Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Abortusz

*csinszka*
Létrehozva: 2002. november 25. 11:31
  1. 2002. november 26. 11:46151.
    Látod, látod. . . . . Nem azzal van a gondom, hogy véleményt formálsz, hisz ez egy szabad fórum, ahová mindenki leírhatja a véleményét, nézetét, vallási hovatartozását. A gondom azzal van, ahogy teszed!!!
    Pont úgy, mint ahogy Gábor teszi, csak már az ő észrevételeire nem is reagálok:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (136)
     
  2. 2002. november 26. 11:39150.
    Lehet, hogy én sem tudnék eggyütt élni a büntudatommal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (144)
     
  3. 2002. november 26. 11:37149.
    Igen, ezt a véleméynt már tiszteletben tudom tartani- a Te saját lelkiismereteddel nem egyeztethető össze, de nem általánosítható.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (144)
     
  4. 2002. november 26. 11:37148.
    Igen, lelkem rajta. Ez az EN velemenyem. . .
    előzmény:
    Lillaréka (147)
     
  5. 2002. november 26. 11:34147.
    Koekje! én nem ismerem igazán a bibliát! Sosem voltam vallásos. De nincs valami olyasmi benne, hogy Ne itélj, hogy Ne itéltess?? Bocs ha rosszul irtam!
    Mindenki csak a saját maga tetteiért felelös. Ha te elitéled az abortuszt, lelked rajta.
    Én azért nem irom hogy nem lennék rá képes, mert nem tudhatom mit hoz a sorsom. 3 gyermeket van. a fiam születésért nagyon keményen megküzdöttünk, az aposomékkal. Ők nem akarták, hogy akkor gyerekünk legyen. A harmadiknál, pedig szintén kaptam tölük ocsmány megjegyzéseket, hogy minek nekünk a 3. gyerek. Elég kettő is. Természetesen nem az ő szavuk volt a döntő. De ehhez kellett egy olyan férj aki velem eggyütt akarta a babát. Tervezett gyerek volt mind a három. Mi akartuk őket! Az aposomék máig nem fogadják el a kicsit (5) Nem baj az én szüleim szeretik helyettük is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (140)
     
  6. 2002. november 26. 11:31146.
    Szerintem igenis sok okos, jóravaló embert vesztettünk el így, "művileg". Ez a legszomorúbb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2002. november 26. 11:29145.
    Tényleg úgy gondolja itt a hozzászólók nagy többsége, hogy az az évi 90 ezer gyermek, aki nem születhetett meg "anyukájuk" jóvoltából, az mind beteg, céltalan, semmirekellő ember lett volna????? Döbbenetes, ha így látjátok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (140)
     
  8. 2002. november 26. 11:28144.
    Latod en ezt irtam:
    "Akarhogy is csurod-csavarod, az abortusz nem mas, mint legalizalt gyilkossag. . . A magzatnak ugyanolyan joga van az elethez, mint neked vagy nekem. Teljes keptelenseg elore latni, milyen elete lesz valakinek. Lesz-e orome, banata, lesz-e aki szeresse, akit szeret? De az anyanak is joga van ahhoz, hogy normalis, emberhez melto eletet eljen, szemelyisegi es onrendelkezesi jogait tiszteletben tartsak.
    Ezert nem fogunk valoszinuleg soha jo megoldast talalni az abortuszra. Nem szabalyozhatod kozpontilag, mert minden eset egyedi. Nem alkothatsz egyertelmu velemenyt sem ellene, sem mellette.
    En elitelem az abortuszt, de elismerem, valaki kerulhet olyan helyzetbe, amikor egyszeruen nincs mas megoldas.
    De en nem tudnek egyutt elni a buntudatommal. . . "

    Most en miert vagyok emiatt alacsonyabb szinten, mint az allatok???
    előzmény:
    Bölcssali (143)
     
  9. 2002. november 26. 11:26143.
    Én is téged, de most rohanok mert elkések. És Koekje, ne tégy erőszakot még magadon sem, csak egy picit finomítsd a modorod. Mi nem egymás ellen harcolunk itt, vagy igen? Mert ha igen, akkor vissza se jövök!:((
    előzmény:
    Lillaréka (142)
     
  10. 2002. november 26. 11:25142.
    Bölcsali! igazán kedvellek! Senki sem tudhatja, mit hoz neki az élet. Szerintem is igy van. Aki elitél valakit valamilyen tettéért, lehet kis idő mulva ugyanazt cselekszi.
    előzmény:
    Bölcssali (138)
     
  11. 2002. november 26. 11:24141.
    Kedves Koekje!
    Én sem értek egyet az abortusszal általában. Ugyhogy engem is hibáztathatnak. . . Teljesen mindegy. A véleményem akkor sem változik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (132)
     
  12. 2002. november 26. 11:22140.
    Megyek, aztan megtagadom a hitemet, megeroszakolom a lelkiismeretemet, hatha akkor jobban elfogadjak a velemenyemet a tobbiek. . .
    előzmény:
    Lillaréka (137)
     
  13. 2002. november 26. 11:19139.
    Hollandia terulete egyharmada Magyarorszagenak, es 16 millioan elnek benne. . .
    előzmény:
    *csinszka* (135)
     
  14. 2002. november 26. 11:19138.
    vitatkozni szabad, sőt vitatkozni kell, ez az egész arról szól, hogy vélemények ütközzenek vagy találkozzanak, de nem véglényezni meg " amőbázni" nem kinyilatkoztatni kell és sárbadöngölni aki esetleg másként vélekedik, én pl ismerem a "szerintem" kitételt, mert nem vagyok benne biztos, hgy csak az a helyes amit én mondok vagy gondolok. De mert vannak gondolataim és önálló érzéseim, még nem vagyok sem csekélyértelmű medvebocs, sem gyilkos. amúgy nem volt abortuszom soha, nem is lesz- azon már túlvagyok, de soha nem tudhatja az ember mikor mire viszi rá az élet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (136)
     
  15. 2002. november 26. 11:18137.
    Koekje! voltál már ilyen helyzetben? Mert én még nem. Ezért nem tudhatom, hogy mit érez az a nő, aki ilyen döntésre kényszerül! És csak reménykedem, hogy soha nem is fogom megismerni ezt az érzést.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (136)
     
  16. 2002. november 26. 11:12136.
    "Tudod az állatok tényleg magasabb szinten vannak az ilyen nézeteket vallóknál, mert pl. a vemhes kutyák a szüléskor kilökik az alomból az életképtelen kölyköket, de a madarak már a tojást is felbontják, amibe életképtelen fiókák leledzenek. "

    Tudod, nem banom. Legyek egy szinten az amobaval, akkor is ugy gondolom, egy fogyatekosnak is van joga az elethez. . .
    előzmény:
    mi.mi (112)
     
  17. 2002. november 26. 11:12135.
    A Gábor ne társadalmakat hanem személyeket nézz. Egyébként levezetésed alapján 10 év múlva nem férnénk el Magyarországon.
    előzmény:
    A-Gábor (0)
     
  18. 2002. november 26. 11:12134.
    Először is lenne egy indiszkrét kérdésem: ha Te szexuális életet élsz és éltél, hogyan és ki védekezett az aktus alatt? Elkísérted-e már a párodat a nőgyógyászhoz? Vele voltál-e amikor megszülte a gyermeked?
    A másik én mint gyakorló édesanya nagyon jól tudom, hogy nincs megfelelő felvilágosítás sem az iskolákban, sem máshol. Ha meg a minimális reklámra gondolsz azt nem biztos, hogy nézik, akiket érintene a kérdés. Még annyit a magyar nők nem egyedül nemzették azokat a meggyilkolt gyermekeket, a férfiak is ott voltak. Szeretem amikor a férfiak teljesen áthárítják a nőkre a felelősséget és még meg is köpködik őket a döntés után.
    előzmény:
    A-Gábor (0)
     
  19. 2002. november 26. 11:11133.
    Ki a kivétel??

    Ja és mivel magyarázod, hogy abortusz mindig volt. Ezer évvel ezelött is! akkor még szennycsatorna sem volt. És mi a véleményed a kinai fogamzásgátlásról??
    előzmény:
    A-Gábor (0)
     
  20. 2002. november 26. 11:10132.
    Tisztazzunk valami.
    Itt most mindenki leirhatja a velemenyet, vagy kizarolag egyeterteni szabad?
    Miert kell engem provokatornak es "frocsogonek" nevesiteni, ha nem ertek egyett a tobbseg velemenyevel?
    Nincs jogom a sajat velemenyem kifejtesehez?

    Elnezest, hogy nem ertek egyet veletek.
    előzmény:
    mi.mi (112)
     
  21. 2002. november 26. 11:10131.
    évekig vezettem az egyik országos ifjúsági lap szexuális felvilágositó rovatát, )levelekre válaszoltam) és ehhez kapcsolódva jártam iskolákba felvilágositó órát tartani. Döbbenetes a felvilágosulatlanság. Amikor a kislány spirállal akart védekezni és kitépte a füzetéből a lapokat, a spirált pedig felhelyezte magának, stb. Nagyon kemény levelek jöttek. Ez egyrészt a családok felelőssége, ahol tabukánt kezelik a szexet, úgy gondolják a szülők, hogy amig nem beszélnek erről addig a gyereket nem fogja foglalkoztatni, másrészt az iskoláé, ahol még mindig futószalag rendszerben oktatják a gyerekeket, )tisztelet a kivételnek, van ilyen!) harmadrészt az orvosoké, akik max a magánrendelésen szánnak időt a beszélgetésekre is, azok a tinik, akik szüleik tudta nélkül élnek szexuális életet nagyon ritkán jutnak el oda. Amit észrevettem, és itt mindenképpen kapcsolódok a témához, az az, hogy a tini korban (14-18) a lányok valamiért, és ne kérdezzétek miért, sokkal kevesebbnek érzik magukat a fiúknál egy kapcsolatban, még nem alakul ki a női önérzet. Hány olyan levelet olvastam: Azt mondta ha azt akarom, hogy gumit húzzon nek fexik le velem. Igy nem akartam. Vagy egyszerűen szóba sem meri hozni a fogamzásgátlás kérdését a lány. Hiába próbáltam magyarázni, hogy azt kell mondani: apukám, ha szeretnél valamit húzd fel azt a gumit, különben buktad a dolgot. Ez valamiért ebben a korban még nem működik.
    előzmény:
    maszi (129)
     
  22. 2002. november 26. 11:09130.
    Tény, hogy az abortusz nem fogamzásgátlás- senki nem mondta, hogy csak így lehet védekezni a nemkívánt gyermekáldás ellen. Ha jól emlékszem, ezt a bugyutaságot senki nem írta. De azt igen, hogy amikor már nincs más megoldás- mert eső után köpönyeg!- akkor igenis még mindig jobb a legalizált abortusz ( mellesleg tudtommal meg is nézik, miért akarja az a nő elvetetni a magzatát ) mint a csináld magad mozgalom, vagy a gyerek kukába dobása, esetleg a nevelőintézetek. Különben meg hallottam én már olyat is, hogy rendszeres védekezés mellett csúszott be a dolog, akkor mit csinálnátok, okos teremtés koronái?
    előzmény:
    A-Gábor (0)
     
  23. 2002. november 26. 11:00129.
    A legfontosabb az volna, amit már előttem sokan leírtak, hogy a fogamzásgátló eszközöket, ingyen adják. És valami szükség volna nagyon-nagyon az általános felvilágosításra a gyerekeknél. Már más topicon leírtam, hogy szerintem az volna a jó, ha beépítenék a tananyagba a szexuális felvilágosítást, mint pl. a biológia óra, a drog megelőzést is. Azért próbálom az iskolára hárítani a felelősséget, mert az olyan gyerekek, ahol a szülők sem felvilágosultak, és nem is igazán törődnek a gyermekükkel, vagy szégyennek érzik ilyenről beszélni, stb. azokat valahogy meg kéne tanítani ezekre a dolgokra. Persze azok a gyerekek, akiknek jó a kapcsolata a szüleivel és bátran megbeszélhetnek velük mindent, azoknak sem árt, ha többet tudnak ezekről. Szóval én inkább itt látnám a megoldást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2002. november 26. 10:54128.
    Igen iszonyatosan nagy szám a 90000. De ki vagyunk mi, hogy elitéljük a nőt aki erre a sorsra jut? És ki hivatott eldönteni, hogy tényleg olyan az a helyzet, ami erre kényszeriti. Ki itélheti ezt meg rajta kivül?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2002. november 26. 10:48127.
    Még annyit szeretnék hozzátenni, hogy a legtöbb nő azt mondja: jogom van eldönteni, hogy szüljek, vagy ne szüljek. De biztos, hogy joga van egy másik ember (gyermeke) élete felett ítélkezni? Hogy éljen vagy ne éljen???? Itt nem az anya életéről dönt, hanem a gyermekéről. Nincs joga más élete felett ítélkezni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top