Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Placido Domingo rajongók

Hóanyó
Létrehozva: 2005. július 3. 13:34

Kedves Ancsám!
Neked nyitottam ezt a topicot,a közelgő Névnapod alkalmából!
Kedves idelátogatók!Egy nagyon jó barátomnak szeretnék örömöt szerezni azok álltal,akik szintén szeretik a komolyzenét:))
Hamarosan lesz a nagy koncert és még előtte,cserélhettek eszmét,és kötődhet a zene kapcsán uj ismeretség ,barátság!
Érezzétek Magatokat nagyon jól ezen a felejhettlen,szivet-lelket gyönyörködtető esten!
  1. 2010. március 20. 21:4212051.
    Ah, mi tradia....  csodásan énekli, és olyan szép. De jó, hogy betetted Ancsa!
    előzmény:
    Tsancsa (12049)
    2010-03-20  20:54
  2. 2010. március 20. 21:3112050.

    Sziasztok!

    A Mezzon most megy a Turandot. Zubin Metha vezényel. A szereposztást nem adja be, de úgy tudom Domingo a Kalaf. Aki tudja, nézze!!

    előzmény:
    Tsancsa (12049)
    2010-03-20  20:54
  3. 2010. március 20. 20:5412049.

    Csak úgy magamban:

     

     

    http://www.youtube.com/watch?v=i1YMi5 TUKoA

     

     

     

    és egy nagyon-nagyon kedves, távoli jó barát legújabb kedvessége .... a nekem olyannyira fontos dal egy újabb videóra összerakva:

     

     

    http://www.youtube.com/watch?v=H3ad t1BBp8g

     

     

     

    Kaptam ajándékba egy füzetkét; az idei Kaposvári Kamara Fesztivál programja ..... és legnagyobb meglepetésemre ott láttam, hogy Joshua Bell ezen a nyáron Kaposváron ad koncertet két napon át .... szombaton de. 11,00 és este 19,00 órai kezdettel .... é smásnap szintúgy .... ha esetleg ...????? 

     

     

    Szép vasárnapot .... ha erre járnátok:
    Ancsa 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2010. március 16. 21:1312048.

    Köszönöm Katóka!

     

     

    Elviszem, jól jön egy-egy népesebb hétvégén, vagy valóban amikor hirtelen derül ki, hogy többen ennénk .... ha valamit tudnék varázsolni :o))

     

     

    Én ma kenyeret sütöttem. No nem a sok órásat, hanem egy régóta rakosgatott, de rém egyszerű és sütéssel együtt egy óra alatt kész, fantasztikusan egyszerű és kalács-finomságú veknit produkáló recept szerint.

     

     

    Fotóztam, majd letöltöm a képeket, akkor a recepttel együtt küldöm.

     

     

    A SZÉP MASESTRONAK? fogalmam nincs milyen koszthoz szokott, de azt nagyon is eltudom képzelni, hogy a kíváncsiság ráveszi, hogy megkostólja amit nem ismer.

     

     

    a facebookon, ma nagoyn sokat hallgattuk Őt .... érdekes, jó dolog, hogy amíg nekem ma a Marton Évás-Turandot akadt az egerem alá, addig a svájci és az egyik olasz csajnak a könnyebb dalai kerültek elő ... fantasztikus új fotók .... 

     

     

    szegény Erkel, így a gyakori megszakítások miatt kénytelen volt türelmesen várni, míg visszakanyarodok Hozzá .... pedig érdekes momentumok kerültek elő az Ő életéből is. Már biztos hogy csak nekem, mert bevallom fogalmam nem volt, hogy ennyi operát írt. Azt tudtam, hogy Ő volt az első magyar opera szerzője, de például művei születésének pontos sorrendjét nem tudtam .... én a Bátori Máriara emlékeztem ...

    Az nem lepett meg igazán, hogy a zeneszerző, a emberöltőn át jelentős létszámú zenekarokat kézben tartó ember a magyar sakkozók társaságának(?) Széchenyi Ödön elnöklete mellett, sok éven át alelnöke volt ... valahogy a koncentráláshoz szokott emberhez passzol a sakk szeretete, tudása nem?

     

     

    Ha jól forgatom a "világórámat", akkor lassan Neked is lejár a munkaidő .... írtam emailt, várom a választ .... meg Téged is:
    Ancsa 

    előzmény:
    MPiggy (12047)
    2010-03-16  16:59
  5. 2010. március 16. 16:5912047.

    Ide irom, hatha mast is erdekel. Mi nagyon szeretjuk, regi-regi csaladi kedvenc es nagyon kiados. (maradek csirkeporkoltbol IS jo!!)

    Leirom az eredeti receptet, Edesanyamtol:

     

     

    Pastetom

     

    1. Kb. 50 dg serteshusbol es majbol szokasos modon porkoltet keszitesz ( a maj nem kotelezo,d e attol lesz nagyon kulonlegesen jo ize)

     

    2. A kisse kihult hust egy beaztatott, kicsavart zsemlevel, 15 dg szalonnaval egyutt ledaralod.

     

    3. Hozzakeversz 1 tojast es annyi porkolt szaftot ( 1-2 kanalnyit),hogy puha massza legyen.

     

    4. Pici majorannaval, izles szerint soval borssal es mustarral izesited ( a mustart adagold kiskanallal, kozben kostolgasd, hogy eppen jo legyen).

     

    5. Jol kizsirozott formaba simitod ( ha szalonnaszeletekkel kibeleled konnyu lesz kiboritani mikor kesz).

     

    6. A pastetomos edenyt egy nagyobb tepsibe rakod, forrasban levo vizet ontesz a tepsibe, annyit, hogy a pastetomos edenynek legalabb feleig erjen- es eloremelegitett kozepmeleg-kozepforro  sutoben masfel oran at sutod/gozolod. Nem kell letakarni!

     

    7. Mikor kihult ovatosan talra boritod.

     

    Hutoben sokaig elall.

     

    Nagyon kiados mikor vendegeket varsz. Meg is lehet duplazni, de ez is szep adag. Nyuszihusbol is jo...borjubol is...de az olcso, es nem raz sertes valt be legjobban.( A maradek csirkeporkolttel maszatolni kell, a csontok miatt..)

     

    Friss kenyerrel, paradicsommal a legfinomabb!

     

    Nalunk ha a szuloi hazahoz hazatertunkkor nem volt eppen..hat nagyon csodalkoztunk....

     Pastetom...tojaskrem... korozott, rokfortos vaj...a nepetetes fo kellekei voltak. Reggelire, vacsorara kituno "adalek" mind.

     

    Szerintem a Mestro is kedvelne....!

    előzmény:
    Tsancsa (12046)
    2010-03-16  09:19
  6. 2010. március 16. 09:1912046.

    Jó reggelt!

     

     

     

    Itt már megint? vagy még mindig? csupa-csupa hófehérségre ébredtünk .... de picivel szebb lehet a nap, ezzel a duettel ... igaz? 

     

     

    Ma Erkel életrajza a főszereplő .... csak folyton elkalandozok egy HANG felé :o)))

     

     

    Még visszajövök:
    Ancsa 

    előzmény:
    moty (12040)
    2010-03-15  09:13
  7. 2010. március 15. 21:4612045.

    Jó estét!

     

     

     Éva!

     

    az ígért CineMaestro Carmen filmjének ismertetőjét ezen a linken megtalálod:

     

     

    http://www.cinemaestro.hu/carmen

     

     

     

    Kellemes szórakozást, ha megnézted, gyere mesélj! Én a májusi Don Giovannira fenem a fogam!
    Ancsa 

    előzmény:
    felkaiferencne (12027)
    2010-03-10  17:26
  8. 2010. március 15. 19:2112044.

    Az internetes klasszikus rádió linkjét beírnád ide?

     

     

    Hátha ..... a kiskütyümmel tudok rádiót is hallgatni .... igaz csak a beleprogramozottakat ... de talán azon a rádión aminek van lejátszója, magnókazettának helye .... tán sikerülne ..

     

     

    akkor most notesz nélkül utazol????? aggódom!
    Ancsa 

    előzmény:
    MPiggy (12043)
    2010-03-15  15:21
  9. 2010. március 15. 15:2112043.

    Uj notesz kell majd, az a rongyos regi mar cafatokban log....es csupa fontos dolog van benne.

     

    Most azert  bosszankodom, mert erre az utolso hetre dupla annyi munka jott osze mint az elmult hetekben-ez csak pech, semmi mas. Most  nekiallok es nem sirankozom folotte.

    Kikapcsolodaskeppen majd belekukkantok az Aidaba...

     

    Panka elkepesztoen melyen alszik...ahogy csak gyerekek tudnak. Vigyaz ra az udvartartasa...

     

    A Skype minsoege az internet kapcsolattol  fuggo, marpedig az a mi kis faluszeli lehetosegeink miatt nagyon gyenge. Otthoni gepunk MINDENT  nagyon lassan kapcsol. Ha otthon akarok youtube-ot nezni-hallgatni, hat nagy mazli kell hzoza, hogy ne alljon meg a videoklip 5x mire vegig jatszik egy felvetelt...

     

    Csak azt remelem az  I Chat valamivel talan kevesbe fugg majd az interentunk  szinvonalatol (allitolag)

     

    Mikor evekkel ezelott meg Rakoskerten szalltunk meg emlekszem Skype-al hivtam fol a gyerekeket, Eszter szamitogeperol. Ugy-ahogy elviselheto volt a hangminoseg (kamera nelkuli, csak hang)

     

     Akkor meg szerintem nem is volt kepernyos-kameras telefonvonal. Nem volt nagyszeru a beszelgetes-viszont  ingyen volt...az biztos.

     

    Majd este, otthonrol...ujra....!

    Szerencsere talaltam egy uj klasszikus (internetes) radiocsatornat, most napkozben azt hallgatom- jobban lehet igy dolgozni!

    En majd csutortokon megyek fodraszhoz...

     

    Ciao!

    Kata

    előzmény:
    Tsancsa (12041)
    2010-03-15  12:35
  10. 2010. március 15. 12:3712042.

    Óóóóóóó!!!

     

     

     

    Azok a szép napok ...... :o))

     

     

     

    de jó lenne visszamenni az időben! Ez az -akkor- roppant szerénynek tűnő ífjú tenor .... aki olyan diszkréten húzódott meg mögöttünk .... azért kedves emlék Ő is ugye?

    A görög fiúról nem tudni semmit?

     

     

    Déután leszek:
    Ancsa 

    előzmény:
    moty (12040)
    2010-03-15  09:13
  11. 2010. március 15. 12:3512041.

    Tinka-Katinka-Katóka!

     

    A skyp idehaza működik, bár határon belül még nem sokszor használtam. Igazából azért lett a gépemen és akkor használtam rendszeresen, amikor Judit még odakint élt.... akkor beszéltünk skyp-on gyakran.

    Erikával is párszor .... de a lényeg, hogy működik!

     

     

    A recept majd ráér, most gondolom már a csomagolással vagy inkább elfoglalva.

     

     

    Ma délelőtt "fodrásznál" voltam ....Eszter levágott valamennyit a hajam hosszából. Természetesen a "segéderő" most is Panka volt, aki bőszen kommentálta az eseményeket a Papának ... aztán mikor készen lettünk és bevonult a Papa-ágyára, Anya-párnájával és Csíííí takajójával aludni (Kankalin-Fifi, Nefelejcs-Fiti, CSőrike és anya agyon nyúúzott régi babája társaságában) akkor azért még jó pár percig elrágódtunk a témán.

     

     

    Panna határozottan ragaszkodik hozzá, hogy "Anya kivette hajadat?" a végén abban maradtunk -kb. 15 perc-, hogy nem Anya szedte ki, hanem a hajkefétől jött ki kevéske .... de látod? itt a hajam, Anya be is szárította .... hosszas mérlegelés után aztán megállapította -közben kicsavarta szegény baba karját-, hogy "akkoj most van Neked fizujád? Anya csinálta neked is fizuját?" ....  elhasalt és rajtaütés szerűen elaludt :o)) 

     

     

    Zajlanak a márc. 15.-i ünnepségek .... szerencsére Kristóf tegnap dolgozott, igaz éjfélig, de ma otthon van .... már vannak apró jelek, hogy ma este is jobb lesz otthon maradni.

     

     

    Ha van lehetőséged, menj el a gportálra -tegnap odatettem a linket- nézz bele,hallgass bele Andi szuper 1987-es pesti AIDA-jába .... persze a szép Radames-Domingo a lényeg, de igazából engem elbűvölt Tokody Aidája is ... kíváncsi vagyok a véleményedre.

     

     

     

    Ha csomagolsz, el ne felejtsd a TELEFONOS KISNOTESZT!!!!

    Ancsa 

    előzmény:
    MPiggy (12039)
    2010-03-15  02:31
  12. 2010. március 15. 09:1312040.

    Ancsa, Judit, Szilvi!

     

    A "szépfiú" tette fel, emlékeztek rá?

     

    http://www.youtube.com/watch?v=d1JGlIUxVsw
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  13. 2010. március 15. 02:3112039.

    Ancsa! Hat persze, hogy "nem valtozott semmi" a sok ev soran. Egy igazi baratsagnal ez mindig igy van. Persze, hogy ugyanugy tetszik, mint regebben...

     

    Nalam volt a laptop Halifaxban, meg akartam "inditani" az I Chat beszelgetest Agnesekkal es tudtam Kiskata jobban ert hozza. Sikerult is- a Skype irgalmatlanul rossz minosegu tolunk, kesz kinszenvedes hasznalni. Most majd meglatjuk ez az ujabb valtzoat normalisabb lesz-e. Tegnap is, ma is beszelgettunk (toluk) a gyerekekkel, ma Simon percenkent terult fordult odahurcolta allatkait a kamera ele, folsorakoztatta a kedvenceket. Noni igen lelkes  integeto-mosolygo- gagyaraszo resztvevo- egyelore nehez  megerteni mirol is mesel. Agnes mutatta mennyire szereti o is a "kerekecske-gombocska" jatekot, ott kuncogtak egyutt a kepernyon.

    majd elvalik itthonrol is ennyire jo minosegu az internet kapcsolat, vagy ez sem lesz kulonb mint Skype.

    Hazautunk sima es sebesseg hatar altal megengedetten gyors volt...Holnap meg munkanap..

    A nalam levo szamitogepen a levesladamat  is megneztem...jo par nap ota megint eloszor! Lattam toled volt egy rovidke eddig nem latott levelke, amiben  a pastetom receptet kerdezed-ha megkesve is de feltetlen kuldom! ne haragudj, hogy ilyen nehezkes  velem "szot erteni" ujabban!!

    Ha gondolod, hogy mast is erdekel itt, a topikon is szivesen leirom majd.

     

    Mahoz egy hetre mar uton leszunk...

    előzmény:
    Tsancsa (12038)
    2010-03-14  23:24
  14. 2010. március 14. 23:2412038.

    Ma estétől, -Andreának köszönhetően- az

     

     

     

    1987-es BUDAPESTI

     

     

    AIDA előadást láthatjátok

     

     

    www.gportal.hu/komolyzenekedvelok portál BAL oldalán, a bejelentkezés, MENŰ modul alatt!!!

     

     

    Nagyon-nagyon jó látni, hallani Domingot és Tokody-Aidát .... az évek semmit nem változtatnak ezen az érzésen! 

    előzmény:
    MPiggy (12037)
    2010-03-14  14:05
  15. 2010. március 14. 14:0512037.

    Haho!!! A mai nap csondben indul..tegnap reggel is beinditottam a riasztot mikor ki akartam vinni a kutyat az udvarra felkeles utan..es kinyitottam a hatsoajtot-szerencsere akkor lanyom kigurott az agybol is kikapcsolta. Ma szerintem NEM kapcsoljak be egyaltalan....

    Noverem is banatos volt mikor 10 ev koruli pulija nem akart tobbe setalni, leult az utcasarkon az elso keresztezodesnel..nem lehetett tovabb vonszoloni... Azota is eli csondes-nyugis-alig mozgo eletet, ha jol szamolom cirka 16 eves lehet . En sosem tartanek egy pulit hazikutyakent, de o szerelembe zuhant vele mikor otthon jart egyszer es magaval cipelte az apro pamutgombocot Ohioba (akkor meg lehetett ilyen csacskasagokat, bar sok papirmunka kellett hozza. ma mar biztosan nem engednek, hogy az utasterben a kutyus egy fedeles kosarban az oleben utazzon!). A pamutgombolyag azota akkora mint egy kisebb (lassan) mozgo szanakazal....es az illata is massziv. 

     

    Reka egyelore mozgekony es bolondos. De mar o sem a regi, 4 es fel ev utan...olyan "felnott" formaju lett. Most szeretnek melle egy picike, aranyosat..de ferjem csak a fejet razza, meg mit nem.

    előzmény:
    moty (12036)
    2010-03-14  10:04
  16. 2010. március 14. 10:0412036.

    Kedves Kata!

     

     

    Annyira plasztikusan írtad le az eseteteket a riasztóval, hogy önkéntelenül jól szórakoztam, bocsánat. 

    Az ember mindig örül, ha mással is előfordulnak hasonló őröltségek, nem csak vele.............

     

    Elképzelem Rékát. Amíg a gyerekek kicsik voltak, azon munkálkodtam, hogy ők jól érezzék magukat( mint minden szülő). Gyártottam a tanulságos és szórakoztató programokat, boldog voltam, ha láttam, hogy élvezik. Aztán a kutyával voltam így. Vittük őt is mindenhova, megszokta, jól alkalmazkodott ( egy darabig ), és örült, hogy nem kellett otthon maradnia. Sajnos már 10 éves, beteg, nem szeret menni, csak a szokásos útvonalon és spuri haza. Most kit vigyek ? :))

     

    Szép napot!

    előzmény:
    MPiggy (12035)
    2010-03-14  00:03
  17. 2010. március 14. 00:0312035.

    Mindig elamulok milyen jo es szinvonalas az otthoni komolyzenei ado.

    Itt a delutan legnagyobb izgalma az volt, hogy leanykam ugyan ideadta nekunk az ajtokulcsot..de azt nem tudta, a biztonsagi berendezes be lesz kapcsolva ...O meg kicsivel tovabb a varosban maradt, elintezni valoja volt. Igy mikor kettesn (ket bamba videki szulo) visszaerkeztunk a ahzhoz, kinyitottuk az ajtot...beindult a luke szirenazas...hiaba probaltuk kikapcsolni, megszuntetni...15 perc mulva jott a rendorauto is, magyarazatunkat 2 perc alatt elfogadtak ugyan (megsem betoresrol volt szo...) de azert a bosszusag mindket reszrol megvolt(ok sem orultek a folosleges vizitnek, igy ezert  meg fizetni is kell majd..valakinek. gondolom kedves szep vejemnek? de persze nagyon rendesek voltak, masokkalelofordul hasonlo szamrsag...)

    Tiz perc mulva Cilike-Kiskata is otthon volt meg vejem is.... Most majd jobban ugyelnek a latogatokra.

     

    De egyebkent minden a legnagyobb rendben.itt szep napsutes van, honak nyoma se, kicsit csipos a marciusi szel.

    Vacsorazni etterembe megyunk- pedig vejem jol tud fozni, de ugy latszik igy jobban szereti-nekunk megfelel. Reka is itt van, neki uri dolga van...meg a kutya-futtato parkba is kivittuk ahol kedvere rohangalhatott...most alszik.

    Holnapig maradunk, izgalomra mar lesz alkalom!!!

     

     

    előzmény:
    Tsancsa (12032)
    2010-03-13  18:12
  18. 2010. március 13. 18:2212034.

    BOCSI!

     

     

     

    http://rtvreszletes.hu/

     

     

    ahogy előbb is írtam ez a nyitólap linkje, BAL oldalon a rádió- és tv-csatornák felsorolása, amiból választani lehet.

     

     

     

    DE! figyelni kell, mert pld. a Bartók rádió műsora igen kacifántos sorrendben van összerakva: TEHÁT A DÁTUMOKAT KELL ALAPOSAN FIGYELNI, nem egy hét, csak fordított sorrendben rakják föl:

     

    2010. márc. 15. Hétfő 2010. márc. 16. Kedd 2010. márc. 17. Szerda 2010. márc. 18. Csütörtök 2010. márc. 19. Péntek 2010. márc. 20. Szombat 2010. márc. 21. Vasárnap   2010. márc. 8. Hétfő 2010. márc. 9. Kedd 2010. márc. 10. Szerda 2010. márc. 11. Csütörtök 2010. márc. 12. Péntek 2010. márc. 13. Szombat 2010. márc. 14. Vasárnap 

    idézet:
    Tsancsa (12036)
    2010-03-13 18:18:41

     http://rtvreszletes.hu/

     

     

    2010. márc. 15. Hétfő       2010. márc. 16. Kedd       2010. márc. 17. Szerda      2010. márc. 18. Csütörtök     2010. márc. 19. Péntek      2010. márc. 20. Szombat     2010. márc. 21. Vasárnap      2010. márc. 8. Hétfő      2010. márc. 9. Kedd     2010. márc. 10. Szerda     2010. márc. 11. Csütörtök      2010. márc. 12. Péntek     2010. márc. 13. Szombat     2010. márc. 14. Vasárnap  

    előzmény:
    Tsancsa (12033)
    2010-03-13  18:18
  19. 2010. március 13. 18:1812033.

    BOCSI!

     

     

     

    http://rtvreszletes.hu/

     

     

    ahogy előbb is írtam ez a nyitólap linkje, BAL oldalon a rádió- és tv-csatornák felsorolása, amiból választani lehet.

     

     

     

    DE! figyelni kell, mert pld. a Bartók rádió műsora igen kacifántos sorrendben van összerakva: TEHÁT A DÁTUMOKAT KELL ALAPOSAN FIGYELNI, nem egy hét, csak fordított sorrendben rakják föl:

     

    2010. márc. 15. Hétfő 2010. márc. 16. Kedd 2010. márc. 17. Szerda 2010. márc. 18. Csütörtök 2010. márc. 19. Péntek 2010. márc. 20. Szombat 2010. márc. 21. Vasárnap   2010. márc. 8. Hétfő 2010. márc. 9. Kedd 2010. márc. 10. Szerda 2010. márc. 11. Csütörtök 2010. márc. 12. Péntek 2010. márc. 13. Szombat 2010. márc. 14. Vasárnap 

    előzmény:
    felkaiferencne (12027)
    2010-03-10  17:26
  20. 2010. március 13. 18:1212032.

    Szia!

     

     

    Hát itt megint fehér a világ, csütörtökön már éjszakától és még pénteken reggel is megint esett a hó ....

    Ma meg sütött ugyan a nap, de olyan metsző, hideg szél volt, hogy inkább húztam vissza a meleg szobába.

     

     

    Ma megtaláltam az interneten, hol? hogyan lehet a Magyar Rádió állomásainak RÉSZLETES! műsorát megtalálni. 

    Tudod, úgy mint régen, ahol leírják, hogy: Muzsikáló délután - benne: ..... és felsorolják, ahogy régen, hogy nagyjából milyen zenékre lehet számítani.

     

    Az egyetlen hiányosság, ahogy elnézem,hogy csak egy nappal előbbre olvasható .... ja! és csak a rádióműsor .... a tv-műsor itt is csak címszavakban:

     

     

    http://rtvreszletes.hu/

    Ez a nyítólap. Itt BAL oldalon a kínálat ... MR-1 Kossuth; MR-2 Petőfi; MR-3 BARTÓK RÁDIÓ ... és alatta a tv-csatornák.... 

     

    pld.:

    március 15-én BARTÓK RÁDIÓ

    10.00 Hang-fogó
    1. Bach: d-moll concerto Vivaldi Op. 3. No. 11-es concertója nyomán BWV. 596. (Szamosi Szabolcs a pécsi katedrális orgonáján, 2009), 2. Krommer: e-moll vonósnégyes Op. 7. No. 2. (Authentic Kvartett, tagjai: Kalló Zsolt, Bozzai Balázs - hegedű, Rác Gábor - mélyhegedű, Vályi Csilla - gordonka, 2008. január), 3. Szilasi Alex Chopin-polonézeket zongorázik, 2009, bővebb válogatás a lemezről szombat: 22.55-kor: a) fisz-moll Op. 44., b) Gesz-dúr KK IV a No. 8., 4. A hegedű-caprice művészete - Szenthelyi Miklós játszik, 2009. május, további válogatás a kiadványról: holnap: 22.00-kor: a) Pierre Rode: VII. (A-dúr) caprice, b) Pierre Gaviniés: XXIV. (c-moll) etűd, c) Jacob Dont: XXIV. (esz-moll) caprice, 5. Liszt: VI. magyar rapszódia (Pesti karnevál, a zeneszerző négykezes átirata) (Egri-Petris Duó, 2009. november, további válogatás a kiadványról: holnap 22.15-kor), 6. Liszt-Weiner: h-moll szonáta (Miskolci Szimfonikus Zenekar, vez. Kovács László, 2009. szeptember, további válogatás a kiadványról holnap 22.30-kor) A mikrofonnál: Schaefer Andrea Szerkesztő: Bánkövi Gyula

     

     

     

    Tehát egy hétre ha nem is, de legalább két napra előre lehet keresni azt a bizonyos bűvös nevet :o))

     

     

    előzmény:
    MPiggy (12031)
    2010-03-13  12:38
  21. 2010. március 13. 12:3812031.

    Meghallgattam a zenet, aztan kicsit elkalandoztam a youtube kozeli videoin..igy valaszolni mar elfelejtettem!!

    Itt vagyunk Kiskatanal-uj hazukban. (nekik uj, de egyebkent csaknem 150 evvel ezelott epult.)ok meg alszanak. Viszem Rekat jarni egyet...ot is hoztuk ezuttal. Jot aludt az autoban, de a hazban megkergult a varatlanul ismeretlen kornyezettol, szagok kavalkadjatol... Jo idobe tartott mire mindent vegigtanulmanyozott, megnyugodott...Hoztuk a ketrecet, abban aztan jot aludt megint.

    Ragyogo napsutes, kicsit eles, tiszta ido var odakint. Holnap delutanra hazaerunk, aztan meg egy het es csomagolni kell a hosszu utra!!!!!

     

    Nektek is sok napsutest es keves gondot bajt kivanok, ezuttal Halifaxbol. 

    előzmény:
    Tsancsa (12028)
    2010-03-10  20:08
  22. 2010. március 12. 10:5312030.

    Hát mit ne mondjak, nem beszéljük magunkat agyonra .... vagy mindenki keresett és talált magának egy "forgalmasabb" helyet?

     

     

    Kár! lehet a zene és Domingo ereje mégse olyan hatékony???? és bevallom nem hiszek abban, hogy egy közösséget egy embernek kéne összetartani .... max. erőlködhet, de sokat el nem érhet .... sőt! a sok értelmetlen, hasztalan erőlködésbe bele is fáradhat .... ha nincsenek társai, nincsenek akikkel EGYÜTT akarja életben tartani a halodó témát ... előb-utóbb feladja !

     

     

    Hát Mindenkinek békés, nyugodt, kellemes hétvégét .... mozgalmasabbat, tevékenyebbet, mint ami itt van:
    Ancsa 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  23. 2010. március 10. 20:1812029.

    Éva kedves!

     

     

    Látod erről beszéltem Neked emailben, ill. gportálon .... tudjuk, hogy mindannyian lessük-várjuk a híreket. És most remélhetőleg sok-sok évig megint csak és kizárólag JÓ HÍREKET!! a SZÉP EMBERRŐL ..... 

     

     

    a lényeg, hogy rögtön adjuk tovább azoknak, akikről tudjuk, hogy szintén mennyire várják .... kit? hol? hogyan tudunk elérni .... 

     

     

    DE AZÉRT IDE FELÍRJUK OKVETLENÜL! hogy aki esetleg háttér olvasónk és nem ismerjük az elérhetőségeit, az is értesülhessen örömről, programról .... szép és jó hírekről.

     

     

    Máshol már elsütöttem, a Lányoknak itt is! most megint leírom a mai nap hozta kicsit engedő szorításra válaszul .... ha úg adódik csak önmagamnak:

     

     

    Heltai Jenő (Néma levente) szavai után szabadon:

     



                                                                                 Az élet szép! - Tenéked magyarázzam?



    kiegészítve mottóul:

     


                                                                                                       AZ ÉLET SZÉP! 

                                                                                      de DOMINGO HANGJÁVAL MÉG SZEBB! 

                                                                                                 Tinéktek magyarázzam?

     

     

     

    Írj Te is, ha bármi érdekeset találsz, várjuk, olvassuk:
    Ancsa 

    előzmény:
    felkaiferencne (12027)
    2010-03-10  17:26
  24. 2010. március 10. 20:0812028.

    Olvastalak, de a mai nap sem volt igazán derűs ... legalábbis a végére megérkezett a már-már szokványos(?) keserűség ... (számla a fel nem használt februári napokról ... ÓÓÓÓh szent tapintat!! .... vajon saját maguknak is így fogalmaznának?)

     

     

    Az üzenetet illetően pedig egyértelmű volt, ma is az és holnap és mindig .....                                                           Domingo mindig Domingo marad!

    A figyelmes, sztárallűröktől mentes, a rajongásért minden idegszálával hálás, kedves, közvetlen, csodálatos hangú énekes .... EMBER!!

     

    Már írtam róla, de ma megtaláltam leírt, vers formájában is azt a pár sort, ami valahol az én agyamban Domingohoz, Domingoról .... és a mi Őérte való rajongásunk, a zene iránti kötődésünket is "magyarázhatja" .... már ha ezt valaha is magyarázni kellene ...

     

    és az elmúlt napok eseményei, a magán- és Domingoval kapcsolatos gondok, gondolatok? ... talán ezért zakatolnak ezek a szavak az agyamban, dallam a fülemben????

     

     

     

                                                      Természetesen a refrénre gondolok csak! 

     

     

    Talán még visszajövök .... még mindig .... KELL A ZENE! és azt hiszem most méginkább .... sok a magamban elrendezni való és ehhez azért volt bennem jócskán drukk a SZÉP EMBER miatt is .... most egy kicsit engedett a szorítás ... de a hangulat még mindig a béka alatt ...

    Jövök!
    Ancsa 

    előzmény:
    MPiggy (12026)
    2010-03-10  17:20
  25. 2010. március 10. 17:2612027.

    Ez csodálatos!!

    Andi nekem is megküldte a fordítást .

     

    Mindjárt szebb a világ!!

    előzmény:
    Tsancsa (12025)
    2010-03-10  14:00

Címlap

top