Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2012 Mi lesz akkor?!

shinelove
Létrehozva: 2006. január 29. 20:32

Sziasztok!

Az utóbbi időben egyre többet hallani, hogy nagy változások lesznek 2011-2012 tájékán.

Találtam ehhez egy weboldalt is: http://shaumbra.wire.hu Rengeteg cikk van ezzel kapcsoaltban.

Szóval ti mit hallottatok ezzel kapcsolatban? 

  1. Torolt_felhasznalo_218346
    Torolt_felhasznalo_218346
    2007. július 22. 12:12252.

    Oh, esetleg új élet érkezik a családodba? Egy kisbaba?

    Mert akkor gondolom, annyira nem várod a következő baljós évet és a világvégét.

    A természetet megfigyelve, normális, hogy előfordulhat egy világjárvány, mint pl. a pestis volt. De az se vitte el az emberiség 98%-át. Az emberi génkészletben is van annyi változat, hogy legyenek olyan egyedek, kik képesek átvészelni az új járványt.

    Persze esély van egy ostoba atomvillongásra is. De akkor sem hiszem, hogy az egész bolygót altalajig bombáznák az eszehagyott népek.

    Elnézést, de a neandervölgyi-ember másik emberfaj volt. Semmi bizonyíték rá, hogy keveredett volna a mi fajunkkal. És tudtommal a mi fajunkkal párhuzamosan a közös őstől még származott néhány ember faj, amik kihaltak. Pusztán szerencse kérdése volt, hogy a sok-sok ember változat közül a miénk maradt fenn.

    Sajnos, a találékony eszközhasználatunk fogja a végzetünket okozni. A természet erőforrásaiból rendre szemetet állítunk elő. Ekkora pazarlást képtelen elviselni a természetes rend, meg a bolygó. Előbb-utóbb, lesz valamilyen katasztrófa. Részemről, érdeklődve várom a fejleményeket.

    Nem sírok az emberi fajért. Utódom sem lesz. Aggódik a fene az unokákért, meg a jövőért.

    előzmény:
    VITO777 (250)
    2007-07-22  11:45
  2. 2007. július 22. 11:50251.

    Hai!

    Ezt hívjuk átmeneti kornak...s alapnak...

    Az embert(homo sapiens) ias megelőzött itt a földön három faj...s mind a három egy kicsit átöröklődött a mai genetikailag módosult fajba, a ma emberébe...

    Óriások-filiszteusok...akiknek ma is van genetikai s fizikai lenyomata...pl 2m feletti emberek..

    Törpék-manók..akiknek ma is van genetikai s fizikai lenyomatai pl liliputiak..1m alattiak...

    Atlantisziak...akiknek ma is van genetikai s fizikai lenyomatai, tudósok feltalálok filozófusok nagy formátumú gondolkodok és tanítók...

    Ennyi...

    előzmény:
    Edith7 (248)
    2007-07-22  11:41
  3. 2007. július 22. 11:45250.

    Hai!

    Csoda?

    Mesélek arról mi a csoda...jó?

    ÉN. Az hogy létezem..élek szeretek és haragszom..eszem iszom, alszom szeretkezek, építek és rombolok, gondolkodom..hallok..látok..érzek..adok s veszek...

    CSODA AZ EMBERI LÉTEZÉS LEHETŐSÉGE....

    Minden ember egy csoda..jó és rossz, jóságos és gonosz, okos és buta...

    Ha erre gondoltál, igen....várom a csodát, egy másik csodát, mert mint mondtam magam is egy csoda vagyok....! Nekem nem egy vérző vagy könnyező Madonna szobor  vagy egy hirtelen gyógyulás vagy megmenekülés a csoda...hanem ÉN...TE..ŐK...Mi...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_218346 (247)
    2007-07-22  11:41
  4. 2007. július 22. 11:41249.

    Hai!

    Néha azok az "agymosottak" akik meg semmiben nem hisznek semmit nem látnak s tapasztalnak, azt sem ami előttük zajlik...mint most is...

    Nem kellene sem bújtatva sem nyíltan agymosottnak hívni azokat, akik mernek másképp is gondolkodni mint a megszabott. Igen megszabott gondolkodású emberek gyártották az atombombát is...

    NEKEM AZ AZ AGYMOSOTT, AKI CSAK EGYFÉLEKÉPPEN KÉPES GONDOLKODNI...AHOGY TANÍTOTTÁK NEKI S AHOGY ELVÁRJÁK TŐLE...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_218346 (245)
    2007-07-22  10:47
  5. 2007. július 22. 11:41248.

    Elég gyakran nyílik az a kapu... Persze van benn valami..pl anyósomnak ezelőtt 57 évvel bizony megváltás volt ez a nap, hogy megszületett az egyetlen fia, 7. gyermekként...))) Na de másnak...

    Vito: amit te írsz, egyedül abban van valami ijesztő: mert minden újrakezdésnél szükség van az előző civilizáció kis, elegendő mennyiségű maradékára....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101688 (241)
    2007-07-21  19:23
  6. Torolt_felhasznalo_218346
    Torolt_felhasznalo_218346
    2007. július 22. 11:41247.

    A világnak, és az emberiségnek még sem lett vége.

    Egy város pusztulása számomra még nem "baljós jel".

    Ti lesztek szomorúak, világvége várók. Bármilyen csoda jó lenne már, ugye? Annyira elkeserítő, hogy az ember hite nem kap soha, soha semmiféle bizonyosságot. Csodaváró gyerekek vagytok. Csalódottak és kicsik.

    előzmény:
    gyémánt_ragyogás (246)
    2007-07-22  11:11
  7. 2007. július 22. 11:11246.
    Csak nehogy meglepődj aztán...

    1666-ban pl. iszonyú tűzvész volt Londonban, by the way...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_218346 (245)
    2007-07-22  10:47
  8. Torolt_felhasznalo_218346
    Torolt_felhasznalo_218346
    2007. július 22. 10:47245.

    El tudom képzelni, hogy az Úr 1666-os évében, hogy be lehetett rosálva az emberiség 0,06 százaléka, a babonások, mert a baljós évben tutira el kellett, hogy jöjjön a világvége.
    Jé, nem jött el.

    Az, hogy 2012-ben mi lesz, csak azoknak gond, akik unják a jelent, vagy agyilag annyira zombik, hogy a jelen problémáit igyekeznek eltakargatni a jövőn való csámcsogással és jól eső borzongással.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2007. július 22. 07:24244.

    Hai!

    Az a 98% csupán irányszám, nem törvény.Ezzel azt akartam jelezni hogy az akkor élő lakosság szignifikáns része elmegy.

    A kik maradnak kérdés bonyolult. Nem vallási alapú kiválasztottság van s lesz, mint sokan hírdetik(Jehovák stb)! De marad egy "átmeneti" mag, mely a következő generáció-faj alapját fogják képezni. Ez a fizikai és biológiai rész.

    Az hogy a "lelkek" karmikusan hogyan integrálódnak s hogyan s miért születnek majd újjá...egy új s más világban ez nem ide való sztori...

    Nem a "fenti" háború miatt halnak itt meg az emberek...mert odafent nincs háború. Az emberek saját magukért halnak meg itt lent.

    előzmény:
    shinelove (243)
    2007-07-21  21:38
  10. 2007. július 21. 21:38243.
    Igen, ebbe én is belegondoltam.
    Miért félünk mi ettől, ha mégis meghalunk egyszer?
    Talán saját magunk miatt. Pl. amit én is írtam, hogy még itt szeretnék a Földön élni, sokáig. Személyesen megnézni Isten csodát. A gyönyörű hegyeket, tengereket, stb.

    Nekem meg az a kérdésem, hogy miért 98%?
    És kik maradnak?

    Miért most lesz ez?

    Milyen háború dúl fenn, hogy már nekünk is meg kell érte halni?

    Ha az a 98% meghal...velükk mi lesz? Mi lesz a karmájukkal???
    Mi lesz a körforgással? Hogy újra le kell születnünk a Földre?
    előzmény:
    VITO777 (240)
    2007-07-21  19:22
  11. 2007. július 21. 21:09242.

    Hai!

    Volatm néhányon...mindig ugyan az....unalmas...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101688 (241)
    2007-07-21  19:23
  12. 2007. július 21. 19:22240.

    Hai!

    Így van..

    "Bizony mondom néktek boldogok az lelki szegények, mert ővék az mennyek országa..."

    Az egésznek meghatározza a menetét, ha a topic címre utalok..az amiről már írtam...

    MINDEN SZÜLETIK..ÉL..ÉS MEGHAL...

    Vagyis az amit ma földi s emberi civilizációnak hivunk az is született...élt...s most haldoklik...ez nem tragédia, hanem törvényszerüség. Azért félnek tőle az emberek, mármint az Armageddon-ol, mert nem tudják miért van. És mert egy szükös időn belül túl sok kb 98%-a az emberiségnek, hal meg. Pedig...

    Nem gondolnak bele, hogy amúgy is meghalnak, hiszen mindenki meghal egyszer, csak max lépcsőzetesen. Ehhez s ennek megértéséhez kell más gondolkodás struktúra, mint amit bele neveltek az emberekbe. Ezt hívom spirituális-ezoterikus gondolkodásnak.

    Nem mindegy ki halt meg s hogyan...de ez már a karma világa ami újabb történet..

    előzmény:
    shinelove (239)
    2007-07-21  18:45
  13. 2007. július 21. 18:45239.
    Igen, ezt értem.
    Egyáltalán nem volt durva, hogy írtad, hogy a világháborúknak meg kellett történniük.
    Gondolom lesznek még hasonló tragédiák, amelyek szintén a teremetői terv részei!
    Inkább csak az a kérdés, hogy miért pont ők halnak meg....vagy lényegtelen, hogy ki hal meg, csak az volt a lényeg, hogy pár lélekkel kevesebb legyen a Földön?
    Meg gondolom az is benne volt, hogy ebből tanuljunk!

    Akkor erre értetted, hogy jobb, ha nem tudjuk teljesen a teremtői tervet, mert bizonyos dolgokat rosszul ítélnénk meg....
    előzmény:
    VITO777 (238)
    2007-07-21  17:43
  14. 2007. július 21. 17:43238.

    Hai!

    Bonyolult...jó és rossz csak emberi s 3d viszonyítás....és erősen relatív. Az emberiségnek mindig volt van s lesz egy vékony vezető rétege,mely a saját hatalmának fenntartásának érdekében polarízál ilyen erősen...félelemkeltés alapon. Ehhez pedig kellenek a szociális és minden más különbözöségek, ezek determinálják az állandó feszültséget, mely alapot ad a TÁRSADALMI REND fenntartására, vallási-ideológiai és más hatalmi erővel.

    Jó és rossz....

    Csak egy érdekes példa...

    Mózes 10 patancsolataiból

    -NE ŐLJ!

    Most egy hipotézissel firtatnám a dolgokat. Ha 1943-ban egy német SS tiszt lelővi a Fhürert, valszeg befejeződik a háború és sok millió ember nem hal meg. Ez a tárgyalási alap. Most nézzük mi van..

    1-Mivel megőlte volna a tetűt, és sok millió ember életét menti meg, egy HŐS! Ám Mózes parancsolata úgy szól..-Ne őlj!

    Nincs odaírva hogy "kivéve ha"!

    Vagyis az SS tiszt a hősiessége mellett halálos bűnt követett el, mert megőlte embertársát. Fura egy ellentmondás.

    De csak a "tanított" dogmák szerint....mert a tanított dogmák nem teljesek, nem ölelik át az egészet.

    2-És ez most nagyon durva lesz...ANNAK AMI TÖRTÉNT ÍGY KELLETT TÖRTÉNNIE, AZZAL A SOK SOK MILLIÓ HALOTTAL...vagyis azért nem lőte le senki, mert nem volt benne a TEREMTŐI tervben...ennek megkellett történnie.

    Aki ezen összefüggéseket megleli a miértre, megleli a világunk működését is.....

    Na ezt tanítom.

    előzmény:
    shinelove (237)
    2007-07-21  17:02
  15. 2007. július 21. 17:02237.
    Nem arról szól, amit szeretnének elhitetni évezredek óta...

    Akkor miről szól???

    Miért hitetnek bennünket évezredek óta, hogy a másik oldal rossz?

    Esetleg a 2012-es változás azért is van, hogy erről fellebbenjen a fátyol???
    előzmény:
    VITO777 (237)
    2007-07-21  13:43
  16. 2007. július 21. 13:43237.

    Hai!

    Az a döbbenet hogy minden érezhető rossz ellenére, egyensúly van...Semmi sem vész el csak átalakul.

    A világunk dolgait illetően két nagy törvényünk van, mely örökérvényű...

    1-A polaritás...mindennek van kiegészítő ellenpárja..

    2Az örök körforgás...mely a görög mitológiától a latinig megvan....mi..a Rend azért vagyunk "PARCAE"=párkák a három sorsistennő, mert ebben élünk gondolkodunk.

    Nona-születés-szűz

    Decima-élet-anya

    Morta- halál-banya

    Mert minden születik(keletkezik...él és meghal(semmisül), és kezdődik előlről. Ezért nem félünk a haláltól beavatottak, mert tudjuk, az csak egy lépcső, s valami újnak-másnak a kezdete.

    A másik oldalról....olyan Sith lovagosan.. ....

    Nem arról szól, amit szeretnének elhitetni évezredek óta...

    Maradjunk annyiban, jobb ismerni mindkét világot-töltetet-létezési alapot. Az az igaz belső egyensúly...

    előzmény:
    shinelove (234)
    2007-07-21  11:54
  17. 2007. július 21. 12:31236.
    Nem néztem még végig, nem volt hozzá most türelmem, kb. a felénél tartok, de főleg próbálja tudatosítani a dolgokat, és amint írtam, kicsit egyszerű, aki írta, nem tud a saját anyanyelvén sem rendesen írni, úgyhogy...

    Amit beidéztem meg kb. ez: az időfogalmunk lineáris (azaz vonal mentén halad). A Gergely-naptár is ezen alapszik, tehát egy pontatlan 'képviselője' az időnek, nem követi a természetes ciklusokat (a testedét sem, pl.), ami pedig végtelen, mint a természet és a teremtés.

    A többire már utaltam abban a hsz-emben.
    előzmény:
    shinelove (232)
    2007-07-21  11:43
  18. 2007. július 21. 11:55235.
    Én még nem láttam a Leplezetlen Bibliát. Tegnap vettem észre, hogy adják.
    előzmény:
    gyémánt_ragyogás (227)
    2007-07-21  10:18
  19. 2007. július 21. 11:54234.
    Oké, akkor próbálok nem másoktól idézgetni, hogy ez meg az mit írt, mert látom erre érzékeny vagy.

    A másik oldal mesterei. Erről mesélj nekem!

    Én is próbálok egyensúlyban maradni, és a másik oldalt is megismerni. Van két ismerősöm, akik úgy mondd a másik oldalhoz tartoznak, és szoktunk ilyen elvarázsolt dolgokról beszélgetni.

    Tudod mit éreztem? Hogy szerintem a másik oldal többet árul el a változásról, mint ami a "miénk". Mind a két ismerősömnél azt érzem, hogy sok dolgot tudod, de nem mondja el. Meg azt mondják, hogy majd meglátjuk, stb. Közben meg ott van a mosoly a szájukon...

    Én próbálom mind két világot megismerni! Hiszen csak úgy tudom őket összehasoníltani, értékelni. Eldönteni, hogy merre.

    Meg relatív, hogy mi a rossz és a jó...de viszont a kettő csak együtt működik...az egyensúly. Ami felbomlott, és most próbálják az egyensúlyt helyreállítani...
    előzmény:
    VITO777 (225)
    2007-07-21  06:49
  20. 2007. július 21. 11:44233.
    Most látom, hogy te is online vagy. Akkor éppen jókor jöttem fel.
    előzmény:
    gyémánt_ragyogás (228)
    2007-07-21  10:45
  21. 2007. július 21. 11:43232.
    Ennyire jól tudsz angolul?
    Én tanultam, de még sem tudok igazán.

    Pár fontosabb dolgok kiemelnél belőle?
    előzmény:
    gyémánt_ragyogás (228)
    2007-07-21  10:45
  22. 2007. július 21. 11:39231.
    Igen!
    Nézd meg Vito honlapját. Ott van szó a Maja naptárról, és arról is hogy a Gergely-naptárat hányszor változtatták meg!
    http://luxezo.wss.hu/ Fórum-Vito blogja-Maya naptár.
    előzmény:
    gyémánt_ragyogás (228)
    2007-07-21  10:45
  23. 2007. július 21. 11:36230.
    Igen, ez nekem is eszembe jutott.
    Pl. úgy tudom a zsidóknál is más a naptár számítás, és ők teljesen más évet írnak!!!
    előzmény:
    gyémánt_ragyogás (227)
    2007-07-21  10:18
  24. 2007. július 21. 10:45228.
    Na, elkezdtem nézni a videót, és bezony még ez is felveti, amit én az előbb megemlítettem, képes vagyok és bemásolom:

    "Our definition of time is linear.

    Our Gregorian calendar is based on linear patterns that are an inaccurate representation of nature's time and the natural rhythmics of your body which is also infinite, like nature and creation.
    Call it God, whatever it suits you.

    Pope Greg introduced this calendar back in the 1500s. It has to be readjusted every year.
    It doesn't represent the natural motion of nature.
    And how can that be, if you are nature and its most precious creation here on Earth?
    "

    Namost, amellett, hogy az eredeti szöveg a videóban nem kevés elírással van tele és megfogalmazási problémával, azért ugye, a lényeg az, hogy a Gergely-naptár nem követi a természet mozgását, magyarul, nem természetes, egy mesterséges naptár, amit igazítani kell minden szökőévben, hogy mégiscsak passzoljon valahogy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. július 21. 10:18227.
    A Leplezetlen Biblia sorozatból én már láttam részeket, hetek óta adják már. Érdekes. Habár picit szenzációhajhász, szerintem.
    A végítéletet amúgy már ősidők óta várják az emberek folyamatosan...

    Jah, és egy fontos dolog jutott eszembe reggelre: mi van a másféle naptárakkal??? Mert ha mondjuk nem ezt a naptárt használnánk, nem is 2012 lenne a 2012... Szal értitek... Nos?
    előzmény:
    shinelove (223)
    2007-07-20  23:47

Címlap

top