Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Yadine tabletta

Returnz
Létrehozva: 2005. szeptember 24. 13:35

Szed valaki Yadinet?Mik a tapasztalatok?

Pozitív és negatív mellékhatásokat érzékeltetek?

Ja és mennyibe kerül most?

Köszi

  1. 2006. május 21. 17:15101.

    lényeg, hogy az napm szedd be

    én pl. rendszeresen elfelejtettem....pedig szedtem fogamzásgátlót vagy 7 évig 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_313036 (95)
    2006-05-17  22:55
  2. 2006. május 21. 17:12100.

    Jól érzed...a Yadine-tól nem hízol, mert nem köti meg a vizet, vízhajtó tartalmú. Pl. nekem pont emiatt volt túlzott szemszárazságom. 

    A hangulatingadozás nálam is megvolt, mióta abbahagytam, van elég gondom, de a párom szerint már most megérte, hogy nme vagyok állandóan ingerült. 

    előzmény:
    Nucuska (99)
    2006-05-20  13:13
  3. 2006. május 20. 13:1399.

    Sziasztok!

    Én még nem szedtem végig a második havi adagot,most fog elfogyni pár nap múlva.Tapasztalatok: az első napokban eszméletlen hangulatingadozások,de hozzáteszem,itt max arról lehet szó,hogy a gyógyszer egy kicsit dobott rajta,mert egyébként is vannak lelki problémáim.De ez elmúlt.Mellesleg én kifejezetten a bőrömre kezdtem el szedni,és az már most a porcelánra kezd hasonlítani,úgyhogy ilyen téren elégedett vagyok.

    Egyébként úgy vettem észre,hogy a súlyomra nincs hatással,mióta elkezdtem szedni,inkább fogytam,mondjuk direkt van...Legfeljebb annyi,hogy mintha kicsit éhesebb lennék,de ez nem olyan világrengető probléma,ha tudja magát kontrollálni az ember.Meg aztán jelenleg is fogyni szeretnék egy 3-4 kg-ot,kifejezetten ezért nem a Diane-t szedem,mert attól viszont híztam rendesen.Libidócsökkenés sincs,sőt... 

    Csakhogy ha ilyen topicocat olvasok,kicsit megijedek,hogy egyes emberekkel mik történnek...azt ajánlom,inkább ne pánikoljatok be,hanem győződjetek meg magatoktól,hogy milyen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2006. május 19. 10:4298.

    Sziasztok!

     

    Én a negyedik levelet szedem a Yadine-ból. Előtte elég pattanásos volt a bőröm, arra láthatóan nagyon jó hatással volt. Nincsenek mellékhatásai nálam.

    Szerintem amikor fogamzásgátlót kezdünk el szedni, tudnunk kell, hogy mibe vágunk. A csapból is az folyik, hogy mindenkire más hatással vannak a fogamzásgátlók, mindegyik más és más. Tehát szerintem ha elkedjük szedni, akkor úgy tegyük, hogy vállaljuk, hogy közben figyeljük testünket, hogy hogy reagál rá. Ez a mi felelősségünk... És hogy a Yadine lenne a mumus? Nem hiszem... Mindenkinek más a mumus... Barátnőm például Lindynette-et kapott és egy hónapig totál kész volt, mert össze-vissza vérezgetett, meg görcsölt. A második hónap óta semmi baja...

    Szóval nekem eddig bevált a Yadine, de természetesen nem fogom így sem évekig szedni, mert nem egészséges. Kellenek váltások... Viszont aki most kezdi el szedni, azt se riasszuk már el teljesen, hogy mérget kapott, mert lehet, hogy rajta pont a Yadine segít, ahogy rajtam is...

    Sok sikert lányok!

    Timi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2006. május 18. 16:1997.

    Nem a szedés után rögtön kezdődtek. 2 év is eltelt, és nem egyszerre jelentkeztek, hanem lassacskán. Csak végül állt össze a kép, hogy mindnek oka a bogyó volt.

    Miután abbahagytam, rádöbbentem, hogy mennyi minden dolognak oka volt...

    előzmény:
    *csibe* (96)
    2006-05-18  13:53
  6. 2006. május 18. 13:5396.

    Szia!

    Nekem is hasonló tüneteim vannak,és ami a legrosszbb a libidó csökkenés,amit a párom elég nehezen visel... Én lassan egy éve szedem,de ezek a tünetek kb 3 hónapja jelentkeztek. Neked mikor kezdődtek? És emellett még ott vannak a szédüléses tüneteim is,amit szintén ennek tulajdonítok...

    előzmény:
    neszte (88)
    2006-05-12  15:06
  7. Torolt_felhasznalo_313036
    Torolt_felhasznalo_313036
    2006. május 17. 22:5595.

    hali ujra

    lehet hogy hülye kérdés, de azért gondoltam megkérdezem. általában 8kor szoktam bevenni a tabit, de mi van, ha pl moziba akarok menni 7től, akkor nem  tudom pont 8ra időzíteni. ti ilyenkor korábban vagy pár órával később szoktátok bevenni. szal inkább korábban mint később? vagy tök mind1, csak ne lépjem át a 12 orás határt?

    köcc a választ:$

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_745287
    Torolt_felhasznalo_745287
    2006. május 15. 14:3794.
    Én szedtem, de elhíztam tőle rettenetesen, mert állandóan kívántam az édességet. Amióta nem szedem és többet sportolok kezd visszaállni a régi alakom.
    előzmény:
    Returnz (1)
    2005-09-24  13:35
  9. 2006. május 15. 14:0393.

    Amúgy nem akartam megijeszteni senkit, több másik barátnőm is Yadine-t szed és nekik semmi bajuk tőle  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2006. május 15. 14:0192.

    Szia!

    A barátnőm másfél évig szedte a Yadine-t és pár hónappal ezelőtt - akkor még szedte - olyan hasgörcse lett vásárlás közben, hogy literszámra folyt a víz az arcáról, tiszta zöld lett... Szörnyű volt. És mindez mensi előtt egy héttel elkezdődött és tartott mensi utánig. Minden hónapban. Kb fél évig szenvedett így, mire a nődokija megértette, hogy talán mást kéne felírnia neki. Most elkezdte a Meliane-t, eddig még semmi...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_842692 (85)
    2006-05-10  19:36
  11. Torolt_felhasznalo_313036
    Torolt_felhasznalo_313036
    2006. május 15. 12:1991.

    hello!

    én is most kezdtem el szedni a Yadine-t még nincs egy hete. előtte amit lehetett átolvastam ról, mind a használati utasításokat, mind a forumokat. nagyon megijedtem mikor ilyen sok rosszat hallottam rola, de azért megnyugtatott, hogy jot is irtak. gondoltam minden esetre megpróbálom, de nagyon figyelek szervezetem minden mozzanatára. eddig persze semmi. igazábol amitől legjobban tartok az a libidó csökkenés amugy is  ilyen furcsa alkat vagyok, hogy sokáig meg vagyok szex nélkül, de ha még kedvem se lesz hozzá...hát nem tom. szóval a lényeg, hogy mindenkire máshogy hat a gyogyszer lehet én ezt most pont eltaláltam, lehet hogy más pont nem.

    szerintem  hamarosan elválik

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_733769 (90)
    2006-05-14  22:47
  12. Torolt_felhasznalo_733769
    Torolt_felhasznalo_733769
    2006. május 14. 22:4790.

     Sziasztok!

    Hát én azt tanácsolom , hogy ezt a Yadine-t ne kezdje el senki szedni. Hihetetlen , hogy 6200 és életveszélyes.Csak 7 napja szedtem de 1 napom arra ment, h összeszedjem magamat, mert annyira erősen szédültem és ülve kapaszkodnom kellett. A hangulatváltozást is elég erősen érzékelem és azóta is vannak folyamatos rosszuléteim így napközben. Persze mondanom sem kell, h nem érek rá rosszul lenni mostanában, úgyhogy nagyon mellényúltam ezzel a dologgal. Már a párom is azt gondolta, h én reagálom túl, de hogy ezekután hogy látom mindenkinek mennyi baja van vele, amint tudom abbahagyom. Az egyik orvos azt mondta rögtön hagyjam abba,  mert a központi idegrendszeremre hatott hát köszönöm szépen, akkor megint vérzek és attól leszek rosszul. Mindegy 1 a lényeg senkinek nem tanácsolnám ezt a jó kis kampány orvosságot!Mert hát honnan is tudhatnánk, hogy melyik orvosunk melyik vényből kap jutattást!

    Ja és megszépíti a bőrtgyre nevetségesebb 8 napja szedem, nekem nem szokott pattanásom lenni, most egyből kettő  is kijött!!!Hát nem tudom, nem kéne hagyni hogy az egészségre ható készítményeket is besorolják a mindegy milyen áron csak adjuk el kategóriába!!!

    Elnézést a kicsit ingerült hozzásszólásért , de nagyon ki vagyok akadva.....lehet ez is ettől van!

    Na mindegy aki szedi annak sok sikert hozzá, aki  nem az inkább a 3 fázisúval próbálkozzon és nézzen utána a neten és ne a gyártó cégek leírásait olvassa, hanem azt, hogy a fogyasztóknak mi a véleménye róla!

    Figyeljünk a saját egészségünk a tét, mást ez nem nagyon érdekel!!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. május 12. 15:0789.
    Mindenképp hagyd abba és fordulj orvoshoz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_191044 (83)
    2006-05-10  13:21
  14. 2006. május 12. 15:0688.

    Én is szedtem Yadine-t, 2 hónapja hagytam abba és tényleg így tudom, hogy mennyi mindenért felelős volt. pl. libidocsökkenés, fejfájás, feszültség, idegesség, naribőr, lábzsibbadás (már leírtam mindezt)

    Most hogy abbahagytam magától (nehogy diétáznék, csokizabáló vagyok) legugrott rólam 3 kg. és a narancsbőröm (már 2 hét után látszott) eltűnt. A párom azt mondta, hogy mindent megért, hogy nem szedem...mert sokkal nyugodtabb vagyok, vidámabb...

    Manika: Neked minden helyreállt az abbahagyás után. Mondjuk 2 évig szedtem, mióta abbahagytam a mensim elmarad (terhes nem vagyok). Szerencsére pattim nem lett sok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_996853 (84)
    2006-05-10  13:50
  15. 2006. május 11. 15:4387.

    Sziasztok. Most olvastam bele a topikba, mivel én is Yadine-t szedek már 2 éve. Nekem semmi bajom tőle, kivéve a libidócsökkenést, de az nem csak erre a gyógyszerre mondható, mert minden fogamzásgátlónak ez a mellékhatása. Nekem ez a második gyógyszer amit szedek. Az első a Mercilon volt, háát az nagyon gáz volt, minden bajom volt tőle, nem sorolnám, mert ismeritek ti is a tipikus mellékhatásokat, ha rossz a gyógyszer. Egyébként a fogamzás gátlók minenkinek másképp hatnak, szervezettől függően. Én szerencsés vagyok, hogy úgymond a második gyógyszer bevált , mert nem egy olyan ismim van, aki 4-5 gyógyszert kipróbált mire rátalált arra, amelyik neki jó.

    Cowbabe

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_527240 (86)
    2006-05-10  22:16
  16. Torolt_felhasznalo_527240
    Torolt_felhasznalo_527240
    2006. május 10. 22:1686.
    Nekem volt (van) ilyen tünetem, sőt. A tünetek szép lassan fokozódtak az eltelt 1 év alatt. Elösször nem is gondoltam arra, hogy a Yadinetól lehetnek, nemrég állt össze a kép. (közti vérzés, mert ilyen még soha nem volt) Elötte régebben Tri-regolt majd Dianet szedtem, és azokkal soha nem volt gondom (legalábbis utólag visszaemlékezve komoly nem volt), leszámítva a libidó csökkenést. 4 év Diane szedés után azt mondta a dokim, hogy váltsunk Yadinera, mert az nagyon tuti. Most telt el 1 év és szinte az összes létező mellékhatás előjött egyszerre. (hasgörcs állandóan, hányinger, szédülés, étvágytalanság, a cicim úgy fáj, hogy megőrülök, depresszió, néha migrén, magasvérnyomás, magas pulzus, ingerültség, közti vérzés, ja és a libidó csökkenés) Hát megijedtem... mondanom sem kell. Elrohantam a nőgyógyimhoz...azt mondta ne szedjem tovább, de ha kibírom szedjem végig még ezt a hetet, hogy elfoggyon a levél........utána feljöttem ide és elolvasgattam a hozzászólásokat a Yadineról, és volt egy ami nagyon megijesztett (külföldön betiltották halál eset miatt), így elmentem a belgyógyászomhoz is. Ő azt mondta, hogy azonnal hagyjam abba, egy szemet sem többet, legalábbis ő ezért nem merné vállalni a felelősséget, és meglepődött azon, hogy ilyen tünetek mellett a nődoki azt mondta, hogy próbáljam meg végig szedni. Tegnap már nem vettem be, most meg várom az eredményeket..........remélem minden elmúlik nyomtalanul. De egy biztos soha többet egy szemet sem fogok Yadineból beszedni az tuti. De ez nem azt jelenti, hogy másnak ne válna be, mert állítólag nagyon sok lánynak semmi gondja nincs vele. Ez teljesen egyén függő szerintem. Én ezt csak azért írtam le, hogy ilyen is van, és aki elkezdi a tüneteket megtapasztalni az figyeljen oda magára jobban, mert lehet, hogy a gyógyszer a bűnös a tünetekért.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_842692 (85)
    2006-05-10  19:36
  17. Torolt_felhasznalo_842692
    Torolt_felhasznalo_842692
    2006. május 10. 19:3685.

    Valaki nem tapasztalt hasfájást? Mert nekem mióta szedem a Yadine-t (másfél hónapja) menszesz alatt-előtt-után is időnként fáj a hasam, néha úgy görcsöl, hogy... 

    Egyébként a bőröm nem lett tőle szebb, az idegességről meg csak annyit, hogy gyógyszer nélkül is az vagyok, hogy ez rátesz-e még egy lapáttal, azt nem tudom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_996853
    Torolt_felhasznalo_996853
    2006. május 10. 13:5084.

    Hát sok jót én sem mondhatok.

    Majdnem két hónapja hagytam abba VÉGLEG! A lábam majdnem trombózisos lett, a doki azt mondta épp időben hagytam abba.

    Ideges feszült voltam, üvöltöttem szegény gyerekeimmel és a páromhoz sem volt kedvem egyáltalán.

    Most viszont már nagyon jól vagyok, minden téren.

    De nem vagyunk egyformák, lehet, hogy másoknak beválik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_191044
    Torolt_felhasznalo_191044
    2006. május 10. 13:2183.

    Sziasztok!

    Másfél hete kezdtem el szedni fogamzásgátlót, Yadinét, de a menstruációm nem fejeződött be, hanem azóta is megvonásos vérzésem van és nem tudok szexuális életet élni!  Mit tehetnék??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2006. május 8. 09:5182.
    Szia! Nekem a dokim 2 hetet mondott, hogy akkor kezd hatni, de én - biztos, ami biztos - inkább kivártam az egy hónapot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_313036 (81)
    2006-05-05  13:42
  21. Torolt_felhasznalo_313036
    Torolt_felhasznalo_313036
    2006. május 5. 13:4281.

    hello!

    én most kezdem majd el szedni a gyogyszert! két kérdésem lenne: mikortól kezd el hatni a gyogyszer, egyáltalán kell e várni és kiegészítő fogamzásgátló eszközt (óvszert) használni egy darabig.

    a másik pedig, hogy a dohányzás az mennyire befolyásolja a gyogyszert szedését. azaz abba kell e hagyni a dohányzást.

     

    köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_584700
    Torolt_felhasznalo_584700
    2006. Április 18. 17:3280.
    Sziasztok! Yadine= libidocsökkenés? Nem gondoltam,hogy ettől van! 3 éve született a kisebbik fiam,és a terhesség előtt és alatt,hihetetlenül jókat szeretkeztünk a férjemmel. Amikor kiderült a terhességem,egy kicsit tartott tőle,hogy csökkenni fog a dolog,de nem változott semmi,sőt /még a szülés után is csak egy hetet tudtunk várni,nem volt varratom/.Úgy döntöttünk,nem akarunk több babát,és elkezdtem a yadine-t.Kb 1.5 éve vettem észre,hogy már nem vagyok a "régi",de betudtam annak,hogy már nem olyan nagy a szenvedély.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. Április 18. 16:3979.

    Sziasztok!

    6 hete hagytam abba a Yadine szedését. Ezt követően jöttem rá, hogy bizonyos dolgok a szedésétől voltak. Pl.: nem vettem észre a szedés alatt, hogy "lefogta2 volna a libidóm, de igen. Mióta abbahagytam sokkal jobb a kedvem, nem vagyok feszült ideges, türelmes vagyok. A párom és a családom is azt mondta, hogy ha a tabletta elhagyásától lettem ilyen, sohase szedjek többet.

    Én sem bánom, hogy abbahagytam.

    Szóval, ha szedni akarsz vmi bogyót, akkor válts. Nem mindenkinek ugyanolyan hatásos ugyanaz a tabi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483361 (75)
    2006-04-12  13:22
  24. Torolt_felhasznalo_406717
    Torolt_felhasznalo_406717
    2006. Április 18. 15:5578.
    igen, már 2éve.de nekem még nem volt vele gondom, néha ugyan gondot okozott a megvétele. De ez van...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483361 (77)
    2006-04-12  15:30
  25. Torolt_felhasznalo_483361
    Torolt_felhasznalo_483361
    2006. Április 12. 15:3077.
    Csak, tudod a dokik is csak kísérletezgetnek! Ha az egyik nem válik, jöhet a következő! Csak én ezt már nagyon unom!!! Te is Yadinet szedsz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406717 (76)
    2006-04-12  14:30

Címlap

top