Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babaváró Barátnők

roxxan
Létrehozva: 2005. augusztus 22. 10:36

Sziasztok!

Remélem, mindenki csatlakozik, és ott folytatjuk, ahol abbahagytuk: a babavárásnál! 

  1. 2009. szeptember 28. 16:0119151.

    Sziasztok!

     

    Rendre így köszönök én is, hátha egyszer még felbukkan itt más is rajtunk kívül! :-) Addig meg majd mi ketten jól eldumálunk.

     

    Igen, én is ezért nem tudok mit kezdeni az oltás témával... Mert mondjuk egy diftériánál felfogom ésszel, hogy az milyen betegség és az az oltás már réges régóta használatban van, kipróbált szer. Mert egy részről valahol tartok a vírustól - bár érzéseim azt súgják, hogy a média jobban felfújja, mint amilyen valójában, ahogy Te is mondod, egy "sima" influenza is elvisz ennyi embert, és hát a madáriinfluenzát is hogy felfújták -, viszont ki tudja... És az, hogy  egyáltalán ilyen mértékű oltóanyag gyártás van , ilyen sos folyamatban, mégis elgondolkodtatt... Félek tőle, mert valóban nem ismerjük milyen hatásai lehetnek még azon túl, hogy esetleg megvéd egy esetlegesen rossz vírustól... Főleg Kobak tekintetében aggódom nagyon.

     

    Ó, azért ne féltsd annyire ezeket a kis birkózó gyerkőcöket. :-) Nem félnek ezek semmitől, ez a két kis porbafingó úgy visszapofázik az edzőknek, hogy csak na. Tudod, ez az a generáció, akiket már partnerként kezeli  - egy bizonyos szintig persze  - a szülő, lehet véleménye, dönthet is őt érintő dolgokban,  és nagyon megtanul érvelni, visszavágni. Talán pont ezért nem is árt egy kis szigor, mert nagyon el tud menni velük a ló. Meghajtják őket is már jobban mint tavaly, de pl. a múltkor azt hittem már sosem lesz vége az edzésnek és ijesztő robajok sé ordítások hallatszottak a teremből, el sem tudtuk képzelni, mit művelnek odabent, hát a szakosztályvezető üldözte őket, hogy ő egy tirannoszaurusz és elkapja őket. :-))

     

    Na, búcsúzom, mert kész a lasagne - fú, nagyon jó illata van :-))) -és lassan indulnom is kell, szülői értekezletre az oviba. Nem mintha sok újat mpndanának, de megkért rá egy anyuka, hogy neki is jegyzeteljek, mert nem tud ott lenni.

     

    Puszi

    előzmény:
    ildi0317 (19150)
    2009-09-28  10:52
  2. 2009. szeptember 28. 10:5219150.

    Hahó!

     

    ( Sziasztok, azoknak , akik csak olvasnak :)  )

     

     

    Nehéz kérdés ez az oltás.

    Először is akkora a titkolózás ( még nekünk is) ,hogy nincs miből ki indulni.

    Semmi sem tiszta.

    Először is. 4 milka oltóanyag, amit gyártottak az országnak ( ill ezek a kötelező , ingyenes oltások),és + 2, amit lehet venni. Ha kötelező, mérlegelni sem tudunk.

    Még nincs pl. törzskönyv ( más gyógyszereknél ez több év is lehet) , nincs tájékoztatás, nem tudjuk mi a mellékhatás ( minden gyógyszernek van, lehet) stb stb. Állitólag , gyerekeket már 2x oltanak stb stb. Szóval nagy a káosz, az idő rövid, a vírus nem annyira erős(?) Még most.) Szóval ennyi halálos kimenetelű beteg minden influenzába van. A média is fújja  a dolgot. stb stb ???????

    Én csak reménykedem, hogy anno a Szabin cseppre sem volt sok idő,és milyen jó volt....................................Persze mint minden új dologtól , tartok ..........Pláne ha Bencire gondolok.

    Hát itt tartok most.

    Szegény Kobi, nincs szive annak az edzőnek ( már a múltkor is mondtam.................) Így nem szeretik meg ez a sportot.....Ez már Spártai nevelés .! :)

    (Az unoka tesóm anno sportolni akart, de mivel vékony volt "Férfias" dolgot akart. Hát az első edzésen úgy csaptak az orrába,hogy fél évig járt a F-O-G-re, mert ha csak 1 magas lépcsőről lépett le akkor is vérzett az orra.)

    előzmény:
    Cucó (19149)
    2009-09-25  17:46
  3. 2009. szeptember 25. 17:4619149.

    Szia Ildi!

     

    Már minden remény nélkül néztem be, de jó, hogy jöttél!

     

    Haláli manus a fiad! Igen, rend a lelke mindennek :-)))

     

    Köszönöm  kérdésed, jól vagyunk, most jöttünk épp meg a birkózásból. Ma a vezető edző is megtisztelte jelenlétével a kicsiket, úgyhogy már azt hittem, az egész estét ott töltjük, két óra volt az edzés a szokott egy helyett és még ez a két kis ovis lurkó is csuromvizesen jött ki, nem tudtak lazsálni.  Olyan hangok jöttek ki a teremből, hogy már szabályosan féltünk ottülő szülők, hatalmas őrjöngés és robajlás votl folyamatosan.

     

    Kobak tegnap azt játszotta az udvarunkon , itthon, hogy ő az Iván bácsi, az öreg birkó edző és edzést tartott két ötéves kislánynak :-))) Látni kellett volna, hogy az a két, egyébként tüncimünci, rózsaszín ruhás kislány hogy gyűrkőzőtt :-))))

     

    Most egyelőre búcsúzom, mert Mónikával összeszervezkedtek, és mindjárt megyünk át hozzájuk egy kicsit.

     

    Tartsuk a frontot itt a topicon, ne hagyjuk elhalni a dolgot, hátha a többiek is visszatalálnak...

     

    Az influenza elleni oltásról meg még nem tudom, mit is gondoljak. A háziorvos szerint az egészséges embernél enyhe lefolyású, mint más influenza, de ma reggel meg pont hallottam erről a vérzéses tüőgyulás emberről, akiről kiderült, hogy h1n1-es volt és azelőtt semmi baja nem volt, nem tartozott az ún. rizikócsoportba....

     

    Neked mi a meglátásod ezzel kapcsolatban? Te talán többet tudsz erről, mint mi...

     

    Puszi

    előzmény:
    ildi0317 (19148)
    2009-09-24  12:14
  4. 2009. szeptember 24. 12:1419148.

    Sziasztok!

     

    Elárulom! hetente kb . 1x "leskelődöm",hogy jár, járt-e itt valaki,és szomorú vagyok,hogy megint semmi

    Szia Cucó!

     

    Csak kettőnknek hiányoznak a csajok?

     

    A fiúk jól vannak? Kobi?

     

    Benci , haláli! Imádja az ovit ,és"nadfiúmár"Mindent egyedűl csinál ott is( persze a saját tempójában),és ebből időnként adódnak problémák( Tegnap épp az ovónő mesélte,hogy már pizsibe volt , alvás előtt amikor kérdezték,hogy volt-e fogmosás?Persze még nem, ezért elküldték a fürdőszobába.....................Ő azt gondolta,hogy ezt csak ruhába lehet, ezért előbb vissza öltözött,és úgy mostott fogat   :)  ,:), :))  Ez kb . fél óra volt :))

    Hétvégén meg szüreti mulatság lesz az oviba! Must, szöllő, zene, süti stb stb. Szóval bulizik a fiam ( fiaim :) )

    Volt közbe a 25 .éves osztálytalink is! Olyan jó volt,hogy most az osztály együtt akar menni valahova az ősszel egy hétvégére.

     

    Ja igen! A hét kérdése!!!!!!

    Mi a avéleményetek az influenza elleni oltásról, ill. az oltóanyagról?

     

     

     

     

    Lányok gyertek!

     

    Édi, Roxy, Matti, Ducky, Erika, stb stb, meséljetek !!!!

    előzmény:
    Cucó (19147)
    2009-09-21  19:05
  5. 2009. szeptember 21. 19:0519147.

    Nahát most már tényleg nagyon szomorú vagyok!!!  Nem hiszem el, hogy sehol senki... Remélem, mindenki jól van, egészségben, csak nem értetek rá jönni.

    Azért várlak vissza Benneteket!

     

    Puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. szeptember 7. 17:1419146.

    Szia Ildi!

     

    Csak úgy benéztem, már nem is számítottam arra, hogy lesz hsz.... De jó, hogy jöttél!

     

    Hát igen, szalad az idő, a pasik öregszenek.... Bencus is most született, aztán már ovis! Nagyon ügyes, hogy nem sirdolgált, aztán majd kialakul a társasága is.

     

    Nekem is olyan fura, hogy ez az utolsó gondtalan ovis évünk, jövőre már bizony kezi Kobi a sulit.. Fú, de nem várom....

     

    Az osztálytali mindig érdekes, hogy kivel mi van, hopgy alakult a sorsa. Kíváncsi leszek, hogy sikerül a tiétek, főleg, h nem is találkoztatok ennyi ideje. Mi öt évente szoktunk a középiskolásokkal, az általános iskolaiakka nem, csak 5-en szoktunk évente kétszer, karácsony és húsvét előtt, az egyik lány Németországban él, ilyenkor látogat haza.

     

    Most csak ilyen röviden, mert még kihasználjuk, hogy szép az idő és kimegyünk az udvarra.

     

     

     

    Puszi

    előzmény:
    ildi0317 (19145)
    2009-09-07  11:17
  7. 2009. szeptember 7. 11:1719145.

    SziaCucó!

     

    Napokba gondoltam arra,hogy írok ." a nyárnak vége ,csajok gyertek felírattal.:)"

    Az iwiw-n láttam a Kobi képeit! akkora fiú,hogy először nem is ismertem meg! Kész férfi.

    Mi 1 hete ovisak vagyunk ! egész jól megy a dolog. Persze sírás sem volt, csak  a lelkem, nagyon unatkzik, mert Ő a legkisebb az oviba. :) A csoport vegyes,és nem mindig játszanak vele.

    Én a 25 éves osztálytalálkozónkat szervezem! Először találkozunk ennyi év után,és az ország 1000 pontján élünk. Épp szombaton lesz,és mindenki nagyon várja. Most kb. 4lányt nem értünk el, a többiek ott lesznek :) Mindenki nagyon izgul :)

     

    Lányok, kérlek gyertek meséljetek,hogy milyen volt a nyár,és mi lesz ősszel !!

     

    előzmény:
    Cucó (19144)
    2009-09-03  17:36
  8. 2009. szeptember 3. 17:3619144.

    Sziasztok Csajok!

     

    Jöttem, megtörni a jeget...

    Nem hiszem el, hogy még mindig mindenki nyaral, szerintem, mindnyájan csak kukucskálunk, hátha....

     

    Kicsi a világ, Balatonszemesen Roxyékkal találkoztunk!

    Jó volt a nyaralás, Roxy?

     

    Mi is még meg is hosszabbítottuk három nappal a nyaralást, olyan jól éreztük magunkat és Botondnak ez volt a szülinapi kérése. Szerencsére az üdülőben helyben meg tudtuk oldani a szállást, óriási mázni, mert yg  cuccolni is csak egy másik szobába kellett, na  meg lényegesen olcsóbb is volt kajásul, mint bármi más egyéb.

     

    Nagyon jól éreztük magunkat, kirándultunk is, hajóztunk Tihanyba, Badacsonyba, meg Keszthelyre is elmentünk vonattal. A többi napon strandoltunk, jó kis sekély vízben nagyon jókat pacsáltak még az egész pici babócák is, Kobak is nagyon élvezte, a végén már fröcsköltünk is eglég vadul, már azt sem bánta, h vizes lett a kobakja, pofija.

     

    Jelentkezzetek, Csajok, kívácsi vagyok, kivel mi van!

     

    Pá 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. augusztus 8. 09:2919143.

    Szia Ildi!

     

    Ti már meg is jöttetek a nyaralásból?

    Nagyon édes Bencus ezen a képen is! Jó volt a nyaralás?

     

    Nagyon úgy tűnik, mindenki nyaral, mi is megyünk kedden a Balcsira.

    Túlzás azt állítani, hogy egészségesek vagyunk, szegény Botond még mindig a gégészetre jár, gyógyszeres inhalálásra, meg már Isten tudja hányadik doboz antibiotikumot eszi. Nagyon mérges vagyok, mert bár teljesen laikus vagyok, nem igazán értem, hogy miért nem képesek venni egy kenetet és tenyészteni, majd felírni a megfelelő gyógyszert ahelyett, hogy etetik vele folyamatosan találomra a gyógyszereket, sőt a legutóbb szedett egy  bizonyos antibiotikumot és nem használt egyáltalán, erre felírtak belőle még egy dobozzal

     

    Én is köhögök, tegnapelőtt el is mentem orvoshoz, hogy hallgasson meg, és ha kell adjon valamit, nehogy már a nyaralára dőljek ki megint. Szerencsére a tüdőm tiszta a köhögésre meg kaptam gyógyszert. Most jobbnak tűnik és nagy reményeket fűzök a szabihoz, hogy nem kell folyamatosan pofáznom majd, mint a munkahelyemen és ez alatt a két hét alatt rendeződnek a dolgok (Ha mégsem, akkor indul a kivizsgálás, pulmonológia és allergia vizsgálatok. Mondjuka  tűdőgyógyász már a múltkor is értetlenül nézett rám, mit akarok nála, mikor tiszta a tüdőm és a légzésfunkcióm is több mint jó... Az allergiában meg én nem hiszek, hiszen azóta szedem rá a gyógyszert és nem használ. Szerintem inkább az a baj, h megizzadok az utcán, majd bemegyek egy boltba., ahol -20 fokra van állítva a klíma, majd megint ki, megint izzadtan be. Szerintem most is szombaton a Tescoban fáztam meg újra, olyan hideg volt a hűtőknél, hogy didieregtem. Most már hordok magamnál egy vékonyabb pulcsit ilyen esetekre. Kellett is mert a munkahelyemen is úgy éreztem a nyakamra kapom a huzatot. A klyma ott az ablakok alatt van és felfelé fúj, nem is közvetlenülk mellette ültem, de szerintem a plafonról visszacsapódott a hideg levegő, pont a nyakamba.

     

    De várom már az utazást és azt, hogy végre egy kicsit máshol legyünk, mást csináljunk.  Kobi is várja már, ő még nem is látott ekkora vizet....

     

    Na, pusza mindenkinek, aki nyaral annak további jó pihenést, majd jövök egyszer csak.

     

    előzmény:
    ildi0317 (19142)
    2009-08-06  14:14
  10. 2009. augusztus 6. 14:1419142.

    Sziasztok!

     

    Sajnálom , de ezt győzöm olvasni! Hát még mindig nyaraltok?

    Sajnos már dolgozom, de nagyon jó volt a szabi!

    Cucó egészséges már a ház?

    Édi! Nagyon örülök,hogy ilyen szupi lányod van,és minden rendbe. Amig a kórházba voltatok minden rendbe ment otthon ?

    Hát ha van kicsi időtök írjatok!

    előzmény:
    Cucó (19141)
    2009-07-24  16:04
  11. 2009. július 24. 16:0419141.

    Sziasztok!

     

    Na, végre, valahára, valami életjelek mutatkoznak a fórumunkon!

     

    Édi!

     

    Örülök, h jól siekrült a műtét és Flóra jól tűri, drukkoltam ám nektek nagyon!

     

    Ildi!

    Megfordult a fejemben nekem is, h H1N1 volt, máskor nem szoktak ilyen szövődményeim lenni, tüdőgyulám még sosem volt. Botond kezdte egyébként a nyavaját, csak ő még dolgozott vagy egy hetet betegen, és neki már ugyan a tüdőgyulája elmúlt, de még mindig van valami légúti gyulladása, most gégészhez jár naponta inhalálni valami gyógyszerrel.

    Most Koboldka lett beteg a változatosság kedéért- csodálkoztam is, hogy ott alszik közöttünk, szuszogjuk rá a bacikat, s meg sem kottyan neki. Mondjuk ő lázas lett, meg nagyon ronda a mandulája és a torka, kedden lett beteg, de másnap már nem volt láza és most már teljesen jól van, hétfőn megyünk vissza a dokihoz és utána még ovizhat egy kicsit.

     

    Jó nyaralást, Ildi! És mindenkinek, aki éppen nyaral.

     

    Puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_238192
    Torolt_felhasznalo_238192
    2009. július 23. 19:0719140.

    Sziasztok Lányok!

    Csak röviden bejelentkezem. Flóra mútétje július 8-án  megvolt. Minden héten, cserélgetjük a kötést, már kivették a varratokat, jól van hál isten. A kedve tökéletes kicsit viszket neki de nagyon jól tűri. Talán augusztus közepén kapjuk meg  a külső készüléket és a rutinosok szerint kb. 3 hónap múlva várhatjuk az első eredményeket. Nagyon bizakodó vagyok és nagy reményket fűzök a készlékhez. 

    Most Bence tunéziai haverja van nálunk szóval turistáskodunk. Balaton, Budai vár, Eger, stb. jövő kedden kiséri vissza Tunéziába a haverját! Mindenkinek kellemes nyaralás!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. július 10. 08:3719139.

    Sziasztok!

     

    Megint nagy a pangás itt!

    Cucó: hogy vagytok már? Ez nem H1n1 volt? A tünetek alapján akár az is lehet !

    Édi. hogy van a kicsi?

     

    Lányok megyek 3 hét szabira,és még ma utazunk a putriba! Már csak augusztusba leszek ! Puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Cucó (19138)
    2009-07-04  10:04
  14. 2009. július 4. 10:0419138.

    Na, kiderült, h mégsem annyira piszlicsáré ok miatt vagyok itthon még mindig. Visszamentem a dokihoz, mert már megint majd megfúltam a köhögéstől és a torkom is berobbant ismét.

     

    Most egy másik doki volt a szabik miatt, és nagyon tüzetesen megvizsgált és kideróült, h tüdő- és mellhártya gyulám lett.

     

    Úgyhogy még maradok, kedden tüdőgyógyász, kaptam újabb antibiotikumot és pipát.

     

    Fura volt amúgy,h olyan nehezen lélegzem, de ráfogtam a pálmaház párásságú levegőre, a fáradtságot meg az itthon tespedésre.

     

    Úgyhogy most párosan itthon nyögünk Botonddal, olyanok vagyunk mint egy közkórház, neki is tüdőgyulája lett, mert ő még betegen járt melózni, mert olyan munkja volt, amit muszáj volt csinálnia.

     

    Úgyhogy most kivételesen annak drukkolok, hogy ne legyek terhes, mert annyi gyogyót ettem össze... Bár kicsi az esélye, pont amiatt, hogy hol egyikünk, hol másikunk nem volt jól, keveset voltunk együtt.

     

    Remélem, Ti mind jól vagytok, mindenki egészséges és vidám.

     

    Puszi

    előzmény:
    Cucó (19137)
    2009-07-02  08:29
  15. 2009. július 2. 08:2919137.

    Sziasztok Csajok!

     

    Édi,

    de jó, hogy Rólatok is hallunk!

     

    Nagyon-nagyon szorítok Flórának, h minden oké legyen, de minden oké is lesz!

    Gyönyörűek ezek a lányok, tényleg nagyon cukor a kis fürtös hajacska, de az visszanő hamar.

     Nagyon szuper nagy fiad van, hogy már így rá lehet bízni a hugit.

     

    Ádám is tökéletes kiejtéssel énekelget, utánozgatja a szavakat angolul, sőt, engem is kijavít, ha szerinte valamit rosszul ejtek ki, a Scooby-doo főcímdalát szinte tökéletesen tudja. Gondoltam is rá, hogy kéne járnunk angolra. Sajnos, az oviban most éppen nincsen és jövőre sem lesz - régebben volt, de akkor még ő kicsi volt és nem érdekelte a dolog-, az Europarkban viszont van Helen Doron.  Kérdeztem, de nem akar járni, úgyhogy egyelőre nem. A suliban majd úgyis lesz angol.

     

    Már második hete itthon vagyok, mert először elment a hangom, majd elkezdtem baromira köhögni szárazon és reménytelenül, először csak beszédre, de most már beszéd nélkül is ugatok. A múlt héten beszedtem egy raklap antibiotikumot, a hangom visszajött, a trokom sem fájt  már, csak a köhögés maradt, ezért a doki mondta hétfői kontrollon, még a héten ne menjek, lévén beszélős a melóm,  hétfőtől elvileg mennem kéne és a gyakorlatban is szeretnék már, de tegnap megint bedurrant a torkom és egyre erősebben köhögök. Ilyenkor olyan baromi dühös tudok lenni magamra meg a világra, na, nem mintha ez nagy tragédia lenne, csak bosszant, hogy nem tudok kikeveredni belőle és aggaszt, h ilyen sokat hiányzom a munkából egy tulajdonképpen piszlicsáré dolog miatt.

     

    Aranyos vagy, Édi, h így biztatsz, de szeptemberben már 42 leszek. Rohannak a hónapok és minden középidő valamiért balul sül el, vagy a párom beteg, vagy én, vagy - jelen esetben - mindketten, vagy csak bealszunk előbb, mint Kobi, vagy csak nem találjuk el éppen a megfelelő puillanatot ... mindig van valami.  Szóval nagyon lecsökkentek az esélyek már, akárhogy is nézzük....

     

    Kobak édes volt, valamiért nagyon izgatja, hogy vannak nagy családok, kérdezte, hogy van-e olyan, akinek 6 gyereke van és hogy milyen lesz, ha nekem is hat lesz majd. Mondtam, az kizárt, talán még egy lesz, de az sem biztos.  Erre ő vigyorogva közölte, hogy vagy kettő, ha ikertestvérei lesznek. Behalok ezeken a pasikon, Botondnak is ez volt a gumimacija - bár most már szerintem nem akarná annyira . (Egyébként az ovibn van egy anyuka, aki most várja a hatodikat. A harmadik gyerkőcével együtt járt Kobi bölcsibe, akkoriban többször elvetélt az anyuka, de azóta megint sorozatban szüli a gyerekeket. Ebből a képességéből én is kérnék még egy kicsit).

     

    Puszi

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_238192 (19134)
    2009-06-29  14:40
  16. 2009. június 30. 10:1619136.

    Sziasztok!

    Sajnálom,hogy ennyi rossz hír van már megint,és tényleg nagyon sajnálom.

    Ducky: ez egy malomkerék,és sajnos a magyar jog. Csak toporogtok,és egyre több gyerek van intézetbe .........................De lesz ott még baba!! :))

    Cucó: Annyira érzem amit mondasz! :( Hány ilyen éjszakám volt  ! :(  De 41 volam amikor Benci született!!!!! Hajrá.................( ne szabj még határt! Várj még!)

     

    Édi: Annyira szépek a csajok! Sajnálom a kicsi haját. Szerintem ne vágasd le! Még jó is lesz , mert takarja a készüléket,és nem piszkálja majd.

    Nehéz lesz az az 1 hét !

     

    Mi viszonylag jól vagyunk ( Kopppppppp- kopppppp :)  )

    10-től megyünk Szabira. Ma van az utolsó nap a bölcsibea szünet előtt, de tegnap már olyan heroldja volt,hogy mérgébe be is pisilt,ill. napközbe hisztizett,és többször hangoztatta is ,hogy holnap nincs bölcsi. :)

    Hát hirtelen ennyi rólunk Pusza mindenkinek!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_238192 (19134)
    2009-06-29  14:40
  17. Torolt_felhasznalo_238192
    Torolt_felhasznalo_238192
    2009. június 29. 14:4419135.

    Jaj azt elfelejtettem mondani, hogy nekünk sikerült ovit találnunk, hát nem itt a környéken. Kicsit buszozni kell, de tök rendesek voltak. Már jelünk is van - perec - és megkaptam, hogy miket kell beszerezni februárra. Ugye Fruzsi február 1-el tölti be a 3. évét és 2.-tól mehetünk az oviba. Nagyon tetszett neki és azóta is emlegeti, hogy majd megyünk az oviba. Na ő már másnap ment volna. Ez nekem nagy könnyebbség lesz, mert Flórával kell járni mindenféle fejlesztőbe stb. és a kettővel kicsit problémásabb lett volna, igy legalább februártól a délelőtt kettesben leszünk.

     

    Puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_238192
    Torolt_felhasznalo_238192
    2009. június 29. 14:4019134.

    Sziasztok Lányok!

     

    Látom közös küzdelmünk a szobatisztaság!! Nálunk is napirenden van. Fruzsi belepisil, belekakil a bilibe hatalmas dicséret, aztán egy hétig megint a bugyiba. Szerintem tökre nem izgatja a dolog, csak egy kicsit a bugyin szomorkodik, mert szép lányos bugyikat vettem. (Láttam Erikánál is ez a taktika!) Azt kiszúrtam, ha a kertben van és pld. a múltkor nem volt rajta bugyi ha kellett rögtön rohant a bilihez, ha van rajta bugyi szépen belecsorgat. A beszéd nálunk a tetőfokon...nézi a Dora a felfedezőt a Nickelodeonon és valamelyik nap már angolul nyomta a one, two...azt hittem rosszul hallok. Haláliak ezek! Na meg az Opel reklámja...dont stop me now..haláli ahogy énekli.

     

    Flóra műtétje július 8-án lesz, ha minden igaz. Addig nem lehet beteg stb. szóval most nagyon vigyázok rá, bár ilyenkor üt be mindig a krach. Nincs fagyi semmi, mert ha valami baja van tolódik az egész. Pedig jó lenne túl lenni rajta. Előző nap vonulunk a kórházba és egy hétig leszünk benn. Izgi lesz a páromnak is itthon a kettővel...bár Bence nagyfiam egyedül lesz napközben Fruzsival és ő csak munka után jön haza. Megbeszéltük és Bence vállalta, igy Csaba napközben bejön hozzánk, elhozza ha kell valami és aztán a vége a melónak mehet haza a másik kettőhöz. Már rettenetesen izgulok. Asszem az első dráma az lesz, hogy le kell vágnunk a haját, ami most több mint cuki. Édes kis göndör-böndör. De hát az megnő és a doki szerint miután egy hétig be lesz kötve a teljes feje, csak a gond lenne vele, főleg ilyen nagy hőségben. Viszont végre elindult nagy keservesen és már sétafikál egyedül a házban és a kertben is. És hál isten elkezdett megint két foga jönni, szóval mostmár több a fogunk mint a fülünk! Ezek vannak gondoljatok ránk, ha megjöttünk jelentkezem.

     

    Roxy, Ducky gratula a diplomátokhoz! Cucó csak 41 vagy!!!! és amikor nem számit rá az ember akkor érkezik a kisajándék! Ne görcsölj, mert te is tudod hogy úgy nem megy!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. június 26. 11:5519133.

    Igen, Gabi, tudom, emlékszem, beszéltünk erről a talin a múltkor és meg is értem, hogy mindenképpen szeretnétek még egy Manót. Meglátod, lesz is, szerintem saját és örökbefogadott is.

     

    Most megint esélytelenek vagyunk, mert persze, Botond sem maradhat le, ha én beteg vagyok - gonoszdi vagyok, tudom, de tényleg, mindig lerobban, ha nekem van valami bajom és persze mindig ő van rosszabbul, ill. ő viseli rosszabbul. Ronda vagyok, de már időnként dühöt érzek emiatt, néha nekem is jólesne egy ágyba hozott teácska. Most megint hőemelkedéssel és torokgyulával küzd, úgyhogy mivel most van a középidő, ennek a hónapnak is lőttek . Szegényt azért nem akarom ezzel szekálni, bár ő olyan, h jaj nagyon beteg vagyok, de ahhoz sosem az :-))) De most tényleg kivan, mert este kilenckor már horkol, mondjuk a héten fél hatkor kel, mert olyan melója van. Emiatt betegácsiba sem tud elmenni, majd csak a jövő hét közepétől.

     

    Kobakocska meg ott alszik köztünk, két oldalról kapja a bacikat, s - lekopogom - vasból van, kutya baja, hál"Istennek.

     

    Visszatérve a bébi kérdésre, ma éjszaka nem tudtam aludni a horkolás miatt, s mint a villám belémcsapott, hogy mit is akarok én még, 41 évesen. .. Nem lesz több és kész.... Olyan erősen belémcsapott ez a felismerét, vagy rádöbbenésféle, hogy tényleg majdnem bőgni kezdtem, de ilyenkor ránézek a kis Koboldomra és rájövök, hálásnak kell lennem, nem szomorúnak, hiszen itt van ő, a legeslegdrágább kincs ,  milyne  sokan vannak, akiknem egyáltalán nem lehet.

    Persze ettől függetlenül megértelek, Gabi, hiszen én sem tudok teljességgel lemondani. Szóval, nagyon drukkolok!

     

    Puszi

    előzmény:
    duckylion (19132)
    2009-06-24  11:14
  20. 2009. június 24. 11:1419132.

    Sziasztok,

     

    Roxy, jó hogy te már megkönnyebbültél, én nem tudok még leereszteni, remélem a nyaralás segít.

     

    Gyerkőcöknél bevált a biciklisülés?

     

    Szobatisztaságban meg tényleg nem izgulni. Nem fognak pelusosak maradni az biztos!

     

    Cucó, jobbulást! Bálint is ugyanezzel a kórsággal küzd már egy hete legalább. Alig van hangja és köhög. Lehet ez valami bankos betegség, mert se én, sem Aliz nem kapta el tőle egyáltalán

     

    Sajnálom, hogy nálatok se kopogtat Herbi, az esélyes napokat azért használjátok ki!

     

    Nekem lesz műtét újra július 22.-én, utána már be vagyok írva lombikra a Kaáliban szeptemberre, de persze ez még függ a műtét kimenetelétől. Az örökbefogadásról még mindig nincs határozatunk, nem rég adták át az ügyünket az érdi gyámhatóságnak, őket hívtam múlt héten, de csak annyit mondtak, hogy már postázták a behívónkat egy beszélgetésre, amit most próbálunk átvetetni barátnőmmel, mert persze tértivevényes és nálunk kb. fél négyig van nyitva a posta... Na és persze az elkövetkezendő három hétben nem fogunk tudni menni hozzájuk, mert nyaralunk, utána nekem rögtön műtét, vagyis szerintem le is kell mondanunk, azt az időpontot, amit most adtak.

    Remélem azért ősszel már eljutunk odáig, hogy jelentkezhetünk az alapítványoknál.  

     

    Mi semmiképpen nem adjuk fel, én nem érzem így teljesnek a családot, és ez nem az jelenti, hogy nem vagyok oda Alizért, vagy nem okoz nekem millió örömet.

    előzmény:
    Cucó (19131)
    2009-06-24  09:08
  21. 2009. június 24. 09:0819131.

    Sziasztok Csajok!

     

    Látom megy a küzdelem a szobatisztasággal.

    Ahogy Ducky is írta, nincs ok aggodalomra, gondoljatok bele, végüls csak minden gyerek szobatiszta lesz! Mondom ezt én nagy szájjal, pedig én is mit aggódtam össze anno... Kobika ugye májusban töltöte a 3-at, és szeptembertől írattuk oviba, de még júliusban sem mutatta semmi jelét annak, h valaha is szeretne megválni a pelustól. Már minden bajom volt, én is próbálkoztam mindennel, leszoktató pelussal, csupasz popóval, semmi. Aztán augusztusban egyszer csak minden átmenet nélkül vécére kezdett járni. A bilit utálta, arra szinte sosem ült rá, csak ha épp foglalt volt a vécé, amikor rájött a pisi, ezt modnjuk egyáltalán nem bántam, nem kellett bilit mosogatnom. Kobak, egyébként éjszakára öt éves koráig pelás volt, mert egyszerűen nem ébredt fel, ha pisilnie kellett. Aztán vettünk gumilepedőt az ágyba, hogy ne ázzon a matrac és bizony szinte minden éjjel ágynemű- és pizsama csere volt egy ideig, aztán egyszercsak megszűntek az éjjeli balesetek. Persze este muszáj alvás előtt még pisilni és nem kaphat már túl sok vizet sem, de kibírja reggelig. Azt nem tudom, mi lene, ha éjjel valamiért nagyon megtelne a hólyagja, vajon felébreedne-e már... Kicsit aggódtam, hogy nem esetleg valami hormonhiány, ami ugye felébreszti, ha feszül a húlyag, ő meg vígan aludt tovább a pisliben, ahelyett, hogy ébredt volna...

     

    Roxy, Ducky, gratula a diplomához, le a kalappal tényleg, hogy gyerkők és munka mellett ezt is meg tudtátok csinálni, én nem lennék rá képes, még erre az egy vizsgára is olyan nehezemre esett a tanulás...

     

    Most táppénzen vagyok, mert bekaptam valami légúti nyavaját, köhögök és a hétvégén hangom sem nagyon volt. Úgyhogy a héten itthon vagyok, ronda lógós vagyok, de olyan jól esik most ez a néhány nap. De muszáj némának lennem legalább amíg nincs itthon a család, máskülömben nem gyógyulnak a hangszálaim. Persze a kis büdös vigyorgott pénteken, hogy "de jó, most nem tudsz kiabálni".

     

    Baba még mindig sehol, lélekben már egyre jobban berendezkedem ara, hogy nem is lesz.  Az elvileg fogékonyabb napokat sorra elbénázzuk, múlt hónapban Botond volt beteg épp akkor.  De azért köszi a drukkot,

     

    Ducky Ti hogy álltok, végül lesz műtét és nem adjátok fel, vagy marad az örökbefogadás, ill, mindkettő párhuzamosan?

     

    Erika!

    Tök jó, hogy azért Te is be tudtál kukkantani, örülök, h nálatok is minden rendben van, szépen fejlődnek a Manócskák.

     

    Édi!

    Mizújs a fülésznél?

    Matti, megint jól elbújt előlünk...

     

    Csajok, és a tali?

     

    Pusz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. június 23. 23:4819130.

    Sziasztok Lányok!

     

    Köszi szépen!Most kezdem érezni, hogy mekkora megkönnyebbüls, hogy nem kell a könyvek fölött gubbasztani éjjelente!

     

    Tök jó, hogy már a nyaralásra készültök! Nálunk ez még odébb lesz;  valószínűleg az augsztus lesz sűrűbb...

     

    Ducky, hogy Alíznak már 5-ig van számfogalma az nem semmi!!!! Levi kicsit elfelejtett számolni, mert mostanában így mondja: 2, 3, 4, 6, 4, 6, 4, 6 ....Meg amúgy 2 után minden "szok-szok"... És nagyon hisztis mostanában, pedig volt két jó hetünk, és már egészen reménykedtem... (Nagyon érzékeny a frontokra, és teljesen "bekattan" tőle...) Vendus próbálkozik egyedül állni, és ma megtett 3 lépést egyedül is, de azóta sem mutatta jelét, hogy ezt szeretné megismételni...

     

    Erika, sajnos nincs ötletm a szobatisztaságra, mi is éppen küzdünk...Tegnap reggel Levi belepisilt a bilibe (az éjszakai pelus száraz volt, ezért próbáltam), nagy öröm, minden, utána még kétszer bepisilt a bugyiba, de nem igazán érdekelte...Egyébként ráül ő is a wc-re is, bilire is, de nem produkál eredményt csak ritkán. Ma egyáltalán nem akart már bilire sem ülni. (Egyébként úgy vettük észre - amelyik reggel sikerült neki- , hogy előtte nagyon frusztrálta szegényt, hogy most nem a pelusba kell, és alig mert pisilni...) Szerintem a kistesó miatt is, meg ahogy Ducky írta: tényleg meg kell rá érniük! Türelmesnek kell lennünk...

    Megyek, elteszem magam holnapra....

    Puszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. június 23. 11:3419129.

    Sziasztok,

     

    Roxy, gratulálok!

     

    Nekem már lassan egy hónapja meg van a diplomám ( a második ), de még mindig nem fogtam fel, hogy a végére értem.

     

    Levinek, gratulálok a beszédhez! Remélem januártól, sikerül az ovi is!

     

    Erika, sajnálom, hogy neketek sem sikerült az ovi. Sajnos most mindenhol ez a helyzet nagyából. Azért abba a magánoviba jár majd továbbra is Noncsi?

     

    Tök jó, hogy Bálint javul és már nem sokáig kell járnotok!

     

    A szobatisztaságot szerintem Noncsival most hagyd teljesen, ha ennyire láthatóan „megviseli”. Adj rá rendesen pelust, ne is beszélj a témáról. És egy hónap múlva próbáljátok meg újra, de nem erőltetve, csak spontán akár pelussal a popóján kérdezd meg, hogy nem szeretne-e a fűben pisilni, vagy a bilire ráülni. De a legfontosabb, hogy tényleg jegeld szerintem a témát.

    Én is azt hittem, hogy az csak urban legend, hogy a gyerekek csak úgy maguktól megérnek a szobatisztaságtól. Aliz május elején tényleg egyik napról a másikra hagyta el a pelust, igaz eleinte kérdezgetni kellett, de büszkén ment a bilire, vagy a fatövébe, ahol állva pisilt, mert így látta a kis barátjától.  

    Előtte én is sokszor próbálkoztam, de semmi eredmény nem volt, simán csurizott be a bugyiba és még csak nem is zavarta....

     

    NA bocs, ha okoskodtam.

     

    Cucó, drukkolok továbbra is a babához!

    És az óvónő váltáshoz is, remélem jó lesz a tapasztalat a következővel is!

    Kobi jövőre ballag?

     

    Nálunk a beszéd már mesterfokra van fejlesztve, mindent mond ez a nő. Számol 10-ig, de csak 5-ig tudja az értelmét is, utána már csak „mondókázza” a többit.

    Ezen a héten már szünet van a bölcsiben, így otthon van Bálint apukájával, jövő héten meg mennek Bálinttal Balatonra, vagyis együtt megyünk pénteken, de én hétfőn reggel hazajövők, mert nekem még dolgoznom kell a jövő héten. Utána meg két hétig együtt leszünk Szigligeten.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_210575
    Torolt_felhasznalo_210575
    2009. június 20. 13:5919128.

    Sziasztok!

     

    Roxi! Gratulálok a diplomához!

    Cucó, szorítok babaügyben, és persze Gabinak is! Mostanában alig tudok jönni sajnos. Jövőhéten hétvégén lemegyünk a Balcsira kicsit, remélem jó időnk lesz.

    Nálunk Bálint már elmúlt 8 hónapos, járunk még a Dévény féle masszázsra, ami szerintem jót tesz neki. Már kommandózik (kúszik) ezerrel. Felül magától, és ülve játszik. Megvárjuk, amíg elindul a mászás, és utána már nem kell járnunk.

    Noncsi nagyon szépen beszél, ő is mondókázik, énekel. Sokat szerepjátékozik. Sajnos nem vették fel az oviba.

    A túljelentkezés miatt. 

    Ami nálunk most téma a szobatisztaság kérdése. Nagyon nem megy. Ha leveszem a pelust, büszke a bugyijára, de össze -vissza pisil, kakil. Utólag szól, hogy pisilt, amikor már elvégezte. A bilire ráül, de sosem pisil vagy kakil bele. Most eljutottam arra a pontra, hogy kicsit pihentetem a dolgot, mert ma is feladtam rá a bugyit, és azonnal ráült a bilire, és nem volt hajlandó felkelni róla, persze nem pisilt bele, csak azt hajtogatta, szólok pisi előtt, nem a szőnyegre pisilünk, hanem a bilibe... És amikor bepisil mindig zokog. Pedig nyugtatom, hogy nem baj, meg ügyes vagy, legközelebb a bilire ülünk stb...

    Szóval úgy érzem stresszel, pedig nem szidtam le amiatt, mert összepisili a lakást. Már nem tudom mitévő legyek. Mondtam neki, álljon fel a biliről, ráadom a pelust, és felállt, és látszott rajta a megkönyebbülés. Persze pár perc után mondta, hogy pisilt. ( a pelusba)

    Mi tévő legyek? Valamit biztos rosszul csinálok. Bár sosem csináltam még ilyet. Van ötletetek? Lehet hogy még nem érett rá? De már 2,5 éves. Lehet hogy hagynom kellene, és később majd újra próbálkozni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. június 19. 11:0319127.

    Roxy!Gratulálni szere5nék! A kalapom már le is vettem! :)

    Szóval minden tekintetbe irigykedem!

    Levikéről már nem is beszélve.

    Mi még mindig ott tartunk,hogy vannak 2-4 szavas mondatok is tisztán,és vannak "nehéz " szavak amit még csak ki sem akar mondani. Ilyen pl. a cumi stb stb. Hát csak reménykedem,hogy egyszer talán mondóka is lesz. Viszont most nagyon önálló lett. Egyedűl akar vetkőni, öltözni,és ugye már a pelenka is a "kicsibabáé" :) !

    előzmény:
    roxxan (19126)
    2009-06-18  14:03

Címlap

top