Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lombik 40 felett

Torolt_felhasznalo_604696
Torolt_felhasznalo_604696
Létrehozva: 2005. május 5. 17:41
sziasztok! a sok lombikos topik mellett gondoltam, hogy egy kicsit leszűkítve a kört, nyithatnánk egy olyat, amiben szerintem szintén sokunk édekelt. Vagy rosszul gondolom és mégsem vagyunk olyan sokan? Nagyon örülnék, ha megoszthatnánk aggályainkat, tapasztalatainkat egymással.
Magamról: idén leszek 42, az első két sikertelen lombikon vagyok túl, következik a harmadik, és addig nem adjuk fel, amíg az orvosunk azt nem mondja, hogy nincs tovább!
  1. 2013. Április 26. 23:507551.

    Ani, még egyben, és egyébként elég jól. Még gyalog viszem Gábrist oviba, és jövök haza fel a hegyre szép lassan, ültetek a kertben, takarítok, stb., nem viszem túlzásba. Egyesek azt mondják, hogy nem látszik rajtam a 9. hónap, mások meg azt, hogy ikreim is lehetnének. Én meg azt, hogy nagyobb a pocakom, mint Gábrissal, de nem vészesen, 15 kg-t híztam, az utóbbi 1 hétben fogytam 20 dekát. Szerintem csak a víz volt kevesebb rajtam az utolsó vizsgálatnál. Érdekes módon most közel sem vizesedik annyira a lábam, mint pl. 1,5 hete. A fene se érti. Az orvosom szabadságra ment, ezért a jövő héten esedékes vizsgálatra beutalt a klinikára, máj 3-ra kaptam időpontot az asszisztenstől azzal, hogy már bármikor szülhetek, akkor ne is hozzájuk menjek, hanem a szülészetre. Mintha ezt magamtól nem tudnám. A férjem kezd már türelmetlen lenni, mert jövő hétre vett ki szabadságot azzal, hogy úgyis hamarabb szülök, mint a kiírt időpont. Tény, hogy Gábris ilyenkor már kinn volt (10 nappal korábban, mint a számított időpont.)

     

    Nikky, keményen fog hangzani, amit most írok, de én 4 lombikkal a hátam mögött már merek reálisan fogalmazni. Ha anyukád terhes lenne, azt a teszt kimutatta volna már most, szerintem nem volt túl korai elvégezni, viszont ennyi idős terhességet az orvos nem tud UH-n biztosan megállapítani. Terhességre utaló jeleket pedig értelmetlen keresni, ezzel csak még jobban behülyíti magát az ember. Inkább nyugtasd meg, hogy várjon még, ha nem jön meg a vérzése, akkor pár nap múlva csinálhat még egy tesztet, hátha. 

    előzmény:
    ani66 (7548)
    2013-04-26  09:44
  2. 2013. Április 26. 23:067550.

    Aranyos vagy Nikky, hogy így aggódsz az anyukádért. Szerintem a darabos barnázás meg a vizelet eredmény együtt rossz jel. Ilyet, hogy ennek az uh ellentmond, még nem hallottam. 

    Viszont a legelső lombik ritkán szokott összejönni. Általában az első tapasztalatai alapján a másodiknál a dokik már jobban, tényleg személyre szabottabban tudják belőni a hormonadagokat és akkor nagyobb az esély.

    Bár itt sokan néhány sikertelen lombik után spontán lettek várandósak...

     

    Azt hittem, "kisbabánk" született, mikor láttam, hogy van új hsz. Gambi, jól vagytok? Sokszor gondolok Rátok!

     

     

     

    előzmény:
    nikky (7549)
    2013-04-26  13:56
  3. 2013. Április 26. 13:567549.

    Sziasztok!

    A következő problémával fordulok hozzátok:

    Édesanyám 40 éves, és lombik programba kezdtek néhány hónapja, a beültetés 15.-én történt. A mai napra hívták őket vissza vizsgálatra. Az ultrahang alapján a doki szerint terhes, viszont az ott elvégzett vizelet alapján nem mutatható ki hogy terhes lenne. És ez utóbbit vették döntőnek az ügyben. Most szegény Édesanyám teljesen összetört, nagy nehezen sikerült megnyugtatnunk. Véleményem a következő: én túl korainak ítélem a vizsgálatot, szerintem még néhány napnak el kellett volna telnie, hiszen a vizelet vizsgálatot is 2 hét után szokták ajánlani. Nagy kétségbe esésemben nekiálltam olvasni mindenféle ehhez kapcsolódó cikket, kutatást, folyóíratot, tanulmányokat, és az azokban leírt terhességi tünetek között fel leltem néhányat melyek Édesanyámra is jellemzőek. Például: gyakori vizelés, emésztőrendszer működésének megváltozása tehát székrekedés..stb.. viszont nem tudjuk eldönteni hogy a barnás vérzés ami a mai napon megjelent esetleg beágyazási vérzés lehet-e, mert kisebb darabkák is távoztak. Egyik ismerősem szerint ez még nem minősül feltétlenül a beágyazódás sikertelenségének. Azt hiszem erre csak az idő adhat választ.

    Érdekelne kinek mi a véleménye :)

     

    Előre is köszönöm!

    Nikky 20éves 

  4. 2013. Április 26. 09:447548.

    Drukkolok, remélem nem jött meg!!!

    Az tény, hogy a mi korunkban a teherbe esés már kicsit küzdősebb, de szerintem megéri :-). Bár én még ezt semmondhatom, mert 40 múltam, amikor kezdtünkpróbálkozni és végül is én 4-szer lettem terhes 2 év alatt, csak sajnos 3-szor elvetéltem. Persze az okát nem lehet tudni pontosan, de a mióma műtétem után 4 hónappal megfogant Peti és ő meg is született.

     

    Gambi hogy vagy????

     

     

    előzmény:
    Karolin12 (7547)
    2013-04-22  22:05
  5. 2013. Április 22. 22:057547.

    Sziasztok!

     

    Most csütörtök-pénteken lenne a nemvárt... most jó időben támdat kedvünk, így bízom, hátha beletarfáltunk... én eddig azt gondooltam, nem szabad nagyon erölteni a babavárást, a háziorvos azt monda menjek el nőgyógyászhoz, ő jobban meg tud nézni mindent - pedig én elsősorban arra lettem volna kiváncsi, hogy vérkép meg ez, az rendben van...

     

    Azt hiszem ezekben a napokban Bgambinak drukkolunk a legjobban - én is kívánom neki, hogy gyorsan érkezzem majd a csemete :-)

     

    Szép napot!

  6. 2013. Április 18. 09:047546.

    Sajnálom, hogy nem sikerült jól az UH, de a lényeg, hogy jól van a picur.

     

    Nekem volt EDA, szerintem jó dolog, már éppen ki voltam a fájásoktól, nagyon elfáradtam, pedig nem volt hosszú szülésem. Éjjel 1 után kezdődtek a fájások elég intenzíven, fél 5 körül kaptam a szurit és ezzel kb. 2 órán át jól voltam, szinte még pihenni is tudtam. Éreztem a fájásokat, de közben el tudtam lazulni, ültem egy nagy labdán és szépen tágultam. Fél 7 körül kezdett múlni a hatás és fél 8-kor megszületett Peti. Ez a szülésem határozottan jobb élmény volt, mint az első, ami még EDA nélkül volt, pedig a végén ugyanúgy fájt már, de állítólag akkor jobb is, ha fáj, a tolófájások miatt. De ha gyorsan tágulsz, akkor szerintem nem kell, sőt, akkor nem is adnak hiába kérnél.

    előzmény:
    dindis (7545)
    2013-04-17  20:56
  7. 2013. Április 17. 20:567545.

    Sziasztok,

    Köszi mégeygszer a meghívást a talitokra,sajna kórházban voltam az UH miatt ami egy nagy hülyeség volt,beígértek egy szuper új 4d -s vizsgálatot simán ingyen nekem,le is mentem ,de sajna az orvosok képtelenek voltak kezelni a gépet,2d nél tovább nem jutottunk,fel sem tudták venni dvd-re, és én nem is láttam mert feléjük nézett a képernyő. Szóval egy vicc volt az egész.de ők örültek,hogy milyen szuper gépük van.:)) Mondtam nekik,hogy ja,láttak már valaha 4d -s uh felvételt?

    Végül elmentem fizetősbe,hogy lássam a picit,cuki,kislányka arca van,csücsöri vastag szája,pisze orrocska,kezek lábak rendben,nagyon szép baba,persze nyílván elfogult is vagyok,de tényleg tündér.

    Gambi,lassan szülsz igaz? De jó neked.Nekem még 8 hét,azért fáradok ezerrel. De egész jól tartom magam ,néh. a kidőlök mint egy fa,és csak fekszem órákig az ágyon,a laptoppal,vagy bealszom. De van hogy egész nap jövök megyek,még sport is megy,bár néha az is lefáraszt .De alig híztam eddig és ez tuti h a sportnak köszönhetek,meg némi odafigyelésnek kaja terén. 

    Epidurált vki kapott szülésnél? Mi a véleményetek? Kell,nem kell? Nekem nem volt még,fájtak de a 2ik babám villámgyors volt,fél óra kb, nem is volt idő EDA-ra.Most viszont nem tudom mi legyen. 

    előzmény:
    ani66 (7544)
    2013-04-15  08:30
  8. 2013. Április 15. 08:307544.

    A Mammutban találkotunk Logoval és Carollal, sajnos Dindis nem jött le, majd legközelebb... Most kivételesen gyerekek nélkül voltunk így tudtunk beszélgetni is :-))).

     

    Itt is gyönyörű idő van, remélem ez már így is marad!

    előzmény:
    bgambi (7543)
    2013-04-14  19:31
  9. 2013. Április 14. 19:317543.

    Igen, még 2 in1.  Kihasználtam a szép napsütést most a hétvégén, és dolgozgattam a kertben.  Igaz hajolgatni csak egy sajátos pózban tudok (teljesen szétterpesztett lábakkal, hogy elférjem a hasam), de féltérdre ereszkedve és négykézláb egész jól elboldogultam. Érdekes módon a lábaim sem dagadtak be jobban, mint mikor csak a lakásban tettem-vettem. Ma kezdtem a 38. hetet.

     

    Milyen talit szerveztetek? Hol és ki volt?

    előzmény:
    ani66 (7542)
    2013-04-14  14:07
  10. 2013. Április 14. 14:077542.

    Sziasztok!

     

    Gambi, hogy vagy, egyben vagy még?

     

    Dindis, mi volt az ultrahangon?

    A találkozó jó volt, szerintem estig tudtunk volna beszélgetni még...

     

     

     

     

  11. 2013. Április 5. 22:007541.

    SZIASZTOK,

    Kókuszdió,a hormonsorod milyen lett? Amh ,Fsh stb?

    Gondolom a Krizsa ezekből tudja ,hogy mik az esélyek,ha nem lenne értelme nem lombikoztatok volna. Ani amit írt a Dhea egy prohormon amiről sok infó van a neten,miszerint kis adagban javíthat a női reprodukciós renszeren,a peteérést serkentheti illetve lombik előtt használva javítja a sejtek minőségét. Nekem is volt egy lombikom,ami nem silerült. Kááliból elzavartak ,higy öreg vagyok és esélytelen h gyerekem legyen. Ez tavaly,januárban volt.Májusban volt lombik,5 sejtem lett,2 embriónk. Utána szedtem a dhea-t,pár hónapig minimális adagban. szept elején terhes lettem spontán. 42 leszek jövő héten,és 30 hetes a kislány a pocakban. Szóval ilyenek történnek. Másik ismerősöm is sikertelen lombik,1 db embrió,nem tapadt meg,majd Dhea után újabb lombik,9 sejt,6 embrió,4 fagyasztva van egy pedig a hasában ,27hetes kisfiú. :))

    Csak nem szabad elkeseredni,feladni. Tudni kéne mi lehet a probláma és azt megpróbálni kezelni. Nekem pl Ir blokkolta a teherbeesést,peteérést is.

    hajrá. 

    előzmény:
    Kókuszdió (7533)
    2013-04-02  14:11
  12. 2013. Április 5. 18:027540.

    Ani66, 10+2 vagyok ma, jövő csüt-ön kezdem a 12.hetet....

    néha nyilalgat a hasam és a hányingerem folyamatos, bár kicsit enyhült, de állítólag jó jel az émelygés...

     

    12-én megyek UH-ra (kombinált szűrésre). Már nagyon várom, hogy lássam a Babócát...

    előzmény:
    ani66 (7539)
    2013-04-05  11:18
  13. 2013. Április 5. 11:187539.

    A Sote-ra szerintem közülünk senki nem járt, de ezek szerint jó. Én terhesen jártam egy nagyon aranyos doktornőhöz, ott is szültem, a körülmények egészen jók és talán a legjobban felszerelt kórház, ha esetleg van valami komplikáció.

    Hány hetes vagy? Drukkolunk továbbra is!!!

    előzmény:
    Tünderke13 (7537)
    2013-04-04  13:29
  14. 2013. Április 4. 19:417538.

    Ani, ó szegény Peti, akkor ez nem a legsikerültebb szülinapja volt...

     

    Kírának és Lokinak is boldog szülinapot! 

    előzmény:
    ani66 (7535)
    2013-04-04  11:41
  15. 2013. Április 4. 13:297537.

    Sziasztok, mi a Sote I-re jártunk, megközelíthetőség miatt és bízom a Sote tudásában is, és azt hallottam a Kaáliban állítólag sokkal többet kell várni.

    A másik nekem fontos szempont volt, hogy itt az inszem is TB támogatott volt, semmiért nem kellett fizetni, csak a gyógyszerekért, ami magában em kevés, nem tudtam volna még egyebeket is fizetgetni mellette.

     

    Az elején itt is lassan haladtak a dolgok a kivizsgálás miatt, de utána már ment minden a maga idejében. 3 havonta lehet beavatkozás, és nekem egy miómával jött össze a terhesség, amit szept-ben az 1.lombik után műteni akartak. Ez nagyon elkeserített, mert 2009-ben már műtöttek és 5 miómát cettek ki. Így elment a kedvem mindentől és abbahagytam a kórházba járást.

    Ekkor elkezdtem természetgyógyászhoz járni és kineziológushoz és glutén-laktóz mentesen táplálkoztam. Voltam pár Aviva tornán is.

    Azt hiszem a méregtelenítés és a pozitív gondolkodás sokat segített. Bevonzottam végre a jó dolgokat és sikerült...

    Persze most is ezer para és izgulás az élet, de bízom benne, hogy minden rendben van és a pocaklakó velem marad.

    előzmény:
    ani66 (7535)
    2013-04-04  11:41
  16. 2013. Április 4. 11:597536.

    Boldog szülinapot Kirának és Lokinak is!!!!

     

     

  17. 2013. Április 4. 11:417535.

    Szia Kókuszdió, ne keseredj el, bármi megtörténhet! Gondolom volt hormon kivizsgálásod, az mit mutat? Dindis talán tud valami "csodaszert", DHEA, vagy lehet rosszul írom, nemrég írt róla, keress kicsit vissza. Remélem hamarosan benéz ide is, majd megírja.

     

    Tündérke, ez jó hír, drukkolunk!!! Írj néha, ha van kedved, erőt adhatsz másoknak is a példáddal. Hol volt a lombik?

     

    Gambi, köszönjük, szegény Petim bárányhimlős lett, ezt kapta szülinapra... De jól viselte, igaz én beadattam egy oltást a kettőből, mert azt mondta a védőnő, hogy elkapja ugyan, de nem lesz nagyon beteg tőle. Így is lett, néhány pöttyel megúsztuk, bár közösségbe nem mehet 2 hétig, mert fertőzhet.

     

    Dindis, írtam privit! 

     

    előzmény:
    Kókuszdió (7533)
    2013-04-02  14:11
  18. 2013. Április 3. 11:417534.

    Sziasztok,

    januári lombik kezelésből megmaradt 10db Gonapeptyl injekcióm és 1db Fostimon injekcióm (Sote 1-re járok).

    Végig hűtőben tároltam és most is ott van, 2014-es szavidővel rendelkezik.

    Ha valakit érdekel, szívesen átadom kedvező áron.

    Budaörs-Dunakeszi útvonalon hűtőtáskával szállítva, át is tudom adni.

     

    És mivel érint a fórum témája-címe, talán reményt adhatok, ha azt mondom, 40 elmúltam és 2.lombikra megfogant a picikém. Bár tudom még korai, mert nem töltöttük be a 12.hetet (már volt két UH és szívhang), de remélhetőleg minden rendben van és kívánom Nektek, hogy váljon valóra az álmotok és foganjon meg a babátok.

  19. 2013. Április 2. 14:117533.

    Sziasztok!

     

    Abban kérnék segitséget, hogy 41 éves vagyok, benne vagyok egy lombikprogramban, de sajna már másodszor sem sirkerült tűszőt érlelni.

    A kérdés az lenne, hogy tud-e valaki ajánlani bármit ami segithet ebben.

    A dokim a Kaáliban dr. Krizsa mágus, de nem tudott semmit mondani. Aki válaszol annak előre is köszönöm.

    Szép napot mindenkinek.

  20. 2013. március 30. 21:577532.

    Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!

     

    Petinek pedig boldog születésnapot!

    előzmény:
    ani66 (7529)
    2013-03-26  08:29
  21. 2013. március 27. 21:587531.

    Nehari Csajok,h nem írtam,jártam erre ,olvastalak benneteket azért.Gambi,remélem jól vagy azóta,durva lehetett ez a rosszulléted. Nekem ilyesmi nem volt,inkább csak teltségérzés,olyan hogy kevés kaja után is jön fel a sav meg minden,mintha nem férne el bennem az étel. Cukrom nemtom milyen mert nincs most mérő csíkom,nem nézegetem,de vannak szédelgős rosszulléteim,ami valszeg a cuki,vagy a vérnyomás . az is a béka segge alatt van. jó neked,már csak 5hét. én 29 ik hétben vagyok,szerencsére 5 kilót híztam eddig,a védőnő is csak nézett,monjuk engem is meglepett,de beválik a torna+tudom hogy nem ehetek sok ch-t ,cukros dolgokat,ezeket nem tudtam az első két babával,fel is jött a huszas majdnem,mindkétszer. Most ,szorgosan edzegettem,kaja is finoman ment ahogy már egy ideje étkezem,mondjuk az IR nyílván előjött mert attól van a hipó cukrom.

    Ez az idő kikészít mindekit sztem,nekem is folyton fejfájás,köhögés,orrfolyás,vmi minden héten akad. Bárcsak kitavaszodna végre.

    Tibi lesz végül a picur? Én maradok az Abigélnél asszem.

    Többiek jól vagytoK?

    előzmény:
    bgambi (7527)
    2013-03-24  16:18
  22. 2013. március 26. 14:387530.

    Itt tegnap késő du. kezdett esni a hó, még most is szitál, kora reggel a hókotró ébresztett, ahogy végigdübörgött az utcán. Itt is esett vagy 10 cm eddig. A férjem a hétvégén elpakolta a teraszról a szánkókat és a sífelszerelést, de lehet, hogy holnap újra előveszi, és felmegy még egyet sielni.

    Itt ez az időjárás nem számít rendkívülinek, március végén-április elején még szokott esni időnként a hó, csak talán nem ennyi, mint most.  Nemrég olvastam a helyi újságban, hogy 1956. június 9-én az Inn-völgyében 10 cm friss havat regisztráltak - ezt a hosszú tél miatt nyavalygóknak írták biztatásul, hogy lehet ez még rosszabb is...

     

    Nagyon valószínű, hogy a Tibor névnél maradunk, a 2. névről még beszélgetünk (legyen-e vagy se és mi). Gábris mondott múltkor egy jót, röhögtünk rajta percekig. Arról beszéltünk neki, hogy Tibike nem fog tudni még járni, mikor megszületik, ezért kell a babahordó meg a babakocsi, stb. Erre azt mondta: "Nem baj, majd beleteszem a talicskámba, és eltolom a játszótérre..."

    előzmény:
    ani66 (7529)
    2013-03-26  08:29
  23. 2013. március 26. 08:297529.

    Semmi nem biztos, míg meg nem jön... Hátha éppen most! Egyébként voltál kivizsgálásokon? Nincs semmi gond? Csak sima UH-ra és vérvételre gondoltam ( hormonokról ) Mióta próbálkoztok?

    Drukkolni Gambinak és Dindisnek kell, de már a finisben vannak, szerencsére. De Dindis nagyon eltűnt!? Remélem nincs gond a cukrával!

     

    Gambi, nem irigyellek, de most már tényleg nemsokára vége ennek az állapotnak. Sajnos nem mindig "áldott"...:-(. De a tavaszt még biztosan megvárja :-). Nálatok is kemény tél van még? Itt nagyjából minden rügy lefagyott, 10 centi hó esett ismét, áááááááááá, sosem lesz tavasz, idén a jegesmedve jön tojni nem a nyúl....

    Végül mi lesz a neve a pici fiúnak?

     

    előzmény:
    Karolin12 (7528)
    2013-03-25  12:30
  24. 2013. március 25. 12:307528.

    27- 28-ra nem várom. Egy hete húz a hasam, úgyhogy nem sok okom van reménykedni -  a gyomrom kevereg ,de ez  simán lehet PMS ...  álmos sajna nem vagyok, így gondolom nem most fogok örömködni ...

     

    Ki az akinek drukkoloni lehet?

     

     

    Többikek?

    előzmény:
    ani66 (7526)
    2013-03-24  13:06
  25. 2013. március 24. 16:187527.

    Sziasztok!

     

    Május 5 a számított időpont, ma kezdtem a 35. hetet.

    2 hete hétfőn reggel bevitt a férjem a klinikára, mert vasárnap éjjel elkezdett fájni a hasam gyomorszájnál, aztán a görcsök átterjedtek az egész hasamra, hajnalban pedig már kb. 20 percenként jöttek az alhasi kontrakciók is hozzá. Ilyen rosszul még nem voltam életemben. Sejtettem, hogy ez még nem a szülés jele, de féltem, hogy a babával van valami, nem akartam reszkírozni. Szerencsére "csak" egy újabb "Montezuma átka" készített ki hasmenéssel, hányással. A klinikán adtak 2x500ml infúziót, hogy ki ne száradjak. A babával szerencsére minden rendben volt, de ő is megérezte a görcsöket, mert a bába szerint nagyon nyugtalan volt szegény. A méhszáj teljesen zárt volt, 31 mm, és a görcsök is csökkentek, így dél körül hazaengedtek a klinikáról. Nem tudom mitől görcsöltem ennyire, a hétvégén ugyanazt ettem, mint a férjem és Gábris, és nekik kutya bajuk nem volt. A klinikán vettek ugyan székletmintát, de az eredményt nem tudom. Azt mondta a drnő, hogy értesítenek, ha valami gond van. Nekem úgy tűnt, mintha az emésztésem valami okból totál leállt volna, mert a klinikáról hazafelé az út szélén hánytam ki az előző este vacsorára megevett salátát (kb. 18 óra után még teljesen emésztetlen állapotban, ami ugye nem normális...). A gyomrom azóta sincs teljesen rendben, a gyomorszájam környéke csaknem mindig fáj, ha lehajolok és megnyomódik a hasamtól. Inkább többször eszem keveset, hogy ne terheljem meg, de ez sem segít sokat. Volt közületek valakinek ilyen?

     

    Dindis, hogy vagy?

    előzmény:
    ani66 (7526)
    2013-03-24  13:06

Címlap

top