Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2012 Mi lesz akkor?!

shinelove
Létrehozva: 2006. január 29. 20:32

Sziasztok!

Az utóbbi időben egyre többet hallani, hogy nagy változások lesznek 2011-2012 tájékán.

Találtam ehhez egy weboldalt is: http://shaumbra.wire.hu Rengeteg cikk van ezzel kapcsoaltban.

Szóval ti mit hallottatok ezzel kapcsolatban? 

  1. 2007. július 21. 10:16226.
    Sziasztok, azaz jó reggel mindenkinek!

    Milyen volt az éjszakátok? Jelentem, én csak vizes törölközővel bírtam...

    No, de ON!

    Shinelove, köszi az infókat, a youtube-os videót, mindjárt meg is tekintem.

    Egyre érdekesebb a topik, fiúk-lányok!
    előzmény:
    shinelove (223)
    2007-07-20  23:47
  2. 2007. július 21. 06:49225.

    Hai!

    A "mester" kérdésről...

    Általánosítva, ha a világ ideológiáit vallási és egyébb rendszereit vizsgálom s azok alaptéziseit vagy perszonális mechanizmusait, akkor a következőkre jövök rá...

    Képesek teljesen ellentmondani egymásnak ám a zöme mégis így vagy úgy működik, vagyis nem könnyű eldönteni ezek alapján hogy melyik igaz s melyik nem?! Az említett"rendszerek" zöme azonban igényli a mestert! Milyen mestert? Szerintem a mester mint fogalom, néha átfogóbb mint hinnénk. De..ha külön külön sorolom azokat az ismérveket, melyeket támaszt egy egy rendszer a "Mester" személyét illetően, akkor ellentmondásos lesz....és te bizti hivatkozol egy olvasott könyvre, melyben X vagy ZS azt mondta...

    Véleményem szerint, kissé átfedve elég sokféle mester van...hisz a rabbi is az a pap is a proféta és a guru szintén, csak nem így hívják. Gondoljunk arra hogy a Nazaretit a tanítványai is mesternek hívták...

    Szerintem a mester az, aki "előbbre álló s vezető személy"-t testesít meg! Ennek még fokozatai is vannak s lehetségesek, melynek teteje már a proféta -vallásalapító-angyali küldött háromszögben rejlik.

    De...

    Amikor azt írtad hogy Popperis azt állítja ma nincsenek mesterek....hát....én speckó sokat ismerek. Magam is az vagyok...de..

    Akkor mi van Dalai Láma őszentségével? Popper ezzel azt akarta jelezni hogy ma már nincsenek nagyformátumú tanítók? Akkor újra....mi van a Dalai lámával?

    És ne feleddjük...a másik oldalnak is vannak tanítói-mesterei, márcsak a poláris világunk szabályai miatt is. Milyen másik oldalnak? A klasszikus fehér-fekete polaritáson alapuló jin-jang világban egyik a másiknak mindig "másik" oldal...

    MESTEREK MINDIG VOLTAK S MOST IS VANNAK S MINDIG IS LESZNEK...

    Ezt azért emeltem ki, mert kicsit félrevezetőnek érzem ennek tagadását. Ez a globalista káoszt segíti elől, mely megmagyarázza hogy nincsenek követendő személyek(példák) akik képesek utatmutatni a belső fejlődés útján. DE VANNAK!

    Az hogy egy két személy ezt írja, mondja, inkább nem minösíteném, de csacskaságot állítanak. Ami a mai világban azért nem meglepő....

    előzmény:
    shinelove (220)
    2007-07-20  22:58
  3. 2007. július 21. 00:28224.
    Találtam valamit a Youtube-n.
    Sajnos csak az érti, aki tud angolul. Nagyon szépen meg van csinálva. A legjobb lenne, ha valaki lefordítaná.

    http://www.youtube.com/watch?v=YomEEicpxcc

    The Mayan Calendar - Welcome to evolution 2012
    előzmény:
    shinelove (1)
    2006-01-29  20:32
  4. 2007. július 20. 23:47223.
    National Geographicot szoktatok nézni?

    Nem sokára indul egy új sorozat. A Leplezetlen Biblia. 5 részes.

    Az egyik része a Beteljesült próféciák lesz. A Beteljesült próféciák c. epizód a Jelenések könyve jövendöléseit járja körül aprólékosan. Az armageddoni csata; az apokalipszis négy lovasa; az Antikrisztus, melynek a száma 666… Vajon van-e valamiféle valóságalapja ezeknek a próféciáknak? És miért vélik úgy milliók manapság, hogy a végítélet már az ajtónkon kopogtat?

    Mivel erről beszélgetünk, úgy gondoltam megosztom veletek, hogy nézzétek ti is meg!

    Ma este a torinói lepelről láttam egy filmet. Nagyon izgalmas volt!

    Ebből is látszik, hogy minden mindennel összefügg!

    Szerintem a bibliai rejtélyek is egy kimeríthetetlen téma.
    előzmény:
    shinelove (1)
    2006-01-29  20:32
  5. 2007. július 20. 23:07222.
    Bocsi. Javítva. Müller Péter Nagyon szégyellem, hogy elírtam a nevét. De úgy néz ki a nagy melegtől már gondolkodni is nehezebb.
    előzmény:
    shinelove (217)
    2007-07-20  22:46
  6. 2007. július 20. 22:59221.
    Az előbb elfelejtettem az e-mail címet.
    scorpiosecret@freemail.hu

    előzmény:
    shinelove (214)
    2007-07-20  22:38
  7. 2007. július 20. 22:58220.
    Oké, te így gondolod. Más meg máshogy.
    Én mindenkinek tiszteletben tartom a véleményét.

    Meg bármilyen furcsa. Attól, hogy én néha eltudok rugaszkodni a Földtől, a másik oldalam is meg van, hogy raciolnális vagyok. Hogy hiszem, ha látom...meg ha bebizonyítják.
    Örülök, hogy ilyen vagyok, mert talán kevésbé vagyok befolyásolható. Ergo, amiket írok, nem feltétlen hiszek bennük, csak jeleztem, hogy ezt olvastam. Vagy mondjuk úgy, hogy úgy vagyok vele, hogy lehet benne valami. De közben nyomozok úgy mondd, több helyről is érdeklődöm kinek, mi a véleménye, hogy másnak a véleményét is halljam, pl. ebben a Mester témában.
    Aztán majd én leszűröm, hogy a sok infóból nekem mi áll össze.
    előzmény:
    VITO777 (218)
    2007-07-20  22:49
  8. 2007. július 20. 22:53219.
    Amiről írtál, az a GONDOLAT TEREMTŐ EREJE.
    Erről szól Mohr könyve, a Rendelés az Univerzumtól. Itt az nlc-n van is egy ilyen fórum, ami nagyon jól működik, sokan írnak oda.

    Én is egyre inkább érzem a gondolat teremtő erejét. Azt mondják, ez is a változás miatt van. Hogy ha valamit szeretnél, akkor nem évek múlva, hanem hamarabb is bekövetkezhet.

    Ez mondjuk olyan, hogy ma Anyu találkozott egy volt munkatársával. Beszélgettek egy hölgyről. Mióta befejezték a beszélgetés, Anyu az utcán szembe jött azzal a hölggyel, akiről az előbb beszélgettek a volt munkatársával.
    Meg Anyu tegnap nagyon szeretett volna hallani egy dalt a rádióból, akkor este nem hallotta. Délután bekapcsolat a rádiót, és pont az a dal szólt, amit hallani szeretett volna. Ezen ő nagyon hüledezett. Én meg mondtam neki, hogy nem véletlenül papolok már itt egy jó ideje a pozitív gonolkozás módról, meg hogy teremt a gondolatunk!
    előzmény:
    VITO777 (215)
    2007-07-20  22:41
  9. 2007. július 20. 22:49218.

    Hai!

    Vaker...ezekkel is csak hülyítik az embereket...

    előzmény:
    shinelove (217)
    2007-07-20  22:46
  10. 2007. július 20. 22:46217.
    Én már több helyen hallottam, olvastam, hogy most a Földön egy Mester sincs! Popper Pétertől és A.J.Christiantól.
    A.J. Christian Talen-A válaszok könyvében (rendszertelen rendszer) írja, hogy a mai Földön egy Mester sincs, meg hogy a Tanítók maguk közül választanak egy Mestert.
    Popper Péter szintén hasonlót mondott, hogy egy Mester sincs ma a Földön. A Mester a könyvekben van. Popper Péternek pl. több tíz éve van egy könyve, azt tartja a Mesterének. Néha kicsit beleolvasgat, elgondolkodik egy-két mondatom, aztán új gondoltai születnek ezáltal.

    Elmondanád, hogy te mit értesz Mester alatt?
    előzmény:
    VITO777 (213)
    2007-07-20  22:37
  11. 2007. július 20. 22:42216.

    Hai!

    Reggel....

    Most búcsuzom...jó éjt.

    előzmény:
    shinelove (214)
    2007-07-20  22:38
  12. 2007. július 20. 22:41215.

    Hai!

    Végül is így van...

    Ám én nem csak boszorkány vagyok, de nem ez a lényeg...

    Egy példát mondok...

    Mindenkiben ott van a főzés tehetsége...de csak néhányan lesznek szakácsok s csak nagyon kevesek mesterszakácsok....

    Ezzel azt akartam jelezni, attól hogy valakiben ott van a tehetség szikrája bármire, az még nem azonos azzal hogy használja is, sőt jól használja.

    Egyébbként mindenki jósol csak nem annak tudja be.

    -Kislányom ha azzal a fiúval leszel figyeld meg átver!

    -Ha ezt így csinálod tovább tönkremész!

    -Ne menj síelni mert érzem hogy baj lesz,...

    stb stb....

    előzmény:
    shinelove (212)
    2007-07-20  22:29
  13. 2007. július 20. 22:38214.
    Hogy érted, hogy beszélgessünk másképp?
    Csináljuk úgy, a saját tapasztalatainkat mondjuk el? Úgy ahogy én tettem az előbb? Hogy elírtam, hogy mostanában egyre többször érzem azt, hogy tudok valamit, de nem tudom honnan?

    Ezzel kapcsolatban még egy dolog. Egyik ismerősöm (akit nagyon szeretek) pár hónapja kiment külföldre. Mielőtt kiment volna, előtte két kéttel találkoztunk. Akkor azt éreztem, hogy el fog menni, de az illető egy szót sem szólt erről, egyszerűen csak érzetem a kisugárzásából. Meg hogy nem is meri, vagy talán nem akarja elmondani. Aztán két hét múlva nem volt itthon...

    Vito! Holnap hány óra körül leszel itt?

    Ha gondoljátok, akkor vegyetek fel MSN-re, vagy írjatok emailt. De a legjobb lenne, ha megint összejönne, úgy mint ma déllután, hogy egyszerre többen is tudunk beszélgetni egy időben. Nah, ezt jól leírtam, de szerintem értitek!

    További kevésbé meleg estét mindenkinek!
    előzmény:
    VITO777 (210)
    2007-07-20  20:53
  14. 2007. július 20. 22:37213.

    Hai!

    Nem szeretném ha félre értenétek...úgy mentem anno iskolába hogy már dadogva de olvastam, vagyis olvasás őrült vagyok ma is.....DE..

    Ahhoz hogy a dolgok a helyükre kerüljenek a MESTER szükséges...a könyv olvasása még nem teljesíthet be, nem képes megfogni a kezed ha rosszul nyúlsz...

    A mai sok gagyi kóklernek ez az egyik sajátossága hogy autodidakta senkik, mester és tudás valamint beavatottság nélküliek. Egybe kell olvasztani a dolgokat...

    Ösztönös hozott tudás-intuíció-lexikális tudás-tapasztalat-jellem-mesteri adaptáció...

    előzmény:
    shinelove (211)
    2007-07-20  22:22
  15. 2007. július 20. 22:29212.
    Folyt.

    Visszatérve, arról, hogy a tudás bennünk van.
    Kicsit ezzel kapcsolatban ellened fogok beszélni. Ha tudás bennünk van, akkor nincs szükség rátok, boszorkányokra. Vagyis inkább arra, hogy másoknak jósoljatok!
    Hiszen az ember saját maga alakítja a sorsát, minden egyes percben....
    Meg milyen irreális, hogy egy másik ember mondja meg, hogy mi lesz velem...én kicsit úgy érzem, hogy ne hogy már ő tudja jobban, hisz ez az én életem. Ehhez persze magasfokú önismeret kell!
    A másik része pedig, hogy azért kellenek az embereknek a jósok, mert a SAJÁT megérzéseikben nem bíznak! Azért nem bíznak, mert NINCS ÖNBIZALMUK. És FÉLNEK szembenézni önmagukkal, és azzal amit TEREMTETTEK!

    Itt inkább a jóslásról beszéltem mint rólatok. Mert ugye ti nem csak jósoltok, csak az embernek ugye egyből ez jut eszébe!
    előzmény:
    VITO777 (210)
    2007-07-20  20:53
  16. 2007. július 20. 22:22211.
    Szia!

    Abban, hogy bennünk van a tudás teljesen egyetértek!
    De ahhoz, hogy halld a belső hangod, ahhoz meg lehet, hogy kellettek az olvasott technikák.
    Én az utóbbi hónapokban vettem magamon észre, hogy egy csomó dolog, amire olvasok, olyan mintha tudnám. Egyszerűen már nem tudok meglepődni dolgokon.
    Nem tudom, hogy hallottál-e Iby Dubáról. www.enok.extra.hu
    Pár hete néhány emberrel, köztük velem is beszélgetett. És szándékosan nem írom, hogy előadást tartott! Ő kérdezett, és várta, hogy mi mondjuk a választ, ne csak ő. Tett fel kérdéseket, én meg úgy mondd az első pillanatokban elkezdtem rajta agyalni. A következő pillanatban, mikor már majdnem úgy éreztem feladom, akkor hirtelen kimondtam a választ. Mindenki és főleg én is, le voltam döbbenve, hogy én honnan tudok ilyeneket.

    Köszönöm, hogy ezt a Platóni gondolatot eszembe juttattad!

    előzmény:
    VITO777 (209)
    2007-07-20  20:22
  17. 2007. július 20. 20:53210.

    Hai!

    Oké...akkor holnap reggel folytatjuk...itt leszek és szívesen beszélgetek veletek...

    előzmény:
    VITO777 (209)
    2007-07-20  20:22
  18. 2007. július 20. 20:22209.

    Hai!

    Imádom amikor nagyon okosan beszélünk a 4D-ről...de a racionális háromban sem tudunk eligazodni...amikor olyan lényekről s létezési formákról beszélünk akadémiai szinten akik nem emberiek, de az ember létezését sem tudjuk biztosan, hiszen sem az emberek gyártotta ideológiai katyvasz nem áll meg(Ádi-Évi) sem a Darwinista evolúciós elmélet....megőrülök amikor rezgésekről papolnak olyanok, akiknek max az elektromos fogkeféje rezeg, de elolvasott egy két könyvet és máris nagyon vágja....

    Kötekedek?

    Nem. Csak néha amikor beleolvasok egy egy ezos topicba, szinte sűt le a mugliság...a túlképzett képzetlenség ragyogása, és ilyenkor mindig Platón jut eszembe...az ember sosem tanul csak emlékezik!

    Nos vita indítónak...ki mire emlékszik? Ne a tanult-olvasott-elsajátított reflexeket meséljétek, hanem a saját megélt élményt...

    Ismerd meg önmagad s megismered a világot...milyen ismerős..?! Mikro s makro viszonya ahogy Hermes Trismegistos "Smaragdtáblájában" is írva s tanítva vagyon...mi fent az lent is s mi lent az fent is....ehhez milyen érdekesen passzol, a "Teremtettelek önnön képemre" idézet...És nem az emberi arcforma s testforma  az mely hasonlatos...

    Én benne vagyok egy izgis beszélgetésbe, de egy kérésem volna...engedjük el magunkat és ne a berögződött klisékkel s érzésekkel gondolkodjunk és érzékeljünk...halljunk s lássunk a benső énünkkel.

    "SOHA NEM KELL KÉRDEZNED SENKITŐL SEMMIT, MERT MINDEN KÉRDÉSRE BENNED VAN A VÁLASZ, CSAK KERESD MEG...." 

    Ezt szoktam mondani a tanítványaimnak....

    Beszélgessünk most már kicsit másképp....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_159444
    Torolt_felhasznalo_159444
    2007. július 20. 18:48208.
    Én pedik megyek haza! Jó hétvégét!!
    előzmény:
    shinelove (207)
    2007-07-20  18:47
  20. 2007. július 20. 18:47207.
    Csajok most megyek tusolni. Később visszanézek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_159444 (206)
    2007-07-20  18:45
  21. Torolt_felhasznalo_159444
    Torolt_felhasznalo_159444
    2007. július 20. 18:45206.
    Ezek az ugynevezett szintek is a mi fogalmaink szerint szintek. Tudatossági szintek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_159444 (205)
    2007-07-20  18:44
  22. Torolt_felhasznalo_159444
    Torolt_felhasznalo_159444
    2007. július 20. 18:44205.

    Az a baj, hogy az elmével soha nem fogod a dim.-ket megérteni, a harmagikig igen.

    előzmény:
    shinelove (197)
    2007-07-20  18:31
  23. 2007. július 20. 18:42204.
    21 éves vagyok. És kíváncsi vagyok, milyek korosztály érdeklődik még ezek iránt a témák után. Csak ezért.
    előzmény:
    gyémánt_ragyogás (202)
    2007-07-20  18:33
  24. Torolt_felhasznalo_159444
    Torolt_felhasznalo_159444
    2007. július 20. 18:37203.
    Nem én úgy tudom, hogy szép lassan a 4 dim  csavarodik fel...vagyis szünik meg számunkra és vannak akik már a 9dim. re is nyitottá váltak.
    előzmény:
    sanadan (198)
    2007-07-20  18:31
  25. 2007. július 20. 18:33202.
    Én megkérdezhetem, miért kérdezed ezt?
    előzmény:
    shinelove (200)
    2007-07-20  18:33

Címlap

top