Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Debreceni Kaáli

Torolt_felhasznalo_528248
Torolt_felhasznalo_528248
Létrehozva: 2006. január 30. 17:27

Sziasztok!

Nyártól lombikra kell járnunk,és a debreceni Kaáli lenne a legközelebb.

Segítsetek,mi a véleményetek?

  1. Torolt_felhasznalo_192294
    Torolt_felhasznalo_192294
    2007. március 14. 21:3951.
    Szebu kisslidi.Tudom ajállani a Pestit arról tudok infót a lányok nem panaszkodnak a Debreceniresem egy ismerősünk odajárt rengeteg pozitivummal tért mindig haza 2pocaklakója van 25hetes kismama.Mi 1 lombikon vagyunk túl,agusztusba kezdhetjük ujra.Kérdezz bátran.
    előzmény:
    kisslidi (39)
    2007-03-12  20:03
  2. 2007. március 13. 14:5550.

    Szia!

    Tavaly októberben volt egy műtétem. Mind a két petevezetékemen volt ciszta és ez elzárat. Az egyiket kivették, mármint a petevezetéket, a másikat pedig átjárhatóvá tették. Ezen kívül magas a prolaktinom erre brommocriptint szedek. Most ezzel be van állítva. + a páromnak sem igazán jó a lelete.

    Egyszóval azt mondták, hogy próbálkozzunk, de nagy az esélyünk a méhen kívüli terhességre. Ezért ajánlották, hogy kezdjük el a vizsgálatokat és majd meglátjuk. Ez úgyis eltart pár hétig.

    Aids és hepatitis vizsgálat is kell. Ezt nem támogatja a TB. 6 e Ft volt.

    előzmény:
    7kincs (45)
    2007-03-12  22:27
  3. 2007. március 13. 13:1649.

    Szia,  

    Erre gondoltam én is, hogy elmegyek egy sima UH-ra itt a nőgyógyászomhoz. Neki van magánrendelője és meg is tudja nézni. Mondjuk csak hétfőnként rendel. A jövőhét hétfő lenne az inszem utáni 5. nap. Nem fogok vele többet ártani mint használni ha megbolygattatom magam?  Tudom ez hülye kérdés, de lehet inkább megvárom az inszem eredményét és ha nem sikerült (de fog!!!) a következő ciklust végigkíséretem UH-val itthon is.  

    Ja kb hétfőre lesz meg az inzulin eredményem is. Nem tudom mikor fogok bejutni Debibe a Drnőhöz, majd a jövőhéten valamelyik nap. Mostanában annyit voltam távol a munkahelyemről, hogy már szégyellem. Mondjuk Apukám a főnököm, de akkor is, valakinek meg kell csinálnia a munkát. Amikor hazajövök a Kaáliból alig bírom utolérni magam. Irodai-könyvelői melóm van. Te mit dolgozol? Persze csak ha nem titok.

    Gondolj rám holnap.  

     

     

    előzmény:
    7kincs (48)
    2007-03-13  09:15
  4. 2007. március 13. 09:1548.

    Szia Alisma!

    Add meg az esélyt ennek a tüszőcskének hogy bízol benne!!

    Ha nincs peteérés lombikot sem tudnak csinálni!!

    1-3 tüsző lehet normális esetben sztem a petefészkekben...  az inzulinod eldöntheti a dilemmát...egy sima uh-ra is elmehetsz hogy megnézd más orvos mit mond a fészkeidre...

    előzmény:
    alisma (47)
    2007-03-13  08:27
  5. 2007. március 13. 08:2747.
    Bocsi nem ciszta hanem tüszőcske!!!!!!! Már képzelődöm is. 
    előzmény:
    alisma (46)
    2007-03-13  08:27
  6. 2007. március 13. 08:2746.

    Sziasztok,  

    Kincs, köszi megnéztem a képeket. Ezeket már láttam, mert én is kutakodok az ügyben. Az egyik petefészkemet láttam ott csak 3 db ciszta van, amelyek közül az egyik az a bizonyos 18 mm-es. A másik oldalét sajnos nem láttam, de azt mondta a doki, hogy több pici. Normális esetben hány darab van egy-egy oldalt?

    Írkálok még az inszemes topicba is. Ott Zoé mondta, hogy ez a nem akaródzó peteérés is a PCO jele. És hiába érik meg egy annak nagyon nagy esélye van arra, hogy nem tapad meg. Szép kilátások! Pedig örültem, hogy legalább 1 van. Ja és azt is írta, hogy később egyre nehezebb lesz kiváltani a peteérést, mert a szerevezet kezd immunissá válni. Ekkor jön a lombik?

    előzmény:
    7kincs (45)
    2007-03-12  22:27
  7. 2007. március 12. 22:2745.

    Sziasztok! 

    Alig hittem a szememnek,végre van új  topiklakó (igazából annak örülnék ha spontán babásodna mindenki) üdv!! Miért kell lombikra mennetek?? Írsz kicsit magadról? A vizsgálatok amit csináltok fizetősek??Hol csinálják sima nőgyógy?  aids tesztet is kell? Én B.dokit tudom ajánlani, mi sem lombikozunk,vagy terminált ciklust szeretnék vagy inszemet..

    Alisma nekem vannak cisztáim most is (kicsi ,fejlődésben megrekedt tüszők) bár a dokik nem mindig közlik..

    teszek két linket ahol van pcos petefészekről kép http://www.infertility.hu/inde.html

    http://www.informed .hu/betegsegek/betegsegek_reszletesen/ob_gyn/polycystic_ovar ium/?article_hid=88081

    kisslidi a debreceni kaáli honlapja: http://kaali.dote.hu/tortenet.htm

     Sok sikert lányok!

    előzmény:
    kisslidi (44)
    2007-03-12  20:32
  8. 2007. március 12. 20:3244.

    Köszi. Sűrűbben be fogok nézni.

    Természetesen megnézem a lombikos oldalakat is, mert sokat tudnának segíteni.

    előzmény:
    alisma (42)
    2007-03-12  20:26
  9. 2007. március 12. 20:3043.

    Szia!

    Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltál, ezzel is segítettél. Valószínűleg, hogy emelett döntünk. Az itt is mondták, hogy kb. 1-2 hónap míg sorra kerülünk, úgyhogy nem kell nagyon izgulnunk. De nem egyszerű beszerezni a papírokat sem és még nincs meg minden eredmény. Ki tudja, hogy mikor lesz ebből valami. Bár a pozitív hozzáállás sokat segít mindenen.  

    Sajnos mivel messze van, ezért mindig ki kell venni szabit, úgyhogy ha várni is kell, nekünk már úgyis mindegy. Persze azért jobb ezeken a vizsgálatokon és beavatkozásokon hamar túlesni.

    előzmény:
    alisma (41)
    2007-03-12  20:19
  10. 2007. március 12. 20:2642.

    Ja, és mégegy:

    Jelentkezz minél sűrűbben.  Szegény 7Kinccsel (dbi kaális) és Zubival (ő szegedi kaális) levelezgetünk itt egymásnak, jó lenne ha minél többen lennénk és megosztanánk tapasztalatainkat. Amúgy nézz be a lombikos topicba vagy a győri vagy a melyik kaális topikba. Ott sok lombikos lány van. Ha kérdésed van biztos tudnak neked segíteni, de hangsúlyozom várunk ide is vissza, hogy mi történt veled. 

     

    előzmény:
    alisma (41)
    2007-03-12  20:19
  11. 2007. március 12. 20:1941.

    Szia,

    Sajna nem todok neked segíteni. Én is még csak 3 hónapja járok a dbi Kaáliba. Nekem szerdán lesz az 1. inszemem. A lombikról nem tudok neked mondani semmit. Azt tudom, hogy rengeteget csinálnak. Ma voltam az intézetben kb 1 órát voltam ott és azalatt három lombikos lány jött ki a műtőből. A múltkor 3-as iker lombikbabákat láttam náluk, már 9 hónaposak voltak, és tündéri szépek.

    Az intézetről egy két dolog:

    Szép a rendelő (alig látszik, hogy kórházban járunk), barátságosak-segítőkészek az asszisztensek. Két doki van Dr Bodnár ő az orvos-igazgató, és Dr Tándor nőgyógyász (ő az én orvosom). Engem hozzá osztottak be amikor elsőnek mentem konzultációra és nála is maradtam. Dr Bodnárt jobban dícsérik, de ő régebb óta van a szakmában és lehet ebből is adódik a jobb hírnév.

    Hátrány: nagyon sokan vagyunk és egy kicsit futószalag-szerűen történnek a kivizsgálások. Van amikor várni kell 1 órát is hiába mentél időre. Mondjuk ez a 10 alkalomból 2szer fordult elől, legtöbbször csak 15-20 perc a várakozás.  

    Ha mellettük döntesz akkor minél hamarabb telefonálj, mert nekem is csak 3 hét múlva adtak konzis időpontot.  Minden nap számít, főleg ha már régóta sóvárog valaki a babóca után.

    előzmény:
    kisslidi (39)
    2007-03-12  20:03
  12. 2007. március 12. 20:0340.

    Tökéletesek voltak a 3 cnapi hormoneredményeim.  Olyanok, amilyennek a nagykönyvben megvagyon írva. Nem utalnak a PCO-ra.

    Most az idegesít, hogy  van több pici tüszőcském, amik nem akaródznak nőni. Egyik oldalt, ahogy a doki szavából kihámoztam van 1 db 18 mmes, 2 db 12-13 mm (ezeket láttam az UH gépen is amikor öltöztem és kiment már a doki), és van a másik oldalt több picurka. Ezeket nem mondta, hogy mekkorák mert olyan picik.   

    Neked vannak cisztáid? Hogy helyezkednek el, hogy egyértelműen lehessen tudni, hogy igenis ciszták, vagy policiszták és nem fejlődő tüszőcskék? Bocs, ha hülyeséget kérdeztem.  

    15 cn

    előzmény:
    7kincs (38)
    2007-03-12  19:44
  13. 2007. március 12. 20:0339.

    Sziasztok!

    Sajnos nekünk is nemrég derült ki, hogy lombikbébire kell berendezkednünk. Most még az előkészületeknél tartunk, vérvétel, vizsgálatok stb.

    Mi a miskolci kaáli-ba járunk, de ott nem csinálnak lombikot. Szóval vagy Pest vagy Debrecen. Debrecen valamivel közelebb van, ezért emelett döntöttünk. Jó volna, ha ajánlanátok orvost és egy kis segítséget is adnátok. Biztos mindent el fognak mondani, de hát az orvosok teljesen más szemmel látják ezt a dolgot.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. március 12. 19:4438.

    Ez az egy petécske is lehet befutó!  Drukkolok+++++++++++++

    Kiváncsi leszek az inzulin eredményeidre!

    Vérvételi eredményeket(3cn) tudsz?? Minden hormon okés??

    Jó lenne kideríteni miért nem nőnek a tüszőcskéid ennyi hormontól sem??

    (9cn)

    előzmény:
    alisma (37)
    2007-03-12  18:55
  15. 2007. március 12. 18:5537.

    Szia,  

    Megvolt az UH. Van 1 db! 18 mmes tüszőcském, amivel lehet valamit kezdeni. Sajnos a többi tüszőcske még mindig alszik 12-14 mmesek.   A mnyh 11 mm. Mehetünk az inszemre szerdán.  Ma kell badnom a tüszőrepit.

    Egy kicsit elszontyolodtam.  Azt hittem legalább két-három tüszőcske beérik ennyi injekció hatására. A doki azt mondta, hogy örüljek, hogy ez is lett és nem veszett kárba a stimuzás, mert már így is a 15. cnapon vagyok. Nekem  hosszabbak a ciklusaim 30-31 naposak, így nem túl meglepő, hogy csak ekkorra lett érett tüszőcske szerintem.

    15 cn

    előzmény:
    7kincs (35)
    2007-03-11  10:00
  16. 2007. március 12. 18:4336.

    Helllóóó

    Alisma voltál ma dokinál?? Mit látott???

    előzmény:
    alisma (34)
    2007-03-10  07:08
  17. 2007. március 11. 10:0035.

    Szióóó!

    A NeoCitrán sztem jó,én  Cvitamint szoktam szedni  és kamilllateát szoktam inni...

    Örülök hogy a hangulatod job!! Első nekifutásra tűnik minden írtó nehéznek és bonyolultnak..

    A doktornő sztem az eredményekkel fog várni, nem azt mondta ha a vérvétel eredménye megvan akkor menj hozzá akár az osztályra is? Nagyon kivcsi vagyok??

    Drukkjaim mennek hétfőre, hogy szép tüszőcskéid legyenek 

    8cn

    előzmény:
    alisma (34)
    2007-03-10  07:08
  18. 2007. március 10. 07:0834.

    Sziasztok,  

    Nincs bajom a dokival. Ő jó, rendben van vele minden.   Én vagyok egy kicsit elcseszve. Ez van. Kis gyári hiba, de javítható!  

    Voltam terheléses inzulinon. Majd 10 nap múlva lesz meg az eredménye. Csak azt nem értem, hogy a Valicskó Dr hogy nem tudta, hogy ilyen sokára lesz meg az eredmény? Ő azt mondta, hogy már aznap menjek vissza hozzá. Szerintem nem én voltam az első aki ilyen vizsgálatra ment nem?

    Amúgy minden rendben van már velem. Csak csütörtökn voltam olyan gyászos hangulatban. Most már minden o.k. Egy ici-pici dolog van még ami miatt izgulok megint egy kicsit, hogy elkaptam az influenzát. Nem vagyok lázas, legalábbis nem érzem, de prüsszkölök és fáj a torkom  eléggé. Tudom nem lehet ilyenkor gyogyit bevenni. A NeoCitrán az nem árt ugye? Valamit kell bevennem, hogy ne sújosbodjon az állapotom. Az a legborzasztóbb az egészben, hogy már egy hónapja kerülgetem az influenzás betegeket és eddig nem kaptam el. Mamám bent volt a kórházban emiatt, minden nap mentem látogatni mégsem kaptam el. Most mikor nem kellene akkor lesz úrrá rajtam a nyavaja. Nincs igazság. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_192294 (33)
    2007-03-08  20:33
  19. Torolt_felhasznalo_192294
    Torolt_felhasznalo_192294
    2007. március 8. 20:3333.
    Szebu alisma,Ha rámhalgatsz gyorsan veszel 5 6 méj levegőt szép lassan kifújod,gondolkozzál el azon mit akarsz,szerintem érett szép nagy petéket,élvezd a napot légy pozitiv és nyugi.Nektek nőknek fantasztikus a szervezetetek hiddel csodákra képes,arról nem is beszélve hogy dr nem volt toppon,fáradt volt szoritotta a zoknija stb,.Piheny sokat ne parázz nyugi,nem lessz gond szoritok Zubi
    előzmény:
    alisma (31)
    2007-03-08  18:15
  20. 2007. március 8. 19:2032.

    áááá ezt nem értem mi történt,hogy nem nőttek és csökkent az endó,    nem igazság, de még ezektől a szuriktól beindulhatnak!! Még ne add fel!!! Doki nem mondott semmit?? Olyan sok pénz és nincs garancia a sikerre     ( lehet,hogy tényleg pco-s vagy és a szurik nem úgy hatnak ahogy kell??? pl.:régen én sem reagáltam a clostira)

    Holnap terheléses cukor és inzulin?? Vigyél egy kis sima citromos teát és abba rakjátok a cukrot úgy ihatóbb,nekem engedték,hogy a teámba tegyük..

    Ajánlották B.dokit ezért hozzá kértem az első időpontot nekem szimpi és emberséges, látszik,hogy érdekli a páciens sorsa.

    MEGADRUKKOK hétfőre!!!!!

    előzmény:
    alisma (31)
    2007-03-08  18:15
  21. 2007. március 8. 18:1531.

              

    Hát nem volt valami jó napom. A doki azt mondta, hogy nem túl jó az UH eredményem, igen gyengus a 13. cnapra.

    Sajnos nem nőttek a tüszőcskék. Még mindig 12,5 mmes a legnagyobb. Rákérdeztem és tényleg 11 mm volt a endometrium hétfőn, most viszont csak!!! 7,5 mm. Hogy lehet ez? Nem nő vagy stagnál hanem csökken? Nagyon elkeseredtem.

    Megint kaptam szurit. 9 adagot a 4 napra. Ma hármat kellett beadnom utána minden nap kettőt. Csak 25.000 Ft volt. Már 70.000 Ftnál tartok a gyógyszerek árát illetően. Sírva adtam be az injekciót ma, mert nem éreztem úgy hogy használna és csak kínzom magamat.  

    Jó kis nőnap!!!!! Ilyenkor utálok nőnek lenni.  

    Hétfőn kell visszamenni a dokihoz. Az a 17. cnap lesz. Hááááááááát, nem sok remény fűzök a dologhoz. A dokin láttam, hogy ő sem.

    Jobb Dr B. ezek szereint, ha minden ismerősöd hozzá jár. Ez van. Te eleve hozzá kezdtél járni vagy véletlenül kerültél hozzá?

    előzmény:
    7kincs (30)
    2007-03-07  19:41
  22. 2007. március 7. 19:4130.

    Szia!

    Ez nem első találkozás lesz a kaálival,már voltam régen két terminált cikluson aztán megálltunk,B a dokim.

    Akik debrecenben babásodtak az ismerőseim közül szinte mind B-hez jár/t egy kivételel..(most is van friss babás) 

    Nekem pco-m van egyébként minden okés a páromnál is..ja a pajzsmirigyemre szedek gyógyit egy éve. (volt hsg-m februárban és a doki az adatfelvételnél kérdezte van e vmi betegségem? mondtam neki nincs (nem érzem magam betegnek) aztán pár perc után eszembejutott,a pajzsmirigyem és hogy metformint szedek IR.re aztán mégis szóltam,hogy van) 

    Várom a holnapi beszámolód!!És drukkolok a sikerhez!

    előzmény:
    alisma (29)
    2007-03-07  19:21
  23. 2007. március 7. 19:2129.

     

    DEBRECENI KAÁLIS PÁCIENSEK IDE-IDE MINDENKI!!!!!!!!!!!!!!

    Kiakasztó, hogy tényleg nem ír ide senki. Az inszemes topikba szoktam még írogatni, ott sincs dbi Kaális, csak olyan aki a meddőségibe jár. Mondjuk olyan van 3 is.

    Szia,  

    Végül elmaradt a vendégség, mert közbejött egy kis munka.  

    Ha március végére szeretnél időpontot akkor jobb ha már most lefixálod, mert nagyon sokan vannak.   Annak idején én is 3 hétre kaptam a konzis időpontot.

    Te melyik dokihoz szeretnél menni? Ha több ismerősöd is van aki odajárt akkor nagyjából tisztába vagy a lehetőségekkel ugye? Van két doki. Én nem Dr Bodnárhoz, hanem a Dr Tándori járok. Nem őt kértem, hanem hozzá adták az időpontot. Mindkettő jó, de Bodnárt jobban dicsérik. Hogy ez annak tudható be, hogy ő az igazgató vagy tényleg jobb, nem tudom.  

    Neked milyen vizsgálataid vannak meg? Nem is igazán tudom, hogy nálatok mi a meddőségi probléma. Írsz róla?

    Holnap megyek megint UH-ra és vérvételre. Majd írok, hogy mi volt. 

    11 cn

     

    előzmény:
    7kincs (28)
    2007-03-07  12:06
  24. 2007. március 7. 12:0628.

    Szia!

    Senki sem jár a debreceni kaáliba??  Hol vagytok?

    Nekem most pihis ciklusom van  március végére szeretnék időpontot és akkor megbeszéljük a továbbiakat..

    Sok lombikosnál 15 fölötti tüsző érik,de a túlstimura nagyon vigyázni kell.

    Milyen volt a vendégség??

    előzmény:
    alisma (27)
    2007-03-05  19:44
  25. 2007. március 5. 19:4427.

    Szia,

    Nem biztos, hogy a mnyhra mondta a 11-et, de mintha úgy vettem volna ki a halandzsából amit elhadart az asszisztensnek. Nem kérdeztem rá, mert akkor olyan világosnak tünt, hogy arra gondolt, de most elbizonytalanodtam egy picit.

    Nem kellett fizetnem se az UH-ért sem az E2-es vérvételért, és vizitdíjat sem kellett fizetnem.

    Szerintem is korai a 13. cnap. Szerintem szombaton vagy vasárnap kell badnom majd a tüszőrepit és hétfőn inszem. Nem dolgoznak hétvégén, legalábbis így tudom.

    Valicskó Drnő tök ari és megértő volt. Nem hordott le a sárga földig, hogy elmentem még mielőtt behívhatott volna. Ezt nagyon értékeltem. Megnézte a 3. napi hormonleletemet az is jó. Szerintem ha az inzulin nem lesz jó akkor valószínű a PCO, de ha jó lesz nem vagyok PCO-s.

    Azt modta ha megvan az eredmény pénteken menjek fel hozzá az osztályra és ott majd beszélünk. Rendes volt tőle,  hogy nem várat a szakrendelőben.

    Az a sok kis tüsző, amit látott a doki nálam, azon elgondolkoztam én is.  Vajon nem sok kis ciszta?  Nem tudom, de nagyon gyanús. Mondjuk eddig nem mondta pedig ez már a 4. UH volt.

    Hallottam beszélni ma egy lombikos lányt amíg vártam a soromat. 19 db tüszőcskét szívtak le tőle.  19!!!!! Eszméletlen sok. Ez természertes?

    Te mikor mész legközelebb dokihoz?

    Én is indulok takarítani, mert holnap vendégeink lesznek.

    További szép estét!  

    9 cn

    előzmény:
    7kincs (26)
    2007-03-05  19:22

Címlap

top