Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miert jo szeretonek lenni

Torolt_felhasznalo_553570
Torolt_felhasznalo_553570
Létrehozva: 2005. augusztus 9. 17:30
Sziasztok! En azert inditottam ezt a temat, mert nem tudom elkepzelni, hogy a mi a jo sok nonek a szeretoi statuszban. Hogy miert vallalja ezt a megalazo szerepet egy olyan ferfitol aki hazudik a felesegenek, a szeretojenek es meg magank is, pedig 3-an lenni egy kapcsolatban az bizony akarhonnan is nezzuk eggyel tobb a kelletenel..:o(
  1. 2005. szeptember 7. 12:131201.

    Szia Vadmacs!

    Hát én ilyen statisztikát még nem olvastam, de ettől még igazad lehet. Érdekes egyébként, hogy miként alakul ki a vágy más partner iránt, mert ez a kialakulás nem köthető házasság előtti partnerszámhoz sem igazából. Amihez köthető, az egyrészt egy társadalmi jelenség szerintem (fogyasztói társadalomban élünk, ami hatással van ránk: az emberi kapcsolatok lazábbak, nem annyira tudnak elmélyülni, mint régen, lévén, hogy az új "termék" nyerőbb a "régivel" szemben alapból, és kipróbálásra ösztönöznek bennünket...)

    Egyébként eltekintve a súlyos személyiségzavaros esetektől, azért ha egy nő nem érzi a férje mellett nőnek magát, az nem biztos, hogy az ő hibája, és viszont: ha egy férfi nem érzi magát férfinek a neje mellett, nem biztos, hogy az ő hibája. Persze ennek eldötéséhez mindig az adott ember, vagy emberpár önismerete szükségeltetik, hogy az igénye valóban jogos-e, hogy ő mit tesz/tett/tehet a kapcsolatért, valamint a másik mit tesz/tett/tehet érte, hogy az igény kielégítéséhez ne kelljenek idegen emberek.

    előzmény:
    vadmacs (1199)
    2005-09-07  11:54
  2. 2005. szeptember 7. 11:581200.
    Van amelyiknek a szeretője az első férfi aki mellett nőnek érzi magát...nem értem miért mentek hozzá olyanhoz, aki még csak meg sem dícséri őket....aki mellett sosem érezték nőnek magukat, akkor nem hiányzott???
    előzmény:
    vadmacs (1199)
    2005-09-07  11:54
  3. 2005. szeptember 7. 11:541199.
    Livi egyetértesz velem abban, hogy sokkal nagyobb a félrelépő nők száma azok között, akik nagyon fiatalon hozzámentek az első pasihoz akit ismertek, gyerek, aztán 30 évesen legszebb korukban elkezd hiányozni valami, még fiatalok, de a szerelem már elmúlt, mert 30 évesen 10 éves házasok....ezekben az esetekben szinte kódolt a nő félrelépése is ... legjobb korban és a férj már nem úgy néz rá.... mind arra fogja, hogy mert nőnek akarja érezni magát, de ez valójában annyit jelent, hogy tapasztalni akar még mielőtt "megöregszik" Lehet nem vág ide csak a másik fórumot olvastam és ezt az okosságot szűrtem le:-) 
    előzmény:
    livilla (1197)
    2005-09-07  11:11
  4. 2005. szeptember 7. 11:391198.

    Elolvastam, köszi!  

    Hát tényleg van olyan házasság is, az bizti.  És vannak emberek, akik x dolog miatt bennemaradnak, és folyamatosan oltári vacakul érzik magukat benne, ahogy gondolom mindenki az adott családban. Mert a gyerkőcökre is kihat, ha a szüleik ki nem állhatják egymást, és nem kell ehhez az orruk előbb balhézni sem. Elég a légkör...  

    Tudod általában én arról az oldalról szoktam megközelíteni az egészet, ami nem "halott házasság", és ott történik meg a megcsalás. Mert az olyan együttélések, amelyek igazából nem párkapcsolatok, hanem börtönök, arról tulajdonképpen csak annyit lehet mondani: hogy meg kell szüntetni, mert megmérgezi az összes muszájból együttélő életét. Egyébként meg, szerintem hiába hivatkoznak ilyenkor a felek az anyagi összetartó "erőre", inkább a normális élet, mint egy fogolytábor teljes ellátással.

    Persze erről is lehet beszélni, hogy miért vállalja férfi vagy nő, vagy mindkettő a szenvedést valójában. És, hogy olyan esetben, amikor mindkét fél által köztudottan, sőt kimondottan nincs már szeretet, akkor megcsalás-e a megcsalás, avagy ez már nyitott házasság, ami teljesen más, bár szerintem ez is valahol igencsak nagy megalkuvás.

     

    előzmény:
    livilla (1197)
    2005-09-07  11:11
  5. 2005. szeptember 7. 11:111197.
    1175
    előzmény:
    Jyll (1194)
    2005-09-07  10:40
  6. 2005. szeptember 7. 11:081196.

    Nálunk soha nem volt gond, ha nem ragyogott a lakás, csak én ragyogjak! Engem az sem zavart soha, ha a gyerekek szobája szaladt!

    Ettől még nem volt kosz, csak azért a földről nem ettünk volna.

    A férfiak zöme valóban nem szereti ha felfordulás, takarítás van. Addig elkell küldeni vásárolni a piacra. Vásárolni szeretnek, mert szeretik a  hasukat is. Az igaz, hogy liszt helyett grízt hoznak, de egye fene, legalább lehet rajta nevetni, hgoy nem tud olvasni!

     

    előzmény:
    Melone75 (1181)
    2005-09-07  08:51
  7. 2005. szeptember 7. 10:411195.

    Tévedés!

     Ilyen eszembe sem jutna egyrészt, másrészt nem vagyok sem gyerek, hogy játszam, másrészt Livinek tudni kellene, hogy ilyenre képtelen lennék!

    Ha feltételez hasonlót, akkor nagyon rossz ember ismerő! 

    előzmény:
    vadmacs (1184)
    2005-09-07  09:42
  8. 2005. szeptember 7. 10:401194.

    Livi, nem olvastam, de megkeresem.  

    Mit kellett megígérni? Bizti lemaradtam valamiről.  

    előzmény:
    livilla (1193)
    2005-09-07  10:36
  9. 2005. szeptember 7. 10:361193.

    Jyll, a Lapos unott házasságokat olvastad? Ott pl. pont egy olyan szitu van, ahol KIFEJEZETTEN azt tanácsoltam a topicinditó feleségnek, hogy suttyomban keressen új párt magának, (ha végképp sehogy máshogy nem tud menekülni). Korrektség ide vagy oda, van olyan szitu, ahol a korrektség luxus - ez az.

    Még nem igértétek meg, amit kértem!

    előzmény:
    Jyll (1188)
    2005-09-07  10:08
  10. 2005. szeptember 7. 10:161192.
    Na, én nem vagyok mániás!   Bár a rendetlenséget én se birom. De a mániásoktól menekülök.  
    előzmény:
    vadmacs (1190)
    2005-09-07  10:13
  11. 2005. szeptember 7. 10:141191.
    Ki tudja? Én már semmin nem lepődök meg!!!
    előzmény:
    vadmacs (1184)
    2005-09-07  09:42
  12. 2005. szeptember 7. 10:131190.
    Hát nekünk erre nem fussa:-) meg engem megnyugtat, ezért megoldom, akkor, amikor nincs otthon. Jelzem anyósom, apósom, és drágám nagymamája szerint én annyira pedáns vagyok és nálunk enni lehet a földről. Szegény unokahuga megkaptam, hogy Én bezzeg sosem hagyok szanaszét ruhákat stb... Néha kicsit mániás vagyok, de olyankor le vagyok állítva:-))))
    előzmény:
    livilla (1187)
    2005-09-07  10:02
  13. 2005. szeptember 7. 10:111189.
    Hát én nem kapok frászt, ha a páromat látom serénykedni házimunka téren.   A múlkor cukkoltam, és egész sorozatnyi képet készítettem róla, ahogy főz meg mosogat. Olyan jókat rötyögtünk rajta.  
    előzmény:
    livilla (1187)
    2005-09-07  10:02
  14. 2005. szeptember 7. 10:081188.

    Livi, azt rögvest tudtam, hogy nem te vagy az a livylla, észrevettem az "y"-os eltérést is, meg te teljesen más vagy, semmit ilyesmit írnál, mint a másolós.  

    Valószínű szerintem is, hogy valaki szórakozik  velünk.

    előzmény:
    livilla (1183)
    2005-09-07  09:40
  15. 2005. szeptember 7. 10:021187.

    Sőt!!! Amikor a drága hozzámköltözött, el kezdte kritizálni a takaritási munkálataim eredményét. Ő, az ex projekt manager született sasszemével állandóan vadászott arra, mibe lehet belekötni.  Hol nem lett valamelyik sarok eléggé kipucolva, hol maradt poros valami, hol libeg egy pókháló, mifene. Ezenfelül kiverte a balhét,  hogy én ne merjek takaritani akkor, amikor ő otthon van, mert a takaritás látványát (!!) se birja elviselni,  rosszul lesz, ha meglát a porrongyal a kezemben, nem beszélve a partvis + a felmosóvödör iszonytató látványától, és ha meghallja a porszivót, akkor a fülét betapasztva menekülne, ha még otthon lenne - de általában már akkor húzta a cipőjét, amikor meglátta a seprűt. Igenám, de aztán nem akarózott neki mindig órákra elmenni valahová, ráadásul nem hétvégén, amikor VELEM akart PIHENNI (pont ez az, amit Melone is mond). Igy aztán az 4. alkalomnál nem birta tovább, és azt mondta, inkább fizet egy takaritónőt, mintsem ezen megpróbáltatásokat el kelljen viselnie - hát, én aztán nem akadálayoztam meg ebben, hihiiii!!!  Duplán jól jártam, nem kell porszivóznom és a konfliktusok is megszűntek, mert a hibákért immár a takaritónőt szidja...  

    előzmény:
    vadmacs (1186)
    2005-09-07  09:49
  16. 2005. szeptember 7. 09:491186.
    Én is egyetértek, ha fodrászhot megyek párom megfőz mire hazaérek, bibibí:-))))
    előzmény:
    livilla (1185)
    2005-09-07  09:47
  17. 2005. szeptember 7. 09:471185.

    Melone, ismét egyetértek veled. Én pl. bizony nem főzök minden este vacsit, tegnap pl. fodrászhoz mentem, ma megint nem fogok ráérni, de nálunk ez nem gond: a drágám vagy csinál valami szendvicset magának, vagy ő főz nekem. (Eszméletlen jól főz egyébként.) Ha nincs kedve, elugrunk kajálni valahova. Hétvégeken mindig együtt megyünk bevásárolni, együtt főzünk, és nagyon élvezzük!

    előzmény:
    Melone75 (1181)
    2005-09-07  08:51
  18. 2005. szeptember 7. 09:421184.

    már megijedtem, hogy klónoztak:-9 szerinted nóri szórakozik? amúgy jó reggelt:-9 én totál kába vagyok menzi görcsre reggel 6 és 7 között: algo, Jager, Donalgin...KO.

    PUSZI

    előzmény:
    livilla (1183)
    2005-09-07  09:40
  19. 2005. szeptember 7. 09:401183.

    Hé Jyll ez nem a livylla nem én vagyok!!!  Különben is ez az én nevem, stipi-stopi, ki másol engem? Még y-nal sem járulok hozzá!!!!!!  NA! (Asszem valaki itt tréfálkozik velem!)

    előzmény:
    Jyll (1179)
    2005-09-06  22:18
  20. 2005. szeptember 7. 09:171182.

    Szia!

    A "szexis nőre vágyás". Hát ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor a szexis nőket nem csalnák meg. De azokat is megcsalják, és ehhez sem kell feleségnek lenni, hogy megtörténjen. Gyakorlatilag bárkit megcsalhatnak, nem a szexis nőségen múlik ez ám. Ez egy ember jellemén múlik, azén az emberén, aki csal. Hogy miért csal, szerintem tök egyszerű: mert nem szereti a másikat a szó igazi értelmében. Nem törődik a másik érzéseivel (biztosra veszem, hogy nem azért hazudnak a csalók, hogy ne fájjon a másiknak, hanem, hogy ők ne kerüljenek kellemetlen helyzetbe).

    Hogy miért nem szereti: erről könyvterjedelmet lehetne felsorolni kifogásos alapon. Azért írom, hogy kifogásos alapon, mert ugyanazért/azokért a dologért, amiért az egyik nőt megcsalja a párja, a másikat meg nem.

    Szóval lányok, a szereteten van a hangsúly, az érzések mélységén, a kitartáson, a tiszteleten, a becsületen, az emberségen. Miután egyikünk sem maradhat örökre fiatal, szexis nő, olyan párt mellett lehetünk boldogok, aki nem lecserél majd, mint egy bútordarabot, hanem szeret és megbecsül: fiatalon is, és idősen is, netán betegen is.

    "A hajad olyan fekete,
    a ruhád oly fehér:
    az ifjuság igérete
    az élettel felér.
    Ó, csal az ember élete!
    ki tudja, mi nem ér?
    Ruhád is lesz még fekete,
    hajad is lesz fehér."

    /Heine/

    előzmény:
    Melone75 (1181)
    2005-09-07  08:51
  21. Torolt_felhasznalo_553570
    Torolt_felhasznalo_553570
    2005. szeptember 7. 08:511181.
    livi a sajat szemszogebol latja a dolgokat.  Nekem azonban meglepo a velemenyem. A ferfiak inkabb lemondananak a kenyelem egy reszerol ha otthon egy szexis no varna oket. Fura, de igy van. A rengeteg hazimunkat alig becsulik. (Tisztelet a kivetelnek). Ez engem melysegesen elszomorit. Persze a no is "hibas".  Egyszruen nem szabadna oket elkenyeztetni. Csak ha az ember szerelmes, akkor ez az elejen igy alakul ki, a vegen meg igy is marad.:o(
    előzmény:
    i.nora (1180)
    2005-09-07  00:40
  22. 2005. szeptember 7. 00:401180.
    Hmmmmmm? Ez jópofa! Kíváncsi leszek, mit szól ehhez holnap Livi?
    előzmény:
    Jyll (1179)
    2005-09-06  22:18
  23. 2005. szeptember 6. 22:181179.

    Szia!

    Szóval, ha megcsalják az embert, akkor hibás, mert megcsalták, és biztos slampos is, meg nem szeretni való, és ennek így kell lennie....

    Hát elég érdekes vélemény, és nem kétlem, hogy vannak spampos nőcik, ehhez még feleségnek sem kell lenni  , de hogy nem muszáj csalni, az tuti biztos. De ezek a "szent emberek" úgy képesek hazudni, tagadni a nejnek sokszor, mint a vízfolyás: szerelmet, vonzalmat, és hűséget is. Mert spec. olyan egyéjszakás kalandokra vágynak, amilyennek a tiéd is indult a jelenlegi pároddal. És bizony van, hogy érzelmek is kötődnek, és a szebb, fiatalabb, könnyebb életet kínáló mellett köt ki a pasas.

    Egy házasságban (lehet, hogy nem mondok újat&nbsp az ember nem csinálhatja állandóan azt, ami boldoggá teszi, mert ugye van egy csomó kötelezettség, amit meg kell csinálni. És kedves Livylla a feleségek nagyrésze olyan ám, hogy megteszi a párja helyett is, agyondolgozza magát, csak hogy annak a drága embernek jó legyen, hogy az pihenjen, jól érezze magát otthon. Nem mártírság ez általában, hanem a szeretet egy formája.

    Ha nem olyan férjem lenne, amilyen van (részt vesz minden házimunkában és együtt neveljük a gyerkőcöket), akkor lehet, hogy magam is egy agyonhajszolt és ezért megcsalt feleség lennék. Hidd el, nemcsak a nejen múlnak ezek a dolgok, hanem bizony a férjen is.

    Ja, és valóban mindenkinek egy élete van, a feleségnek is, akit becsapnak. Mégegyszer leírom: nem lenne muszáj, lehetne a pasinak próbálkoznia megjavítani a házasságát, ha nem érzi magát jól benne, és ha nem megy, megcsalás előtt nem egyéjszakás kalandokba belemenni, hanem még előtte szakítani a párjával.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914768 (1178)
    2005-09-06  21:46
  24. Torolt_felhasznalo_914768
    Torolt_felhasznalo_914768
    2005. szeptember 6. 21:461178.
    igazad van.En is egy ilyen kapcsolatba kerultem bele 4 evvel ezelott,nem akartam de egy clubba olyan jot szorakoztunk es felkeltette a figyelmem.Nem tudtam ellenalni,csak egy rovid kalandra vagytam es most eletem parja.Hibasnak ereztem magam es ezert elhagytam ra ketevre ,nem birtuk egymas nelkul ,elvalt es most is eggyutt elunk boldogan.
    A ferfi nem azert keres szeretot,mert boldog otthon es mindent megkap a felesegitol hanem azert ,mert mar semmi sem vonza haza,csak megszokas az egesz es ilyenkor kivannja az ujat, a szepet(mert mar a feleseg elkenyelmesedett,megkapta a ferfit es tobbet nem foglalkozik magaval).
    Szerintem az embernek egy elete van es hogyha annyira erezi,hogy ez a dolog boldogga teszi akkor csinalja.En sem vagyok annak hive,hogy csaladokat szet kell szedni,de ha egy kapcsolatba valami nem mukodik ,nincs meg mar a szerelem ,a tisztelet, akkor miert kell egyutt maradjanak eletuk vegeig, egy papir miatt?.En pl. papir nelkul vagyok boldog es szerelmes es bisztos sok no van meg igy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_137931 (8)
    2005-08-09  17:47
  25. Torolt_felhasznalo_553570
    Torolt_felhasznalo_553570
    2005. szeptember 5. 17:521177.
    Igy van. Es akkor johet a szenvedely a szeretotol es marad a meleg vacsi otthon..:o) Es biztos valakinek jo is ez, de NEKEM nem kellene. Merthogy a rutint nem fogja feladni a szenvedellyel es en lesek csak, aki majd "szenved-ejjel"..:o) Mert ez a vege, kiveve ott ahol mar gyulolet van optthon. De ahol unalmas kenyelem, a meg jo is a hapsinak.:o) Mert megkap mindent. Szep auto, nagy haz, jo feleseg es szep szereto, egy hosszucombu szoke bamba no..:o) 
    előzmény:
    vadmacs (1174)
    2005-09-05  15:49

Címlap

top