Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kanadai vandorlelkek

Bagoly
Létrehozva: 2002. november 13. 15:31
Remelem, senkit nem tart vissza a baratsag fenntartasatol ez az uj forum-stilus. Minden csoda harom napig tart, majd ebbe is beleszokunk, csak talaljuk meg egymast!
  1. 2019. június 10. 21:1758126.

    a titok a vegen oldodik meg,mert ugy nez ki,mintha halott katonak oriztek volna az erodot.


    amirol en beszeltem,a 3-k kotet;az ideal csokja,,,,                                                                                                                                          ott talalkozik a veremben az amerikai fiu az angol fiuval[miatta jott]ki is szabadulnak,nagyon jo szeintem....


    amikor az amerikai fiu vissza megy angliaba,talalkozik isabellel,aki kozben ferjhez ment de a fiuk elmentek,es o megigeri hogy utana megy es vissza hozza[habar szerelmes isabelbe]meg is talalja ott a veremben.


    az arab lany aki bele szerelmes,kiderul ,hogy az apja lanya,tehat feltestverek...ha van kadved olvasd el,jo mindd a 3 folytatas,filmet nem csinaltak.

    előzmény:
    Bagoly (58122)
    2019-06-10  03:19
  2. 2019. június 10. 17:0758125.

    Jol tetted, hogy felhivtad a figyelmet! Gyere maskor is!

    előzmény:
    szizsuzsóka (58123)
    2019-06-10  06:01
  3. 2019. június 10. 06:0958124.
  4. 2019. június 10. 06:0158123.

    Véletlenül néztem be, de kénytelen vagyok hozzászólni .


    Nézd meg a felvételeket, a nagy hajó félrelöki a kis magyar hajót. Valószínűleg a híd pilléreivel volt elfoglalva. A magyar kapitány gyakorlott és jó helyismerettel rendelkező ember volt. Nem ő követett el  több balesetet, hanem a Viking hajószálló ukrán kapitánya. A balatonfüredi hajófelborulás más volt. Akkor és még kisiskolás voltam ( most 77 ) , az ötvenes évek elején . A Beloiannisz nevű sétahajó utasai a füredi vitorlásversenyt figyelté, ezért minden utas arra az oldalra ment, amelyikről jobban követhető volt a verseny, ez okozta a balesetet, és a halált az, hogy sok utas nem tudott úszni.


    jotudni  Pontosan kell a dolgokat tudni, ha az ember véleményt akar közölni !

    előzmény:
    jotudni22 (58120)
    2019-06-09  21:25
  5. 2019. június 10. 03:1958122.

    A Kek csillag - vagy angolul Beau Geste ugy kezdodik, hogy a sivatagi erod felmentesere siet egy csapat idegen legios katona - de elkestek, mert mindenki meg van halva. Halottak allnak a loreseknel felfegyverkezve. En nem emlekszem semmi veremre, nyilvan ket kulonbozo konyvrol v an szo.

    előzmény:
    kekelefant (58117)
    2019-06-07  01:36
  6. 2019. június 10. 03:1258121.

    A konyv cime angolul Beau Geste, iroja P. C. Wren. Magyarul A kek csillag. 

    előzmény:
    jotudni22 (58119)
    2019-06-09  21:11
  7. 2019. június 9. 21:2558120.

    Azzal  a  borzalmas  hajo-osszeutkozessel  kapcsolatban........


    szere'ny  ve'leme'nyem   szerint  a  magyar  hajo  kapitanya    jol  be   volt  rugva----------------  ez,  nem  volt  az  elso"  "ACCIDENT"-je   !!!


    Emle'keztek  tala'n,     ---pa'r  e'vvel  ezelo"tt,  a  Balatonon  is  "felfordult"    egy  se'tahajo,---------  de,  az   nagyon  kozel  a Fu"redi  part mellett  torte'nt,   e's    sok  ember  a  partrol   ugrottak  a  vibe,   hogy  kimentse'k  a  vizbe  esett   embereket.


     


    Valahogy  ma'r  "nyugalomba"  ke'ne  tenni  ezeket a vila'gha'boru  elotti  SE'TA-hajokat,   no,  meg  persze   az  isza'kos  kapita'nyokat  is............


    előzmény:
    jotudni22 (58119)
    2019-06-09  21:11
  8. 2019. június 9. 21:1158119.

    Toled  is  kerdezem,  Bagoly.   mi  a  cime  angolul   annak  a  konyvnek,    mert  biztosan  megvan  a  Public   konyvtarban  itt  is


     


    no,   majd  kikutatjuk  a  Cooper  filmek  kozott  is........


     


    Tanx,   anyhow.........


     


    A  Zsuzsa "chat"-je'be  nagyon  kevesen  irnak,-----   Itt  is  az  a  helyzet.


     


    Ahol  mi  e'lunk,  itt   az  ugynevezett  Spectrum-TV  vasarolt  fel   minden  kisebb  TV-t,  es  most  1700  (!!!)   channelt  lehet  nezni.  Persze,   minden  pe'nzbe  kerul...


    de,  


    mi   van  ingyen??????


     


    Hiszen  a  jo  levego"   sincs  ingyen,           me'g  KANADABAN  S E M  !!!!     

    előzmény:
    Bagoly (58116)
    2019-06-06  17:30
  9. 2019. június 9. 21:0458118.

    szia......   amit  irtal,  MINDEN   nagyon  e'rdekes,    de  KI az  IROJA  a  ko"nyvnek???


    es  ki  volt  az  a  Haywoth????  Valami   film-szine'sz???????


     


    Cerbuc

    előzmény:
    kekelefant (58117)
    2019-06-07  01:36
  10. 2019. június 7. 01:3658117.

    a kek csillag 4 reszes   konyv,nagyon szuper,2-t sikerult vennem,2-a batyamtol kaptam,a film is igazan jo volt,,,de csak egy konyvrol..


    a kulonleges gyemantrol,es valaha egyutt nott fel angol es egy amerikai fiurol...


    ray millard nagyon jokepu volt valaha,


    engem lenyugozott az eleje,amikor egy veremben kulonbozo emberek vannak bedobva meghalni,es mindegyiknek mas tortenete van.


    most eloveszem megint,a magyar forditas is nagyon jo!!!!!!!

    előzmény:
    Bagoly (58116)
    2019-06-06  17:30
  11. 2019. június 6. 17:3058116.

    Megis van remeny, hogy jon a joido! 21C fok van. Ragyogoan sut a nap, egy fia baranyfelho sincs az egen. Na, ha itt befejezem fontos munkalkodasomat, kenyelembe helyezem magam kinn az erkelyen es olvasok. Megiscsak szep az elet!


    Mostanaban nem nezem a TV-t, nincs turelmem. Ugy velem, mar minden filmet lattam - szeretnek ertuk legalabb egy loonit kapni darabonkint, akkor is megtelne a bugyelaris! Hat meg ha osszevetnem az eddig olvasott konyvekkel! Egyszer, hajdanaban, meg iskolas koromban olvastam A Kek Csillag cimu regenyt. Nagyon tetszett. Telt-mult az ido, elkaptam egy filmet, Beau Geste,Gary Cooper-rel, aki egyik kedvencem volt. Hat, uramfia, a kek csillag regenybol   keszult!  Alig hittem a szememnek. Eppen olyan jo volt. Melegen ajanlom - de ugyeljetek, az eredeti az egyetlen erdemes, mert persze vannak "remake"-k is. Nem tudom, miert.

  12. 2019. június 6. 09:3958115.

    ez,  meg  most  micsoda  a  pontocskakkal??????????


    Mindegy,------valahol    zuriznek.   No,  nem  kell  felni,  a jo  oreg  Noklapja  majd  rendbejon  megint............


     


    de, --REMELEM,  nem  gondolja  egyikotok sem,  hogy  "incognito"   beirok  vagytok!!!    Ha,  ha..........   :-)))

    előzmény:
    jotudni22 (58114)
    2019-06-06  09:33
  13. 2019. június 6. 09:3358114.

    ...

  14. 2019. június 6. 04:1558113.

    Jaj  Istenem,   Mennyi  itt  a  Noklapjan  a  spion  es  besugo........


    kitorolik  ezt,   azt,    mindent  ami  nm  konvenial  nekik.


     


    Nem  baj,   tipikus  magyar  dolog  ez  is.


     


     


     

  15. 2019. június 6. 04:1358112.

    Sheriff   kitorol  mindent  (  a  Zsuzsa  forumjabol  is,  )  ami  neki  nem  konvenial.......


    :-)))  

  16. 2019. június 6. 02:0458111.

    Deeeeeeeeeee,   tedd  ki oket  a  napra,,,,,    szeretik,  es  majd  viragozni  is  fognak.  ;-))


     


    Amit  irtal,  hogy: a magyarok   "titoktartok"   a  betegsegekkel kapcsolatban----  ez  nekem  nagyon  erdekes!!!   Mi  ugyanis  azt  tapasztaltuk,  hogy  amikor  csak  lehet  "sirankoznak"   valami  miatt:   ........ "  kuldjel  ezt,  kuldjel  azt,  "----"nem  vagyunk  jol" "nem lehet  kapni...." ,     persze,  az  utolso  egy  nagy  marhasa'g,   mert  manapsa'g   mar  MINDENT  "lehet  kapni"   odaa't is,  no, de  persze  azt  gondoljak,  hogy  minden  amerikai  hulye.


    Nem  baj,  amig  van,  megosztjuk  veluk.---


    Ferjem  szokta  mondani:   "O.K.,  O.K.    csak  arra  v i g y a zz,  hogy  meg  ne  jelenjenek  egy  szep(?)napon  a  kuszobon...." Ugyanis,     ( talan  ezt  Te  nem  tudod, Bagoly,)     itt Californiaban  most  az  a  torveny,  hogy ha  megengeded,  hogy  valaki  EGYSZER  is   24  orat  maradjon   a ha'zadban,   akkor  bizony,  nem  lehet  ma'r  kidobni.  !!!   Ezt  a  sok  mexicoi  emigransok  ugyvedeitol  kaptuk  tavaly  "ajande'kba".   ----  


    Hozzatok,  Canadaba  (?)   me'g  nem  nagyon  mennek  fel,        de,  sajnos,  ami  ke'sik,   nem  mulik.

    előzmény:
    Bagoly (58107)
    2019-06-05  21:46
  17. 2019. június 6. 00:1958110.

    gratula! nekem ot lany unokam van 6-16-ig,persze a frank lanyatol,en    nem  voltam szerencses gyerek  ugyben nem volt,pedig probaltuk....de csak ugy imadjuk egymast,hiaba vagyok a-gonosz mostoha-....

    előzmény:
    Bagoly (58102)
    2019-06-03  00:56
  18. 2019. június 6. 00:0858109.

    na,  masodszor  is------     Ki  az  a  Ritta  Hayworth?


     


    ural  ez  a  buta  ge'p.........

  19. 2019. június 5. 22:3958108.

    en is imadom....a harmadik  [esot,rita hayworttal jol elszurtak] a lenyeg az lenne,hogy a viharban nem idul hajo,tehat    miss   


    a legutolsoban mar gepek repultek,felszallhatot volna barmelyikre...saidi nem tud meglepni a borton es vissza toloncolas elol,aztan rajon ,hogy a missionaris ugyan olyan diszno,mint a tobbi ferfi....


    en ritat kulonben sem kedveltem,ki tudja mer..szegeny nem volt szep elete,,,,a vonaglason kivul mast nem igen tudott produkalni....

    előzmény:
    Bagoly (58102)
    2019-06-03  00:56
  20. 2019. június 5. 21:4658107.

    Latod, ez eszembe sem jutott. De mar megfigyeltem, az otthoniak milyen titoktartok, ha valamilyen betegsegrol van szo.


    Kutyaido van! 13C fok, bizony, eleg huvos es esik az eso. Jo, hogy nem hordtam ki a novenyeimet. Ha igy haladunk, nem is kell kirakni semmit - 2 honapra nem erdemes!

    előzmény:
    jotudni22 (58106)
    2019-06-05  07:27
  21. 2019. június 5. 07:2758106.

    Kifejezetten az  Alzheimert  AZERT   titkoljak  el,  mert  orokolheto" dolog.  Vagy  van  egy  csaladban,  vagy  nincs,,,,   gyerek-gya'rta's  (pardon  ha'zassa'g)    elo"tt,  jobb  megtudni  az  ilyesmiket.  Szoval,  sze'gyenlik.  Pla'ne,  ha  gyerekeik  vagy  unoka'ik  is  vannak, -----elve'gre,  ki  akar  Alzheimer  GE"NA"KAT   orokolni   ???????


    (A  fene   ezekbbe  a  sok  eeeeee'kezetekbe....)


    persze,  le  lehet  tolteni  "Hungarian  keyboard"-ot  is  a  ge'pbe,   de  lusta  vagyok.


     


     


     


          

    előzmény:
    Bagoly (58103)
    2019-06-04  19:09
  22. 2019. június 4. 19:3858105.

    Koszonom, ezt cselekedtem, aztan szepen elfelejtkeztem mindenrol, most te hoztad eszembe. Megyek is es leellenorzem, mi tortent. Eddig meg nem fordult elo semmi ilyesmi!

    előzmény:
    Sheriff-2 (58104)
    2019-06-04  19:28
  23. 2019. június 4. 19:2858104.

    Nekem csak pár percem van,és fontos dolgaim,tehát.


    A reboot it azt jelenti indítsd újra.Legegyszerűbb az,hogy ahova be van dugva a T.V.-doboz,húzd ki a vezetéket,várjál pár percet,ami tulajdonképpen nem is fontos,és dugd vissza.Kell neki pár perc,ha lassú estleg 8-10.és autómatikusan beállítja sajátmagát.


    Régi szokás szerint titok volt minden,úgy néz ki továbbra is az.

    előzmény:
    Bagoly (58103)
    2019-06-04  19:09
  24. 2019. június 4. 19:0958103.

    Szervusztok, kicsik-nagyok, boldogok es boldogtalanok, jusson eszetekbe, hogy minden elmulik egyszer! Meg talan ez a ronda ido is! Kerdem en, mifele junius, mikor hideg van, ugy nez ki, hogy minden pillanatban esik az eso! A TV nem mukodik, telefonaltam, azt uzentek, "Reboot"it. Ez mit jelent? Rugdaljam meg? 


    Delelott a testverem latogatott meg, minden 5-6 hetben hoz egy hordo bort, mondtam neki, panikba esek, ha kezd fogyni! Ebben a korban mar ugyelni kell a nyugodt eletre! Szegenynek a felesege sulyos alzheimerben szenved, nem is beszelunk rola, mert elsirja magat, de nem birtam ki, megkerdeztem, hogy-smint van - hat persze, semmi valtozas... Meg  tudna valaki mondani, otthon miert susmakoljak el a betegsegeket, miert titkoloznak, miert tartjak olyan nagy titokban, mintha szegyen lenne? 

  25. 2019. június 3. 00:5658102.

    Bette Davis the best! Joan Crawfordot is szeretttem.Szerintem o volt a legjobb Miss Sadie Thomson! (Rain)


    Ma hallottam egy kedves hirt, egyik ismerosom nagymama lett. Emlekszem ra, mikor anyja ot hozta haza a korhazbol. A harmadik szomszedunk volt. Most is latom a kedves kis mosolyat - nehez elhinni, hogy NAGYMAMA. Nehez elhinni, hogy EN is megoregedtem... Vagyis, szepen mondva, elmult  az ev felettem, de hoho, oreg nem vagyok! Az nem jelent semmit, hogy van 4 unokam  es 3 dedunokam!

    előzmény:
    kekelefant (58101)
    2019-06-03  00:42

Címlap

top