Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Keresztszemes társaság

MSMacska
Létrehozva: 2002. október 3. 09:55
Kedves keresztszemezők!
Az október 2-án megjelent számon felbuzdulva szívesen szerveznék vagy lennék tagja egy (budapesti - vagy országos, virtuális) kézimunkázó, keresztszemes körnek. Rendszeresen összeülhetnénk, mintákat cserélhetnénk, dumcsizhatnánk, stb. Akinek van kedve, írjon, és megcsináljuk!

Üdvözlettel: MSM


Az előbbi pár sor már sokunkat megtalált, hisz ma már sok-sok tagból álló csapat (társaság) lettünk. Az évek alatt kialakultak szabályaink, amit kérünk hogy olvass el itt...Szabályzat!


  1. Torolt_felhasznalo_969639
    Torolt_felhasznalo_969639
    2003. január 7. 12:17151.
    En hetfore vagy keddre szavazok, de leginkabb hetfo jo. Kell valami lelkesito hetkezdeshez. Arkad szuper. :)
    előzmény:
    MSMacska (150)
     
  2. 2003. január 7. 11:31150.
    Mit szóltok egy találkához jövő hét hétfőn? /Vagy kedden? vagy szerdán? :))) / Délután 5:15 körül az Árkádnál, vagy lehet máshol is. Nektek mi a jó? Nekem is vannak babás mintáim egyébként. Körülnézek otthon, hátha tudok küldeni emilben.
    Üdv: MSMacs
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2003. január 7. 09:10149.
    Szia! Hol nyitottál boltot? Reklámnak sem rossz, ha közhírré teszed. . . S411
    előzmény:
    Andiee (146)
     
  4. Torolt_felhasznalo_969639
    Torolt_felhasznalo_969639
    2003. január 6. 22:40148.
    Most nekem is eleg zuros az eletem, de talaltam nehany babas keresztszemes ujsagot. Budapesti vagy?
    előzmény:
    Györgyi (147)
     
  5. 2003. január 6. 22:29147.
    Sziasztok! Köszi mindenkinek a keresgélést és a szíves invitálást! Ha megoldható lesz számomra, elmennék a talira, így mégiscsak más. Viszont könyvelésen dolgozom, most rengeteg a túlóra, a hétvégén is be kell menni, plusz két gyerek és egy férj is vár otthon!
    S411, megírom a címet priviben. Mikor lenne a tali? ha nem lenne jó az időpont, megköszönném, ha elküldenéd a mintákat!
    A babát vivő gólyát megtaláltam, nagyon aranyos.
    Nagyon rendesek vagytok, sziasztok, Györgyi
    előzmény:
    S411 (144)
     
  6. 2003. január 6. 20:16146.
    Sziasztok Mindenkinek!!!

    Még valamikor októberben kaptam egy üzit, hogy lesz egy ilyen fórum. Sajna nem tudtam netközelbe férkőzni - boltot nyitottam (kézimunkásat) - de örömmel láttam most, hogy még mindig működik!!! Gratulálok. Nagyon jó, mert ez azt mutatja számomra, hogy nagy az érdeklődés, és hogy jó "fába vágtam a fejszémet":-)
    Rájöttem, hogy a fórumokkal egy baj van. Nem lehet beszélgetni, csak időcsúszással:-)
    Mindenkinek kellemes "böködést".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. január 6. 15:29145.
    Sziasztok Mindenki!

    Mikor, és hol lesz a következő tali? Nagyon felizgattátok a fantáziámat. Ha tudok, szívesen elmennék!

    Györgyi!
    Ha jösz a találkozóra és én is megyek, akkor én is tudok vinni neked babás képeket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969639 (143)
     
  8. 2003. január 6. 08:50144.
    Szia Györgyi! Nekem is nagyon helyes babának való mintáim vannak. Szívesen elviszem a következő találkára, vagy lemásolom és elküldöm neked, ha nem tudsz jönni. Írj privátot, ha postázzam inkább. S411
    előzmény:
    Györgyi (136)
     
  9. Torolt_felhasznalo_969639
    Torolt_felhasznalo_969639
    2003. január 5. 01:02143.
    Itt alul van egy babat vivo golya. . . de a tobbi karacsonyi kep is aranyos. . . . majd jovore :)
    http://www. aion-needlecrafts. co. uk/ designs/free. htm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_969639
    Torolt_felhasznalo_969639
    2003. január 5. 00:51142.
    http:// www. nostalgianeedlework. com/html/free_designs. html
    ezek is nem rosszak
    http:// www. craftdesigns4you. com/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_969639
    Torolt_felhasznalo_969639
    2003. január 5. 00:47141.
    Na ezt most talaltam. . . pandamaci, nekem nagyon tetszik http://www. couchmancreations. com. au/ freeby. html
    Keresem a babat neten. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_374293
    Torolt_felhasznalo_374293
    2003. január 4. 17:26140.
    Szia, Én éppen egy tűgoblent gyűrök, de nem egyszerű. Sokkal sokkal apróbb mint a normál, na de szép lesz, úgyhogy megéri. Képzeljétek, az Anyukám, aki 30 éve nem keresztszemezett, varrt nekem egy szép karácsonyi terítőt. Nagyon nagyon örültem neki, cserébe tervezem, hogy gyártok neki egy húsvétit. Alig várom, hogy megjelenjenek a boltokban. Lehet hogy nemsokára be is nézek egybe. . .
    Mindenkinek jó munkát.
    Magu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969639 (135)
     
  13. 2003. január 4. 15:09139.
    Köszönöm!
    A babát Dorinának hívják. A dátumra és a baba nevére gondoltam, hogy kihímzem, túlságosan sok minta szerintem nem kell. Köszi az ajánlatodat, ha tudok, elmegyek a következő találkozótokra. Addig is, ha van szkennelt kép, vagy internet oldal, szívesen elböngészném azokat is.
    Köszi, sziasztok!
    előzmény:
    agnescseh (138)
     
  14. 2003. január 4. 10:03138.
    Szia Györgyi,

    nekem van ilyen jellegű képem, több is. Gyere el a legközelebbi találkozóra, és hozok magammal párat fenymásolva (színesben), jó? Illetve van egy olyan is, amin minden betű mellett egy maci van, nagyon ari, én mmost ezt kezdem el a fiamnak. Írd meg a bbaba nvét és lemasolom azokat a betűket is, jó? S411 gyönyürű parnahuzatos képet csinált, szerintem az is jó ajándeék. Na megyek, mert hív az anyai kötelesség.
    előzmény:
    Györgyi (136)
     
  15. Torolt_felhasznalo_969639
    Torolt_felhasznalo_969639
    2003. január 4. 08:46137.
    Most futok, de ma este utana nezek. Sok ilyesmi van az angol oldalakon. :)
    előzmény:
    Györgyi (136)
     
  16. 2003. január 3. 20:01136.
    Sziasztok keresztszemesek, szia Dorka! BÚÉK!

    Én is szeretek keresztszemezni, szoktalak benneteket olvasgatni, de eddig még nem nagyon írtam.
    Segítségre lenne szükségem, a keresztszemes. lap. hu-t nagyjából már végignéztem, (már amennyire lehet), de nem találtam azt, amit keresek.
    Valahol láttam egyszer egy újságban egy olyan faliképecskét, ami egy kisbaba születése örömére készült. A születési idő és a baba neve volt ráhímezve, és egy-két apró motívum. Mintha Peti lett volna a baba neve.
    Szóval született a családunkban egy kislányka dec. 22-én, és a szüleinek szeretnék ajándékozni egy ilyen képet. Ha esetleg lenene egy ilyen mintátok, vagy egy oldal, ahol rábukkanhatnék egy hasonlóra, nagyon örülnék.
    Előre is köszönöm a segítséget, mindannyiótoknak jó kézimunkázást kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969639 (123)
     
  17. Torolt_felhasznalo_969639
    Torolt_felhasznalo_969639
    2003. január 3. 16:21135.
    Neked is szep napot kivanok. Nekem az Arkad tokeletesen megfelel, viszonylag nekem is kozel van. En eppen egy apro tengeri kepet himzek megkesett karacsonyi ajandek helyett mostmar szulinapi lesz. Az is ket het mulva, segitseg!!! Asszem ma is jo kesoig bokodok, de nem is olyan rossz sors ez. :) A nemzetkozi levelezolista servere bedoglott, beszeltem a 'tulajaval' es szolok amint ujbol mukodik. Jo bokodest Nektek is. Ki min dolgozik?
    előzmény:
    agnescseh (134)
     
  18. 2003. január 3. 16:03134.
    Sziasztok, régiek és újak!

    Elteltek az Ünnepek, én új mintákba lezdtem, két szülinapi ajándékkal már el is készültem (március). Most Bálint fiamnak fogok valamit hímezni februárra, minta is van, de előbb még megvárom a februári ajánlatot.
    Jó lenne újra találkozni, eszmét és mintát cserélni! MSMacska, mint főszervező, te mikor érsz rá? És S411, hogy haladsz a terítővel? Vannak ám új mintáim. . . .
    Dorka és gyerkőcök, szívesen látunk Benneteket is, a helyszín idáig két alkalommal az Árkád fagyizója volt, illetve egy alkalommal a Vörös Oroszlán teázó az Oktogonnál. Nekem speciel az Árkádvan közel, de tudok alkalmazkodni. .
    Szép hímzésekben gazdag Újévet mindenkinek!
    cseh@welt2000. hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969639 (133)
     
  19. Torolt_felhasznalo_969639
    Torolt_felhasznalo_969639
    2003. január 2. 13:23133.
    Szia gyerkőcök!
    Van egy otletem. www. ask. com (vedd ki a szuneteket. Ez egy kereso es ird be azt hogy free cross stitch chart VAGY free cross stitch pattern. . . rengeteg oldal nyillik meg, aztan lehet mazsolazni. ne felejtsd el a jokat betenni kedvencbe, mert en neha annyira izgalomba jovok, hogy nem teszem meg, aztan sosem talalok vissza :)
    előzmény:
    gyerkőcök (132)
     
  20. 2003. január 2. 13:06132.
    Szia Dorka!
    Engem elsősorban gyereknek való motívumok érdekelnek, mert a családban azt hiszem ez lesz a sláger. A fiaimnak már sok párnát hímeztem, de mindig várják, hogy újabbak is legyenek.
    A pici lányomnak is tetszenek a dolgok, de ő még csak 15 hónapos, úgyhogy ő még nem kapott semmi keresztszemes párnát, de szeptemberre, amikor 2 éves lesz addigra neki is el kéne készíteni valamit.

    A találkozók engem is érdekelnének, mi Gödöllőn élünk, de Pesten laknak a nagyszülők, úgyhogy nem gond a bemenetel sem.

    Van még egy kérdésem. Ti mind csak hobbiból hímeztek, vagy eladásra is? Én mindkettőt (tehát hobbi is, meg munka is) csinálom bavallom, úgyhogy ilyen szemmel is nézem a topicot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969639 (128)
     
  21. Torolt_felhasznalo_969639
    Torolt_felhasznalo_969639
    2003. január 2. 13:02131.
    Megneztem, a cim nem jo, utananezek mi a jo.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_969639
    Torolt_felhasznalo_969639
    2003. január 2. 12:41130.
    www. thethread. com asszem a lap ahol regisztralhatod magad. A konyveket aprankent tudom csak elvinni :) de ugyis tobb talalkozo lesz es akkor majd hordozom oket :) Konyvklkubban is megjelent valami uj keresztsemes konyv, de a regiek se voltak valami hu de jok. . .
    előzmény:
    MSMacska (129)
     
  23. 2003. január 2. 12:19129.
    Üdv az új látogatóknak!
    A keresztszemes. lap. hu -n van egy olyan oszlop, hogy ingyenesen letölthető minták. Ott rajta van a legtöbb, amit ismerek. Hasonló próbálkozásokat lehet tenni idegen nyelvű site-okon, én a hollanddal vagyok tisztában (borduren. pagina. nl), vagyis a ". lap. hu"-k fordítását érdemes próbálgatni. Mindig kísérletezek valami újjal.
    Ami a karácsonyt illeti, nagy sikert arattak a zsákocskáim, és remélem, a ti személyes ajándékaitok is. Ilyenkor érzi az ember, hogy megérte "strapálni" magát a bökögetéssel. . . :)
    Dorka! Örülök, hogy a találkozók is érdekelnek! Remélem, nem kell már sokat várnod a következőig! Kíváncsi vagyok a könyveidre és erre a levelező listára. Kifejthetnéd bővebben, érdekesnek hangzik!
    Üdv: MagányosanSétálóMacska
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_969639
    Torolt_felhasznalo_969639
    2003. január 2. 10:42128.
    Milyen jelleguek? Sok cim van nagyon.
    előzmény:
    gyerkőcök (126)
     
  25. Torolt_felhasznalo_969639
    Torolt_felhasznalo_969639
    2003. január 2. 10:13127.
    Akkor megnyugodtam. Amugy egy nemzetkozi levelezolistan is rajta vagyok, akik szinten keresztszemes maniakusok. Kepzeljetek meg ferfi is van kozottunk. 2001 karacsonyan korajandekozas volt. Egy ember titkon kiosztotta a cimeket egymas kozt es apro meglepit kuldtunk egymasnak. :) Mielott elfelejtem: Nektek is BUEK!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top