Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miert jo szeretonek lenni

Torolt_felhasznalo_553570
Torolt_felhasznalo_553570
Létrehozva: 2005. augusztus 9. 17:30
Sziasztok! En azert inditottam ezt a temat, mert nem tudom elkepzelni, hogy a mi a jo sok nonek a szeretoi statuszban. Hogy miert vallalja ezt a megalazo szerepet egy olyan ferfitol aki hazudik a felesegenek, a szeretojenek es meg magank is, pedig 3-an lenni egy kapcsolatban az bizony akarhonnan is nezzuk eggyel tobb a kelletenel..:o(
  1. 2005. szeptember 1. 23:071101.

    Szia Hmmm! Hello Lányok!

    Szeretni nemcsak két embert lehet, hanem bármennyit.  

    DE: miután itt nem a szülői, gyermeki, rokoni stb. szeretetről van szó, hanem inkább a szerelemről, nos szerelmesnek lenni ugyanakkor a szó igazi értelmében két emberbe, ez kötve hiszem, hogy lehetséges. (Ettől még talán, mint a fehér holló nyilván ilyen is van...)

    Viszont, amit én gondolok az olyan pasikról, akik azt mondják a szeretőjüknek, hogy szeretik a feleségüket is, az szerintem egyáltalán nem igaz, már, ha igazi szeretetről beszélünk. Talán ezek a pasik nem is tudják, hogy a feleségük iránt érzett "szeretetet" pusztán kényelmi szempontból kialakult kötődéssel tévesztik össze. Lányok, ti el tudjátok képzelni, hogy akit igazán szerettek (tiszteltek és becsültök) azt megcsaljátok és hazudtok neki? Mert én nem. Akivel az ember olyasmit tesz, amiről tutira tudja, hogy kiborulna tőle (pl. megcsalás), azt nem szeretheti, hiszen a szeretettel totál ellentétes a cselekedet.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548475 (1093)
    2005-09-01  16:36
  2. Torolt_felhasznalo_174395
    Torolt_felhasznalo_174395
    2005. szeptember 1. 20:051100.
    Köszönöm véleményedet,alaposan átgondoltam.Van bennem valami féle férfi utálat mivel már sokan kihasználtak és egy kicsit ki akarom használni őket.Csak az a baj,hogy a családját is megbántottam már azzal,hogy belementem ebbe a kapcsolatba.Pedig ők nem tettek semmi rosszat.Már megpróbáltam szakítani vele de mikor a közelembe kerül nem tudom megtenni.Vonzódom hozzá,mint a mágnes!Tudom sokan elítélnek amit teszek.Döntésképtelen vagyok és gyenge!Ma felhívott és bevallotta,hogy hiányzom neki ezt eddig még nem mondta.Valyon mi van bennem ami érdekli őt???Valyon miért vonzódom én hozzá???Tiszta HÜLYE VAGYOK.
    előzmény:
    livilla (1053)
    2005-08-31  12:15
  3. Torolt_felhasznalo_553570
    Torolt_felhasznalo_553570
    2005. szeptember 1. 18:371099.
    Hat igen ,ez volt az en alapkerdesem is..:o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548475 (1086)
    2005-09-01  15:14
  4. Torolt_felhasznalo_156295
    Torolt_felhasznalo_156295
    2005. szeptember 1. 17:421098.

    "Jaajj, vigyázz magadra, most jön majd az, hogy tisztességes nő még egy kávé erejéig sem áll szóba egy nős pasival, akkor se, ha nem is tudja, hogy nős-e, ha meg kiderül, hogy az, akkor pánikszerűen felugrik az asztaltól és lobogó hajjal kimenekül a kávézóból, rá sem pillantván többé, és onnan kezdve nagy ivben kikerüli, mikor szembe jön vele az utcán. Ha pedig netán együtt dolgozik vele, akkor inkább felmond és másik városba költözik, nehogy véletlenül beszéljenek egymással és az (amúgy tökéletes házasságban élő gyámoltalan pasi) próbálkozni merjen felháboritó módon, mert ha netán próbálkozna is, arra akkor is csak az a magyarázat lenne, hogy ő miniszoknyában riszálta magát előtte meg tette-vette magát, majd később az a vád is érné, hogy megerőszakolta szegény mit sem sejtő férfiembert, akinek amúgy sosem születne arra vonatkozó gondolat a fejében, hogy megcsalja imádott, tökéletes feleségét. Nem tudod?????     "

    Szia Livi!

    Megint kitettél magadért...és csak beleolvastam az itt írottakba...

    Nem, Livi, vannak emberek, akik közvetlenebbek, mitöbb, szeretnek flörtölgetni...és vannak, akik ezt messzemenőkig félreértik és komolyan veszik.

    Aztán vannak emberek, akik alapból nem monogámak, és lételemük, hogy oldalágon hajtsanak, folyton...és érdekes, erre is mindig van kapható partner..(mert "ha neki mindegy, engem miért zavarjon...?")

    Aztán vannak, akik a flörtöt még csak elnézik valahogy, de amikor már "bedurvul" az illető, akkor keményen leállítják azt...elfutni, lobogó hajjal?! Dehhogy...Már miért kellene?

    Livi, Livi...ezeket Te is tudod...nem értelek, igazán...

     

     

    előzmény:
    livilla (1076)
    2005-09-01  14:09
  5. 2005. szeptember 1. 17:181097.

    Még a pszi szerint is a cinikus emberek a sérült, magukkal elégedetlen emberek.

    Szóval ez rossz válasz volt!: 

    előzmény:
    livilla (1092)
    2005-09-01  16:31
  6. Torolt_felhasznalo_548475
    Torolt_felhasznalo_548475
    2005. szeptember 1. 16:561096.
    Oke, ez kb. az, amit en irtam, csak nem fogalmaztam ilyen egyertelmuen es frappansan. :-)
    előzmény:
    livilla (1094)
    2005-09-01  16:50
  7. Torolt_felhasznalo_548475
    Torolt_felhasznalo_548475
    2005. szeptember 1. 16:541095.
    Emlekszem a listadra :-) szerintem ott azert jocskan kommunikacios elcsuszas miatt alakult ki a vita. Pontosabban azert, mert a felek nem is akartak megerteni egymast, hanem csak a maguk igazat akartak elfogadtatni egymassal. Legalabbis igy remlik nekem, nem neztem most vissza. A magam neveben tudok csak nyilatkozni, de azt a listat nem lehetett megcafolni: szamomra egyszeruen nem volt ertelme vitaalapnak tekinteni. Foleg mert nem olyan feleseg vagyok, mint a parod felesege, akibol te tobbnyire kiindulsz. Szamomra az egy nagyreszt nonszensz allitasokat tartalmazo lista volt. Most mar tudom, hogy csak cinikusan megfogalmazva, de akkor kifejezetten provokativnak es bantonak is ereztem.
    Szoval abbol a felmeresbol nem vonnek le melyenszanto kovetkezteteseket, mert az alapoknal van elcsuszva. Szerintem. :-)

    "senki nem szereti ezt felismerni, bevallani - önmagának sem"
    Oke, ez rendben. De miert? Ez erdekelne nagyon. :-)
    előzmény:
    livilla (1092)
    2005-09-01  16:31
  8. 2005. szeptember 1. 16:501094.

    Ezt módositanám kicsit. Valóban lehet kettőt szeretni egyszerre. Szerelemmel szeretni azonban csak egyet lehet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548475 (1093)
    2005-09-01  16:36
  9. Torolt_felhasznalo_548475
    Torolt_felhasznalo_548475
    2005. szeptember 1. 16:361093.
    "A furcsa az egészben az, hogy a kedvesem azért szereti a feleségét.
    Szerinte lehet két nőt szeretni egyszerre."

    Persze, hogy lehet. Csak nekem, mint felesegnek, az a szeretes, amit egy ferj adni tud, mikor csalja a nejet, baromira nem eleg. Nekem egy hazassaghoz ez nem eleg, hogy "azert szeretlek am teged is". Ezzel a szeretessel inkabb bant es megalaz, mint megnyugtat es felemel... A szeretonek meg eleinte hizelgo a tudat, hogy o kell a ferj boldogsagahoz. Hisz a felesege nem teszi ot boldogga, ugye.
    A ferjnek remek onaltatas: de hat mindkettotoket szeretlek. Na ja. Ezzel szepen el is eri, hogy ket no keresi a kegyet...

    "De ami a lényeg: nem szabad általánosítani, címkézni, hogy a szeretők ilyenek... a feleségek olyanok...
    Nem! Minden történet egy különálló, egyedi élet!"
    Egyetertunk. Hozzatennem, hogy az egyes kulonallo tortenetek mutatnak egymassal hasonlosagot, es letre lehet hozni x fele variaciot, ha nagyon akarunk. Ami ugyanugy mukodik, mint barmely sztereotipia: igaz, es megsem teljesen. Viszont konnyen beleveszunk. Mint barmely mas sztereotipiaba. ;-)

    "És a 3 szereplő közül bármelyik lehet a hunyó.
    Talán mind a három egy picit..."
    Szerintem: mind a harom NAGYON. ;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_948369 (1089)
    2005-09-01  16:00
  10. 2005. szeptember 1. 16:311092.

    Nyáron leirtam a másik topicon egy listát azon szabványhülyeségekről, amik feleség-oldalon újra és újra elhangzanak, és az volt a súlyos, hogy senki nem cáfolta meg, sőt sokan egyetértettek a legtöbb pontjával, mondván, hogy igy igaz, ők ezt igy látják. Na, hát az elég elkeseritő volt számomra, ennyi billentyűtépés-után! 

    1086-ra: látod, amit itt irsz a hazugságról, azzal (ÁLTALÁNOSSÁGBAN) egyetértek. Sokszor vagyunk mindannyian önzők, férj, feleség, szerető egyaránt. Igy igaz. Mint ahogy az is, hogy senki nem szereti ezt felismerni, bevallani - önmagának sem. De mégis, első vágyunk, hogy boldogok legyünk, és nehéz ennek ellenállni. Ezért van az, hogy a legtöbb szeretetnek látszó érzésnek VALÓJÁBAN semmi köze a szeretethez, sokkal inkább az ego kielégitéséhez. De ez csak egy ideig leplezhető - előbb-utóbb törvényszerű a csalódás ezen esetekben. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548475 (1091)
    2005-09-01  16:20
  11. Torolt_felhasznalo_548475
    Torolt_felhasznalo_548475
    2005. szeptember 1. 16:201091.
    "Sokszor vagyok ugyan cinikus, de csak hogy rávilágitsak arra, amit abszurdumnak érzek"
    Uhumm, valoszinuleg ezt ertettem most felre. Jo dolog a cinizmus, csak itt tobbnyire valamilyen ponton serult emberek vannak, akiknel nem mindig esik le, hogy ez csak cinizmus, esetleg koltoi tulzas, vagy mar az a pont, ahonnan ertelmet veszti minden vita es beszelgetes.

    "Hidd el, szerintem nem volt semmi hiábavaló."
    Ez megnyugtat, koszi. :-)
    előzmény:
    livilla (1085)
    2005-09-01  15:11
  12. Torolt_felhasznalo_553570
    Torolt_felhasznalo_553570
    2005. szeptember 1. 16:201090.
    1076-ra! Ez nagyon talalo volt! Abszolut egyetertek!!!:o)
    előzmény:
    livilla (1076)
    2005-09-01  14:09
  13. Torolt_felhasznalo_948369
    Torolt_felhasznalo_948369
    2005. szeptember 1. 16:001089.

    Jó hallani, hogy te túlélted:-) Biztos nem volt egyszerű, büszke lehetsz magadra, hogy sikerült!

    Talán igazad van, talán mindannyian hazudunk magunknak... Nem tudom.
    De nem gondolom, hogy csakmert szeretünk egy nős férfit, felelőtlenek és önzők lennénk. 
    Megértem, ha nem értesz egyet velem, hiszen te a "másik oldalon" álltál.
    De ha önző dög lennék, megtehettem volna már, hogy "közbenjárok" azért, hogy kitudódjon a dolog, mert akkor kirúgná a feleség Őt, és végre az enyém lehetne...
    De ezt nem tenném meg soha - bármennyire is el vagyok keseredve néha - mert tudom, hogy ez Neki sem lenne jó.
    Én nem bántom a feleséget, nem akarok neki fájdalmat okozni, nem érdemli meg. Mégcsak rossz szót sem mondtam rá soha, sőt, a férje sem!
    A furcsa az egészben az, hogy a kedvesem azért szereti a feleségét.
    Tulajdonképpen én sem értem az egészet...

    Szerinte lehet két nőt szeretni egyszerre.

    Hogy mi lesz ennek a vége, majd az idő mutatja meg.

    De ami a lényeg: nem szabad általánosítani, címkézni, hogy a szeretők ilyenek... a feleségek olyanok...
    Nem! Minden történet egy különálló, egyedi élet!
    És a 3 szereplő közül bármelyik lehet a hunyó.
    Talán mind a három egy picit...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548475 (1086)
    2005-09-01  15:14
  14. Torolt_felhasznalo_361668
    Torolt_felhasznalo_361668
    2005. szeptember 1. 15:251088.

    Basszus, nincs egy szolid mosoly a fejek kozt, csak ez a szeles vigyori?... :-)  )  :-))

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_361668 (1087)
    2005-09-01  15:23
  15. Torolt_felhasznalo_361668
    Torolt_felhasznalo_361668
    2005. szeptember 1. 15:231087.

    Es meg ha tudod is, hogy nos, es nem nezel ra _ugy_... csak korbeudvarolgatott, eszrevetette magat _ugy_, becserkeszett, es szeretojenek akart, es ugy is lett..)

    No?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_948369 (1078)
    2005-09-01  14:39
  16. Torolt_felhasznalo_548475
    Torolt_felhasznalo_548475
    2005. szeptember 1. 15:141086.
    "életed legnagyobb szerelmének elvesztését nem biztos, hogy túlélnéd"

    Nemtom, en tuleltem. Nekem spec. a ferjem volt eletem legnagyobb szerelme. Akinek a szeretoje egy olyan kiscsaj lett, akinek hatartalanul imponalt, hogy a nagy, eros, okos ferfi szobaall vele. Es persze fut utana, mint egy pincsikutya. Hiaba van ott a felesege, ugye. Biztos volt vonzalom ezerrel, hat hogy ne lett volna. De a hiusag szerintem erosebb hajtoero volt... Es ez mar remek alap arra, hogy kialakuljanak melyebb erzelmek is. Amit fel lehet aztan tuntetni eletunk legnagyobb szerelmenek, plane elso latasra, mert ugy sokkal kevesbe neznek minket hulyenek/akarminek egy ilyen kapcsolat miatt...

    Ne erts felre kiscica, nem neked mondom ezt, egyszemelyben, hisz nem tudhatom, talan tenyleg a pasid eleted nagy szerelme. En csak azt nem ertem, ugy altalaban, magunknak vajon miert hazudunk? Hazudnak a felesegek, amikor azt mondjak, ok nem hibasak semmiben. Hazudnak a ferjek, amikor azt mondjak, nem tehetnek semmirol, csak hat szerelmesek lettek, nem tehettek mast, el voltak hanyagolva, stb. Hazudnak a szeretok, amikor a mindent elsopro erzelmet vetitik bele egy kapcsolatba. Es hogy szar lehetett mar az a hazassag nagyon-nagyon, ha egy harmadik befert oda.
    Onigazolunk ezerrel, mert magunk elott se merjuk bevallani, hogy hulyek, felelotlenek, osztonlenyek, es legfokepp a vegletekig onzok vagyunk. Ennyi a tortenet. Es ezt mindenki ugy festi szivarvanyszinure magaban, ahogy akarja. Na de ez mire jo?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_948369 (1078)
    2005-09-01  14:39
  17. 2005. szeptember 1. 15:111085.

    Kedves Hmmm!! Tudod, én ha jól emlékszem, 3 évvel ezelőtt jöttem ide az nlc-re, mikor még a drágám hivatalosan otthon lakott. Akkoriban tanácstalan voltam én is, mit tegyek, mi a jó és mi nem. Volt bennem is egy nagy adag bizonytalanság. Beirtam a Szeretőként élnibe (asszem), és pont Jyll volt az, aki elsőként leteremtett (és akit azóta egyébként nagyon megkedveltem). Azóta vitázom itt, és talán most először ismerem el azt neked, hogy igen, számomra nagyon hasznos volt ez a rengeteg levelezés, segitett megérteni egy csomó mindent, főként azt, hogyan éli meg mindezt egy feleség. (Tudnod kell, hogy mikor én beszéltem a párom nejével, a döbbenettől nem jutottam szóhoz, mert számomra olyan hajmeresztően abszurdnak tűnt mindaz, amit csinált és mondott.Mintha 1 UFO-val beszéltem volna. Aztán láttam, hogy itt is a legtöbb feleség úgyanúgy gondolkozik, mint ő; ezért meg akartam érteni, hogyan lehetséges ez?? ) És hidd el, hogy bár mindig lesz egy csomó dolog, amiben nem fogok veletek egyetérteni, (pl. a minden racionalitást nélkülöző őszinteség kérdésében), azért sok mindenben megértelek titeket, sőt nagy szerepetek van abban (neked, Jyllnek, Porcinak, és mindazoknak, akik képesek egy értelmes vitára), hogy én is sok mindent látok ma már másképp, mint 3 éve. Ezt most irom itt le először (köszi mindazoknak, akik ebben segitettek nekem.) Ezenfelül remélem azt, hogy van olyan is, aki az én irásaim által értette meg jobban mindazokat, akik belekeveredtek egy ilyen (gyönyörű-sanyar&uacute helyzetbe, hisz remélhetőleg ez a "tanulási" folyamat kölcsönös.

    Sokszor vagyok ugyan cinikus, de csak hogy rávilágitsak arra, amit abszurdumnak érzek, és kész vagyok beismerni azt is, ha netán én tévedtem valamiben. Hidd el, szerintem nem volt semmi hiábavaló. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548475 (1080)
    2005-09-01  14:50
  18. Torolt_felhasznalo_361668
    Torolt_felhasznalo_361668
    2005. szeptember 1. 15:061084.

    1068, 1069: asszem, nem errol a kategoriarol beszlegetunk.

    Aki a terhes felesege mellett masra vagyok, az VAGY nem "lelkes" kapcsolat okan vette el es ejtette teherbe a feleseget, VAGY nem "lelkes" kapcsolatot keres. Az mar nekem is sok elgondolni, hoyg ha valaki lelki vonzalom allapjan ejt tehetbe egy not, akkor miert erzi ugy a terhesseg alatt, hoyg masik lelki tarsat kell talalnia. ez nonszensz.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243585 (1069)
    2005-09-01  13:37
  19. 2005. szeptember 1. 14:571083.
    Ugye nem 24 évesen vagy halál biztos, hogy egy nős pasi életed szerelme? Hány szerelmed volt eddig, mondjuk akivel együtt is tudtál élni, nem csak vágy volt, hanem közös tervek stb?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_948369 (1078)
    2005-09-01  14:39
  20. 2005. szeptember 1. 14:531082.
    Első látásra ellenállhatatlan szerelem? Ebben nem hiszek, az vágy, egymásra hangoltság, amiből bármi lehet....ha hagyják. Igen csak benne kell már lenned a nős pasis viszonyban, hogy életed legnagyobb szerelmének tartsd, vagy Te ilyen könnyen kiismersz valakit és tartasz életed szerelmének? Én kicsit megfontoltabb vagyok, mégha ez a szerelemmem összefüggésben furcsán hangzik is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_948369 (1078)
    2005-09-01  14:39
  21. Torolt_felhasznalo_361668
    Torolt_felhasznalo_361668
    2005. szeptember 1. 14:501081.

    Tevedes Livilla: Vadmacs nem egy szeretovel allt szoba, ugyanis nem vagyok az. Csak lelkileg bujtam bele a szerepbe a topic erejeig.

     

     

    előzmény:
    livilla (1058)
    2005-08-31  15:55
  22. Torolt_felhasznalo_548475
    Torolt_felhasznalo_548475
    2005. szeptember 1. 14:501080.
    Az a baj, Livilla, hogy ilyenkor ugy erzem, total foloslegesen beszelgetunk mi akarmennyit is. :-(
    előzmény:
    livilla (1076)
    2005-09-01  14:09
  23. 2005. szeptember 1. 14:411079.

    Tudom, tudom, de az élet nem matematikai képletekből áll, miszerint a2 + b2 = c2. A sziv nem mindig cselekszik ésszerűen, pláne, ha belecsap a villám... Erre irta valaki egy topicban:

    "A szerelem nem kérdez semmit, az jön magától. Nem töröl lábat és nem kopogtat illedelmesen. Szóval közel járni az smafu, nem lehet racionálisan kezelni az ilyesmit, még akkor sem, ha az élet egyéb területein józan és felelős döntéseket hozol. Nem, ne gondold, hogy éltetem ezt a fajta kapcsolatot, nem erről van szó. Viszont aki igazán szerelmes, az nem tud mérlegelni megfontoltan. Hiába a lelkiismeret-furdalás, hiába akar szakítani..."

    Lehet, cinikusan irtam az imént, amit, de ami  a gáz, hogy csomóan halál komolyan vélekednek igy.  

    előzmény:
    vadmacs (1077)
    2005-09-01  14:22
  24. Torolt_felhasznalo_948369
    Torolt_felhasznalo_948369
    2005. szeptember 1. 14:391078.
    Az lehet, de életed legnagyobb szerelmének elvesztését nem biztos, hogy túlélnéd.
    Én nem tudnám annyival elintézni,hogy egyszer kisírom magam és már túl is vagyok rajt. Akkor az nem is igazi, mély szerelem.
    Az meg nincs ráírva senkire nagy betűkkel, hogy: ne állj velem szóba, mert nős vagyok. Amikor meg kiderül, már megette a fene, mert dúlt a szerelem első látásra.
    előzmény:
    vadmacs (1077)
    2005-09-01  14:22
  25. 2005. szeptember 1. 14:221077.
    Hú de vicces , nem túlzol kicsit? Én tényleg tartom, tartottam a 3 lépés távolságot ha nős, foglalt pasiról volt szó, vagy ha később derült ki mikor már nyitottam felé érzelmileg akkor akármynnire fájt( egyszer nagyon) leléptem és kisírtam magamból azt a szerelmet. Nem kell minden "szerelmet" vágyat beteljesíteni, bármi áron, sehol sincs megírva és senki sem lett tőle még beteg. Mindenki volt már plátóilag szerelmes tinédzser korában, túlélte?
    előzmény:
    livilla (1076)
    2005-09-01  14:09

Címlap

top