Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Placido Domingo rajongók

Hóanyó
Létrehozva: 2005. július 3. 13:34

Kedves Ancsám!
Neked nyitottam ezt a topicot,a közelgő Névnapod alkalmából!
Kedves idelátogatók!Egy nagyon jó barátomnak szeretnék örömöt szerezni azok álltal,akik szintén szeretik a komolyzenét:))
Hamarosan lesz a nagy koncert és még előtte,cserélhettek eszmét,és kötődhet a zene kapcsán uj ismeretség ,barátság!
Érezzétek Magatokat nagyon jól ezen a felejhettlen,szivet-lelket gyönyörködtető esten!
  1. 2009. március 13. 11:3310751.

    Kicsit olvass vissza, aztán meglátod, hogy nem maradtam le semmiröl....

    A blogomra meg azt teszek fel amit akarok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-03-13  11:29
  2. 2009. március 12. 00:2610750.
    Meglasd minden rendben lesz. A nagyinak is megkonnyebbules tudni, hogy biztonsagban van- ha elbotlik, ha nathas...ha laza van...valaki a koelben van es rafigyel, nem gondolja azt, hogy a vilag vegen vagytok o meg egyedul.Tiszta, rendes helynek latszik a kicsike kepen- ami nagyon fontos. Az unoka tavaszi, ragyogo mosolya pedig a legnagyobb ajandek. Tudod egy ilyen kozossegben igen fontos az, hogy valakihez jonnek, hogy fontosak maradnak a vilag szamara. valamifele "buszkeseg" alakulh ki- mig masoknak kevesbe szerencses a helyzetuk- ez is sokat tesz a latban. EN IS UTALOK VARRNI! Regi trukkom, hogy elrakom valahova a varrosdobozt, megtalalhatatlan zugba . Lattal mar ferjet gombot varrni reggel hetkor??? En igen...noha nem surun..Sogornom allitolag a vasanivalo ingeket sullyesztette el rendszereresen- pedig nem lehetett konnyu az apro garzonlakasban...Igaz, a hazassag nem is tartott nagyon soka......!
    előzmény:
    Tsancsa (10747)
    2009-03-11  21:39
  3. 2009. március 11. 21:5310749.

    Idenézzzzzetek!

     

     

     

     

    Ha én gazdag lennék ..... biztos utánuk vetném magam, hogy itt lehessenek a polcon :o)))

    Álmodik a nyomor, de álmodni jó és szabad igaz?

     

     

     

    Újra megjelennek az operaházi évkönyvek - teljes cikk dátumokkal, árakkal a gportálon!

     

    előzmény:
    sangrila (10738)
    2009-03-11  13:00
  4. 2009. március 11. 21:4510748.

    Húúúúú Gyuri!

    ha ezt megtudnád tényleg kérdezni valaki olyantól aki kompetens, vagy legalábbis hitelesnek mondható ..... hát nagyon-nagyon megköszönném.

     

     

     

    Egyébként ha még érdekel Cura, most másoltam fel a gportálra Cura mostani, azt hiszem tán március 6??-ai koncertjének nemigazán dícsérő kritikáját.

     

     

     

    " .... Amikor hallgattam a darabot Cura vezényletével, nem igazán tudtam eldönteni, maga a zene, vagy az előadás az unalmas. Mindenesetre a karmester működése gyanút keltő volt, feje a kottában, jobbjával ugyan tisztességgel ütemezgetett, balját viszont leginkább lapozásra használta. Úgy tűnt, leginkább annak ellenőrzése foglalkoztatja, hogy a zenekar azt játssza-e, ami a kottában áll.... " momus.hu

     

     

     

    Sajnálom, remélem tudod, hogy engem sem dob fel az ilyen szöveg .... 

    Szorítok Neked a teljes, utasokkal teli útért!

    Ancsa

    előzmény:
    gyuribacsi68 (10745)
    2009-03-11  19:58
  5. 2009. március 11. 21:3910747.

    Igen így van! persze hozzátéve hogy ha nem vagy elég kitartó, akkor tán soha nem engedem be a fülembe a hegedű hangját.

    Ma lánykori nevem sok-sokadik hímezgetése közben a MEZZO-n hallgattam a délelőtti Divertimento -asszem ez a címe- összeállítást  és bár fogalmam nincs mit és kik, de felváltva hegedű-zongora és közös hegedűt kísérő zongora clipek mentek .... jó volt, kicsit sikerült elterelni a gondolataimat, amik még ma sem voltak túl nyugodtak és rózsásak.

     

     

     

    Telefon? az van, de a másik épületben és a földszinten. Ez idővel majd járható út lesz, de ma még nem.

    Lehet telefonálni, odahívják a telefonhoz, az egyetlen -jogos- kérés, hogy ne az étkezések és csendes pihenő idején. Fel is hívtam, Eszter pedig elsétált ma -az esőben- Pankával a Dédihez, aki igazán örült és tán így kicsit könnyebbedik a megszokás, hogy itt, így Pankát is többször láthatja. Bár ezt Eszter a telefonjával készítette, de ha duplát kattintasz, valamelyest több látható mindkettőjük mosolyából >>>>>

     

     

     

     

    Holnap megyek, jön Kristóf is. Azért Ő is aggódik kicsit, hogy vajon hogy bírja a Nagyi ezt az új életet. Jó lenne biztonságban tudni, jó lenne legalább Őfelőle az örökös szorongás, féltés, aggódás szorításából engedni.

     

     

     

    várlak, ugye tudod?

    Ancsa 

    előzmény:
    MPiggy (10744)
    2009-03-11  15:58
  6. 2009. március 11. 21:3110746.

    Szép estét Nektek!

    Erika!

    Ma egész este a gondolataimban vagy .... minden híradásban vezető helyen írják ami Felétek történt .... szivem szerint mondanám, hogy ne menj az utcára sem .... dehát ma már ez sem jelent biztonságot.

     

     

     

    A fülbevalóval kapcsolatban egyetértünk! anno én is így voltam vele. Nem is tetszik, meg én veszélyesnek is tartom, amíg annyira pici a gyerek, óhatatlanul belekap .... seb, vérzik .... noneeem!

    Az én lánykám 6-8(?) éves korában kérte, tudod akkor volt nagy divat a fülbelővés .... no legnagyobb döbbenetemre FILCTOLLAL !!! jelölte meg a tyúk és mielőtt elordíthattam volna magam, már pufff! lőtt is ... be is gennyesedett, hetekbe telt rendbe hozni, persze a családi fül-orr-gégésszel.

    aztán már tán felsőtagozatos volt, amikor rászánta magát, de akkor már eleve Ő is a Dobsa doktor bácsi kezeihez ragaszkodott.

     

     

     

    Panka most kapott az 1. szülinapjára egy nagyon aranyos pici arany fülbevalót, de anyukája -büszke vagyok rá!- most is úgy döntött elteszi, és ha majd Ő kéri .... tehát a hozzáállás körbe jár :o)))

    Ancsa

    előzmény:
    alchri (10743)
    2009-03-11  14:33
  7. 2009. március 11. 19:5810745.

    Kedves Ancsa !

     

    Az említett hölgy hangjához még nem volt szerencsém, a fiatalok közül Rálik Szilviát hallottam egyszer Aszófőn a templomban Gregor József utolsó fellépései egyikének vendégeként, majd nemrég a Müpában, mikor a már emlegetett fesztiválbalett egy korábbi produkciójának végén az Örömódát énekelték egy 70 fős kórussal, és ő volt a szólista....őt tehetségesnek tartom már amennyire én mint nem igazán hozzáértő meg tudom ítélni.....

     

    Van már három utasom az Írekre.....van remény.....

    És már 18-an vagyunk a Rigolettóra is....

     

    Az főpróbás dologról nem hallottam de megkérdezem Sanyikát és ha kiderítek valamit jelzem.......

     

    Jó zenét kívánok !

    Üdv

     

    Gyuri

    előzmény:
    Tsancsa (10736)
    2009-03-10  21:36
  8. 2009. március 11. 15:5810744.

    Igen, igazad van. A hangszeres zene szepsege, melodiaja sokszor  megnyugtatobb, kellemesebb a "lelkunknek" mint az enekhang. A hegedu meg aztan kulonosen alkalmas erre a simogato szerepre.

     

    Neha, ha tul sokat cifraz, ha tul hosszu a kadenza akkor az is nyomaszto lehet.....de ugy altalaban gyonyoru .

     

    Mindez foltehetoen eletkor kerdese is, mikor mi szol inkabb hozzad, mi tetszik. Valtozik, ahogyan mi valtozunk.

     

    A trombita  peldaul mindig folvidit, folemel... nagyon szeretem a barokk idok trombitara irt muveit. Nagyon tudnak "szarnyalni".

    Az orgona? fenseges, meltosagteljes...elsopro ......szinte jo ertelemben vett "agymosas".

    .

    Most EPPEN az egyik nagyon ismert Chopin darab szol a radioban, mivel nagyzenekar is van a "hatterben" foltehetoen  zongoraverseny lehet az illeto.

     

    Csajkovszkij szerintem is-es sokan masok is valljak- kulonosen alkalmas arra, hogy kicsikkel megszerettesse a zenet. Akar egy eletre.

     

    Gyonyoru biborszinben kelt fol a nap ma reggel- biztos jele, hogy delutanra ideer a haveseso, szel.  De meg igy is, akkor is, sokkal enyhebb mint korabban. Folengedett a tel szoritasa!

     

    Ancsa - hat nincs OTT telefon a portan amit lehetne hasznalni????

     

     

    előzmény:
    Tsancsa (10740)
    2009-03-11  13:58
  9. 2009. március 11. 14:3310743.

    Olyan gyönyörü színei vannak ennek a gyereknek, hogy csak na!A rózsaszín pofikája passzol a sapkájához!

     

    Külön kompliment az anyukájának, hogy nem szuratta ki a fülét. Nekem nem tetszik a pici babák fülében lityegö fülbevaló. Majd ha elég nagy lesz eldönti, hogy akarja-e.

    előzmény:
    Tsancsa (10742)
    2009-03-11  14:11
  10. 2009. március 11. 14:1110742.

    Mi tagadás, mára is oda a fogyókúra .... ilyenkor hízik az elfogulatlanul elfogult nagyi :o))

     

     

     

     

    Erre a sál-sapka összeállításra roppant büszke vagyok, mert megdolgoztam vele, mire sikerült pont eltalálni a méretet.

    egyébként a www.minimano.hu oldalon "Irány a természet" c. -lap legalján- témakörében fönt van a fotó, április 1-túl 30-ig lehet majd szavazni Pannára :o)))

    ez csak egy kóbór célzás volt, nem felhívás :o))

    Ancsa

    előzmény:
    alchri (10739)
    2009-03-11  13:09
  11. 2009. március 11. 14:0310741.

    Szia!

     

     

     

    :o))) nem, nem dehogyis!!!! Erikának van igaza, az a pingvin kék marcipánjának a maradéka .... mert Ő egy rendes, okos, tiszta kislány .... anyja biztatására amikor hajlandó volt belemarkolni a tortába -mert bezzeg a gyertyát nem engedték!-, akkor először óvatosan .... aztán mint a fotón is látható becsülettel tépett .... de minden falat után jött hozzám és beletörölte a kicsi kezét az én két kezembe .... sőt még "hozott" is nekem a markában .. :o))

    Egyébként ahol a kezein látod a marcipánt, ott már gyorsította volna az eseményeket és harapni készült .... >>>>>>>

     

     

     

    A család másik felénél pld. így nézett ki >>>>>> itt egyértelműbb mi okozta a "festékes kezeket" :o)))

    előzmény:
    sangrila (10738)
    2009-03-11  13:00
  12. 2009. március 11. 13:5810740.

    Szép napot Mindenkinek!

     

     

     

    Igy van Kata! valóban a zene az ami néha összeszorít belül és elmos minden más kínt, gondot, bajt ...... ezt már csak akkor lehet fokozni -nálam!-, ha a zenéhez egy roppant szép tenor hangja szolgáltatja a szólót ..... no ki?

    Egyébként pontosan azt fogalmaztad meg, amit nekem a Pbecs és úgy egyáltalán Mascagni zenéje jelent. Az Ave Mariájára rácsodálkozom minden alkalommal, hogy hogy lehet ennyire szépen??????

     

     

     

    Vagy például ma már ha hallom Chopint, újabban Sosztakovics és Csajkovszkij zenéjét .... Pankának a múltkor -altatáshoz- a Diótörő részleteit kattintgattam ....

    De bevallom amióta felfedeztem J.Bell áriák-hegedűn előadásait, az O mio Babbino .... sokkal szívbemarkolóbban hat rám, mint énekhangon, pedig azt aztán Sissel meseszépen énekli.

     

     

     

    Kúszok vissza a varródobozhoz, második napja varrok, a Zanyúnak MINDEN!!!!! ruhadarabjában benne kell lennie a nevének..... és hogy én mennyire uuuuuutálok varrni .... ráadásul belül fájok nagyon! megnyugtató, hogy biztos helyen van, de piszokul hiányzik a telefon, írtózatos nyomasztóan hat rám a csend. Most bezzeg ha tehetném, kapkodnám a telefont .... milyen elképesztő tud lenni az ember még hajlott korában is ...

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10737)
    2009-03-11  00:31
  13. 2009. március 11. 13:0910739.

    Sziasztok!

     

    Örült egy világot élünk! Ma reggel egy 17 éves srác, 20 km-re tölünk, a volt sulijában egy géppuskával össze vissza lövöldözött, a suliban 10 embert ölt meg, föleg diákokat....

     

    Utána menekült egy autóval, amiböl kilöve még 2 embert nyírt ki, majd egy áruházban kezdett el lövöldözni, ahol aztán végre a rendörök lelötték.

     

    Ennyire közel hozzánk még nem történt ilyesmi. Sok barátunk lakik a környéken.

     

    Bocs az offért.

     

    Ancsa, tüneményes ez a kislány, nagyon édes a rózsaszín sapkában! Jópofa a torta is !

     

    Judit, szerintem a tortakrém van a kis ujján

     

    Szép napot Mindenkinek, szebbet mint itt nálunk.......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. március 11. 13:0010738.
    Panka egyre aranyosabb lesz!  Mi van a körmén? Ki van festve?
    előzmény:
    Tsancsa (10729)
    2009-03-10  19:15
  15. 2009. március 11. 00:3110737.

    Tudod csaknem valamennyi opera szivhez szolo, emberi es mely ertelmu. Nalam senki sem pityereg tobbet a nezoter sotetjeben. Nem is csak es mindig mindig a tortenet szomorusaga, hanem a  zene csodaszep, lelket kavaro hatasa az ami teljesseggel osszeszoritja a szivem. valahogy igy "hogy lehet valami ENNYIRE szep?"

     

    hala az egnek valamennyi resztvevo- altalaban- betolti szerepet es megjeleniti az adott- , varazsalatos es szenvedo, gyotort figurat- esetleg a sotetleku osszeeskuvot aki miatt folhaborodunk ( szegeny Cavadarossi kivetel volt tavaly majusban...grrrrr! az o szenvedese nem volt valos...) De altalaban mindenki helyt all, mindenki alazattal szolgalja a zeneszerzo elkepzeleset.

     

    Megkerestem a parasztbecsulet Dvd-jenek rovid kommentarjat- holnap majd pontosabban leforditom.

     

     

    Panka egy tundergyerek- elso perctol kezdve- miota a foldre szallt es mosolyt varaszolt a csaladtagok arcara!! Vannak ilyen gyerekek..en is ismerek egyet...

     

     

    előzmény:
    Tsancsa (10735)
    2009-03-10  21:26
  16. 2009. március 10. 21:3610736.

    Kedves Gyuri!

    Kedves vagy és figyelmes!

     

    Tételesen? Polgár Lászlóért különösen és nagyon-nagyon irigyellek .... élőben soha nem sikerült hallanom...

    A másodiknak sorolt énekesnő ... Ő az akiért egy fillért nem adnék, hogy akár illendőségből, udvariasságból is össze kelljen ütnöm a tenyeremet .... nem, nem a tudása, hangja, hanem a már írt nyilatkozata miatt;

    Tokodyt egyszer volt alkalmam ..... Őt kedvelem, Őérte mennék is;

    Miklósa Erikát többször is ... és ha lehetőségem adódik akkor még sokszor szeretném is. Az Ő évfordulós-MűPa-koncertje meg is van videón.

    Kováts Kolos pedig szintén csak tv-rádió-internet-Mezzo.... pedig Ő is igazán megérdemelné.

     

     

     

    Wiedemann Bernadettet hallottad már élőben? ha teheted ne hagyd ki!

     

     

     

    A kedves felajánlást előre is köszönöm, kedves hogy erre is gondoltál. Mi igazából arra vártunk, hogy amikor az Erkelt bezárták, felröppent a neten egy hír, miszerint az Állami Operaház visszahozza divatba a nyilvános főpróbákat. Azaz 1.700.- forintos -tehát nyugdíjból is ok- egységes áron, a főpróbákra belehet menni ..... de még mindig csak várjuk hogy ez mikor lesz. Vagy legalábbis nekem azóta sem sikerült felfedeznem ennek a megerősítését, megvalósulását:

    Ancsa 

    előzmény:
    gyuribacsi68 (10734)
    2009-03-10  20:23
  17. 2009. március 10. 21:2610735.

    Már nagyon vártalak!

     

     

    Nohát pontosan ez a végtelen szomorúság, tragédia és ugyanakkor az hogy nekünk innen kívülről annyira nyilvánvaló a vége ..... emiatt -vessetek meg érte-, de én ódzkodom a Pillangókisasszonytól is, ahogy bár tudom, hogy Domingo a jelenlegi világ-Otelo, mégsem szeretem nézni.

    a Pillangókisasszonyban azt, hogy annyira tudok szorítani, félni tudva a végét ....

    míg az Otellonál félek, féltem, nem szeretem látni, nézni Otello-Domingo végtelen szenvedését, a "zöld"szörnyeteg marcangolását .... persze tudom, hogy általában mindegyiknek a végén valamilyen formában meghalja magát .... ez ellen is védekezek - a távirányítón KIKAPCS! tuuuudom, ez gyerekes dolog, mégsem szeretem nézni!

     

     

     

    A Parasztbecsület egy teljesen különálló, más kategória számomra. Ott is meghal, az is szomorú, mégis a zenéje "kárpótol"? bár nem hiszem, hogy ez a jó kifejezés, de értetitek ugye? valahogy a Pbecs zenéje, Mascagni zenéje annyira szép, annyira dallamos .... pedig ha jól belegondolsz, akkor pld. az Intermezzo már eleve magában hordja a várható tragédiát .... vagy Santuzza áriája mikor egyedül várja Turiddut .... mégis valahogy a zene szépségétől nem tudok nem odafigyelni, nem tudom nem teljes figyelemmel, füllel hallgatni .... 

    Na ezt tudja meg életed-párja .... jó nagyot ömlengtem, de szerintem Ő is valahogy ilyesmiket gondolhat nem?

     

     

     

    Jó lenne beszélni Veled :-((

    előzmény:
    MPiggy (10732)
    2009-03-10  19:37
  18. 2009. március 10. 20:2310734.

    Kedves Ancsa !

     

    Akkor nekem nagy mázlim volt a pesti operával.

    Polgár Lászlóval láttam a varázsfuvolát (Sarastro)

    Lukács Györgyivel a  Manonlescaut-ot

    Tokody Ilonával a Bohéméletet

    És most Miklósa Erikával a Rigolettót, fogom

    és lehet hogy Kováts Kolossal meg lesz a Bánk Bán március

    27-én....

     

    De ez szerencse dolga, a kakasülő 3. emelet nem drága,

    kicsit szűk kicsit meleg van, de élvezhető onnan is, és vettem már

    annyi jegyet ott, hogy most már nem kapom meg az oszlop mögötti helyeket mint az elején.....most ez extra helyáras db de 4500 ös jegyek vannak  ami azért megfizethető, na persze a födszint 12 000-től indul a csillagos égig......

     

    Hozzátartozik, hogy a színházi szervezők szoktak súgni, hogy mire ne vegyek jegyet.....és ez nem csak az operában van így... de ehhez kell pár év,- és pár milliót ott kellett hagyjak náluk, hogy ilyen jó kapcsolataim legyenek...ugye egy busznyi jegy az 150--280 000 ft közötti tétel szokott lenni ez más műfaj mint az egyéni jegyeladás....."nagykerben veszem a jegyeket..."

     

    Ha marad jegyem a május tízre szólok Neked. (előfordulhat....)néha szoktam tiszteletjegyeket is kapni, de ez véletlenszerű....(pofára megy ???)ha lesz ilyenem egyszer biz Isten meghívak mint a topic háziasszonyát.....

     

    Az Irekre is félretették a jegyeket, majd elválik lesz-e fizetőképes kereslet....én szeretném látni őket.....

     

    üdv

    Gyuri

    előzmény:
    Tsancsa (10721)
    2009-03-10  18:21
  19. 2009. március 10. 19:4410733.
    Koszonom Ancsa!! (En meg neked....)Marmint "szoritok".
    előzmény:
    Tsancsa (10731)
    2009-03-10  19:24
  20. 2009. március 10. 19:3710732.

    Dehat egeszen biztos, hogy minden muvesznek van "kedves" es nem olyan kedves szerep. Ez a rovid kommentar az operas konyvben van- az operak vegen mindig felsorolja a legkitunobb lemez es Dvd felveteleket, hosszu evekre visszamenoleg.

     Amik az adott darabrol keszultek.

    Az altalunk is ismert Parasztbecsulet filmnel a rovid osszefoglaloban irja ezt; miszerint minden idok egyik legnagyszerubb interpretacioja- NOHA Domingo nem igazan szerette a szerepet. valahogy igy-de majd ujra elolvasom.

     

    A Pillangokisasszony tenyleg nem ter el sok egyeb csalfa ferfiu tortenetetol, de valahogy tele van emberi dramaval, megalazassal, fajdalommal. Maga a cselekmeny roppant egyszeru- amerikai tengeresztiszt jon, megtetszik neki a 15 eves gesa, a vonzalom kolcsonos- a hazassagkoto ( aki egyebkent eleve ilyen celzattal hoz ossze ferfiakat, leanyokkal) minimalis osszegert mindnt elrendez, "igazi eskuvot", hazberlest.

     A  naiv tavolkeleti viragnak az egesz tundermese, nemcsak a ferfi, de a messzi vilag "egzotikuma is megszediti". A hazassagkotes (!) elotti napon elmegy az amerikai konzulatusra es a buddhizmusrol ripsz-ropsz atter a kereszteny hitre- ami szerinte a teljes es feltetel nelkuli odaadas resze.

    No ettol aztan rokonsaga ripsz ropsz kitagadja, megatkozza, elhagyja. Kedves mamat belertve.

     

    Ami csakugyan szivszakaszto- hiszen  a nezok elozoleg vegighallgathattak Pinkerton buszkelkedeset "egy amerikai kapitany mindig megkapja ami megtetszik neki". NEKUNK nyilvanvalo a helyzet becstelensege...tragikomikuma.

     

    A tobbi aztan mar elore lathato kovetkezmeny.

     

    De Cso-cso-szan vegtelen hite  es bizalma a tavol elo elo, nemtorodom ferfi irant  megis kezzelfoghatova es mellye teszi a dramat- nem banalis, igazan nem.

     

    Mielott eletenek veget vet, "elolvassa" a tor markolatan levo feliratot " Aki nem tud tisztesseges eletet elni az nem erdemli meg az eletet". Ekkor egy pillanatra atcikazott az agyamon- csak egy pillanatra- jaj, HATHA ezuttal Pinkerton kapja a halalos  dofest...persze nem volt komoly gondolat......

     

    Erdekes a szolgalolany into szava "hiszen az idegen ferjek SOSEM jonnek vissza". Ebbol nyilvanvalo, hogy az egesz parade nem volt csak egyszeri  eset. Csak eppen mas alkalommal nem vegzodott ennyire szomoruan.

     

     ........................................

     

    Mindez itt persze csak AZT bizonyitja, hogy egy operarajongo masszivan szentimentalis leny.

     

    előzmény:
    Tsancsa (10723)
    2009-03-10  18:29
  21. 2009. március 10. 19:2410731.

    Kata!

     

    Csak reménykedem, hogy még időben befér ..... Cecilia Bartoli budpaesti két koncertjéről újra feltettem a cikket, a www.gportal.hu/komolyzenekedvelok portálra!

     

    Szorítok Neked! 

    előzmény:
    MPiggy (10718)
    2009-03-09  19:53
  22. 2009. március 10. 19:2010730.

    Sziasztok Jutkák! :o))

     

     

     

     

    Ni mit találtam!! bár lehet Ti már előbb olvastátok, én most jutottam a hír nyomára:

     

     

     

     

                     Maraton: Dvorák óriási sikere után jövőre Beethoven

     

     

     

     

    a teljes cikk a www.gportal.hu/komolyzenekedvelok portálon!

     

     

     

     

    Nehogy megijedjetek, a hírnek örülök, de Nektek szánom, én már a tervezést sem engedem meg magamnak :-((

    előzmény:
    sangrila (10710)
    2009-03-09  14:09
  23. 2009. március 10. 19:1510729.

    :o)))

    Itt vagy még????

     

     

    a változásokról emailben, saját talpán közlekedő, HAT !! fogú, beszélógépünkre gondolsz?

    Pankát múlt szerdán ünnepeltük az első születésnapján :o)) édes-aranyos .... dehát mi mást is írnék első, kedvenc unokámról?? mindezek mellett ráadásul kifejezetten és egyre egyértelműbben látható, tapasztalható hogy borzasztóan vonzódik a zenéhez ..... no és minden olyasmihez aminek semmiköze a hivatásos, drága gyerekjátékokhoz4

     

     

     

     

    Mire gondolok? hát pld. a nagyapja szerszámos táskájára, a konvektor tiltott kapcsolójára, a szemetesedények fedele különösen vonzza és utolérhetetlen sebességgel tudja kikapni az egész szappant a szappantartóból és hopppp! már meg is történt a kostóló !!

     

     

     

     

    Nagyképűsködhetnék, hogy a gyerek Ángolul is beszél, ugyanis kedvenc reklámja a Pingui-tejszeleté .... aminek a zenéjét már Ő is "énekli" .... Asz, asz, asz (értsd: Ice, ice ... )

    Ezt csak a tortaforma-magyarázatához szántam!

    Természetesen -elfogultságomat nem tagadva- órákon át tudnék áradozni, de nem itt van a helye!

    Annyit talán még, hogy kííííválóan megtanult puszit fújni!

    Ma a beköltözés előtt odakanyarodtunk a házuk elé, anyukája kihozta és a könnyesszemű Dédinél végleg eltört a mécses, amikor az autó ablakán át beemelt dédunokája, a Dédinek is puszit pusszantott idős, sírós arcára .... ugyanis Panka pusziját úgy kell elképzelni, hogy odadugja kis pofiját az arcodhoz, és hirtelen lélegzettel diadalmasan mondja; PSUHHH! és halálosan boldog vigyorral várja, hogy Te is örülj vele!

    Ancsa

    előzmény:
    alchri (10727)
    2009-03-10  18:55
  24. 2009. március 10. 18:5910728.

    Most jut eszembe, Ti is részesei lehettek benne, felveszem a tv-böl, 22.-én adják a stuttgarti adón reggel.

     

     

    előzmény:
    Tsancsa (10726)
    2009-03-10  18:34
  25. 2009. március 10. 18:5510727.

    Ancsám, nem nem kerül el, itt marad.

     

    Milyen változás van?

     

    Hogy van gyönyü kis unokád?

     

    Férjem teljesen oda volt Domingótól, hogy milyen szorgalmas ember, hogy Parsifalt énekel 68 évesen. Nem is tudott róla. A riportot majd Chrivel együtt nézzük meg.

     

    Várjuk minden nap a napilapunkban a kritikát róla, mindig minden nagyobb opera eseményröl írnak, erröl a Parsifalról még nem olvastunk semmit. Talán holnap már végre jön valami.

     

    A héten kétszer is meghallgatok egy nagyszabású koncertet, Sir Norringtonnal és az SWR rádiózenekarral. Gyönyörü a programm, többek között Berlioz, Brahms, Händel, Beethoven, Mozart és Mahler darabok.

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Tsancsa (10726)
    2009-03-10  18:34
  26. 2009. március 10. 18:3410726.

    Erika!

     

    Sajna akkor még nem tudtam róla, hogy Chriért szorítani kell! valahol belül tudod?! Ő az ifjú tenor, akire várunk !!! és ez nem vicc, nem udvariasság!

     

     

    Mikor tudjátok meg az eredményt? ha megkapja ez ugye nem azt jelenti, hogy valahol Tőletek távol kell továbbtanulni?

     

     

     

    Okvetlenül írj! lehet hogy a mostani változás okán kicsit több időm lesz megint az internethez, Hozzátok is! 

    Ancsa

    előzmény:
    alchri (10719)
    2009-03-10  09:42
  27. 2009. március 10. 18:3210725.

    Szia Jutka!

     

    Most írtam éppen Juditnak. Nehéz két hét lesz.  Semmi hátránya nem keletkezik belöle, ha nem nyeri meg, csak hát jó lenne az önbizalmának.

    előzmény:
    moty (10722)
    2009-03-10  18:22
  28. 2009. március 10. 18:3010724.

    Szia Judit!

     

    Sikerült az elöéneklés, állitólag még elméletet sem kérdeztek töle csak magán jellegü dolgokat mint pl. hobbik, stb. Magyarul is énekelnie kellett, a Reszket a bokor c. dalt.

     

    Két hét múlva tudjuk meg az eredményt.

     

    Tanulni itt tanulna továbbra is, ez egy anyagi támogatást jelentene neki, meg gondolom sikerélményt.

     

    A müsort még nem láttam Domingoval, csak az utolsó pár percet, az németül ment.

     

     

    előzmény:
    sangrila (10720)
    2009-03-10  14:28
  29. 2009. március 10. 18:2910723.

    Halihó Katóka!

     

     

    Hát ezzel a hírrel kitartóan a Paraszbecsületért rajongó lelkembe tapostál .... ezt még nem hallottam és igazából nem is értem, hiszen ...... zene is ..... Ő is ..... együtt igazán élmény mindenegyes alkalommal, még a soktizedikszerre is!

     

     

     

    A Pillangókisasszony története gondolom valahol tán olyasmi banális történet, mint Európában a kurtizán-gazdag fiú, csélcsap férj, vagy éppen a gazdag herceg gátlástalan viselkedése ....mégis nekem valahogy nagyon szomorú. Lehet hogy ezt a keleties hangulat? mozgás? díszlet és jelmezek?

    Nemtom, mert most átfutott az agyamon a Turandot .... amikor Domingo-Kalaf áll Marton-Turiddu előtt és teli a szeme reménnyel, Turandot pedig annyira hidegen-elutasítóan .... ez is keleti és mégis más .... vagy azért mert a Turandotnak végülis happy and a vége?

     

    Mit gondolsz?

     

     

     

    Ma nem hallgattam zenét, csak éjszaka óta a saját belsőm dobolását .... aztán pedig számoltam az órákat ..... és halálidegesen néztem az utat Isaszegig ..... és örülnöm kellene, mert úgy tűnik Anyámnak tetszik Isa, nekem mégis csomó van a torkomban, mert nem csörög a telefon, pedig 18,00 elmúlt ..... háát ehhez is hozzá kell szoknom.

    Megyek Domingohoz!

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10718)
    2009-03-09  19:53
  30. 2009. március 10. 18:2210722.
    Azért valahol számolj be, hogy mi volt, hogy zajlott?!?!
    előzmény:
    alchri (10719)
    2009-03-10  09:42
  31. 2009. március 10. 18:2110721.

    Szia Gyuri!

     

     

     

    Miklósa Erikáért is irigyellek, de leginkább azért, mert nekem még sosem sikerült bejutnom a magyar Operaházba. Pontosabban, az árakat nézegetve, sokalltam mindig.

    Mielőtt még nagyképűséggel, vagy csőrősséggel vádolhatna bárki is, az az igazság, hogy ennyi pénzt -mint amennyibe ott kerül egy jegy-, valami igazán kitörőt várnék, szeretnék ..... olyat pedig nemigazán fedeztem fel eddig.

    Ebben persze óóóóriási szerepe van az "Operacsillagok a függöny mögött c. könyvnek, ahol a magyar operavilág nagyon sok szereplője nyilatkozik.

     

     

     

     

    Szomorú tényként kellett elkönyvelnem, hogy Polgár László, Gregor József, Kincses Veronika ..... nem Ők a magyar operaénekesi gárda jellemzői. Sokkal inkább azok, akik szemrebbenés nélkül magyarázzák "kései" érésüket mások hibáival .... sőt, kifejezetten visszatetsző számomra, amikor egy -itthon sokat és sokszor szereplő- énekesnő, a vallásosságát domborítja, ugyanakkor nem átalja mások sikerét, gusztustalalan "mindenrekaphatósággal" magyarázni.

    Nem, nem vagyok vallásos, ill. ahogy ismerőseimtől tudom, inkább hívő! de tisztelem másokét!

     

    Erre a hölgyre például egyetlen fillért sem költenék, hogy élőben hallhassam ..... és férfi-nő, ha 40 interjú van a könyvben, akkor össz-vissz tán 6-8 van ami szimpatikus és még pár, ami semlegesnek mondható.

     

    Persze akad akit szívesen Miklósa Erikát mindenképpen, Kováts Kolost .... de egy operában sajna nem mi válogatjuk össze az énekeseket :-((

     

     

     

     

    és félre értés ne essék! azzal együtt, hogy minden idegszálammal Domingo hangjáért rajongok, de mivel Ő elérhetetlen távolságban van, lenne bennem hajlandóság magyar énekesért is lelkesedni!!

     

     

     

    Az ír együttes biztosan hangulatos, amolyan pattanósan táncos-tapsolós lesz. Flatly-féle film megvan, anno a tv-ben láttam is, tetszett is!

    Jó szórakozást Neked és főleg sok utast és sok-sok szép programot:

    Ancsa 

    előzmény:
    gyuribacsi68 (10717)
    2009-03-09  19:43
  32. 2009. március 10. 14:2810720.

    Szia Erika!

     

     

     Remélem Chris sikeresen túljut a mai meghallgatáson. Ha megnyeri az ösztöndíjat,mi lesz ? Hol tanulhat tovább?

     

     

    Köszönjük a felvételt. Ezek szerint németül folyik a beszélgetés.

    előzmény:
    alchri (10719)
    2009-03-10  09:42
  33. 2009. március 10. 09:4210719.

    Ancsám, felvettem, ma át is másolom. Domingo fia perfektül beszél németül, mondjuk hasonlítani kevésbé hasonlít az apjára.....

     

    Kedves Domingosok!

     

    Kérlek ma 16 órakor gondoljatok pici fiamra és szorítsatok neki, Hannoverben énekel a második fordulóban egy ösztöndíjért.

     

    Ö van egyedül városunkból mint énekes, már ez is nagy szó, sokan énekeltek elö rá.

     

    Miatta utazik fel a föiskola legjobb korrepetítora is, akivel gyakoroltak, hogy kísérhesse a zongorán.

     

    Ma már nehezebb lesz, hiszen egész Németországból lépnek fel a fiatalok.

     

    Mindegy, hogy sikerül-e vagy nem, örülök, hogy részt vett, mondta, hogy énekversenyeken is szeretne indulni. Már kiskorában sem volt lámpalázas, ez nagyon jó dolog.

     

    Szép napot Mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Tsancsa (10713)
    2009-03-09  18:44
  34. 2009. március 9. 19:5310718.

    AZ ujdonas es sokat forgatott opera-kalauzom szerint- kapaszkodj meg- Domingo nem igazan kedvelte Turiddu szerepet. Az okot nem emlitik-vajon miert?? Ezt arra fol irja a konyv, hogy egyik legismertebb es legjobb szerepekent tartjak szamon.

     

    Korabban Bryan Terfel baratunk enekelt nagyon szepen Rossini Olasz lany c muvebol, Cecilia Bartolli trillazott egyutt ve'le. Az a no egeszen kulonleges es fantasztikus energiaval bir.

     

    Igen a Pillangos kisasszony nagyon szep volt. Puccini kozel 3x irta at, ahany varos-annyuifele valtozat volt. Egy Becsnek, egy parizsnak! legismertebbb a "becsi" valtozat.

     

    A tortenet egyebkent valosagos volt - a gesa es az amerikai tengeresztiszt tragediab torkollo afferja.

    Ha reszleteiben nem is- de kozel ugyanez megtortent Nagaszaki varosban, a XiX. szazad utolso evtizedeben.

     

    En is szomoru voltam, akarcsak te a Mezzo eladas lattan- mikor tavaly a pesti operaban egy fadarab-szeru Cavadarossi alldogalt Tosca mellett- ugy enekeltek a kozonseg fele fordulva mint ket uttoro az evzaro unnepsegen.

    előzmény:
    Tsancsa (10714)
    2009-03-09  18:51
  35. 2009. március 9. 19:4310717.

    Kedves Ancsa !

     

    Ez a Webber nagyon érdekes lehet, majd átnézem a Müpa honlapját ez ügyben.....

     

    Sikerült bejutnom május 10-én vasárnap estére a pesti Operába,

    Verdi: Rigolettó

     

    Gilda: Miklósa Erika

    Mantua hercege: Stefano Secco

    Rigoletto: Alexandru Agache

    Vezényel: Dan Ettinger

     

    igaz hogy 4500 a kakasülő kevésbé jó helyeire, de megpróbálok összehozni rá egy buszt.....remélem sikerül.....ha marad jegyem szólok !!!!!

     

    Kellett nekem nézegetni a netet, októberben jön Bécsbe

    a Riverdance az ír tánc-show.....ahol a Flatlay is kezdett szerepelni,

    bár úgy tudom azóta külön váltak, de azért ez így se lesz semmi....

    Elég horror jrgyárak vannak...77 a kakasülő felső harmad közepére,

    ahonnan még távcső nélkül is látni valamit.....

    Egy próbát megér, 106 euroból meg van tokkal vonóval jeggyel biztosítással utiköltséggel , 2 sofőrrel, együtt....kénytelen vagyok euroban számolni mert addígra lehet hogy már államcsőd lesz.....

    Október 3 egyébként......majd kiderül lesz-e rá 18 ("gazdag") ember....

     

    üdv

    Gy.

    előzmény:
    Tsancsa (10716)
    2009-03-09  19:04
  36. 2009. március 9. 19:0410716.

    Gyurival mindkettőtöknek egy kis "kostóló" Webber: Requiemjéből!

    A Hosanna Domingo legdallamosabb szólója .... 

     

     

     

    További részletek a www.gportal.hu/komolyzenekedvelok portál BAL oldalán!!!!

    előzmény:
    MPiggy (10708)
    2009-03-09  02:25
  37. 2009. március 9. 19:0010715.

    Szia Gyuri!

     

    Ez aztán a parádés felsorolás .... majd ha egyszer bejön az a vánnyadt ötös!!!!!

     

     

     

     

    Erről jut eszembe, hogy Webber-Madách ..... azt olvastad, hogy -ha jól emlékszem- a MűPa-ban műsorra tűzték Webber: Requiemjét?

     

     

     

     

    A zene mellett amiért még érdekes/érdemes meghallgatni, hogy Webber egyetlen oratóriuma, amihez némi köze van Placido Domingonak ..... talán nem lepődsz meg, hogy ezt pont itt és mi emlegetjük unos-untalan :o)))

     

     

     

    Anno Webber Domingonak is többször említette, hogy szívesen "kirándulna" a komolyabb műfaj területére .... Domingo biztatta, aztán mikor megszületett a mű, akkor felvállalta hogy Sarah Brightmannal és Lorin Maazel vezényletével, a bécsi Fiúkórussal elénekli.

     

     

    Mindjárt terszek fel mutatóba ebből zenét is!

    Ancsa

     

    előzmény:
    gyuribacsi68 (10703)
    2009-03-06  19:13
  38. 2009. március 9. 18:5110714.

    Szia Tinka!

     

     

     

    Háááát az már biztos, hogy a Parasztbecsület nem lehet nem szép!!! bár a jómúltkorjában elkaptam a MEZZO-n egy előadást, ahol eléggé sekélyes előadásba néztem bele.

    Már úgy értem, hogy a díszlet csak jelzésértékű volt, Santuzza szép hangú de igencsak termetes-szépkorú, Turiddu!!! az én mesésen sármos, szép Turiddum szerepét pedig egy szintén középkorú, testeske tenor énekelte. De tán nem is ez volt a legmegbotránkoztatóbb számomra, hanem az, hogy Turiddu olyan személytelen volt ..... Santuzza sírt, járkált körülötte, kérte, könyörgött, ahogy a szerepe kívánja, de Turiddu állt középen és énekelte a magáét ..... vagy én vagyok elkényeztetve?

     

     

     

    A "Cifra-Palota" nem a messzesége miatt, hanem a kései időpont miatt megoldhatatlan. Majd azzal "vigasztalom" magam, hogy tudom ott fog ülni egy messzi-messzi földről éppen itt tartozkodó szintén Paraszbecsület-imádó honfitársam :o))) ismered?

     

     

     

    A Pillangókisasszony valóban csodás lehetett, a zenéje mindenképpen, azt pedig már sokszor megbeszéltük, hogy a történet sírósan-fájdalmas ..... 

     

     

     

    Holnap nehéz napom lesz, szorítsatok nekem!

    Ancsa 

    előzmény:
    MPiggy (10708)
    2009-03-09  02:25
  39. 2009. március 9. 18:4410713.

    Sziasztok!

     

     

    Erika drága-egyetlen-hálószuszim!

     

     

     

    Ezt komolyan kérdezted :o))))

    előzmény:
    alchri (10709)
    2009-03-09  09:13
  40. 2009. március 9. 16:5510712.

    Sziasztok Jutkák!

     

    Rendben, veszem! Aztán az elözövel együtt postázom már végre .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2009. március 9. 16:4410711.
    uhhh!!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    alchri (10709)
    2009-03-09  09:13
  42. 2009. március 9. 14:0910710.

    Szia Erika!

     

    Ha megtennéd az jó lenne, megköszönnénk. Majd lefordítom.....

     

    Judit

    előzmény:
    alchri (10709)
    2009-03-09  09:13
  43. 2009. március 9. 09:1310709.

    Sziasztok, szia Ancsa!

     

    Ma este az ARD adón 22.45-kor Domingo és a fia a vendég egy müsorban. Felvegyem? Nem énekel, csak beszél, azt még nem tudom milyen nyelven, ugyan tud németül, de talán angolul folyamatosabban megy neki.

     

    ITT

    előzmény:
    Tsancsa (10704)
    2009-03-08  20:47
  44. 2009. március 9. 02:2510708.
    Te mkre nem bukkansz! Biztosan szep lesz- kar, hogy neked megoldhatatlanul messze van az a Cifra palota!!....A Dvorsky nagyon gyakori nev lehet egyebkent-egyszem kassai ismerosom neve is az-de o nem enekel...igazi, finom pirospaprikat termeszt...Gyonyoru es "elegansan" egzotikus cvolt a Pillangokisasszony. majd meg meselek, de ma este nagyon lassu a net, csak kinlodas irni.
    előzmény:
    Tsancsa (10702)
    2009-03-03  21:43
  45. 2009. március 8. 21:2310707.

    Szia Ancsa!

     

    Eva-Maria Westbroek nálunk anno nagy sztár volt, sajnos a zeneigazgató leváltásával együtt ö is elment.

     

    A többi név is mond valamit, de én inkább ezt a nöt láttam és hallottam nagyon sok darabban, kitünö!

     

    Szép estét Nektek!

     

     

    előzmény:
    Tsancsa (10705)
    2009-03-08  20:50
  46. 2009. március 8. 21:0010706.

    Jut a jövő hétre a Metropolitan műsorából nem is akármi ....

     

     

     

     

     A BARTÓK RÁDIÓ élő közvetítése -

     

     

     

     

     

    Dvorák: Ruszalka - Háromfelvonásos opera MR3 - 2009-03-14 - 18.00

    Kapcsoljuk New Yorkot, a Metropolitan Operaházat

     

     

     

     

    ehhez a MET-oldaláról még ennyit sikerült kiokumulálnom;

     

     

     

     

    Rusalka
    Approximate running time 3 hrs. 35 min.

    The divine Renée Fleming’s sumptuous voice is ideally suited to Dvorák. The revival also stars Stephanie Blythe as the witch Ježibaba, with Maestro Jirí Belohlávek conducting.

     

     

     

     Saturday, March 14, 2009, 1:00 pm

     

     

     

    Belohlávek; Fleming, Goerke, Blythe, Antonenko, Sigmundsson

     

     

     

     

     

    Tehát -bár az elmúlt hónapokban ez rossz ómennek bizonyult- reménykedhetek(?) hogy ha már a MűPa-ban nem tudtam megnézni, akkor legalább a rádióban hallhatom Fleming hangján ..... ha már nem Benackova :o))

    előzmény:
    MPiggy (10694)
    2009-02-21  13:12
  47. 2009. március 8. 20:5010705.

    Hoppá!

     

     

     

    Hála Neked, sikerült megfejtenem a MEZZOtv honlapjának használatát -ez nem jelent semmit- és az előbbírt Wagner: Walkür előadásról ezt találtam

     

     

     

     

     

    Opéra (2003 - 3h50) Die Walküre (La Walkyrie) de Richard Wagner réalisé par Janos Darvas et Thorsten Fricke Enregistré en 2003 au Staatsoper Stuttgart Staatsorchester Stuttgart Choir of the Staatsoper Stuttgart Direction, Lothar Zagrosek Mise en scčne Christof Nel Décors et costumes : Karl Kneidl Avec : Robert Gambill (Siegmund) , Attila Jun (Hunding ), Jan-Hendrik Rootering (Wotan ), Angela Denoke (Sieglinde ), Renate Behle (Brünnhilde), Tichina Vaughn (Fricka) ; Les Walkyries : Eva-Maria Westbroek (Gerhilde), Wiebke Göetjes (Ortlinde), Stella Kleindienst (Waltraute), Helene Ranada (Schwertleite) ; Magdalena Schäfer (Helmwige), Nidia Palacios (Siegrune), Maria Theresa Ullrich (Grimgerde), Margit Diefenthal (Roßweiße) Mezzo a choisi une version exceptionnelle de "La Tétralogie" enregistrée ŕ l'Opéra de Stuttgart. Dirigée par le chef d'orchestre Lothar Zagrosek, cette production a pour particularité de faire appel ŕ un metteur en scčne différent pour chaque épisode du Ring : Joachim Schlömer pour L'Or du Rhin, Jossi Wieler pour Siegfried, Christof Nel pour La Walkyrie, Peter Konwitschny pour Le Crépuscule des Dieux. Ces quatre metteurs en scčne germaniques ŕ l'esthétique moderniste ont en commun de révéler avec habileté les enjeux psychologiques du drame wagnérien. A découvrir de toute urgence ! 

     

     

     

     

    Hát gondolom nem sas-szemeim tévedése, hogy nem AZT "A" olvasom :-((

    előzmény:
    moty (10692)
    2009-02-20  20:14
  48. 2009. március 8. 20:4710704.

    Kellemes vasárnap estét a világ minden táján!

     

     

     

     

    Erika!

    Tudnál segíteni? találtam valami érdekeset, megnéznéd a szereposztást???? 

    nem hiszem, hogy a leginkább szívet-lelket elvarázsoló, várva-várt nevet találod, de hátha valaki olyannak a hangját hallgathatnánk, akire érdemes odafigyelni.

    Esetleg ha megtaláltad és tudsz valamit a szereplőkről hálás köszönetünk változatlan kitartással üldözne :o))

     

     

     

     

    Segíts légyszíííí!

     

     

     

     

    Wagner: Walkür Mezzo - 2009-03-14 - 20.00

    A stuttgarti opera elôadása

     

     

    Köszi: Ancsa

     

    előzmény:
    alchri (10690)
    2009-02-19  09:57
  49. 2009. március 6. 19:1310703.

    Kedves Ancsa !

     

    Régen jártam erre, de őrült erővel dolgozom a prágai úton, ráadásul rengeteg a baj, kevés az utas elszállt az árfolyam, kisebb

    buszt kellett keresni, külföldre ment ösztöndíjjal a segítségem stb....

    Persze általában az utolsó pillanatra mindíg mindent sikerül megoldani, csak nem szeretem mikor állandóan csak a problémák jönnek....

    Kösz a tippet csak nekem a hétköznap nem jó sajnos max a péntek este....

    Nagyon szuper volt a Marko Ivánék balettje a Müpában a Seherezádé, és Angyalok üzenete....a fesztiválszínházban volt,

    ez emberközelibb is mint a nagyterem, és itt is jól szól minden.

     

    Legközelebb 20-21-22 Felső-Ausztria Dél-Csehország Prága....

    Utána 27-én Operaház Bp. Bánk Bán, másnap egy kis Webber

    a Madáchban, a Fantom évente egyszer megnézem azt is....

    Április 5-én is lesz egy Fantomos csoport de oda nem megyek be,

    csak elhozom őket...

    Húsvétkor Abigél az Operettben,

    Május 3-án meg És mennyi szerelem a Madáchban....

    (most kicsit visszaesett a válság miatt az érdeklődés sajnos csak ennyi út jött össze...)

    Május 8, 10-én Rigoletto lesz Miklosa Erikával, megpróbálok

    bejutni valamelyikre, de ez még képlékeny dolog....

    Szerencsére a május 30-i Musikvereinos út tele jegyek kifizetve,

    még a 290 körüli "olcsó" euroban....(Arccal az államcsőd és a 400 ft-os árfolyam felé....)

     

    Üdvözlök minden zenekedvelőt.

     

    Gy.

    előzmény:
    Tsancsa (10700)
    2009-03-01  22:16
  50. 2009. március 3. 21:4310702.

    Halihó KisKató és mindazok, akik eljutnak a MűPa-ba a PARASZTBECSÜLETelőadásra!

     

     

    Keresgéltem kicsinykét, a Turiddut éneklő Miroslav Dvorsky után. A név ugye ismerős, hiszen kedvenc női "hangom", Gabriela Benackova tenor partnere sok éven át Peter Dvorsky volt .... Rusalka és egyebek ....

    meg engedtem magamnak, hogy arra következtessek, valamilyen szinten rokona lehet az általam már hallott Peter Dvorskynak és lám >>>>>>>

     

     

     

    "Parasztbecsület – Bajazzók Pozsonyban

    ..... Az utóbbi időkig rendszeresen föllépett Pozsonyban Peter Dvorsky´, öccse, Miroslav, .... "

    a teljes cikk itt

     

     

     

     

    Az ígért hang az áprilisi Turiddutól, azaz Miroslav Dvorsky énekel ... 

     

     

     

     

    Húha Gyerekek!

    Népes egy család ez, és jó torkú .... most találtam Jaroslav Dvorsky tenorra ! :o))

     

     

     

    Remélem segítettem, mindenkinek jó éjszakát!

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10694)
    2009-02-21  13:12

Címlap

top