Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Keresztszemes társaság

MSMacska
Létrehozva: 2002. október 3. 09:55
Kedves keresztszemezők!
Az október 2-án megjelent számon felbuzdulva szívesen szerveznék vagy lennék tagja egy (budapesti - vagy országos, virtuális) kézimunkázó, keresztszemes körnek. Rendszeresen összeülhetnénk, mintákat cserélhetnénk, dumcsizhatnánk, stb. Akinek van kedve, írjon, és megcsináljuk!

Üdvözlettel: MSM


Az előbbi pár sor már sokunkat megtalált, hisz ma már sok-sok tagból álló csapat (társaság) lettünk. Az évek alatt kialakultak szabályaink, amit kérünk hogy olvass el itt...Szabályzat!


  1. 2002. november 14. 13:3776.
    Szia MSMacska!
    Köszönöm a megnyugtatást, hogy maradhatok a topicban, és nem lógok ki nagyon a gobelinnel. Már a másodikat csinálom! Nagyon tetszik. Mivel nekem holnapra már más programom van, sajnos én nem tudok elmenni, de máskor nagyon szívesen csatlakozom, addigra hátha lesz mit felmutatnom is. szóval jó beszélgetést és találkozót nektek holnapra, és majd számoljatok be, milyen volt.
    Anikó
    előzmény:
    MSMacska (75)
     
  2. 2002. november 14. 10:4975.
    . . . és igyekszem hozni CD-n az összesített anyagot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2002. november 14. 10:4874.
    Aki bújt, aki nem!!!
    Holnap 3/4 5 Vöri Ori előtt, Oktogon!!!
    Üdv!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2002. november 13. 09:3073.
    Sziasztok!
    Pénteken az Oktogonnál a Vörös Oroszlán előtt találkozhatnánk. Én 5 után már odaérnék, de tudom, hogy van, aki csak 6 körül. Azt is lehet, hogy odamegyek 5-re, és ki mikor ér oda, összefutunk. Úgysem 5 perc az egész. Viszont lehet később is. Arra gondoltam, ha leszünk elegen, (kb. 4-en vagy többen) lefoglaltatnám ott azt a kis különtermet, ahova el lehet vonulni, és van elég hely is. Mit szóltok?
    Üdv:
    MagányosanSétálóMacska
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2002. november 12. 18:5672.
    Sziasztok! Érdeklődnék, hogy mi a helyzet a pénteki találkozóval. Hol tartsuk? És hánykor?
    A múltkor az Árkádban voltunk (nekem speciel ez nagyon jó), de felmerült a belváros is, pl. Kálvin tér környéke.
    MSmacska, van ötleted?
    előzmény:
    MSMacska (66)
     
  6. Torolt_felhasznalo_455666
    Torolt_felhasznalo_455666
    2002. november 8. 23:2071.
    sziasztok. aki még nem ismeri kukkantson be erre a cimre:
    http://www. maurer-stroh. com/ems. htm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2002. november 8. 12:5270.
    Igen, Bp-en leszek.
    Westend a nyugatinal van igaz?
    de hol van Campona?

    A kézimunka boltokat ugy keressem
    hogy Eva ?
    S411 köszönöm elöre is a cimeket:)
    előzmény:
    S411 (69)
     
  8. 2002. november 8. 09:4669.
    Grace! Pesti címek kellenek? Ha igen: a Westendben és a Camponaban van Éva kézimunka. Nagyon jó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282201 (67)
     
  9. 2002. november 8. 08:5768.
    Szia Anko!
    Igaz, hogy többen vannak a keresztszemesek, de van itt pár gobelines is. Én sem túl régen kezdtem a varrást, de nagyon tetszik. Csak az a baj, hogy túl drágák az anyagok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_935185 (64)
     
  10. 2002. november 7. 21:2867.
    Sziasztok:)) kérésem lenne, tudnatok nekem kézimunka bolt cimeket adni? november végén otthon vagyok, és szeretnék elcsavarogni:)) egy kicsit ezekben a boltokban. . :)
    én csak most kezdek majd gobelint varni:))a növérem csodalatos képeket készit:) mar megigérte, hogy
    megtanit:) szia pezsuzsa:))
    előzmény:
    MSMacska (62)
     
  11. 2002. november 7. 20:1866.
    Szia pezsuzsa!

    Üdvözöllek körünkben!
    Bár nem éppen túl nagy a többiek aktivitása mostanság, azért téged is buzdítalak, hogy mondj véleményt és segíts találka-időpontot keresni! Pont arra lenne jó alkalom az ilyesmi, hogy kaphass mintákat, nem előrajzoltan, és olyanokat, amilyeneket te szeretsz! Méghozzá nem is drágán (némi felebaráti szeretet és fénymásolás vagy szkennelés kell csak hozzá)!
    Tehát Téged is várunk!

    Anko!
    DEEEE!!! Idevaló vagy! Már csak azért is, mert a gobelines mintákat ki lehet hímezni keresztszemmel is, és fordítva! És mert nagyon hasonló a kettő, és sokunkat mindkettő érdekel! Gyere el egyszer, és megvitatjuk!
    Üdv:
    MSMacska

    UI. : Mit szóltok a jövő péntek délutánhoz? (a szerdát is felvetettem, de senki sem reagált)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2002. november 7. 18:0465.
    Sziasztok! De jó, hogy rátok találtam. Én is szeretek kézimunkázni, kedvencem a keresztszemes és a horgolás. Kb. egy éve láttam kézimunka boltban előre elkészített négyzet alakú párnákat sszép színes és nagy méretű keresztszemekkel készültek, csak ki kellett volna hímezni. A minták nagyon tetszettek, csak 1. iszonyatosan drágák, 2. utálom, ha előrajzolják a keresztszemet. Azt hiszem Hollandiából származtak. Nem biztos, hogy érthető amit írtam, de ha Valaki ráismer és tudja, hol lehet esetleg mintákat kapni kérem írja meg nekem. a találkozó is érdekelne, bár vidéken lakom hétközben. Hétvégén viszont egyelőre Pesten vagyok. Előre is köszi Pezsuzsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_935185 (64)
     
  13. 2002. november 7. 14:3364.
    Sziasztok!
    Ahogy így olvasgatlak titeket, rájöttem, hogy én a gobelin-hímzéssel kicsit mást csinálok, mint ti, hiszen az enyém nem keresztszemes. Itt mindenki keresztez? Én csak most kezdtem, ajándékba kaptam, és nagyon tetszik, de akkor én nem vagyok ebbe a topicba való?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2002. november 6. 14:3063.
    Nagyon köszönöm, MSMacska!
    A hét végén pont megyek Pestre, ráadásul útba is esik az Árkád. Semmiképpen nem hagyom ki, egy új újságot, sok szép mintával mindenképpen vennem kell! :-)
    Üdv: Hammy

    előzmény:
    MSMacska (62)
     
  15. 2002. november 5. 10:2562.
    Heló!
    Hammy! Pl. az Árkád legalsó szintjén levő újságosnál lehet kapni angol nyelvű keresztszemes újságot is, pl. Crazy Cross Stitch, . . . Ezen kívül rengeteg minden van Kálvin téren a Freytag &Berndt térképbolt alatti nemzetközi újságosnál is.

    Mindenkinek üzenem, hogy mivel nem jelentkeztetek a szerdai találkozóra, ezért nem lesz. Jövő héten viszont mindenképpen szeretném, ha összejönne. Javaslataim időpontra: szerda vagy péntek. Szóljon (bele), akit érdekel!
    Üdv: MSMacska
    előzmény:
    Hammy (61)
     
  16. 2002. november 4. 15:1061.
    Sziasztok!

    Ha már a mintafüzetnél tartunk. . . Nem tudjátok, hol lehet angol nyelvű keresztszemes magazinokat venni? (Cross Stitch Crazy, World of Cross Stitching, Cross Stitch Gold, . . . )?
    Itt Debrecenben a Pulli boltban van néha, de nagyon lassan és rendszertelenül ér ide.
    Az Éva-ban sajnos nem tartanak, a múltkori pesti látogatásom alkalmával megnéztem. . . Jó volna esetleg megrendelni is, de nem bánnám, ha inkább egy megbízható magyarországi forgalmazót találnék. . .
    Nektek is jó bökögetést! :-)
    (hehe, ez nagyon tetszik. )
    előzmény:
    Györgyi (58)
     
  17. 2002. november 1. 11:3060.
    Köszönöm! Ez jó hír!
    előzmény:
    MSMacska (59)
     
  18. 2002. november 1. 09:4559.
    Szia Györgyi!
    Nem szünt meg a West Endben a bolt, csak átköltözött a középső szintre, a Bocskai kiskörút közepére. Tegnap ott voltam, tehát még megvan!
    ÜDV:
    MagányosanSétálóMacska
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2002. október 31. 21:3858.
    Sziasztok, én is lelkes keresztszemező vagyok, de csak így virtuálisan tartoznék a társasághoz.
    Egy kérdésem lenne, a Westendes Éva Kézimunkában gyakran vásároltam már fonalat, mintafüzetet, hímezhető képeslapot, stb. , és mostt kb, két hete újra elmentem, hogy körülnézzek karácsonyi minták ügyében. Ám az üzletet nem találtam a Csonka János sétányon!!!! (Eddig itt volt!)

    Tudtok valamit róla? Megszűnt, vagy a Westenden belül máshová költözött? Ugyanennek a cégnek van a Camponában is boltja, beszélgettem is a tulajjal párszor. A Campona nekem túl messze van, a Westend viszont jó helyen van. Sajnálnám, ha nem lenne már meg ez az üzlet!
    Sziasztok, és mindenkinek jó bökögetést!(Anyukám nevezi így a hímzést. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2002. október 31. 15:0557.
    MSMacska, Mangu, többiek, sziasztok!
    Nekem is van már egy CD-nyi anyagocskám. . . Engem nem keserítenek el a fekete-fehér szimbólumok sem, a lényeg, hogy jól megkülönböztethetők legyenek a jelecskék. Néha még jobb is hímezni őket, mint az alig-megkülönböztethető színeseket.
    Na, egy szó, mint száz, a csereberében én is benne lennék.
    Egyébként a Westendes Éva rövidárunak egész jók a cérna árai! Az Anchor (egyik leggyakoribb külföldi cérna) 125 ott, Debrecenben 145.
    Bocs, ha valamire nem válaszolok azonnal, ritkán jut időm fórumozni.
    Jó hímezgetést!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_374293 (53)
     
  21. Torolt_felhasznalo_927986
    Torolt_felhasznalo_927986
    2002. október 31. 14:5056.
    Sziasztok!

    Örülök, hogy Rátok találtam. Én kb. két éve "kattantam rá" a keresztszemes hímzésre. Én csak a Westend-beli boltot ismerem, de el fogok menni azokba is, amiket ajánlottatok. Már rengeteg kisebb-nagyobb képet csináltam, de eddig mindet elajándékoztam. Nemrég gondoltam, hogy most már ideje lenne egyet saját magunknak is csinálnom!
    Eléggé elfoglalt vagyok sajnos, így talira lehet, hogy nem tudok elmenni, de azért figyellek Titeket, hátha mégis ráérek. Minden egyéb info érdekel, amit tőletek tudok meg, ill. én is megírom, ha megtudok valami újdonságot!

    Sok sikert mindenkinek!!!!
    előzmény:
    MSMacska (55)
     
  22. 2002. október 31. 10:3655.
    Nekem jó a jövő szerda. 5-ig dolgozom, utána bármikor odaérek, de ettől még hamarabb is találkozhattok, és akkor majd befutok. Hely?
    Üdv:
    MSMacska
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2002. október 31. 09:1854.
    Sziasztok. Most jártam a kézimunka. lap. hu-n, azon belül az alja felé van olyan, hogy keresztszemes minták, azokat le is lehet tölteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_374293
    Torolt_felhasznalo_374293
    2002. október 30. 15:4053.
    Szia MSmacska, Mit szól vajon a társaság a jövő szerdához? A CD ötlet nagyon jó, összeszedtem egy csomó jó kis mintát, és feltettem őket egy halom lemezre. Persze csak olyanokat gyűjtöttem, aminek színes a rajza, mert nagyon utálok a szimbólumok között bogarászni.
    előzmény:
    MSMacska (52)
     
  25. 2002. október 29. 11:0652.
    Sziasztok!
    Úgy tűnik, szerencsétlennek bizonyult a pénteki találkaidőpont, ezért napoljuk el! Kérlek, írjátok meg, hogy mikor szeretnétek a következőt, hogy minél többen ott lehessünk! (A magam részéről hálás lennék, ha nem kedd vagy csütörtök lenne. )
    Remélem, hamarosan megszületik a döntés! Üdv:
    MagányosanSétálóMacska
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top