Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Placido Domingo rajongók

Hóanyó
Létrehozva: 2005. július 3. 13:34

Kedves Ancsám!
Neked nyitottam ezt a topicot,a közelgő Névnapod alkalmából!
Kedves idelátogatók!Egy nagyon jó barátomnak szeretnék örömöt szerezni azok álltal,akik szintén szeretik a komolyzenét:))
Hamarosan lesz a nagy koncert és még előtte,cserélhettek eszmét,és kötődhet a zene kapcsán uj ismeretség ,barátság!
Érezzétek Magatokat nagyon jól ezen a felejhettlen,szivet-lelket gyönyörködtető esten!
  1. 2005. augusztus 13. 09:18351.

    Jó reggelt Mindenkinek!

    Ma egy kicsit a konyhamûvészetnek kell áldoznom az idõmet, meg töröttlábú gyerekemet pátyolgatni, úgyhogy elnézést kérek, az elmaradt mûsorajálóért, amint lesz idõm igyekszem felírni.

    Juli!

    ha ráérsz azért a Te tippjeidet szívesen vennénk, ha van idõd végignézni a mûsort. Köszi, majd jövök: Ancsa

    előzmény:
    eremita (350)
    2005-08-12  12:23
  2. 2005. augusztus 12. 12:23350.

    Ancsa!

         Nyugi,nyugi!!

    Ez is ki fog egyszer alakúlni,vagy megszokjuk,vagy meszökünk.  

    előzmény:
    annaler (349)
    2005-08-12  10:07
  3. 2005. augusztus 12. 10:07349.

    Együttérzek Veled, én sem bírom, nem szeretem az ilyen felhajtásos programokat és fõleg utálom, ha valami nagy hacacáé miatt ki kell glancolni magam, megaztán 54 év ide vagy oda, fizikailag szenvedek, ha elvárják tõlem, hogy "viselkedjek" és akkor is mosolyogjak, amikor semmi kedvem hozzá.

    A férjednek meg külön õszinte együttérzésem. Egyébként a Domingo filmet Zsóka2 az elõbb írt priviben, hogy felvette nekem DVD-re ami még jobb is mint a videó, meg jövõhéten elvileg találkozom a Domingo-klubbos csajjal. Úgy tûnik talán kölcsönösen tudunk egymásnak segíteni rajongás ügyben.

    Várom a leveled vasárnap. Nálunk van egy kis gubanc. Eszterem a szabadságának az elsõ 4. napján szétrúgta a j.lábán a kisujját, most vannak a Baleseti sebészeten, várom, hogy mit csinálnak vele. Most kezdte az éves végre valahára engedélyezett 3 hetes szabiját, le akartak menni a Balatonra legalább egy hosszú hétvégére, hát így ez most valszeg elúszott.

    Azért ha Pesten jársz próbálj egy kicsit nézelõdni, hátha gyorsabban túllesztek a nyûgös részén a ceremóniának. Ancsa

    előzmény:
    alchri (348)
    2005-08-12  09:29
  4. 2005. augusztus 12. 09:29348.

    Jó reggelt Ancsa

    Remélem felvette valaki Neked, de most olvastam, hogy Motynak megvan és átmásolja Neked! Nagyon kedvesnek találom

    Megörülök ettöl az új formátumtól, engem ez a sok, felesleges smile idegesít, úgysem figyelek oda, hogy ki melyiket biggyeszti be, a másik meg az, hogy a képeket csak itt tudod azonnal megnézni, különben vissza kell lapozzál, ha látni akarod, ezért még mindig jobb a bemoldal.

    Szerintem legalábbis.

    Mindjárt indulok Pestre, holnap lesz a nagy esküvö, már szívesen túllennék rajta, gondolom az ifjú pár is Micsoda stressz egy ilyen nagystílü rendezés.... Nekünk szerény volt és a mai napig nem bánom

    Puszillak és szép hétvégét, igyekszem vasárnap jelentkezni!

    előzmény:
    annaler (341)
    2005-08-11  17:07
  5. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. augusztus 12. 09:29347.

    Ados vagyok Siepivel.Cesare Siepi/1923-.olasz operaénekes

    1914-ben debütál a Rigolettó Soarafucileként.A háboru alatt Svájcban él,majd a -Miolánoi Scala énekese1950-tõl nyilik meg nemzetközi karrierje,london,Salzburg,New York ünnepelt sztárjai.korunk egyik legnagyobb olasz basszusénekese,akinek leghiresebb szerepei II,Fülöp,Borisz Godunov,Don Juan.Szerepköre Mozarttol a modernekig terjed.

    /várnai Péter-Operalexikon/

    előzmény:
    annaler (345)
    2005-08-12  07:45
  6. 2005. augusztus 12. 08:12346.


    Fogalmam nincs miért nem engedi bemásolni a többit, tehát a mai mûsrajánló a Petõfi rádióval folytatódott, amíg engedte:
    18:01 Slágermúzeum
    Km.: Eve Boswell, Marcie Blane, Mel Carter, Garry and The Pacemakers, Johnny Holiday, a Hilltoppers, Peter Kraus, Millicent Martin, a Mersey Beats, Paul McLean, Natalie Otto, Elvis Presley, Paul and Paula, Cliff Richard, Johnny Rivers, John Rowles, Reneé, a Routers, Bobby Solo, valamint a Spotnicks együttes

    MEZZO-tv:
    15,45 Verdi: Trubadúr
    18,00 Pascal Godart Ravel-mûvekezet zongorázik
    Margicának a 19,00 óra utáni program:

    Bocsi, de idegrohamot kapok, ettõl a hülye új móditól! Ha Kóddal írok, hogy ne 5 centinként írjon egy sort, akkor nem tudok kiemelni, ha kód nélkül írok, akkor meg pocsék látvány! Aki kitalálta és nem próbálta ki, vagy  nem írt hozzá legalább egy pársoros magyarázatot, az menjen ..... oda!

    Nekem nehogy már megakarják dumálni az agyamat, hogy ugyanaz mint a szövegszerkesztõ, mert nem igaz! Ez akkor lenne jól használható, ha egyetlen klikkeléssel lehetne állítani úgy a betûméreteket, mint a betû-beállításokat. DE!!!! nem lehet, ez vagy ezt tudja, vagy azt, még véletlenül sem tudja a kettõt összekombinálni, ami esetleg egy mutatósabb, szemre húzósabb formát adhatna a leírt szövegnek.

    Nem dühöngök, ne haragudjatok, de ordítani tudnék a méregtõl. Van valami jó, amit félig-medig vittek át. Én 32 éve az írógépbõl és annak állandóan megújúló változataiból éltem és ha tehetem mind a mai napig próbálok esetenként. De ez így használhatatlan!!! Vagy az egyik megoldást választod, vagy a másikat! Ez így egy nagy rakás..... kidobott pénz és hót ideg annak aki megpróbálja alkalmazni a szövegszerkesztõ adta, -jelen esetben adná-  lehetõségeket.

    Abbahagyom, mert ez így nem szórkozás, hanem tömény ideg. Bocsi! Akassza fel magát az elsõ uborkafára, aki kitalálta és a nyakunkba sózta ilyenmódon! 



     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. augusztus 12. 07:45345.

    Jó reggelt Mindenkinek!

    Megyek összecsipegetni a mai hallgatni,néznivalókat:


    Ternészetesen a Bartók rádióval kezdem:

    9:24 Népszerû operarészletek
    Szerkesztõ: Varga F.István
    1. Rossini: Mózes - Mózes imája (Ruggero Raimondi, km.: June Anderson, Salvatore Fisichella, az Ambrosian Operakórus és a Philharmonia Zenekar, vez.: Claudio Scimone), 2. Bellini: Norma - Norma kavatinája az I. felvonásból (Anita Cerquetti), 3. Wagner: A walkür - Tavaszi dal (Molnár András), 4. Gounod: Sappho - Sappho áriája a III. felvonásból (Magdalena Kozena), 5. Verdi: Macbeth - Macduff áriája a IV. felvonásból (Joseph Calleja), 6. Csajkovszkij: A Pikk Dáma - Paulina románca az I. felvonásból (Hamari Júlia), 7. Mascagni: Parasztbecsület - Intermezzo (Berlini Filharmonikus Zenekar, vez.: Herbert von Karajan) Ez gyönyörû!!!!!!

    14:52Antonin Dvoýak: IX. (Újvilág) szimfónia Dvorák: IX. (Újvilág) szimfónia
    (Philharmonia Zenekar, vez.: Carlo Maria Giulini

    16:05Muzsikáló délután Válogatás Domenico Gabrielli, Sor, Wieniawski, Respighi, Orff és más szerzõk mûveibõl

    20:05Marton Éva operaáriákat énekel 1. Wagner: Tannhäuser - Csarnokária, 2. Verdi: A végzet hatalma - Leonóra áriája a II. felvonásból (km.: a MR Énekkara), 3. Catalani: La Wally - Wally áriája az I. felvonásból, 4. Cilea: Adriana Lecouvreur - Adriana áriája az I. felvonásból, 5. Puccini: Tosca - Tosca imája

    Petõfi rádió:

    18:01Slágermúzeum Km.: Eve Boswell, Marcie Blane, Mel Carter, Garry and The Pacemakers, Johnny Holi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. augusztus 11. 20:01344.

    Azt nem tudom, miért ír hosszú õ-betû helyett hottentottául!

    előzmény:
    annaler (343)
    2005-08-11  19:59
  9. 2005. augusztus 11. 19:59343.

    Lányok!

    Feltettem, és itt a hozzászólásokhoz is felteszem Moty fotóit, amit a berlini utcán fotózott Domingo waldbühnei koncertjérõl.

    Remélem sikerül!!!!! Nézzétek meg!

    előzmény:
    annaler (341)
    2005-08-11  17:07
  10. 2005. augusztus 11. 17:14342.
    Szivesen, holnap, holnapután és azután is, amíg kéred!
    előzmény:
    eremita (338)
    2005-08-11  13:50
  11. 2005. augusztus 11. 17:07341.
    Szia Erika!
    Köszönöm a távolból is jól drukkoltál, mert jelen pillanatban úgy tûnik ketten is lehet hogy felveszik nekem.
    Ez az új formula? reggel dühöngtem, õrjöngtem, mert semmit nem találtam, mostmár némiképp rájöttem dolgokra, de nem tudom, hogy nekem romlott a szemem? vagy tényleg sokkal apróbban ezek a betûk? A privi leveleknél meg még kisebbek.
    Képzeld a Domingo-klub vezetõjével sikerült megbeszélnem, hogy átveszik nekem videóra a Szuperkoncertet (itt énekelte magyarul Bánk áriáját) és a Paraszbecsületet választottam másodiknak, mert azt lassan "rongyosra" hallgatom, nagyon szeretném látni is.
    Hogy telnek a napjaid, mostmár talán egy kicsivel jobb idõ is jön, már ami a szárazabb idõt illeti. Mert a 35 fok mondjuk nekem nagyon nem hiányzik, de a 25-28 fokban még elég jól elvagyok.
    Írjál, és kívánok tartalmas szórakozást itthon. Voltatok Veszprémben a fesztiválon?
    Ancsa
    előzmény:
    alchri (337)
    2005-08-11  11:52
  12. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. augusztus 11. 16:12340.
    Nyugi Ancsa!Szokatlan csak.Ajánlanám a ki-kicsoda a zeneirodalomban c könyvet,-siepirõl majd este irok 
    előzmény:
    annaler (336)
    2005-08-11  09:54
  13. 2005. augusztus 11. 16:04339.
    Ez szörnyû, azt hittem elromlott a gép ....
    Nekem nincs BBC Prime-om, de a film megvan! Át tudom majd venni!
    előzmény:
    annaler (336)
    2005-08-11  09:54
  14. 2005. augusztus 11. 13:50338.
    Köszönöm szépen a mai Mezzo tv mu"sorát.Részemro"l nyugodtan jöhet a próza is,van itt hely bo"ven,és biztosan lesz érdeklo"do" is.A másik fórumon üzentem neked majd ugorj át elolvasni   
    előzmény:
    annaler (330)
    2005-08-11  07:48
  15. 2005. augusztus 11. 11:52337.

    22.00-kor a BBC Prime adón.

     

    Nem tudom, hogy vagytok vele, de engem nagyon idegesít egyelöre ez az új fórum. Meg kell szokjam.

    Nagyon szívesen Ancsa és drukkolok, hogy valaki vegye fel Neked! Jövöre hozom a videómat és nem lesz többet ilyen problémánk

    előzmény:
    annaler (334)
    2005-08-11  09:45
  16. 2005. augusztus 11. 09:54336.
    Juli!
    Ha van rá idõd és kedved, azt is leírnád nekünk hogy Cesare Siepi "kora" mikor volt, vagy van, illetve ha van egy néhány mondatos ismertetõd róla,akkor hogy még mit lehet tudni róla?
    Ígérem, megpróbálok beszerezni valami olyanírányú irodalmat, hogy ezekkel a kérdésekkel ne Téged zaklassalak.
    Tudod van egy nagyon klassz könyvtáros ismerõsöm, tõle szoktam olvasnivalóval kapcsolatos tanácsokat is kérni és kapni, talán ebben is tud segíteni. Nem merem a szokásos nevetés jelét idetenni, azt mondják, hogy akkor ezekbõl az idétlen oldalsó ízékbõl valamelyikre változnak a betûk.
    NEM TETSZIK EZ AZ ÚJ FORMA!!!!!!!!!
    Iszonyú lassú és ronda!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (332)
    2005-08-11  09:06
  17. 2005. augusztus 11. 09:49335.
    Juli!
    Hol vagy? most fent a neten? megyek a messengerre, hallom tegnap kerestél.
    Mindenkitõl elnézést kérek, ez inkább privi levél lenne, ha tudnám, hogy hogy kell ezzel az újmódival olyat írni.
    A sûrûbb betûs írást már megfejtette egy ismerõsünk az 50 felettieknél, aki a hozzászólását nem akarja 2-es sortávolsággal, tehát olyan nagyon szétszórtnak írni, az mikor elõjön a hozzászólás új típusú kockája baloldalon, sötétkék mezõban talál egy "kód nélkül" szoveget (a karakterek száma mellett). Erre a s.kék szövegre - katt, vált egyet a kocka és akkor lehet a régi bevált ilyen sûrû módszerrel írni.
    Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (332)
    2005-08-11  09:06
  18. 2005. augusztus 11. 09:45334.
    Szia Erika!
    Köszönöm az értesítést, lázas kutatásba kezdek az ismerõsök között, de ha még azt is ide írnád, hogy hány órakor kezdõdik, nagy segítség lenne.
    Köszi, további jó pihenést: Ancsa
    előzmény:
    alchri (333)
    2005-08-11  09:15
  19. 2005. augusztus 11. 09:15333.

    Ancsa drága, ma este 10 órakor ismétlik a Domingo müsort a BBC Prime adón!!!!

     

    Lányok, ha valaki esetleg feltudná venni videóra Ancsának, nagy örömet szereznétek neki!

    Sajnos nem hoztam videót az idén magammal

    Szép napot még!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. augusztus 11. 09:06332.

    Azért Cesare Siepit se hagy diu,õ korának jeles beassusa volt.

    19.37 

    előzmény:
    annaler (330)
    2005-08-11  07:48
  21. 2005. augusztus 11. 08:10331.

    Szia Moty!

    Nem, nem ennyi idõnk van, hanem én például ezeket be szoktam magamnak jelölni a rádióújságban. Az egyiket körberajzolom, a másik mellé húzok egy függõleges, figyelmeztetõ vonalat, és az igazán hallgatni kívántat bekarikázom és mellé egy hatalmas felkiáltó jelet rajzolok magamnak!!!!

    A dolog természetébõl fakadóan, így aztán napközben, a felkiáltó jelesre rákészülök, a többit pedig, ha idõm engedi, vagy éppen úgy alakul, hogy eszembe jut akkor hallgatom/nézem meg. A felkiáltó jeles mindig az elsõ, arra esetleg videóval, magnóval rákészülök, a többit pedig ha lehetõségem és kedvem van akkor jeleztem magamnak, hogy: lesz ilyen is!

    Ha például Te is leírnád, hogy kit, milyen zenét, milyen mûsort szeretsz nézni, hallgatni, -Domingon és az operán kívül természetesen:o)))- akkor ezzel segítenél nekem, hogy amikor bogarászom az újságot, akkor arra is figyeljek és akkor Neked csak innen kell leolvasnod.

    A héten hála Margicának, pld. tudom, hogy Neki a Mezzo-tv músorának a 7 óra utáni felírása segítség, tehát írom neki.

    Azt azért szeretném megkérdezni, hogy zene mellett zokon vennétek-e ha idõnkét, amikor olyan nekem nagyon érdekesnek ígérkezõ prózai, vagy próza és zenei mûsort találok, akkor azt is felírhatom-e? Mi a véleményetek?

    előzmény:
    moty (328)
    2005-08-10  20:00
  22. 2005. augusztus 11. 07:48330.

    Sziasztok, jó reggelt!

    Megpróbálom kihereveni az újdonság okozta döbbenetet, aztán máris írom a mai programajánlót, csak még egy kicsit dühöngök ezen a borzadályon, amit az nlc.fórumokból csináltak.

    fogalamam nincs, még hogy hogyan de megyek a szokásos módon keresgélni és idemásolni:

    Természetesen a Bartók rádióval kezdenék:

    11:00Falstaff Részletek Salieri operájából
    km.: Zempléni Mária, Vámossy Éva, Pánczél Éva, Gulyás Dénes, Csurja Tamás, Gáti István, Gregor József, Salieri Kamarakórus és Kamarazenekar, vez.: Pál Tamás

    12:06Hangverseny délidõben Nagy siker volt!
    Bach billentyûs muzsikája a Márványteremben
    II/2.
    Elõadja: Papp Rita, Ella Péter, Elek Szilvia, Péteri Judit, Soltész Anikó - csembaló
    1. e-moll partita BWV 830 - Tempo di gavotte, Gigue
    (Papp Rita - 2005. február 14. - részlet) 2. A fúga mûvészete BWV 1080 - Contrapunctus 14 (Ella Péter - 2005. március 21. - részlet) 3. Goldberg-változatok BWV 988 - részlet (Elek Szilvia - 2005. április 11. hétf&otilde 4. -Vivaldi: C-dúr concerto BWV 976 (Péteri Judit - 2005. május 9. - részlet) 5. Das Wohltemperierte Klavier - II. kötet a) F-dúr preludium és fúga BWV 880 b) f-moll preludium és fúga BWV 881 (Soltész Anikó -2005. június 6. - részlet)

    16:05Muzsikáló délután Válogatás Rossini, Bizet, Debussy, Fauré, Dukas és más szerzõk mûveibõl

     Margicának a MEZZO-tv mai, 19,00 óra utáni mûsora:

    19,00 Mezzo érzés

    20,40 Fesztiválkalauz

    20,50 Zene szívbõl magazin (ez általában mint a videóklippek olyan részletekbõl áll)

    22,05 Éaure Favre-Khan ás Vahan Mardirrossian négykezes-koncertje

    22,55 Fesztiválkalauz

    23,00 - Dzsesszklub  RAD-koncert New Morming (élõadás)

    Jó szórakozást! Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. augusztus 10. 20:01329.
    A "meghallgatni " után szándékoztam tenni egy kérdőjelet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. augusztus 10. 20:00328.
    Helló!
    Van időtök ennyi mindent megnézni, meghallgatni Egyszer elmegyek világgá és csak zenét fogok hallgatni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. augusztus 10. 17:16327.
    Margica kedves!
    Természetesen bemásolom ezután is, de eddig is felírtam a MEZZO-műsorát is, csak nem részletesen, hanem azokat, amiket érdekesnek ítéltem.
    De ezentúl odafigyelek rá, hogy nemcsak az ilyeneket, hanem a 19, 00 óra utáni műsor is itt legyen.
    Így jó lesz?
    Luois Armstrong jó lenne ma este, ha nem éjszaka kezdődne.

    Jó szórakozást: Ancsa
    előzmény:
    eremita (326)
     
  26. 2005. augusztus 10. 16:58326.

    Ez így mára ok:-)

    Ha a továbbiakban a rádió műsor mellett a Mezzó műsorát is bemásolod, azt megköszönöm. Csak 19 óra utáni műsorokat nem tudom megnézni a neten, és a tv ujságomban sincs benne.
    előzmény:
    annaler (325)
     
  27. 2005. augusztus 10. 12:19325.
    Sziasztok!
    Itt a műsorajánlónak az a része, amit előbb már említettem Julicsi ajnlój mellé.
    Először a Bartók rádióból a fentiekhez a részletes műsor:

    15:28 Luciano Pavarotti operafelvételeiből
    1. Bellini: Rómeó és Júlia - Tebaldo áriája az I. felvonásból (Km. : a Milánói Scala Ének- és Zenekara, vez. : Claudio Abbado), 2. Donizetti: Lammermoori Lucia - Edgar áriája és a III. felvonás fináléja (km. : Agostino Ferrin, az Olasz Rádió Énekkara és Szimfonikus Zenekara, vez. : Francesco Molinari Pradelli), 3. Ponchielli: Gioconda - Gioconda, Laura és Enzo hármasa a IV. felvonásból (km. : Joan Sutherland, Marilyn Horne), 4. Puccini: Tosca - Képária

    A MEZZO-tv műsora 19, 00-tól:
    19, 00 Mezzo érzés,
    20, 40 Fesztiválkalauz (esetleg veszprémi felsztiválról is)
    20, 50 Klasszikus Európa. Schubertiada. 2003. koncert
    22, 00 Midi zene: Dana Ciocarlie 2002-es koncertje
    22, 55 Fesztiválkalauz
    23, 00 - 24, 00-ig Dzsesszklub. LOUIS ARMSTRONG (1962. )

    Margica!
    Ha a további is kell, szólj szívesen bemásolom Neked azt is, nem jelent gondot!
    Jó szórakozást: Ancsa
    előzmény:
    eremita (323)
     
  28. 2005. augusztus 10. 11:42324.
    rögtön nézem, írom, csak reggelizek, pár percet kérek!
    előzmény:
    eremita (323)
     
  29. 2005. augusztus 10. 11:28323.

    Szia Ancsa!

    Légyszi a Mezzo tv műsorából írj már be részleteket, ha neked magvan, mert itt a neten csak 19 óráig találom, és az utánna következő műsoroknak sem a címét, sem a kezdési időpontját nem ismerem.
    előzmény:
    annaler (322)
     
  30. 2005. augusztus 10. 10:53322.
    Julikám!

    A Bartókon ma 15, . . . . . valahánykor Pavarotti fog énekelni, Tosca, Turandot, csak amit fejből megjegyeztem!

    De a többi köszi, most értem haza, ezt még a vasárnap szúrtam ki az újságból előre.

    Köszi: Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (321)
     
  31. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. augusztus 10. 08:55321.
    Zenei ajánló:
    13. 25 Tomkins
    19. 06Verdi-Attila
    20. 30. Német filharmonikus zk

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2005. augusztus 9. 09:43320.
    Úgy legyen! Bár nem valószínű, hogy valaha is eljut Hozzá, de ezúton is még nagyon sok szép szerepet és hosszú, boldog éveket kívánnék Gregor Józsefnek.

    Most hallottam, hogy Egerben ma és még pár alkalommal a Pomádé királyt játszák, a főszerepben: Gregor József.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (319)
     
  33. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. augusztus 9. 09:03319.
    Gregor Jóska sokáig ingázott Szeged és Budapest között itt is, ott is énekelve. Első pár találkozásunkkor mindig vidám szerepet énekelt, Szerelmi bájitalt, Don Pasqualét pl. Aztán Varáézsfuvola Sarastrot is. Én ekkor egyikke voltam a négyoroszlánnak, aki behuzta Sarastro kocsiját a szinre. Valahogy leoldozozodott a hámom, s ezt az ügyelő ugy csatolta vissza, hogy amikor elindultunk, a szép hosszu oroszlánfarkam csiklandozni kezdte Jóskát, aki a nevetéstől alig tudta elkezdeni áriáját. Amugy Joska nagyon kedves jó kollega, aki mára bejárta a világot a Metropolitantol Ujzélandig. Doki felesége vigyáz rá, ugyhogy remélhetöleg sokáig fog még énekelni.
    előzmény:
    annaler (317)
     
  34. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. augusztus 9. 08:58318.
    Zenei ajánlat:
    9. 29 gianni Raimondiénekel
    12. 06 Bravissimo
    15. 05Mozart-Figaró házassága/a teljes opera
    előzmény:
    annaler (317)
     
  35. 2005. augusztus 9. 07:23317.
    A rádióújság szerint Gregor József ezen a héten lesz 65 éves!

    Juli!
    tudsz valamit mondani Róla? mert én például azontúl, hogy operaénekes, hogy Szegeden volt az opera igazgatója évekig, szimpatikus, és jóhumorú, hát ezeken kívül mint operaénekesről semmit.
    Segíts légyszíííí, írjál valamit, amit egy magyar operaénekesről illenék tudni.

    Köszi: Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (306)
     
  36. 2005. augusztus 9. 07:14316.
    Jó reggelt Mindenkinek!
    Ma úton leszek napközben, úgyhogy eszerint keresgéltem, az autóbuszon és a várakozás közben is hallgatható rádióműsorok között, ezeket találtam:
    Természetesen szokás szerint először a Bartók rádiót néztem végig:

    9:29 - 10, 00 Gianni Raimondi operaáriákat énekel
    km. : a Milánói Szimfonikus Zenekar, vez. : Benedetto Ghiglia
    1. Donizetti: a) Don Pasquale - Ernesto áriája a II. felvonásból, b) A kegyencnő - Fernando áriája a IV. felvonásból, 2. Bellini: A puritánok - Arthur áriája az I. felvonásból, 3. Verdi: a) A lombardok - Oronte áriája a II. felvonásból, b) Traviata - Alfréd áriája a II. felvonásból, 4. Ponchielli: Gioconda - Enzo románca a II. felvonásból, 5. Puccini: a) Bohémélet - Rodolphe áriája az I. felvonásból, b) Turandot - Kalaf áriája a III. felvonásból

    11:00 Schütz: Musicalische Exequien
    Csengery Adrienne, László Margit, Barlay Zsuzsa, Keönch Boldizsár, Bende Zsolt, Gregor József - ének, Pertis Zsuzsa - csembaló, Lehotka Gábor - orgona, Török János - gordonka, Sellei Gyula - bőgő, MR Énekkara, vez. : Maklári József)

    14:05 Rádiószínház
    A rettenthetetlen Don Quijote
    de la Mancha leghíresebb kalandjai
    Don Quijote - Sinkovits Imre, Sancho Panza - Horváth József
    Km. Basilides Zoltán, Csákányi László, Galamb
    György, Gelley Kornél, Kaló Flórián,
    Kautzky József, Kézdy György, Moór Marianna,
    Pathó István, Verebes Károly
    (ezt bár próza azért, mert tegnap főzés közben hallgattam az I. részt, ez a II. befejező rész és ha megnéziktek, sok olyan hang, akik sajnos már nincsenek közöttünk - Sinkovits, Csákányi, Verebes)

    15:06 A Magyar Rádió énekkara romantikus kórusokat énekel
    A Magyar Rádió Énekkara romantikus kórusokat énekel
    1. Schubert: Isten a viharban (zong. km. : Vékey Marianna, vez. : Maklári József) 2. Schumann: Spanyol szerelmi dalok (Szólót énekel: László Margit, Barlay Zsuzsa, Réti József, Bende Zsolt, zong. km. : Tusa Erzsébet és Lantos István, vez. : Vásárhelyi Zoltán

    16:05 Muzsikáló délután
    Válogatás Marais, Buxtehude, Mendelssohn, Chopin, Bartók és más szerzők műveibőlMűsorvezető: Gyurkovics Tibor
    (itt mindig el lehet kapni egy-egy újdonságot)

    19:05 Mozart: Figaro házassága
    Hangvarázs - válogatás az elmúlt év legszebb lemezeiből
    Mozart: Figaro házassága
    Négyfelvonásos opera

    végül a Petőfi rádióból is egy műsor a könnyű zene kedvelőinek:
    19:15 Promenád
    A Stúdió 11 nyilvános hangversenye a Márványteremben
    Vendég: Ambrus Kyri
    Műsorvezető: Tarnai Kiss László
    Szerkesztő: Csermely Zsuzsa és Victor Máté
    (A 2003. október 26-i adás ismétlése)

    A MEZZO-tv-n:
    13, 45-től a Diótörőt adják a monte-carloi Balett előadásában
    15, 15 - 16, 45-ig Csajkovszkij-gála

    és mostanában érdemes figyelni a Fesztivál-kalauz c. műsort, mert folyamatosan mutatnak részleteket a veszprémi fesztivál porgramjairól

    a PAX-tv-n pedig
    13, 45-től Cserfőről (R. Scott koncertek) lesz a
    Budapest Regtime Band 2004-es koncertje

    Remélem sikerült többeknek ötletet adni, este jövök:
    Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2005. augusztus 9. 06:24315.
    Szia, jó reggelt!

    Idáig kerestem, de megtaláltam azt a bizonyos oldalt.
    www. radio. hu oldalon a kezdőlap amikor megjelenik, van egy sor, ahol Kossuth rádió-Petőfi rádió-Bartók rádió-rádióműsorok stb.
    na ebben a sorban van egy olyan kínálat is, hogy "galéria". Erre katt!
    Itt ma most reggel, az első hír, (dátum szerint haladnak) a "Koncert világsztárokkal és képekkel" című. Ha erre is kattintasz, akkor előjönnek a képek (2. oldal) és van egy hosszabb cikk is a koncertről. A lap alján van lehetőséged akár emailben elküldeni is a cikket és a képeket is.

    Próbálok ezekből feltenni a bemoldalamra, nézd meg, akkor biztosabban megtalálod.

    Sok sikert: Ancsa
    előzmény:
    moty (314)
     
  38. 2005. augusztus 9. 04:54314.
    Jó reggelt!
    Ancsa, persze, hogy kérem azt az oldalt!Most megyek dolgozni, de délután megnézném.
    Visszaolvastam már tegnap mindent, nagyon jó ez a programajánló.
    Ja, igen, az a Waldbühne. Dupla fehér sátor van a színpad felett.
    Szép napot mindenkinek!
    előzmény:
    annaler (313)
     
  39. 2005. augusztus 8. 22:10313.
    Megtaláltam a július 29. -i koncert próbáiról készült képeket, le is mentettem, az oldal címét ha kéred, holnap visszakeresem.
    Vannak tényleg nagyon jó felvételek.
    előzmény:
    moty (311)
     
  40. 2005. augusztus 8. 22:08312.
    Szia!
    Hátha ez az a helyszín, amikor egy csodás völgyben, van egy nagy fehér sátor (de nem szimpla) alatt a zenekar, előadó, ahol a Spanyol-estet vezényelte, akkor tudom hol jártál.
    Az a Spanyol-est megvan videón. Nagyön örülök, hogy legalább Te ott voltál, bízom benne, hogy a füzetről tudsz valahogy képeket szkennertetni valakivel, jó lenne látni is picikét belőle.
    Sokszor gondoltam rád, szombaton este pedig többször néztem az órára, hogy vajon már énekel-e, ott ülsz-e:o))))
    Részemről annyi újság van, hogy sikerült Szilvivel emailben összetalálkozni, kaptam tőle még egy lehetőséget, ahol lehet nézelődni.
    Én eddig a www. placidodomingo. com oldalon ácsingóztam, Szilvi most találta a www. placidodomingo. de oldalt, ez németnyelvű és tényleg sok-sok minden található-olvasható Domingoról.
    A tenorissimo. com-t is megtaláltam, onnan is mentettem le képeket:o))

    Olvass vissza ha van időd, vannak újdonságok, a radio. hu-ról sikerült pld. a Márványterem koncertjeiről programajánlót találni és Julinak hála, mindennap felírja nekünk, hogy mit érdemes az adott napon hallgatni a Bartókról.

    Jó éjszakát, örülök, hogy itthon vagy: Ancsa
    előzmény:
    moty (310)
     
  41. 2005. augusztus 8. 21:23311.
    Ráadás 3 v. 4, nem is tudom: Maravilla, egy zarzuela közösen, természetesen a Granada, és azt hiszem még egy Lehár is /kettős a Vig özvegyből/.
    Már megint űznek a gyerekek a géptől. . .
    Szkennerünk sajnos nincs, pedig ez a műsorfüzet. . . hajjajjjj. Majd kitalálok valamit!
    A németek végigették, dohányozták és kurjongatták az egészet. Nehéz lenne ilyet itthon elképzelni. . . . De nagyon jó volt és feltankoltam hosszú időre!
    /Győztek, elzavartak. . . /
    előzmény:
    annaler (309)
     
  42. 2005. augusztus 8. 21:11310.
    Itt vagyok. Szóval hihetetlen tömeg áramlott a "tetthely" felé. Nem győztem csodálkozni, hogy valaki miatt ennyien. . . A kapunál csomagnézés, üveget, literes üdítőt stb. nem lehetett bevinni. Nagy betükkel kiírva, hogy tilos film-, hang-, fénykép felvételt készíteni. Én nem is mertem, erre egész idő alatt villogtak a vakuk és világítottak a kijelzők. Osztogatták egy Nők lapja-szerű újság mellékletét /FRAU IM SPIEGEL 32. szám. / Róla. Később magát az újságot is, amelynek utolsó lapján, belül bújkál az emlegetett "plakát ". Műsorfüzet is volt, gyönyörű- többnyire lemezborítókból összeállított anyaggal. / 6 Euro, de nem lehetett kihagyni. . . /. És akkor. . . . . . Óriási ováció tört ki, mikor megjelent. Ez szemlátomást tetszett Neki, örült. A műsor kisértetiesen hasonlított az itthoníhoz, még jó, hogy nem tudom megunni! A haja nagyon be volt igazítva, egész máshogy, mint itthon. Tudom, nem ez a lényeg, csak részletesen szeretném elmesélni. A partnere Veronica Villaroel volt és most is Eugene Kohn vezényelt. A műsort részletesen majd holnap, bocs. Itthon teljes ellenzékben vagyok a komolyzenével is, Domingo-mániámmal is, és a géphasználatért is meg kell küzdenem.
    Mo. st ezért kicsit rövidítek. . . Nagyon hangjánál volt itt is. Valahogy úgy éreztem, még rátett egy lapáttal a tomboló közönség miatt. Veronicát is visszahívta a színpadra közben, hogy hajol. jon meg ő is mégegyszer.
    előzmény:
    annaler (309)
     
  43. 2005. augusztus 8. 19:41309.
    Szia Moty!

    Köszi az első beszámolót, de a család után azért szerintem mindannyian várjuk a részletesebb beszámolót.
    Képeket tudtál szerezni, internetre gondolok pld.

    Vagy próbáljunk keresni, mindegy csak mesélj milyen volt.

    Ancsa

    előzmény:
    moty (308)
     
  44. 2005. augusztus 8. 18:48308.
    Sziasztok!
    Hát hazaértem. Berlin, Waldbühne, PLACIDO DOMINGO , 2005. aug. 6. 20. 00h
    Hihetetlen, hogy tényleg egy héten belül másodszor láttam élőben!Már a 2002-es koncertjén is mindig vártam, hogy felébredjek, most pláne!A jegy előbb volt meg a berlini koncertre, mint egyáltalán kiderült, hogy ide is jön. Sebaj! Nem tudok Domingo-mérgezést kapni!
    Aki látta, felvette a 2001-es Spanyol estet / P. D. vezényelt / - ha jól emlékszem a Mezzoról -, az el tudja képzelni a méreteket. "22-23 ezer férőhely, szabadtér. Mire megtudtuk egy jegyirodából, hogy mindenképpen megtartják a koncertet /akármilyen idő van / , a körmömet lerágtam. . . Előtte egész éjjel esett, napközben is gyakran volt zuhi, de estére gyönyörű idő lett!Azóta sem tudtam eldönteni, hogy engem szeretnek ennyire az égiek, vagy inkább Őt?!
    Plakát annyi sem volt a városban, mint itthon!/Renée Fleming és Ramón Vargas 08. 27-i koncertjéről bezzeg. . . /Végül kétfélét találtam, az egyik a Bravo Domingo c. lemezen lévő képről/.
    Nem volt teltház /majdnem/, viszont sokkal jobb volt minden szempontból, hogy nem volt a színpad és a nézők között egy küzdőtér.
    Bocs, folytatom később / !!! /, most szólít a család.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2005. augusztus 8. 17:08307.
    Sz. Richtert hallottam, de Radnai már belecsúszott az ebédidőbe:o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (306)
     
  46. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. augusztus 8. 16:08306.
    igen. Házy. simándy, Radnai, Palocz
    előzmény:
    annaler (304)
     
  47. Torolt_felhasznalo_291321
    Torolt_felhasznalo_291321
    2005. augusztus 8. 15:07305.
    Sziasztok lányok ha megengeditek csatlakozom hozátok Ancsa mi ujság mindeki jól van tegnap este nagyon későn értem haza és már nem voltatok de olvastam a költözö madarat. Szia Zsóka 2.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2005. augusztus 8. 12:37304.
    Szia!
    Farkas Ferenc daljátékaiban csupa régi, híres magyar énekest lehet majd hallani. Igaz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (303)
     
  49. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. augusztus 8. 09:21303.
    Zenei ajánlat:
    -8. 30. Susan Graham
    12. 05. Szjetoszlav Richter zongorázik
    15. 05. Farkas Ferenc daljátékaiból
    20. 05. Verdi-Requiem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2005. augusztus 8. 08:00302.
    Jó reggelt!
    A www. radio. hu-n találtam ezeket a programajánlókat. Ha valakit érdekel.

    "Budapesten mindig történik valami - igaz ez a művészeti programokra vonatkozóan is. Csütörtökön kezdődnek, és augusztus végéig tartanak a Budafest Nyári Zenei Fesztivál szimfonikus hangversenyei.
    Fővárosunk egész nyári művészeti programját meghatározza a Budafest Zenei Fesztivál. Három helyszínen, a Bazilika előtti Szent István téren, a Magyar Állami Operaházban és a Hilton szálló Dominikánus udvarában lesznek az előadások csütörtöktől augusztus végéig. . . . . . . . .

    . . . . . . . A Budavári nyárestéket gyönyörű műemléki környezetben, a Hilton szálló Dominikánus udvarában rendezik. Operától a jazzig minden zenei műfaj hallható. A nyári opera és balett fesztiválnak pedig a Magyar Állami Operaház ad otthont. . . . . . . .

    - Az Operaházban tíz előadást terveztünk – mondta el Ottó Ildikó, a Budafest ügyvezető igazgatója. Kiemelném a Rigoletto-produkciót, ami világsztárok közreműködésével valósul meg, Paolo Gavanelli, Miklósa Erika, Felipe Rojas közreműködésével. Balett is lesz, a Nordic 3 Stars balettegyüttese lép fel, és két Turandot-előadásunk is lesz. "

    és egy másik, részletesebb ismertető:

    Budafest az Operában
    2004. augusztus 3. , kedd 16:42
    159 olvasás

    A Rigolettót ősztől az Erkel Színház tűzi műsorára.

    Szerdán kezdődik a 13-dik Budafest nyári opera- és balettfesztivál az Operaházban. Az első előadás Verdi Rigolettója lesz, mely egyben premier is.

    A művet Szinetár Miklós rendezésében mutatják be, olyan világsztárok közreműködésével, mint Felipe Rojas a mantuai herceg szerepében, Paolo Gavanelli Rigolettóként és Miklósa Erika, mint Gilda. A Budapesti Filharmóniai Társaság zenekarát Kesselyák Gergely vezényli.

    A második szereposztásban Fekete Attila, Anatolij Fokanov és Kertesi Ingrid játszik. A darabot ősztől az Erkel Színház tűzi műsorára. Az operaházi programsorozatot Puccini Turandot című operája zárja 17-én és 19-én. "

    Jó szórakozást, ha valakinek sikerül élőben megnézni/hallgatni valamelyiket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top