Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Molnár Csilla Andrea 1969-1986

Torolt_felhasznalo_839810
Torolt_felhasznalo_839810
Létrehozva: 2002. november 5. 13:46
Sziasztok!
Molnár Csilláról, az 1985-ös szépségkirálynőről szeretnék találni egy fotót. Sehol nincs a neten. Aki tud segíteni, kérem jelezze.
Netán olyan személy is akad köztetek, aki ismerte őt személyesen?
  1. Torolt_felhasznalo_839810
    Torolt_felhasznalo_839810
    2003. augusztus 28. 16:173226.
    szerintem millatill úgy értette, hogy Anyukád biztosan közelebbit is tud erről a ruhás dologról, és elmeséli Neked.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_461320 (3225)
     
  2. 2003. augusztus 28. 15:263225.
    Szia Dilla! Azt most nem tudom megmondani, hogy édesanyám honnan vette, nem kérdeztem, nem tartottam fontosnak. Este ha haza megyek a munkából - és még ébren lesz -, megkérdezem.
    Nem tudom millatill hogy értetted a hitelességet?! Az biztos, hogy aktivan nem vett részt a ruhák megszerzésében, sajnos nem ismertük a családot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_839810 (3222)
     
  3. Torolt_felhasznalo_839810
    Torolt_felhasznalo_839810
    2003. augusztus 28. 11:383224.
    szia millatill!
    reméljük találsz új cikkeket.

    A könyv alapján nemcsak a népviseleti ruhával volt baj, hanem az összessel, mármint a körülményekkel, ahogy szerezték őket. :-))
    előzmény:
    millatill (3223)
     
  4. Torolt_felhasznalo_159723
    Torolt_felhasznalo_159723
    2003. augusztus 28. 11:303223.
    Sziasztok:-)
    A népviseleti ruhával kapcsolatban nekem is van emlékem, hogy valami zűr volt vele. Lehet hogy molmar mamája hiteles információval rendelkezik. Kiváncsian várom én is.
    Elkezdtem kotorászni a régi újságok között, hátha találok valami ujdonságot. Ha lesz ilyen, közzéteszem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_839810
    Torolt_felhasznalo_839810
    2003. augusztus 28. 09:553222.
    szia molmar, azt szeretném édesanyád honnan tudta, hogy milyen ruhában volt Csilla Máltán? Hisz itt nem adták le a versenyt, s tudtommal nem jelent meg olyan kép Csilláról Málta után, amin népviseletben volt, mindig csak az az egyrészes fürdőruha van rajta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_461320 (3217)
     
  6. Torolt_felhasznalo_839810
    Torolt_felhasznalo_839810
    2003. augusztus 28. 09:543221.
    szia Molmar,
    hálásan köszönjük a cikkeket, ez is újdonság volt.
    Amikor a Havas Henriknek a Pro Domo c. könyvéből idéztem hónapokkal ezelőtt, abból is az jött le, hogy felsőbb utasításra egyik újságírónak sem volt tanácsos Csilla halálát taglalni.
    Egy másik utalás pedig egy tanulmányban volt, ami a Médiakutató 2001 őszi számában jelent meg, ott is ezt írják:

    "Máskor a nyilvánosságtól való szinte már beteges félelem érződött a kihirdetett „embargókon”: „Szépségkirálynő-választás: a tragédia után eldöntetett, megfoghatatlan szinten, hogy nincs tovább. Egyszerűen nem voltak hajlandók tudomásul venni az érveket, hogy ezt be kellene jelenteni, hanem az új versenyt lényegében félbeszakították – ki, hogyan; nem is akarok belemenni”. Mivel megbízható hírforrások nem voltak, az idézett lapszerkesztő is minden bizonnyal azokra a keringő pletykákra gondolhatott, hogy legmagasabb szinten, a Politikai Bizottság valamelyik tagja rendelte el, hogy ne legyen több forduló – a sajtóirányítás pedig nem merte vállalni a döntés közzétételét. "

    hmmm. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_461320 (3219)
     
  7. Torolt_felhasznalo_839810
    Torolt_felhasznalo_839810
    2003. augusztus 28. 09:493220.
    sziasztok!
    a máltai ruhákat nem a család lopkodta össze.
    A Divatintézettől kellett volna Csillának ruhákat kapnia a versenyre, de a manökenek minden szép ruhát elvittek egy bemutatóra, és csak a gyengébb darabok maradtak meg.
    A rádióban nyilatkoztak többek között erről is Csilláék, és erre ismeretlen emberek, akik a filmgyárnál dolgoztak, felajálották a segítségüket, és kicsempésztek néhány igazán dekoratív darabot Csillának, hogy azokban képviselje Máltán az országot.
    A verseny után ezeket mind visszacsempészték a filmgyárba.
    Csilla édesanyja először a Friderikusz-könyvben mesélte el ezeket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_461320 (3217)
     
  8. 2003. augusztus 27. 23:023219.
    a cikk folytatása:

    Ezt követően most már még egyszer végiggondoltam a kérdéseket, és arra döbbentem rá, hogy azok közül egyetlen egy sem vonatkozik a szépségkirálynő halálára, azok mindegyike a már megkezdett, de rövid úton leállitott idei versenyre vonatkozik indokolatlan tehát az elzárkózás.
    Dr. Turai Tamás ekkor hosszasan elgondolkozott, amiként teszi azt az ember, mielőtt valami fontosat mond, majd nem mondott semmit, de ha már a keze amúgy is a kilincsen volt, kinyitotta nekem az ajtót és azt mondta: "Viszontlátásra!"
    A dr. Turai Tamásnak föltett kérdésekre a válaszok a következők /nem dr. Turaitól származnak/:
    - Nem lesz az idén Magyarországon szépségverseny - a Magyar Média nem tartotta lényegesnek, hogy a sajtót tájékoztassa a szépségverseny leállitásáról, a lányokat időben értesitették, hogy további folytatás nincs, vigaszdijként beiskolázták őket a manökenstúdióba.
    Most, hogy ezeket a válaszokat együtt látom, magam is úgy érzem, olyan dolgokat irtam le, amik miatt akár be is börtönözhetnek engem.
    Kovács Zoltán
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. augusztus 27. 22:533218.
    Szia millatill, ahogy igértem, itt a cikk, ai a Magyar Ifjuság c. újságban jelent meg 1986. nov. 21-én.
    VÁLASZRA VÁRVA
    . . . és csak várva, csak várva
    A Magyar Média főigazgatója, dr. Turai Tamás a múlt hét csütörtökének reggelén hivatali helyiségében a következő kérdésekre nem válaszolt:
    - Lesz-e ebben az évben Magyarországon szépségverseny?
    - Miután megfelelő beharangozás után egyik pillanatról a másikra le is állitották a már folyó szépségversenyt, miért nem tájékoztatták arról - a beharangozáshoz hasonló szinvonalon és mennyiségben - a közvéleményt?
    - Mi történt azokkal a lányokkal, akik beneveztek és selejtezőkön továbbjutottak?

    Miután dr. Turai Tamás ezekre a kérdésekre nem válaszolt, nem válaszolt arra sem, hogy terveznek-e egyáltalán valamikor szépségversenyt rendezni Magyarországon.
    Később, miután dr. Turai Tamás semmire sem válaszolt, magyarázatul hozzátette, hogy bizonyos magasabb utasitása van az ezzel kapcsolatos kérések megtagadására, és elmondta, hogy ő személy szerint nagyon sajnálja, hogy létezik ez a magasabb szintü utasitás. Emiatt ugyanis a Magyar Média nem tud megfelelőképpen válaszolni azokra a vádaskodásokra, melyek a szépségkirálynő halálával kapcsolatosan a jó nevű leányvállalatot érték.

    - Annak idején, amikor a Magyar Médiát újságirók keresték meg, éppen önök zárkóztak el a nyilatkozat elől, érthetetlen tehát, hogy egyoldalú tájékoztatást emlegettek. Ezt önök idézték elő azzal, hogy a Magyar Médiától egyetlen embert nem lehetett szóra birni. A helyzet e pillanatban ugyanaz. Most sem nyilatkozik, ezzel szemben egyoldalú tájékoztatást emleget, vádaskodásokat, melyekkel szemben védtelenek. Saját magukat fegyverezték le. Miért?

    Miután dr. Turai Tamás, a Magyar Média főigazgatója erre a kérdésre sem válaszolt, úgynevezett háttérinfót adott, amiket én most ide nem irok le, minthogy azok közléséhez - az "info" háttér jellegéből adódóan - nem járult hozzá.
    - Rövidesen egy egész könyv jelenik meg erről az egészről.
    A Végh Antalé?
    - Nem, egy másik.
    - Erről nem tudok, ezzel kapcsolatban az a véleményem, hogy sajnos, mindig vannak akik a felsőbb rendelkezéseket kijátsszák. Ezután dr. Turai TAmás az ajtóig kisért s egészen váratlanul megjegyezte, hogy igazán megérthetném, a szépségkirálynő halálával kapcsolatos kérdések megtagadása kegyeleti okok miatt nagyon is érthető. A felsőbb szintű utasitás nagyon is humánus.
    folyt. köv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. augusztus 27. 21:433217.
    szia millatill:-) Igen, valóban kaptam több cikket is ami Csillával, ill. a szépségversennyel kapcsolatos. Nem emlékszem rá, hogy melyiket tették fel a topikra, de ma 10 után még egyet beirok /sajna, addig nem tudom a munkám miatt/.

    Csilla népviseleti ruhájáról édesanyám is mesélt nekem, még valamit arról is, hogy versenyre a ruhákat a család "lopkodta" /??/ össze valahonnan, valahogy, mert a média nem segitett, állitólag, mert teljesen esélytelennek tartották a máltai versenyen. Mint tudjuk, Csilla jól rácáfolt a gonoszok véleményére.
    előzmény:
    millatill (3216)
     
  11. Torolt_felhasznalo_159723
    Torolt_felhasznalo_159723
    2003. augusztus 27. 20:303216.
    Jó estét mindenkinek:-)
    Szia Nyuszik@, hát te is előkerültél? Nekem is hiányoztál.

    A népviselettel kapcsolatban még abban az időben olvastam valahol, hogy a máltai versenyen Csilla akármilyen népviseletben volt, de nem a jellegzetes magyar népviselettel küldték ki.

    Szia molmar! Ha van még cikked - mivel irtad hogy kaptál többet is - azokat nem tennéd fel ide a topikra? Engem érdekelne, de gondolom a többieket is.
    előzmény:
    nyuszik@ (3214)
     
  12. 2003. augusztus 27. 18:183215.
    Sajnálom Dilla, de ebben nem tudok segiteni. Ezek újságból kivágott cikkek, 3 darabot nem lehet azonositani, hogy melyik újságban, mikor jelent meg.
    A cikken van még egy fotó is, gondolom a máltai verseny 3 győztese lehet /Csilla a koronás lány jobbján van/, mert a középső lányon a fabulissimo korona van. Legalább is annak nézem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_839810 (3213)
     
  13. 2003. augusztus 27. 17:483214.
    Sziasztok:-)

    Molnar ez egy újdonság, mert még nem láttuk.
    Sőt arról sem olvastam sehol, hogy magyar népviseletben is színapadra kellett lépnie Csillának Máltán.
    Kiváncsi lennék, hogy nézett ki. Kár, hogy nincs róla kép:-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_461320 (3210)
     
  14. Torolt_felhasznalo_839810
    Torolt_felhasznalo_839810
    2003. augusztus 27. 16:573213.
    megyek haza, este ha lesz lelki erőm, kinézek Hozzátok, sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_839810 (3212)
     
  15. Torolt_felhasznalo_839810
    Torolt_felhasznalo_839810
    2003. augusztus 27. 16:553212.
    szia molmar! köszi a cikket!
    meg tudnád mondani pontosan, hogy milyen újság melyik számából való?
    Én még nem ismertem :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_461320 (3211)
     
  16. 2003. augusztus 27. 16:473211.
    Köszönöm mindkettőtök jókivánságait. Nem ezért irtam meg, csak a történeti hűség kedvéért.
    előzmény:
    nyuszik@ (3208)
     
  17. 2003. augusztus 27. 16:423210.
    Küldöm az egyik cikket, nekem ez olyan aranyosnak tünik. Lehet hogy már ismeritek, de én még eddig nem olvastam.

    PONTOK ALAPJÁN ELSŐ VOLT
    Fonyódi találkozás Magyaroszág szépével

    A fonyódi ABC áruházban várok a soromra. Nem sokkal előtte fiatal leány. Hátrafordult. Nagyon csinos. Mintha ismerném valahonnan? De vajon honnan? - morfondirozok. Aztán beugrik a televizióban, újságokban sokszor látott kép: Molnár Csilla Andrea, azaz Magyarország szépe.

    A hütőpultnál érem utol.
    - Ha már igy hozta a véletlen, szeretném meginterjúvolni - mondom, s hogy az aszfaltbetyárkodásnak még a gyanúját is eloszlassam, megmutatom újságiró igazolványomat.
    Bevallom, kissé meglepődtem milyen készségesen válaszolt kérdéseimre. Arra számitottam, hogy kéreti magát, elfoglaltságra hivatkozik, vonakodik, esetleg kosarat is kapok. Nem Természetes volt és kedves, mint bármelyik korabeli fiatal lány.
    - Harmadik hely a "Miss Európa" szépségversenyen. . . Számitott erre?
    - Amiután végignéztem a 24 résztvevőt bemutató programfüzetet, úgy gondoltam, hogy itt nem rúghatok labdába. A verseny előtti divatbemutatón általában mindenki két ruhát kapott. Ötünknek azonban három modellt kellett bemutatni. Ekkor éreztem először, hogy esélyem lehet jó helyezésre.
    - Hogy zajlott le a verseny?
    - Valamennyiünknek nemzeti viseletben, majd estélyi ruhában, végül bikiniben kellett kivonulni a zsüri elé. Pontszámok alapján - 60 ponttal - én lettem az első, a svéd Raquel Bruhn 56-tal a második, a francia Cecil Lartique 53-al a harmadik.
    A zsüri ezután az első öt helyezettet ismét kihivta és kétperces újbóli mérlegelés után ugy döntött, hogy a svéd leány lesz az első, a francia a második, én pedig a harmadik.
    - A dij?
    - Az első 10, a második 3, a harmadik 2 ezer nyugatnémet márka.
    Jól esett, amikor a svájci versenyző menedzserével odajött hozzám és átnyújtotta az első helyezettnek szánt ajándékot.
    - Ajánlatok?
    - Ezekről akkor érdemes beszélni, ha már kezemben a repülőjegy.
    - Harmadikos gimnazista. Ezek a sikerek változást hoztak vagy hoznak eddigi életformájában. . .
    - A középiskolát feltétlenül be kell fejeznem. Januártól a fonyódi gimnázium magántanulója vagyok.

    - Ekler -
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_839810
    Torolt_felhasznalo_839810
    2003. augusztus 27. 15:483209.
    szia molmar!
    Isten éltessen sokáig!!
    várjuk a cikket is nagy örömmel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_461320 (3206)
     
  19. 2003. augusztus 27. 14:003208.
    Jaj és a lényeg lemaradt!!:-((

    Fogadd szívből jövő jókivánságaimat, születésnapod alkalmából!

    Puszi:nyuszi:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_461320 (3206)
     
  20. 2003. augusztus 27. 13:533207.
    Ezennel ünnepélyesen kijelentem, hogy senkire nem haragszom és nem is haragudtam:-))
    Ami problémám adódott azt igyekeztem mindig priviben megoldani.
    Olvaslak titeket amint időm engedi, de tényleg nagyon sokat kell rohangáljak:-(
    Mindjárt megyünk a fiammal az iskolába a tankönyveiért. délelőtt pedig a kicsilányt irattam be bölcsibe. Közben meg ebédet főztem stb. Amint időm engedi itt leszek újra veletek.
    Molmar nagyon várom a cikket:-)

    Puszi mindenkinek:nyuszik@
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_461320 (3206)
     
  21. 2003. augusztus 27. 13:113206.
    Sziasztok! Nyuszik@, de jó hogy itt vagy:-))))))
    Tartottam, hogy megsértettelek, de valóban hiányzól ha nem jelentkezel.
    Nem rég volt a születésnapom, melyet családommal, rég nem látott barátaimmal töltöttem. Szóba került - természetesen - Csilla, hisz tudják, hogy gyógyithatatlan rajongója, tisztelője vagyok. Na, a lényeg az, hogy igéretükhöz hiven, ma kaptam pár cikket a régi időkből, ami Csillával kapcsolatos.
    Most kiválasztottam belőle egyet, amit egy kicsit később elküldök Nektek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_839810
    Torolt_felhasznalo_839810
    2003. augusztus 27. 11:473205.
    TÖK JÓ, reméljük, egyre több ember látja. Szerintem sokan, akik ESETLEG megnézik a TV-műsort, csak átugorják a szemükkel, mert fogalmuk sincs, mi ez.
    A TV-újságot épp reggel nézegettem, én sem vettem észre. . . :-)
    Jó lett volna, ha van vmi ismertető, pontosabban ajánló, mint sok-sok hülye akciófilmről. . .
    előzmény:
    nyuszik@ (3204)
     
  23. 2003. augusztus 27. 08:473204.
    SZIASZTOK:-))))))))))))))

    Friss info!

    Aki esetleg még nem látta volna a Szépleányok című filmet az most pótolhatja a hiányt, mert ismét műsorára tüzte a FILMMÚZEUM TV csatorna. ::18:15, Szombat (szeptember 6. ),
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_839810 (3203)
     
  24. Torolt_felhasznalo_839810
    Torolt_felhasznalo_839810
    2003. augusztus 27. 08:233203.
    sziasztok!
    én itt vagyok ám, csak mostanában sok a zűr. . .
    a nyuszi biztos, hogy nem unt meg bennünket, szerintem a családi élet foglalja le, a kisfia jövő héten megy iskolába, sok intézni való lehet. . . másrészt, írta, hogy nem akar a szimpla beköszönésekkel untatni minket, amikor nincs "újdonság", amit írhatna.
    Bár biztos vagyok benne, hogy nem zavarna senkit, ha legalább beköszönne :-)))
    NYUSZIKA, GYERE, MERT HIÁNYOLNAK!!
    előzmény:
    kim (3202)
     
  25. Torolt_felhasznalo_317070
    Torolt_felhasznalo_317070
    2003. augusztus 26. 21:323202.
    Én még itt vagyok olvasgatnék ha lenne mit. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_461320 (3201)
     

Címlap

top