Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kanadai vandorlelkek

Bagoly
Létrehozva: 2002. november 13. 15:31
Remelem, senkit nem tart vissza a baratsag fenntartasatol ez az uj forum-stilus. Minden csoda harom napig tart, majd ebbe is beleszokunk, csak talaljuk meg egymast!
  1. 2016. január 4. 13:4055451.

    Ma már volt meridián tornánk.Nagyon jól esett. A Karácsonyi szünetben már nagyon hiányzott. Végülis lehetne itthon is csinálni, de ha együtt vagyunk többen az mégiscsak más. Zömmel ilyen hasonló koruak vagyunk, mind olyanok akik gondot fordítanak az egészségük megtartására lehetőleg természetes utat követve.


    Ez nem egy ugri-bugri torna. Van köztünk jónéhány 70-80 éves is.Nem kell nekivetkőzni. Ha jó idő van pl. tavasszal vagy ősszel, akkor a kultúrközpont/ahol a torna van/udvarán csináljuk.Ez az udvar gyönyörű parkos jellegű, tele hatalmas fákkal, sok-sok zölddel.


    Magáról a tornáról annyit, hogy 3-1-2 meridiántorna a teljes neve./ Van weblapjuk is/ Keleti eredetű. A torna magyarországi bevezetője egy igen jó orvos, akit dr. Eöry Ajándoknak hívnak. /A youtube-n is láthatsz vele videoriportokat/ Ő évekig Kinában, Tibetben tanulmányozta, tanulta és fejlesztette az ottani mesterekkel együtt ezt a tornát. A lényege az, hogy az egész testünket behálózó, valamennyi szervünket irányító merdiánokat stimuláljuk. Biztos hallottál már róla, hogy a kézfejen, tenyéren, talpon, fülön vannak többnyire ezek a meridián végződések, amelyek stimulálásával lehet a szervekre hatni. Ez alapján működik az akupunktura és az akupresszúra is.


    No,hát röviden ennyit a meridiántornáról.


    Üdvözöllek: Ági 

    előzmény:
    WestHill (55448)
    2016-01-04  02:47
  2. 2016. január 4. 03:1955450.

    nem olvastam vissza es nem javitottam ki a hibakat, van ami nem az en hibam, de ez igem ".....11 lesz es 10-nek erezheto ..." hogyisne -19-nek, nagy kulonbseg.

    előzmény:
    WestHill (55449)
    2016-01-04  03:13
  3. 2016. január 4. 03:1355449.

    Itt most -8 fok van amit 15-nek lehet erezni, az ejjel -14 less az erezhetosege -24, reggel is ugyan ez less a helyzet, a napkozi homerseklet is 11 lesz es 10-nek erezheto majd, gondolom ejjelre rajtahagyom a futest, eddig meg nem volt szukseg ra, egyebkent is 1-2 centtel olcsobb lett kobmetere a gaznak .


    Kijott a hivatalos nyugdijemeles is, na most azt hiszem ezt inkabb egy siro fejjel kene illusztralni 1.2 %, hogy ez mire eleg hirtelenjeben nem is tudom.


    El voltunk setalni, oszinten mar nekem is hianyzott, amikor valami napiszinten az ember eletehez tartozik akkor hianyerzete van, ha kimarad, amikor visszaertunk elinditottam a kocsit a garzsba, hagytam kicsit menni aztan egyet gondoltam mondtam Ebonynak menjunk egy kort, persze a telefonon kivul semmi igazolvany nem volt nalam, a telefont is azert viszem, mert benne van a fiam es az unokam telefonszama, sosem lehet tudni mikor es miert kell. Nem mentunk ki a firgalomba cask itt a kozvetlen kornyekunkon gurultunk egy kicsit.


    Holnap, ha olyan nagyon hideg lesz most meg ugy gondolom, hogy nem fogunk elmenni, de nalam sosem lehet tudni, majd holnap kiderul.


    Nem 9-re kellett az orvoshoz menj? Remelem minden rendben lesz.


    Most mar tanultal belole, legkozelebb ha talalsz egy 1 pennyt -ott is hasznaljak az 1 centre, hogy penny?- akkor feltetlen nemetul kerd a jo edesanyjat es edesapjat, hogy odamenjen. Egyebkent en sem voltam rest mindig felvettem amig volt penny forgalomba  es elottem hevert, most mar jobban odafigyelnek az emberek, habar jomultkorjaban talaltam egy (dime) 10 centest, utoljara meg egy Looniet ami 1 dollar.


     


     

    előzmény:
    nidda (55444)
    2016-01-03  20:49
  4. 2016. január 4. 02:4755448.

    Igazabol a ferjem szeretette meg velem a kutyat, mint kislany mindig cicam volt, de 79 ota mindig kutyusunk volt, Ebony mar csak az enyem. Tudod itt nalunk a kutyusok cicusok egy kulonleges kategoria, csaladtagok, akiket a csalad minden tagja kenyeztet. Nekem is nagy udvar van, de Ebony csak addig van kint amig en, vagy a dolgat vegzi, esetleg egy rovid idot kifekszik az uvegajto ele napozni, aztan amikor eleg volt bejon. Ha kint lenne az udvaron nem is volna a tarsam hiszen azert van, hogy en ot o meg engem a ragaszkodasaval szeretetevel elhalmozzon, nem tudok elmenni mellette, hogy ne simogassam meg, minden szavam erti, hiszen o az egyeduli eloleny aki velem tartozkodik, tehat hozza beszelek. El sem tudnam kepzelni, hogy akar telen a hidegbe, vagy nyaron a paras forrosagba kint lenne az udvaron, en akartam igy mindent elkovetek, hogy az elete maximalisan a legjobb legyen.


    A setan tultettuk magunkat, a szel mar eleg hideg volt, de jo volt egy kis mozgas, mert az utobbi legalabb 3 napban ki sem dugtuk az orrunkat, pedig a setalas napi megszokott dolog, vannak kivetelek tortenetesen ha esik az eso, vagy nagyon hideg van.


    Emlitetted, nem emlekszem ra, hogy milyen tornat, sosem hallottam meg, mondj rola valamit.


    Ahogy irod te is megtalalod a csinalnivalot, elfoglalod magad, igy is kell aktivnak kell lenni, az csak a mi hasznunkra valik.


     

    előzmény:
    B. Ági (55445)
    2016-01-03  21:44
  5. 2016. január 4. 02:1855447.

    Csak az a kerdesem lenne miert "Megkerestem a youtube-on a videot.... " Ha megnezted volna amit en felraktam akkor ott volt alul a jobb sarokba, a YT-i elerhetoseg.

    előzmény:
    nidda (55446)
    2016-01-03  21:51
  6. 2016. január 3. 21:5155446.

    Igen, meghatódtam én is. Ennek egyik oka az, hogy idösebb korban könyebben elérzekenyedünk. Erröl olvastam egy cikket még valamikor a hetvenes években egy nemzetközi írásokból válogatott és összeállított folyóiratban (Interpress Magazin) Szóval azóta tudok erröl a jelenségröl és nem ütközök meg magamon, ha valami miatt-ami egyébként korábban hidegen hagyott volna-"bepárásodik" a szemem.
    A másik oka az hogy egy jégkorongozót köztudottan sok minden jellemezhet, de legkevésbé az énektudás.

    A hazától többezer kilométerre az a helyzet adódik, hogy valami miatt nem játszható le országuk himnusza. A játékosok között ott van egy fiú aki, lámpaláz és hiba nélkül (nincs botfülem) elénekli a dalt. Ez december harmincadikán szerintem felér egy kis karácsonyi csodával...
    Megkerestem a youtube-on a videot és feltettem a facebookra, hozzá magyarul, németül és angolul boldog újévet kívánva,-begyes, faros pezsgöpoharas leányzók képe helyett.
    Ismeröseim közül -egyébként egyik magyarabb magyar mint a másik, ha a "veszettfejsze" nyelét siratják, vagy az ösök dicsöségét magasztalják-egy sem méltatta egy "lájkra" egy mai magyar "srác" cselekedetét.
    Szolgáljon mentségemre, hogy közülük egyet sem én kértem arra, hogy jelöljön be ismerösének... 

    előzmény:
    Bagoly (55420)
    2016-01-02  15:12
  7. 2016. január 3. 21:4455445.

    WestHill!


    Nagyon szép és gondolom kedves a Labrador kislány Ebonyd.Igazi jó társ és barát lehet egy kutyus. Amikor egyedül maradtam mondták az ismerőseim, hogy igen jót tenne, ha valamilyen állatot tartanék. De sajnos ezt nem tehetem, mert társasházban az emeleten lakunk illetve lakok és lelketlenségnek érezném itt a lakásban bezárva tartani egy állatot. Én családi házban nőttem fel, ahol nagy udvar volt. Ott tartott is az édesanyám cicákat. Azoknak a cicáknak szabad életük volt a kertben.


    A mai napom sétálással, számítógépezéssel, főzéssel, olvasással, zenehallgatással és egy kis tévézéssel telt.Most este is inkább olvasok, mint Tv-t nézek.


    Szívesebben nézelődök az interneten, mint TV-t nézek, mert ott csak zúdulnak rám az egyre förtelmesebb, idegesítő hírek. A TV-n, ha filmek vannak azok már évente ismételtek.Ha akármennyire is kedvelek egy filmet, akkor sincs kedvem 20-30-adszor megnézni ugyanazt .


    Nálatok még délután van,így jó sétálást kívánok Ebonyval.

    előzmény:
    WestHill (55442)
    2016-01-03  20:03
  8. 2016. január 3. 20:4955444.

    Plusz három és négy fok között van a nappali hömérséklet. Marad holnap is így, ami jól jön, mert reggel át kell motoroznom a börgyógyászhoz a szomszéd városba. Fél kilencre kaptam idöpontot  az elmult nyári "beavatkozás" ellenörzésére. Gondolom az egész nem tart öt percnél tovább és jöhetek vissza. Elöbb majd hazajövök pénzért és csak utánna kelek ismét egy bevásárló-útra. Sétálni én sem voltam az utóbbi napokban. Most délután kerültem egyet a városban a motorral,-ez volt a "kültéri-mozgás" a mai napra. Ma még a lányoméknál reggeliztem, de a vacsoráról már nekem kell gondoskodnom, -az ünnepi étkeztetések befejezödtek.

    Ellenöríztem a szombat esti lottóhúzás eredményét, hááát annak a talált egycentesnek talán németül kellett volna mondanom, hogy apád anyád idejöjjön, mert a felszólításnak magyarul nem lett foganatja.

    előzmény:
    WestHill (55430)
    2016-01-03  01:29
  9. 2016. január 3. 20:0755443.

    Igen, telefonnal fotóztunk ( hoztunk gepet is, de otthonmaradt belőle valami, úgyhogy a profi fotózás elmaradt) ...na, megpróbálok egyet betölteni, hatha sikerul:

    előzmény:
    WestHill (55441)
    2016-01-03  19:35
  10. 2016. január 3. 20:0355442.

    Agi, valoban igazad van az internet egy fantasztikus dolog, kozel hozza az embereket egymashoz, kozeli baratsagok alakulnak ki az evek folyaman es szinte szemelyes ismerosei leszunk egymasnak szemelyes talalkozas nelkul, ez a jo oldala,  a rossz oldal talan az hogy a hirek egyik percrol a masikra eljutnak hozzank termeszetes ebben is van jo is meg rossz is. 


    Hogy telt el a mai napod, nalad mar este van, gondolom TV nezessel fejezed be a napot.


    Mivel kisutott a nap es fuj a szel varom, hogy kicsit felszaritsa a jardat, hogy elmenjunk setalni Ebonyval, o az en huseges tarsam egy fekete Labrador kislany, egyebkent csak este irtam volna neked, mert napkozben nincs bekapcsolva a computerem csak reggel meg este. 


    Nalatok sok ho esett? Nalunk talan 10 cm korul - az is esovel kombinalt volt- nem is tudom melyik nap, de Karacsony utan, rendkivuli ez a tel, szinte tavaszias idojarasunk volt meg decemberbe is.


    Kellemes estet kivanok, remelem talalsz neznivalot a TV-be ha nem akkor ide is benezhetsz mivel TV nezo nem vagyok az esteimet itt toltom a computeren  itt mindig talalok kedvemrevalo neznivalot.

    előzmény:
    B. Ági (55439)
    2016-01-03  17:56
  11. 2016. január 3. 19:3555441.

    Remelem kepeket keszitettetek, es meg is mutatod, mert mar nagyon reg  lattam kepeket a kutyus kisasszonyokrol.


    A kirandulas nagyon szep lehetett megha rovid ideig tarto is, hisz az a resz csodalatosan szep.


    Nalunk is kisutott a nap, pedig olyan vastag volt a szurkeseg, hogy nem is mertem ragondolnim, igaz fel is tamadt a szel, tehat a szelnek koszonheto, hogy kiderult, de hozza is a hideget, igaz csak egy-ket ejszaka lesz hideg, de holnapra a nappali homerseklet -11 lesz, ami a mai +1-hez viszonyitva eleg nagy lehules, de aztan melegszik fel megint az ido ujra a plusszokba lesz. Ez a tel nem is mondhato telnek az utobbi ket telhez viszonyitva es a 70-es es 80-as evek teleihez amikor jaj de hidegek voltak sok-sok hoval.


    Biztos szep lehet a Bethlem a templomnal, ha nem is kozelrol de valamit lattatok belole. 

    előzmény:
    P.F.Dia (55440)
    2016-01-03  18:24
  12. 2016. január 3. 18:2455440.

    Igen, Évi, sikerült időben elkészülni és elindulni. Kisoroszi végén az úgynevezett Szigetcsúcshoz mentünk : csodaszép! Egészen közelről látni a Duna mindkét felőli partját, fellátni a visegrádi várhoz, a toronyhoz. A kutyák szaladgáltak, helyenként csak úgy ropogott a jég félelmetes hangon. A "kicsi" be is akart szaladni a jéghideg vízbe, persze rákiabáltunk. Az időjárás nem csalogatott minket túl hosszú sétára, kb 1 óra múlva már vissza is értünk az autóhoz, ahová leparkoltunk. Hazafelé menet még megnéztük a "Tótfalusi" katolikus templom Betlehemét, persze csak az autóból , a kutyak miatt korulmenyes lett volna a bemenetel még az udvarba is. Anyósom mondta, hogy embernagyságú Mária es József alakokat állítottak idén. Eszembe jutott az a karacsonyi fotó, mely az interneten bejarta a világot: egy kutyus befeküdt a kis Jézus mellé a jászolba.

    előzmény:
    WestHill (55435)
    2016-01-03  16:07
  13. 2016. január 3. 17:5655439.

    Tudod, WestHill nagyszerű dolog ez az internet és a fórumozás, mert többezer kilométerre élő emberek közt teremt lehetőséget a beszélgetésre, ami máskülönben lehetetlen lenne.


    Van egy kedves kis barátnőm itt Magyarországon, Székesfehérváron, akivel rendszeresen váltunk e-mail-t. Olyan jó érzés, úgy érzem mintha itt ülne velem szemben és jóízüen beszélgetnénk.Jó dolog ez a "korunk vívmánya". Viszont van rossz oldala is. Ha valami oknál fogva nem nézek rá az e-mail-jeimre néhány napig, akkor garmadával vannak SPAM-ek és kéretlen reklámok.


    Még a férjem élt ő tervezői munkát is dokumentált számítógépen és komoly tűzfalat kellett használni, hogy védekezzen a "kémprogramok"-tól és a hackerektől.


    Láttam Bagoly írta, hogy ott csak +1 fok körüli a hőmérséklet, hát nálunk már sajnos hidegebb van. Reggel -8 volt és most délután is csupán -4-ig emelkedett. A hó is megmaradt. Bár jövő hétre gyenge enyhülést jósolnak, majd meglátjuk.Pedig, tudod nem is lenne rossz a hideg, mert a bacik hidegben elpusztulnak.


    Üdv.: Ági 

    előzmény:
    WestHill (55436)
    2016-01-03  16:21
  14. 2016. január 3. 17:5255438.

    Igazad van valoban remek flm volt a My Fair Lady, ha kedveloje vagy Adrey Hepburnek, talalsz vele jo filmeket, lehet emlekszel a Romai Vakaciora Gregory Peck-kel voltak a foszereplok, vagy nagyon jo filmek vannak Jack Lemonnal Shirly MacLeannel, most jutott eszembe volt egy kedves kis film Sophia Lorennel es Cary Grant-tel Houseboat volt a cime. Ezek egyik sem zenes filmek, de ha talalsz magyar szinkronnal kozuluk, talan a te erdeklodesi korodet is lekoti.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (55432)
    2016-01-03  08:02
  15. 2016. január 3. 16:2755437.

    Udv, Bojana, hogy's-mint vagy? Megnezem minden nap az uj helyedet,  kivanok minden jot - latom regi baratunk Ille bá' is ott serenykedik. Gondolom, ti ketten szolgaltatjatok a magyar hireket? Jol teszed, hogy nem politizalsz, ismered a szolas-mondast, meg utobb megennenek a disznok, mivel a politika egy moslek! Ne mondd, hogy meg mindig a mocival kozlekedsz, lefagy az orrod! Igaz, mi nem panaszkodhatunk, eddig meg eleg jol telt a tel, ma is 1C fok van, csak az a baj, hogy a szurke 50 arnyalatat latni fenn az egen, lenn a foldon es ami kozte van... S mintha szallingozna valami, de lehet, hogy csak egy eltevedt hopihe a fenyofarol. Az emlitett videoba beleneztem, ne haragudj, jelen pillanatban semmi kedvem meghallgatni negy nyekergo, berozsdasodott szazeves oreget! Kulonben sem ismerem oket. Na, ez nem baj, ok sem ismernek engem. Bizonyosan akad,, akik majd szivesen meghallgatjak es ezert koszonom, hogy elkuldted.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (55431)
    2016-01-03  07:45
  16. 2016. január 3. 16:2155436.

    Szia Agi,


    nagyszeru, hogy szimpatikusnak talalod a topicunkat, igazabol regi canadaiak ketten vagyunk, Bagoly es en, van nemetorszagi es magyarorszagi topictarsunk is, igy a temak nagykepuen megjegyezve lehetnek nemzetkoziek is.


    Ami a te erdeklodesi korod az hasonlo a mienkhez, sot a sorsunk is egy kivetellel a tieddel eggyezik mind egyedulallok vagyunk, elvesztettuk eletunk parjat, tehat batran kapcsolodj a beszelgetesbe, vagy vess fel uj beszelgetesi temat, vagy csak eppen irjal arrol amit szeretnel velunk megosztani.

    előzmény:
    B. Ági (55434)
    2016-01-03  13:33
  17. 2016. január 3. 16:0755435.

    Dia,


    nem az uj kepekre gondoltam, hanem az albumokat neztem ujra, amikbol mar lattam maskor is.


    Pont a lejobb ido a koradelutani orakba menni setalni, mert akkor a legkellemesebb az ido, telen mi is 2 utan szoktunk menni, nyaron meg 8 korul, amig nincs meg olyan nagy hoseg. Ha sut a nap akkor ha hideg is van jol esik a levegon lenni, nalunk pillanatnyilag meg mindig a szurkeseg van igaz hideg sincs +1, jovo heten allitolag fogjuk latni a napot.


    Sikerult a betervezett idore elkesziteni az ebedet?

    előzmény:
    P.F.Dia (55433)
    2016-01-03  09:19
  18. 2016. január 3. 13:3355434.

    Sziasztok!


     


    Úgy van WestHill, egyelöre "tapogatózom". Több topicban tapogatózom.


    Szimpatikus a Ti topicotok is.Úgy látom itt nagyobb a mozgás, mint másutt.


    Néhány sort írnék bemutatkozóul: Pécsett születtem és élek. 67 éves, közel 5 éve özvegy vagyok. A férjem hírtelen elvesztését /strok/ még most sem tudom feldolgozni.  Két felnőtt gyerekem van, akik más városban élnek és nagyívben tesznek rám. Tehát a szó szoros értelmében egyedül vagyok. Senki rokonom nem él már. De nem gubózok be és főleg nem sajnálom magam.


    Rendszeresen úszni járok, eljárok meridiántornára /erről majd írok ha érdekel Benneteket/,sokat sétálok, e-mailezek. Sok videot nézek a youtube-n, sokat olvasok.


    Érdekel a természetgyógyászat és egyáltalán a természetes életvitel.


    Szeretek főzni.


    No egyelőre ennyi, majd később lassan-lassan több minden kiderül rólam.


    Üdvözöllek Benneteket és jó pihizést vasárnapra.


    Ági

    előzmény:
    WestHill (55424)
    2016-01-02  20:41
  19. 2016. január 3. 09:1955433.

    Nahát! Fogalmam sincs, hol láthattad a képek nagy részét, Évi, hiszen tegnap készítettem őket, és ( ahogy ígértem a hozzászólásban) a fotókat is tegnap töltöttem be. ..na, sebaj. Finom volt minden.


    Elkezdem az ebéd előkészítését, hogy korán tudjunk ma enni ( sajnos általaban későre húzódik, talán az új évtől ez majd változik ) , ugyanis a tegnapinál hosszabb kirándulást tervezünk, nagyjából 1 - fél2 körül indulnánk. A kutyák nagyon várják, tegnap is pompŕsan érezték magukat, még a korcsolyázás próbálkozásával is viccelődtünk (B.lányom videora vette, ebből is megosztott fb-on, bár ez nem nyilvanos, mint a szé-ép bt albuma)


    Ropogós hideg van, de a nap előbújt, ami kedvez a közérzetnek 


    előzmény:
    WestHill (55429)
    2016-01-03  01:11
  20. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2016. január 3. 08:0255432.

    Amennyiben rossz, borongós az idő, akkor filmet "kell" nézni. Az egyik legkedvesebb filmem küldöm - Mindnyájatoknak:


    https://youtu.be/l9Sk53kLoLE  (1.) része a My Fair Lady-nek. Az eredeti amerikai film - magyar szinkronnal.


    https://youtu.be/vbduDAh1a3s (2.) része.


    G.B.  


    *


    Itt ahol élek, felkelt a Nap! Ezek szerint ma szép időnk lesz, hideg, az biztos, de legalább eltűnik az a barátságtalan -  szürkeség

  21. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2016. január 3. 07:4555431.

    Ezt kívánom mindnyájunknak:   https://youtu.be/l-jE3TtwsxA  


    Érdemes megnézni/meghallgatni. Vezető színészeink énekelnek ebben a videóban. Sajnos már nincs közöttünk Bessenyei Ferenc, Sinkovits Imre, de Garas Dezső sem... 


    Mindettől függetlenül jó lenne 120 évig élni 


    G.B.

  22. 2016. január 3. 01:2955430.

    Az ido hasonlo a tietekhez, egesz nap lehangolo borussag, semmi nem esett csak a nagy szurkeseg, hideg nincs, most 0 van, holnap +1 lesz.


    A mai elfoglaltsagom mivel se fozni se sutni nem volt szukseges, elhataroztam, hogy porszivozok, az emelettel elkeszultem, meg a lepcsoket is kiporszivoztam, holnapra a foldszint maradt es persze a konyha, eloszoba es a mosdo felmosasa, aztan egy hetig eleg csak a partfis minden nap felpartfisozni a konyhat, eloszobat.


    A hangulatom is hasonlo szurke mint az idojaras, mar egesz lelkiismeretfurdalasom van, mert Ebonyval par napja nem voltunk setalni, nagyon sajnalom, hogy ilyen gonosz vagyok vele, de keptelen voltam magam raszanni ma is.


    Ma meghallgattam az itteni magyar radiomusorbol egy reszletet mar amig birtam, csak olyan osszevagott humoros eloadasok voltak, talan valamikor meg humorosnak is tuntek volna ezek az osszevagdalt akarmik, de ma mar egyaltalan nem voltak szorakoztatok a szamomra, igy elhallgatattam.


     

    előzmény:
    nidda (55423)
    2016-01-02  19:52
  23. 2016. január 3. 01:1155429.

    A kepek nagyreszet mar lattam, de nem problema szeretek kepeket nezegetni.


    Nalunk is meg mindig tart a maradekeves, holnap az utolso nap, aztan megszunik, hogy kinyitom a hutot es valogatok, hogy mi is kene vacsorazni, szinte kivanom a hustalan napot, vettem is gombat, gombaporkoltet fogok fozni nokedlival es uborkasalataval es meg Ebony is azt fog kapni ki fog birni egy hustalan vacsorat, persze ez cask hetfon lesz. 

    előzmény:
    P.F.Dia (55426)
    2016-01-02  22:09
  24. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2016. január 3. 00:2555428.

    Kedves WestHill! Elbambultam, bocsánat. De most még nem késő jókat kívánni. Hiszen ha nincs egyik kezemben a naptár, másik kezemben az óra, akkor is megtehetem!


    Minden Kanadai vándorléleknek - elsősorban JÓ EGÉSZSÉGET (ez a legfontosabb!) békét, boldogságot, kiszámítható életet, szeretetet kívánok. A fiataloknak biztos munkahelyet és jó fizetést. Mi idősebbeknek enyhébb telet, és vigyázzatok magatokra, nehogy elcsússzatok a hóban.


    Kutyusoknak szép életet! Mókusoknak sok diót és mogyorót. Mosómedvéknek és egyéb Maciknak ételt - de bent az erdőben, hogy Bagolyt ne bosszantsák.


    G.B.

    előzmény:
    WestHill (55396)
    2015-12-31  00:35
  25. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2016. január 3. 00:1655427.

    Drága Bagolyom, a szemem megjavult, mert nem is tudom hányszor, de számolatlanul - többször - műkönnyel csepegtettem. Most estére már sokkal jobb, sőt olyan, mint új korában. Ennek örülök. De nem élek vissza a szemem világával, viszonylag keveset vagyok a neten. Csoda jó a gépem, teljesen le van takarítva és ki is van takarítva. Csak a legfontosabb anyagaim vannak fent.


    *


    Ölellek és a legjobbakat kívánom, mély tisztelettel, igaz barátsággal és szeretettel- EGÉSZSÉGET, BÉKÉT, BIZTONSÁGOT, SZERETET és BOLDOGSÁGOT! 


    Valamint azt, ha "megálmodod", hogy legyen kolbász, hurka a magyar boltban, akkor legyen is. Kíméljen meg nemcsak Téged, de mindazokat, akik Canadában élnek - a mérhetetlen hideg és havas téltől. Legyen enyhébb az idő, ne csússzon, tudjatok közlekedni az utcán.


    *


    Ölellek: G.B.

    előzmény:
    Bagoly (55395)
    2015-12-30  23:02
  26. 2016. január 2. 22:0655425.

    A krumplid jól hangzik, de nálunk most csak egy igazán egyszerű változata volt. A lencsesaláta és hús maradék kiegészítése végett elővettem egy csomag füstölt lazacot (kisebb darabok vákumfóliázva, ez nem olyan drága, mint a szép, vékonyan szeletelt, de ugyanolyan finom!) Anyósomat is felhívtuk, így öten meg is ettünk mindent, nem kell rakosgatni.


    Az ír kávéról eszembe jutott, hogy a délutáni desszerthez én is főztem egy finom kávét, de ír whisky helyett egy kis Jägermeistert raktam bele (whiskym nem volt, csak jager és szilvás unicum)


    A desszertről itt láthatók képek:https://www.facebook.com/media/set/?set=a.11515103415 27595.1073741892.251856031493035&type=3  (remélem, hozzáférhető Mindenkinek)

    előzmény:
    Bagoly (55419)
    2016-01-02  15:10
  27. 2016. január 2. 20:4155424.

    Szia Agi. latom eppen a "melyiket szeressem" stadiumban vagy, ez csupan csak veletlen, mert az egyik topic ahova irtal en is szoktam irni oda, de tobbet olvasom a lanyokat, mint irok nekik. 


    Az evek folyaman rengeteg topictars jelolt megjelent itt, aztan ahogy jott ugy el is tunt. A topic "ajtaja" mindenki szamara nyitva van, igy elotted is, mindenrol szoktunk beszelgetni ami eppen eszunkbe jut, kiszabott temak nincsenek, a politikarol es a vallasrol  mersekletesen, nyugodt bekes 99%-ig veszekedesmentes topic vagyunk, feltetel nincs, tehat johetsz batran egy kis bemutatkozast szeretnenk hallani feloled. 


     

    előzmény:
    B. Ági (55421)
    2016-01-02  17:11
  28. 2016. január 2. 19:5255423.

    Itt hószálingózás helyett,-most január másodikán-az esö csepergett, de egész nap. Idönként kinézve az ablakon komolyan gondoltam arra, hogy milyen szép megnyugtató látvány lenne egy egésznapos hóesés,-föleg most, hogy nem mi vagyunk sorosak a házirendben az eltakarításával. Az egyszínü szürke ég és feketén csillogó úttest látványa viszont minden, csak nem romantikus téli kép. Az esönek annyi haszna van talán, hogy elmossa a szemetet, amit a pakisztáni pizza pékek és az öket meglátogató népes rokonságuk hátrahagyott szilveszter éjszakáján. Miután mi felköszöntöttük egymást a lányomékkal és lementünk az utcára, ök már javában durrogtattak. Mondtuk, hogy boldog újévet és pár méterre tölük az utca sarkán, mi is elkezdtük küldözgetni a rakétákat. Ök amikor mindent ki-és elégettek bevonultak és hátrahagytak egy halom szemetet. Mi a mienket összeszedtük és amikor felmentünk magunkal vittük egy szemetes-zsákban. Az eltakarítástl így is,-mert ök vannak soron, és úgyis,-mert ök produkálták kellene elvégezni. Az egyik humorista, akire sok mindent rá lehetne fogni, csak azt nem, hogy emigráns ellenzö mondta, hogy akik idejönnek azoknak sok minden más, mint ahonnan jöttek. Pl. a müanyaghulladékot ott kivítték a sivatagba. A többi hulladékot pedig.....kis hatásszünet....szintén. Mentségükre szóljon,-és ezt most én mondom-itt nincs sivatag.....Szóval kell ez a kis egésznapos esö.

    Az esö elvette a kedvem a bevásárlástól is, nem baj, hétfön is nap lesz...

    előzmény:
    WestHill (55416)
    2016-01-02  01:25
  29. 2016. január 2. 19:1955422.

    Üdv, uj Agi. Azert vagyunk kanadai vandorlelkek, mert Kanadaban elunk es bizony hosszu az ut Magyarorszagtol idaig. Van meg valami, amit tudni szeretnel? Kulonben akadnak (legalabbis akadtak) koztunk a vilag minden tajarol baratok, s egyidoben az otthoniakat ugy emlegettuk, mint "tisztelebeli tagok". Meselj magadrol, ismerkedjunk.

    előzmény:
    B. Ági (55421)
    2016-01-02  17:11
  30. 2016. január 2. 17:1155421.

    Sziasztok!


    Én új vagyok.


    Miért vagytok Ti "Kanadai vándorlelkek"?

  31. 2016. január 2. 15:1255420.

    A TV-ben mutattak, szepen enekelt, egeszen mahgatodtam, nagy tapsot es eljenzest kapott.

    előzmény:
    WestHill (55415)
    2016-01-02  00:39
  32. 2016. január 2. 15:1055419.

    Nahat, reggel azzal ebredtem, hogy vacsorara sultkrumplit kellene csinalnom! Töltve, ami a kovetkezo keppen tortenik: megfozom a szep, nagy burgonyat, vekony szeletet levagok, kivajom, osszepaszirozom so, bors, nagyon aprora vagott hagyma ( a voros is megteszi, ha eppen nincs ujhagyma); petrezselyem, egy kis tejfol es reszelt sajt (cheddar) keverekkel, amit visszakanalazok, rateszem az iment levagott tetejet es sutoben atforrositom, majd lepiritom. Ezutan mar csak egy bögre "grog" hianyzik, amit egyszeru magyar nyelven rumosteanak ismerunk.   Meg annyi, hogy a krumpli toltelekebe kerul egy kis ropogosra sult szalonna is, mert delben  zoldseges"omlett" lesz, egyszeru magyar nyelven rantotta: sultszalonna, zoldpaprika, voroshagyma es tojas. Ha ehes leszek. Mert ebben a pillanatban vegeztem egy szelet mazsolas kugloffal ( lanykam adakozta) es ir kaveval: eleg erosre fozott kave, egy kis barna cukor, ir whisky es tejszinhab. Ugy latszik, ma unnepelek.

    előzmény:
    P.F.Dia (55418)
    2016-01-02  12:34
  33. 2016. január 2. 12:3455418.

    Így van - csak a nagyfiú " talpraesettségéről" szól a cikk, ahogy Te is írtad.


    folytatódik itt is a hideg, a   kabátkában szaladgál az udvaron, ebéd után egy kisebb kiruccanásra készülünk... azt várják. Ma én is csak kiegészítem az Újév-első-napi menüt, a héjában sült krumpli még a sütőben, a többit (lencsesaláta, hús) hamarosan kiveszem a hűtőből. Készítettem két desszertet: az egyik már kész ( beigli és flódni maradékra sodószerű öntet, majd sütőben megsült) a másikról majd kiderül, sikerült-e vagy sem (pannacotta) 


    Fotóztam, de telefonról örülök, ha írni tudok ( ma kicsit lassabban, mert ékezeteket is használok) ...szóval azokat majd este gépről megpróbálok.

    előzmény:
    WestHill (55415)
    2016-01-02  00:39
  34. 2016. január 2. 03:1855417.

    BUÉK mindenkinek, megy ez mint a karika csapás.

  35. 2016. január 2. 01:2555416.

    Nalad mar elmult a 2016-bol egy nap, lehet mar az igazak almat alszod, nekem meg hatra van az elso napbol par ora.


    Semmi kulonleges nem tortent  lencsefozeleket foztem a tegnaprol maradt sajatkeszitesu sultkolbasszal, ez persze nem ujsag, mert amire visszaemlekszem mindig lencsefozelek volt az Ujevi menu, altalaban sult disznohussal, de mivel a fele kolbasz megmaradt igy azzal ettuk. Hogy mennyire hozott szerencset az evek ota fogyasztott Ujevi lencsefozelek, hat.....kimagaslo szerencset itt gondolok lottomilliokra azt biztos nem, de szerintem mar az is szerencse, ha az eletet nyugodt korulmenyek kozt eled le es mindened meg van, kieggyensulyozott az eleted, meg boldog is lennek, ha sors nem szolt volna bele kegyetlenul ebbe a nyugodt, szep eletembe.


    A mai nap hoszallingozassal telt el, meg delelott ki akart a nap sutni, aztan visszabujt a felhok moge, na majd holnap, habar holnapra is napos-felhos ido az igeret.


    Mi szombaton nem megyunk sehova, lehet, hogy csak kedden, vagy szerdan, hetfore egy kicsit hidegebbet iger -9-et, igaz, ha sut a nap akkor Ebony nem fazik a kocsiba amig varakozik ram, de keddre, szerdara mar megint plusszok lesznek, na majd meglatom, szuksegem semmire nincs, hogy amiatt el kene menjek, de van egy par dolog ami a jovo heten olcsobb lesz, szeretem, ha mindenbol van tartalek. 

    előzmény:
    nidda (55414)
    2016-01-01  22:03
  36. 2016. január 2. 00:3955415.

    Lattam mar, csak azt nem tudom mitol Hidegrazos Magyar himnusz a Repost szerint egy tinitol, Itt a cikk es termeszetes a video, amit te is feltettel. Szerintem talpraesett gyerek, gyorsan feltalalta magat.

    előzmény:
    P.F.Dia (55413)
    2016-01-01  22:03
  37. 2016. január 1. 22:0355414.

    A belépés nálam is egyre körülményesebb. Valami nem stimmel az biztos.....
    A szilveszter is lezajlott komolyabb incidens nélkül,-legalább is itt nálunk. A tüzijáték lehetett volna szebb is, mert a levegö annyira ködös volt, hogy a rakétákat a magasban már nem lehetett látni teljes szépségükben. Mi  hajnal negyed háromkor nyugovóra tértünk. A csendet csak reggel öt órakor zavarta meg hazatérök egy csoportja, akiknek volt még egy pár durrancsa, amit okvetlenül a mi utcánkban kellett elhasználniuk. Azóta csend van, csak nagyritkán gurul el egy autó a ház elött.
    Vacsorára rántotthús volt burgonyapürével és párolt zöldbabbal. Éjfélre melegszendvicseket csinált a lányom. Közben elfogyott két üveg pezsgö és mindenféle ropogtatni való. Pattogatottkukorica nem volt. Azt a lányomék akkor szoktak venni, ha moziba megyünk,....én valahogyan nem rajongok érte.
    A kutyák is túléltek jól - rosszul az éjszakát. Lunának hozott Zsuzsa valamilyen nyugtatót a rendelöböl, a másik kutyát nem zavarta a durrogás.
    A holnap ismét hétköznap azoknak, akik egyébként is dolgoznak szombaton. Zsuzsának is be kell mennie délelöttre, én meg elmegyek pár dolgot bevásárolni..... 

    előzmény:
    WestHill (55410)
    2016-01-01  05:12
  38. 2016. január 1. 21:0655412.

    Egy szep hangu enekesnovel kevesebb szorakoztatja rajongoit, tegnap 65 evesen elhunyt Natalie Cole, edesapja is kedvelt enekes volt aki meg 1965-ben fiatalon halt meg.


    Par evvel ezelott az enekesno koncertjen trukkfelvetellel duettet enekel edesapja Nat King Coleval, edesapja egyik hiresse valt dalaval.


    https://youtu.be/uE9zy5UKCTU

  39. 2016. január 1. 06:1855411.

    Boldog ujevet kivanok mindenkinek! Legyetek egeszsegesek, vidamak, gondoktol mentesek! 

  40. 2016. január 1. 05:1255410.

    Boldog Uj Evet neked is es a talalt penny hozzon neked sok szerencset!


    Meg nem is mondtam, hogy milyen szerencses is vagy, ki sem kell mozdulj a hazbol, nemszamit ha esik ha fuj, nem kell beoltozz nem kell harcolj az idojaras viszontagsagai ellen, par lecson a vendelatas szinhelyere ersz, ez az igazi konfort, sot, ha eppen egy-ket poharral iszol is nem kell felni, hogy a rendor megallit es a szondaba fujat.


    Lehet talan mar le is fekudtel, nekem meg tobb mint egy ora van hatra ejfelig, altalaban nem szoktam megvarni, minek, ha nincs kivel koccintani a jovore.


    Vagy egy oraval ezelott akartam mar irni, de nem engedett a topicba be, el sem tudom kepzelni valaha lesz e ebbol valami jo, mert akkora a gubanc, hogy ember legyen a talpan aki ezt ki fogja bogozni.


    Volt e sok petardazas, Luna nem fel tole? Az uj kutyus meg ott van? Jo, szotfogado nincs vele Zsuzsanak es a lanyodnak problemaja.


    Nalunk olyan csendes a kornyek vagy mindenki vendegsegbe ment, vagy mindenki koran lefekudt.


    Vegul is nem mentem el ma, nem volt kedvem, delutan sutottem egy kis sajtosrudat meg az asztalon volt meg Karacsony elottrol egy mezes recept, a felet sutottem csak meg, de megerte, mert jo a recept, egyebkent nem szoktam mezest sutni.


    En is szeretek, szerettem uszni, mar eleg reg usztam a toba mar a cottagenal, (Ontario toba soha) mivel nagyon mely a viz nem tanacsos egymagamba uszkalni, annak meg nemsok ertelme van, hogy a steget korbeuszkaljam, igaz van amikor bemegyek Ebonyval a vizbe, de akkor altalaban a partot rendezgetem o meg ott rakoncatlankodik mellettem.  

    előzmény:
    nidda (55407)
    2015-12-31  19:49
  41. 2016. január 1. 02:0755409.


    BÚÉK!

    előzmény:
    WestHill (55408)
    2015-12-31  20:59
  42. 2015. december 31. 20:5955408.

    Hozzon beket, szeretetet, sok oromet es boldogsagot es a legfontosabbat jo egeszseget a 2016-os Uj Ev.


    B.U.E K.!!!

  43. 2015. december 31. 19:4955407.

    Az jó hír, hogy nem lett nálad a hólapátolásnak komolyabb következménye. Egy kis izomláz meg esetleg idönként nem is árt. Persze ezt csak úgy mondom, -egy sportorvosnak talán más a véleménye. Csak helyeselni tudom a "traileres" árusítást. Ott kimondottan csak azzal foglalkoznak, viszont egy discontban az alkalmazottaknak ezer más dolguk is van azonkívül, hogy a vevöt tartsák szemmel. Az Aldiban is tizenhat-húsz négyzetméteren van ez a tüzveszélyes cucc felhalmozva, Ha egy örült ott "alájukgyújt", hát biztosan több hónapba telik a tüzkárok helyreállítása. A legközelebbi Aldi, tölünk húszegynéhány kilométerre van, a környezö boltok meg mind jóval drágábban mérik az árút. A pénzröl jut eszembe, ma a postára menet találtam a járdán egy fényes egy-centest. Meg is köpködtem jelképesen háromszor, -majd mondtam neki magyarul, hogy apád-anyád idejöjjön-mielött eltüntettem a farzsebemben. A forintal ugyan ez sohasem jött össze, de lehet az euro másképpen viselkedik. Na meg ugye szilveszter napja van, tele szerencsehozó szimbólumokkal, -malac, kéményseprö, feketemacska,....ja az utóbbi csak akkor, ha a megfelelö oldalról keresztezi az utat.

    A járda nagyon szép tiszta lett a feltett képek alapján. Komolyan, mintha partvissal lenne felseperve.
    Egyébként láttam tegnap a tóról feltett képeket és szándékomban is volt legalább pár szóban megemlíteni, azután valahogyan lemaradt. Szóval szép, és nagyon szép helyen laksz. Akkora víz már majdnem egy kis tenger. Megunni szinte sohasem lehet, mert mindíg egy új "arcot" mutat. A víz mellett nöttem fel és biztosan nem tudnám megállni, hogy belemenjek úszni. Erröl jut eszembe,- tegnap mutogatott az egyik TV-adó érdekességeket a "világból" és ezért Kínából is egy nagy hullámfürdöt. Tele emberekkel, és mindegyiken úszógumi. Kiderült, hogy Kínában a lakosság nyolcvan százaléka nem tud úszni.

    Nyolc órára kell mennem, -elöször vacsorázni, utánna meg az Új-évre várni -TV-zve, -beszélgetve.
    Van még egy negyedórám rá, hogy "összekapjam" magam.

    Kívánok Neked és mindannyiunknak kellemesen eltöltött Szilvesztert és Boldog Újévet!

    előzmény:
    WestHill (55397)
    2015-12-31  02:11
  44. 2015. december 31. 17:1755406.

    Sajnos akárhogyan is próbálom, nem tölti be a képeket a nlc - kár kísérletezni :(

    előzmény:
    őszirózsa (55405)
    2015-12-31  17:01
  45. 2015. december 31. 17:0155405.

    Nem kísérletezem a képekkel,majd holnap megjön fiam, és talán valamit kiokoskodik...


    Diám, olvasom finomakat készítettél...Nekem most könnyebb, mert vendégségbe megyek "csak " a több évtizedes baráti társaságba.Bort, leveles tésztából sütött mini pogácsákat viszek sajtkrémmel megtöltve és reszelt sajtba forgatva, és karácsonyi apró sütiket.


    Nagyon hideg van, sütött erősen a nap is, de  minusz 10 fok alá megy az éjszaka.Válogathatok a hosszú irhabunda, és a félbunda között.


    Évek óta nem is kerültek elő, se a bélelt csizmák..Majd megírom, a többiek mit készítettek az estére...bár már egyre kevesebb fogy....Anno, éjfél után hatalmas fazék extra töltött káposzta is elfogyott-a tölteléken kívül, kolbász, husszeletek is voltak benne...Meg 10 liter  bólé....most fél adag is bőven elég.Részemről , csak szénsavmentes ásványvíz az ital,még a gyümölcslevek se tetszenek a gyomromnak sokszor.


    Már megfőztem a hagyományos lencsefőzeléket holnapra, fasírozottat sütök ki hozzá.


    Itt is megkezdődőtt a petárdázás, nem szeretem...Ahova megyek-tó part-mögötte az oladi domb, visszhangozza a tűzijátékot, mintha háború lenne! Nem szeretem.

    előzmény:
    őszirózsa (55403)
    2015-12-31  16:47
  46. 2015. december 31. 16:5255404.

    ..megpróbálok én is fényképet betölteni, ha már a "rendes" gépnél vagyok: íme,  az "Anyós által előkészített" (és általam megsütött) sajtos csigák. A pezsgős pohárban almalé+ásványvíz van, most még


    Én is kívánok Mindnyájatoknak békés, boldog és egészséges ÚJ ÉVET - szeretettel!

    előzmény:
    őszirózsa (55399)
    2015-12-31  16:37
  47. 2015. december 31. 16:4755403.

    próba 3.

    előzmény:
    Bagoly (1)
    2002-11-13  15:31
  48. 2015. december 31. 16:4555402.

    Nana, ne becsméreljük le a "Művész úr" festményét - bár igaz, ami igaz, nekem se ez a kedvencem tőle. Érdemes "végigpásztázni" a neten (vagy közeli galériákban) Kádár Béla képeit, vannak köztük igazán jók, pl. a "Fürdőzők", az "Uzsonna", vagy "A művész otthona 1910-es évek eleje". '56 januárjában halt meg.


    Ki mit főz, süt? Mivel búcsúztatjátok az Óévet?


    Tegnap életem első kocsonyáját főztem (D.lányom segítségével, együtt vettük a Nagyvásárcsarnokban a hozzávalókat) - és mondhatom, büszke vagyok az eredményre, ugyanis lepipálta "Anyáinkat" (azaz Anyut és Anyóst - eddig mindig Ők készítették) rendhagyó módon a "disznóságokon" kívül egy szép nagy darab marha lábszár húst is főztem bele. A hús egy része bekerült a kocsonyás tálakba, másik feléből (folpackkal bélelt-) őzgerinc formába gyömöszöltem. A megszilárdult roládot majd éjjel szép vékony szeletekre fogom vágni. Elkészült a lencsesaláta, és nemrég fejeztem be a töltött tojásokat -  utóbbiból nem sokat, csak mutatóban. A Lányok már megszokták, hogy évente kétszer csinálok. Vannak még az ünnepekről édes sütemények, és sütök még két adag pizzás csigát: leveles tésztát kenek meg fűszeres paradicsomszósszal, szorosan felcsavarom, felszeletelem - sütőpapírra rakosgatva 20 perc alatt megsül. Előzőleg Anyósom sajtos csigáit sütöttem meg: hasonlóan készül,mint a pizzás, csak ő nem bolti leveles tésztát, hanem saját vajas tésztát gyúr, ezt keni meg reszelt sajt-krémsajt-vaj keverékével. A roládot le szokta fagyasztani, és sütés előtt 1 órával kiveszi...így történt most is, nekem csak fel kellett szeletelni és megsütni. Nagyon finom lett.


     

    előzmény:
    Bagoly (55389)
    2015-12-30  16:01

Címlap

top