Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Keresztszemes társaság

MSMacska
Létrehozva: 2002. október 3. 09:55
Kedves keresztszemezők!
Az október 2-án megjelent számon felbuzdulva szívesen szerveznék vagy lennék tagja egy (budapesti - vagy országos, virtuális) kézimunkázó, keresztszemes körnek. Rendszeresen összeülhetnénk, mintákat cserélhetnénk, dumcsizhatnánk, stb. Akinek van kedve, írjon, és megcsináljuk!

Üdvözlettel: MSM


Az előbbi pár sor már sokunkat megtalált, hisz ma már sok-sok tagból álló csapat (társaság) lettünk. Az évek alatt kialakultak szabályaink, amit kérünk hogy olvass el itt...Szabályzat!


  1. 2003. január 2. 09:53126.
    Sziasztok!
    De jó hogy megtaláltam ezt a topikot.
    Én is nagyon szeretek keresztszemes hímzéseket készíteni. Aki tud nagyon szívesen veszem, ha ír netes web oldal címeket, ahonnan ingyenesen le lehet tölteni mintákat.
    Sokat fogok idejárni, kérlek ne szünjön meg a topik.
    Én ígérem minden nap be fogok nézni ide.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. január 2. 08:56125.
    Megnyugtatlak, csak pihenünk. . . Ha rendszeresen idelátogatz, nem fogsz semmi találkáról lemaradni, az tuti. BUÉK. S411
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969639 (124)
     
  3. Torolt_felhasznalo_969639
    Torolt_felhasznalo_969639
    2003. január 2. 08:54124.
    Juj ugye nem eltünt mindenki amikor ilyen jó helyet találtam. . . ugye lesz még klub csak még mindenki Szilveszteri pihenőn van. . . Jaj valaki nyugtasson meg!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_969639
    Torolt_felhasznalo_969639
    2002. december 31. 11:01123.
    Sziasztok!

    nagyon szuper, hogy van ilyen oldal. Én évek óta lelkes keresztszemes megszállott vagyok rengeteg mintaval a netrol es konyv, ujsag formaban is, szivesen segitek ha valakinek valami konkret kell vagy be akar szerezni valami ritka mintat vagy netes cim kell. Nagyon szeretnek en is talalkara menni es megszervezni is segitek. Aki goblein mintat keres. A nagy Lajos kiraly uton van egy. Ha a Bosnyaktol indultok az Ors fele, akkor jobb kezre egy nagy meteraru boltban. Az araikat sajnos nem tudom, de a valasztek oriasi.
    előzmény:
    Ary (24)
     
  5. 2002. december 20. 13:10122.
    Nekem is van még mit hímeznem karácsonyra, az a terítő nehezen akar elkészülni. . . Boldog karácsonyt és új évet mindenkinek! Jövőre pedig lesznek ismét találkák. . . S411
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2002. december 18. 19:07121.
    Sziasztok,

    csatlakozom Macskához, tényleg jó volt látni egymást és a mnkákat, bár nekem ez alkalommal sietnem kellett. Üzenem, hogy azóta még kettő karácsonyfadísz elkészült! Most én is S411 által készített párnadíszhez hasonlón gondolkodom, de szerintem ezt már csak karacsony után kezdem el, addig még pár hóemberes dísz hímzek ajándékba. Tényleg gyertek, érdekes látni, hogy ki mit csinál.
    Viszlát januárban, és kellemes, sok-öltéses, hímes karácsonyt mindenkinek
    előzmény:
    MSMacska (120)
     
  7. 2002. december 17. 14:07120.
    Heló!
    Remek kis találka volt a tegnapi, igaz kissé rövid lett. Volt alkalmam elképedni a többiek kitartó szorgoskodásán és szép munkáin. Tetszenek az új ötletek és jó dolog beszélgetni mintanézegetés közben! Én nagyon jól éreztem magam. Januárban újra találkozunk. Akinek van kedve, csatlakozzon. Készítjük a húsvéti mintákat. . . . ;)
    Mindenkinek KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET ÉS BOLDOG, BÉKÉS ÚJ ÉVET KÍVÁNOK!
    MSMacska
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2002. december 15. 11:21119.
    Lehet negyed 6 is. Sőt, az még jobb is nekem. És akkor mindenki odaér.
    Várunk!
    Üdv:
    MSMacska
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2002. december 9. 11:57118.
    Ha Árkád, akkor én ötre nem érek oda, csak 15-20 perc múlva. De attól meg gyűlhettek 5-re, én legfeljebb késni fogok. Az Árkádban az a fagyi nagyon bejött a múltkor, tehát a helyszín tuti, meg utána még be tudok menni az Ikeába is. . . Szóval nekem jó! S411
    előzmény:
    agnescseh (117)
     
  10. 2002. december 8. 18:49117.
    Sziasztok,

    Htfőn, december 9-én elmarad a tali, mert a végén már csak ketten értünk rá. Amennyiben többeknek is van kedve, következő hétfőn, azaz december 16-án szeretettel várunk minden érdeklődőt az Árkádan, 5 körül. Természetesen rugalmasak vagyunk, teázók is szóba jöhetnek, így Ráday utca vagy az Oktogon környéke. Mintát és kész műveket hozzatok!! Üdv, Ági
    előzmény:
    kiskigyó (116)
     
  11. 2002. december 6. 18:55116.
    Sziasztok!
    Nem tudom ti, hogy vagytok vele, de a Praktika mar nem az igazi. . . Sajnos:( En mar kb feleve meg sem veszem es elotte is mar nahany honapja minden alkalommal elgondolkodtam, hogy legkozelebb vegyem-e. Most Karacsony elott megint megvettem bizva, de megint csalodnom kellett. Vagy en nem vagyok mar olyan vallalkozo kedvu??? Inkabb elo szoktam venni a nehany evvel ezelottieket, meg most is sokkal hasznalhatobbak.
    Csak ennyit szerettem volna a Praktikas-temahoz fuzve.
    Mas: ajandekotlet: keteves keresztlanyomnak himeztem egy meroszalagot, tudjatok, amit a falra szoktak akasztani papirbol. A mintat Anchoros fuzetkekbol vettem (macik minden 10 centire)+ elszorva egyeb jatek figurak es a tetejere a neve. Persze csomagban is lehet talalni(minta+anyag+fonal) 9000 Ft-ert, de azt hiszem igy gazdasagosabb. . . Nagyon klassz lett, a kislany imadja: minden nap mericskeli magat, nott-e mar:)
    Ha valakit erdekel, szivesen lerajzolom es a mintakkal egyutt elkuldom. Csak egy otlet. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2002. december 4. 12:09115.
    Akkor dec. 9. hétfő? Cseh Áginak a babája miatt az Árkádban jobb lenne. Persze nekem se rossz, ha itt van. . . :) Szóval lehet? Hétfő, 5 körül, Árkád bejárat "a föld szintjén".
    MSMacs
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2002. december 4. 09:58114.
    Én jól eltájoltam magam, azt hittem, ha lesz a találka. Ennek megfelelően újra kellett vizsgálni a programjaimat, és hát mit tesz: 11-én céges karácsony lesz. Pedig szívesen mentem volna, és megmutattam volna az elkészült ajándékokat. . . S411
    előzmény:
    MSMacska (113)
     
  14. 2002. december 2. 09:36113.
    Sziasztok!
    Mit szóltok egy december 11-éhez? Délután, a Vörös Oroszlánban, amelyik szimpibb (Oktogon vagy Ráday u. ).
    MSMacs
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2002. november 29. 19:01112.
    A mamám mindig elszámolja, ezért csuda mókás dolgok kerülnek ki a keze közül! És folyton azon bosszankodik, hogy ronda lett a hátulja, és felfejti, hiába mondom neki, hogy azt úgysem látja senki :)) De azért ne csüggedj, Apricot! MSM be tudod tömöríteni egy ZIP fájlba? azt ki tudom csomagolni. Nekem jön megrendelt újság 2 is, és eddig még mindig megkaptuk. HA szted érdemes megrendelni, lehet h ennyit összeszedek vhogy kraiajándék gyanánt.
    előzmény:
    Apricot (111)
     
  16. 2002. november 29. 15:04111.
    Sziasztok,
    bevallom, egész a mai napig fogalmam sem volt arról, hogy mi is a keresztszemes hímzés. Ám a kezembe került egy újság és benne csodaszép hímzés. Kedvet kaptam hozzá.
    Ti mint szakértők, mit javasoltok, hogyan kezdjek hozzá? Van könyv? vagy újság? Tök kezdő vagyok :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2002. november 29. 09:26110.
    Nekem egy fekete macskám van, és ő azért sétál magányosan, mert ennyit tűr meg a kedves anyós. De ha tudsz tutijó lakáshitelt, jöhet a második cica is! Egyébként vannak macskás mintáim, nem is kevés, fel van írva arra a CD-re, ami jelenleg Cseh Áginál van. Ha olvasol fórumot, tudod, miről van szó. Ma este vagy holnap küldök neked mindenféle mintát, csak az a helyzet, hogy amit tegnap beszkenneltem neked, az értékelhető minőségében 2x1, 7 Mega lett. . .
    A Praktikát minden hónapban megveszem, és minden hónapban elgondolkodom, hogy megrendeljem-e. De még én se döntöttem el. Nem bízom a magyar postában, van ugyanis némi tapasztalatom. . .
    Üdv:
    MSMacs
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2002. november 28. 20:31109.
    Előre is nagyon szépen köszönöm, MSN. Az én cicáim egyébként nem sétálnak magányosan, 3an vannak. A "milyen természetű a cicád" oldalon írtam is róluk. Anyukámnak is van 2, és apukámnak is 1, tehát összesen 3 náluk is is. Ne sétálj te se magányosan :)) VAn sok gazdira váró cicánk :))) Cicás mintád is van? Bár lehet hogy inkább babáknak való mintát kellett volna kérnem. . . Legközelebb. Szerintetek érdemes előfizetni a Praktikára?
    előzmény:
    MSMacska (108)
     
  19. 2002. november 28. 11:13108.
    Borzas Fekete Manó! :))
    Nemsokára, amint időm engedi, attaccsolok neked valamit, oké? ;)
    MagányosanSétálóMacska
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_563460 (105)
     
  20. 2002. november 28. 11:09107.
    Képzeljétek, mi történt!
    A tavaly karácsonyi SUSANNA újságban voltak apróhirdetések, és kiszúrtam köztük pár olyan lányt, akik mintacserélés céljából mindenféle kapcsolatokat kötöttek volna. Írtam is kettőnek, küldtem mintát, de már el is feledtem, olyxan rég volt (3 hónapja). És tegnap legnagyobb örömömre válasz érkezett egy Genua melletti kis faluból, Olaszországból, egy 32 éves farmer lánytól. Olivát termesztenek, csirkéik meg macskáik vannak, hátuk mögött az erdő, előttük a tenger. . . hmmmm. . . jól hangzik, mi? Nagyon happy vagyok most ettől a levéltől. Gondoltam, megosztom veletek. Hátha ti is bátrak lesztek hasonló esetben! :))
    Üdv: MSMacs
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2002. november 28. 08:28106.
    Ja, én bezárkóztam kézmimunkázni. Meg közben agyalok, hogy hova is tehettem a koszorúalapomat, mert nem találom. . . Az ajándékaimmal én is haladok, igaz, a szemem nem örül neki. S411
    előzmény:
    MSMacska (104)
     
  22. 2002. november 27. 20:03105.
    Sziasztok, ezen az oldalon most járok először, de nagyon örültem hogy kiböktem :-). Anyukám nagyon szereti a keresztszemest, állandóan bököd, és arra gondoltam, hogy mivel nagyon kevés a pénzem, szerezhetnék neki új mintákat karácsonyra ajándékba. VAn egy nagy könyve, kb a 70es évekből, meg sikerült néha venni egy-két praktikát, ez minden. Az szeretném kérdezni tőletek, hogy nem tudnátok e nekem küldeni - láttam vki beszkenneli - pár szép karácsonyi mintát emailen, vagy vhogy. Nagyon szépen köszönöm előre is, a címem: manonegra@freemail. hu
    jó kézimunkázást továbbra is!
    előzmény:
    MSMacska (104)
     
  23. 2002. november 27. 16:24104.
    Heló lányok?

    Mindenki meg van fagyva ebben a hidegben???? Bezárkóztatok? Nem kézimunkáztok? Mi ez a nagy csend?
    Én éjt nappalá téve "bökögetek", nemsokára készen leszek, úgyhogy nagyon boldog vagyok, csak rögtön el tudnék aludni. . .
    Írjatok! Üdv:
    MSMacs
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2002. november 20. 10:41103.
    A Praktika tortája lesz az igazi meglepi a gyerekecskéknek. Arra gondoltam, hogy egyformán kapna mindenki mondjuk egy kis Ritter Sport-kocka méretű csokit. Nem tudsz egyformán jót tenni egy 16 éves fiúnak és egy 3 éves kisgyereknek, és talán nem is ez a lényeg. Arra gondoltam, "elszórjuk" a lakásban különböző helyeken, és lesz a csomagon egy kis állatka vagy valami egy táblával, a címzett nevével. De még nem vagyok biztos semmiben.
    Azért kösz, és írj, ha eszedbe jut még valami!
    MSMacs
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2002. november 19. 15:10102.
    A marcipánmikulás jutott eszembe. Illetve a Mikuláshoz kapcsolódó marcipánfigurák. Vagy a legutóbbi Praktikában lévő jópofa díszt is megcsinálhatod egy klassz tortára. Az egyenkénti marcipán ajándéknak is megteszi, és ideig díszként is funkcionál. Nem valami frappáns ötlet, de mégsem mikuláscsomag. . . S411
    előzmény:
    MSMacska (101)
     

Címlap

top