Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mellrák beszéljünk róla

Torolt_felhasznalo_829010
Torolt_felhasznalo_829010
Létrehozva: 2006. január 9. 23:31

Sziasztok!

33 éves leszek a napokban augusztus elején tapintottam a mellemben egy dudort.

A háziorvos mellambulanciára küldött ami munka mellett elérhetetlen volt se de se du csak 12-15 között amire sehogy sem értem oda.

így maradt a magánkórház ott sem mammográfia mert ahogy a koromat hallották csak az ultrahang volt lehetséges.

Ott már megijedtem mert rögtön mintavételre utalt sos másnapra a kórházba.

A kórházban természetesen a megszokott kép. Előző nap a doki telefonon szólt hogy ezt sos nézzék meg mert neki nagyon nem tetszik. Ott 1 órán keresztül azon tanakodtak , hogy megtegyék e mert aznap ilyen vizsgálat nem volt. Egy semmilyen beosztású kis asszisztensnek köszönhetem hogy a harcias kiállásának köszönhetem hogy mikor már úgy döntöttek hogy megcsinálják 10 perc sem sok az ultrahangos főorvos mellett ott volt a patológus is.

1 hét után az eredmény lehangoló volt mert a mintavétel is sok kifejezetten folyadékra utalt így a patológus is megdöbbent hogy rosszindulatú a duzzanat.

2 hét mulva műtét először csak a duzzanat és kis mértékű környékét távolították el egy fantasztikus sebész. És műtétkor az első nyirokcsomót nézték. A műtőből teljes hónalji nyirokcsomó eltávolításával kerültem ki mivel oda volt áttét.

újabb 2 hét konzultáció teljes az oldali eltávolítás biztos ami biztos alapon mert tul nagy volt a daganat. Az egyetlen biztos pont hogy az első nyirokcsomón kívül a többiben nem volt semmi.

Annyit mondtak, hogy akkor jó ha abban az eltávolított teljes részben nem lesz semmi. Ez be is jött. De tele vagyok kérdéssel én is talán egymás között megbeszélhetnénk. Már kerestem onkológus válaszol de ilyet nem találtam névtelenül olyan sokan sokfélét lehetne kérdezni szerintem. Így arra gondoltam, hogy tapasztalatcserére kérlek titeket. Én is szivesen adok számot a tapasztalataimról.

A kezeléseket soha sem tagadtam meg a műtétbe beleegyeztem 2 gyerekem van 9-12 évesek. Jelenleg kemoterápiára járok 6-ból2 van hátra. Sugár majd a kék golyóban dől el hogy kapok e kb februárban.

Én már mennék dolgozni és várom hogy nőljön a hajam.

Várom a kérdéseket tapasztalatokat sos félek. A háziorvosom próbált pszichológust keresni mondván Bp. nem nagy ügy de igen csak a kék golyóban foglalkoznak daganatosokkal az meg tul messzi van. Kibirom de tényleg az elején jó lett volna valakivel beszélni róla.

Most nőgyógyászt keresek de már csak magánkórházban mert az előzőben 10 évig bíztam. Évente legalább egyszer jártam nála persze tb alapon nem magán. Ő soha sem nézte én kb 3 évvel ezelőtt kérdeztem rá a mammográfiára mosolyogva annyit mondott maga még ahhoz tul fiatal.

Hozzáteszem igy hogy tudták, hogy gáz van is csak a műtét előtti napon kerültem ilyen vizsgálatra.

Bocsi tul hosszu voltam kérdezzetek segítsetek köszönöm.

 

 

 

  1. 2006. február 13. 06:40126.

    Szia!

    Nekem semmi gondom nem volt a sugárkezeléssel.Az Uzsokiban kaptam és ott rögtön mondták,milyen kenőccsel kenegessem már az első után is.Nem voltam rosszul sem.

    A körömvirág tényleg jó,de naponta többször kell kenni,nemcsak a kezelés után.

    Valóban kicsit bepirosodik,majd ez bebarnul,de el fog múlni.nekem semmi nem látszik a helyén.

    NE FÉLJ!

    A sugárkezelés nudli a kemóhoz képest 

    előzmény:
    enci3 (124)
    2006-02-12  19:20
  2. Torolt_felhasznalo_122355
    Torolt_felhasznalo_122355
    2006. február 12. 21:23125.

    Szia Enci!Én 2003-ban a kemoterápia előtt kaptam sugarat.Az első kezelés előtt orvos-fizikus pontosan beméri CT alatt akezelendő területet,alkoholos filccel keresztet rajzolnak .Utána több mint egy órát várni kell amíg az adatokat paramétereket beállítják a számítógépbe amivel irányítják a kezelést.Csak ezután hívnak be az első sugárkezelésre.Ez általában 1-1,5perc.20-at kaptam a mellemre és 5-öt a hónaljamra.Nekem elég hamar elkezdett pirosodni a bőröm és körömvirágkenőccsel,panthenol habbal kellett kenni.Afelrajzolt keresztekre vigyázni kell ,otthon alkoholos filccel mindig meg kell erősíteni.Közben még egyszer kb. a felénél újra CT alatt megnézik és bejelölik.A kezelés végére már nagyon piros és fájdalmas volt a bőröm,és a sugártól ödémás lett a mellem.Sajnos senki nem mondta,hogy ilyen lehet és akkor le kellene szívni/pungálni/.Otthon lepihentem és valami meleget éreztem,hogy folyik végig a hasamon.Felugrottam,felrántottam ami rajtam volt és akkor láttam ,hogy a mellemből folyik.Sipoly nyílás lett rajta utat tört magának a felgyülemlett vizenyő.Erre oda kell figyelni.Írjál , mielőbbi gyógyulást és panaszmentes sugárkezelést kívánok Neked!

    előzmény:
    enci3 (124)
    2006-02-12  19:20
  3. 2006. február 12. 19:20124.

    Sziasztok! Most készülök az utolsó kemóra utánna kezdődik a sugár.Minél többet hallok róla annál jobban félek.Kérnék tanácsot kenőcs témában,mivel semmit nem mondtak a felvételen vagy min??Azt mondta a doki egy kicsit bepirosodik mintha a nap sütötte volna meg.Közben meg olyanokat hallok hogy elégették vkinek atüdejét beleit meg ilyesmi.HÁT EZért kérnék tanácsot.Előre is köszönöm.    

    előzmény:
    ovics (123)
    2006-02-11  20:11
  4. 2006. február 11. 20:11123.
    Csütörtökön voltam az onkológusomnál..Viccesen kérdezte mit keresek ott Szóval április 20-ra kaptam időpontot uh,tüdő,mammora.Azt mondta,aki hastáncol,annak nincs szüksége csontszintire Ez vicc volt.9. évben vagyok,ilyenkor már nem kell évente,tavaly volt.De tényleg hastáncolok. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_972303
    Torolt_felhasznalo_972303
    2006. február 6. 10:17122.
    Van itt vki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_972303
    Torolt_felhasznalo_972303
    2006. február 3. 15:40121.

    Sziasztok!

    Most hétvégén megyek haza vidékre, végre látom anyumékat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) Az elhatározásom még mindig erős! Beszélek vele, őszintén a betegségről...úgy ahogy még soha!

     

    Nektek jó hétvégét, nekem valószínű több lesz annál...!

    R.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. február 3. 13:34120.
    Sziasztok! Tevepupulo mi van veled?H ogy vagy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2006. január 27. 21:04119.

    Erős Anyud van.

    Nekem az első meg se kottyant,másnap délelőtt lementem a piacra is,de nagyon elfáradtam.Gondoltam,ha igy viselem,akkor semmi gond.....nem értettem miért vannak oda................

    Inkább a második felénél várható a rosszullét,úgy a 4. táján.legalábbis nálam igy volt.Az utolsónál dobtam ki a taccsot.De akkor már örültem,mert az utolsó volt.

    Szóval,ne csodálkozz,ha Anyud fáradékony lesz.Ne igyon szénsavasat,de sok folyadékot igen.Sok gyümölcs-zöldség legyen az étlapján.Sokszor-keveset egyen.Igy könnyebb lesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972303 (118)
    2006-01-27  15:48
  9. Torolt_felhasznalo_972303
    Torolt_felhasznalo_972303
    2006. január 27. 15:48118.

    Sziasztok! Újra itt....Anyu túl van az első kemón...Ma jött -ment- haza. Állítólag ezt is jól bírta, mondta, hogy míg folyt a vizsgálat ő akkor ette meg a reggelijét... Szóval, túl van az elsőn...

    Jövőhéten megyek látogatóba és megbeszélünk mindent töviről-hegyire...

    Nektek jó hétvégét, csütörtökön jövök! 

    R.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_567949
    Torolt_felhasznalo_567949
    2006. január 26. 08:47117.

    Sziasztok!

    Nem is tudom, h miért pont most, de valahogy ráttaláltam erre a topicra. Sajnos az én családom is érintett e témában. Először csak én találtam a jobb mellemben egy baromi nagy csomót. Egyből mammographia (amit alig akartak elvégezni a korom miatt), meg biopszia, ultrahang. Szerencsére jóindulatú csomó volt, de nagy. Nekem kellett eldöntenem, h megműttetem, vagy sem. Elmagyarázták szépen, mi van, ha műtenek, és mi, ha nem. Én a műtétet választottam, mert az a tudat, h ott van a csomó, és rosszindulatúvá válhat, nem az én idegzetemnek való. Egyébként emellett van egy gyógyithatatlan betegségem is, elég azért stresszelnem magamat. Persze a stressz annak is árt. Na mindegy. Itt még nincs vége a történetnek. Nem sokkal ezután Anyukám is talált egy csomót a mellében. Az övé sajnos már rosszindulatú volt. Részleges csonkolás + a hónaljmirigyből is kivettek néhányat, kemo, sugárzás. Nagyon-nagyon nehéz időszak volt mindenkinek. De szerncsére túl vagyunk rajta. Jár rendszeresen ellenőrzésre, szedi a gyógyszereket. A karját Ő sem tudja rendesen használni, az emeléssel van gondja. Ja, és a sugárzásnál valószinüleg megégették, mert a hátában kisugárzó fájdalom van. Már vizsgálták jobbra-balra, de nem igazán tudnak vele mit csinálni.

    Bocs, egy kicsit hosszú lett.

    Az agykontrollt egyébként ajánlom  mindenkinek, sokat segit elviselni ezt az egész helyzetet. És főleg a stresszoldásra is nagyon jó.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2006. január 26. 07:52116.

    Kedves Kislány,ne rettegj!Járj rendszeresen ellenőrzésre.

    Sajna,ismerős a téma,mert a lányom is ettől retteg.Visszatérő témája és nehézen fogadja el,illetve nem fogadja el,hogy nem törvényszerű,hogy Ő is rákos legyen.Elmeséltem 100000000 x-szer,hogy az én családomban senki nem volt rákos,én voltam az első.

    Szóval nem egyszerű.

    Vigyázz Anyudra,hogy még sokáig arra "panaszkodhasson",hogy kövér a karja.Tudod,hogy értem. 

    előzmény:
    Virág28 (114)
    2006-01-25  12:18
  12. Torolt_felhasznalo_402436
    Torolt_felhasznalo_402436
    2006. január 25. 17:29115.
    Látogassatok el a honlapomra.

    Rákos beteg vagyok.A harcomat, a küzdelmemet szeretném bemutatni
    egy külön rovatban elmesélve. Milyen utat választottam a gyógyulásomhoz.
    A családom és barátokon kívűl kik segítettek.Melyik Alapítvány volt az,ahol közösségre leltem.Milyen táplálkozási útmutatót kaptam,
    ennek receptjeit mutatom be, a menű receptek rovatában A képzőművészeti hobbi során készült "alkotások" szerepe a gyógyulásomban. A kezdeti lépések láthatók a "Hobbi munkáim" menűpontban.Szeretnék másokon is segíteni azzal, hogy mindezt elmondom,bemutatom.
    Tudok ajánlani, természetgyógyászt (ORVOS), dietetikust, nyirokmaszást végző szakembert .

    Manyi


    www.gportal.hu/manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. január 25. 12:18114.

    Szia!

     Én is hasonló korú vagyok mint Te és rettegek ezen betegségtől, mert anyukámnak is ez van sajna.

    Anyut 3 éve operálták igaz csak sugarat kapott utána kemot nem mert nem volt nyirokcsomó áttét.De az sem volt kutya ja és a következményekről nem is beszélve idült limphoedema a műtöt oldali karján, meg szét égetett tüdö légzési nehézségekkel fulladásos rosszul létekkel.

    De mostmár jól van.

    Igaz szinte béna a bal karja 3 havonta egy hetet a klinikán tölt kezelésekkel a karjára, hogy ne 15 cm legyen a két karja közt a különbség csak 1-2 cm de dolgozni azzal akarjával szinte semmit nem bír nem bír emelni meg  a finom mozdulatokkal is gond van.

    A tüdeje most kezd regenerálodni, már nem köhög állandóan.

    Így mi most örülhetünk mert talán de biztosan meg fog gyógyulni etől a kis gondtól eltekintve liphoedema

    Virág

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_829010 (1)
    2006-01-09  23:31
  14. Torolt_felhasznalo_960849
    Torolt_felhasznalo_960849
    2006. január 24. 20:23113.
    Ó, még valamit. Azt hiszem én is elég lezserül viselem/viselkedem betegségem (alatt), talán mert ha nem hagyom tudatosodni magamban a bajt, kevésbé térdelek meg tőle. Persze ettől még igenis koncentrálok a gyógyulásra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960849 (112)
    2006-01-24  20:20
  15. Torolt_felhasznalo_960849
    Torolt_felhasznalo_960849
    2006. január 24. 20:20112.
    Köszönöm gyors válaszod és segítséged. Kérlek írd meg nekem annak a hónalj-habnak a márkáját, már igencsak aktuális lenne, mert jelenleg akár seprűnek is használhatnám akkorára nőtt .

    A hastánc nekem is nagyon tetszik, de jelenleg nem tudom beilleszteni a tennivalóim közé (nem kifogás, jelenleg nevelgetem másfél éves leányom, otthon dolgozok, plusz háztartás, és elkezdtem esti suliba járni, ja meg a kezelések - tizenötödikén kezdem a sugarat, tehát tényleg van dolgom), de amint lehet találok helyet ennek is a heti-rendemben.
    Addig is azonban érdekelne néhány részlet. A legfontosabb, hol van a tánc? Hetente hányszor, hány órában, mennyibe kerül, van-e bérletváltásra lehetőség (már ha bejön nekem a dolog). Első blikkre ennyi jutott az eszembe ezzel kapcsolatban.

    Remélem viszonylag gyorsan rendeződik Nálad ez a szomorú sorozat, hiszen ahogy a kínai mondás is tartja: nem eshet mindennap az eső

    Amennyiben nem bánod, foglak még bombázni időnként a kérdéseimmel.

    Egyébiránt pedig minden kedves olvasónak és betegségben érintettnek kívánok sok könnyed és kellemes napot, jó egészséget!
    előzmény:
    ovics (108)
    2006-01-24  08:34
  16. 2006. január 24. 11:48111.

    Kivűlről ezt a képet mutatja,hogy ne parázzatok.De belül valószinű örlödik.Kérdezd meg,akar-e őszintén beszélni a félelmeiről................és hagyd,had induljon az áradat.Spkszor az is jó,ha csak meghallgatják az embert.ne hajtogasd ,hogy "meg fogsz gyógyulni",hanem inkább azt mond neki,hogy együtt felveszitek a harcot.

    Én is kivűlre totál optimista képet mutatta,de belül csak akkor vált azzá,mikor kibeszélhettem magamból a félelmet.mert mindenki fél..........és a család legjobban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972303 (110)
    2006-01-24  11:41
  17. Torolt_felhasznalo_972303
    Torolt_felhasznalo_972303
    2006. január 24. 11:41110.

    Sziasztok!

    Remélem még emlékeztek az írásomra! Anyut műtötték 2 hete, és nagyon elvoltam keseredve, hogy mi lesz vele az után...Azt is írtam ha van vmilyen fejlemény, akkor arról beszámolok nektek. Nos, a varratokat kb. 1 hete vették ki, előtte nagyon ideges volt, és talán félt is egy kicsit. -bnőm anyukáját is műtötték a pajzsmirigyével, és elmondása alapján uaz volt mint az én anyumnál. Mármint, hogy magától a műtéttől nem, leginkább a varratszedéstől parázott a legjobban. -

    Anyu csütörtöktől fog járni kemóra....-ezen a héten-. Állítólag pénteken már jöhet is haza. Mikor beszéltem vele telón, -merthogy ők vidéken élnek, csak én éreztem késztetést, hogy "feljöjjek"- teljesen viccesen megjegyezte, hogy neki ki fog ám hullni a haja, és kell majd paróka.... Ő ilyen, nagyon lazán veszi fel ezeket a dolgokat is. Persze mint azt már írtam, tudom, hogy belül ez nagyon nehéz neki...

    Szerintetek jó ez a felfogás? HOgy abszolut nem hallatszik a hangján a fájdalom, és az arcán sem látom az aggódást???Hogy gondoljátok ezt?

    MIndenesetre engem kicsit megnyugtat a hozzáállása, de félek, hogy koránt sem lesz ennyire egyszerű ezt feldolgozni...

     

    R.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. január 24. 08:40109.

    Ez egyáltalán nem hülyeség,ne kérj elnézést.

    Mindenkinek vannak gondjai,amit legjobb lenne elkerülni.Pl: nekem apósom meghalt 9-én,nagyon szerettem,jó ember volt.karácsonytól haláláig nála voltunk,csak főzni szaladtam haza.

    Tegnap a fiam bejelentette,hogy szakitott vele az élettársa.Nehéz,nem átvenni a fájdalmát.Tudom,hogy jobb,hogy most történt meg,mint később,Ő is ezt mondja.de váratlan volt.

    A lányomnak tegnap a szemébe mondta egy lány ismerőse,hogy nem akar vele barátkozni,mert más szinten vannak.Ezért a mondatért a Mamuthoz rendelte munka után.Nem is voltak eddig barátnők.Láttam a lányomon a fájdalmat.

    Szóval próbáljunk stresszmentes életet élni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_897978 (107)
    2006-01-24  08:24
  19. 2006. január 24. 08:34108.

    Jó kérdés.....................nem tudom.Azóta én egy speciális habot használok,amihez nem kell borotva.

    nekem a jobb karomat kell kimélni éás jopbb kezes vagyok.De nem jut az eszembe,csak,ha baj van,hogy kimélni kellett volna.Egészségesnek érzem magam,és nehezen tudom megérteni,hogy nem csinálhatok mindent.Elfeledkezek erről és szerintem mindegyikönk.Tiszta rémálom lenne az életünk,ha mindig erre gondolnánk,mielőtt bármit megcsinálunk Néha azért kényeskedjünk,kényeztessük magunkat.Nekünk szabad.... 

    Ma hastáncolni megyek a rákos nők klubjába,nem akartok járni?Nem téma a betegség..............de mindenki érzi,hogy visszatért a nőiessége.na meg baromi jó társaság van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960849 (106)
    2006-01-24  07:30
  20. Torolt_felhasznalo_897978
    Torolt_felhasznalo_897978
    2006. január 24. 08:24107.

    Ez érdekes amit mondasz. A stressz az sehogyan se jó, de ha az ember az immunrendszerét karbantartja, akkor talán a rákos sejtek is békén maradnak a helyükön.

    Én nagyon rajta vagyok az immunrendszerm szintentartásán, szedek bogyót, löttyöt. Sajnos a stressz az engem sem kerül el. Holnap megyek epeműtétre. Én még attól is baromira félek, pedig azt mondják, hogy "már a portás is meg tudja csinálni". Az altatástól félek legjobban.

    Persze, itt nyfogok ilyen kis hülyeségen. Bocs.

    előzmény:
    ovics (105)
    2006-01-23  07:28
  21. Torolt_felhasznalo_960849
    Torolt_felhasznalo_960849
    2006. január 24. 07:30106.
    Sziasztok!

    Sajnos én is érintett vagyok ebben a betegségben.

    Ha már a hónalj körül "szaglászunk", lenne egy kérdésem Hozzád, ovics: mivel lehet szőrteleníteni a műtött hónaljat? Én ugyanis nem tudom elfogadni, hogy további életem egy hónaljkutyával éljem le a bal oldalamon.

    Még egy kérdés eszembe jutott közben: úgy tudom, a műtött oldalt kímélni kell. Mit tehet az az ember(lánya) aki pont azt használja egyébiránt. Rögtön mint pl. én aki bal kezes vagyok, és spec azt az oldalt műtötték. Bár nem lenne rossz kilátás, hogy életem végéig hímzőtűnél nehezebbet nem vehetek a kezembe
    előzmény:
    ovics (105)
    2006-01-23  07:28
  22. 2006. január 23. 07:28105.

    Köszi.Annyi minden okozhat rákot................................de egyetlen dolog a biztos: stressz.leromlik az immunrendszer és felszabadul,életre kel az amúgy mindenkiben benne levő ráksejt.Ezért fontos,hogy tartsuk karban az immunrendszerünket.

    nekem van egy perubalzsam allergiám /ja,hogy felvágjak kicsit / ezért meg kell választani szigorúan,hogy milyen desodor használhatok.Spray-t nem,de az összetevő a legfontosabb.Na,akkor nekem ez nem okozhatta.

    De a doki haverom azt mondta,ne kutassam,semmi értelme,egyértelműen a stressz.Előtte 1,5 évvel érhetett valami trauma.Igaza volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_897978 (104)
    2006-01-22  23:34
  23. Torolt_felhasznalo_897978
    Torolt_felhasznalo_897978
    2006. január 22. 23:34104.

    Sziasztok!

    Döbbenten olvastam el az összes hozzászólást. Tudtam, persze hogy tudtam a mellrákról, de ennyire közel még nem voltam hozzá. Mármint itt a topicon. Hála az Istennek a környezetemben sem fordult elő.

    Amiért most mégis belekotyogok, egy szerintem fontos információ, amit nemrégen hallottam.

    A dezodorok is okai a rohamosan szaporodó mellráknak, sőt, a férfiak között is nagy számban fordul elő.

    Ez azért van, mert a "korszerű" dezodor tiszta SZÁRAZ bőrt igér, ami azt jelenti, hogy a méreganyag nem tud a pólusokon az izzadsággal távozni, hanem a nyiroksejtek felé oszlik szét. Mível a legtöbb nyirokcsomó a hánaljban és a mellben van, ez teljesen logikus számomra.

    A legtöbb dezodor aluminiumsókat tartalmaz, ami a pólusokat összehúzza, illetve eltömíti. Ettől marad száraz a bőr!

    Nekem ez egy revelációs felfedezés volt. Most elmondtam, hátha tudtam valamit segíteni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_829010 (1)
    2006-01-09  23:31
  24. 2006. január 22. 17:00103.

    Kérlek, hogy az alábbi pathológiai kifejezéseket segítsetek értelmezni mit jelent: esetleges atypia, és malignitás. Ciszta-tartalom képe: C2. Köszönöm, ha megírjátok.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2006. január 21. 09:10102.
    Azt hiszem Raditec-nek hivják.Voltam ott már,de onkológiai beutaló kellett.A házi dokié nem elég.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_559483 (100)
    2006-01-20  20:22

Címlap

top