Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Abortusz

*csinszka*
Létrehozva: 2002. november 25. 11:31
  1. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2003. július 28. 21:542401.
    Hát igen, büszke is lehetsz a fiadra, remélem az enyém is ilyen felelősségteljes fiatalember lesz.

    Sajnos az ilyen lányokból több millió van, de a legdurvább számomra mégis csak a szülők közönyössége, fel nem ismerése. Én sem voltam apáca tizenévesen, de anyukám minden nap elmondta: "kislányom az elsőt elveteted, nagy esélyed van rá, hogy soha nem lesz másik". Van benne igazság, meg nem is, de hatott. Az elsőt megszültem, de a következőt sem vetetném el!!
    előzmény:
    maszi (2400)
     
  2. 2003. július 28. 18:582400.
    A nagyfiam is vigyáz a barátnőjére. És hál istennek a kislány anyukája is a gondos szülők közül való. Mikor elkezdtek járni a fiammal, elvitte anyuka a lányát a tiniambulanciára. De a fiam óvszert használ inkább, hogy ne mérgezze magát a kislány! Lehet, hogy hülyén hangzik, de büszke vagyok magamra, hogy sikerült egy ilyen fiút nevelnem.
    A barátnőm fia együtt járt egy lánnyal. A lány alig volt 16, a fiú épphogy 17 mikor megismerkedtek. A kislány szinte a barátnőméknél lakott, a szüleit nem igazán érdekelte, a barátnőm vitte őt orvoshoz, ő magyarázott nekik, stb. Kb. egy éve szakítottak, akkor már gyakorlatilag ott lakott a lány a fiúnál. A lányzót egyik nap nem találták a munkahelyén, este derült csak ki, hogy aznap abortuszon volt. Még a fiú sem tudta. Azért döntött így a lány, mert nem volt biztos abban, hogy ki az apa, mint utóbb derült ki, hogy másokkal is lefeküdt. A barátnőm fia azt hitte, hogy a lány szedi a gyógyszert, de a kedves kisasszonynak nem volt kedve annyi ideig sorban ülni az orvosnál, hogy felirassa a gyógyszert. Na én az ilyen felelőtlen buta libák miatt tudok irtó dühös lenni. Ja és a lány tavaly már 20 éves volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (2399)
     
  3. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2003. július 27. 22:152399.
    Sziasztok, azt hiszem megtaláltuk a probléma gyökereit, a baj a példamutatás. Nagyon kevés családban érték a szeretet, a másikra való odafigyelés. Annál inkább hajtjuk a pénzt, mindenáron adunk a külsőségekre. Szerencsére én a türelmesebb fajtából való vagyok, ha a párom veszekszik velem, én megkérdezem, hogy kér-e valamit inni(üdítőt a hűtőből). Igen, amíg mi, szülők nem figyelünk a gyermekeinkre, nekik nincs bizalmuk hozzánk, addig ne is várjuk, hogy örömmel szülik meg unokáinkat. (tisztelet a kivételnek) Amíg mindenki a közéletben, politikusok, orvosok stb. és a környezetünkben mindent megúszhat következmények nélkül, sajnos a fiatal és nem fiatal lányok is egy vállrándítással védekeznek: hát majd elvetetem. A megelőzés bizony nagyon fontos lenne.
    Engem apukám 16 évesen fel akart akasztani, mert gyógyszert szedtem, akkor azt mondtam neki, hogy szerintem még mindig jobb, mintha terhesen jönnék haza. Erre megnyugodott.

    Maszi, nem tudom hogy tudtad feldolgozni a műtétedet, én szerencsére eddig kimaradtam a dologból. De minden elismerésem a döntésedhez! Az abortusz "erre" való, amire te "használtad".
    előzmény:
    maszi (2389)
     
  4. 2003. július 27. 20:252398.
    Igen, nehéz volt. Főleg a kórházban töltött nap és éjszaka, amikor hallottam az újszülött babák sírását, ahogy vitték őket szopizni. Aztán meg egy szobában feküdtem egy helyes kis asszonnyal, aki az első babáját várta és 12 hetes terhesen derült ki, hogy a babának olyan fejlődési rendellenessége van, amivel csak az anyaméhben tud létezni, a születés után életképtelen lenne. Úgyhogy az én problémám abban az adott pillanatban háttérbe szorult és megpróbáltam vigasztalni a műtétje után a kismamát. Nagyon sokat beszélgettünk, azt hiszem neki sokkal borzalmasabb volt, mint nekem. Mert ő már hónapok óta arra készült, hogy teherbe essen! És sajnos a délutános nővér nem éppen a legkedvesebb fajtából való volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_536559 (2397)
     
  5. 2003. július 27. 18:012397.
    Ez nagyon nehéz lehetett. . .
    előzmény:
    maszi (2396)
     
  6. 2003. július 25. 10:012396.
    Sajnos tavaly év elején átestem egy abortuszon. Már 42 éves vagyok, van két gyerekem és mindkettőt császárral hoztam a világra. Ráadásul az UH vizsgálat szerint a baba rossz helyen tapadt, és az orvosom javaslatára megszakíttattam a terhességet. Mint a műtét alatt kiderült, a császármetszések hegébe volt betapadva. Ez elég komoly problémákkal járhatott volna, az én egészségem és a baba fejlődés is veszélybe kerülhetett. Az én férjem egy fantasztikus rendes ember, nagyon szeretjük egymást, és mégsem tudta igazán átérezni a kínlódásomat. Szívem szerint megtartottam volna a babát, de az eszemre kellett, hogy hallgassak. A párom a döntést rám bízta, de szerencsére nem kellett egyedül döntenem, mert tulajdonképpen az orvosom döntött helyettem. Az a drága orvos, akiben vakon megbízok, akinek annak idején a fiamat köszönhettem, most is mellettem állt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. július 24. 23:312395.
    Amint alig néhány hozzászólással lejjebb magam is kifejtettem, tökéletesen egyetértek Veletek, lányok :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. július 24. 15:042394.
    Tökéletesen egyetértünk! Ezeket a kérdéseket már én is feltettem, csak kicsit előbb ezen a topicon. A nő a gyilkos, aki megöli magzatát, és a férfi, aki belekényszerítette ebbe a helyzetbe az meg megvonja a vállát, hogy így jött össze. A férfiaknak fogalmuk sincs, min megy keresztül egy nő, míg eldönti, hogy elveteti a gyereket, és az abortusz alatt és után.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872352 (2393)
     
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. július 24. 14:332393.
    És hol vannak a férfiak és a leendő apák?
    Miért mindig a nő bűne a gyerek nem akarása, miért rá dobálnak követ és amellett miért ő szenvedi el egy abortusz fizikai és lelki terheit (is)?!?
    A nő felelőssége ha megszüli de nem tud neki rendes életet biztosítani és az is ha elveteti és esélyt sem ad neki! Ez annyira igazságtalan!
    (én abortusz-ellenes vagyok, de. . . )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. július 24. 12:202392.
    Ezek a nők, akikről írsz, nem jó anyák. Sajnos elég sok ilyen nő van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_536559 (2391)
     
  11. 2003. július 24. 01:482391.
    Persze, ezekre az esetekre sem az a megoldás, hogy akkor tartsa meg, szülje meg. (Bár lehet, hogy megszeretné). A lényeg inkább ott van, hogy miért gondolkodnak egyes nők (és itt véletlenül sem szeretnék általánosítani!) úgy, hogy többet ér nekik a nagyobb kényelem, még nagyobb anyagi jólét, mint egy gyermek. . .
    előzmény:
    maszi (2389)
     
  12. 2003. július 24. 01:472390.
    Ebbe nigazad van, teljesen. A bajokat a gyökerénél kell keresni.
    előzmény:
    maszi (2388)
     
  13. 2003. július 23. 09:082389.
    Kicsit az előbb elkanyarodtam attól, amit írni akartam. Igazad van, a legtöbb abortusz az anya érdekeit nézi és nem a gyerekét. Csak ha nem az anya érdekét nézné, akkor lehet, hogy az a gyerek egész életében a keserűséget kapná az anyjától, mert olyan helyzetbe hozta az anyját, amit az anya nem akart. Belekényszerülne az anya egy olyan helyzetbe, ami számára rossz, és ezt átvetíteni a gyerekre is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_536559 (2387)
     
  14. 2003. július 23. 09:022388.
    Már olyan sokszor elmondtam, itt ezen a topicon és máshol is, hogy nagyon nagy szükség volna egy aktív megelőzési rendszer kiépítésére. Ez persze azzal kezdődik, hogy a szülő már kisgyermekkorban figyeljen oda a gyerekére, alakítson ki vele jó kapcsolatot, hogy a későbbiekben meg legyen a bizalom. Később az iskolákban nem ártana, ha lenne egy direkt felvilágosító óra a tantervbe beépítve, ami a gyerekek éppen aktuális szellemi színvonalának megfelelően készíti fel őket, a szexuális életre, a higiénés tanácsokkal látja el, és esetleg még a droggal kapcsolatos negatív dolgokra is felhívhatná a figyelmet. De addíg amíg a szülők nem figyelnek megfelelően a gyermekükre (pl. : strandbalesetek az utóbbi időben), amíg az iskolák előtt füves cigit szívnak a kölykök és a kutya sem hederít rájuk, amikor 15 éves kislányok élnek aktív nemi életet addig miről is beszélünk?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_536559 (2387)
     
  15. 2003. július 23. 01:122387.
    OK, ebben a nézőpontban gyakorlatilag tökéletesen egyetértek Veled.

    (Azzal a kiegészítéssel, hogy fontosnak érezném, hogy minél több embert ismertessünk meg a fogamzásgátlási módszerekről, és neveljük rá őket, hogy ne csak akkor kapjanak észbe, amikor már jön a baba)

    Egyébként még azt is hozzátenném, hogy szvsz még a legtöbb abortusz mindig nem a gyerek érdekében történik, hanem az "anya" kényelme és anyagi önzése miatt (itt most olyan esetekre gondolok, ahol bőven lenne miből eltartani, felnevelni a gyereket).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (2383)
     
  16. 2003. július 23. 01:102386.
    Ezt én is hasonlóan gondolom, úgyhogy eszemben sincs támadni ezért Téged :))
    előzmény:
    maszi (2384)
     
  17. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2003. július 22. 23:242385.
    Köszönöm a támogatást, én is ezt gondolom, hogy ha azt mondjuk, hogy a magzat ember, akkor miért kényszerítjük embertelen körülmények közé??
    előzmény:
    maszi (2384)
     
  18. 2003. július 22. 08:022384.
    Nem oly régen beszélgettem egy szociálisgondozó lánnyal. Éppen otthagyta a munkahelyét, mert kisbabát várt. Nem akarta kitenni a babát annak az idegi megterhelésnek, ami a munkájával járt. Sokat mesélt azokról a családokról, akikkel munkája során megismerkedett. És benne az a kép alakult ki, hogy az abortusz leginkább azokban a családokban következik be, akik felelősségteljesek, akik fel tudják mérni azt az esélyt, hogy mit tudnak nyújtani egy gyereknek. Egy olyan család, vagy szülő, akiről folli is ír, el sem jut odáig, hogy felmérje milyen körülmények közé születik a gyereke. És a nemkívánt terhesség elleni védekezés is szinte ismeretlen számukra. Lehet, hogy ezért, amiket most itt leírtam sokan támadnak majd, de ha belegondoltok, akkor rájöttök, hogy igaz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2003. július 22. 07:282383.
    Félre értesz, nem a pénz miatt "kell" megölni egy ilyen helyzetű gyermeket, hanem mert esélye sincs egy normális életre! A pénz egy csecsemő életében valóban másodlagos, sőt, egy szerető családban huszadrangú, hogyha van mit enni. De ha nincs, akkor sokmindent tönkretehet, egy gyermek életét is. Vagy úgy gondolod, hogy a kis bébi emberi jogaira hivatkozva nyugodtan mehet majd autókat feltörni a papájával, sokkal jobb lesz az élete pitiáner bűnözőként, mintha nem születik meg?? Ez a gyerek soha nem fog annyit kapni otthonról, mint amennyit bármelyik más, normális körülményekbe született gyerek? Hát mennyivel rosszabb ő bárkinél? Mennyivel jár neki kevesebb, mint bárki másnak??
    És még egyszer hozzáteszem, én nem tudnám elvetetni, de lehet így szülni, élni egy gyereknek védtelenül egy kegyetlen világban, ahol ha szükséged lenne segítségre, akkor csak belédrúgnak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_536559 (2382)
     
  20. 2003. július 22. 00:172382.
    Ez elvi kérdés. Sokan vallják, hogy a meg nem született csecsemő is pont ugyanolyan értékű ember, mint az, amelyik már megszületett. Én nem ilyen határozottan, de ehhez hasonló módon gondolkodom.
    Márpedig, ha ezt veszed alapul, akkor pénz miatt nem lehet embert ölni, mert azt rablógyilkosságnak hívják.
    Ismétlem: Az én gondolkodásom ennél árnyaltabb. De ez a lényegi kérdés: Ember-e a magzat? Ez számít, a többi kérdés másodlagos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (2381)
     
  21. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2003. július 20. 13:142381.
    Jó, persze, szülni lehet. De hogyan tovább?
    A gyed-em elmegy a pelenkára, 4000 kb. a CSP. Az én párom jól keres, de az övé?? Még fizetési papírt se látott soha. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_536559 (2380)
     
  22. 2003. július 20. 01:172380.
    1. , Lehet.

    2. , Ha jobban odafigyelt volna a leányzó korábban. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (2379)
     
  23. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2003. július 19. 23:272379.
    Sziasztok!

    Szerintem ha van esélye egy kis bébinek arra, hogy nem fog nyomorogni, akkor vétek kényelemből nem megtartani!
    Én tavaly egy vad névnapi ünneplés után estem teherbe, éppen el akartam költözni a barátomtól akit nem is igazán ismertem. Félre tett pénzem nem volt, a bébimnek csak a barátnőm örült. Anyukám sem igazán, sőt még a párom sem, aki javasolta a terhességmegszakítást!!
    Erre én azt mondtam, hogy csomagolja össze a cuccaimat, és holnaptól nem ismerjük egymást.
    A bébim megszületett, imádom, és a párom is, nem sokára össze is házasodunk! Ma este is eszembe jutott, hogy mi lett volna, ha akkor hallgatok rá, és nem vagyok olyan makacs!
    Nagyon fáj, még így is, hogy ezt a kis csodát valaki nem akarta!!
    Ugyanakkor egy volt kolléganőm most esett teherbe, a barátjának semmije sincs, ami nem lenne baj, de soha életében nem dolgozott, iskolai végzettsége 7 általános iskolai osztály, a lány tartja el lényegében, az anyukáját a lány segíti ki, mert nem tudná fenntartani a lakásukat ahol élnek. Nem vagyok abortusz-párti, fogalmam sincs, hogy hogyan lehet egy küretet feldolgozni, de ilyen körülmények között lehet gyereket szülni??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. július 19. 20:362378.
    igen ha beteg az más. . de mért beteg volt a baba?
    előzmény:
    stílus0 (2377)
     
  25. 2003. július 19. 20:282377.
    És ha nem normális a gyerek érdemes megtartani? Az senkinek nem jó. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329515 (2376)
     

Címlap

top