Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Abortusz

*csinszka*
Létrehozva: 2002. november 25. 11:31
  1. 2002. november 25. 15:3351.
    egy gyors hozzászólásra van időm, aztán majd folytköv este. 2 olyan dolog volt, amire reflektálni szeretnék mielőtt Lmegyek a gép elől. 1. "van elég árva gyerek, azt fogadják örökbe". Tudni kell, hogy csak azokat a gyerekeket lehet örökbe fogadni, akikről végleg lemondtak a szüleik vagy még élő hozzátartozóik. Az állami otthonok dugig vannak, de általában olyan gyerekekkel, akikről nem mondtak le a szülők csak nevelni nem tudják őket, nem véletlenül hivják maguk a gyerekek ezeket az intézeteket zacinak. A lelkes magzatvédők tehát azt a gyerekanyagot szeretnék kitermelni, akiket végleg örökbe is lehet fogadni. (Ha groteszk lennék azt mondanám, h szőke kék szemű gyerekek jeligére). A másik: mi. mi nagyon 1etértünk. Magyarországon a TB 0 Ft-al támogatja a fogamzásgátlást! Ha belegondolunk, hogy egy tinilány elkezd szexuális életet élni, esetleg otthon erről nem akar beszélni, az honnan szoritja ki a pénzt a tablettára? Ráadásul az ultralightra, ami duplaannyi? És ne felejtsük el, hogy a külföldi gyógyszerimportőrök hiperjól dotálják a nőgyógyászokat abba az irányba, hogy a drágább tablettát irják fel. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2002. november 25. 15:3150.
    esemeny utanit receptre??? nem mondom! de hat az egy hormonbomba, nagyon ritkan lenne szabad szedni.
    sajnalom, ami veled tortent! bogyoszedes alatt estel teherbe?
    Eszter75, hogy csuszott be a babad? kar, hogy nem tud mindenki igy gondolkodni, mint te: ha most akar megszuletni, akkor szeressuk :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671962 (48)
     
  3. 2002. november 25. 15:3049.
    Na akkor teljes az egyetértés köztünk:)))))

    Kedves Luca 79! Előre is bocsánatot kérek Tőled, ha egy kicsit indulatosnak fogod érezni véleméynemet, hidd el nem neked szól, csak egyszerűen felmerül bennem egy kérdés: Azt írod szörnyű láétni, amikor 15 évesen abortuszra mennek a lányok. Hagy kérdezzem meg (tényleg ne haragudj ezért) Te - persze hivatalból - hány 15 éves lánynak adtál gumióvszert a kezébe abortusz után ingyen? Hány 15 éves kislánynak adtál legalább egy havi fogamzásgátlót a kezébe egy abortusz után? Erről beszélek!!!! Elítéljük, megvetjük az abortusz, de semmi kézzelfoghatót nem teszünk ellene. A prédikálás nem kézzelfogaható dolog, szerintem. Sajnos ma Mo. -on tényleg nagyon sokan élnek anyagilag úgy, hogy nem tudják több ezer Ft-ért megvenni a fogamzásgátló gyógyszert. És itt most nem azokra gondolok, akik itt ülnek a számítógép elött és vitatkozunk a dolgokról. Mert nekünk vagy telik netezésre, vagy van munkahelyünk ahonnan netezhetünk, tehát van fizetésünk is:))
    Egyébként megfordítanám a kérdést. Az én gyermekeim miért nem estek még át abortuszon? Talán azért, mert tudatosan vállaltam őket, felkészítettem a "felnőtt" életre, és mert tudtam nekik annyi zsebpénzt adni, amennyiből a védekezést is meg tudták oldani? Na most ezt képzeljük el egy mondjuk intézetben felnőtt kislánynál? Ad az intézet pénzt a védekezésre? Szerintem nem, viszont neki az anyja adott egy lehetőséget az életre. De milyenre?:((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671962 (46)
     
  4. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. november 25. 15:2648.
    Nem tudom sajna mi a rosszabb. Én nem birtam a bogyót, és nem is használt. Csak egy vetélés lett az erdmény. De azóta fejlődött a tudomány.
    Körzeti gyermekorvosunk, akihez 18 éves korig járhatnak a lányok , mosolyogva, a következő kommentárral adta oda a jól fejlett tini kislánynak a receptet az esemény utáni tablettára:azért ugye jól beosztod!. . . Az is fontos, hogy oda merjenek valakihez menni. . .
    előzmény:
    szkorsi (47)
     
  5. 2002. november 25. 15:1847.
    sziasztok!
    megneztem az ajanlott honlapot. vannak rajta erdekes dolgok, pl a baba fejlodesenek szakaszai. de egyet nem ertek: fogamzasgatlok ismertetesevel es szedesevel is csokkenteni lehetne a nemkivant terhessegek, es ezen keresztul az abortuszok szamat is. ehhez kepest az oldalon majdhogynem szidjak a tablettakat. mint mindennek, ennek is vannak mellekhatasai, de azert nem kene mindjart melyvenas trombozissal + infarktussal ijesztegetni. a bogyoszedes hianyaban bekovetkezett terhesseg+abortusz szerintem sokkal rosszabb, mint az, hogy esetleg, valamikor, egyszer, netalantan bogyoval kapcsolatba hozhatoan lesz vmi betegsegunk. ti mit gondoltok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. november 25. 15:1646.
    mi. mi!Nem mesélik el!nekik azt mesélik el, mennyira púpok a szülők hátán.
    előzmény:
    mi.mi (43)
     
  7. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. november 25. 15:1545.
    De!Igaza volt!. . . de én sem akartam megszületni. . . tényleg nem, szegény anyámat 2 napig kinoztam. Amit aztán idősen, betegen fel is hánytorgatott.
    előzmény:
    mi.mi (42)
     
  8. 2002. november 25. 15:1444.
    Sok sikert, egészséget, örömöt a kisbabátokhoz:))))
    előzmény:
    Eszterke75 (38)
     
  9. 2002. november 25. 15:1243.
    Nem, nem írtál marhaságot:))) De gondolod, hogy egy nemkívánt gyermeknek ezt elmesélik?:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671962 (41)
     
  10. 2002. november 25. 15:0942.
    És nem volt igaza a gyermekednek?:))) Szerintem igen, pedig biztosan szerető családban, szerető édesanya mellett nől, cseperedik fel, mert Te és férjed akartátok, vállaltátok. Na most gondold el, azt a gyermeket, aki intézetben, nevelőszülőknél, örökbefogadó szülőknél él:((((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671962 (34)
     
  11. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. november 25. 15:0841.
    Igy igaz!és most jön az, hogy már a gyerekeinket úgy kéne nevelni, hogy ne legyen nemkivánt baba. Ezt arra is értem, hogy a védekezés mellett is belegondoljon abba, hogy ha mégis. . . akkor mi lesz?Akarja-e annak a fiúnak a gyerekét az a lány?Akar-e családfenntartó lenni az a fiú. Szép dolog a szerelem, de ez is a velejárója. Ezeket tudatosan végiggondolva talán nem érné olyan meglepetésszerüen őket a dolog. Könyebben tudnának felelősséggel dönteni. . . . . Vagy marhaságot irtam most???
    előzmény:
    mi.mi (36)
     
  12. 2002. november 25. 15:0840.
    Csinszka! Még hozzátenném, hogy az örökbefogadásról az a véleményem van elég árva gyerek, azt fogadják örökbe ne akarjanak nőket rákényszeríteni a szülésre és az örökbeadásra. Az örökbeadott gyermek lehet boldog, ha olyan családhoz kerül, de a titok mindig kiderül és sok gyerek ettől boldogtalan lesz. Mivégre kell boldogtalan gyerekeket sorát szaporítani?
    előzmény:
    *csinszka* (2)
     
  13. 2002. november 25. 15:0839.
    Elöfordul az ember eleteben. EGYSZER!
    Egy nö eleteben ket dologert keppes akar az eletet is felaldozni: hogy legyen es , hogy ne legyen gyereke.
    Szörnyü latni mikor 15 evesen abortuszra jönnek , vagy mar a 3-4, de azt is mikor közömbös a sajat gyermeke irant.
    Meg kellene tanulni vedekezni a nem kivant terhesseggel szemben.
    Sajnos ahhoz, hogy nemieletett eljen az ember esz nem kell.
    Es nem a ferfiakra bizni a vedekezest .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2002. november 25. 15:0738.
    Mimi, teljesen egyetértek Veled. Egyrészt amíg nincs száz százalékosan biztos fogamzásgátló módszer senki sem kényszeríthető arra, hogy megtartsa a babát, ill. a minimum lenne, hogy a létező módszereket mindenki számára hozzáférhetővé tegyék.
    A másik: nagyon szép és humánus elgondolás a mindenképpen kihordás gondolata, azt leszámítva, hogy egy terhesség nem feltétlenül könnyű dolog, és egy veszélyeztetett terhességnél, ha mondjuk a nőnek hónapokig feküdnie kell, nagyon komoly anyagi, fizikai, lelki és egyéb hatással van a terhesség a nő életére, a szülés létező kockázatairól nem is beszélve. Szóval - noha nem láttam az emlegetett vitaműsort - ez azért nem annyi, hogy oké megfogant, kihordom, megszülöm, örökbeadom és akkor nagyon jó ember leszek - senki nem kényszeríthető arra, hogy kilenc hónapon keresztül ilyen terheket viseljen, vagy vállalja a szülés esetleges kockázatait, főleg ha mindent megtett a terhesség elkerülése érdekében.
    Mondom ezt úgy, hogy ha minden igaz 10 napon belül megérkezik a kicsi lányunk (akit egyébként mi sem terveztünk) és életem legcsodásabb időszaka volt a babavárás. Ennél már csak a többi lesz szebb:)))))
    előzmény:
    mi.mi (36)
     
  15. 2002. november 25. 15:0637.
    Igazad van, de az örökbefogadott ygermekek sem egyenlő eséllyel indulnak az életnek. Sőt van olyan, aki a nyilvánssosság elött felvállalja, hogy igen, ő felnőttként azért ilyen, meg olyan, mert marcangolja a kíváncsiság, hogy miért adta örökbe az anyja, habár imádja az örökbefogadó szüleit. Sőt ebben az ominózus műsorban, ami a topic indítója, pont egy felnőtt hölgy (kb. 40 körüli) beszélt arról, hogy bár ő maga intézetben nőtt fel ( nem emlékszem hogy volt e nevelőszülöknél), de igen ő most felnőtt fejjel azt mondja, hogy inkább egy abortusz, mint hogy kapott egy esélyt az életre, de senki soha nem fogja megtudni, hogy ő mit élt át kisgyermekkorában, és most is. Neki azzal a tudattal kell élni, hogy nem kellett az édesanyjának, és ez olyan valami amit tényleg soha nem fogunk megtudni, megérteni, csak az aki így járt. És megjegyzem, hogy ez a hölgy egy jól szituált, inteligens középkorú hölgynek nézett ki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671962 (34)
     
  16. 2002. november 25. 14:5936.
    Akkor megkérdezem a magzatvédőket: mire adjak neki esélyt? Mert ha teljes szívemmel akarom, vállalom azt a babát, akkor igen, esélyt adok neki egy életre. De ha nem tudom vállalni, akkor a szenvedésre, a gyötrő életre, az önmarcagolásra - hogy vajon anyám miért adott örökbe? Vagy a nyomorra adjak neki esélyt? Vagy esetleg arra, hogy nyomorékon kelljen leélni az életét egészséges embertársai között (mondjuk, mert hormongyógyszerek mellett lett valaki terhes és fejlődési rendellenség alakul ki a magzatnál)?
    Vagy csak azért adjak neki esélyt az életre, mert olyan magas a fogamzásgátlótabletták ára, hogy a tinédzser anya nem tudja a havi zsebpénzéből kigazdálkodni? Vagy azért, mert egy gumióvszer olyan 100. -Ft körül mozog, vagyis egy fiatalembernek heti egy aktust feltételezve (ami igen kevés:)) bizony össze kell kaparnia valahonnan. Szóval a magánvéleményem az, hogy ha a fogamzásgátlás (gyógyszer, óvszer) teljesen díjmentes, ingyenes lenne, akkor igen, akkor a magzatvédők is joggal mondhatják, hogy adtunk neked egy esélyt a védekezésre, akkor most te is adj egy esélyt a magzatnak az életre. És megjegyzem még így is esélyt adnék egy nőnek arra, hogy válasszon: együtt él-e az abortusz lelki következményeivel, vagy eséylt ad a babának egy életre. Mert tarsuk szemelött, hogy nem csak a magzatnak vannak jogai, hanem a nőnek is, és nem csak a magzatnak kell esélyt adni, hanem a nő is megérdemli.
    előzmény:
    *csinszka* (31)
     
  17. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. november 25. 14:5535.
    ja, és még egy gondolat az egyenlő esélyről. . . egy családban sem indulnak egyenlő eséllyel sokszor a gyerekek. Az ember csak próbálkozik mindegyiknek mindent ugyanúgy megadni. . . de bizony ott vannak a kinőtt ruhák, kinőtt cipők. . . értitek mire gondolok.
    előzmény:
    mi.mi (30)
     
  18. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. november 25. 14:4934.
    MI. mi!Megkaptam már én is a gyerekemtől, hogy nem én akartam megszületni. Csak pislogtam.
    Az örökbefogadáshoz:barátnőm kisfia 2 éves volt, amikor kihozta az intézetből. A gyerek pontosan tudja, hogy nem ő az édesanyja, hogy nem az ő hasában volt/most 5 éves, és kérdez/Szerintem ez jó. Nem fogja trauma érni később, ha pl. véletlen tudja meg. És még egy adalék a gyermeki lélekről:a temetőbe a nagymama sirjához már úgy ment ki most virágot vinni, hogy az az ő nagymamája volt.
    előzmény:
    mi.mi (30)
     
  19. 2002. november 25. 14:4833.
    Érvek? Nos, én is láttam a vitát és el is gondolkodtam. Én úgy vélem, javítsatok ki, ha tévedek, minden nőnek, minden családnak van egy terve, maximum hány gyereket tud/szeretne/képes felnevelni az élete során. Akkor inkább az a két-három magzat szülessen meg, amit örömmel és nyugodtan várnak, ne jöjjön túl korán, kényszerből, nem-szeretem babaként. Persze, nem helyettesíti a fogamzásgátlást, de ha minden védelem kudarcot vall, vagy valami gikszer van, végső megoldásként elfogadható dolog.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2002. november 25. 14:1532.
    Sziasztok ez egy kényes és nehéz téma én nemrég voltam abortuszon és az csak egy dolog hogy tanácsadásra 2-szer kelett elmennem és 10000ft volt a csekk mint több gyerekes de a lelki fröccs sem maradt el és a kórházba volt olyan nővér aki szinte ember számba sem vett bennünket
    előzmény:
    mi.mi (30)
     
  21. 2002. november 25. 14:0931.
    mi. mi: maximálisan egyetértek veled, de erre azt mondják a magzatvédők: ha abortuszra mész az esélyt sem adod meg neki. . .
    előzmény:
    mi.mi (30)
     
  22. 2002. november 25. 14:0330.
    A következő gondolat vetődött fel bennem az olvasottakkal kapcsolatban, anélkül, hogy állsát foglalnék a témában.

    Tehát: megszüli a nő a gyermeket és örökbeadja. Tud-e az anya azzal a tudattal tovább élni, hogy bár jót akart tenni a gyermekének (életben hagyta, esélyt adott az életre), de valahol a világban él a gyermeke. A gyermek elöbb vagy utóbb (és sajnos nem egy példa van erre) rájön, megtudja, hogy van egy vérszerinti anyja valahol. Hogy tudja majd feldolgozni, hogy őt "eldobta" magától a saját édesanyja?
    Mert - valljuk be - hányszor, de hányszor halljuk, vagy esetleg mi magunk is gondolunk arra, hogy "nem én akartam a világra jönni, rámkényszerítettek arra, hogy megszülessek, akkor miért nem segít, miért nem tart el stb. , stb"!
    Akkor nem jobb az abortusz? Tényleg egyenlő eséllyel indul az életnek az a baba, akinek a megszületését várva várják, mint azé, akit eleve eldob magától az anya? És itt most az örökbefogadásról beszélek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2002. november 25. 14:0129.
    De még mennyire igazatok van marcicica és mydma:(((( Most el kell mennem, a kislány aki az előbb bekopogott már túl van rajta kb két hónapja. Szóval témánál leszek megint. Remélem holnap is találkozunk ezen a topikon, mert mint szmari írta nem csak fekete és fehér az élet sem és ez a téma sem.
    Sokat segítettetek a véleményeitekkel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2002. november 25. 13:5928.
    Nekem is volt már abortuszom és őszintén megdöbbentem azon, ami a védőnőnél történt a megelőző beszélgetésen. Azt még elfogadtam, hogy vázolja, milyen veszélyekkel jár egy ilyen műtét, és azt is, hogy elmondja, miben támogat az állam ha mégis meggondolom magam. )Bár megjegyzem elég szánalmas érv volt, hogy 3 gyerekkel egyedülállüként gyermekenként 6000 Ft lenne a csalási pótlék). De amikor megpróbált lelkisokkot alkalmazni rajtam azzal, hogy megmutogatta hogy néz ki egy 6 hetes magzat és ecsetelte, hogy darabokban fog távozni én mélyen felháborodtam. Úgy gondolom, hogy az a nő, aki odáig eljut már megvivta a maga harcát, átvirrasztott éjszakák állnak mögötte és alapos döntést hozott, ami semmiképp nem lehetett könnyű. Ilyen helyzetben egy ilyen lelkisokk tényleg csak arra jó, hogy mégjobban hibásnak érezze magát a nő. Amennyiben ettől valaki másképp dönt, azt nem tartom felelősségteljes embernek. Amikor mindezt elmondtam a védőnőnek ő azzal érvelt, hogy az emberek nem egyforma értelmi szinvonallal érkeznek hozzájuk. Nos elég szomorú, ha az alacsonyabb értelmi szintű emberekre hat ezzel. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_988605
    Torolt_felhasznalo_988605
    2002. november 25. 13:3127.
    Itt most nem azokról van szó akik felelötlenek és az abortuszt használják "fogamzásgátlásként". Az értelmetlen ölésnek én sem vagyok híve.
    Azokról az emberekről van szó akik próbálnak felelős életet élni és közben lehet hogy ilyen döntéseket is meg kell hozniuk.
    Nem tudom miért hiszik azt sokan hogy olyan nagyon könnyű felfeküdni arra a műtőasztalra???? És azt miért gondolja bárki is hogy egy nőnek egy ilyen döntés után nincs lelkiismeretfuralása??????
    És azt már végig sem gondolja senki sem hogy vajon hány napig, hétig örlődött ezen, mire a műtőasztalra jutott.
    előzmény:
    princess13 (13)
     

Címlap

top