Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Placido Domingo rajongók

Hóanyó
Létrehozva: 2005. július 3. 13:34

Kedves Ancsám!
Neked nyitottam ezt a topicot,a közelgő Névnapod alkalmából!
Kedves idelátogatók!Egy nagyon jó barátomnak szeretnék örömöt szerezni azok álltal,akik szintén szeretik a komolyzenét:))
Hamarosan lesz a nagy koncert és még előtte,cserélhettek eszmét,és kötődhet a zene kapcsán uj ismeretség ,barátság!
Érezzétek Magatokat nagyon jól ezen a felejhettlen,szivet-lelket gyönyörködtető esten!
  1. 2009. Április 23. 06:0510901.

    Szombaton reggel indulunk vissza! Regnap meg ujratoltettem a mobilt, 1 nap nem mukodott. Ma hugocskam galambocskammal szeretnek kicsit maszkalni a varosban, este csaladi bucsuvacs. Aztan holnap nincs mese, csomagolni, szortirozni "zarni" kell.De szep lesz a "finale" Chopin zongoradarabok szarnyan.....

     

    Elutazni mindig vegyes erzelmekket hoz, mert hianyoznak a gyerekek.

     

    Most ittletunk alatt szuletett egyebkent a nem konnyu dontes reszukrol. Kicsi Herceg es pici huga osztol  bizony nagyon messzire lesznek tolunk . Vejem nem tudott elhelyezkedni a varosunkban vegleges formaban-mindent megprobalt- szeptembertol a Kingston (Ontario)-i egyetem tanarsegedje lesz. Ha megnezed a terkepen ez kb. 1000 km. tolunk.

    Kivaltsagos helyzetunk ezzel veget er. Szep volt, nagyon szep.

     

    Tegnap meg aranyos konyvekre bukkantam a Mammut-ban. Az egyik Donaszy Magda Allat ABC -je tunderi versekkel, kepekkel teli. A masik pedig az elso, legelso Pottyos Panni amit eddig csak emlekeim alapjan meseltem neki. Ma is kedves, tanulsagos  "tanmesek".

    előzmény:
    Tsancsa (10895)
    2009-04-22  21:52
  2. Torolt_felhasznalo_250961
    Torolt_felhasznalo_250961
    2009. Április 22. 22:2010900.

    Ancsa! Ma találtam egy antiqváriumban egy 1956-os kiadású

     

    OPERÁK KÖNYVE-t,

     

    holnap átbogarászom,hátha megtalálom a Tarmelano-t!

     

             Én is csak késődélután leszek,munka van ,hála az égnek!

     

                                         Katta

    előzmény:
    Tsancsa (10898)
    2009-04-22  22:08
  3. Torolt_felhasznalo_250961
    Torolt_felhasznalo_250961
    2009. Április 22. 22:1010899.
    Igen,még bogarászok!
    előzmény:
    Tsancsa (10895)
    2009-04-22  21:52
  4. 2009. Április 22. 22:0810898.

    Szia Katta!

     

     

    Kapaszkodj meg! a francia csajt ma délelőtt segítséggel persze bejelöltem barátnak a youtube-on!

    és az előbb a gmail-en már érkezett is Tőle egy levél, amiből csak annyit értek, hogy Ő örül, hogy én ..... barátnak ..... és köszöni ..... na ennyit az angoltudásomról, de már kértem segítséget az udvarias válaszhoz.

    Hátha sikerül az angolul tudó lányok segítségével kapcsolatot találni Vele, csodás fotói vannak a legsármosabb spanyolról a dalokról már nem is beszélve .... vagy a dalok és a fotók??? mindegy a lényeg, hogy együtt csudaszép összeállításokat tud gyártani .... ami nem csoda hiszen Domingonak szuper fotogén arca van :o)) és most nem is voltam nagyon elfogult remélem :o))

     

     

     

    Most már tényleg jó éjszakát, röpködnek a pizsamák!
    Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_250961 (10896)
    2009-04-22  22:03
  5. 2009. Április 22. 22:0310897.

    Jutka!

     

     

     

    Nézd csak mit küldök Neked???? ez a ma esti búcsú, a "nézz fel!" mellé egy kis plusz öröm!

     

     

     

    Egyébként a Tamerlanot ha megtudnám szerezni korongon, biz'Isten végignézném mégegyszer.

    Képzeld el, hogy a laposguta kerülgetett a mai ismétlésnél. Én kitartóan és ökölbeszorított pofával végignéztem-hallgattam, ahogy írtam a zenekar barokkos zenéje nem, de azért akadt benne jó pár kifejezetten szép ária az említett két énekesnő torkából ..... viszont a UPC-anyja egészséges lesz a héten, mert nemigazán elismerő jelzőkkel illettem.

    A gutaütés szélén ténferegtem, mert a III. felvonás első Domingo áriája közben kimerevedett a kép, szaggatott lett a hang .... jó 15 percet vártam, próbáltam kapcsolgatni, de nem lett jobb .... na most itt ülök a Tamerlano III. felvonása nélkül, amikor végre úgy tűnt Domingo-Bajazet huzamosabb időt tölt majd a színen .... hiszen Ő jelentette a lényeget .... mi tagadás!

     

     

     

     

    Apropó! Lányok!

    Ha valaki ismeri a Tamerlano történetét-cselekményét hálás köszönetemet adnám, ha elküldené, vagy bemásolná ide.

    azt fogta az agyam, hogy Tamerlano -csupa fehérben- a jó és a nemtom kicsoda -csupa feketében- valahogy ellene volt, de Bajazet-Domingo szerepe  -és leginkább az Ő szerepe érdekelne- miről szólt? Ő ki a történetben??? az biztos -ÓÓ én elfogulatlan-, hogy csak jó lehet, de legalább dióhéjban tudná valaki pontosabban?

     

     

     

    Előre is köszönöm, holnap csak estefelé leszek, de írjatok csak jó sokat, jövök olvasni:
    Mindenkinek jó éjszakát!
    Ancsa

     

     

     

     

    előzmény:
    moty (10881)
    2009-04-21  19:15
  6. Torolt_felhasznalo_250961
    Torolt_felhasznalo_250961
    2009. Április 22. 22:0310896.

    Szia Ancsa!

     

    Amint láthatod,végre,s remélem végképp bejutottam !

     

    Most ,aztán valóban,szeretettel köszöntök mindenkit!  Egy kicsit még macerás  az irás,elképzelhetően azért,mert a fél napom arra ment el,hogy vissza tudjak jönni Közétek!

     

    Most kissé nyűgös vagyok,mert nagyon sűrű napom volt,de szeretném megköszönni segítségedet,hogy nem adtad fel amig nem sikerült regisztrálnom magam!

     

    A baj csak az,hogy ilyen már régen volt,nem tudtam

     

    ZENÉT-OPERÁT hallgatni,nézni ,de a portálról lementettem a" visszaszédelgő "francia ismerősünk eddigi anyagát!

     

    Remélve,hogy holnap és azután bármikor befogad a gép,most elköszönök,igérem,előkerítem az általad már ismert formámat,

    ha nem is brillírozok még,de mindent megteszek a köz érdekében!

       

    Szép-jóéjt kivánok,    Katta   

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Tsancsa (10880)
    2009-04-20  18:31
  7. 2009. Április 22. 21:5210895.

    Kataaaaa!

     

     

     

    Itt vagy még?

     

    előzmény:
    MPiggy (10893)
    2009-04-22  21:50
  8. 2009. Április 22. 21:5110894.

    :o)))

     

     

     

     

    Akkor Te vagy a ma esti pozitív élmény :o)) remélem most már sínen lesz a dolog, tehát semmiféle betűforma nem akadályozhat meg abban, hogy gyere és írjál nekünk!

     

     

     

    Mára jó éjt, holnap nehéz napom lesz!

    Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_250961 (10892)
    2009-04-22  21:28
  9. 2009. Április 22. 21:5010893.

    Ancsam lelkem! Tudtam en az adorol mar sok-sok eve...igazan- sot neha hallgatjuk is otthon. De valamikeppen es ki tudja miert, de mas amikor karnyujtasnyira, azonos idozonaban hallod az adast, a zenet, a musort. Pusztan annyit dunnyogtem, hogy igen csakugyan, valoban..milyen jo dolog ez! Foltehetoen majd tobbszor rakattintok ezutan otthonrol is.

    Feledhetetlen volt ol. ma delelott amikor Sarastro ariajat hallgattam gyonyoru hang enekelte, nagyon szepen-es magyarul. Bar nem igazan ismerem, de tudtam, ez csak Gregor lehet! Es csakugyan. Mikor vege lett, a musorvezeto az o nevet mondta be!

    előzmény:
    Tsancsa (10888)
    2009-04-22  18:29
  10. Torolt_felhasznalo_250961
    Torolt_felhasznalo_250961
    2009. Április 22. 21:2810892.

    Kezdem előlről!  Szia Moty! Amint láthatjátok,nagykeservesen sikerült -remélem -végleg bejutnom Hozzátok!   Itt -azt hiszem -még van gyakorolnivalóm az  irással,valahogy állandóan mellényomok dolgokat!ha ezt is eltólnám,szertnék mára elköszönni !   Azért irok többesszámban,hogy mindenkihez eljusson üdvözletem!         Katta

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_250961
    Torolt_felhasznalo_250961
    2009. Április 22. 21:1210891.
    Szia Moty!!
    előzmény:
    moty (10881)
    2009-04-21  19:15
  12. Torolt_felhasznalo_250961
    Torolt_felhasznalo_250961
    2009. Április 22. 21:0610890.

    Szia Tsancsa  és minden kedves ismeretlen Ismerősöm!

     

     

    előzmény:
    Tsancsa (10880)
    2009-04-20  18:31
  13. 2009. Április 22. 19:2510889.

    Hősiesen nézem-hallgatom a Tamerlanot, immár második órája ..... hááát nem azzzzzé mondom, de ezért biztostosan nem fogok vonatra pattanni és utána eredni.

    Nekem nemigazán jön be ez a barokkos zene, a hölgyek vannak túlsúlyban ... na ez sem előnye nálam, az éppen most éneklő, fogalmam nincs melyik szerepet éneklő -az I.felv.-ban elefánton érkezett- nőnek és a -sejtésem szerint- Tamerlenot éneklő énekesnőnek vannak igazán szép áriái.

     

     

     

    Közben volt egy fél felvonásnyi telefonom. Közben kagylóztam ám azért. A II. felv. végén megint csak van Tamerlanonak -fehérben- egy nagyon szép áriája ..... de ami még szebb, hogy végre most, a III. felvonás elején énekel Domingo ..... ha nem is a tőle megszokott dallamos, -nekem kicsit ááááá-óóóóó-os áriát. Természetesen tapsolják, de vagy nem tecccik a madridiaknak, vagy kivágták(?) de rövidke taps az ária hosszával szemben ..... és már megint a nők .....

     

     

     

    Mégse kelek útra ezért!!!! eddig az I. felv.-ban két alkalom, a II. felv.-ban talán egyszer? és most a III. elején énekelt Domingo és már megint kiment :-(((

     

     

     

    Ja! és akkor még azt nem is említettem, hogy a II. felv. végefelé Tamerlano a fekvő Bajazet hátára rakja a lábát ..... azannnyyyaaaa hát nem tudja, hogy a legszebb hangún talpal???? .... na jó ez már a szenvedés fekete humora ..

    Azt hiszem az a leginkább a gondom ezzel is akár a Cyranoval, hogy mi Domingotól a Puccini-Verdi-Mascagni dallamosabb zenékhez szoktunk! Jól gondolom?

     

    Még visszanézek, de megint Domingo énekel, bocsi! 

    előzmény:
    moty (10881)
    2009-04-21  19:15
  14. 2009. Április 22. 18:2910888.

    Katókám-Csillag-Virág-Bogárszállllllll!!

     

    Kedvenc Cilikém!

     

     

     

    Hát pontosan ezért pampogom én Neked is évek óta lassan azt a bizonyos rádiós linket, ahol Te ott a világ másik felén bármikor hallgathatod amit mi itt a Bartókon.

     

     

     

    A www.gportal.hu/komolyzenekedvelok  portál BAL oldalán leges-legalul megtalálod az INTERNETES RÁDIÓK c. modult, de írom rögvest ide Néked azt a linket is, ahol akár visszamenőlegesen is meghallgathatod a műsor egyes részéit.

    Sajnos a részletes rádióműsor néhány hónapja teljesen kiment a divatból, de ezen a linken például a felső harmad közepén találsz egy kékalapon futú csíkot, amiben mindig jelenlegi műsort (mellett: ÉLŐ ADÁS!) HALLGATHATOD, ha a hangszóródat bekapcsolod! 

    http://www.mr3-bartok.hu/

     

     

     

     

    A részletes műsorból mára ennyi maradt:

     

    Muzsikáló délután

    2009. április 22., szerda
    A zenei kínálatból:

    Bellini: A puritánok - Polonéz (I. felv)
    Chabrier: Fantasztikus bourrée
    Hoffmann: E-dúr (Grand) trió AV. 52. - részlet
    Castello: Szonáta (1644)





    Kicsit részletesebben és a tegnapi, mai és a holnapi műsorba itt hallgathatsz bele, ez a Bartók rádió hangtára

     

                                            http://real1.radio.hu/bartok/

    16.05: Zene 16.30: Rejtvény 16.40: Zene 17.00: Hírek. Időjárás 17.04: Zene 18.00: A zenéről 18.00: Operabemutató Budapesten: Händel Xerxes
    Riporter: Győri László



    Remélem segítettem!

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10887)
    2009-04-22  18:05
  15. 2009. Április 22. 18:0510887.

    Csak futtaban, mert perceken belul megerkezik ferj egykori, kicsit mar idos fonoke..bolond dolog, ma is ugy szorongok a latogatasatol mint 35 eve. pedig roppant kedves, intelligens ember- csakhat-olyan regivagasu...nagyon disztinvalt valaki. Sosem fogom elfelejteni mikor eloszor jottek hozzank 'vizitalni" eletem elso gyumolcssalatajat keiztettem...mert az olyan "flancos" dolog ugyebar...de nekem senki nem mondta, hogy az alma..korte bizony percek alatt megbarnul, ha nbem rakod citromos vizbe rogvest! Dobbenten szolgaltam fel a gusztustalan, elsotetedett kotyvalekot mikor megerkeztek. Nno,, most semmit sem keszitettem,  csak "takaritottam" es pogacsat vettem a sarkon ( abbol van valasztek doszt mindenfele) Aztan majd elballagunk vacsoralni-az mindenkinek  jobb lesz.

     

    Hugom a kedvemert a varosban maradt, holnap lofralunk, ajandkot vasarolunk-ha talalunk valami megfelelot ( konnyu, szep, nem turistas felarral!)

    Most lepteket hallok............

     

    u.i. Nagy rajongoi lettunk a Bartok radionak! Szinvonalas, jo musor egesz nap.

     

    előzmény:
    Tsancsa (10884)
    2009-04-22  14:37
  16. 2009. Április 22. 16:3410886.

    Merre vagy? hol vagy Erika????

     

     

     

    Segítséggel megtaláltalak a youtube-on, várom a válaszodat!!

     

     

     

     

    akinek van MEZZO-tv-je!!

     

     

     

     

                                             16,50-kor, azaz 20 perc múlva kezdődik

     

     

     

     

                                               Handel: Tamerlano c. operájának közvetítése

     

     

     

     

                                         Bajazet szerepét    -   PLACIDO DOMINGO énekli :o)))

    előzmény:
    alchri (10861)
    2009-04-13  10:17
  17. 2009. Április 22. 14:3910885.

    HÚGIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!

     

     

     

     

     

    Itt az újabb francia-csaj videjjjjjóóóóóó!!!!!

     

     

     

     

    Emlékszel, mit beszéltünk meg ugye??? várom/lak! :o)))

    előzmény:
    moty (10881)
    2009-04-21  19:15
  18. 2009. Április 22. 14:3710884.

    Szia Tinka-Katinka!

     

     

     

    Remélem kitudjátok használni még ezt a szép napos időt, vagy legalábbis jobb hangulatban telnek az utolsó napok, ha napos az idő ..... már megint eltelt .... :-((

     

     

     

    Berlioz Requiemjéről csak olvastam a gportálra való cikkek között egy kritikát .... nem ismerem, csak annyira, hogy a kritikus "túl mozgalmasnak" érezte ... 

     

    Még a végén erre is elterelgetsz, hogy kórusos muzsikát hallgassak, pedig az aztán még a hegedűnél is távolabb áll tőlem. .... volt idő egy kedves ismerős, aki egy szenzációs hangzású, tehetségű kórusban énekelt, az Ő kedvéért, aztán pedig már a hangokért is jártunk egy időben .... ám a barát elmaradt, a kórushallgatás pedig másokkal nem lett kedvenc elfoglaltság ....

     

     

     

    A Mátyás-templomban kiket nem láttatok? márhogy kik énekeltek, akiket nem láttatok? gondolom a hely adottságaiból következően nem volt számozott helyre szóló jegy .... későn mentetek?

    Most már ugyan eső után köpönyeg, de legalább a jövőre nézve elraktározandó tapasztalat!

     

     

     

    Az én hangulatom nincs összhangban a kinti virító napsütéssel, lesem, tekerem a telefont félóránként, várom, hogy mit mondtak a Zanyúnak a Szemészeten .... szorítsatok értünk!!!

    Most zenében is borús vagyok, egész éjjel vergődtem alvás helyett!

     

     

     

     

    A Chopin-koncertnél picikét belebújnék a zsebedbe ... ha lenne ekkora! az biztosan szép lesz és megnyugtató .... de jó is lenne beülni egy koncertterembe, hátradőlni kényelmesen és csak a zenét engedni elhatalmasodni kívül és belül, csak azt hallgatni, belefeledkezni ..... és nekem legalábbis Chopin pont ilyen, meg tán újabban Schumann, 

     

     

     

     

    Őket egy "csalingázós" hangulatomban találtam, de néha kifejezetten jó hallgatni .... nem? azt értem, hogy popclassic, hogy milyen formáció, hogy kik Ők -ha valaki érti az oldalszöveget köszönet érte!- Ez pld. kifejezetten szép zene és képsor .. nem?

     

     

     

     

    Engem a Royal Filharmonikusok idejére emlékeztet a ritmus ... a hangzás. 

    Emlékeztek még arra az időre? amikor először lehetett néha-néha elkapni a rádióban a "Komolyzene könnyű ritmusban"(?) azt hiszem valami ilyen címmel játszották .... magnókazettán itt van több műsoruk is, csak sajna max. az ujjaimon tudnám pörgetni, a kazettásmagnó már régen kimúlt ...

     

     

     

     

    Na kb. ez stimmel jelenlegi hangulatomhoz .....

     

     

     

     

    Legyen derűsebb, szép estétek:
    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10882)
    2009-04-21  19:34
  19. 2009. Április 21. 22:2710883.

    Aranyos kepeket raktal fol! En ezt talaltam meg, talan korabban nem mutattam. Noni Husvet vasarnapi vacsora soran kezrol kezre jar az asztal korul- most eppen Michelle unokahugom oleben csodalkozik.

    ( hogy kerultem en ide?)

    Kozben hazaerkeztek, immar otthon vannak- az egesz szent csalad nathas!

    előzmény:
    Tsancsa (10879)
    2009-04-20  17:59
  20. 2009. Április 21. 19:3410882.

    A Requiem egyszeruen gyonyoru volt! Jokora zenekar, meg nagyobb vegyeskorus, csodas osszhang. Berlioz osszehoz benne mindent ami a romantikaban szep es nagyszeru.

    A matyas templom Haydn este is szep volt, csak maflan ultunk, alig lattunk valamit, ez bosszantott. A ragyogo szolistakat hallottuk ugyan, de csak be es kivonulasukkor vethettunk rajuk futo pillanttast. Legkozelebb okosabb "helyeskedunk".

    Igenm eg egy Chopin hatra van, aztan irany haza!

     

    Kozben bevettuk Eger varat, hazafele meglatogattuk a SZalajka volgyet. ezuttakl minden ude zold es friss volt, zuhogott a Fatyol vizeses!

    Most mennem kell, vacsorara harangoz az egyszem kosztos!

     

    Kata

    előzmény:
    Tsancsa (10879)
    2009-04-20  17:59
  21. 2009. Április 21. 19:1510881.

    Szia Katta!

     

    Üdvözöllek, olvastalak már - csendben- a gportálon. Ne riasszon vissza a fórumtól, hogy sokszor néma a csend, azért mindenki bekukucskál..............

    Ancsa pedig előbb-utóbb átmegy tyúkanyóba, s mindenkit keresni kezd!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_250961 (10878)
    2009-04-20  17:27
  22. 2009. Április 20. 18:3110880.

    Szia Katta-Tosca :o)))

     

     

     

    Na erre aztán igazán elmondhatjuk mind a ketten, derekasan megküzdöttünk érte!

    Örülök, hogy sikerült végre és itt is itt tudsz lenni közöttünk!

     

     

     

     

    Lányok!

    Katta-Toscáról már meséltem Nektek, Ő az aki a gportálon már jóideje jelen van. Nők lévén számokról ne beszéljünk, de Ő nálunk és hosszabb ideje rajong a legszebb hangú, spanyol tenor hangjáért és az operáért ugy egyáltalán.

    Hiszem és tudom, hogy sok kellemes, közös zenehallgatás vár ránk az Ő társaságában is és mindannyian szép apránként megismeritek ..... azt is tudom, hogy számít Rátok a számítógép használatának tanulásában, ami nála is -csak tudnám kiért???- leginkább Domingo-kutatásra irányul :o))

     

     

     

    Tehát kedves Katta-Tosca! érezd magad jól közöttünk, ha bármi híred, infód van, vagy csak simán hallottál valami szépet, amit szeretnél megosztani, elmondani, elmesélni szintén zenerajongóknak, gyere bátran, mindig örülni fogunk Neked.

     

    Ígérem szép lassan azt is összehozzuk -lásd idejutás-, hogy megtanulj Te is zenét ide felmásolni nekünk, akkor még szabadabban tudunk ismekedni, kinek, melyik felvétel tetszik jobban stb.stb.stb

     

     

     

    Kati!

    Annyit azért had módosítsak a szavaidban, hogy nem a tulajdonosa vagyok a topiknak. Ha elolvasod a nyítóhozzászólást, akkor megérted, hogy én ajándékba kaptam ezt a fórumot Hóanyó-Maresztól .... egy másik, teljesen más témájú topikon ismerkedtünk meg és én ott őrjöngtem a 2005-os pesti P.D. koncert előtt .... Mareszka ekkor találta ki, hogy nyit nekem egy teljesen egész Domingos-topikot ..... és azóta is vagyunk, élünk, összebarátkoztunk .....

     

    Remélem Te is lassan-lassan mindenkit megismersz, megbarátkozol és jól fogod érezni magad közöttünk:
    Ancsa 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_250961 (10878)
    2009-04-20  17:27
  23. 2009. Április 20. 17:5910879.

    Szia Katóka-Cilike!

    Hát persze, hogy tudom merre vagy, éppen ezért írtam!!! Még most is "ott vagy" a gmail-en!

     

     

     

    sosem találod ki, mi szól a fülemben :o)))) nooo??? igen! bizony Joshua Bell játsza az O mio Babbino caro-t .... fönt van a pici kütyün :o)

     

     

     

    Milyen volt Berlioz? a Chopin-koncert lesz az utolsó? jól emlékszem? ki fog játszani?
    A Mátyástemplomban végülis voltatok? milyen volt? vagy csak én bambultam el? írtál róla?

     

     

     

     

    Képzeljétek el, hogy a francia csaj már megint leszedte az összes csúcs-szuper videóját Domingoról ....mind a mellett, hogy most megint forgathatom be a gportálon a modulját, de mégiscsak eszement egy tyúk nem?

    Olyan meseszép összeállításokat rak össze .... aztán mikor az ember a leggyanútlanabbul csüng szemével-fülével a készárun, akkor egyszercsak hipp-hopp leszedi .... ki látott már ilyet?

     

     

     

    Húúúú Skacok! ez se semmi páros!! elteszem ezt is jobb napokra :o)) 

    Undok vagyok? Sisselen is látszik, hogy az előző felvétel 1999-ben, ez pedig 2007-ben, azaz 8 évvel később készült .... a hangja most is gyönyörű igaz?

    Carreras-szal is jó hallgatni ...... de azzzzzééééé én megmaradok ennél a változatnál .... Sissel és ŐŐŐŐŐŐ

     

     

     

    Jó volt hallani a hangodat!!!!! Hallga csak milyen szép?? tudod Te fertőztél meg ezzel a "bacival" :o)) KÖSZÖNÖM!

    Ancsa

     

     

    előzmény:
    MPiggy (10876)
    2009-04-18  20:59
  24. Torolt_felhasznalo_250961
    Torolt_felhasznalo_250961
    2009. Április 20. 17:2710878.

    Szeretettel köszöntök-új tagként-minden kedves opera,és

     

    P.Domingó rajongót!Külön köszönet a fórum tulajdonosának,Ancsának,akinek segítsége nélkül-kezdő lévén-nem juthattam volna el idáig

     

    Most,első alkalommal még talán zavarban vagyok,de igérem,"megered "a nyelvem!

                                                            Katta

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. Április 20. 16:4810877.

    Halihó!

     

     

     

     

    Akadt egy kevéske "zenélős" szabad időm :o)) megköllll becsülni!

     

     

     

    A kicsi ketyerével a nyakamban-fülemben kiültem a levegőre .... de még Domingo legkedvesebb dala is kevés volt, hogy bírjam hosszabb távon .... így hát szépen behurcolkodtam olvasni Benneteket..... no meg a nekem oly kedves keresztelős nagypapát :o)

     

     

     

    Mit nézel a DVD-n? mi is ismerjük?

     

    a héten ne legyen sok munkád, hogy tudjál nekünk cikkeket találni a szép spanyol tenorról!

    Ancsa

    előzmény:
    sangrila (10875)
    2009-04-18  20:53
  26. 2009. Április 18. 20:5910876.

    Orulok, hogy sikerul megnezni a Dvd-t mar nem is emlekszem mirol, melyik koncertrol valo.

     

    Kellemes szep vasarnapot, jo pihenest a munkas het utan! En is nagyon orulok amiert vegre lathattuk egymast, ha rovid idore is!

    előzmény:
    sangrila (10875)
    2009-04-18  20:53
  27. 2009. Április 18. 20:5310875.

    Szia!

     

    Nézem a DVD-t. Működik rendesen!!!! Köszönöm még egyszer. Örülök,hogy összejött a találkozó.

     

    előzmény:
    MPiggy (10871)
    2009-04-18  11:12
  28. 2009. Április 18. 20:4110874.

    Ez a leiras tokeletesnek tunik, amint alkalmam lesz kiprobalom. Tudom felvideki etel, ott mint fo fogas is bevalik. Nem csoda!!

    Ma, delutani setank soran begyujtottem 3 igen ertekes Lajos Marit, a Salatak, a Baromfik-pulykak es a Krumplis etelek cimut! Nehez lesz a  borond...!  Ferj mult heten raugrott egy csodas es hatalmas Operakalauzra, allitolag mar regota keres hasonlot ( en ehehz hasonlot meg sosem lattam!) De azt o viszi. Kar, hogy nem hajlando kihamozni a celofanboritasbol, en mar szivesen belelapoznek.

    Most minden fontos megvan...zene, finom tea...mesekonyv....pihe-puha egerentyu...paprika...safrany. Meg a sok kedves emlek ropke talalkozasokrol.

    Legkozelebb maskeppen lesz, meglasd! Dumaparty, zenehallgatas...fotok.

     

    előzmény:
    moty (10873)
    2009-04-18  17:45
  29. 2009. Április 18. 17:4510873.
    előzmény:
    MPiggy (10871)
    2009-04-18  11:12
  30. 2009. Április 18. 11:1510872.

    Csak ma reggel olvastam az uzenetet-ott nem kerestem ahol volt, csak itt, ahol nem volt! Aranyos vagy, koszonom!

     

    Majd ujra jovok, addig is kellemes,szep, nyugodalmas hetveget mindenkinek!! (kivanni lehet, nem??)

    előzmény:
    Tsancsa (10870)
    2009-04-17  22:00
  31. 2009. Április 18. 11:1210871.

    En voltam a Vasarcsarnok "udvoskeje" tegnap igaz-e?? De igazan, igazan orulok, hogy talalkoztunk, hogy ilyen turelemsek es alkalmazkodoak voltatok! Azert jo az ha ott az "arc" a szavak mogott.

     

    Meg maradtunk kicsit a szepseges epuletben, de vasarlas nemigen tortent. Vegre vettunk azert 2 kis trikot a gyerekeknek ( egy picit, egy kicsit) es foltankoltam a szokasos safrany adagot. De azert mindent megcsodaltam, messzirol. Jutka, minden elismeresem-rendet, tisztasagot tartasz a portan!

    Az este sajnos kesore nyult, barataink egy obudai "kedvenc" etterembe hurcoltak minket, egyikunknek sem hianyzott a kesoi nehez vacsora. Bar a sztrapacska folkeltette szives erdeklodesem, mert ugye nagyon finom volt (eddig csak hirbol ismertem!) Csak egy villanyit kostoltam belole, mar sajnalom is. Meg kene keresni valahol a receptjet-aztan mar csak az autentikus hozzavalok megszerzese lesz gond!!

     

    A mai nap csondesebben indul, igazabol lazitos lesz, bar egy regi barat "bejlentkezett" reggel, de okosan setara invitaltuk.

     

    Aztan lassan ki is futunk az idobol!

     

    No, majd legkozelebb!!

    előzmény:
    moty (10869)
    2009-04-17  21:05
  32. 2009. Április 17. 22:0010870.

    Nálam tegnap este óta látható, elmentettem, megpróbálom én is feltenni.

     

     

     

    Ma délután a legkisebb zenerajongó-családtagom erre a dallamra-előadó hangra aludt el :o)))) jó időben kezdem remélem!

     

     

     

    Kellemes hétvégét .... remélem pihensz is majd!

    Ancsa

     

    előzmény:
    moty (10869)
    2009-04-17  21:05
  33. 2009. Április 17. 21:0510869.

    Jelentem nálam még most sem látszik a kép - sajnos!

    előzmény:
    Tsancsa (10868)
    2009-04-16  18:29
  34. 2009. Április 16. 18:2910868.

    Szia Katóka!

     

     

     

     

    Ha nem tudnám, hogy másnál sem jelent meg -még tegnap este sem-, akkor magamat okolnám kukaságom miatt, de az az igazság, hogy a Kicsi-Felség és a három szép leányzó fotója ma jelent meg nálam itt az nlc-n írt leveled mellékleteként.

     

     

     

    Amit a MET-vetítésekkel kapcsolatban írtál; nagyjából egyet értek, azzal a megelőlegezett bizalommal, hogy ez az évad -remélhetőleg- csak amolyan "kóstoló" volt. Felmérték talán, hogy van-e és ha igen, mekkora igény. Egyébként lehetett rájuk jegyet venni, csak ott kellett lenni a toppon és lesni a napot, mikor kezdik árusítani, mert a valóban kicsi befogadóképességű Előadóterem (150 fő) hál'Istennek az érdeklődés nagyságát tekintve valóban parányi, pici lehetőség.

     

     

     

     

    Hiszek és bízom Fischer Ivánék -ha tényleg közük van hozzá- eddigi szerencsés és a közönség igényeit szemelőtt tartó mentalitásában, hogy az idei tapasztalatok alapján, jövőre már átviszik valamelyik nagyobb terembe a MET-közvetítéseket.

    Miért hiszem ezt? hát Fischer Iván ötlete volt az un. "Egy forintos koncertek", a gyerekeknek szóló "Kakaó-koncertek" és nem utolsó sorban, sőt talán leges-legelső helyen a zenei maratonok megszervezése, elindítása! Tavaly a Csajkovszkij, idén Dvorzsák, jövőre Beethoven ..... és az igazán méltányos jegyárak, kedvező bérletár .... szóval én bizalmat szavazok ahhoz, hogy jövőre már sokkal többen nézhetik majd VEletek együtt-egyszerre a Metropolitan előadásait ..... főleg -ha jól emlékszem- valamikor tavasz elején???? a Simon Boccanegrat .... ha van tipped miért (KIÉRT!?) máris talált, süllyedt :o))

     

     

     

     

    Nyugis, szép napokat kívánok még itt a közelünkben!

    Ancsa 

    előzmény:
    MPiggy (10863)
    2009-04-14  15:04
  35. 2009. Április 15. 08:5410867.

    Dehat folraktam a kepet, itt van! Kesobb meg probaltam az este jonni, de az nlc tatarozas alatt allt. Most megyunk a varosba- meg nem tudom merre....hova. Kiurult az eleskamra!

    Mindnekinek sok-sok-sok udvozlet innen a kozelbol, hamarosan ujra jelentkezem ( az este nagyon szep Messiast hallgattunk a bartok bela -n!) A mezzo ahogy elnezem, altalaban roppant modern felfogasu operakozvetiteseket hoz...ejnye...

     

    Ugye megirod privoben a mobil-szamod???!!! Sot az enyem megvan neked. Mukodik am- tegnap feltoltottem...( gmail cimem is teljesem  mukodokepes)

    előzmény:
    Tsancsa (10864)
    2009-04-14  16:16
  36. 2009. Április 14. 19:1010866.

    Bocsi, ne haragudjatok, de úgy tűnik, hogy a Tamerlano cselekményének kiderítésével "elvérzek" .... sehol nem találok akárcsak egy rövid leírást sem.

     

    Így G.F.Handel halálának 250. évfordulóján legalább valamit azért teszek ide az életéről, műveiről:

     

     

     

    "Georg Friedrich Händel (Halle, 1685. február 23. - London, 1759. április 14.) németszármazású barokk zeneszerző, csembalista, hegedűs. Mivel élete nagy részét Angliában töltötte, gyakran angol zeneszerzőnek titulálják. Nagy hatással volt a bécsi klasszikusokra, nevezetesen Haydnra, Mozartra és Beethovenre.

    Operái virágzása

    1719-ben a Királyi Zeneakadémia zenei igazgatójának nevezték ki, ami azt jelentette, hogy operái próbáit és előadásait ő maga vezényelhette.
    Ebben az időben virágzott a South Sea Company nevű hajózási társaság, aminek köszönhetően Händel "villámgyorsan" tudott közlekedni Anglia és Németország között. Így igen nívós énekeseket tudott szerezni, pl. Senesino is így került az angolokhoz. Jó zenészeket is igazolt: Giovanni Bononcini és Attilio Ariosti csak kettő a sok közül.
    Ebben a korszakban keletkezett a Radamisto, a Giulio Cesare, a Tamerlano és a Rodelinda.
    Sajnos az intézmény végig anyagi gondokkal küzdött, köszönhetően a sztárok magas eltartási költségének, ill. újabb híres énekesek érkezésének (1723 januárjában Francesca Cuzzoni, 1726 májusában Faustina Bordoni érkezett). 1728-ban fel is bomlott az operatársulat.

    Mindeközben 1726. február 13-án Nagy-Britannia állampolgára lett.
    Az operaszínház bukása után Johann Jacob Heideggerrel fogott össze, egy újabb színház alapításának érdekében. Így újra Olaszországba utazhatott (új énekesek szerződtetése gyanánt - pl. Antonio Bernacchi), és így 1729-es visszautazásakor rövid kitérőt tehetett Németországba is (Halle, Hannover, Hamburg). Az operát ugyanezen év december 2-án a Lotario című operájával nyitották meg.

    Ezután kedvet kapott az oratóriumok írásához: sorra járta be az angliai városokat, ahol vadonatúj oratóriumait mutatták be (Deborah, Athalia). Szívesebben írt volna oratóriumokat, de a megélhetése miatt inkább operákat kellett komponálnia.

    Mindeközben Lincoln's Inn Fieldsben megnyílt az Opera of the Nobility, Nicola Porpora zeneszerzői közreműködésével. Händel is érezte, hogy nincs szükség két rivalizáló operára Londonban, ráadásul Händelék színhelye leégett, így a King's Theatre-t kellett volna bérelni. Händel így átkerült a Covent Garden Theatre-be, amit saját szakállra vezetett. Ebből a korszakból származnak azAriodante, Alcina és az Orlando című operái.

    1737 mély pont volt Händel életében: csődbe jutott a színház, majd nem sokkal később ő is agyvérzést kapott, igen erős bénulási tünetekkel. Ez az esemény pedig London zenei életét jutatta csődbe, hisz' még az Adelsopernak is kényszerszünetet kellett tartania. Händel ezután Aachenban kúráltatta magát. Felépülése után a munkakedve és -bírása változatlan maradt, ám mindössze egy operát írt (Deidamia, 1741), tehát agyvérzése mindenképpen élete komoly fordulópontjának tekinthető.

    Oratórium - korszak:

    Viszont akkor mivel foglalkozott felépülése után? Ekkor kerülhetett sor régebbi terve megvalósítására, konkrétan az oratóriumok írására. Ennek következtében mutatták be a Sault és az Israel in Egypt-et 1739-ben, ill. szintén akkor került sor az 1736-os Alexander's Feast átdolgozásának bemutatására is.
    A Messiah bemutatására 1742. április 13-án került sor Dublinban, ez volt az utolsó oratorikus műve.

    1743-1752 között évente 2 oratóriumot írt. Ezeknek témái általában az ótestamentum, de írt világi témájúakat: a Herculest és a Semelét, amelyeket az angolok tévesen legnagyobb operáik közé sorolnak. Az élete ebben az időszakban a szokásosan folyt: megvoltak a mindennapi harcai, de konkurenciája még sem volt. 1745-ben írta meg a Judas Maccabaeus c. oratóriumot, amely művészete csúcspontja.

    Élete vége:

    1751-ben súlyosan megromlott a látása; ezt a Jephtha kézirata is sugallja. A sors fintora, hogy a How dark, oh Lord, are thy decrees kórusmű írása közben teljesen megvakult.

    Különböző operációknak vetette magát alá, ám ez se segített (ugyanaz operálta, aki Johann Sebastian Bachot). Sajnos egyik se segített, bár élni akarását mi sem mutatja jobban, minthogy egészen halála napjáig koncertezett (különböző orgonaversenyeit adta elő). Földi maradványai a Westminster-apátság temetőjében található.

     

    előzmény:
    alchri (10861)
    2009-04-13  10:17
  37. 2009. Április 14. 16:2210865.

    Szép esténk lesz ....

     

     

     

     

    Ezt már sokszor szerettem volna közreadni, hátha akad akit még érdekelne

     

     

     

     

                                  OPERAÉLET

    A Budapesti Operabarátok Egyesületének lapja
    A lap a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma, a Nemzeti Kulturális Alapprogram
    és a Fôvárosi Önkormányzat Kulturális Bizottsága támogatásával jelenik meg
    Felelôs szerkesztô: Szomory György
    Művészeti szerkesztô: Székely Berta
    Szerkesztôbizottság: Boros Attila, Csernay László, Eôsze László, Kroó György , Külkey László,
    Meixner Mihály, Németh Amadé , Sólyom György , Ütô Endre
                                             Megjelenik évente ötször. Ára 360 Ft.

    Kiadja a Budapesti Operabarát Alapítvány
    Felelôs kiadó: Külkey László
    Terjeszti a Budapesti Hírlapkereskedelmi Rt., a regionális részvénytársaságok, valamint alternatív terjesztôk
    Szerkesztôség: c/o Szomory György, 1065 Budapest, Hajós u. 19. Tel./fax: 332-9544
                                     Elôfizethetô a szerkesztôség címén. Évi elôfizetési díj: 1 800 Ft
    Szedés, tördelés: Aktív Bt. • Nyomdai kivitelezés: E-press Nyomda Kft. Felelôs vezetô: Engi Gábor
    HU ISSN 1215-6590

     

     

    Még keresem a Tamerlanot :o)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141969 (10825)
    2009-04-06  10:15
  38. 2009. Április 14. 16:1610864.

    Halihó Kis-Katóóó!!

     

     

     

    Örülök, hogy "haza értetek" hozzánk :o))

     

     

     

    Csillag-virág-bogár-szállllllll!!! hát hunnn a fénykép????

     

     

     

                                 Tinka-Katinka! és MINDEN DOMINGO RAJONGÓ!

     

     

    Sajnos a tv24.hu ma nem műxik, nem tudom megnézni az ismétlések időpontját, de egyet biztosan kiegerésztem -ahogy Jutka már hetekkel ezelőtt megtette-, hogy 

     

     

     

                                                         ma este a MEZZO-n 20,30-tól

     

     

     

     

                                                         HANDEL: TAMERLANO c. operáját

                                                       közvetítik a madridi Teatro Realból

     

     

     

     

    minő véletlen :o)))

     

     

     

    ha jól kapisgálom, mert eddig még nem sikerült fellelnem a neten a Tamerlano cselekményét

     

     

     

                                               Bajazet szerepét PLACIDO DOMINGO énekli :o)))

     

     

    Kergetem tovább a Tamerlano történetét -cselekményét-, no és az ismétlések időpontjait !

    Még jövök!
    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10863)
    2009-04-14  15:04
  39. 2009. Április 14. 15:0410863.

    Gyongyszemet talaltal Ancsa! Nathan Milstein csodaszepen jatszik. Nekem tole van meg az osszes Bach hegedo-szonata es partita- volt ido mikor el is akartam neked kuldeni egy cd masolatot. Aztan mint sok mas egyeb, elmaradt! (Pedig lemasoltattam...!!!)

     

     

    Most erkeztunk haza a kicsit hosszura nyult husveti latogatasbol. Dehat en boldogan tolotk akarmilyen hosszu idot hugom konyhajaban- egymas gondolatat is olvassuk, egyre jar az agyunk, gond nelkul tudok segiteni neki. Szegenynek rajtunk kivul 16 vendege volt a lovastaborban ( ove az etetes gondja). De jol megoldottuk.

    Mi nem ultunk lohaton, csak kerekparnyeregben, azt se sokat.

    Ahhoz kepest, hogy mennyi finomsagot ettunk...

     

    Szerencsere het vegen meg talalkozunk, jon velunk Egerbe, a konferenciara.( elcsabitottam!) Kulonben nehez szivvel valtunk vona el.

     

    Ez a kep erkezett idokozben a lanyoktol. Jo latni oket igy egyutt, ha mar mi nem vagyunk ott.

     

    előzmény:
    Tsancsa (10855)
    2009-04-13  08:53
  40. 2009. Április 13. 13:2310862.

    Kedves Ancsa !

     

    Míg ti Domingót néztetek a királyi tv-n, addíg én nagy várakozásokkal ültem be 19-ed magammal az Operettszínház kakasölőjére az  "olcsó" 5000 ft-os helyekre Abigélt nézni.

     

    Hááát....én ennél többre számítottam...az első felvonás már már a közepes színvonal mélységeit súrolta, ráadásul valami technikai malőr is volt a hangosítással mert valami víszhangzott, és nem lehetett tisztán érteni a szöveget mindíg....lehet hogy azért mert a komplett díszletet hangszóróstul a Tháliából hozták át....(de kérdem én mire valók a hangmérnökök szcenikusok....vagy elmentek locsolkodni....?)

    A második felvonás egy nagyságrenddel volt jobb mint az első, hála a jó egyéni teljesítményeknek, mindenek előtt Udvaros Dorottya mint Horn Mici, és Földes Tamás mint Vitay tábornok....Jantyik Csaba

    igazgatóként is elég jó volt, de a többiek..... "Jó iparosmunkaként rutinból" megcsinálták a dolgukat, de semmi katartikus élmény.....

    Abban sem vagyok biztos, hogy mindenből musicalt lehet írni, vezessen akár a legjobb szándék is minket....de szerintem ingább a legnagyobb profit kilátása vezette az alkotókat....kétségtelenül Szabó Magdával, és a neves szereplőkkel  lehet dagasztani a kasszát....és tulajdonképpen nem volt rossz a darab, valószínűleg ebből a regényből musicalként ennyit lehetett kihozni....mindenesetre nem az a db lesz amit  többször is megnézek, egynek jó volt de semmi több....

    Attól függetlenül már csak a mondanivaló miatt is érdemes lehet rá főként az ifjabb nemzedéket elvinni, csak ne egy Fantom vagy Rómeo után, mert sajnos ez  egy másik (könnyebb...) súlycsoport.....sajnos....

     

    üdv

    Gy.

    előzmény:
    Tsancsa (10854)
    2009-04-12  19:43
  41. 2009. Április 13. 10:1710861.

    Drága Ancsa, itthon vagyok, az éjjel jöttünk haza, délután jövök!

     

    Ilyen Húsvétom sem volt még, hogy távol a gyerekektöl, férjjel kettesben, egy étteremben kellet a húsvétvasárnapi ebédemet elfogyasztani....

     

    Jobban szerettem volna itthon sütni, fözni, de hát ez van. Ma bepótolom.

     

    Isteni Csárdáskirálynöt láttunk Nürnbergben, majd arról is mesélek. Magyar prímás húzta a  színpadon, neki volt a legnagyobb sikere.

     

    Puszi és kellemes ünnepnapot még Mindenkinek!

    előzmény:
    Tsancsa (10856)
    2009-04-13  09:02
  42. 2009. Április 13. 10:0110860.
    Isten bizony csak 1x küldtem el.........Ki érti ezt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2009. Április 13. 09:2910859.

    Szia Ancsa!

     

    Megvagyok! Csak egyelőre a gyerekek elszakadása annyit jelent, hogy némelyik messzebb költözött, de azért még kellek.........

    Ennek is vége lesz egyszer, lassan szokni kell a gondolatot.

     

    Volt biciklizés is azért...........Egyszer nem úszod meg és megjelenek

     

    Szép napot!

    előzmény:
    Tsancsa (10857)
    2009-04-13  09:05
  44. 2009. Április 13. 09:2910858.

    Szia Ancsa!

     

    Megvagyok! Csak egyelőre a gyerekek elszakadása annyit jelent, hogy némelyik messzebb költözött, de azért még kellek.........

    Ennek is vége lesz egyszer, lassan szokni kell a gondolatot.

     

    Volt biciklizés is azért...........Egyszer nem úszod meg és megjelenek

     

    Szép napot!

    előzmény:
    Tsancsa (10857)
    2009-04-13  09:05
  45. 2009. Április 13. 09:0510857.
    Hol vagy? merre vagy? AGGÓDOM!!!!
    előzmény:
    moty (10802)
    2009-03-26  16:37
  46. 2009. Április 13. 09:0210856.

    Merre vagy Erika?

     

     

     

     

    Milyen volt az utatok? mit hallottál? milyen volt? hogy tetszett ..... és még ezer kérdésem lenne .... ha tehetném :o))

     

    Mindenesetre ha ma nálunk is teltházas nap lesz is, de holnap, holnapután és azután is örülnék a hangodnak!

     

     

    Kihasználom a még korai órát -még nem érkezett a család- és zenét hallgatok! A tegnapi, végre igazi koncert után most kifejezetten jólesik a zene, a hegedű hangja ...

    Ez mondjuk nekem J.Belltől jobban tetszik, de a dallam így is, itt is szép és végre "mozgó, élőnek látható" a művész is! Micsoda igényeim vannak mi??

     

     

     

    Legyen szép napotok:

    Ancsa

    előzmény:
    alchri (10842)
    2009-04-10  16:12
  47. 2009. Április 13. 08:5310855.

    Kellemes szép húsvét hétfőt MINDENKINEK!

     

     

     

     

    A jó kívánság természetesen zenével az igazi .... legalább is itt és nálam ....

     

     

     

     

    Nézzétek csak kit találtam? számomra eddig ismeretlen a hegedűművész neve, -ami egyáltalán nem mérvadó!- de gyönyörűen játszik igaz?????

     

     

     

     

    Kata!

    Várlak!

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10849)
    2009-04-11  19:13
  48. 2009. Április 12. 19:4310854.

    Sziasztok!

     

     

     

     

    Szép volt, de szép ...... emáááá igen!!!!

                                              Natürlich! Das lasse ich mir gefallen!

                                                      Gracias por todos Maestro!

    ez már az a koncert volt, amelyiken mi is ott voltunk !!!!

     

     

     

    Édes Istenem!

    de szeretném DOMINGOT mégegyszer (meg mégegyszer....) hallani-látni élőben!! azt hiszem most már azok is egyetértenek velem, akiknek még sosem volt alkalmuk Őt élőkoncerten hallani .... semmi máshoz nem hasonlítható élmény .... talán egy? nem két dolog van ami még ennél is frenetikusabb élmény tud lenni;

     

     

     

     

    - élőben, színpadon egy TELJES ELŐADÁSBAN végignézni-hallgatni!

     

     

     

     

    - közvetelenül ezekkel egyvonalban .... azt az érzést átélni újra és újra .... amikor ott állsz VELE SZEMBEN .... és Rád mosolyog, van egy kedves pillantása .... pedig Te vagy a hatszáznyolvannyolcadik aki az áténekelt este után az orra alá dugja a maga "kincsnek" kiszemelt aláíratni valóját ... és mégis úgy érzed csak Téged néz, csak NEKED ÍR!! akkor éppen ....

     

     

     

     

    Tudom, hogy veszett módon elfogult vagyok Domingoval szemben!

    tudom, hogy ennek ellenére Ő sem hibátlan, de ez így természetes, hiszen Ő is emberből van .... mégis nekem Ő a LEGEK-LEGJE!!

    Számomra Ő már annyi segítséget adott, annyiszor segített át a hangjával neház órákon, perceken, helyzeteken és döntéseken ..... és talán fogalma sincs róla hogy a világon hány ember van Vele ugyanígy!

     

     

     

     

    Én ma délután is elsírtam magam a leginkább várt dallam felcsendülésekor .... Adios! ..... amor vida de mi vida .... a szövegét lefordították 3 éve a spanyolos lányok -hálás köszönet ma is-, tehát pontosan tudom, hogy miről szól. A szövegnek azonban nálam semmiköze a folyamatos könnyekhez .... a dallam volt az ami anno első hallásra belemászott a fülembe, a dallam és az egyértelműen érzelmekkel teli előadásmód, ahogy ezt legelőször élőben Domingotól láttam is ....

    Ha jól emlékszem a kezdő szavakra, akkor valójában ez a zarzuela is egy búcsúzás .... egy nagy szerelem utáni, fájdalmas, férfias búcsúzás .... és ezt szerintem Domingo -ahogy azon a pécsi éjszakán egy vadidegentől is hallottuk- a szemeivel, kezeivel, mozdulataival tökéletesen megtudja értetni .... ahogy a szövegben is benne van .... minden alkalommal kicsit belehal ....

     

     

     

    Na jól van nem ömlengek tovább, Rajtatok kívül senki sem hallotta, olvasta ezt már tőlem :o)))

    bocsi! de tegnap, ma és holnap; sok éve és még sok évig nálam

     

     

     

                                                            DOMINGO A LEGEK-LEGJE!

     

    További szép estét Mindenkinek:

    Ancsa 

     

     

     

    előzmény:
    sangrila (10853)
    2009-04-12  08:29
  49. 2009. Április 12. 08:2910853.

    Nekem nem igazán az a bajom,hogy kihagytak,mert ezt még nem tudhatjuk a második rész előtt,hanem az,hogy az egész est hangulatát teljesen elrontották a rossz szerkesztéssel.  Pl. elkezdték a Mosoly országával, utána jöttek az operák. Élőben szépen fel volt építve,hogy mi,mi után következik ahhoz,hogy az egész műsor kerek legyen. A koncert csak úgy elkezdődőtt, semmi szöveg, kommentár közben se. Kisképek-nagy képek össze vissza. s.t.b. ...nem akarom folytatni.

    További szép Húsvétot mindenkinek , ebben a szép időben

    előzmény:
    Tsancsa (10851)
    2009-04-11  20:17
  50. 2009. Április 12. 01:1310852.

    Kedves Ancsa !

     

    Nem azt írtam, hogy a közvetítés volt nagyszerű, hanem átélni volt az, újra az augusztusi estét....sajnos a tvkben mindíg vágnak, nálunk meg főleg....különben nem maradna hely a reklámoknak, amiből gazdagodnak kereskedelmi csatornáknál a tulajdonosok, királyi tévénél meg azok akik elég befolyásosak....

    De ezt már párszor kifejtettem hogy közelebb vagyunk mi Szarajevohoz, mint Salzburghoz.....egyesek szerint Bécstől keletre kezdődik a Balkán.....(sajnos okot szoktunk gyakran adni rá hogy igazuk legyen....)

     

    A második rész helyett ugye Abigélt nézek élőben, majd elmesélem.

    Azért vagyok rá kíváncsi mert ez végre nem egy külföldi musical magyar változata, hanem tényleg a sajátunk....

     

    Apropó balkán.... múltkor egy csoportnál betegség miatt maradt két jegyem, ugyan ki volt fizetve, de szerettem volna visszaadni a betegnek az árát. Mivel full tele volt a színház megkérdeztem a pénztárost nem -e lehetne-e??? pénztáros közli nem adja el a jegyet,  ő kiadja 800 ft-ért a lépcsőjegyet aztán előadás kezdete után leültetik a lépcsőjegyeseket az üresen maradt helyekre így lehet 2x eladni a helyet...!!!

    De ugye amióta az arabok feltalálták a baksist, mindent meg lehet oldani. Azt mondtam, ha nem lehet hát nem lehet, pedig adtam volna 10%-ot a jegyárból neki zsebbe....---ja akkor dehogy nem lehet, hagyja csak itt és szünetbe jöjjön vissza az áráért....

    Na ez az amit Bécsben meg se próbálnék....igaz nem is lenne rá szükségem....

     

    üdv

    Gy.

     

    előzmény:
    Tsancsa (10851)
    2009-04-11  20:17

Címlap

top