Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kanadai vandorlelkek

Bagoly
Létrehozva: 2002. november 13. 15:31
Remelem, senkit nem tart vissza a baratsag fenntartasatol ez az uj forum-stilus. Minden csoda harom napig tart, majd ebbe is beleszokunk, csak talaljuk meg egymast!
  1. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2020. június 27. 01:3659401.

    csak erdekesseg keppen... meg hogy "igazoljam " nem en talalom am ki amiket irok.. sem a hazug mediabol nem veszem.. hanem altalaban utana nezek dolgoknak.


    itt van egy par... akit erdekel...


    -------------


    google:


    Black women make up only 1.2 percent of the workforce, compared with 1.8 percent for black men.


    Aug 15, 2019 - The former employee also laid out three steps they think Google ... "I never stopped feeling the burden of being black at Google," they wrote in the memo


    -----------


    yahoo


    Jun 17, 2014 - Of Yahoo's United States workforce, the company said half of its employees are white, 39 percent Asian, 4 percent Hispanic, 2 percent black ..


    .----------------


    FaceBook


    Facebook increased the number of black employees to 4 percent of U.S. employees in 2018 from 2 percent in 2016. Yet just 1 percent of technical roles are held by blacks and 2 percent of leadership roles.


    --------------


    van ahol csak par eves statisztikat talalsz,  van ahol valamivel ujjabbat.


    de a legujabb is csak 4%...


    persze ehhez hozzatartozik hogy ezek kepzett emberek.. tehat visszamentunk ahol kezdtem... TANITASA A FEKETEKNEK..


    es mikor arrol volt szo, hogy ugynevezett voulchert adjanak a szuloknek, hogy a gyereket ODA VIGYE AHOL JOBB AZ ISKOLA..


    no mit gondolsz... KIK VOLTAK ELLENE????????


    jol sejted.. a demokratak!


    maradjon csak szegeny... es buta... igy sokkal jobban lehet iranyitani... EZ amiben hisznek.


    es aki nem hiszi... jarjon utana... mert igy igaz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (59400)
    2020-06-27  01:09
  2. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2020. június 27. 01:0959400.

    a raszizmust tulajdonkeppen a media szitja a legjobban. Masrol sem tudnak beszelni, es a nepet megosztani.


    pl. amikor rendor meggyilkol egy embert... azt csak akkor mondjak be, HA A RENDOR FEHER ES A MEGGYILKOLT FEKETE.


    fekete rendor van nagyon sok varosban, ahol a belvarosban elnek a szegenyek, es sok a fekete... es ha fekete rendor ol meg feketet.. ARROL SEM HALLASZ.


    HA FEKETE CIVIL OL MEG FEKETET... ARROL PEDIG PLANE NEM.


    egy fekete mondta a tv-ben... amikor bemondjak a hirt, nem kene hozzatenni milyen szinu a rendor es milyen akit meglottek.


    no de akkor hol lenne a hirekben a lehetoseg uszitani a nepet. ????????????


    es az igazsag pedig hogy ami okozza ezt, arrol vegkepp nem beszelnek. Az pedig gazdasagi. A szegenyseg, az iskolazatlansag, a gyerek csinalas ahol nincsenek apak.. ahol a gyerekek 18 eves korukra irni olvasni nem tudnak.. mit goldolsz milyen jovo var rajuk, es hol kap munkat. Sehol. Marad a drog ... marad a gang.. es maradnak a politikusok akiknek EZ AZ ERDEKUK.


    es ha nem hiszel nekem... akkor csak meg kell nezni jelenleg hol all a bal.. melyik varosokban? Hol vannak a szegenyek?


    99% democrata polgarmester, demokrata vezetok.


    nem en talalom ki... nagyon konnyu utana nezni.. de  legjobb pelda California.


    Mi volt es hol volt California Reagon idejeben... es hol van ma..


    Hol van a legtobb milliomos? billiomos? es hol van a legtobb HONTALAN!


    ES UTANA MEGNEZNI KIK IRANYITOTTAK AZ ELMULT 20 EVBEN AZ ALLAMOT.


    de errol keveset hallasz.. mert nem fer bele a politikajukban amit el akarnak veled hitetni.


    p.s.


    mikor meg Califban laktam, ahol mint tudni nagyon nagy szamban elnek mexicoiak... a szegeny negyedben akkor is ment a lovoldozes.. naponta.. FEKTEK ES CSIKANOK..... (a guny neve a mexicoinak) gyuloltek egymast... allando volt a harc a ket gang kozott. Es nem csak a gang.. hanem a ket faj - ha lehet oket igy nevezni - sem birja egymast. Errol sem hallasz perce a mediaban. Sem arrol, hogy a feherek akik a vezetoi a Califban levo billiomosoknak, (ertsd alatta companik mint Google, FaceBook, Yahoo)  milliokkal tamogatjak a Black life matters..hany feketet alkalmaznak!!!! jo fizetessel!!!! minimalisat.. mert egyszerubb profazni, mint a milliokkal besegiteni kepezni, iskolaztatni, jo szakmat adni feketeknek.. hogy ne a kriminalis elet legyen a kozpontban...


    dehat akkor hogy lehetne uszitani egymasra az embereket. ????????? es meg ki is hasznalni!


     


     


     

    előzmény:
    nidda (59399)
    2020-06-26  21:13
  3. 2020. június 26. 21:1359399.

    A rasszista jelzöt én nem is használom, mert szerintem vannak kifejezetten fajgyülölö csoportok, de a nagytöbbségnek elöítéletei vannak és ettöl nagyon kevesen mentesek. Többek között, - többé, kevésbé, - én sem. Nem helyes, - de igyekszem ennek tudatában lenni és aszerint cselekszem. Gondolom a fehér rendör is nagyobb százalékban lát bünözöt az afro-amerikai személyben, mint mondjuk egy írországi felmenökkel rendelkezöben, - pedig annál is lehet fegyver....  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (59394)
    2020-06-25  23:08
  4. 2020. június 26. 20:5959398.

    Ma estére viharokat ígértek. Úgy félórával ezelött a függönyök már vízszintesen lebegtek a szobában, - vagy öt percig, - most ismét csend van. Délután fél ötkor kimentem a folyópartra, de még akkor is nagyon meleg volt. Ma azért már valamivel könnyebben gurultak a görgök, - a jövö héten olyan lesz minden, mint régen (remélem). A volt "Izrael," (ha jól emlékszem), - topicban, Liat nevü forumtársunk írt a kölesröl és én is kipróbáltam. Azóta idönként fözök belöle, mert tizenöt perc alatt készen van. Attól eltekintve a lecsót én is jobban szeretem rizzsel, - de az most nincs a háznál. Gondolom, ismered az "Uncle Ben's" rizst. Most annak is megváltoztatják a "logoját" a szinesbörü fej miatt. Igazán nem tudom, hogy mit remélnek töle. A motorral majd holnap foglalkozom, mert nagyon változékony idöjárásról beszélnek, akkor meg ugye se kert, se folyópart.... A mosógép müködik, de úgy mint a hatvanas években. Feltöltöm vízzel egy slaggal, mosóport meg egy kis vízkögátlót a vízbe, - na meg persze a ruhát. Az öblítéshez ismét feltöltöm vízzel és utánna megy a szárítóba. Viszont, július egytöl az év végéig csökkentik az áfát a vírus miatt, Marburg városa húsz euró vásárlási utalványt ajándékoz a lakóknak, - remélem a mi városunk is követi a példát és akkor veszek egy új mosógépet, mert tegnap ahogyan feltöltöttem, egy kis víz folyt ki alóla. Jobb pedig biztosan nem lesz, - pontosabban, azt már nem akarom megvárni, amíg víz alatt áll az egész fürdöszoba. 

    előzmény:
    WestHill (59396)
    2020-06-26  03:44
  5. 2020. június 26. 16:5159397.

    Hallanad, hogy' nyilatkoznak a Franciaorszagban elo franciak az itteniekrol!


    Minding mondtam, hogy a nep atesik a lo masik oldalara. Mert nem tudjak eldonteni, melyik oldala a jo!  En azt sem helyeslem, hogy szobrokat dontenek. A multra emlekezni kell es tanulni belole! Persze, nem azokrol beszelek, akik nem erdemlik meg!


    Egy megallapitas: "Getting old is not for the weak." Forditas: az oregseg nem a gyengeknek valo.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (59395)
    2020-06-25  23:21
  6. 2020. június 26. 03:4459396.

    Itt az ido mar elkezdte a felmelegedest, igy amikor elmentem Ebonynak itthon kellett maradni, rosszul esik neki is meg nekem is, mert megszoktam, hogy orokke velem van, szomoru, de megerti, ha meleg van akkor nem johet. A Walmartnal voltam par aprosagot vettem, meg ha mar ott voltam cseresznyet is, eloszor iden, meg a gorogdinnye sem maradhatott el. A lecsot en keves rizzsel szeretem, kolest meg sosem ettem azt sem tudom hogy nez ki.


    A mosogeped meg mukodik, vagy kellett helyette masikat vegyel? Az en szaritom november elejeig birta, akkor vegleg csutortokot mondott, amit vettem szeretem, hatha szerencsem lesz vele es eltart egy ideig.


    Ha ket-harom nap amig a gorgok bekopnak "pont jora" akkor nemsokara ujra elvezetes lesz a gorkorcsolyazas.


    Motor???? Pihen? Gyujtod az erot, hogy ujra probalkozz?

    előzmény:
    nidda (59388)
    2020-06-25  21:13
  7. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2020. június 25. 23:2159395.

    erdekesseg keppen emlitem csak meg.. utolso munkahelyemen sok nigeriai HIVATALOS bevandorloval dolgoztam.


    meglepodnel ha hallanad azok velemenyet az amerikai feketekrol. persze nem fogom itt elmondani.. csak megemlitem.


    szoval a raszizmus csak mostanaban lett ilyen "nepszeru".... aki nem egyezik a masik velemenyevel... mindegy hogy mi es miert..


    az RASZISTA!


    EZT EN IGEN NEVETSEGESNEK TARTOM.


    de vajon minek lehet nevezni, hogy ezzel a szoval takarodzva utobbi hetekben KONYVEKET , FILMEKET LETILTANAK....


    ha emlekezetem nem csal, ezt utoljara az orosz bolsevikok majd a hitlery fasisztak csinaltak...


    akkor hogy is van ez????????/


    politika az egesz... MEGOSZTANI A NEPET... ES EGYMAS ELLEN USZITANI... EZ A CEL.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (59394)
    2020-06-25  23:08
  8. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2020. június 25. 23:0859394.

    a faji megkulonboztetest a TORVENY TILTJA.


    hogy emberek hogy viselkednek, az egy teljesen mas valami, es az emberek velemenyet megvaltoztatni nagyon nehez, mint tudod.


    az hogy emberek nem kedvelik egymast, az mindig mindenhol elofordul. Hogy ha az a masik mas szinu.. akkor rogton ra is lehet fogni hogy AZERT MERT.


    en nagyon sok feketevel dolgoztam, es nagyon sok fekete ugyan ugy UTALJA A FEHERET... mint ahogy sok feher utalja a feketet.


    ezt lehet hogy elhiszed nekem, lehet hogy nem. Nekem szemely szerint soha semmi bajom nem volt feketevel, nem tobb mint feherrel. Ennelfogva igazan nincs semmi problam . Viszont mikor latom hogy a rendorrel BIRKOZNAK.. mondjam hogy nem adok egyiknem sem igazat.


    a black life matter ha igazan akarod megerteni hogy mi folyik itt... nezzel utana ki, mikor hogy szerveztek, mit tanitanak, miben hisznek.. es utana TE DONTSD EL MAGADNAK... HOGY EGYETERTESZ E AMIBEN HISZNEK..


    nem azt amit a MEDIABAN latsz... mert az propaganda!


    es akkor talan megerted hogy a BLM nem a George miatt van.. es ami folyik jelenleg semmi koze a feketekhez.


    de persze, nem kell nekem hinned... mondom ha igazan erdekel... tanulmanyozd, mert tudtommal Nemetorszagban is megy a buli.


     

    előzmény:
    nidda (59391)
    2020-06-25  22:00
  9. 2020. június 25. 22:0859393.

    Nincs klausztrofóbiám, de nem érezném magam jól egy ilyen fóliasátorban, a torontoi kupolákban meg pláne nem...

    előzmény:
    terdszelikatica (59390)
    2020-06-25  21:23
  10. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2020. június 25. 22:0759392.

    koszonom kerdesed, a kertem csodas. Nem gyozom szedni az uborkat.. felkarnyi hosszuak (japan fajta) es finom ropogos.


    a magyar paprikam is sokat terem.. a viragaim ontjak a viragot, nem gyozzuk szedni, mert ha nem szeded, akkor bemagzik es elszarad.. elvegezte a dolgat! paradicsom is mar kezd, naponta van a szendvics melle. Micsoda mas mint az uzleti... aki sosem kostalta el sem tudja kepzelni.


    az hogy engem ki minek tart... hat Istenem... MINDENKI MAGABOL INDUL KI...


    De ahhoz ragaszkodom hogy nem szeretem a komcsikat... es ha ezzel en raszista lettem... VALALOM.. AKKOR IS UTALOM OKET..


    nem egy egy embert, mert igazan nekem az ismeroseim kozott nincs.. nem olyan kozegben elek akik masokbol elnek. Az ideologiajuk , a Marxista/Engel meg a tobbi... amibol nem kerek.  Marpedig a komcsik mindig abbol eltek, hogy elvettek akinek volt, hogy oda adjak a "baratok"nak.. ez igy volt mindig, es most is igy van.


    nem szeretnek ujbol szocializmus/komcsi rendszerben elni.. ezert nem is fogok rajuk szavazni.. Ok tuzelik, osztjak a buta nepet.. mert az okos fekete, az tudja hogy most ki van hasznalva.


    es kik csinaljak ezt a borzalmat ami folyik? legtobbje fekete.. de eleg sok felrevezetett fiatal feher is termeszetesen... ok most a rabszolgak... akik EZT RENDEZIK!!!!!! PENZELIK!!!! ES HASZNALJAK OKET, azok a  FEHER GLOBALISTAK.  A tobbi csak aki vegzi a munkat.. a kezukben van.


    egyebkent ugy hallom sopor ez vegig eu-n is. a komcsi agentek ott vannak minden orszagban, rendezni a balhet,


    ANARCHIA AMIT AKARNAK... ES EGYENLORE UGY NEZ KI SIKERREL JARNAK..


    de azert mar van remeny hogy a JOZAN ESZ FOG GYOZNI A VEGEN... LASD SEATTLE.... (mar bontatjak a satrakat) miutan egy 19 eves meghalt, es 17  eves sulyosan megsebesult... a "love summer festival" ahogy a demokrata polgarmesterno hivta csunyan es halallal vegzodott.


    szioka... vigyazz magadra... barhol is vagy... minden formaban....


     


     

    előzmény:
    terdszelikatica (59389)
    2020-06-25  21:19
  11. 2020. június 25. 22:0059391.

     


    "a faji megkulonboztetes mese habbal..."


    Te onnan jobban látod, - remélem igazad van, bár...


    "A szegregáció napjainkban általában törvényileg tiltva van, ennek ellenére létezhet mint társadalmi norma még akkor is, ha az egyének nem támogatják azt (ahogy Thomas Schelling modelljei is bizonyították). A szegregáció létezhet úgy, mint egyszerű diszkrimináció egy új otthon vásárlásakor, egészen a polgári erőszakig (pl. lincselés) a másik „faj” ellen. Az olyan helyzeteket, ahol egy adott rasszhoz tartozó embercsoport saját döntése alapján inkább a saját fajtájával kommunikál, általában de facto elkülönülésnek szoktak nevezni, nem pedig szegregációnak. Az Egyesült Államokban több törvény támogatta a faji szegregációt egészen az 1960-as évekig"


    Ami a rendöri túlkapásokat illeti, biztos vagyok benne, hogy nem feltétlenül szükséges egy afro-amerikait hátbalöni. Úgy emlészem Kern András mesélte el a TV-ben egy amerikai útiélményét, amikor gyorshajtásért igazoltatták. A lényege az volt, hogy itt Európában "tartunk" a rendörtöl, ott a rendör tart (fél) az igazoltattól, mert fegyver lehet nála. Mint ahogyan a csikágói lövöldözöknél sem "bodzapuska" volt...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (59381)
    2020-06-25  02:05
  12. 2020. június 25. 21:2359390.

    Pedig olyan szivesen megajándékoznám az emberiséget valami nagyszerü találmánnyal...

    idézet:
    nidda (59387)
    2020-06-23 21:46:03

    Niddam valtozik a vilag es hogy ez jot tesz-e nekunk azt nem tudom. Azt tudom hogy jagazni nem igen konnyu lehet olyan burak altt . Nekem 45 perc a gyakorlat . Nem tudoannyi levego van-e a burak alatt  Ja es a konditermek is nagy atalakulason vesznek reszt

    előzmény:
    nidda (59378)
    2020-06-23  21:46
  13. 2020. június 25. 21:1959389.

    Houston !Igy visszaolvasva orulok hogy Te is tudod nem kell minden kesztyut felvenni amit elenk dobnak !


     Engem a hideg raz amikor ilyet hallok vagy olvasok netes kommunikacioban  : "Hazudsz ! " vagy "Tudom, hogy hazudsz ! "


    Tenyleg mi is az  igazsag /?/ a hazugsag /?/  : A hazugsag-felismeres a tenyek mellett annyira a verbalis es a nonverbalis alapokon alapul, az antropologiaban,  a kriminologiaban ,a pszichologiaban, a  neurobiologiaban, a neprajzban , a szociologiaban, az anatomiaban,az itelkezési gyakorlatban, a kommunikacioban, a  biológiaban,  a nyelveszetben a pszichiatriaban, a fiziologiaban, az allattanban, a neprajzban,


     .....=  aki ezt ki merne mondani annak tapasztalattal kell rendelkeznie es bizony nem is  kicsivel . 


    Houston mi van a szep kerteddel ?


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (59386)
    2020-06-25  18:32
  14. 2020. június 25. 21:1359388.

    Igazán sajnálom az autószerelöt. Szeretek én is játszani, de szenvedéllyé még nem vált. Na meg nem pénzre megy a játék és gondolom az is sokat számít.
    Ma délelött már sötét fellegek vonultak az égen és a rádió szerint záporok is lehetnek. Azok nem lettek, de erröl tegnap még nem volt szó, ezért maradtam inkább itthon. Kimostam egy gépnyi ruhát, meg föztem hagymából paradicsomból és paprikából amolyan lecsó féleséget, - köles betéttel.
    Estére már ismét tisztább lett az ég, de nem volt kedvem kimenni a folyópartra. A görgök húsz-harminc kilométer után lekopnak úgy, hogy könnyedén lehet velük gurulni, - az meg két-három napot vesz igénybe.... 

    előzmény:
    WestHill (59383)
    2020-06-25  04:59
  15. 2020. június 25. 21:1159387.

    Houston ! Nem irigyellek benneteket , de lassan ugy hiszem magunkat sem. Az teny hogy az a rendori tett borzalmas, es ilyenkor jut eszembe hogy hany es hany borsalmat lattam mar az evek soran . Egyre jobban erzem hogy a vilag bonyolult . Neha arra gondolok hogy uzleti dolog is allhat egyes mozgalmak mogott. En nem erzem hogy feher letemre szegyelnem kell magamat, de van nem egy dolog ami akar azsiaban is szamomra megbotrankoztato volt./noha Apank azt verte az agyunkba:ha Romaban elsz elj ugy mint a romaiak !!! nem volt konnyu ezt elfogadni de azt hiszem sikeresen megoldottuk /


    Nyilvan a jarvany a szegenyebbeket jobban sulytja es akinek a megelhetesen all vagy bukik barmi nyilvan az "elelmet " valasztja. Kivancsi lennek hogy az idiaiak mit szolnak ahhoz hogy Gandhi rasszista volt . En imadom a regi korok epiteszete szeretem a templomok, kegyhelyek mozaikjait uvegablakait . Szivem fajt amikor lattam keleten hogy tesznek tonke evszazados alkotasokat .


    Most is faj a szivem . 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (59381)
    2020-06-25  02:05
  16. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2020. június 25. 18:3259386.

    szia..


    hat bizony nagyon rank fer....


    az uj BOLSEVIKOK NAGYON DOLGOZNAK HOGY ATALAKITSAK AZ USAT... es aki nem egyezik veluk.. BLM nev alatt vannak elbujva, az rogton raszista.


    ha pedig valaki bolsevik... nekem mindegy hogy fekete vagy feher... utalom oket... es ha EZ raszismus.. hat akkor az vagyok.


    de sosem fogok bocsanatot kerni hogy a jo Isten fehernek teremtett.. vagy a csizmajukat csokolgatni.


    Novemberben a nepnek bizony valasztani kell... TRUMP VAGY AZ UJ  BOLSEVIK GLOGALISTAK!


    ha pedig sikerul a bolsevikoknak nyerni... Isten ovja a nyugatot... nem csak az USA-t.


    előzmény:
    sabangela (59385)
    2020-06-25  17:11
  17. 2020. június 25. 17:1159385.

    talan nem haragszol ha nem birom megallni... a faji megkulonboztetes mese habbal...a bolsevik uj szovege hogy megossza a nepet. ha az USA-ban faji megkulonboztetes lenne... NEM LETT VOLNA OBAMA ELVTARS KETSZER IS MEGVALASZTVA!


    Csak ez olyan regen tortent, hogy mar mindenki ugylatszik elfelejtette.


    a masik pedig a rendorok .... nem tudom hogy van Nemetorszagban, vagy Canadaban... de en ugy tanultam hogy ha a rendor azt mondja allj... megallsz... ha azt hogy ulj... leulsz...


    aki pedig harcol a rendorok ellen.. eroszakossan.... sajnos ott lehetnek bajok.


    ha George szepen ahogy mondtak neki, hatra tette volna a kezet... meg aznap szabadon hazasetelt volna, es ma nem lenne a fel orszag leeegetve.


    aztan aki nem csak ellenall, hanem meg a rendor fegyveret is elszedi.. vajon mi jar erte Nemetorszagban...


    de hat Istenem... valamin el kellett kezdeni a rumlit.. nem a feketekert, abban biztos lehetsz... ha utana nezel kik adtak a milliokat.. es es meghallgatod a tanitasaikat.. elamulsz...


    a legujabb pedig hogy a szobrok nem eleg.. Jezus is a feher szupremot kepviseli, es a Szuz Maria sem europai.. tehat ahol azok vannak azt is le kell donteni, templomokban az ablakuvegeket kiverni... (gondolom az edesanyja mondta neki hogy a Maria europai, mert ezt meg eletemben nem hallottam. ) de amit lehet hulyiteni... azt bedobjak.. es sajnos nagyon sok buta ember van, aki be is veszi.


    no elnezest... de ennyit a Black Life Matter meg a rendor kulkapasok irant...


    u.i.


    ezen a hetvegen Chicagoban 106 volt lelove.. ebbol 14 meghalt, a 14 kozul 5 gyerek... EZERT A BLACK LIFE KUKOTT NEM SZOLT.


    IGY NEZ KI A BLM.


     


     

    idézet:
    Houston22 (59390)
    2020-06-25 02:05:59

    Houston !Hallod en itt Europaban  csak nezek


    es lassan orulok hogy munkaltatom Olaszorszagba nem engedett a jarvany miatt


    es a hivatalos  USAba utazasom es  tobb hetes  kinntartozkodasom lehetosege is elszallt . /pedig eleg nehezen eltem meg a tenyt akkor /


    Probaljuk megerteni/ probalom megerteni  , hogy a miertet ? Jartam nehany helyen ahol nem feher volt a keresztenyek abrazolasa, jartam olyan helyen ahol azt mondtak hogy X vagy Y nyelven szolalt meg Maria . Soha nem ketelkedtem es nem botrankoztam meg rajta . Mukatarsaim szerint volt mar ilyan a tortenelemben nem is egy helyen hogy szobrokat dontogettek es kikialtottak tenykent serelmezett /vagy serelmezettnek velt dolgokat . Szerintuk mar annyi hulyeseg is volt ebben a foldgolyon hogy szamontartani sem lehet . Nem tudom mi lesz. Mindenesetre sokat gondolunk ratok 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (59381)
    2020-06-25  02:05
  18. 2020. június 25. 08:1159384.

    *idezet Houston22***************"....nem tudom hogy van Nemetorszagban, vagy Canadaban... de en ugy tanultam hogy ha a rendor azt mondja allj... megallsz... ha azt hogy ulj... leulsz...aki pedig harcol a rendorok ellen.. eroszakossan.... sajnos ott lehetnek bajok.


    ha George szepen ahogy mondtak neki, hatra tette volna a kezet... meg aznap szabadon hazasetelt volna, es ma nem lenne a fel orszag leeegetve...."            ************************************************


    Ez a rasszizmus . S ez a rasszizmus ! Amikor kenyai feketeseggunek nevezel egy elnokot
    E miatt van a lazadas . 
    Errol beszel az egesz vilag .
    Ha Obama megvalasztasa bizonyitek szerinted arra , hogy nem volt rasszizmus Amerikaban, akkor most  beismered , hogy az Obama utani gyuloletkelto , Amerikat megoszto "elnok" okozza a rasszizmust Amerikaban ...
      Hozzaszolasod :   TENYEK  lettek meghazudtolva . HAZUDSZ
    Itt a video , utcai security videon  lett automatikusan rogzitve , az egesz VILAG latja , mi tortent .
    Jon a rendorauto , bemennek az uzletbe a zsaruk .
    Emlekeztetoul : hamis 20 dollarossal fizetett egy ember.
    A rendorok atmennek az uzletbol megmutatott kocsiig , bunyo nelkul kiszallitjak a szerencsetlent , akinek fogalma sem volt , hogy hamispenzzel fizetett , megbilincselik es nyugisan leultetik a fal melle .
    Varjak a tobbi kihivott rendorautot.
    Nem hiszem , hogy 20 dollaret nemeteknel vagy kanadaiaknal halalbuntetes jar , s egy hamis 20 dollaros miatt ekkora kiadast/rendorkivonulast  viseltetne el az adofizetesekkel a hatosag/allam .
    Felallitjak , atvezetik a tuloldalra  , tiltakozas nelkul lefektetik a foldre a megbilincselt "bunozot" . Itt jon a kovetkezo video : raterdel a zsaru a nyakara es 8 perc 45 masodperc alatt megoli . Zsebretett kezzel..
    Emlekeztetlek , hogy ma bortonben van , de erre tobb nap lazongas utan kerult sor s ez a rendor mar 18 alkalommal volt vizsgalva indokolatlan eroszak alkalmazasa miatt ....es talan most felelni fog erte..hacsak az igazsagtevo "elnok"  meg nem bocsat neki...
    A masik esetben is ment a rendor dutyeszba : hatbalotte a menekulot...
    S mi a velemenye a rendorsegnek errol ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (59381)
    2020-06-25  02:05
  19. 2020. június 25. 04:5959383.

    Kerdesedre, hogy Ebony hogy viseli a meleget, mivel benti kutyus, - csak akkor megy ki amikor muszaly -, igy konnyen. Ma remek ido volt, igy elmentunk, nem hagyot nyugodni, hogy mi tortent az automechanikusunkkal. Sajnos nagyon elszomorito hirt hallottam felole. Anyagilag ment tonkre, elgamblingezte elete munkajat, egy kituno szakember, hogy tudta kettetorni a karierjet, hogy uralkodhatott el rajta ez a rettenetes szenvedely. Mivel penze nincs, hitelt nem kap, meg belegondolni is szornyu, hogy mi lesz vele. Ket felnott gyerek van es a felesege, de ujrakezdeni penz nelkul lehetetlen, hogy elmenjen dolgozni -pedig mas lehetosege nincs- legalabb 30 eves onnalosag utan nem lehet konnyu.


    Az elmult ejjel nyitott ablaknal aludtunk es ez meg ma is lehetseges, de holnap ki tudja, mert ujra jon a meleg paras ido.


    Vajon mennyi ido alatt kopnak meg a gorgok ugy, hogy konnyebben menjen a gorkorcsolyazas?

    előzmény:
    nidda (59380)
    2020-06-24  23:29
  20. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2020. június 25. 03:0759382.

    marcsak hogy nehogy valaki azt hidje en talalom ki...


    "Yes, I think the statues of the white European they claim is Jesus should also come down. They are a form of white supremacy. Always have been.


    Tear them down.


    All murals and stained glass windows of white Jesus, and his European mother, and their white friends should also come down. They are a gross form white supremacy. Created as tools of oppression. Racist propaganda. They should all come down.


    -----------


    igen, vannak dolgok, amiket nehez elhinni... meg ha az ember szeme elott jatszodik akkor is.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (59381)
    2020-06-25  02:05
  21. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2020. június 25. 02:0559381.

    talan nem haragszol ha nem birom megallni... a faji megkulonboztetes mese habbal...a bolsevik uj szovege hogy megossza a nepet. ha az USA-ban faji megkulonboztetes lenne... NEM LETT VOLNA OBAMA ELVTARS KETSZER IS MEGVALASZTVA!


    Csak ez olyan regen tortent, hogy mar mindenki ugylatszik elfelejtette.


    a masik pedig a rendorok .... nem tudom hogy van Nemetorszagban, vagy Canadaban... de en ugy tanultam hogy ha a rendor azt mondja allj... megallsz... ha azt hogy ulj... leulsz...


    aki pedig harcol a rendorok ellen.. eroszakossan.... sajnos ott lehetnek bajok.


    ha George szepen ahogy mondtak neki, hatra tette volna a kezet... meg aznap szabadon hazasetelt volna, es ma nem lenne a fel orszag leeegetve.


    aztan aki nem csak ellenall, hanem meg a rendor fegyveret is elszedi.. vajon mi jar erte Nemetorszagban...


    de hat Istenem... valamin el kellett kezdeni a rumlit.. nem a feketekert, abban biztos lehetsz... ha utana nezel kik adtak a milliokat.. es es meghallgatod a tanitasaikat.. elamulsz...


    a legujabb pedig hogy a szobrok nem eleg.. Jezus is a feher szupremot kepviseli, es a Szuz Maria sem europai.. tehat ahol azok vannak azt is le kell donteni, templomokban az ablakuvegeket kiverni... (gondolom az edesanyja mondta neki hogy a Maria europai, mert ezt meg eletemben nem hallottam. ) de amit lehet hulyiteni... azt bedobjak.. es sajnos nagyon sok buta ember van, aki be is veszi.


    no elnezest... de ennyit a Black Life Matter meg a rendor kulkapasok irant...


    u.i.


    ezen a hetvegen Chicagoban 106 volt lelove.. ebbol 14 meghalt, a 14 kozul 5 gyerek... EZERT A BLACK LIFE KUKOTT NEM SZOLT.


    IGY NEZ KI A BLM.


     


     

    előzmény:
    nidda (59380)
    2020-06-24  23:29
  22. 2020. június 24. 23:2959380.

    Ebony hogy viseli a meleget? Olvastam, hogy a kutyusok sem egyformán viszonyulnak hozzá. A vírusos húsfeldolgozó és környéke nagyon megszenvedi a fertözést. A lakosságot arról a környékröl nem kívánatos személyeknek nyílvánítják minden nyaralási lehetöséget kínáló helyen, - Ausztriától a Balti tengerig. Az engedékenyebbjei negyvennyolc óránál nem régebbi vírustesztet kérnek. Szóval a vírus még jelen van és óvatosnak kell lenni az engedmények esetén is. Itt még csak két napja van "nyár", de már elég a melegböl. Péntek estére ígérnek viharokat, - majd meglátjuk mi lesz belöle. A füvet levágtam és a paradicsomok környékét is meglocsoltam. Este már nem akartam ismét kimenni és ahhoz hogy közvetlenül a palántákat locsoljam már nagyon meleg volt. Szerintem elég vánnyadtan néznek ki, de, ha a lányom örömét leli benne, azon a kis locsoláson már ne múljon. A szobrok döntögetésével én sem értek egyet. Az, hogy a faji megkülönböztetés ellen és a rendöri túlkapások ellen tüntetnek az érthetö, de nem kell azonnal átesni a ló másik oldalára. A görgöket átcserélgettem, - van egy séma hozzá az interneten. Azzal persze nem számoltam, hogy amíg ismét be nem kopnak kicsit, addig nem forognak olyan könnyedén, mint elözöleg, úgyhogy kilógott a nyelvem mire ma este hazaértem...

    előzmény:
    WestHill (59379)
    2020-06-24  04:28
  23. 2020. június 24. 04:2859379.

    A varva-vart esobol itt nalunk nagyon keves esett, mas reszen Ontarionak nagyobb viharok voltak, sot tornado is, talan kicsit huvosebb is lesz egy-ket napig es ha igaz meg az ablakot is ki lehet nyitni ejjel, meg nem, mert 27 fok van.


    Holnaptol Torontoba is tobb uzlet nyilik, igy tobb embernek van lehetosege, hogy ujra dolgozhasson, habar Trudeau azt hiszem eleg bokezuen osztogatott, lehett tuloraban nyomtattak a penzt.


    Sosem hittem, hogy valaha is lesz a Trumpnak olyan rendelete amivel egyetertek a tortenelmi szobrok megrongalasaval kapcsolatban. Hogy akirol keszult az a szobor a rabszolgatartas idejen elt, az a korszak is a tortenelemhez tartozik, a tortenelmet nem lehet atirni, meg nem tortenne tenni.


    Nem irtad novekszik a paradicsom? Ha holnap mesz fuvet vagni, holnap is meglocsolhattad volna, vagy csak biciglizni akartal? Komplikalt a gorgok csereberelese, lehet ujat is venni, ha nagyon megkopnanak? 

    előzmény:
    nidda (59377)
    2020-06-23  21:42
  24. 2020. június 23. 21:4659378.

    Pedig olyan szivesen megajándékoznám az emberiséget valami nagyszerü találmánnyal...

    előzmény:
    terdszelikatica (59375)
    2020-06-22  22:00
  25. 2020. június 23. 21:4259377.

    Az esöért én sem rajongok, föleg az itteni hüvös, hideg, se vége, se hossza esökért nem. Visszaemlékszem gyermekkorom meleg nyári záporaira, miután húsz perc múlva ismét sütött a nap...
    Egyelöre ide eljött a nyár. Délután kikerékpároztam a kertbe és megöntöztem a lányom paradicsomait. Este fél hétkor még kimentem a folyópartra is görkorcsolyázni. Esedékes lesz a görgök átcserélgetése is, - ahogyan észrevettem, - mert nem egyformán kopnak.
    De jó, hogy nincs nagyobb problémám ...., de holnap, a délelötti órákban kimegyek füvet nyírni, mert semmi kedvem a délutáni höségben foglalkozni vele... 

    előzmény:
    WestHill (59376)
    2020-06-23  04:23

Címlap

top