Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Arab ferjek

Torolt_felhasznalo_852005
Torolt_felhasznalo_852005
Létrehozva: 2005. november 28. 06:56

Sziasztok!

Nem tudom, hova tettem a topicot, igy ujra leirom.

Szoval.. az en ferjem egyiptomi, Olaszo-ban elunk. Kivancsi vagyok, hogy ti hogyan jottok ki az arab ferjetek csaladjaval es forditva o hogyan jon ki a tietekkel. En az o csaladjat imadom- igaz ritkan talalkozunk- de minden alkalommal ugy fogadtak, mintha a lanyuk lennek. Forditva viszont , sajna mar nem igaz. Az enyeim- igaz apukam mar nem ismerte meg Mohat- vizont alig tudjak elfogadni igy, negy evi hazassag utan is. Mindig van avalami, ami miatt nem a megfelelo ferj. Ismerek itt olasz- arab csaladokta, nagyjabol ugyanaz a helyzet.

Ti hogy vagyotk ezzel?

Pussz

  1. 2012. február 20. 12:0415526.
    nem olvastam vissza mit írtam, ezért van pár (sok ) toldalékos, ragozásos hiba és hiányzik 1-2 szó: NEM beleszületett és társai, sorry!
    előzmény:
    feleseg (15525)
    2012-02-20  11:50
  2. 2012. február 20. 11:5015525.

    Igen, a túl nagy szabadságot nem tudja mindenki jól kezelni és ahogy írtad elég egy olyan barátba belefutni, aki aztán könnyen belevezeti a hülyeségekbe a másikat. Sajnos ezek sosem lesznek igaz barátok, mert a bajban sehol sincsenek. Magad sem vagy 30 a jóval fiatalabb ennek függvényében bele sem merek gondolni mennyi lehet. Férjem is fiatalabb nálam, de Nálad azért már kicsit idősebb, de fejben még nagy gyerek, bár kiállta volna úgy a próbákat, ahogy Te írsz a Tiédről... Tudod otthon, a saját környezetében egy angyal az itteni személyiségéhez  képest. Nem tudja kezelni az itteni szabadságot, mert bele született, hanem magával ragadja, elvakítja, hiába nem vagyunk gazdagok, de lehetőség mindig mindenre van... Tudod Coelho Alkimistája is nagyjából erről szól. A főhős beutazta a nagy világot azért, de a végén a boldogság otthon várta, otthon kötött ki. Nem véletlen, hogy sok szerencsevadász arab, vagy mondjuk úgy afrikai, ázsiai a végén mégis otthon köt ki, mert ott vannak a gyökerei, ott tud igazán érvényesülni, ott lesz igazán megbecsült, hacsak nem sok-sok év kemény munka árán megvalósítja önmagát és álmait itt, ami ritka, mint a fehér holló. 

    Hidd el sajnos sokan szenvedélyek rabjai lesznek, legalábbis itt Pesten. Tudom, láttam, hallom...

    előzmény:
    kakukktojas (15524)
    2012-02-20  11:25
  3. 2012. február 20. 11:2515524.

    Vagyunk egyutt es NEM ELUNK EGYUTT , elolvastad. 4 evi ismerettseg utan hazasodtunk ossze. Minden probat kiallt.

    A jo hazassag titka, mindig a no kezeben van. A gepszij meg szerintem csakis olyat kaphat el, aki eleve a kozelebe jarkalt elotte is. 

    Magatol nem megy senki, mindig a haverok es a mult, a kornyezet. 

    Otthon meg a munkanelkuliseg talan, pesten a tul nagy szabadsag?

    Orulok bizony hogy nem kivancsi Europara. A rokonok meg orulnek mert igy ok nyaralnak nalunk. 

    Aki kivancsi hamar megoregszik...

     

    előzmény:
    feleseg (15523)
    2012-02-20  10:37
  4. 2012. február 20. 10:3715523.

    Megnéztem az adatlapod, nem rosszindulatból, csak kíváncsi voltam merre éltek. Ha tényleg annyi idős vagy, ami oda van írva és a férjed jóval fiatalabb Nálad, akkor nagyon fiatal, mert Te is az vagy, és már 5 éve együtt éltek? Ha nem érdekli Európa örülj neki, de TÉNYLEG! A férjem is jó körülmények közül, jó családból való mégis elkapta a gépszíj, mint sok más fiatalt itt, sajnos. :(

     

    5 éve vagytok együtt, de írod tavaly volt az esküvőtök? Arab országban létezik az együttélés fogalma? úgy tudtam, hogy nem. Nem értem én sem a hozzászólásodat. Mégegyszer írom, ne vedd támadásnak a hsz-met.

    előzmény:
    kakukktojas (15520)
    2012-02-19  20:32
  5. 2012. február 20. 10:2515522.

    Marmar 15501-es hsz-re reagáltam: "Disco,fiuk,mini ruha ,smink,aztán megismerkednek életük nagy szerelmével és fordulat". Vallástól, szolidságtól függetlenül az arab nők sminkelik magukat, sokszor nem is kicsit, mert többségüknek ugye csak az arcuk az "ékszerük", mást nem lát belőlük egy férfi.

    Felvették a vallásukat, áttértek, erre gondoltam. Mást nem nagyon lehet használni erre szerintem, mert mégsem mondhatom, hogy "megkeresztelkedtek". A felvette a férje vallását szerintem nem bántó, legalábbis nem annak szántam. Mielőtt muszlima lettem utánaolvastam, sokat hallottam, kérdeztem  a témában és abban igaza van Marmarnak, hogy sok áttért muszlima elég agresszívan hirdeti az igét, ami nem szép és Allahnak tetsző, szerintem.

    előzmény:
    Sabirah (15515)
    2012-02-18  17:09
  6. 2012. február 20. 00:2515521.
    A tanulás az iszlámban kötelező istenszolgálat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2012. február 19. 20:3215520.
    Nyugodjon bekeben .  Kahera rendes, egyszeru, edesanya volt.Van egy mondas is: halottrol csak jot vagy semmit. Ezt illik betartani, foleg akkor ha nem is ismerte szemelyesen az ember az elhunytat. Az ide beirt sorokbol, szavakbol, senkit nem lehet se meg se ki ismerni valojaban milyen es ki is a masik.A leirt szonak nincs hangja. Igy mindenki ugy ertelmezi ahogyan akkor eppen erzelmileg erzi magat.   Sabirah. Te nagyon de nagyon sokszor felreertelmezel vallasi dolgokat. Nagyon sokszor olvastam amiket irsz, de azok sem a mai vilagban, se a hasznalatban nem ervenyesek. A te Koran ertelmezesed es vallasi szokasok megtartasa, mai idokben nem leteznek. Sokszor irtal-irsz valotlan dolgokat amiket abszolut nem hasznalnak manapsag. Te otthon elsz, a magad vilagaban. Ezert a valosat hogyan is tudhatnad. Ha netan 20 eve elnel KSA-ban, accreditalni tudnam amiket irsz, de igy...Ne haragudj meg amit irtam. Talan tobb es jobb ismerosre is lelnel itt a topikon ha nem lennel annyira merev. feleseg 2012-02-15 12:0115503.Hu de fura amiket irsz. Gondolod ha a ferj fiatalabb akkor csapodar?Orszagszerinti hovatartozas ami mervado abban hogy kelekotya e vagy sem a ferj?Drog, kartya, jatek, haverok, rosszut, kitartottsag, stb stb...Egy ferfi komolysagat elore lehet tudni, mint azt is hogy nagyjabol mire szamithat az ember. Igy ha komoly ferfit ismer meg az ember, normalis csaladbol, normalis korulmenyekbol, iskolazottan, nem hinnem hogy egy ilyen ferj majd elkeveredne Europa labirintusaiban. Lenyeg a szilard szellem es jellem. Az en ferjem joval fiatalabb nalam. Nem erdekli Europa sem az Europaiak. Eljar focizni, kavezoba a barataival. Dolgozik. Tavaly volt az eskuvonk es tudod mit mondott ma? Megegyszer elakar venni felesegul. Minden evben a hazassagi evfordulonk legyen egy eskuvo, mert nagyon szeret es soha de soha el nem hagyna. 5 eve vagyunk egyutt. Joban-rosszban, egeszsegben-betegsegben,gazdagsagban-szegenysegben. Bekessegben es viharokban, 5 eve egyutt. Eletem legszebb 5 eve idaig.Tehat sem kor, sem orszag nem mervado egy ferfi komolysagaban.
     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_472596
    Torolt_felhasznalo_472596
    2012. február 19. 19:3015519.
    Szia mi történt Kaherával???
    előzmény:
    Lulu76 (15518)
    2012-02-19  17:33
  9. 2012. február 19. 17:3315518.

    Kedves lányok,

     

     

    ne haragudjatok, de nem olvastam nagyon bele a topikba, csak Sabirah kedves, elhunyt barátnőmet érintő beírására reagáltam. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2012-02-19  17:25
  10. 2012. február 18. 17:2215517.

    amennyiben a házasságkötés érvényes volt, akkor várakozási idő van és a nőnek fel kell vennie az iszlámot nagyon rövid időn belül, különben a házasság érvénytelenné válik.

     

     

    mármint ezt a részt arra írtam, ha a nő keresztény vagy zsidó volt, de eldobta a hitét az érvényes házasságon belül.

     

    gondoltam pontosítok. 

    előzmény:
    Sabirah (15516)
    2012-02-18  17:21
  11. 2012. február 18. 17:2115516.

    szerintem kicsit elbeszéltek egymás mellett.

     

    feleség nem azt mondta hogy minden egyes arab férj ilyen, hanem hogy sokan igen.

    de nem akarom védeni őt.

     

    azt viszont leírnám, hogy az ide beíró lányok túlnyomó többsége nem a Deen (vallás) miatt kötött házasságot, aztán a férjeik nem is megfelelőek, ahogyan az itt olvasható.

     

    de mire számít az, aki nem Allaahért és nem az iszlám szerint házasodik, vagy érvényes ugyan a házassága, de a férjét nem a vallás miatt szereti, vagy nem emiatt ment hozzá?

     

     

    leírom megint, és légy szíves nagyon lassan és figyelmesen olvassátok el, mert nagyon fontos.

     

    muszlim férfi CSAK:

     

    - muszlimát,

    - zsidó nőt

    - és keresztény nőt vehet el.

     

    aki nem tartozik egyik hithez sem, azt nem vehetik el.

    aki már a házasságkötéskor nem tartozik egyikbe se, azt el sem vehetik.

     

    azok a keresztény és zsidó lányok, akik tényleg a könyv népébe tartoztak még a házasságkötéskor (vallási esküvő), de a házasság alatt eldobták a hitüket, mert rájöttek hogy az iszlám az igaz vallás, vagy nem lettek muszlimák hanem csak hitetlenek, az ő házasságuk véget ér abban az esetben ha rövid időn belül nem lépnek be az iszlám kötelékébe.

     

    a férj nem érhet hozzájuk miközben a nők hitetlenek, hiszen a muszlim férfi csak muszlimát, keresztényt és zsidót vehet el és csak vele élhet házasságban.

     

    amennyiben a házasságkötés érvényes volt, akkor várakozási idő van és a nőnek fel kell vennie az iszlámot nagyon rövid időn belül, különben a házasság érvénytelenné válik.

     

    ezt tudatosítani kellene, mert sok lány tévesen kereszténynek hiszi magát miközben nem az, vagy azok voltak, de a házasság alatt eldobták maguktól és éveken át hitetlenként éltek a férjük mellett, akivel közben a házasság érvénytelenné vált (már ha érvényes volt egyáltalán, de Allaahu a'lam).

     

    ezt kellene megérteni...



    *****

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2012-02-16  16:23
  12. 2012. február 18. 17:0915515.

    sok nőtől hallom ezt a kifejezést hogy felvették a férjük vallását...

     

    mi az hogy az arab lányok is sminkelik magukat?

    ezt a részt nem értettem. 

    előzmény:
    feleseg (15502)
    2012-02-15  12:01
  13. 2012. február 17. 16:0815514.
    Nem te írtál egy másik fórumon hasonló névvel?
    előzmény:
    feleseg (15513)
    2012-02-17  11:18
  14. 2012. február 17. 11:1815513.

    Léptem! A mo-i helyzetet vázoltam, és igaz, mert a férjeink összejárnak és jobban pletykálnak egymásnak, sőt egymásról, mint mi nők. Nagyon bosszant, hogy olyanok adnak tanácsokat itt, akikről mást beszélnek a való életben, akiknek a férjeik a korábban felsorolt szenvedélyek valamelyikének rabjai. Nem együtt, valamelyiknek: vagy gépezik, vagy csajozik, vagy füves cigi. Itt vagány dolog külföldi pasival villogni legyen az arab vagy fekete, mert még viszonylag kevesen vannak elég lemenni bármelyik belvárosi diszkóba a Nyugati, Oktogon környékén vagy megnézn a party fotókat a diszkók oldalán. Otthon meg azt mesik, hogy hajnalig ültek valamelyik sörözőbe a haverokkal. A feleségek meg tűrnek, mert otthon is eljárogattak este, azt hiszik ez normális. Anno Camillac is tűzbe tette volna a férjéért a kezét, vagy ott van ha jól emlékszem hamzaoui esete is, akinek anno mindenki neki esett, pedig csak leírta a szomorú történetét...

     

    Legalább ne engedjétek a férjeiteket a többi eltartott tunéziai vagy egyiptomi pasival bandázni, mert meg fognak változni és nem előnyükre, higyjétek már el! Az lesz mindegyiknek a normális, hogy ha xy is ad napi zsebpénzt a férjének, akkor Te miért nem adsz nekem és bolond lesz melózni...

    előzmény:
    Valentina28 (15510)
    2012-02-16  16:41
  15. 2012. február 16. 17:3115512.

    Szia Magdi!

     

    Mi köszi jól vagyunk!Minden oké nálunk!

    Nálatok?

    Láttam a face bookon mekkora már a fiad! Kész legény már!

    előzmény:
    Magdicica (15511)
    2012-02-16  17:13
  16. 2012. február 16. 17:1315511.
    Szia Valikam!Hogy vagytok?
    előzmény:
    Valentina28 (15510)
    2012-02-16  16:41
  17. 2012. február 16. 16:4115510.

    "Mi még a felénél sem tartunk, de vannak gondok, problémák, főleg a haverozás, kimaradások miatt......

    Azt kellene látnia, hogy xy is azzal küzd, amivel Ő és kimert lépni a kapcsolatból,  ......"

     

     

     

     

    Akkor te miért nem lépsz ki?Vagy már kiléptél?

     

    előzmény:
    feleseg (15504)
    2012-02-15  14:24
  18. 2012. február 16. 16:3815509.

    A lányom nélkül soha filmnek semmi köze az arabokhoz.
    Iráni (Perzsa) propaganda  fim.

    A Perzsa nem egyenlő az Arabbal!
    Teljesen más nép más szokásokkal.

    előzmény:
    Plüssmaci (15507)
    2012-02-16  16:31
  19. 2012. február 16. 16:3415508.
    Ebben egyetértek veled.
    Mindenki tudja, hogy akik az interneten vadásszák az európai nőket, azoknak az elsődleges céljuk az hogy európába jussanak.Aztán ha szerencséjük van, idő közben megszeretik a lányt, és együtt maradnak, de ez a ritkább!
    Aki eltartja a férjét, és ez által hozzá szoktatja hogy munka nélkül is van lóvé, az ne csodálkozzon ha a férje késöbb sem akar dolgozni menni és el kell tartani.Persze itt is tisztelet a kivételnek.
    Ilyenek itt nálunk is vannak, idősebb osztrák nők eltartják a fiatal arab fiúkat, csakazért hogy velük maradjanak!A fiú meg persze nőzik ezerrel az öreg nő melett!Itt sok nő tudja is hogy mi a helyzet de tűr, mert nem akarja elveszíteni a fiút.
    előzmény:
    Magdicica (15505)
    2012-02-15  16:07
  20. 2012. február 16. 16:3115507.
    Lányom nélkül soha... Ismerős a film? Én emiatt inkább hazai pályán maradok. Viszont, itthon is vannak borzasztó dolgok, vigyázni kell itt is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2012. február 15. 16:1315506.

    En  is nemrég valtoztattam nicknevet.  Azelott a vir?g voltam 2008-tol idén januarig,de mar az nem tetszett.Te ki vagy?

    Orulok,hogy megint beindult egy picit ez a topik,csak kahera nagyon hianyzik.

     

     

    Az o hazassaga boldog volt és minden szava igaz volt amit ide  leirt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2012-02-15  11:35
  22. 2012. február 15. 16:0715505.

    Sajna akik annyira kétségbeesetten férjhez akarnak menni,hogy képesek kulfoldrol férjet hozatni maguknak,azok altalaban igy jarnak.Kikaparjak szépen a férjuknek a gesztenyét,meg sokan eltartjak oket.Az ilyen papirok miatt europai feleséget  keresos arabok  és feketék altalaban ilyenek.Tisztelet a kivételnek.

     

    En 19 évesen vettem fel az iszlamot,mert olvastam rola egy konyvet ami megtetszett.23 évesen mentem hozza a fiam apjahoz,aki francia allampolgar (algériai szuletésu)és matematika-fizika doktoratusa van,majd amikor nem tetszett,ahogy beszél velem,siman elvaltam.

     

    Mindig is hangoztattam,hogy meg kell nézni,kihez megy hozza az ember,anyagi,érzelmi és testi szempontbol,de mindig le lettem hurrogva.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2012. február 15. 14:2415504.

    Mi még a felénél sem tartunk, de vannak gondok, problémák, főleg a haverozás, kimaradások miatt. Tele a puttonyom azzal, hogy még a nők is a nőket hibáztatják azért mert a pasi olyan, amilyen. Nem a nők lesznek sárkányok, a pasik csinálnak belőlük azt, mert semmiben nem segítenek, sőt! Kifelé persze, hogy mindig jól jönnek ki, mert milyen jó fejek, aranyosak - persze, mert semmi gondjuk asszony visz a vállán otthon mindent.  Miben fáradnának el, mibe fásulnának bele? Mondom olyanok osztogatják az észt és vetítenek kifelé, akik másnak panaszkodnak, csak itt nem vallják be... az itteni arabok nagy része - tisztelet a kivételnek kitartott, lump, éjszakázós alak zéró felelősségtudattal. Azért bosszant, hogy vetítenek sokan, mert ezzel nem segítik a valós problémák előkerülését, mert mindenki szégyelli bevallani, elmondani és látja de hisz xy-nál működik, akkor biztos benne van a hiba és tűr tovább. Azt kellene látnia, hogy xy is azzal küzd, amivel Ő és kimert lépni a kapcsolatból, akkor Ő is megpróbálhatja rendbehozni a keserves életét, de nem, helyette nekiugranak, hogy miért általánosít, miért  ír rosszat mindenkiről. Igenis az itteni neten, nyaralás alatt megismerkedett vegyes pároknál 90-95%-ban 2-4 év alatt kijönnek a hibák, negatívumok hacsak nem nagyon gadag a nő és tudja finanszírozni a pasija napi 8-10.000 Ft-os zsebpénzét és a pénz valahol kicsit boldogít...

    Tisztelet a pár kivételnek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472596 (15503)
    2012-02-15  13:43
  24. Torolt_felhasznalo_472596
    Torolt_felhasznalo_472596
    2012. február 15. 13:4315503.
    Köszönöm kitartás van de egyre nehezebb,persze én is ismerek  olyan párokat akiknél talán minden rendbe de lehet hogy csak kivülről .igazából nálunk se látszik mert én vagyok aki mindent takargat.De ezt nem lehet végtelenségig csinálni.Én is ott sirok ahol senki se lát.sajnos a gyerekek látják hisz mindenbe benne vannak és ez nagyon nem jó.a családom felé titkolozom jó pofizok,de ettől jobban kiborulok.Változtatásra nincs lehetőség elválni nem lehet mert biztos vagyok abban hogy a gyerekeket elveszi.Erre is nagyon sok példa van ,az apa az iskolából vitte el és a mama azóta se látta.sajnos a hatóság nem sokat tesz.Evvel nem ijeszgetni akarok csak jó esett kibeszélni.persze kívánom hogy minél több boldog házasság legyen és ne járjatok ugy mint én.az első 15 év nálunk is nagyon szép volt.millioszor végig gondoltam hogy hol romlott el hátha én csináltam valamit rosszul,de  nem.
    előzmény:
    feleseg (15502)
    2012-02-15  12:01
  25. 2012. február 15. 12:0115502.

    Felvettem a férjem vallását, nem bántam eddig meg! Kicsapongó életet soha nem éltem, egyébként az arab lányok is sminkelik magukat, nem is kicsit, de ez most lényegtelen. Sajnálom, ami Veled történt. Nem írtál már korábban is más néven? Valaki írta, hogy nagyon régen házas és csak a gyerekek miatt van a férjével. Megkérdezhetem hova valósi? Fiatalabb Nálad vagy egyéb okok miatt jöttek elő a problémák? Sajnos valami szenvedély előbb-utóbb előjön minden veyes házasságnál: van aki a drogok, van aki a szerencsejáték (játékgépek) van aki a lányok rabja lesz, mert odavannak az arab és fekete pasikért a fiatal kalandra vágyó lányok. Sajnos, aki nem az itteni körülményekbe született könnyen elcsábul és nem tud mit kezdeni az itteni nagy szabadsággal és azzal, hogy itt nem boldogul, nem talál munkát és a legtöbb kapcsolat, házasság rámegy. DE 15-20 év után bármilyen házasságnál előfordulhat válság, ez már más kategória szerintem, de lehet nincs igazam!

    Kitartást!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472596 (15501)
    2012-02-12  14:58

Címlap

top