Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Placido Domingo rajongók

Hóanyó
Létrehozva: 2005. július 3. 13:34

Kedves Ancsám!
Neked nyitottam ezt a topicot,a közelgő Névnapod alkalmából!
Kedves idelátogatók!Egy nagyon jó barátomnak szeretnék örömöt szerezni azok álltal,akik szintén szeretik a komolyzenét:))
Hamarosan lesz a nagy koncert és még előtte,cserélhettek eszmét,és kötődhet a zene kapcsán uj ismeretség ,barátság!
Érezzétek Magatokat nagyon jól ezen a felejhettlen,szivet-lelket gyönyörködtető esten!
  1. 2009. Április 29. 12:0910951.

    JA! JA! JA!

    na akkor most már azt is érted, miért volt olyan "sürgős" nekem, hogy számítógép-közelben légy????

     

     

     

    Neked már van, nekem most lesz, amikor pedig a Lányok következnek utánunk -mert Ők sem ússzák meg :o)-, akkor már könnyebben adjuk tovább a tapasztalatainkat.

     

     

     

    Mit hallgatsz? szól a rádió? melyik adót hallgatod???

    Ancsa

     

     

     

     

    Ui: az előbb lemaradt! a Kicsi-Felségnek légyszíííí add tovább!

     

     

     

     

    természetesen Noninak Panka-kedvencét küldöm :o)) -hátha Nálatok is végtelenítetté válik :o))-

    előzmény:
    MPiggy (10949)
    2009-04-29  02:21
  2. 2009. Április 29. 11:5810950.

    Halihó Kis-Kató!!!

     

     

    bár nem az én világom, de most rákattintottam itt oldalt ezekre az izékre, mert nem is tudom, hogy kultúrált, nyílt levélben hogyan írjam, mennyire örülök, hogy megvagy, előkerültél, épségben-egészségben jelentkeztél .... vájjjjjjáááá nézek valamit ami tán belefér az én kacifántos ellenérzésembe a tátogó micsodák közül:

     

     

     

    rakd össze :o))

     

     

     

    Tinka!

    A Lányokat már agyusztálom zenei segítségkéréssel, Téged is hasonlóra kérnélek. Pontos részleteket elküldtem még az este emailben, az összes!!! emailcímedre. Tuti ami tuti !

     

     

     

    Az egerekkel kapcsolatos probléma ismerős, elkezdtük kipakolni a lakást, a megüresedett lakást és az első lépésben gondoltuk összecsukjuk a még megágyazott, nyitva álló rekamiét .... és jött a BUMM! a II. emeleti panelban, a ágytakaróval letakart rekamién, az összehajtogatott paplan vonalában a jellegzetes egér.... apró bogyók ... Hát a frász jött rám, azonnal elkezdtünk mindenfelé nézelődni, dehát az ételféleségeket még akkor kiraktuk, ..... és végül megleltük az "utat"!
    A panellakások egymásalatt-fölöttiségéből adódóan a vizcsövek(?) a konyhában egy eltakart oszlop mögött futnak, ennek viszont a plafon alatt beépítettek egy szellőző-lyukat .... aminek a közepe -ami miliméterekre leszűkíti a nyílást- valahogy lecsúszott és ott a "bejárat" ...

    Szóval most megpróbáltuk reparálni, aztán valami dróthálóval(?) majd a fiúk lefedik, ill. visszabütykölik a lecsúszott közepét.

     

     

    Az Egérkirálylány örülök, hogy örömöt szerzett, nálunk ugyan már "lefutott", ugyanis a legérdekesebb és értékesebb részét, a fenekére varrt használati és mosási útmutató szalagokat, Panka-Manka jóétvággyal már lerágta ..... a többinek pedig közel sincs olyan érdekes íze :o))

     

     

     

    Süsü-ügyben elmesélem nálunk hogy sikerült elfogadtatni. Panna a Zanyútól kapott -bocs!- a Nyuszitól kapott egy amolyan ölelős méretű plüss Süsüt.... amit azért fogadott "ismerősként" mert a nagyanyja -mire rá nem ér?- a szgépen amikor Papapingvint hallgatunk, néha kínjában, aztán már szisztematikusan a magyar Süsü-videókat is kattintgatta Neki. Tehát Panka ha meghallja a "Én vagyok a híres egy fejű...." dallamot, már vigyorog is és SZÜSZÖG (értsd:Süsü) ....

     

     

     

    Ha majd hosszabb időt töltötök Náluk, próbáld meg a yuotube-on fönt van Bodrogival, tehát az echte eredeti felvétel, hátha akkor kicsit jobban felkelte a Kicsi-Felség érdeklődését .... bár én inkább Nonira szavaznék, aki hamarabb fogja ölelgetni a pihe-puha ilyen játékokat.

    Panka is most fedezte fel a karácsonyi "beszélő-éneklő" kutyát, amit ha a hóna alá csap, akkor pont a térdéig ér .... de boldogan és nevetgélve nyomkodja a talpát, hasát, orrát, mancsait ... szóval ahonnan szavak és zene érkezhet.

     

     

     

    Kell a kenyerem, már megint "alacsonyan" szálltam, nem akar javulni a térdem .... mi lesz jövő hétvégén???? anyám kerekes-székben, én mankóval???? érdekes látványt nyújtunkmagj!

    amint kész a kenyerem, megyek írok emailt!

     

     

    JUHÉJJJJJ!!!!! de jó tudni, hogy bár ott vagy, mégis itthon vagy .... már a topikon:
    Ancsa

     

     

     

     

    előzmény:
    MPiggy (10948)
    2009-04-29  02:17
  3. 2009. Április 29. 02:2110949.
    Aha! Latom mar mirol van itten szo!! Gratulalok!! Igen, mi haromszoros szakertok vagyunk- boldogan meselek, valaszolok, csak kerdezz!!
    előzmény:
    Tsancsa (10938)
    2009-04-28  12:26
  4. 2009. Április 29. 02:1710948.
    Itt vagyok, ragyogok, itthon vagyok (nem otthon...itthon...!) Csudvilag ez a tudathasadasos itt is, ott is, itt se ott se.....Minden rendben, a haz megvart-, a ho elolvadt... az egerek nyomat latom mindenhol, hogy az rezfanfutyulo kacskaringos...blickfrangos! Elutazasunk elott beragasztottunk (csodaszerrel! csodahabbal!) nehany bejaratnak tuno rest a mosogato korul- hat ezen jot rohogtek es most a mosokonyhaban volt a parti. Nem ketseges....latom.!!! Meg,megprobalok 1-2 hagyomanyos trukkot, aztan hivni kell egy szakertot aki utanuk jar........az irmagjukat is......Simonka apjaval kijott ertunk a repterre, roppant izgalmasnak talalta a gepeket, az "iranyito tornyot" . Persze o nem tudja, hogy ez a kis semmi repter alig tobb egy buszmegallonal...apro, hatarszeli. Neki "igazi" volt. Nagyot nott, immar egy tunderi kisfiu, pufok pofival, nagy ibolyakek szemekkel es mar megint csaknem vallig ero loknikkal. Egyre faggata "milyen volt az utunk,", mit lattunk. Aztan ratert neki mit hoztunk- mondtam egyetlen jatekboltban voltunk, de nem volt igazan jo uzlet ( igy igaz, a Mammutban bementem, de legnagyobb meglepetesemre UGYANAZT arultak amit MINDENUTT kapni lehet errefele is aztan mergemben semmit se vettem) Made in China, plasztik etc. Szerencsere a varbeli bazar standok egyiken talaltunk neki egy aranyos sarkany-babut ( Susu ot fejjel!) Ennek orult, majd megkerdezte ha legkozelebb egy jobb, szebb jatekboltban leszek ugye talalok neki valamit?!/,,,, O jatekon igazabol az autokat erti...dompereket...traktorokat!) vegul is osszeomlottam es odaadtam neki az aranyos Egerentyu kisasszonyt aminek roppant orult. van egy kis egerkeje , hasonlo, a neve Ementali, szoval ezt most elnevezte Ementali 2.-nek. Gondolom Noni nem haragszik majd- hiszen minden az ove is, csak meg nem tudja...Vele nem talalkoztunk mert aludt....Elnehezedo szivvel hallgattuk hogyan tervezik maris a koltozest, valamikor a nyar vegen. Erzelmi oldalarol nem volt alkalom beszelgetni-tudom, nekik sem konnyu....Nagy sikere volt az izi-pici mesekonyvnek is meg Pottyos Panninak is, csak gyosrsan "atfutottuk". Mikor eljottunk a szonyegen hasalva "olvasta"...Hat igy...Holnap mar rendes munkanap lesz, majd ujbol jovok!
    előzmény:
    Tsancsa (10946)
    2009-04-28  22:13
  5. 2009. Április 28. 22:1910947.

    Bocsi! az olvasószemüveg van már rajtam most nézem, hogy az előbb jócskán mellécsapkodtam a klaviatúrán.

    Természetesen a utsó mondat összekócolt betűi így a helyesek:

     

     

     

     .... ez a rekord-döntés valamit pendít ezen a szomorkás hangulaton...

     

     

     

    Jó éjszakát Mindenkinek:
    Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141969 (10944)
    2009-04-28  21:47
  6. 2009. Április 28. 22:1310946.

    Tinka-Katinka-Cilikém!

     

     

    Merre vagy? kéne nagyon a higgadt-nyugodt és főleg hároszoros tapasztalatod .... VÁRLAK!

    Ancsa 

    előzmény:
    MPiggy (10936)
    2009-04-27  22:15
  7. 2009. Április 28. 22:1110945.

    Szia!

    Megköszönném a fordítást, a CD itt van, tehát arról megoldható lenne ez a választás.

     

     

    Írtam egy "Tatjána" hosszúságú levelet a gportálon Neked .... ja! és tessék szíves lenni velem örülni .....

     

     

    a gportál leglátogatottabb napja eddig évek óta Domingo születésnapja volt .... ma eddig -most 22,08 van!- már MEGDŐLT ez a rekord! :o)))

     

     

     

    Akkor ugye szabad arra következtetni ebből, hgy "AKI SZÉP! AZ TÉNYLEG SZÉP" hangja, külső megjelenése, emberi vonásai .... akkor mi mégiscsak egy tuti egyedi fickóért lelkesedünk ugye?




    A mai nap, eddig ért egy nagyon-nagy csalódás, most ez a rekord-döntés vaéa,ot pendít ezen a szomorkás hangulaton .... azontúl, hogy remélem egy félre értés történt csak és holnapra elmúlik a rossz érzés is .... jó lenne erre ébredni!
    Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141969 (10944)
    2009-04-28  21:47
  8. Torolt_felhasznalo_141969
    Torolt_felhasznalo_141969
    2009. Április 28. 21:4710944.

    Szia Ancsa!

     

    Elolvastam a Bocellivel énekelt duett szövegét, nem éppen a szerelemről szól, inkább a halhatatlanságról, a lélek amelyik örökké követi a Napot, szóval ha engem kérdezel nem annyira esküvői dal, inkább az Amore glorificato, már ami a szöveget illeti, az illene ide, csak nincs fönn a youtube-on úgyhogy nem tudom bemásolni neked.Ha kéred lefordítom neked és elküldöm e-mailben!

     

    Andrea

    előzmény:
    Tsancsa (10938)
    2009-04-28  12:26
  9. 2009. Április 28. 19:5810943.

    Szia!

     

     

     

     

    a gportálra feltettem az összes ezzel kapcsolatos cikket, mert ugyan nagyjából ugyanaz a vezérfonal, de vannak apró-plusz infók is.

     

     

     

     

    Súlyos summát kell feláldoznia Pécsnek: már nem hátrálhatnak - Pécsi napilap

     

     

     

    Operalia: bizony, ez is fájni fog -Dunántúli napló

     

     

     

    hát mit ne mondjak, egyik sem túl vidító összegekről, tényekről, gondokról számol be.

     

     

    Jó fotókat találtam ezen a linken Domingoról, más Operalia-helyszínekről .... tán tavalyi??? nemtom .

     

     

     

    Aki esetleg nem látta, ideteszem a pécsi Koncertterem -egyelőre- látványtervét .....

     

     

     

    És feltettem délelőtt a francia csaj addig feltett új videóit. Ha van időtök nézzetek át a gportálra, van egy aminek a zenéje érdekelne nagyon!

     

     

     

    Ezt láttátok már? nálam akadozik a hang és kb.a felétől nincs kép! nálam a hiba?

    Itta fotók nagyjából ugyanazok, de hang egyáltalán nincsen:-((

     

    Kellemes estét, még visszanézek, hátha Tinka-Katinka addigra előkerül. Ugye ma este már otthonról jelentkez.....ne! Jó lenne tudni, hogy rendben otthon van:
    Ancsa 

     

     

    előzmény:
    moty (10941)
    2009-04-28  19:14
  10. 2009. Április 28. 19:1810942.
  11. 2009. Április 28. 19:1410941.

    http://www.bama.hu/baranya/kozelet/tobbe-kerul-a-hangversen yterem-es-az-operalia-228999

     

     

    Itt is az operaliáról................Hát..............

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. Április 28. 16:2610940.
    És a Simon(e)  Boccanegrára lefoglaljuk az egész termet!
    előzmény:
    sangrila (10939)
    2009-04-28  14:31
  13. 2009. Április 28. 14:3110939.

     

     

    Szia Katta,

     

    Akkor majd szólunk, ha vesszük a jegyeket a MÜPA-ba!!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_250961 (10933)
    2009-04-27  11:52
  14. 2009. Április 28. 12:2610938.

    Halihó Andrea!

     

     

     

    :o)) ha tudnám pontosabban a dátumot megírnám Nektek, hogy visszanézhessétek mi hogyan tanultuk meg ezt!
    Először alchri-Erikánk fedezte fel -mikor változott az nlc-, aztán pedig visszanézhetitek, hogy Jutkával zsinórban írtuk a hsz-ket, mert sehogysem akart sikerülni kattintósra ..... de nem adtuk fel, mindenki megértette és nem molyoltunk azon, hogy ki? mit szól hozzá, a lényeg volt a fontos, hogy ezzel is adhatunk egymásnak!

     

     

     

    Megtaláltam még az este a leveledet, de sajnos az amúgy is sérült térdemmel a tegnap rámolós-pakolós -ergo gyaloglós- nap után hazaérkezéskor Borsó-kutyám örömködésétől féltve magam és a kutyát, .... a szó legprózaibb értelmében bezúgtam a kapun .... és hát persze hogy azt a térdemet tekerte meg a lendület amelyik már amugyis üzemen kívüli volt.

    Most aztán totyogok, mint egy gatyás-galamb, állandóan ülőhelyet és lábfelpakolási lehetőséget keresve .... és persze a fájdalmas totyogást azzal próbálom csillapítani, hogy a LEGES-LEGSZEBB HANGOT!! hallgatom amikor csak tehetem.

     

     

     

    Különben is számomra nagyon fontos és örömteli családi esemény előtt állunk, tehát valahonnan próbálnám kiegerészni, hogy Domingo "Pápás" CD-jének címe -Végtelen szeretet- van-e a CD-n direktben dalként is, vagy ez csak egy összefoglaló cím??

    Csodák-csodájára az esemény legérintettebb tagjának szintén beférne, hogy erre a dalra vonuljon be apukája karján ..... -na ezzel ki is böktem a "titkot".

    Ha tudnátok segíteni, Domingo oldalán ott van négy nyelven is a szöveg .... szövegében is illik egy ilyen eseményre? Segítsetek!
    Ancsa 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141969 (10934)
    2009-04-27  16:41
  15. 2009. Április 28. 12:1110937.

    Kedves Tos-Katta!

     

     

     

    Néhányszor már azt hiszem írtam, igaz akkor még magánlevélnek számító emailben, most ide is ideszántom viharsebesen -jönnek a fiúk hazafelé, oszt lebukok!-, hogy

     

     

     

    akikkel itt, ezen a fórumon zenéről, Domingoról, operáról beszélgethetsz, eszmét-cserélhetsz EGYIKÜNK SEM SEM VÉGZETT SZÁMÍTÓGÉPKEZELŐI TANFOLYAMOT!!

     

     

     

    Hidd el mindannyian saját kínunkon-zsírunkon bügyürgésztük össze a tudományunkat, csak és kizárólag annyival tartunk Nálad kicsit előrébb, hogy mi már több éve gyötörjük az agyunkat és gépeinket.

     

     

     

    Tehát van egy tiszteletteljes javaslatom a jövőre nézve;

    hagyd a lelkiismereti-magyarázkodást, kérdezz nyugodtan ha úgy gondolod valamiben is segíteni tudunk, mesélj mi szépet hallgattál és oszd meg velünk, például az enyémnek a sok-sokszorosát jelentő operaismereteidet!

    OKÉ?

    Remélem  nem írtam semmi olyat amivel a megbántás gyanúját is kelteném, örülök hogy így sikerült összetalálkoznunk, aztán ha akarod és engeded szép apránként adjuk tovább amit mi már kibogarásztunk. Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_250961 (10931)
    2009-04-27  00:39
  16. 2009. Április 27. 22:1510936.

    Talaltam egy kepet a Toth Arpad setanyrol, egy hettel ezelott keszult, keszitettuk.

     

    Itt most kezdi magat osszeszedni a Termeszet (o dicso termeszet)- eppen pontosan 1 honapos kesesben minden.

     

    Holnap ilyentajt leszunk otthon, mar szeretnem oket latni..nagyon.

     

    Panka kepei tunderiek, tegnap eset lattam oket.

     

     Gyonyoru am mindket kotott "komple", vajon ki kototte???!!!

     

    előzmény:
    Tsancsa (10929)
    2009-04-26  22:09
  17. 2009. Április 27. 18:4210935.

    Kedves Ancsa és minden zene-Barat !

     

    Régen néztem be, magyarázata ,hogy sok a dolog.....meg főként a probléma.....a kérdezett operaházi próbák látogatási lehetőségéről a kapcsolatom nem tud, de megígérte hogy utána néz....

    A pécsi Operália gálára még nem találtam jegyvásárlási lehetőséget, mondjuk a hétfői nap elég szerencsétlen időpont amúgy...

    Persze Veronába kéne menni ahol a  MESTER  énekesi pályályának jubileumi gálaműsorát rendezik a veronai arénában.....

    (Veronába kéne menni oszt a munkabér nincsen ennyi.....)

    Azért lesz zenei élményem 2 hét múlva Miklósa Erikával a Rigolettó....a hazai operaházunk kakasülőjéről....

    Sajnos a 4500-ra emelt jegyárak miatt kisebb létszámmal megyek, így nem halmoztak el tiszteletjegyekkel.....de amit ígérek be szoktam tartani.....egyszer majd.....

    30-án meg irány a Musikverein aranyterme, Wiener Mozart Ortchsester

    Mozart és Strauss koncert.... most éppen velük küzdök mert a jegyek csak egy része érkezett meg számla sincs sehol, bezzeg a pénzt beszedték tőlem január elején !!!

    Ha bármi fontos infom lesz ami közérdekű lehet jelzem....

     

    üdv

    Mindenkinek

    Gy.

    előzmény:
    Hóanyó (1)
    2005-07-03  13:34
  18. Torolt_felhasznalo_141969
    Torolt_felhasznalo_141969
    2009. Április 27. 16:4110934.

    Szia Ancsa!

     

    Nagyon örülök, hogy leírtad hogy kell linket beilleszteni!Nem fogod elhinni de eddig mindig a férjem segített ha ilyet kellett csinálnom , de most már egyedül is ment, a gportálon küldtem neked egy üzenetet és sikerült, nézdd meg!Nem vagyok egy nagy informatikus, ugye?

    Ancsa, gyönyörű szép az a részlet az André Chenier-ből.

    Nekem megvan egy másik verzió amelyben Anna Tomowa Sintow-val énekel( bocs ha nem jól írtam a nevét) de szerintem ez jobb, itt a hangja annyira TÖKÉLETES!!!

    Köszi!

     

    Andrea

    előzmény:
    Tsancsa (10930)
    2009-04-26  22:51
  19. Torolt_felhasznalo_250961
    Torolt_felhasznalo_250961
    2009. Április 27. 11:5210933.

     

    Kedves Judit!

     

    Nem akarom agyon variálni a kifogásaimat!

     

      Az igazság az,hogy évekkel ezelőtt rámtalált  betegség  miatt kezdtem el kerülni az embereket!

       Ez igy nem teljesen igaz,mivel éppen azért,hogy ne foglalkozzak a kezelésekkel,meg egyáltalán a figyelmemet mással kössem le, még intenzívebben hallgattam az operákat,sőt festegetni kezdtem -zenehallgatás közben-.

     

         Egy idő után azon vettem észre magam,hogy teljesen egyedül maradtam, nem zavart,mivel imádott operáim,énekeseim,élükön ,természetesen

                                                                 DOMINGÓ-val

     

         mellettem maradtak,teljessé tették életemet!

    Mint,valószinüleg tudod,68 éves vagyok,  ez csak azért fontos,mert csak 1 éve jutottam a laptopomhoz,s kezdtem -teljesen egyedül  eligazodni a kezelésében!!!!

     

         Lépésről-lépésre találtam meg minden  operavideót,énekest ,ami hatalmas öröm volt akkor!

     

         Most viszont a "tanulás"köti le időm nagyrészét!

    Néha már nekem terhes,hogy belevágtam,!

     

         Valahol lelkiismereti kérdést csináltam abból,hogy örömmel fogadom 

         Ancsától és   másoktól  kapott csodálatos  videókat,

     

    valahogy viszonozni szerettem volna!!!!

     

       Pillanatnyilag ott tartok,hogy  " TÁVIRÁNYÍTÁSSAL" próbálom elsajátítani a videók küldésével kapcsolatos---Nekem---tudományt,csak az a gond,hogy tiszta  "bénaként"

    elképzelhető,hogy többeket    fárasztok      !!!Soha nem szerettem senkinek terhére lenni!

       

       Visszatérek eredeti témánkhoz,valóban nem tudom,mi a Módi

    mostanában,akár egy moziban is--évtizedek óta nem voltam moziban  sem-

     

        Bocsáss meg,kérlek,kissé félretájékoztattam mindenkit,úgyanis

    tudok varrni,tehát nem itt van a gond!

     

         HANEM ,VALAMILYEN SZINTEN FÉLEK AZ EMBEREKTŐL!

    Megigérem,összeszedem magam,s ha egy mód lesz rá,

    elmegyek a MŰ-PA -ba!

        legyen szép heted,   üdvözlettel:     Tos-Katta 

    előzmény:
    sangrila (10932)
    2009-04-27  08:42
  20. 2009. Április 27. 08:4210932.

    Szia Katta,

     

    Ahogy Ancsa írta mi voltunk a MÜPA-ba MET vetitésen. Nagy élmény,mert az előadáson kívül be lehet látni a szinfalak mögé.Amint lejönnek a szereplők a szinpadról,ahogy a következő felvonás diszletét építik, s.t.b.

    Egyáltalán nem kell kiöltözni.Egy szoknya,blúz,kardigán bőven megteszi. Még kosztüm sem szükséges.Ez szinte olyan,mint egy  mozi előadás.

     

    Sangrila Judit

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_250961 (10919)
    2009-04-25  18:43
  21. Torolt_felhasznalo_250961
    Torolt_felhasznalo_250961
    2009. Április 27. 00:3910931.

    Drága Ancsa!

     

      Röviden ismétlem meg azt ami nem kristálytiszta  a link kezelésénél.

     

    NEM ÉN VAGYOK GÜGYE,DE 1 ÉVE ,AMIKOR GÉPHEZ JUTOTTAM,

     --életemben először---

     

     

       TEHÁT 1 ÉVE SOHA SENKI NEM ÜLT MELLÉM,HOGY MEGTANITOTT VOLNA RÁ!!!!!

     

        Távirányított is csak azóta vagyok,mióta ismerlek Téged és a canadai hölgyet!

       

     Még az is csodaszámba mehetne,hogy "ezeréves "fejjel  magamtól találtam el a portálra,majd segítségeddel ide!

     

        Eddig a Videóplayeren jöttek a videók,mignem saját youtub-ot kaptam-regisztráltan attól,akivel a  VIDEÓPLAYEREN futottunk össze!

     

         Későre jár ,ezért csak átnéztem az ajándékaidat,

     

    Az   Andrea Chenier-ből-mindkét gyönyörűség régóta meg van,

     

    Maria Callas szintén,  a Francesca da Rimini-nek utána

    érdeklődöm!

     

        végül van egy megérzésem,mintha nyugodtabban,több zenét hallgathattam nézhettem volna addig ,amig nem akartam okosodni!

     

         Úgy emlékszem,nekem a legrégebbi Domingó-m

     

                            '1957 -es,már említettem ezt is, a "MAMMA"

     

     fekete-fehérrel kezdődik!

     

     

    Köszönöm eddigi segítségedet,de miattam ne idegesitsd magad!

     

     

     Kivánok holnapra sok erőt,vigyázz magadra!puszi    Katta

     

      ui Ugy érzem,legközelebbi levelem privibe küldöm,valami nagyon

     

      nehéz dolgot érzek a levegőben!

    előzmény:
    Tsancsa (10930)
    2009-04-26  22:51
  22. 2009. Április 26. 22:5110930.

    :o))

     

     

     

    Kedves Tos-Katta!

    bár nem teljesen kristálytiszta, hogy a linkek bemásolása hol okoz gondot, de megpróbálom leírni:

     

     

     

    itt az nlc.-n

    1./ leírod pld. az elküldeni kívánt részlet címét:

     

     

     

    2./ O Mia Babbino Care-M. Callas

     

     

     

    3./ a youtube.com oldalán a videó melletti kockában látod, az URL-betűket

     

     

     

    4./ az ebben a sorban található betűsorra ráteszed az egeret, és a BAL gombot végighúzva rajta, beszürkíted, majd a szürke-csíkra teszed az egér kis nyílát és a JOBB gombot lenyomva a megjelenő kisablakban a MÁSOLÁS-szóra KATT!

     

     

     

    5./ visszajössz ide és az egér BAL gombját lenyomva, végighúzod az O Mio Babbino Care - M.Callas szavakon ..... ekkor az szürkére vált;

     

     

     

    6./ itt pedig a legfelül látható kínálatból rákattintasz a beszürkítés után a vastagbetű-jelre és a sorvégén látható "perec"-jelre;

     

     

     

    7./ ekkor kiadja azt a kis ablakot, amibe -szintén a "link URL"-szavak mellé- bemásolod az egeredből a youtube-os linket,

     

     

     

    8./ és már csak ennek a kisablaknak az alján látható BEILLESZTÉS-ablakra kattintasz ..... és máris ott a megmutatni kívánt videófelvétel!

     

     

    Remélem segítettem, a gportálon, vagy emailben majd holnap oké?

    addig is jó éjszakát az Andrea Chenier két csodás áriája közül a szebbikkel:o)) mindjárt megpróbálom megkeresni a másikat, az egy duet, amit -kapaszkodj, nekem álom!!!- Gabriela Benackova-Placido Domingo énekel :o)):

    azért ezt sem hagyhatom ki ..... szintén Chénier és természetesen a LEGSZEBB HANGGAL .... no ki lehet ŐŐŐŐ????

     

     

     

     

    Na most ezekután muszáj belehallgatnom még valami Domingos-gyönyörűségbe ..... kell a nyugalom holnapra és azt az Ő hangja segít megtalálni! Nézd az évszámot?!

     

     

     

     

    Ugyebár aki SZÉP! AZ SZÉP!!! :o)) Zandonai: Francesca da Rimini-je még az az opera Domingoval persze, amit naggggggyon szeretnék itt tudni a gyűjteményemben!

    Még nnéhány hónapja volt fent egolyan felvétel is a Francescaból, ahol ugyan egyikük sem énekelt, de a szemeik .... a mozdulataik ..... na és a dallam ..... mindent elmondott .... tulajdonképpen amiatt a felvétel miatt kezdtem vadászni erre, de sajnos azóta levették ....

     

     

     

     

    Nehéz nap lesz, szorítsatok!

    Jó éjszakát Mindenkinek a LEgek-legjével:o))

    Ancsa   

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_250961 (10928)
    2009-04-26  21:52
  23. 2009. Április 26. 22:0910929.

    Jó tudni, hogy otthon vagy .... majdnem!

     

     

     

    VÁRLAK, ÍRJÁL AMINT LESZ IDŐD!
    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10924)
    2009-04-26  14:03
  24. Torolt_felhasznalo_250961
    Torolt_felhasznalo_250961
    2009. Április 26. 21:5210928.

    Szia Ancsa!

     

     Lehet,hogy hülyeségnek hangzik,de nagyon ritkán járok emberek közé!

      Igy nem tudhatom,hogy "mi illik"!-Ruházatilag-persze!

    Úgy hallottam,hogy augusztustól már lehet jegyeket venni

     

    Én szívem szerint az összeset megnézném----mondom szivem szerint!!!-

     

      Addig -remélem-nem történik velem semmi-felülvizsgálat szeptemberben lesz-ha minden jól megy,akkor nyilvánítanak

         gyógyultnak!

    Azt,pedig meg kell ünnepelni!

     

         Járkáltam a youtubon,végignéztem a    Panka videókat-is-

     

     ahogy kommenteltem,valóban látszik a kis,gyönyörű szemű tündérkén,hogy zeneszerető családban nevelkedik!

     

                     Rengeteg   DOMINGÓ videó vár arra,hogy végre elküldhessem,mind régiek,de erről már írtam Neked!

        csak azt a "rusnya"linket nem tudom kezelni még!

     

                                    szeretettel puszillak    Katta-Tos.

     

     

    most látom az új megszólításomat,tényleg ,maradjunk ennél!

       Tetszik!!!             

     

                                        Tos-katta!

    előzmény:
    Tsancsa (10925)
    2009-04-26  21:06
  25. 2009. Április 26. 21:3010927.

    Erika kedves!

     

     

     

    Nem, nem kaptam semmit, tudod ha megérkezik, azonnal írok, üzenek .... működik a mobilod? már az amire én is írhatok? ezt a nyári időszakra gondolom, mert akkor azért sms-formájában mégis csak tudunk -ha szerény is- kapcsolatot tartani.

     

     

     

    A youtube-visszajelölést köszönöm! igen végignéztem az oldaladon a sok-sok régi filmrészletet .... nekem inkább Páger jön be, Sárdyt nem is annyira ismerem, hallgattam, meg aztán szomorú és feledhetetlen emlék a halála napja .... azon a napon érkeztem haza az NDK-ból, életem első külföldi útjáról ... 18 évesen, 10 nap után már csehszlovák területen jártunk, amikor végre a rádióból magyar szavakat hallottunk .... elhunyt Sárdy János .... sosem felejtem el!

     

     

     

    Ha gondolod és van rá időd, igazán nagy örömöt tudnál szerezni, ha a "rózsaszín-sapkás" fotóra szavaznál.

    Telibe, élőben egyikőtöknek sem mertem írni, mert a www.minimano.hu  oldalon a szavazáshoz regisztrálni kell, aktíváló emailt küldenek .... és csak utána jelez a számláló ....nekünk mindenképpen a legszebb, bár persze hogy jólesik az elfogulatlan nagyinak, ha jó sok számot lát a kisbeszélőgép fotója mellett

     

     

     

    Azért ugye bizakodhatok, hogy nyárig hallok Rólad?
    Ancsa

     

    előzmény:
    alchri (10921)
    2009-04-25  21:36
  26. Torolt_felhasznalo_250961
    Torolt_felhasznalo_250961
    2009. Április 26. 21:2810926.

    Kedves Andrea!

     

     Köszönöm kedves soraidat!Igérem,folytatom majd a hosszú évek alatt megélt csodákat,

      most csak annyit szeretnék tudatni Veled,hogy a világ legtermészetesebb dolga a tegeződés,hiszen itt a Fórumon kortól,nemtől függetlenül egy cél vezérel bennünket:minél több élményt tudjunk egymással megosztani,nagy,imádott kedvencünkről,a komolyzenéről,és

     

                       PLACIDÓ DOMINGÓ

    senkihez sem hasonlítható,csodálatos egyéniségéről ,hatalmas,egetrázó Istenáldott hangjáról!!!

     

    Elmondani nem tudom,mennyire örülök annak,hogy fiatalok-mint Te-már Felfedeztétek ezt a csodát!!!Többen kellene,hogy legyetek,hiszen az operák szeretete testi-lelki megnyugvást képes biztosítani rajongói számára!

       Hidd el,gyakorlatból tudom!

     

    Kedves Andrea!Sajnos hosszú,dolgos hétvége áll mögöttem,ezért  elköszönök!

     

         Legyen szép heted!      Üdv.Katta-Tosca

     

    Az előző levelemhez mellékelt kis festmény-rózsa-a saját "művem",amig nem volt gépem-egy évvel  ezelőttig-festegetéssel "tóltam " egyik napomat a másik után,természetesen cd-n hallgattam közben imádott operáimat,csodálatosnál-csodásabb hagú énekesekkel,élükön"

     

             Maestro DOMINGÓ-val!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141969 (10923)
    2009-04-26  10:09
  27. 2009. Április 26. 21:0610925.

    Szia Tos-katta!

     

     

     

    Kati!

    Ha valóban ez az összes "akadálya" annak, hogy elmenj a Művészetek Palotájába és megnézz egy Metropolitan közvetítést, akkor ebből aztán ne csinálj gondot.

    A Lányok már voltak az idén is -nekem a jegyem itt van, én itthon nyomtam az ágyat pont akkor-, tehát akár moty-tól, vagy sangrilától pontosan megtudod, hogy milyen szerkóban voltak ezeken az estéken azok a boldog kevesek, akiknek sikerült jegyet szerezniük.

     

     

     

    Én ugyan már nem is tervezek, de ha valami csoda folytán tehetném, természetesen összesen a Simon Boccanegra-ra kócolnék össze ..... tavaly egy Met-közvetítésre szóló MűPa-jegy 3.000.- forintba került, a következőre még nem tudni ..... de itt ha figyelsz, egészen biztosan időben megtudod majd, hogy mikortól kezdik árusítani.

    A gportálra én is teszem, kapom a MűPa-hírlevelét, tehát több oldalról is próbáljuk bebiztosítani magunkat.

     

     

     

    Tehát félre bánat, félre bú! a szerkód nem lehet akadálya, hogy legalább azon az egy legkívánatosabb vetítésen ott legyél :o))

    Ancsa 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_250961 (10919)
    2009-04-25  18:43
  28. 2009. Április 26. 14:0310924.

    nem volt gond a hosszu repuessel, ez meg jobb mint hazafele, mikor sotet ejszaka van de aludni megsem tudsz. "idefele" vegig ragyogo napsutesben meg sem probalom. Helyette vacak filmek nezesevel utom agyon az idot...olvasni probalok, de nemigen sikerul.

    Immar foldet ertunk, majd kedden megyunk haza, ki a keleti partra. Roppant kivancsi vagyok mi van immar ho nelkul? Terdig hobuckaban hagytuk ott a hazat egy honapja.

    Itt, Toronto-kozelben most van koratavasz, akarcsak erkezesunkkor magyar foldon. Ripsz ropsz pillanatok alatt jon majd a meleg itt is.

    Bolondos Reka meg sem ismer majd ha megyek erte a kutyamegorzobe

     

    Ha idom lesz feltetlen megismerkedem en is a topik aranyos uj hozzaszoloival, addig is, sziasztok regiek es ujak!!

    Kata

    előzmény:
    sangrila (10922)
    2009-04-26  09:14
  29. Torolt_felhasznalo_141969
    Torolt_felhasznalo_141969
    2009. Április 26. 10:0910923.

    Kedves Katta-Kati!

     

    Köszönöm hogy tegezhetlek,igazad van, csak szerettem volna biztosan tudni hogy nem sértelek meg vele (korábban már történt sértődés ilyen dologban, persze nem ezen a fórumon!)

    Itt mindenki tündéri, kedves és nagyon örülök hogy rátok találtam és befogadtatok!!!

    Örülnék ha még írnál magadról, szívesen elolvasnám!

     

    Szép hétvégét mindenkinek!

     

    Andrea

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_250961 (10910)
    2009-04-24  10:43
  30. 2009. Április 26. 09:1410922.

    Szia!

     

    Hát nem irigyellek a hosszú útért! Én le sem tudom hunyni a szemem ilyenkor,mert a tenger felett állandóan mozog a gép.

     

    Jót nevettem "magamon", ahogy olvastam az első sort a leveledben. Az "inneso partrol",azt hittem ez egy latin kifejezés.

    Már majdnem kerestem a google-ban.

    Én is remélem,hogy egy nagy találkozót össze tudunk hozni a közeljövőben.

    előzmény:
    MPiggy (10917)
    2009-04-24  22:51
  31. 2009. Április 25. 21:3610921.

    Drága Ancsa, visszajelöltelek a youtuben!

     

    Csomag még nem jött meg? Bedilizek! Gyömröre már szerdán megérkezett! Együtt adtam fel!

     

    Ezt a rózsaszín sapkás képet imáááádom!!!!

     

    Sajnos otthon nincsen sem vonalas telefonom / mivel már nem anyunál lakunk/ , sem netem, így nehéz lesz jelentkeznem, de nyárra mindenképpen muszáj leszek valamit kitaláni, hogy telefonálni tudjunk.

     

    Láttad a youtuben a filmjeimet? Sárdyt nagyon sokan szeretik érdemes elolvasni a hozzászólásokat, mindig örömmel tölt el amikor olvasom öket.

     

     Puszi és szép estét Mindenkinek!

    előzmény:
    Tsancsa (10912)
    2009-04-24  20:32
  32. Torolt_felhasznalo_250961
    Torolt_felhasznalo_250961
    2009. Április 25. 20:4510920.

    Ancsa!

       Még egy kérés,légyszives nézd meg itt a  nlc-n a

                          

                        RÁK

    Horoszkópot,ugy érzem nem kell magyarázat hozzá,

       Rák vagyok-július elején születtem!

    Ez most   talált-süllyedt!

                                                puszi Katta

     

    (előző levelemben virágot akartam küldeni----kiskutya lett belőle,Csubika,nálunk szokott nyaralni,mig a gazdái Tuniszban süttetik magukat a nappal!)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. Torolt_felhasznalo_250961
    Torolt_felhasznalo_250961
    2009. Április 25. 18:4310919.

    Ancsa,kedves!

      Már írtam Neked egy "komoly" levelet,jó hosszút,már éppen elköszönni készültem,amikor minden eltünt!!!!!

     

    Szerelőnél voltam tegnap,bekapcsolta az érintőpadot-neki úgy kényelmesebb-de ki már nem!!!!Kinyomtam a levelem!

     

     Mérgemben úgy döntöttem,hogy nem irom le mégegyszer,aztán győzött a jobbik énem!muszály leírnom,hogy ma-ebéd után-hatalmas Csodában volt részem!

      

      Megtaláltam az  MTV videotár-ban a húsvétkor közvetitett,tavalyi

     

                    DOMINGO

     

    kocertet! Igy,mind a két részt együtt végignézve,hallgatva-még,ha ki is vágtak belőle-

                 EGY CSODA   volt!

     

    Teljes képernyő-módban,hihetetlen,fejbekólintó hatással volt rám!!!!

    Természetesen Rátok gondoltam közben-sőt a nézőtéren még kerestelek is,hátha bead valamelyik kamera--!

     

     Aztán történt egy szivmelengető dolog,Skypon bejött a canadai ismerősöm,Tanítani!

       Hasonlóan Hozzád,végtelenül jólelkű,segítőkész hölgy,

     

    azzal kezdte,hogy felsorolta,milyen operák várhatók,itt-nálunk a

     

                MŰ-Pa-ban októbertől:macskakaparásként jegyzeteltem,iszonyú zavarban voltam-elvégre nem "ül mellém"

     

     Canada túl gyakran,sőőőőt!

     

    Mivel nem szeretnék félretájékoztatni senkit-szerintem pedig már úgyis tudjátok-ezért csak szép sorban megemlítem az operákat:

     

    okt.   Tosca,Aida

    nov.   Turandot

    dec.Hoffman Meséi na itt biztos vagyok,hogy A.Netrebko,Vilazzon a két főszereplő, 

     

     

            aztán januárban,a     Simone Boccanegra,

     

     

                                 PLACIDO DOMINGÓ

     

                  mindent felülmúló csodálatos főszereplésével!

     

    Ismerősöm erősen győzködött--ahogy Te is--hogy ezeket nem hagyhatom ki"bújjak már ki a csigaházamból"!

     

    Biztosan lesz más is,de nekem kigyüjtötte aminek-reméli-nem tudok ellenállni!

       Ezt először a pénztárcámmal kell" megbeszélnem",a válság adott,a férjem elenged,sőt örülne,ha végre kimozdulnék,

       A kérdés csupán annyi:a gyógyszereinket nem tudtuk már most sem kiváltani-közgyógy-!

     

      A belépőjegyet még meg tudnám venni,de azért-ha nem is csipkében-bársonyban-de  ott meg kell "jelenni!"

     

        Tulajdonképen erre nem vagyok felkészült!

     

    Szinte hajnalig beszélgettünk,szinkronban próbált megtanitani a videók elküldésére,

         Youtube-ról Youtube-ra már sikerült-küldtem neki 3

     

               DOMINGO vidit!

    Még beszélgetésünk alatt megkapta,különben annyit mondott,hogy ez a módszer is jó,csak a fogadó személynek is regisztrálva kell lennie a Youtube-on!

     

      Azt viszont már nem fogadta be az agyam,hogy  imélbe milyen módon küldhetek--rendesen kornyadoztam már,kb 2 órát töltöttünk együtt a Skype-on,éjfélkor jött be-náluk  délután 5 körül járt az idő-

     

        Végre én is  megtapasztalhattam az   időeltolódást!

    Ancsám-megint betűcsere akaratom ellenére!

     

    Összegezve:  E-mail-be még nem tudok videót küldeni,

     

         Illetve nem tudom a    linket    berakni a mail-be

     

    Majd megtanulom-ha máskor nem, hajnalban csak nehogy megint

      a klaviaturán koppanjon a fejem.

     

          a  "bye-bye" után!

    Remélem,jól kifárasztottalak--?????

     

     Tehát most sok szeretettel búcsúzom,

                                                                       Katta-Tosca

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2009. Április 24. 22:5410918.

    Szia Kata!

     

    Gondolok Rátok a hosszú úton!

    Jól hangzott, amit elterveztél, remélem összejön legközelebb!

    előzmény:
    MPiggy (10917)
    2009-04-24  22:51
  35. 2009. Április 24. 22:5110917.

    Haho Ancsa-meg mindig az inneso partrol! De mar beramoltunk, keszek a borondok, itt sorakoznak a hatam mogott. Jo masszivak, mint en magam is- gondos keresgelessel sem tudtam olyan nadragot talalni ami kenyelmes lesz a hosszu utra! legkozelebb ovatosabb leszek- nem csabulok el folyton.

     

    A Chopin hangverseny..jo volt. De nem volt ANNYIRA jo. Valami hianyzott. Azt hiszem az, hogy a zongoramuvesz kicsit jobban "belulrol" es tobb erzelemmel jatszon...Neha kicsiket fekreutott, neha kicsiket "foldarabolta" a melodiat. Aztan egyre jobb lett, egyre simabb, liraibb, romantikusabb, dramaibb.

     

    En egeszen biztos vagyok benne legkozelebb egyutt ulunk majd a nezoteren- miert is ne? Csak jol kell kivalasztani a helyet, az idopontot..a hangversenyt. Elore, ugyesen-es egyutt-mindahanyan! Talan Erika is eppen akkor jar majd erre. Minden alkalommal gondoltam ra mikor atlvillamosoztam a Szena teren...!

     

    Legkozelebb mar a tulso partrol jelentkezem!!

     

    Jo volt talalkozni veletek!!

     

    előzmény:
    Tsancsa (10913)
    2009-04-24  20:54
  36. 2009. Április 24. 22:4910916.

    Sziasztok Régiek és Újak!

     

    Pár napig nem volt netünk, most - hogy megjavult - csodálkozva látom, hogy milyen élet van a fórumon. Örülök! Bármiben jó érzés, ha az ember társakat talál, pláne egy ilyen Domingo - opera - őrületben!

     

     

    Ancsa, hívjál majd!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. Torolt_felhasznalo_250961
    Torolt_felhasznalo_250961
    2009. Április 24. 21:5810915.

    Ancsa kedves!

     

     Nagyon eggyüttérző vagyok Veled,

       nekem a csipőizületeim vannak ki rendesen!

    az általad emlitett okokból én csak az öngyógyítást használom,van egy

     

    fénytárápiás lámpám,több-kevesebb sikerrel használ is,ja és a kinaiaknál kapható -tigris tapasszal-!

     

       elküldtem a portálra az ismerősöm által megadott youtube cimet,de úgy látom,az nem az enyém!Viszont az általam Nektek szánt régi

     

            Domingó vidik ott vannak!

     

    annyi dolgom volt a héten,hogy alig tudtam zenét hallgatni!

     

    Andrea-én ugyan Olgának hivtam-nagyon aranyos volt,de olvastad!

     

     Tudod minek örülök nagyon?

    Annak,hogy ilyen fiatalok is vannak közöttünk!

     

      Nagyon jó lenne,ha valahogy a fiatalokat be lehetne vonni,minél nagyobb számban

     

    az opera-komolyzene megismerésébe,szeretetébe!Ebben a cudar világban ,talán ők is "magukra találhatnának

     

      Nagyon óvatosan ugyan,de én már régóta próbálkozom az unokámmal,

     

    a napokban itt volt,ráklikkeltem egy újonan felfedezett,fiatal baritonistára-az én youtubomon megvan-szóltam a lányzónak:

     

    "gyere ezt hallgasd meg"  Trubadurból Luna gróf hatalmas áriája!!

     

    Henrietta csak nézte,nézte tátott szájjal,aztán  ,

     

    "Mama! Ezt a hatalmas hangot...!!!!"megjegyzem, egy Afrika-i származású,fiatal  operaénekesről van szó akit még nagyon kevesen ismernek--

     

        egyszóval nem lehet a gyerekekre ráerőltetni,de módot találhatunk arra,hogy odafigyeljenek a komolyzenére!

     

       Ancsám,kérlek,nézz már körül,mert elküldtem Neked 

     

              Domingóról egy nagyon régi videót,

     

                      Mamma

    a cime,kisgyerekkorától az esküvőjükig!

     

    Ha nem találnád meg,tovább próbálkozom,még az is lehet,hogy egyszerre 10-et kapsz belőle!

            puszillak,   Katta-Tosca.

    előzmény:
    Tsancsa (10911)
    2009-04-24  20:23
  38. 2009. Április 24. 21:0210914.

    Szép estét Andrea!

     

     

     

     

    Jó ám így ideérni :o)) látom elkezdtetek barátkozni Kattával és ez nagyon-nagyon jó érzés!

    Hóanyó-Mareszkát előkerítem lassan megint, hogy láthassa Ő is, hogy az a 2005-ös ötlete mennyire bejött, hogy tényleg sikerül olyanokkal összetalálkozni-barátkozni itt, akikkel bőven akad közös témánk!

     

     

     

    Megyek a youtube-ra, Katta írta, hogy a francia csaj visszatette a videóit .... meg különben is .... ma még nem hallottam a LEGSZEBB HANGOT ! .... és ez nekem FÁJ!

     

     

     

    borongós hangulatú volt a nap, pontosan rám fér és Domingo az egyetlen, aki ezen a borongáson tud lazítani .... ugye ez nem újdonság?

     

     

     

    Holnap Panka-nap lesz, de azért írjatok, este jövök olvasni. Mindenkinek kellemes, szép hétvégét kívánok:

    Ancsa

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141969 (10909)
    2009-04-24  10:02
  39. 2009. Április 24. 20:5410913.

    Tinka-Katinka-kedvenc Cilikém!

     

     

     

    Tökéletesen áttudom érezni ezt a kettéhasadásos érzést ... bevallom, nekem is van egy jókora gombóc a torkomban ha eszembe jut, hogy holnap reggel megint távolodunk egymástól .... amibe kapaszkodok, hogy hiszem és tudom -ugye tudom?!-, hogy csak földrajzilag nő a távolság közöttünk.

     

     

     

     

    Immár 4. éve mindig nagyon-nagyon jó érzés tudni hogy itt vagy velünk egy városban, országban .... az idén mégis kaptam egy kis plusz "ajándékot" Tőled, aminek az értékét felbecsülni sem lehet .... találkoztál a többiekkel is ..... és így végre "teljes" lett az álom .... tudod tavaly Bécsben ott voltunk mi négyen .... csak Te hiányoztál!!!! az idén ugyan Erikával nem találkoztunk még, de bízom? reménykedem benne, hogy ha futólag is, de Vele is összejön legalább egy rövidke traccs-party ... 

     

     

     

    Katóka!

    Tényleg lehet csucsujgatni a reményt, hogy előfordulhat, hogy egyszer Veled együtt is ülhetünk együtt-egyszerre ugyanazon koncerten????? na jó!!!! nem Domingoén, ám legyen ..... hmmmmm mi is?? talán egy Baráti Kristóf hegedűest? vagy Érdi Tamás zongora-estje? Bogányiért szintén lelkesednél Te is .... annyi minden van, amit jó lenne együtt meghallgatni.

    Bécs óta tudom, hogy leírhatatlan élmény élőben hallani a kedvencet, szép zenével .... de ezt csak tetézi, hatalmasan felnagyítja az, ha azokkal ülök, hallgatom és beszélgethetek utána is, akik az első szóra már értik, tudják miről beszélek .....

     

     

    Ha nem írtam volna az elmúlt napokban olyan sokszor az adataimat különböző okokból, akkor most nyűgősen elkezdenék harsányan visítani, hogy NEM AKAROM HOGY ELMENJ!!!

     

     

     

    Igen, persze, természetes, hogy a megváltozott családi helyzetben többfelé kell osztani majd az utazási lehetőségeidet, de ugye tudod, hogy mindig várunk? mindig nagyon várom és örülök h ameghallhatom a hangodat, ha meg még élőben is ..... tudod?! ezt már sokszor leírtam, igaz Domingoval kapcsolatban, hogy egészen más, sokkal, de sokkal nagyobb az élmény ha itt ülsz és élőben tudunk beszélgetni.

     

     

     

    Nem rágom tovább a témát, mert a végén megint jön a sós víz és abból bizony ma is kijutott jócskán ... sajnos a Te elutazásodra gondolva is egykönnyen eltörik a mécses ....

     

     

     

     

    vigyázzatok Magatokra! a szimpatikus "Szakembernek" üdvözletünk, remélem a Cd-jét sikerült eltalálni és valóban tetszeni fog Neki is!!!

     

     

     

    Írj amint lehetőséged lesz, nem oldalakat, csak két sort, hogy hazaértetek .... tudod a tyúkanyó addig kárál ..... és nekem nyugalmat írt fel Radó :o))) de ehhez Te is kellesz:

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10908)
    2009-04-24  07:44
  40. 2009. Április 24. 20:3210912.

    Szia Szuszikám!

     

     

     

    Nem akarok haladzsázni, de a napokban spekuláltam, hogy mi lehet Veled? miért hallgatsz?

    Azért ha itthon leszel, írj eg sms-t, vagy csak egy jelzésnyi telefont, és akkor az ismert vidéki számodon este tudnálak hívni gond nélkül. Akkor végre egyszer beszélgethetnénk úgy, hogy nem kéne lelkifurkával küszködnöm, hogy egy vagyonért hívsz ..... HÍVJÁL!! VÁRLAK!!!

     

     

     

    Köszönöm, az édes pici lánykáról írt szavakat ..... holnap-holnap után itt lesz, elkezdődött az építkezés ..... iszonyatos fárasztó, de ennél is édesebb érzés, mikor felém nyújtja a két kicsi kezét, amikor pont ÉN! kellek az olvasáshoz, vagy éppen a youtube-on a zenehallgatáshoz .... mert a történelmi hűséghez hozzátartozik, hogy egészen pici -már a mostaninál is kisebb- korában én szoktattam rá, hogy hallgassunk zenét .... csak akkor még megült az ölemben és itt vidult a zene hallatán .... ma már, ahogy láttátok is, ha zenét hall táncol, vidul és megállás, pihenés nélkül gyalogol, gyalogol, gyalogol ..... és beszél a maga sajátos nyelvén .... csak tudnám kire ütött a beszélőkéjével ?! :o)))

     

     

     

    Erika!

    megtaláltad a barátkérőt a youtube-on???

     

     

    Egyébként ha van időtök és kedvetek, a minimano.hu oldalon szavazhattok is a picilányra>>>>>>

     

    Várlak:

    Ancsa

    előzmény:
    alchri (10907)
    2009-04-24  07:12
  41. 2009. Április 24. 20:2310911.

    Szia Katta-Kati!

     

    A Domingo-fertőzéshez én nem szólnék, hiszen én már ismerem a történeted és örülök ma is, hogy az a számítógép a kezedbe került, így tudtál ránk találni.

     

     

     

    Írjál csak, meséld tovább a történetet, persze hogy érdekel bennünket!

     

     

     

    Nekem a térdem nem akar "elfeledkezni" egy két hetes kellemetlen utazásról, igaz, valszeg nemcsak az a szerencsétlen buszról leszállás, hanem a kopások is .... néhány éve már jártam ezzel a gonddal a Sportkórházban, akkor tényleg frankón rendberakta egy térd-szakértő doki .... lehet megint Ő kéne .... csak jelenleg nincs hozzá "kedvem" ... ha érted mire gondolok!

     

     

     

    A gportálról jövök, találtam megint egy csomó érdekes cikket, úgy gondolom sikerült némi érdekességgel ellátni az operarajongókat :o))

     

     

     

     

    Gyere és írjál, várjuk:

    Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_250961 (10905)
    2009-04-23  21:57
  42. Torolt_felhasznalo_250961
    Torolt_felhasznalo_250961
    2009. Április 24. 10:4310910.

    Kedves Olga!

     

      Azzal kezdeném,hogy nyugodtan   tegezhetsz,nagyon sok fiatallal-az életben is-per tu-ban vagyok!

      Itt ,a gépen pedig egyszerűen ,tegezve szólítjuk meg egymást!Ez a természetes!

      Ancsa rengeteget mesélt a Bécs-i,majd Pécs-i koncertekről,annyira élethűen,hogy szinte ott éreztem magam!

        Ne haragudj de most nem írok többet,varrogatni szoktam,most éppen egy kézikötésű kardigánba zippzárat,holnapra készen kell lennem vele!

        Estefelé bejövök,ha már "négy szemmel "sem látom meg a tűt!

     

     

      Addig is szeretettel,köszöntelek,és  SZIA  OLGA!       Katta-Tosca

                                              VIVA  MAESTRO DOMINGO!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141969 (10909)
    2009-04-24  10:02
  43. Torolt_felhasznalo_141969
    Torolt_felhasznalo_141969
    2009. Április 24. 10:0210909.

    Kedves Katta!

     

    Kicsit gondban vagyok, a koromnál fogva(28éves vagyok) nem merem Önt tegezni , de el kell mondanom , hogy nagyon megható és gyönyörű történet volt amit elmesélt.

    Én tavaly a pécsi koncert kapcsán ismerkedtem meg Ancsával a gportálon, és azóta kísérem figyelemmel az nlc-én is a híreket közös kedvencünkről.

    Rajongásom Placido Domingo iránt a ' 94-es Három tenor koncerttel kezdődött és azóta is töretlen. Általa szerettem meg az operát. A koncert után elkezdtem keresgélni, lehetősegeimhez képest, hiszen akkoriban 14 évesen nem vehettem meg, amit szerettem volna, de a könyvtárban volt egy pár opera felvétel vele, és amikor tehettem ott hallgattam Őt nagy áhítattal.

    Élőben tavaly láttam őt először a pécsi koncerten, ami számomra hihetetlen és varázslatos élmény marad örökre.Soha nem hittem volna, hogy ennyire más lehet élőben ez a Hang, hiszen felvételről már annyiszor hallottam előtte.

    Nem akarok senkit fárasztani most ezzel, de olyan érzés volt, hogy egyszerre sírtam és nevettem, amikor meghallottam aznap este a stadionban.

    Számomra Ő a legcsodálatossabb hang, amely egy különleges személyiséggel párosul!

    Köszönöm még egyszer, hogy elolvashattam a történetét!

     

    Andrea

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_250961 (10904)
    2009-04-23  21:35
  44. 2009. Április 24. 07:4410908.

    Ancsam! Probalok nem gondolni a valtozasra-neha sikerul. Aztan megint nagyon nehez a szivem. Onzo, onzo, onzo dolog. No tessek, mar megint nyelem a "sos vizet" ahogy te szoktad mondani!

     

    A mai este biztosan nagyon szep lesz. Ezuttal csak a Magyar Tudomanyos Akademia Zenetermebe megyunk, ami sokkal kozelebb, sokkal konnnyebb. Szilas Alex zongorazik - nevet en nem ismerem, ti talan igen.

     

    Tegnap este rovid idore neztuk a mezzo-t, Schiff Andras jatszott nagyon szepen. Sosem ismertem volna ra az en emlekkepem szerinti "ifju muveszre"...akarcsak Medveczky Adamra a multkoriban.

    Ssoem fogom elfogadni, hogy ennyire eljart az ido! Milyen szamar is vagyok.( Pedig csak a tukorbe kell neznem...tegnap egyebkent jot mulattam, mikor a metron egy kedves es keszseges fiatal gyerek at akarta adni az ulohelyet-nekem...! Vadul tiltakoztam...annal is inkabb mert csak 2 megallot mentem.)

     

    Aruld el, mi tortent Ranki Dezsovel??? (ha mar a multat kergetem...) Rola semmit sem tudok. Kocsis Zoltant legalabb lattam 1-2 x az evek soran, hallottam rola.

     

    Ferjem tobbszor emlitette talan eljovunk rovidebb idore december elejen- en igazabol nem hiszem, hogy sikerulni fog. Annal is inkabb, mert mostantol majd tobbfele kell osztani a szabadsagok idejet...

     

    Jol telt a nap egyebkent, kettesben maszkaltunk beszelgettunk hugommal- vegigballagtunk a belvaros utcain. O valtig hajtogatta neki ez egeszen kiveteles dolog, emberemlekezet ota nem volt ilyen "kimeno napja". Aztan este bucsuvacsorara osszejott a csalad. Lesz mit leadni otthon...huhh. Legkozelebb kicsit ovatosabbak leszunk, az biztos. 

    előzmény:
    Tsancsa (10903)
    2009-04-23  20:11
  45. 2009. Április 24. 07:1210907.

    Szia Ancsám!

     

    Otthon voltam pár napig, feladtam a csomagocskát, remélem már meg is kaptad.

     

    Tündéri a youtuben a felvétel, gyönyörü,édes kislány és nagyon jó a ritmusérzéke.

     

    Pár nap múlva újra megyünk M.o.-ra, de most kocsival és utánfutóval, költözünk ugyanis. Na nem végleg, csak ami már itt nem kell, azt visszük.

     

    Férjem eddig csak romos állapotban látta a lakást, kiváncsi vagyok hogyan tetszik neki majd készen .

     

    Szép napot és hétvégét Mindenkinek, otthon nincsen netem, egész jól megvagyok nélküle.

    előzmény:
    Tsancsa (10886)
    2009-04-22  16:34
  46. Torolt_felhasznalo_250961
    Torolt_felhasznalo_250961
    2009. Április 23. 22:2810906.

    Szép estét mindenkinek!

     

    Előkerültek a képeim,

     

    /ezt a bénaságot nem sokáig viselem el/Katta 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. Torolt_felhasznalo_250961
    Torolt_felhasznalo_250961
    2009. Április 23. 21:5710905.

    Drága Ancsám!

     

    most hagytam félbe egy levelet,miszerint még a "huszas éveim táján "járkálok,de

     

      aggaszt hogy mi van Veled,eddig szinte mindenből kimaradtam!

     

    Sajnos letölteni még mindig nem tudok,de haladok felé ,lassacskán!

     

    látod ,milyen béna vagyok,betettem saját képeket az irományomhoz,de amint látom az sem jött össze!!!

       én sem vagyok valami fényesen,fáj minden csontom,

     

     ne ijedj meg nem az alapnyavalyám miatt,csak úgy  "kopásiból"

     

         megyek a portálra még,aztán pihi!

     

    Holnap délután leszek,vigyázz Magadra!

    ja és irj valamit a történtekről,ha gondolod!

     

       

                         Jóéjt,puszillak,        Katta

     

     

     

    A danieplaci összes a youtube-on van!!!!végre ennyit már megtanultam!!!!!

    előzmény:
    Tsancsa (10902)
    2009-04-23  19:53
  48. Torolt_felhasznalo_250961
    Torolt_felhasznalo_250961
    2009. Április 23. 21:3510904.

    Szép estét kivánok!

     

    Ugy érzem,illene bemutatnom magam!

     

    A korom nem titok,de adnék egy kis "fejtörést",mindezt a ZENE kapcsán!

       11-12 éves korom körül édesanyámmal néztünk meg a moziban egy "olasz film"-et,mint kiderült,életem meghatározója lett,az a téli este,G.Verdi Trubadur ját láttuk,hallgattuk végig!

      Akkora hatással volt rám,az addig szinte ismeretlen,hatalmas zene,hogy szinte megszállottan keresgéltem rádiónkon-többször titokban -s máris a hasonló hangzású zenéket,hogy szinte észre sem vettem,operarajongó lettem-testvéreim szerint áriabolond-

      Hosszú évek teltek el,mialatt kiválasztottam kedvenc operáimat,énekeseimet!

     Most nem sorolom fel,kevés egy levél hozzá,hogy kit,melyik operában imádtam meg,de szisztematikusan fedeztem fel a csodálatos operák világát!!!

      Előljáróban azért elárulom,hogy nagy szerelmem  Verdi,Puccini,Donizetti Mascagni,stb operaénekeseim,B.Gigli,M.del Monacó,Aureliano Pertile,G.di Stefanó,Franco Corelli,stb,természetesen az operaénekesnők között már válogatósabb voltam,inkább a teltebb hangokat,az inkább mezzohoz közelebbieket tudtam igazán megszeretni,Renata Tebaldi-val az élükön!

      Maria Callast ki ne felejtsem!

    Még mindig csak rádióból!  Nem feszítem tovább a húrt-korommal kapcsolatban-kb 6-7éve remegve olvastam a tv újságban,hogy azt a Trubadurt tették műsorra,amit  1953-ban először láttam!!!!!

      Tehát most 68 éves vagyok.

    Az operák hallgatásával telt el,szinte egész gyermek-fiatalkorom!

      Később, a televizió színrelépésével sem változott körülöttem semmi,5 gyermekes család legidősebb tagja voltam-egyszóval,nekünk nem tellett tv-re!

        Emlékszem,hogy egy módosabb család ablakában láttam a tv vibráló fényét,s hallottam meg a Manon Lescaut csodálatos zenéjét,

    leültem az árokpartra-az opera történetét ismerve-sírva hallgattam

    végig!

        Soha nem érdekelt a hangzatos,szájbarágó kritika,én "csak" a zenét szeretem imádattal,alázattal!

        Ma még szeretnék rátérni arra,hogy mindannyiunk számára legcsodálatosabb HANGOT,

     

                 PLACIDO  DOMINGOT

     

    1976-80  táján láttam,hallgattam meg  a  TOSCA-ban!

     

     Szájtátva,bámultam,nem akartam elhinni,hogy ő énekel,ilyen külső adottságokkal!

      -itt megjegyezném,abban az időben-vagy előtte-láttam az  Aida-t,moziban Sophia Loren főszereplésével--a hangja már nem tudom ki volt!

        Tehát "jogos" volt a feltételezésem,hogy a TOSCA-ban szereplő,irgalmatlanul jómegjelenésű ember egy filmcsillag,csak én még nem láttam!

       Ezután napokig keresgéltem az újságokban Cavaradossi megszemélyesítőjét, aztán megtaláltam!

       Így,később már szégyenteljesnek tünik,de semmit nem mondott nekem a név"Placidó Domingó",de hatalmas intenzítással kezdtem 

    az összes fellelhető helyen kutatni utána!

       Aztán megtaláltam újra és újra és csodálattal szívtam magamba a

    senkihez nem hasonlítható,a világ leggyönyörübb HANG-ját!

       

       Bocsássatok meg nekem,de most itt félbehagynám,egy hét kevés lenne,hogy az összes érzésemet megosszam Veletek,igérem folytatni fogom,ha lesz rá igény,

      mivel nem vagyok teljesen egészséges,ráadásul még 1 éve sincs,hogy magamtól kezdtem el számítógépezni,kissé kimerültem-

    na meg az emlékezés is felkavart rendesen!-

      tehát most elköszönök--feltettem néhány kis saját készítésű virágfestményt-remélem ,sikeres "akció"!

         A festegetésről is beszélgethetünk majd,meg még nagyon sok szép dologról ,ami engem érdekel,

     

       de most már tényleg elköszönök,szép jóéjt kivánva mindenkinek!

     

    Holnap késő délután leszek,kaptam egy kis varrnivalót,el kell készülnie hétvégére!

     

       Ancsa,drága remélem minden rendben van,sokat gondoltam ma Rád is!

     

           Tényleg búcsúzom,nyugodalmas jóéjt,szép álmokat kivánva,

     

                                          Katta-Tosca

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2009. Április 23. 20:1110903.

    Tinka-Katinka-Katóka!

     

     

     

     

    Szomorú vagyok! tudom, hogy Neked sem lehet könnyű, főleg ezzel a hírrel .... de olyan iszonyú hamar elszaladtak ezek a napok!!

    Elvileg még helyén az eszem, de a kérdés már itt van a nyelvemen, így aztán ide is vésem;

     

     

     

    Mikor jöttök újra?

     

     

     

     

    Legyen nagyon-nagyon szép Chopin-estétek, nem emlékszem ugyan a pontos programra, de Chopin csak szép, kellemes, megnyugtató, kikapcsoló szép zene lehet .... ki játszik? kinek a koncertje? a MűPa-ban van ez is?

     

     

     

    A mobilról szóló szavakat vehetem reménykedésnek?????

     

    Várlak ám! ha sajna már csak hangban is, de VÁRLAK!
    Nehéz, sírós napom volt, ráadásul most már teljesen lesántultam :-(( a múlt heti autóbuszról leszálláskor egy kiscsaj nálam obban sietett, a hátizsákjával megtaszított és a térdem megroppant. Most már totálisan ellenáll még a fájdalommentes járásnak is .... így az érzelmi viharok mellett kifejezett fizikai kínlódás is volt a nap nagyobbik része!
    Ja! hol történt mindez? hát Isaszegen voltam a gondozóházban ..... a többit már értitek!

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10901)
    2009-04-23  06:05
  50. 2009. Április 23. 19:5310902.

    Szia Katta-Kati!

     

     

     

    Megköszönném ha találnál valami csekély leírást is és ha még be is másolnád ide, többen is hálásak lennénk.

     

     

     

    Írtam Neked a gportálon is .... már fent van daneiplaci1 újból feltett 5 felvétele :o))

    Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_250961 (10900)
    2009-04-22  22:20

Címlap

top