1,5 éves különbség a "fej" és a "szív" között, ahogy ő fogalmazott. Azon kell dolgoznunk, hogy a szociális fejlettsége nőjön. Értse meg és fogadja el a szabályokat, legyenek feladatai, ne fogadjuk el tőle a babás viselkedést (pl. hogy nem "tud" gyalogolni, cipelteti magát az apjával).

    - A nyelvi készsége, főleg ami az aktív beszédet illeti, nem kellően fejlett. Ez visszavezethető a kétnyelvűségére, merthogy neki nem egy anyanyelve (fő nyelv) és egy tanult nyelve (másodnyelv) van, hanem pillanatnyilag 2 másodnyelve. Ez valószínűleg abból adódik, hogy én főleg magyarul beszélek vele, de nem állandóan, és a környezete is német nyelvű. Az orvos szerint más lenne a helyzet, ha Magyarországon élnénk, mert akkor az anyanyelve automatikusan fő nyelv lenne, és a német, amit szintén használna, másodnyelv. Szintén más lenne a helyzet, ha a magyar nyelvet mástól is hallaná, nem csak tőlem (pl. ha a férjemmel magyarul is beszélnénk egymással). Azt javasolta, hogy mivel itt élünk, erősítsük a német tudását, azaz beszéljek vele én is többet németül, olvassak neki németül, hallgassunk hangos könyveket, és beszélgessünk vele minél többet. Így a német lesz a fő nyelve, és erre épül majd a magyar tudása. Az orvos úgy véli, hogy Gábris azért nem tud nyugodtan ülni a foglalkozások alatt, mert nem ért meg mindent a mondókából, énekszövegből, és ez neki így unalmas. Erre azt a példát mondta a doki, hogyha én elkezdenék neki ott magyarul beszélni, felolvasni, akkor pár percig odafigyelne, mert érdekesnek tartaná a nyelv dallamát, de hamarosan unatkozni kezdene. Így lehet ez Gábrissal is, és ahogy fejlődik majd a nyelvi készsége, úgy fog majd érdeklődni a közös foglalkozások iránt. Szerinte ugyanez a helyzet a szófogadással is az oviban. Ha több utasítást kap egyszerre, vagy az csak a háttérben hangzik el (pl. rámoljatok össze gyerekek) akkor azt nem tudja követni, késve reagál, és csak a többiek reakcióból látja, hogy mit is kellene csinálnia, és ez frusztrálja. Csak 1 példa, milyen feladatokat adott neki az orvos: azt mondta Gábrisnak, hogy járjon sarkon - nem tudta megcsinálni, rendesen ment a talpán. Viszont mikor azt mondta neki, hogy járjál úgy, mint most én, és mutatta is neki, akkor Gábris megértette mit vár tőle, és megpróbált sarkon járni.

    előzmény:
    S.Carol (7506)
    2013-01-29  22:21
  21. 2013. január 29. 22:217506.

    Zsomlet, tejet mi is itthonrol visszuk... bar allitolag ez sincs mindenhol igy.

    Gratula Dindis az egeszseges  kislanyhoz!!! 

     

     Sok  erot a cukorhoz -  marmint, hogy benn is maradjon.

    Az uj  tabletemen irok, nem tudom, hogy kell beallitani a magyar abc-t..

     

    Voltunk korizni,,   nagyon rosszzul ment,,   viszont  elhagytuk Loki kedvenc pingvinjet. 

    előzmény:
    bgambi (7504)
    2013-01-27  23:37
  22. 2013. január 28. 17:207505.

    Sziasztok,

    A cukorterheléstől én is előre kivagyok,de muszáj lesz,nekem sajnos lehet,hogy szar is lesz az eredmény. Az IR miatt voltam már párszor,és tavaly a hormon kezelések után sajna elég rossz is lett,érdekes módon maga az inzulin beállt értékatáron belülre,kbiztos a sok diéta ,sport segített,de a cukrom 60 percre nem kevés,16 körül volt,120ra lement 4,5 re. Szóval,erre azt mondták,hogy még nem diabétesz de rezeg a léc. Ugye a való életben nem eszünk meg 75gr cukrot egyszerre,így ha itthon méregetem mindig normális. Most viszont terhesen lehet h megint elszáll majd szépen ha lenyomom a 75gr-ot. Múltkor nagyon rosszul lettem tőle,nyílván a hirtelen magasra felszökő cukor agyba vert kicsit,szédültem és vörös volt a fejem.

    Megvan az amniom,bébi egészséges és xx:-)

     

    Scarol,legközelebb jövök veletek szívesen,bár csak titeket ismerlek,a többieket nem tudom kik,de azért szívesen eljönnék.

     

     

    előzmény:
    S.Carol (7503)
    2013-01-27  23:16
  23. 2013. január 27. 23:377504.
    Én a háziorvosomhoz megyek, nem hiszem, hogy zsömlét és tejet tartanak a kedvemért. Az asszisztens csak annyit mondott, hogy éhgyomorral menjek 8-ra, először vért vesznek, majd meg kell innom a cukoroldatot, utána 9-kor és 10-kor vesznek majd újra vért. A citromot az unokahugom is mondta, ki is készítem, hogy ne felejtsem el magammal vinni.
    előzmény:
    S.Carol (7503)
    2013-01-27  23:16
  24. 2013. január 27. 23:167503.

    Itthon első lépcsőben 7-kor meg kell enni egy zsömlét 2 dl tejjel és 8-kor hívnak vérvételre. Ha gyanús vagy, csak utána jön a cukorivás. Állítólag jót tesz, ha a cukoroldatba csavarsz egy fél citromot. Én vittem magammal, de az Uzsokiban ők maguk tettek bele citromot is. Nekem még hányingerem sem volt tőle.

     

    Dindis, bocsi, későn kapcsoltam, hogy Te is gyere, annyira a gyerekekben gondolkodtunk, talán a játszóház miatt. Miattam mehetünk bármikor, Loki nem ellenezné, az tuti. Logo benne lett volna, csak a kislánya náthás volt, Tamiék meg aznap utaztal el, úgyhogy Velük nyáron lehet találkozni legközelebb.

     

    Vettem Lokinak akciós korit, Évit fűzöm, hogy menjen el vele, mert én nem tudok. Mármint korizni. Halál ciki.

    előzmény:
    S.Carol (7502)
    2013-01-27  22:56
  25. 2013. január 27. 22:567502.

    Hát Gambi, nem emlékszem, majd a kiskönyvemet előszedem, ha lesz ötletem, hol lehet. Arra emlékszem, hogy kb. ennyi idősen voltunk Skóciában és nagyobb volt a hasam, mint a másnap császárral szülő "sógornőmnek". Mondjuk Ő 185 cm magas, a kislánya meg asszem 3 kiló sem volt.

     

    előzmény:
    bgambi (7501)
    2013-01-26  20:53

Címlap

top