Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kanadai vandorlelkek

Bagoly
Létrehozva: 2002. november 13. 15:31
Remelem, senkit nem tart vissza a baratsag fenntartasatol ez az uj forum-stilus. Minden csoda harom napig tart, majd ebbe is beleszokunk, csak talaljuk meg egymast!
  1. 2020. június 30. 21:2159426.

    "ma az amerikai media 99.9% csak olyat kozol, amivel arthat Trumpnak."
    Semmi vész, ha a fennmaradó egytized százalék szimpátiája meggyözi a választókat, hogy újraválasszák...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (59422)
    2020-06-30  01:26
  2. 2020. június 30. 21:1859425.

    "Akkor sem erdekelt es most sem erdekel/ne."
    Humorral kell kezelni dolgot (ha lehet). Jó pár évvel ezelött volt valami riportmüsor Afrikában tanuló, dolgozó német fiatalokkal. Az egyik srác mesélt egy esetet, hogy már több éve ott élve felszállt egy buszra, amiben csupán afrikaiak ültek. Persze minden szem rámeredt, mire ö felvont vállal és széttárt karokkal: "Fehérre vagyok mosva..." Erre persze kitört a nevetés, mert ez ott megfelelöje a német " Mit allen Wasser gewaschen" (minden vízzel megmosott), illetve a magyar "Minden hájjal megkent" jellemzésnek.


    előzmény:
    terdszelikatica (59416)
    2020-06-29  21:18
  3. 2020. június 30. 02:2359424.

    Nalatok akkor magasabb az ado, mint itt nalunk, Ontarioba a tartomanyi ado 8% a canadai allam adoja + 5%, ez a 13% mindenre vonatkozik az elelmiszeren kivul, most megneztem egy tankolasi szamlat az 18% 5% ebbol a carbon tax, de mindketto benne van a benzin araba, ugyanigy a szeszes italnal is az ado benne van az arba, igy nem tudom, hogy mennyit tesznek ra mivel nagyon ritkan szoktam venni.A gaz hasznalatara futesnel is a 13%-on felul rateszik a carbon taxot, ami 10% korul van a fogyasztastol fuggoen ugyhogy a teli honapokba igencsak megnyomja a gazszamlat.


    Nalunk is adott a Trudeau itt is talan ketszer, lehet haromszor gyerekenkent 300 dollart, tudod, hogy kik jartak jol, akiknek a foglalkozasa gyerekcsinalas.


    Most a nyugdijasok kerulnek sorra egyszeri kifizetes 300-tol 500 dollarig, meg is mondta kerek perec azert utolso sorban, mert a nyugdijasok nem estek el a jovedelmuktol a jarvany miatt.


    Egyszer emlitetted, hogy nagyon feherboru vagy, kart okozott a nap azert kellett menj a plasztikai sebeszhez?


    Ma nagyon meleg volt, reggel levagtam a fuvet, igy egy hetre ujra tulvagyok rajta. A fuvagas utan eso hianyaban en szolgaltattam a funek vizet. 


     

    előzmény:
    nidda (59415)
    2020-06-29  20:44
  4. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2020. június 30. 01:3359423.

    SZIA...


    hat meg egyenlore... all... de ki tudja meddig.. ahogy a dolgok alakulnak!


    most mindent ugy kell eloadni hogy szanom banom bunom hogy feher vagyok, meg hogy meg a szot is hogy feher hasznalom.


    mert ettol ugye raszista vagyok..


    jo kis viccet olvastam... mint irod.. a kozmetikaval kapcsolatban sirni vagy nevetni kell rajta?


    ezentul nem hasznalunk hypot... mert a fene egye.. allitolag FEHERIT.. INKABB LEGYEN MOCSKOS SZURKE A LEPEDONK ES TOROLKOZONK.. MINT SZEP FEHER!


     


    nehogy mar megsertsek valakit...


    de azert olyat lehet hogy hallom meginterjuoltak a BLM egyik vezeret es azt mondta.. bele a nagy vilagba..mindenki hallhatta..


    "ha nem teljesitik amit kovetelnek... WE ARE GOING TO BURN DOWN THE WHOLE COUNTRY".


    latod... ezt lehet... EZ UGY NEZ KI SENKIT NEM SERT MEG!!!!


     


     


     

    előzmény:
    terdszelikatica (59420)
    2020-06-29  21:27
  5. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2020. június 30. 01:2659422.

    ma az amerikai media 99.9% csak olyat kozol, amivel arthat Trumpnak.


    ez vag bele a jelen politikai klimaba. hogy aztan a sok mocsok, es hazugsag mint a madar.. agrol agra szall... mas orszagokba is, es aki nem itt lakik.. ugye azt hisz el amit akar.


    aztan ha utalja Trumpot.. akkor az osszes hir... IGAZ! es meg olyan is van aki hordozza a sok mocskot, azon csamcsog.. es ugy adja elo mint a szentiras lenne...kesobb pedig amikor a hazugsagok mind kiderulnek.. SENKI NEM KER BOCSANATOT A HAZUGSAGAERT. 


    MEGSZOKTUK!


    ha nincs velemenye Trumprol... akkor talan utana nez mashol is.. de azt hiszem ez ritkasag mert hiszen kit igazan erdekel mi tortenik az USA-ban.

    előzmény:
    nidda (59414)
    2020-06-29  20:39
  6. 2020. június 29. 21:3159421.

    Niddam !  "Megvan mindenütt és az, hogy hogyan kezeljük rajtunk múlik."


    mondasz valamit de en neha scepticus vagyok. Mindennesetre nem a gyerekeknel kezdodik

    előzmény:
    nidda (59410)
    2020-06-28  22:50
  7. 2020. június 29. 21:2759420.

    Houston Szabadsag szobor all meg ?


     


     


    nem regen olvastam :


    Black Mayor Breaks Down In Tears While Signing Executive Order To Remove Controversial Mississippi Flag From City Buildings

    https://percolately.com/black-mayor-remove-mississippi-f lag/?fbclid=IwAR34_SARxZet59shZpkpE0Ccih6888rGlEhCGQITLBHd47 TVmIdv2PEWPDA

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (59407)
    2020-06-28  00:24
  8. 2020. június 29. 21:2559419.

     "Majd elmulik. (Remeljuk)! "


    Kerdes mi lesz  az ara ?

    előzmény:
    Bagoly (59408)
    2020-06-28  16:01
  9. 2020. június 29. 21:2359418.

    Britekrol ki tud valamit ? Kiralyi palota all meg ?


    London polgarmestere pakisztani, es most gyujti hogy mi maradjon meg es mi nem Londonban./?/

  10. 2020. június 29. 21:2059417.

    Houston ! 


     


    "L’Oreal vows to remove ‘whitening’ from skin products in wake of racism protests " most nem tudom sirjak e vagy nevessek


    de siras kornyekez 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (59411)
    2020-06-28  22:54
  11. 2020. június 29. 21:1859416.

    Niddam ! Mosten sem tudom mit csinaljak a gyerekkori negerbabammal 


    Jaaaaa es en voltam mar nem egy helyen mocskos "fehernek "


    titulalva Akkor sem erdekelt es most sem erdekel/ne.

    előzmény:
    nidda (59414)
    2020-06-29  20:39
  12. 2020. június 29. 20:4459415.

    Az autó tudomásom szerint rendben van. Zsuzsának Frankfurtban, a városban sokat kell fékeznie és idönként "fütyül" a fék, azt meg akarja most nézetni, ha már úgyis a garázsba kell vinni.  Olyan százezer km.-t futhatott az autó. Pontosan nem tudom, mert én januárban vezettem utoljára, amikor öt vittem az orvosi ügyeletre nagyon magas lázzal. Az általános forgalmi adó tizenkilencröl, - tizenhat százalékra csökken. Az élelmiszereken és a napi szükséglet árúin, hét százalék volt eddig és most elsejétöl öt százalék lesz. Persze az ellenzék kevesli, a bajorok általános tesztelési programját meg sokalja, - nadehát ez a dolguk. Minden gyermek után fizetnek plusz háromszáz eurót (százötven eurót szeptemberben és százötvenet októberben). Az, akinek nincs gyermeke most hátrányos helyzetbe kerül, - mondja az ellenzék. Én ma voltam orvosnál, - pontosabban arc-sebésznél, mert a börgyógyászattól kaptam egy beutalót hozzá. Július tizenhatodikán megyek ismét. A lányom által használt mopeddel mentem hozzá, - a szomszéd városban van a rendelöje. Egész délelött esett az esö, - na gondoltam, majd börig ázok, de déltöl kisütött a nap és most is az egyetlen fehérség a kék égen a (fél)hold.
     

    előzmény:
    WestHill (59413)
    2020-06-29  02:09
  13. 2020. június 29. 20:3959414.

    "hm......


    a CNN -n nem fogod latni... pedig EZ IS A VALOSAGHOZ TARTOZIK!"

    A valóság kegyetlen.... A CNN ilyesmit talán nem mutat, de más TV adók igen...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (59412)
    2020-06-28  22:58
  14. 2020. június 29. 02:0959413.

    Nincs problema a kocsival? Szereti Zsuzsa? Mi tartozik az 5 eves ellenorzesbe? Hany kilometer van a kocsiba?


    Elfelejtettem megkerdezni, pedig kivancsiva tette, ott hany szazalek az ado? Mindenre kell fizetni, az elelmiszerre is? Ha leengedik akkor hany szazalek lesz?


    Este vegre volt egy kis eso, de csendes, igy ha nem lattam volna nem is tudnek rola, mert reggelre szaraz lett az aszfalt.


    Egyebkent tart a nyari meleg es egesz heten meleg sot meg melegebb paras ido varhato. A legalacsonyabb 24/30 kedden lesz, akkor van jelenesem az evi vizsgalatra a szemorvoshoz,  ami majusba lett volna.


    Itt a coronavirus test ingyenes volt elso perctol kezdve.


     

    előzmény:
    nidda (59409)
    2020-06-28  22:47
  15. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2020. június 28. 22:5859412.

    azert mondtam hogy "mese habbal".... mert ez MIOTA A VILAG VILAG LETEZIK.


    DE JELENLEG EZ FELEL MEG A NEPET EGYMARA USZITANI... A MEGFELELO SZERVEZETNEK.


    nincs itt semmi uj...


    ma lattam egy video klippet Melbournbol... ahol a metron egy fiatal lanyt fekete csoport eloszor csak pofoz... majd rugdos...


    hm......


    a CNN -n nem fogod latni... pedig EZ IS A VALOSAGHOZ TARTOZIK!


    tehat   a mese habbal arrol szol... HOGY EPPEN MOST MI VAN POLTIKAILAG MEGENGEDVE! ES NYOMVA!!!!!

    előzmény:
    nidda (59410)
    2020-06-28  22:50
  16. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2020. június 28. 22:5459411.

    amikor a jozan esz elhagyja az emberiseget.. es atesik a lo tulso oldalara...


    SKIN CARE
    L’Oreal vows to remove ‘whitening’ from skin products in wake of racism protests












    L'OREAL has today vowed to remove phrases like 'whitening' from their skin products in the wake of racism protests.


    The beauty company announced it had decided to remove the words "white/whitening", "fair/fairness", "light/lightening" from all its skin evening products.



    The decision comes after a growing awareness of racial issues globally thanks to the Black Lives Matter movement .
    =============



  17. 2020. június 28. 22:5059410.

    "soha semmi fele kormany, rendszer es torveny sehol a vilagban nem is fog megszuntetni "raszizmust"... mert ez ugyan olyan emberi tulajdonsag mint az irigyseg, a gyulolet vagy szeretet."
    Ezért nem mondom rá, hogy mese habbal. Megvan mindenütt és az, hogy hogyan kezeljük rajtunk múlik.
    A mai hírekben olvastam, hogy "Csikágót" kötelezi a név és lövöldöznek, ha kell, - ha nem...
     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (59407)
    2020-06-28  00:24
  18. 2020. június 28. 22:4759409.

    Jövö hónapban esedékes lesz az unokám által használt autó müszaki vizsgája is. A garázs figyelmeztetett rá egy email-ben, meg küldött egy lapot is a postával arra az esetre, ha nem müködne az internetem. Remélem, hogy a szolgáltatásokra is vonatkozik az áfa csökkentés.
    A bajorok bevezették az ingyenes vírus tesztelést "boldognak-boldogtalannak", illetve a költségeket a tartományi kormányzat fizeti. Egyelöre a többi tartomány még nem csatlakozott hozájuk, de nagy a valószínüsége, hogy ök is bevezetik, mert a fertözések száma ismét emelkedik.
    Most pár napra szünetel a nyár, majd csütörtöktöl lesz megint plusz harminc fok körül a hömérséklet...

    előzmény:
    WestHill (59406)
    2020-06-28  00:11
  19. 2020. június 28. 16:0159408.

    Igazat szolsz, Houston, most hoborognek az emberek, mert unatkoznak. Majd elmulik. (Remeljuk)!

  20. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2020. június 28. 00:2459407.

    Szóval így néz ki a hétköznapi faji megkülönböztetés Európában..


    ----------


    soha semmi fele kormany, rendszer es torveny sehol a vilagban nem is fog megszuntetni "raszizmust"... mert ez ugyan olyan emberi tulajdonsag mint az irigyseg, a gyulolet vagy szeretet.


    nem kell ehhez mas fajhoz tartozni... feher ember ugyan ugy tud erezni masik feher irant.. vagy fekete masik fekete irant. Hogy ez faji.. hat ra lehet fogni.. hiszen mas szinu vagy eredetu.


    teljesen mindegy hogy milyen fele "felujitast/refurm" fognak nevezni a rendorsegnel a kormanyok akkor sem lesz valtozas addig amig az anyagi kulonbsegek leteznek.


    az a koveteles pedig hogy megszuntetni a rendorseget... no ehhez mar nem is fuzok kommentart.


    gondolom ezt a kovetelest nem a "normalis, torvenyt koveto" egyenek talaltak ki....


     

    előzmény:
    nidda (59405)
    2020-06-27  22:40
  21. 2020. június 28. 00:1159406.

    Nagyon hasonlit az idojaras nalatok es nalunk, itt is volt valami kis esocske, itt is az aszfalt arulkodott rola, hogy melegbe hasonlo e - pillanatnyilas 29 fok van es 35-nek erezheto- itt nalunk.


    Szombaton mar emlitettem, hogy nem szoktam elmenni, de ma elmentem, meg most is fortyogok a bosszusagtol. Mondhatni az en hibam is, mert egy eve mar felvetettek, de lehet  "hianyzo" voltam a hirek hallgatasanal. Itt nalunk amikor kimegyek a hazak kozul 5o km a sebesseg, (itt bennt az utcakba 40 km) ket sav van, az jon erre aki itt lakik, vagy a tohoz megy le, ez csak egy rovid szakasz, aztan 4 sav lesz kozepen fordulosavval, ott is atcsereltek 50 km-re, aztan kesobb 6 sav lesz fordulosavval es tovabbra is 50 km, hat az igaz neha elkerekitem, de ma szidtam a le es felmeno rokonait aki eltalalta. Szornyu, egy orokkevalosagnak tunt amig odaertem, pedig talan 7-8 km ahova mentem. A nagyresze ra sem rantott szaguldozott, szinte allva hagytak. Amikor hazajottem utananeztem amibol megtudtam, hogy Toronto utcaibol 250 km -en csokkentettek a sebesseget. A masik "jo" hir julius 6-tol eletbelep a photoradar, igazabol mar 3 honapja uzemel, de eddig csak ertesitettek aki atlepte a megengedett sebesseget, de 6.-atol mar fizetni is kell. Errol tudtam, ez nem volt meglepetes amikor hallottam, hogy figyelmeztettek ra.


    Erdekes a cikk amit betettel, habar tisztaba vagyok, a kutyak emlekezotehetsegevel, igazabol nem kell szigoruan foglalkozni veluk, nalunk mivel mindharom  kutyusunk nagyon kozel allt hozzank, allandoan beszeltunk hozzajuk, igy mondhatom, hogy minden szot ertettek, csak emberi hangon  nem valaszoltak vissza. Ez a haszontalan Ebony, amiota benne van a korba az utobbi idoben visszabeszel, ezt a vacsoraravalo varakozas idezi elo. Nem gyozi kivarni, hogy kitalaljam a vacsorajat, raszolok, hogy nyugodjon  mindjart adom, erre visszabeszel, ramvakkog, hogy gyorsabban keszitsem.


    Az izraeli reszen sajnos allando a haborus hangulat, el sem tudom kepzelni, hogy lehet elni ilyen korulmenyek kozott.  

    előzmény:
    nidda (59404)
    2020-06-27  22:35
  22. 2020. június 27. 22:4059405.

    Bagoly említette a franciákat, - hát ök sem mennek a szomszédba egy kis faji megkülönböztetésért. Persze a riport, amit én láttam csak a rendöségröl szólt, - úgyhogy tisztelet a kivételnek. Napirenden van az, hogy a rend örei kiskorú szinesbörüeket tartóztatnak fel, - motoznak meg. Miután az ilyen ellenörzésekröl jegyzökönyv nem készül, késöbb, ha kérdöre vonják öket, egyszerüen letagadják. Más. Olvasom a hírekben, hogy Svájcban az FC St. Gallen és az FC Zürich futball mérközésen, St. Gallen kikapott négy-nullára. Erre az egyik nézö bekiabált a Zürich nigériai játékosának, aki két gólt rúgott, hogy "szar mórfejü" Szóval így néz ki a hétköznapi faji megkülönböztetés Európában.. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (59402)
    2020-06-27  03:05
  23. 2020. június 27. 22:3559404.

    Valami szégyenlös zivatar lehetett, ami meglátogatott bennünket, mert reggel csak a nedves aszfaltból lehetett rá következtetni, hogy itt járt. Viszont a levegö nedves és párás volt, - hát kinek van kedve ilyenkor bármit is csinálni. Felbaktattam a boltba, vettem három liter tejet és egy kiló kenyeret, - ennél többet nem tudok mára felmutatni. A National Geographic.hu hozott ismét egy érdekes cikket a kutyusokról.
    Liattal kapcsolatban Izrael jut eszembe, amiröl éppen tegnap este láttam a hiradóban, hogy a kormány szándékában áll Ciszjordánia csatolása és most mindenki fél egy háborútól. Valahogyan nem akar nyugalom lenni ebben a világban.

    előzmény:
    WestHill (59403)
    2020-06-27  04:15
  24. 2020. június 27. 04:1559403.

    Az ido itt is eleg nyarias volt, keso delutanra itt is feltamadt egy kis szel, holnapra megint varhato dorges-villamlas 80%-ban esetleg 2-4 mm esovel, hat azzal aztan nem sokra megyunk, lehet el is kerul minket, az a biztos viz ami a csapbol folyik, ivasra nagyon jo, nagyon finom a vizunk, a madarak is szeretik tobbszor kell feltoltenem a madarfurdot, mert szeretnek furdeni, a viragokat is meglocsolom, meg a fu birja szep zold pedig elsporolom a vizet, mert nagyon draga.


    Hallottam az Uncle Bens rizsrol, valami rumot is emlitettek, Old Sam es az Aunt Jemima syrup, pancake mix 130 eve van forgalomba ezen a neven, most szurt szemet. Egyebkent az Uncle Ben rizsre csak ujcanadas koromba voltam vevo, mert ezt ajanlotta a nagynenem, mar reges reg a parboiled rizst veszem ami kituno minosegu.


    Ha adokedvezmeny lesz akkor valoban erdemes kihasznalni es meg ha a ti varosotokba is adnak egy kis segitseget, habar a 20 euro nem tul sok penz, de kis hal is hal, vagy az megjobb mondas hogy ki a kicsit nem becsuli a nagyot nem erdemli.


    Ahogy most emlitetted Liat-ot vajon mi van vele, hebe-hoba neha itt is megjelent egy-egy hozzaszolasaval. 


     

    előzmény:
    nidda (59398)
    2020-06-26  20:59
  25. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2020. június 27. 03:0559402.

    meg egy gondolat, amikor a black life matter-rol beszelunk.. illetve amirol nem beszelnek..


    en emlitettem elobbi beirasomban.


    Amikor a billiomos companik penzel tamogatjak, es egyetertenek hogy MEGSZUNTETNI A RENDORSEGET...!!!!!


    pedig arrol kene inkabb beszelni, es a milliokat adni... hogy EZ megszunjon... akkor kevesebb lenne a crime.. kevesebb lenne a lovoldozes, gyilkossag.. drog hasznalat, .. es egyaltalan a problema...


    New York, beats the odds when it comes to graduating African American males. Nationwide, research shows the graduation rate for black males is 59 percent — the lowest of any population in the country.Dec 10, 2019


    2019 statisztika szerint csak 59% a fekete fiu diakoknak fejezi be a highschoolt.


    magyarul... ezek legtobbje sem irni sem olvasni nem tud.. eltudod kepzelni MUNKAT KAPNI??????


    Szerintem a nem eleg a rendorseget MEGREFORMALNI... A TANULASI LEHETOSEGET KENE ... OTT KENE KEZDENI...


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (59400)
    2020-06-27  01:09

Címlap

top