Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kanadai vandorlelkek

Bagoly
Létrehozva: 2002. november 13. 15:31
Remelem, senkit nem tart vissza a baratsag fenntartasatol ez az uj forum-stilus. Minden csoda harom napig tart, majd ebbe is beleszokunk, csak talaljuk meg egymast!
  1. 2021. március 28. 14:5761451.

    Neked vannak indiai al es felmenoid, hogy ilyen tisztaba vagy az indiai unnepekrol?

    előzmény:
    terdszelikatica (61449)
    2021-03-27  21:11
  2. 2021. március 28. 14:5661450.

    Emlekszem amikor emlitetted, hogy Zsuzsa nagyon beteg volt, tudogyulladasa volt, de hogy csak a tyukhusleves gyogyitotta volna meg azt meg mindig ketlem, hozzajarult, hogy felerosodjon, de a gyogyszerek jarultak hozza legjobban felgyogyulasahoz.


    A video amit feltettel nagyon jo, igy a teljesen laikus embereknek is segit kicsit felvilagosulni. 

    előzmény:
    nidda (61447)
    2021-03-27  20:34
  3. 2021. március 27. 21:1161449.

    Niddam husleveshez hozzaszolni nem tudok, de biztos h az eroleveseknek van /lehet gyogyito hatasa gondolom a felszivodasuk , megemeszthetoseguk is gyorsabb.  


    Jajj marcius 29 . a Holi unnepe Indiaban . Ez  szinek unnepe .mindenki beszorja magat festekkel .es egymast is alaposan megdobaljak festek "bombakkal ". Tanc vidamsag furdes ...ez amolyan napejegyenlosegi tavasz koszonto is egyben .Monjuk  most  a tobb millios lakosu varosaikban ezt hogy fogjak megoldani 


    nem tudom .


     


     


     

    előzmény:
    nidda (61447)
    2021-03-27  20:34
  4. 2021. március 27. 21:0061448.

    Bizzunk meg a dagalyban meg a holland segitokben .

    előzmény:
    Bagoly (61446)
    2021-03-27  14:07
  5. 2021. március 27. 20:3461447.

    A "csibeleves" elmélettel szemben magam is szkeptikus vagyok, illetve voltam. Viszont tavaly januárban (talán írtam is róla) azzal kezdtük az évet, hogy az unokámat nagyon magas lázzal,- amit ott mértek negyven felett volt, - kellett bevinnünk a kórházi ügyeletre. Tüdögyulladásra kapott gyógyszert, szegénykém alig kapott levegöt, - késöbb a doktornöfönöke mondta, lehet, hogy már a Covidddal kellett megbírkóznia, - de januárban még csak nem is hallottunk róla. A lényeg, - a lányom elment a boltba, hozott egy csirkét, amit megfözött, - és azt elfogyasztva valóban jobban lett az unokám. A reakcióm erre nekem is az volt, hogy ez nem lehet igaz. Tegnap egy német oldalon találtam róla egy cikket, - kerestem egy hasonló témájú angol oldalt és azt linkeltem be. A németböl ide csak a lényeget fordíttattam le, ami megmagyarázza a leves hatását:
    "Chicken soup for colds has an anti-inflammatory effect
    The ingredients of a freshly cooked chicken soup can help fight upper respiratory tract infections. Scientists from the USA believe that the ingredients of the meal inhibit white blood cells, which are crucially involved in cold processes and inflammation. White blood cells migrate to the mucous membranes of the upper respiratory tract during an infection.
    By eating chicken soup when you have a cold, you cause the nasal mucous membranes to swell. In addition, the healthy soup provides the body with fluids and important substances such as vitamins, zinc and iron, with which you strengthen your immune system and get well faster."
    Szóval végszükség esetén ki lehet próbálni, - ártani nem árthat.
    Ma meg ezt találtam, szrintem érdemes megnézni a videót, amiröl a cikkben szó van...
    A hajónak - ahogyan én hallottam - egy homokvihar miatt lekapcsolt az áramellátása és irányíthatatlanná vált. Most megpróbálják megszabadítani a rakomány egy részétöl, remélve, hogy úgy könnyebben boldogulnak vele.

    előzmény:
    WestHill (61443)
    2021-03-27  00:29
  6. 2021. március 27. 14:0761446.

    Fel kell robbantani a hajot, majd megnyilik az ut.

    előzmény:
    WestHill (61443)
    2021-03-27  00:29
  7. 2021. március 27. 14:0561445.

    Nem akartam zavarni.

    előzmény:
    WestHill (61444)
    2021-03-27  00:35
  8. 2021. március 27. 00:3561444.

    "Egyetlen magyar baratnom sem hiv, lehet, hogy ra is kihat a ronda ido es kedvetlen?"


    Ha nem hivott, akkor miert nem hivtad te?

    előzmény:
    Bagoly (61439)
    2021-03-26  15:57
  9. 2021. március 27. 00:2961443.

    Hogy a tyukhusleves segit e a megfazason, sosem probaltam ki, de szerintem csak egy monda. Ki a fene akar enni, ha beteg?


    Meg nem hallottam, hogy beszeltek volna a pollen-rol, de meg itt koran is lenne, gondolom nem fogjak kihagyni, ha itt lesz az ideje.


    Szornyu, hogy a  Szuezi kanalisnal ez a teherhajo miatt nincs kozlekedesi lehetoseg, csak ha megkerulik a hajok Afrikat ugy erhetnek rendelkezesi celjukhoz, vajon hany napig tarthat igy az utjuk, de ha hetekbe telik ezt a hatalmas hajot felallitani, akkor talan jobb lenne, ha nem gyulekeznenek ott, hanem nekiindulnanak. Vajon hogy dolt az oldalara azt nem hallottam.

    előzmény:
    nidda (61441)
    2021-03-26  20:12
  10. 2021. március 27. 00:2361442.

    Hogy a tyukhusleves segit e a megfazason, sosem probaltam ki, de szerintem csak egy monda. Ki a fene akar enni, ha beteg?


    Meg nem hallottam, hogy beszeltek volna a pollen-rol, de meg itt koran is lenne, gondolom nem fogjak kihagyni, ha itt lesz az ideje.


    Szornyu, hogy a  Szuezi kanalisnal ez a teherhajo miatt nincs kozlekedesi lehetoseg, csak ha megkerulik a hajok Afrikat ugy erhetnek rendelkezesi celjukhoz, vajon hany napig tarthat igy az utjuk, de ha hetekbe telik ezt a hatalmas hajot felallitani, akkor talan jobb lenne, ha nem gyulekeznenek ott, hanem nekiindulnanak. Vajon hogy dolt az oldalara azt nem hallottam.

    előzmény:
    nidda (61440)
    2021-03-26  20:07
  11. 2021. március 26. 20:1261441.

    "Ezt is memóriából hoztam vissza, másolással!"
    A hozzászólásaimat én is külön leírom és úgy másolom be,-sok bosszúságtól kímél meg...

    előzmény:
    Zsumi45 (61437)
    2021-03-26  14:11
  12. 2021. március 26. 20:0761440.

    El tudom magam foglalni én is idehaza, föleg ha rossz az idöjárás, de az valóban úgy lehet, ha tudja az ember, hogy nem szabad, hát annál jobban szeretné. Muszáj volt megmondani annak idején egy fáról, hogy annak a gyümölcse tiltva van? Na mindegy most már viselnünk kell a következményeit. Éppen ma hallottam a "Pollen" veszélyeiröl, mert szezonja van és ez nem csak azokat veszélyezteti, akiknél "Allergy"-át okoz, hanem nyálkahártyára jutva mindenkinél növeli a Corona vírussal való fertözödés esélyeit. Szóval, amikor csak lehet használjuk a maszkot. Esetleg együnk tyúkhús levest, bár gondolom a Corona ellen nem sokat segít...

    előzmény:
    WestHill (61436)
    2021-03-26  13:48
  13. 2021. március 26. 15:5761439.

    Szervusztok kicsik, nagyok, ifjak es megifjabbak! Szomoru szurke ido van, azt mondja az idojaras jelento, 14C fok, de lehet, hogy ugy erti 7 delelott, 7 delutan. Na, akkor nem ulok ki az erkelyre! Sutnom kellene valami finomat, csak ne lennek olyan lusta! Az vigasztal, hogy a lustasag felegeszseg! Olvasgattam a hireket a nagyvilagbol, de inkabb vicceket olvastam volna, minden olyan elkeserito! Egyetlen magyar baratnom sem hiv, lehet, hogy ra is kihat a ronda ido es kedvetlen?

  14. 2021. március 26. 14:2361438.

    Utazások emlékei? Egészen fiatal voltam, amikor szüleimmel kezdtük, legtöbbször Erdélybe. Diákként az Express utazási irodával, "fapados" körülmények között, idősebb unokatestvéreimmel a "béketábor" országaiból láthattam néhány fővárost, nagyobb várost, kirándulóhelyet. Később már kis családommal a piros útlevéllel Dél-Keleti és Észak-európai tengerpartok, sátorral, campingezve.


    Majd a 80-as években, munkám során már Nyugat-Európából is láthattam keveset, megfelelő import nyersanyagok kiválasztása céljából utaztattak, porcelán gyártáshoz. Egy nagy kerámia kombinát vegyész fejléesztő mérnöke voltam.


    Egyelőre ennyit bemutatkozásomhoz.

    előzmény:
    Zsumi45 (61437)
    2021-03-26  14:11
  15. 2021. március 26. 14:1161437.

    Noch einmal!


    Szervusztok! Kedves Bagoly és kedves régi ismerőseim!Örülök és köszönöm, hogy ilyen kedvesen fogadtok!


    Szívesen bekapcsolódnék beszélgetéseitekbe, egyetlen (egyelőre még leküzdhető)akadály, a Nlc. nálam akadozó működése. 2004 -5 körül ez volt első internetes közösségi oldal, amin keresztül azóta sok kedves ismerőssel tartok kapcsolatot, de... A "ráncfelvarrás" óta csak kétszeres próbálkozással tudok válasz lehetőséghez jutni, és elveszítettem egy zárt csoport tagságát is. Nem beszélve a beírások rendszeres elveszítéséről. Az történt, hogy évekig nem volt szükség az első elfeledett jelszavamra, amit nem sikerült visszakapnom. Így belépni új jelszóval tudok, de azzal csak olvasó üzemmódba. Hozzászólás előtt kiléptet, felajánl egy új belépést, de ott már kipontozott jelszót mutat, ami feltehetőleg a régi :-) , azzal már gyorsan, keveset, írni is tudok. Node nem csüggedek, időm van.


     


    Ezt is memóriából hoztam vissza, másolással!


     

  16. 2021. március 26. 13:4861436.

    Talan erre mondjak, hogy emberi gyarlosag, mindig azt kivanni ami pillanatnyilag elerhetetlen.


    Engem igazabol nem nagyon ver le a bezartsag, az egyeduli valtozas talan, hogy maszkot kell viselni az uzletekbe, azt meg mar megszoktam, hiszen mar jo par honapja eletbelepett kotelezo viselese.


    Utazni meg oda sem kivankozok ahova mehetnek mar par het mulva, nekem csak itthon jo bezarva a kis eroditmenyembe, senki nem jon es en sem megyek sehova, vagyis vasarolni amikor szuksegem van ra, de ez is a regi megszokott, mert a jarvany elott sem jartan celtalanul a plazakat, szupermarketeket, csak akkor mentem amikor szukseges volt.

    előzmény:
    nidda (61434)
    2021-03-25  21:29
  17. 2021. március 26. 06:0961435.

    Látod Zsuzsikám ! Kusza Magdikánk Ariadne fonala után ismét találkozunk itt is. Jó lenne, ha értékes politikamentes beszélgetés alakulhatna ki óperencián túli kortársainkkal . Itt központi szál az eredeti topikcél , az olvasás lehetne .

    előzmény:
    Zsumi45 (61430)
    2021-03-25  14:29
  18. 2021. március 25. 21:2961434.

    Amúgy nem vagyok odáig az utazgatásért, de a tavalyi - és az idei év korlátozásainak hatására rájön az ember, mi a különbség a nem akarok, és a nem szabad között. Bár szerencsére van mire emlékezni, de biztos, amikor ismét lehetöség nyílik rá, kihasználjuk utazásra az alkalmat.

    előzmény:
    WestHill (61428)
    2021-03-24  23:54
  19. 2021. március 25. 20:1761433.

    Szervusz Zsuzsa, orulok, hogy latlak itt nalunk, mi mar regi ismerosok vagyunk, meg akkor is ha mar jo ideje nem jelentkeztem.

    előzmény:
    Zsumi45 (61430)
    2021-03-25  14:29
  20. 2021. március 25. 15:1261432.

    Tudod, hogy en mindig szivesen olvasom, ha konyvekrol van szo! Feljebb Zsumi emlitett ket irot, sajnos, egyiket sem ismerem, na de nem baj, ok sem ismernek engem! Manapsag rafanyalodok az ujraolvasasra, meg szerencse, hogy a hoszu evek folyaman nemelyiket el is felejtettem! Ugy nez ki, lassan itt a tavasz, alig varom, hogy kiulhessek az erkelyre, de meg tul huvos van, hiaba sut a nap olyan csalogatoan. 

    előzmény:
    Kusza (61429)
    2021-03-25  08:20
  21. 2021. március 25. 15:0361431.

    Udv, Zsumi! Olyan szep levelet irtam neked annak oromeben, hogy ranktalaltal, aztan elszallt a vilagurben. Nem szaladok utana! Gyere maskor is, nagyjabol "szepkoru" tagokat talalsz, unokakkal (esetleg dedunokakkal)! de nem kell aggodalmaskodni, nem dicsekszunk veluk tul sokszor. 

    előzmény:
    Zsumi45 (61430)
    2021-03-25  14:29
  22. 2021. március 25. 14:2961430.

    Jó napot kívánok!


    Véletlenül léptem be ide, épp a gyakran látogatott topikom felett volt a sorban, s néha a reklámok miatt ugrálnak a sorok. 


    Nini, ismerősök is vannak, így kíváncsiságból beleolvastam a beszélgetésekbe. Szeged? Olvasmányok?  Akkor nem kukkolok tovább!


    Szép(?)korú érdeklődő vagyok, felnőtt unokákkal, így sok szabadidőm van. Különösen, mióta se' hangverseny, se' tornaklub, de még könyvári folyóirat olvasó sincs. Szerencsére az E-bookomról gondoskodik a vejem, hogy legyenek feltöltve új olvasmányok. Barátkozom a kortárs magyar irodalommal is, legutóbb Bán Mórtól és Dragomán Györgytől is olvastam.


    Ha nincs ellenére a T. Társaságnak, csatlakoznék, persze még ismerkednem kell a törzstagokkal. 


     

  23. 2021. március 25. 08:2061429.

    Sajnos a könyvtár is zárva van, legutóbb 8 könyvet hoztam ki, de már csak kettő van, amit nem olvastam el. Eddig úgy történt a csere, hogy az interneten néztem ki könyvet, e-mailen átküldtem, a bejárathoz kihozták, és ott cseréltünk. Csak vége lenne már ennek a járványnak, mert az az igazi, mikor ott válogatok a polcok közt.

    előzmény:
    Bagoly (61426)
    2021-03-24  16:11
  24. 2021. március 24. 23:5461428.

    Szegedet szerettuk ahanyszor M.O-ra mentunk mindig lementunk, persze megoszlott, hogy ki mit eszik, Apukam egyaltalan nem szerette a halat Anyu halaszleparti volt, a ferjem is, a fiunk mindkettot es a rantott halat, de nem ez a poen benne, eloszor kihoztak a kenyeret csodalatosan nezett ki, hatmeg az ize, mivel nalunk az egesz csalad szerette a kenyeret a pincernek ujra fel kellett tolteni a kenyerestalat, de nemcsak a kenyer a halaszle es a rantotthal is nagyon finom volt.


    Mivel minden M.o-ra menetelt osszekotottunk orszagjarassal is mi Sopron es Koszegre akartunk elmenni egy alkalommal, sok szep kepet keszitettunk nem okozott csalodast valasztasunk. 

    előzmény:
    nidda (61427)
    2021-03-24  21:22
  25. 2021. március 24. 21:2261427.

    Remélhetöleg vége lesz egyszer a pandemianak és akkor ellátogatok oda, megnézni, hogy mit hagytam ki. Most éppen Szegeden ennék meg egy halászlevet..., ha lehetne.

    előzmény:
    WestHill (61421)
    2021-03-24  00:38

Címlap

top