Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

40-es kismamák

gemini2005
Létrehozva: 2006. január 13. 15:17
Mivel furán néznek az érettebb nőkre, ha terhesek, gondoltam itt az ideje visszanézni. És megkérdezni: NA ÉS? Nekem 40 évesen két babám van.
  1. 2011. február 10. 08:3510176.

    Gemike, ez a Szávó spray tkp. zömében hypó, azt hiszem, a szaga alapján. de legalább nem kell lavórból, ronggyqal pacsmagolni, csak ráfújom és kész. Eddig tényleg ez a legjobb, és még a penészfoltot is eltünteti. Ez a bio izé utóbbit nem tudja sajna, de leglább így télen, csukott ablaknál nem kell 2-3 napig a tömény hypószagot szagolni (én nagyon undorodom tőle egyébként is, nincs is otthon hypóm, Domestost használok, ha kell). Nos a a baj ezejkkel a lemosom-befújom-letörlöm módszerelle csak az, h. a kiváltó okot nem szüntetik meg, tehát a penész visszatér, sőt, a hozzáférhetetlen helyeken és a vakolat mélyebb rétegeiben a spórák el se pusztulnak, csaka  felületen, így idő kérdése a folyamat újraindulása.

    Hozzánk holnap jönnek ózonos csírátlanítást csinálni, remélem, a hatása kitart tavaszig! Az a gáz állítólag behatol a textilekbe, bútorok belsejébe, rejtettebb helyekre is. Közben meg kedden lehőkameráztattuk a házat, nagyon profi volt, aki csinálta, azonnal mondta, hol mi a baj, és javaslatot is tett, melyik hogyan orvosolható. Hálistennek sehol nem a talajból szivárog fel a víz, így nem kell semmilyen utólagos alapszigetelést csináltatni! Amint tavaszodik, nekikezdünk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2011. február 10. 08:2710175.
    Nene, mi se oltattunk az idén! Tavaly oltás után végigbetegeskedtük a telet, influ kivételével volt minden más. Mivel most is ez a műsor, lesz, ami lesz. És is probiotikiumozok + vitaminok, ez-az, aztán meglátjuk. De tényleg, ez az aug. vége óta tartó hideg, vacak idő ezen a télen sokkal jobban megvisel mindenkit, ez érezhető! Lassan átmegyünk sarkvidékibe...utálom! Az alap telet is, de ezt a bazi hosszút meg...! Melegebb éghajlatra kéne menni, télleg!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. 2011. február 10. 08:2210174.

    Mamuci: gratula a 3.-hoz!!! Jól viseled? Ha egy tízessel fiatalabb lennék, mi is bevállalnánk! De más miatt én se bánom, hogy későn jöttek.

    Yogini: érdekes, én is kb. uilyen állapotban voltam az életemben, amikor belépett a jelenlegi férjem (ő "csak" 5-tel fiatalabb nálam). Viszont én előtte nem mertem felvállalni a nálam 12 évvel fiatalabb volt tanítványomat, pedig  a vonzódás nagyon erős volt. De már tudom, jobb is vol, ennek így kellett történnie!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. február 10. 08:1210173.

    Sziasztok! De jó, hogy ennyien jöttetek!

    Gemike, először is nagyon boldog névnapot Neked!c És ajándékba tavaszt, de gyorsan!

    Képzeljétek, Annámnak múlt vasárnap egy napnyi fülfájás után (én is infráztam + homeó, másnapra már nem fájt) észrevettük, hogy nem hall a gyerek rendesen, ordít a tévé. Fülész nem lát semmi extrát, de a gyors kis hallásvizsgálóval megnézte, és nem akarta elhinni, hogy ennyire nem jól hall a gyekek a rossz értékek alapján! Kórházi audiológiára utalt - na igen, időpont márc. 3-ra! Ez a szegénykém meg már teljesen bizonytalan és zavarodott attól, h. semmit se hall. És akkor ilyen állapotban várjuk még majd egy hónapot???? Köszu, magyar eü!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. február 9. 20:0110172.

    Sziasztok!

     

    Yogini - még nem lapoztam továbba topikban, de remélem azt a siprituális-topik linket beraktad! Már az is nagyon hasonló gondolkodásra utalt, ahogy a kapcsolatról, az oda vezető útról írtál. 

    Ugyanazt éreztem én is, hogy bár 40 évesen hordtam az ikreket, de nem voltam előtte felkészülve. Néha még most is azt hiszem, hogy nem vagyok eléggé topon anyai mivoltomban, de talán nem a lefelé tendálók közé tartozok. Olaszos család - na, mi dettó. Bááár - már az is csökkent sokat. 

     

    Meglátni és megszeretni - egyszer nekem is volt egy ilyen fílingem. Előtte kiröhögtem az ilyen fordulatot, hogy az csak rendezői agyszülemény. Aztán jól eltalált egy kézfogás és kész. Ezer százalékig tudtuk...

     

    Szívesen olvasnám és szerintem a többiek is, a történetedet. (a linket okvetlen, ha még netán nem raktad be)

    A világegyetem szuperlényéről egy-két kép???

     

    Dondenene -  én idén sem oltattam. EGyébként tavaly szépen elmagyarázták, hogy kell neki néháy hét, mire védelmet nyújt. Idén mire lett elég oltóanyag, már nyakunkon volt a járvány. Ami meglátásom szerint rendkívül agresszív, rosszabb, mint tavaly volt... 

    Természetes C-vitamin, bélflórának szimbiotikum, ennél sokkal többet már nem lehet tenni. Folyadék (zöld tea), elég pihenés. 

    Számítógéped szuperál? Volt vele egy időben sok mérgelődésed.

     

     

    Radványa - örülök, hogy Te is jössz már. Anyukádéktól messze laktok? (Biztos írtad már, de nekem sok infó kimaradt, kiesett.) 

    A penészre valami észlény kitalált spray-t amit már két ember is szidott a héten, mert hogy nem jó semmire. Őket is felbiztattam, hogy csak simán erősen hippos vízzel átnyomkodni a falat és elfelejtheti másfél-két hónapra a penészt. Hitetlenkedtek, hogy ilyen egyszerű.

     

     

     

    előzmény:
    yogini (10169)
    2011-02-07  23:14
  6. 2011. február 9. 17:3110171.
    Az idén nem oltattuk még be magunkat,és ti? Sosem voltunk teljesen egészségesek.Itt most nagyon sok a megbetegedés...brrrr vége lehetne már a télnek,meg a járványos időszakank is. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  7. 2011. február 8. 18:0810170.

    Sziasztok!

    Az újakat is üdv.. yogini. tedd be ide a linket engem érdekel.. az utóbbi időben én is alig tudtam jönni, de holnap már jön a kolléganőm... közben meg volt az apja temetése is.. és ki is pihenhette magát utána.. én meg pénteken megyek illetve megyünk anyukámhoz a hétvégére.. igy majd jövök valamikor megint.. 

    Penész.. nekünk a fürdőszoba fenti sarkában van, de azzal amit reklámoztak befújtam. egyébként tiszta hipó szaga van.. és hónapokra  eltüntek.. megyek törölni. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2011. február 7. 23:1410169.

    Köszönöm szépen, nagyon kedves tőled!

    Mit is meséljek? Kései találkozás, egy pillanat alatt egymásba szeretés (a vonaton láttuk meg egymást), a férjem 12 évvel fiatalabb nálam. Pár hónap múlva már jött is a baba, fél évre a megismerkedésünkre összeházasodtunk és azóta is boldogan élünk! (persze időnként mint egy olasz család, mi is hangoskodunk egymással, de ezt mindig úgy, hogy 'belefér' a keretek közé)

    A kisfiunk most elsős, áprilisban lesz 8 éves és szerintünk különlegesen okos és szép :) A férjem röviden csak "a világegyetem szuperlényének" nevezi!

    Nekem bizonyos szempontból nagyon jó volt, hogy ilyen későn lett családom, mivel addigra már sokmindenen keresztül mentem, sokat tanultam önmagamról, és volt időm "dolgozni" is magamon. Ez szerintem elengedhetetlen ahhoz, hogy valaki megtalálja az igazi társát! Én azért találtam rá akkor és ott, mert előtte már eljutottam abba a fázisba, hogy akár egyedül is jól tudtam volna érezni magam életem hátralévő részében, és nem a kétségbeesett kapaszkodásról szólt a párválasztásom. Ehhez azonban sokminden kellett... Talán majd egyszer erről is írok. Van egy blogom, ahol a spirituális utamról számolok be, ha érdekel valakit, szívesen megírom a címét...

     

    üdvözlet nektek!

    előzmény:
    gemini2005 (10168)
    2011-02-05  18:15
  9. 2011. február 5. 18:1510168.

    Szia yogini - nagyon-nagyon szimpatikus házaspár, kedves, összetartó család vagytok!!!

    Mesélsz a családodról? Egyébként többségében fiús anyukák vagyunk

    előzmény:
    yogini (10156)
    2011-01-29  21:55
  10. 2011. február 5. 18:1310167.

    Bocs, hogy így részletekben jön a válasz, de apránként haladok.

    Judit, itt legtöbbünk megküzdött valamilyen szinten azért, hogy gyereke legyen, s ez könnyeket, félelmeket, gyötrelmeket jelent. Itt jó helyen jársz, gyere nyugodtan. 

    előzmény:
    juditagria (10154)
    2011-01-28  23:42
  11. 2011. február 5. 18:0810166.

    Szia Juditagria - maximálisan cstlakozok delfinhez. Még annyit fűznék hozzá, hogy az a megérzés, hogy nem kéne még feladni, na az nagyon fontos, hogy figyelj oda rá.

    Én ilyen alapon akartam babát (nem tudtam, hogy a lombikkal mennyi jön majd, végül is kettő lett), s amikor a második lombik sikeres volt, szintén valami belül jelezte, hogy rendben lesz a várandósság. Jó-jó, aggódás volt, persze, pláne amikor egy-egy leletet vártam, de TUDTAM, hogy minden renben van és lesz. Úgy is lett...

     

    Szeretettel látunk, én is azt tudom mondani, hogy bár ritkán tudunk jönni, de szívesen beszélgetünk az újakkal is!

    előzmény:
    delfin38 (10150)
    2011-01-28  10:43
  12. 2011. február 5. 18:0210165.

    Sziasztok, látom vannak újak is, nagyon örülök neki.

     

    Delfin, én csak infra lámpát használok. A penészgomba - hát látod, én eztis erős fenntartással fogadom, hogy kell rá spray... (gondolom nem olcsó). Én ugyanezzel küdök, de tök egyszerűen és lényegében ingyen, és eredményesen.

    Fekete! penész jelent meg majd minden helyiségben a házban, vastagon a gyerekszoba egyik falán (nem ott van az ágyuk). 

    A szokásos reakció az idegesség és a b-szrás, hogy mi a fenét lehet csinálni után barátosném legyintett és elárulta a nyerő módszert: 

    erősen hipós víz. Rngyot bele, kinyomkodod és a falon azt a részt átnyomkodod. Pillanatok alatt kidöglenek és garantáltan nem jönnek vissza sokáig. Én kb. másfél hónapja csináltam és ahol meg"nyalogattam" hipós ronggyal, semmi. A mi hálónkban settenkedett elő egy új helyen. Kapott a pofájába, azóta - bocsánat - kussol... Na ennyit a csodamegoldásokról... (tudom, tudom, nekem is vannak csoda szereim-szaraim, de hozzá teszem, a barátnőmet küldtem el a francba először, amikor próbálkozott, hogy ajánlja őket... )

     

    Ez a járvány - na szóval köhécselünk és Bencének csütörtök este jelentkezett hogy "anya bedugult a fülem". Na basszus, már örültm, hogy mindketten oviba járnak. Nyomom = aúúúú. OKé, hát akkor teszünk róla. Lámpa van, 100%-os teafaolaj van, s egyedi módon lekezeltem vele. Reggelre nem fájt, de nem engedtem oviba, lámpáztunk, dugtam a fülét az olajjal (ennek módja van, nehogy valaki belecsöppentsen illóolajat a hallójáratba!!). Semmi panasz, nyomásra alig fáj. Délutután doktóre (már a saját), mondta, hogy piros az egyik dobhártya. Nem is ajánlott semmit a lámpán kívül, mert akkorra lebirkóztuk a fülijét, majd vasárnap este amikor ügyel, majd egy kukucskára még elviszem. 

     

    Delfin, nem akarok észt osztani az allergiáról, ez a topik nem azért van, de az allergia nem egy nagy ügy, csak azt csinálnak belőle, mert lenne kifizetődő, ha megoldanák hamara...

    előzmény:
    delfin38 (10145)
    2011-01-26  21:49
  13. 2011. február 1. 10:5110164.

    Neked is nagyon köszönöm a választ! :-)

    Hamarosan jelentkezem. Most egy kicsit el vagyok havazva... Ha már otthonra csak egy jutott, most a melóhelyen bepótolom a gyerekezést. :-))

    (játszóház)

    Ez persze nem azt jelenti, hogy feladtam! :-)

    előzmény:
    dondenene (10157)
    2011-01-30  11:32
  14. 2011. január 31. 14:2410163.
    Sziasztok! Szerintem nem néznek furán, csak mivel babát várunk, érzékenyebbek vagyunk erre:) Nekünk a harmadik lesz Picur és a két nagyobb 8 és 10 évesek már. Nagyon várjuk mindnyájan
    előzmény:
    gemini2005 (1)
    2006-01-13  15:17
  15. 2011. január 31. 00:4110162.
    Köszönöm szépen! Még benézek!
    előzmény:
    dondenene (10158)
    2011-01-30  11:35
  16. 2011. január 30. 15:2110161.

    Igen beszoktatok.. nálunk volt egy szsabad 30. hely. protkós gyerek.. 

    jó lenne , ha nálatok ez a penész helyzet megoldódna.... Anna jól van.. korcsolyázni járnak.. még egy hét van belőle... én meg nem gyózöm utol érni magam.. kicsit azért pihentem is tegnap..  

    előzmény:
    delfin38 (10146)
    2011-01-26  21:51
  17. 2011. január 30. 15:1710160.

    Miért lenne lapát?? ketten dolgozunk óvónők egy csoportban heti váltásban és a dajka.. most egyedül viszem a csoportot és ezért kell délután is maradni ,mert akkor is óvónőnek kell lennie a gyerekekkel.. és evidens hogy én maradok... legtöbbet.. 

    Holnap temetik az apukáját és még egy hét múlva megy vissza a dokihoz.. remélem utána jön dolgozni.. 

    előzmény:
    gemini2005 (10143)
    2011-01-26  14:10
  18. 2011. január 30. 11:4810159.

     Hát kilábaltunk,talán a beteges periódusunkból.Hétfőn kezdődik az ovi.Én szabadságon leszek 5 napig,szeretnék kicsit alaposabban takarítani,és persze,ismét disznólkodni is fogunk a hétvégén.Penész nálam is újra a konyhámban,de talán már nem annyira erősen,mintha javulna a helyzet.

    Munkahelyen meló sok, 18 betegből 14 fekvő,aki teljes ellátásra szorul.Erre vagyunk 12 órában 2-n.Hulla vagyok estére kelve.

     Azt írta ugye,h a sóginő karambolozott,3 hét után derült ki h eltört a gerince több helyen,amit nem vettek észre!!!Múlt pénteken műtötték Győrben,szerencsére most már talán rendben lesz.A környéken sehol nem vállalták....no comment.

     

    Febr.18-n lesz X-factoros koncert Kaposváron,tudjátok a földim 3. lett.megyünk  egyet tombolni.ég anyós is jön.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. 2011. január 30. 11:3510158.

     Kedves Yogini!

     

    Téged is szeretettel várunk! Tőlünk nem lehet" kinőni".A mi gyerkőceink is nőnek,de a társaság marad.

    előzmény:
    yogini (10156)
    2011-01-29  21:55
  20. 2011. január 30. 11:3210157.

    Szia Juditgaria! Üdvözlet közöttünk!

     

    Jómagam 42. évemben szültem 2007-n a legkisebb fiamat.,úgy h a nagyok akkor már 19,16,13 évesek voltak.

    Ezért csak biztatni tudlak!Szerintem,köztünk csak jó példát látsz,mi mindannyian élvezzük,és élveztük minden percét a 40-s kismamiságnak!

    előzmény:
    juditagria (10149)
    2011-01-27  15:00
  21. 2011. január 29. 21:5510156.

    Én is először járok itt, ráadásul már kissé "ki is nőttem" a 40-es kismamaságból... de pont 39 éves voltam, amikor megszültem első és egyetlen gyermekemet, csodálatos terhesség után, természetes úton! Most első osztályos és fantasztikus gyerek!

    Úgyhogy csak hajrá!

     

    előzmény:
    juditagria (10149)
    2011-01-27  15:00
  22. 2011. január 28. 23:4510155.
    nahát, ezek a csöppségek csudaszépek!!!!! :-)
    előzmény:
    gemini2005 (1)
    2006-01-13  15:17
  23. 2011. január 28. 23:4210154.

    Nagyon örülök, hogy válaszolt valaki. :-)

    Igazából rajta vagyunk a dolgon, de hol idő, hol energia, hol kedv nincs hozzá. Az utóbbi egy évben elég sokszor kibuktam. Minden menstruáció egy rémálom volt, már kezdtem azt hinni, hogy begolyóztam...

    Persze ebben az is közrejátszott, hogy nem dolgoztam. A fiam már ovis, így hát csak rágódtam egész nap... Kicsit paranoidnak tűnhetek, sőt, lehet, hogy be is kattantam egy időre, de most dolgozom végre (igaz, nem teljes munkaidő) és ez sokat lendített a dolgon. Elég bonyolult a helyzet, ha majd kicsit jobban megismerjük egymást, valahogy kihámozódik. :-)

    Nagyon köszönöm, hogy reakcióra leltem. :-)

     

    előzmény:
    delfin38 (10150)
    2011-01-28  10:43
  24. 2011. január 28. 22:1010153.

    A terhességitől nem - nem is volt semmi gond, dolgoztam mindkétszer utolsó napig szinte,  még csak rosszul se voltam egyikkel se! Sőt, pár hete, 43 évesen, amikor a dokim megcsinálta a rákszűrést, azt mondta, olyan állapotok vannak odabent, hogy attól még szülhetnék akár 2-3-at is! Na persze!

    A genetikaitól már nagyon féltem, ezért evidens volt mind3 terhességnél az amniocentézis alapból - és ennek köszönhetően sajnos a 2.-nál el kellett engednem a 21. héten egy nagyon beteg babát. Szörnyű volt, de még szörnyűbb lett volna, ha nem derül ki időben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_769042 (10152)
    2011-01-28  10:48
  25. Torolt_felhasznalo_769042
    Torolt_felhasznalo_769042
    2011. január 28. 10:4810152.
    Nem féltetek a terhességi és genetikai komplikációktól?
    előzmény:
    gemini2005 (1)
    2006-01-13  15:17

Címlap

top